Millega toidate oma collie'sid?

- kollikoda ja need teised ka
& Stefi
Kasutaja avatar
Postitusi: 461
Liitunud: 30 Sept 2004 18:15
Asukoht: Tallinn

Millega toidate oma collie'sid?

PostitusPostitas Kaia » 18 Veebr 2005 17:58

Kuna mul on parasjagu vaimne kriis koerale kokkamise osas :lol: , siis ehk kirjutate, millega teie oma colliesid toidate? Mis on colliele sobiv toit? Ja kes kodutoitu ka annab, siis oleks huvitav teada, mida täpsemalt.
Meil Stefi on "kombineeritud" toitmisel ehk siis krõbuskid + kodutoit ja just see kodutoidu pool tekitab vahel küsimusi, et mida anda ja mida mitte, et see toidulaud mitte liiga ühekülgseks ei jääks.

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar
Postitusi: 3309
Liitunud: 17 Aug 2004 19:07
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas Mesike » 18 Veebr 2005 19:27

meie Pati puhtalt kodutoidul. Olen püüdnud ka krõbuskeid anda, aga talle pole need miskipärast maitsenud ja nüüd vanemas eas hambad ka kehvakesed. Pati kodutoit tähendab siis seda, et keedan koeratoidu (igasugused subprodiktid) ära, lisan riisi või kruupe + porgand, kapsas.Teen sellise vedelama, sest Pati ei armasta paksu körti. Enne etteandmist lisan ka leivakuubikuid. Kui meil siin endal lihapäevad siis otseloomuliukult saab ka Pati toorest kraami ka, väga armastab toorest maksa ja räime. Vahetevahel kohupiima, lihtsalt piima, keefiri. Nii et tegelikult ei miskit erilist. Nii juba 12 aastat. Aeg ajalt olen ka Aptuse õli sutsukese juurde pannud.
[img:200:18]http://www.hot.ee/mesike/mesike_signatuur.gif[/img]

Kasutaja avatar
Postitusi: 134
Liitunud: 19 Aug 2004 01:30
Asukoht: Pärnumaa

PostitusPostitas Riina » 18 Veebr 2005 21:55

Mark saab kodutoitu (riis, tatar) kui ka krõbuskeid. kui putru pole aega teha olnud saab krõbinaid. Kuivtoidu suhtes valiv pole. Margile läheb ka hästi peale toores räim, teised koerad ei taha toorest, aga praetud sööks küll :wink: .
saaremaa teeb mingit hakkmassi loomadele, selle keedan ära ja panen mingeid tangaineid pärast juurde. vahel on biotiini või mingit õli juurde saanud.

& Minnie
Kasutaja avatar
Postitusi: 279
Liitunud: 05 Okt 2004 08:36

PostitusPostitas Kylli » 18 Veebr 2005 23:29

Minnie sööb samuti kombineeritult.Krõbinatest Kronch'i omi ja sellele lisaks erinevat kraami-toorest hakkliha,kodujuustu,keedetud liha või subprodukte,mõnikord putru,aga ka näiteks perest üle jäänud kraami,mis minu meelest koerale sobilik on(sinna lisan tavaliselt piima juurde,et poleks liiga soolane)Aeg-ajalt olen kasutanud ka Kronch'i lõheõli. Närimiseks sobib sea kamar(kusjuures see tundub alles peale läbikülmutamist"see õige" olema :? )Ilmselt on krõbinate ja muu kraami suhe umbes 50:50,kui mitte isegi krõbinate poole kaldu,kuigi koer eelistaks kodutoitu.Mugavus :oops:

Kasutaja avatar
Postitusi: 116
Liitunud: 15 Sept 2004 20:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kaiakas » 19 Veebr 2005 00:25

rääkige keegi täpsemalt nendest õlidest :hups: Kas need mingid spets koertele ja kas pannakse siis toidu hulka või kuidas? Viki heameelega pistaks margariini ja toiduõli (meil ükskord läks pudel ümber.. :P ), et ehk siis ta vajabki mingit õlilist asja?
eksperiment colliekutsikaga :-)

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 19 Veebr 2005 10:42

Meil Meeri Hillsil, lamba riisi omal ja kutsikate toidul veel siiani.
Kronchi lõheõlist on ka varem kuskil foorumis juttu olnud. Kiitvalt, muidugi.
Hea karvale, nahale, veresoonkonnale, südamele-noh, nagu lastelegi soovitati vanasti kalamaksa õli. Praegugi kalaõli kapslid inimeste tarbeks apteekides müügil.

Kasutaja avatar
Postitusi: 119
Liitunud: 17 Aug 2004 18:40
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas kerttu » 19 Veebr 2005 11:05

kaiakas kirjutas:rääkige keegi täpsemalt nendest õlidest :hups: Kas need mingid spets koertele ja kas pannakse siis toidu hulka või kuidas? Viki heameelega pistaks margariini ja toiduõli (meil ükskord läks pudel ümber.. :P ), et ehk siis ta vajabki mingit õlilist asja?

Kuna lambasse on aretuse käigus ka natuke collliet lisatud, siis ütleks ka sõnakese.

Meil on toidulisandina nö spets karvaõlid kogu aeg kasutusel olnud. Oleme andnud Kronchi ja Salmopeti lõheõli, praegu on kasutusel Viacutan. Õli lisan kuivtoidule, aga kui koer on kehv sööja ning toit pikemaks ajaks kaussi jääb, pole see vist kuigi hea mõte. Siis vast mõtekam kasutada õlikapsleid (näit. Viacutan on saadaval ka kapslitena).

Mõnedesse kuivtoitudesse on juba lisatud omega-3 ja -6 rasvhapped, eks siis tuleb mõelda, kas lisaõli andmine on tarvilik (mina olen andnud :wink: ).

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 19 Veebr 2005 13:36

kerttu kirjutas:...aga kui koer on kehv sööja ning toit pikemaks ajaks kaussi jääb, pole see vist kuigi hea mõte...

:P Seda muret vist küll pole, et toit kaussi jääks :lol: . Pigem kipub toidust puudus tulema.

& Fönix
Kasutaja avatar
Postitusi: 1050
Liitunud: 29 Jaan 2005 00:57
Asukoht: Tembu-Fembumaa

PostitusPostitas Acca » 19 Veebr 2005 20:41

Kutsik saab Purina Pro Plan kutsikatoitu (lammas ja riis). Paar nädalat tagasi, kui uut kotti tooma läksime, kaalusin küll juba täiskasvanu toidu ostmist, aga vist siiski vara veel (praegu preili 9-kuune). Ebaregulaarselt :oops: :oops: saab juurde kodujuustu. Vahete-vahel ka tooreid loomakonte (Selveris aeg-ajalt on selliseid suuri veise sääretoruluusid, nendega madistatakse õues, alustades kõigepealt naabri rotika ees nendega kekutamisest :irw: ). Kui pere menüüs on parasjagu miski lihavärk, siis nipet-näpet pudeneb ka Fönixi kaussi :P .
Nagu näha siis selline laisa koeraomaniku menüü 8) Suure koera toidu peale tahtsin sellepärast üle minna, et see Pro Plani kutsikatoit tundub ehk liialt rammus. Ja kuigi liikumist on penil päris palju, annan talle lubatud normist ikka palju vähem. Aga isukust sellel põrgulisel juba on :o Nagu Kirke ütles - kauss tõmmatakse tühjaks nagu tolmuimejaga :irw:
Oh my God, oh my dogs!

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 19 Veebr 2005 21:07

Meil saab 3 x päevas süüa ja ikka pidevalt näljane. Mitu x teie toidate?

& Fönix
Kasutaja avatar
Postitusi: 1050
Liitunud: 29 Jaan 2005 00:57
Asukoht: Tembu-Fembumaa

PostitusPostitas Acca » 19 Veebr 2005 22:01

Fönix saab kaks korda.

Selle nädala kahe koera kogemus andis taas kinnitust vanale tõele, et kaks siga söövad ikka paremini kui üks :irw: Nimelt oli meil kostil koer, kes on kohutavalt närb sööja. Saab õhtul oma portsu kätte ja siis öösiti nikitseb-näkitseb seda pisut. Esimesel õhtul meil olles ei läinud tal viit minutit ka taipamiseks, et kui ta nüüd kohe ei söö, siis öösel ei ole tal midagi põske pista. Ta lihtsalt seisis ja põrnitses luristavat-plöristavat-matsutavat Fönixit :o ja hakkas rõhutatult väärikal moel sööma. 8)
Oh my God, oh my dogs!

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 19 Veebr 2005 22:52

Acca kirjutas:Fönix saab kaks korda.

Selle nädala kahe koera kogemus andis taas kinnitust vanale tõele, et kaks siga söövad ikka paremini kui üks :irw: ...

See on õige jah. meie Mii oli ka selline nokkija ja sageli jätsime ka talle ööseks söögi ette. Nüüd anna ainult! Sööb koos Meeriga 3 x päevas, et ikka võrdne oleks ja iga kord kausi tühjaks! Enne ei saanud ühe korragagi hästi hakkama, see venis teinekord kahe päeva peale.
Tahaks Meeri ka juba kahe korra peale viia, aga ei ole võimalik-mitte kuidagi kohe. Nii kui 6 tundi möödas, hakkab ta vastu "söögitoa" ust hüppama ja on rahutu. 7 kuune võiks tegelikult 2 korraga hakkama saada ju küll, aga näe, ei. Nüüd on ka Mishel sellise söögikorraldusega harjunud ja seisavad koos ninad vastu ust ja ootavad.

Kasutaja avatar
Postitusi: 116
Liitunud: 15 Sept 2004 20:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kaiakas » 20 Veebr 2005 22:29

Meil Viki saab juba jupp aega kaks korda päevas ja selle söömisega suht rahulikuks jäänud.. Ja imelikul kombel jäigi just siis rahulikumaks see söömishimu kui kolme korra asemel kaks korda saama hakkas..
eksperiment colliekutsikaga :-)

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 21 Veebr 2005 10:12

kaiakas kirjutas:Meil Viki saab juba jupp aega kaks korda päevas ja selle söömisega suht rahulikuks jäänud.. Ja imelikul kombel jäigi just siis rahulikumaks see söömishimu kui kolme korra asemel kaks korda saama hakkas..

Mulle on see küll suur mõistatus. Millega toidad? Küllap ta sul siis seda mõnusat tüüpi. Meil küll söömisega pidev hasart sees. Ja ometi nad ju küllalt ühte kasvu ja samaealised. Viki ja Meeri, mõtlen. :?:

& Fönix
Kasutaja avatar
Postitusi: 1050
Liitunud: 29 Jaan 2005 00:57
Asukoht: Tembu-Fembumaa

PostitusPostitas Acca » 21 Veebr 2005 21:34

Riina kirjutas:Margile läheb ka hästi peale toores räim


Meie vana koer oli tõeline värske räime fänn. Elasime tookord Nõmme turu lähedal ning kuna ajad ja kombed olid tollel ajal pisut teistsugused :roll: , oli koer turukäikudel kaasas. Niipea kui turuväravast sisse saime, ajas pea kuklasse, tõmbas ninaga õhku ja otsejoones sammu marss tiris kalalettide juurde (mis sel kaugel ajal olid õues). Edasi oli värk nii, et töts leti ette istuma (nina ulatus üle ääre) ja käppa pakkuma :irw: . Loomulikult ei suutnud turumutid tema ainitisele pilgule vastu seista. Ühesõnaga igavene tegu oli teda sealt ära saada.

Sedand küll, et räim pidi absoluutselt värske olema, mingeid punaste silmade ja muidu kahtlase välimusega silke ta ei puutunud. Nii et tegelikult oleks Acca vabalt võinud turul kvaliteedi kontrollina ametis olla :ha:
Oh my God, oh my dogs!

& Minnie
Kasutaja avatar
Postitusi: 279
Liitunud: 05 Okt 2004 08:36

PostitusPostitas Kylli » 22 Veebr 2005 09:15

Mulle väga meeldiks,kui Minnie värsket kala sööks,aga paraku ei lähe mitte.

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 23 Veebr 2005 11:56

See meie vete värske kala polegi nii tervislik. Enam. Kahjuks :cry:

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar
Postitusi: 3309
Liitunud: 17 Aug 2004 19:07
Asukoht: Viljandi

PostitusPostitas Mesike » 23 Veebr 2005 12:01

Miikene kirjutas:See meie vete värske kala polegi nii tervislik. Enam. Kahjuks :cry:

ega see õhk mida linnas hingame pole ka nii nii tervislik :irw:
Ja ega seda kala keegi pangede viisi nagunii ette annagi.
Kõiki asju ikka mõõdukalt.
[img:200:18]http://www.hot.ee/mesike/mesike_signatuur.gif[/img]

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 23 Veebr 2005 12:10

No ma ei tea, aga vesi on ikka jube saastunud. Vähemalt ei soovita arstid meie, vaid ookeani kala. Ega sealgi puhas ole, aga puhtam siiski. Loomulikult ei tee mõni kalapäev midagi, aga pidevalt räime süüa pole ikkagi hea. Sama ,mis kartulikrõpsudega-ega mõni kott lapsi tapa, aga kui saab harjumuseks, siis on kahjulik küll. Tean inimesi, kes kala kasulikkust arvestades just räimede peal oma kutse hoiavad. Ja linnaõhu saaste rikub muidugi tervist, kahtlustki pole ja ka koerte oma. Hingamata olla ei saa, aga sportima linnatänaval ka ei hakka. Elamine pidada üldse üks ohtlik asi olema, ent ma eelistan kindlaid riskifaktoreid mitte kuhjata. Keedangi parajasti koerale ookeanilõhet. Seda muidugi ainult eri juhtudel-kui on mingid kõhu probleemid. Muul ajal peab ta oma lambatoiduga piirduma.

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 03 Mär 2005 22:18

Veel süüa!
Pilt

Kasutaja avatar
Postitusi: 116
Liitunud: 15 Sept 2004 20:08
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas kaiakas » 03 Mär 2005 23:18

Väga vahva pilt :irw: :irw: :irw:
Muideks, Vikil on nüüd uus lemmiktoit - kanahakkliha kas kodujuustu või riisiga on vaieldamatu lemmik :wink:
eksperiment colliekutsikaga :-)

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 05 Mär 2005 15:31

Meeril on kõik toidud lemmikud! :P

& Stefi
Kasutaja avatar
Postitusi: 461
Liitunud: 30 Sept 2004 18:15
Asukoht: Tallinn

PostitusPostitas Kaia » 07 Mär 2005 17:53

Kes kombineeritult (kodutoitu ja krõbinaid) või siis ainult kodutoitu annab, kas annate mingeid vitamiine ka juurde? Siin õlidest oli nagu juttu, aga vitamiinide kohta ei paistnud ... :roll:

Kasutaja avatar
Postitusi: 332
Liitunud: 02 Sept 2007 15:44
Asukoht: Pärnu Raekyla

PostitusPostitas yllekas » 10 Dets 2011 15:44

Aeg lendab..........
Teema küll vana, kuid ehk mõnda uudset collie kasvatajat huvitab, millega söödetakse tänapäeva colle. Mina söödan nt. ühte Tehni-Caliga ja teist Exlusiviga vastavalt tema tüübile ja olemusele. Olen ka Nutramiga toitnud. Iga indiviid on omamoodi isend, seega ka tema vastav vajadus toidule.
Collied käivad papudega...

Kasutaja avatar
Postitusi: 4476
Liitunud: 23 Nov 2004 09:56
Asukoht: Harjumaa, Viimsi, seal, kus lõpeb asfalt...

PostitusPostitas Miikene » 11 Dets 2011 01:19

Minul söövad mõlemad hetkel Brit Care kartuli-lõhe toitu. Elu jooksul on mitmeid toite proovitud. Acana ei sobinud näiteks Meerile, Kronch paistis sobivat, aga kuna Lilli jäi Briti peale, siis läks ka Meeri samale toidule.

Kasutaja avatar
Postitusi: 249
Liitunud: 06 Apr 2006 23:33
Asukoht: Türisalu

PostitusPostitas MariMaria » 12 Dets 2011 17:44

Tooreste kontide, liha ning juurviljapüreega + sorts kvaliteetset külmpressitud õli, vürtsitamata kodutoiduga ja sekka ka pabanatega (Happy Dog, Husse jms), kui muud pole käepärast.

Mine Briti karjakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline