"Suitsuandur" päästis!

- kollikoda ja need teised ka
Kasutaja avatar
Postitusi: 2342
Liitunud: 22 Okt 2006 19:34
Asukoht: Tallinn

"Suitsuandur" päästis!

PostitusPostitas *Kaja » 11 Juul 2009 12:10

Märkasin just üht värsket teemat põhjanaabrite tõuühingu foorumist. Collie Mio ajas oma pererahva üles veel enne, kui hakkasid hoiatama andurid - tulekahju! Isane collie oli öösel kahe paiku hakanud urisema, vinguma ja ringi siiberdama ja sellega ajas perenaise üles, kes läks siis uurima, et mis koera häirib. Rõdult märkas valgussähvatust - naaberkorteri rõdult oli tuli jõudnud juba katusele. Koera kiire reaktsioon ajas inimesed üles enne, kui suitsuandurid tööle hakkasid, inimesed tulekahjus ka viga ei saanud. Soomekeelne artikkel, kus ka koer kenasti poseerimas.

Kallistage oma karvaseid suitsuandureid!
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar
Postitusi: 110
Liitunud: 28 Jaan 2009 21:59
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas truumu » 15 Juul 2009 22:33

See ju collie :-)
Mis siin rohkem imestada
See ongi ju selline kutsa

Kasutaja avatar
Postitusi: 2342
Liitunud: 22 Okt 2006 19:34
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas *Kaja » 30 Nov 2009 11:19

Soome Collieühingu foorumis kirjutatakse, et Mio on üks kuuest koerast, keda 12.detsembril austatakse kangelaskoerana! Nii et kes läheb Soome Võitja näitusele, saab tublit koera ka ise õnnitleda. (märkasin, et esimeses postituses olev link ei vii enam artiklini, kuid selle loo sisu on lühidalt kirjas niigi)

Soome Kennelliidu lehel on kõigist tänavustest neljajalgsetest kangelastest natuke kirjutatud, ka teine collie - Jade - on austatavate hulgas.
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar
Postitusi: 249
Liitunud: 06 Apr 2006 23:33
Asukoht: Türisalu

PostitusPostitas MariMaria » 07 Dets 2009 14:25

Collie Jade äratas pererahva, kui videomakist tossu hakkas tõusma ja sai juba varem sel aastal kangelase tiitli - Jade on meie Thori kutsikate ema 8)
http://www.twistand.com/Uutisia2009.htm

Kasutaja avatar
Postitusi: 110
Liitunud: 06 Okt 2005 18:02
Asukoht: Raplamaa

suitsuandur

PostitusPostitas Rika » 07 Dets 2009 21:33

Ka meil on collie suitsuandurina toiminud.

Minu esimene collie (sünd 1982) käitus ühel talveõhtul kummaliselt. Käis tagumises toas akna juures seisatamas ja siis suundus kiiresti välisukse juurde. Ja nii mitu korda. Tuli teha järeldus, et koer tahab ikka väga õue saada. Olin juba riides ja valmis väljuma, kui kõlas uksekell. Ukse taga seisis naaber ja teatas, et naabermaja põleb!
Puitmajade kvartalis olid majad lähestikku ja hirm päris nahas.

Kasutaja avatar
Postitusi: 2342
Liitunud: 22 Okt 2006 19:34
Asukoht: Tallinn

Re: "Suitsuandur" päästis!

PostitusPostitas *Kaja » 06 Juun 2014 10:37

Siia teemasse on üks värskem lugu, kus on ka kurvastust.... Juhtus see juba pea täpselt kuu aega tagasi, jälgin teemat algusest peale idanaabrite tõufoorumist. Asjaosalised mulle päris isiklikud tuttavad ei ole, kuid muidugi tean neid hea hulk aega. Kes FB-s, eks paljude nendenigi ehk seda teemat edastatud. Peterburi äärelinnake jõe ääres, vana puumaja ja hea mitukümmend aastat colliekasvatust, millele mitte ammu lisandunud väikestviisi papillone ja ka esimesed pomeranianid. Pensionärist ema abiks. Öösel ärkas ema selle peale, et neil ajutiseks aretuskasutuseks olev isane collie oli imelikult verandal häält teinud, mille peale läks ema vaatama, et miks Präänik siis nüüd sedasi. Ja märkas, et - väljas on imelik valguskuma. Keegi oli süüdanud nende kuurid, millest kandus tuli majale! Kuuris oli öösiti kunagi tänavalt päästetud krantsike, seal ei olnud ei elektrit ega küttekeha, tuli ei saanud iseenesest sealt kuidagi alata. Maja läks põlema just sellest osast, kus kasvataja oma tuba ja seal parasjagu just loovutusealiseks saanud colliepesakond, veel hilisõhtul oli ta ilusaid kutsikapilte oma teemasse lisanud. Svetlana suutis päästa suure osa koertest, ka eakas ema jäi terveks ja tema juures olnud väikesed koerad. Kuid kahjuks hukkus lisaks krantsikesele veel toas olnud 4 colliet ja kõik kutsikad. Tulekahjust hoiatanud Präänik pääses ja on tänaseks tagasi oma kodusel Valgevene pinnal. Svetlana ise on haiglas, põletushaavadest paranemine on pikk, parem käsi vajas nahasiirdamist ja aeg näitab, kas on veel operatsioone vaja või saab ka ilma. Üle maailma tuttavad-sõbrad on aga neid aitamas (korjandused, heategevuslikud näitused jms.), et sellest tragöödiast taastuda - hetkel pole ju kodugi.... Koerad, kes sellest koledusest päästeti, leidsid esimese päevaga kiiresti ajutised hoiukodud sõprade-tuttavate juures ja ootavad perenaise paranemist. Kui aga ei oleks Präänik ema äratanud, siis.....oh, ei taha mõeldagi....
Maailm on värviline!

Mine Briti karjakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline