palju meid "kolle" siin on? andke endast märku :-)

- kollikoda ja need teised ka
Kasutaja avatar

palju meid "kolle" siin on? andke endast märku :-)

PostitusPostitas kaiakas » 14 Dets 2004 17:40

Tere! Meil Vikiga huvi, palju siin koertekojas colliesid üldse kokku on? Vahepeal oli kurtmist kuulda, et läheb kollikojaks :lol: kätte? Et ühesõnaga ande endist märku ja pistke juurde ka pilte, tore oleks näha ja äkki siis saaks teinekord tegemisi/toimetusi koos teha... Ja ehk lisate juurde, et kust kandist pärit...
Meie ise Tallinnast, Viki õde Stefi kah kaaslinlane meil ja siin kojas ka täitsa olemas..
Kaia-Leena ja Viki :lehv: :lehv: :lehv:
eksperiment colliekutsikaga :-)

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mesike » 14 Dets 2004 17:58

nu nagu sa näed on kollikoda nüüd ju täitsa olemas :tants:
Nii et loendame aga kollid üle. Mul nii vähe et kõigest 1 ja too ka vanur :( .Vanur ja ta perenaine siis Viljandis.
[img:200:18]http://www.hot.ee/mesike/mesike_signatuur.gif[/img]

Kasutaja avatar

pilti kah natuke meist

PostitusPostitas kaiakas » 14 Dets 2004 18:04

Panen siia ühe pildi kah (Kaia ehk Jüri ei pahanda kui meie kõigi ühise jalutuskäigu pildi siia lisan, see nii vahva pilt kolmest kollist koos :hups: )

teatan alandlikult, et minu karvane käsi siin sebis.Mesike

Pommidega kollid tulevad taksodega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 14 Dets 2004 18:30

Lisan omalt poolt "tagasihoidliku" numbri - 17 :lol:
Neist 1 küll kiilakas ehk lühikarvaline collie.
"Pommiähvardus" [img::]http://home.tiscalinet.ch/chriskuert/smiley/bomb.gif[/img]

ja kollikvintett
Kasutaja avatar

PostitusPostitas memory » 14 Dets 2004 18:55

Nooh, meie jääme Lindale ikka kõvasti alla - kõigest 3 kolli :lol:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 14 Dets 2004 20:29

See viimane väike koll seal pildil on Meeri , seega +1 collie veel kojaline.
kaiakas-võime ju metsas ka nädala sees kohtuda. Me käime Misheli ja Meeriga pea iga päev.

& Minnie
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kylli » 14 Dets 2004 21:12

Meil ka üks koll.Välja näeb selline:
Pilt

Jõulupuu kõrval poseerimine oli küll viimane,mis ta sel hetkel teha tahtis.Seda väljendab ka "kõrva keel" ,mis collie'del on kuidagi eriti hästi välja arenenud

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Riina » 14 Dets 2004 21:24

meil ka üks collie:D
www.zone.ee/riina36/mark.htm

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kaiakas » 14 Dets 2004 21:27

Miikene kirjutas:See viimane väike koll seal pildil on Meeri , seega +1 collie veel kojaline.
kaiakas-võime ju metsas ka nädala sees kohtuda. Me käime Misheli ja Meeriga pea iga päev.

Hea meelega ka nädala sees metsa - mul esmasp ja reede reeglina vabad, siis oleks tore küll mõnikord omadega metsa minna :wink:

JA KYLLI... vafffa pilt - väga pühadeline, lume ainult peaks juurde kuidagi võluma :D

Viki lehvitab ka kõigile "kollidele"

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mesike » 14 Dets 2004 23:07

No lund saab siit, täitsa aus lumi ja üsna hiljuti tehtud (noh siis kui see esimene lumi tuiskas)
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rantsa » 15 Dets 2004 12:05

ja meil tükki 3 lisaks. 1 pliks üks vanadaam ja üks vanahärra
ja siis veel 1 sheltie kah

http://www.hot.ee/collies

anne

& Stefi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kaia » 15 Dets 2004 12:06

No-näed-sa-siis, oled ühe päeva kojast eemal ja näe mis kõik juhtund juba... kollikoda kõik koos ja meid polegi veel!!! :lol: :lol:
Sel pildil, mis kaiakas pani, too keskmine, kes täie jooksuhoo pealt tabatud, on siis meie Stefi.
Panen siia ühe pildi veel, mis pärineb viimasest kutsikakooli sõidust koos Kaia-Leena ja Vikiga, meil käis seal päris paras mürgel :irw: ... polnud just lihtne ülesanne olla autos tagaistmel koos kahe kutsikaga ... :lol: Sel pildil paistab Stefi päris suur juba...
Pilt
Elame siis ka Tallinnas, aga kesklinnas, seetõttu metsa jalutuskäikudele kahjuks tihemini kui ainult nädalavahetuseti ei jõua :( ehkki tahaks hirmsasti, aga ehk pühade aegu on rohkem vaba aega ja kevade poole ka kindlasti päevad pikemad ja valgemad... :)
Aga terviseid seniks jalutuskaaslastele ja kõigile teistele kollikojalastele ka :lehv:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Riina » 15 Dets 2004 14:59

unustasin enne kirjutada, et asume pärnumaal. ja tegelt on üks segavereline ka kelle üks vanematest on collie. nii et meil on kodus 1,5 colliet :lol:
panen mõned pildid ka siia

Mark

Pilt

ja siis pool colliet - Cessy 8)

Pilt

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 15 Dets 2004 17:45

Me ei ole päris koll aga trügime ikka tõupuhaste kampa ka natuke :wink: Loodame, et keegi ei pahanda :roll: Umbes poolteist aastat vana, emane ja nimeks Khris. Kuna ta leitud siis ei tea täpselt, kas on tal üldse colliet sees aga kes peale vaatab see ikka harilikult kahtlustab, et natuke ikka on. Eks vaadake ise üle :D
Pilt
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Hõbekollitar Viola
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Svejk » 17 Dets 2004 12:01

See viimane on küll kolli nägu. Kutsikana ehk poleks arvanudki, et tast "päris" kollit ei tule. Armas kutsu.

Paneme siis ennast ka kirja - 1 collie väike sugulane sheltie WCL Pixel.
Viimati muutis Svejk, 24 Jaan 2005 10:47, muudetud 1 kord kokku.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 17 Dets 2004 16:45

Tegelikult arvas lai spekter inimesi, et temast tuleb laika :lol: Kasvas natuke, oli śaakal, nüüd on koll, mine sa tea, paari aasta pärast ehk bokser või kauka hoopiski :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 17 Dets 2004 18:00

Tegelikult on ta pildil rohkem "koll" kui elusast peast :lol:
Aga milline iseloom tal on?
"Pommiähvardus" [img::]http://home.tiscalinet.ch/chriskuert/smiley/bomb.gif[/img]

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 17 Dets 2004 18:22

Sõbralik, sõbralik ja kui teda juba paremini tunned siis võid öelda ka, et ta on tegelikult päris sõbralik koer :lol: Õpib kiiresti, säravasilmaline aga ei ole niiväga elav, kui algusest paljudele tundub. Leplik, taibukas, memmekas, lahke ("ega sa võid selle kondi võtta küll... ma tegelikult närisen seda ja mul oli seda väga vaja aga no eks sa võta siis...) ega solvu kunagi pikemaks, kui minutiks-paariks. Collied on vist uhkemad ja mitte nii üdini sõbralikud. Vähemalt tundunud on nii... :hups:

Mursik

Veel üks "koll"-poiss

PostitusPostitas Mursik » 22 Dets 2004 14:23

Meil on päris "koll", kellel küll kõrvad ei asetse nii nagu kirjas tõustandardis - hoiavad kikki- aga muidu välimuselt kahtlust ei teki.
Nimi on Terri, vanus 10,5, pikakarvaline tricolor

Kaja

PostitusPostitas Kaja » 23 Dets 2004 14:12

Käin siin ka teinekord külas. Eks siis ole ka oma koerad kaasas - oma esimesest pikakarvalisest colliest, kes sündis 23.09.1981, on saanud tänaseks 7 - kodus on tema 3., 4. ja 5.põlvkond,vanim 12,5 aastane ja noorim 2,5 aastane. Lisaks luusivad ka mõned vene-euroopa laikad meiega koos ringi, linnas on üks 9 aastane ja tema pea 4 kuused kutsikad - emane jääbki tänase seisuga koju, kuid isasele otsin tublit peremeest.

Jõulurahu teile kõigile!
Kaja Raudoja
ja Krissu, Tiinu, Maasikas, Pliksen, Naksi, Põnnu ja Tibu ning Muska kahe nähviga.

PostitusPostitas inna » 23 Dets 2004 18:58

Kaire

PostitusPostitas Kaire » 30 Jaan 2005 13:31

Tere kollirahvas ja teised haukujad! :-)
Seaks ennast ka ritta. Esindan kiilakaid nahkasid- elan praeguse seisuga Helsingis koos mehe, kahe lapse ja pensionipõlve pidava lk. collie Murieliga. Mõtted liiguvad juba järgmise kiilaka suunas, aga eks me näe, eks me näe...

zippo

PostitusPostitas zippo » 30 Jaan 2005 13:53

Mina samuti Soomest nagu eel"kõneleja". Kodus pubekaeas kiilakas collie (tricolour) ;)

Kaire

PostitusPostitas Kaire » 30 Jaan 2005 13:59

see ju mõnes mõttes täitsa tore, et Soomes maakeelsete collieomanike arv suureneb ;-) Kus kandis sa, Zippo, pesitsed? Kuidas sa kiilakad leidsid?

zippo

PostitusPostitas zippo » 30 Jaan 2005 14:58

Kaire, ma ka lõunarannikul :)
Nahad leidsin sedasi, et otsisin keskmise suurusega või keskmisest natuke suuremat koeratõugu kellest oleks teada, et on hea perekoer ja kellega võib erinevate hobidega tegeleda (agility, tottis). Pikakarvalist koera ei tahtnud, mul on selline lapsepõlves juba olnud ja karvkatte eest hoolitsemine hirmutas ;) Tundus iseloomu poolest sobivat ja nii ma neid kutsikaid vaatama läksingi. üks asi mis veel suurt tähtsust omas, oli see seik et nahkasid peetakse terveks tõuks.

Kaire

PostitusPostitas Kaire » 30 Jaan 2005 17:34

Ega ometi lausa Helsingis? ::lehv:

Minu lk-collie on tõeline rassist. Sabaliputamiseks sobivad ainult collied, aga ka muud briti "kodakondsed", va. inglise buldog. Kallistuseks ja puusahöörituseks sobivad ainult isased pikakarvalised. "Lömmnägudega" ei suhtle üldse, kui siis ainult annab mõista kahtlust, et ega selline molu ometi nakkav ole. Ja lambakatele, vot nendele lambakatele tahab ühe hea keretäie tappa anda... :oops:
Tavaliselt küll lambakad alustavad- Soome SLK-l paistab olevat mingi imelik komme kõiki koeri joonelt rünnata. Seda ka muude tõugude omenike kogemuste põhjal :roll:

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Jaan 2005 19:11

Lugupeetavad külalised Kaire ja Zippo - ehk regaks end kodalasteks, näiteks väliskodalasteks :wink:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Linda » 30 Jaan 2005 23:45

airepiret kirjutas:Lugupeetavad külalised Kaire ja Zippo - ehk regaks end kodalasteks, näiteks väliskodalasteks :wink:

Oleks tore jah!
Kaire küll vana tuttav, kuid oleks tore ka Zippoga tuttavaks saada :)

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 31 Jaan 2005 09:07

Kaire, ma rohkem lääne pool. Sa räägid nii toredasti oma koerast :D Mu koer jälle vastupidi tervitab kõiki absoluutselt valimatult ja see on tegelikult päris tülikas. Praegu ongi käsil projekt, mille käigus püüan noorsandile selgeks õpetada seda tõsiasja, et kõiki vastutulevaid koeri ja inimesi ei ole vaja tervitama minna :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas san » 19 Veebr 2005 15:48

Et siis meie peres ka kolli. Sai algul küll vaadatud lühikarvalist aga kasvataja pakkus poole odavamalt väiksese "karvapraagiga" kutsikat ja kuna näitused polnud tähtsad mu jaoks - pigem õppevõime ja karjakoera käitumine, siis saigi ta meile võetud. Nüüd on ta päris pikakarvalise kolli moodi.
Ja elame me maal, kus ta saab hiiri püüda. Ni et karjakoerast on meil saanud urukoer.

Kasutaja avatar

LIHTSALT IGAKS JUHUKS ÜTLEN KA SIIN

PostitusPostitas kaiakas » 01 Mär 2005 21:21

Et siis igaks juhuks tuletan ka siin meelde, et meil kollikoja tütarlastekooli kokkutulek tulemas 6.märtsil ja infot tekib siis vastava foorumi osa alla juba täpsemalt.. Nii et kõik collied, käppadele hoog sisse ja meiega METSA!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marism » 04 Mär 2005 11:02

Hoolsalt foorumil silma peal hoidnuna (ja kollidesse üha enam armununa), tekkis küsimus, et kas kojas pole ühtegi (minu isiklikku lemmikut) bordercolliet ja veel vähem habecolliet? esimeste kohta tean, et vähemalt Eestis neid leidub, aga kas keegi habemike kohta ka teab?

Aga kadedakstegaeva aktiivsusega toimetatakse siin kollikojas küll! :)

Kaja

PostitusPostitas Kaja » 04 Mär 2005 13:03

Kena habe-preili Säde on Lea Aljasel, temast ka viimases Lemmikus. Kuid Lea satub siia kiikama üsna harva. Eks tuleb talle seda meelde tuletada!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lea » 15 Mär 2005 20:34

Marism kirjutas:aga kas keegi habemike kohta ka teab?

Üks habetunud koll käib siin tõesti vahel harva lugemas. Säde nimeks nagu Kaja juba mainis.
Eestis leidub meid juba paarikümne ligi...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Suller » 30 Mär 2005 20:53

Ma nüüd ei saanudki loetud, palju neid kolle siin kokku juba on. :) Lisaksin omalt poolt ka ühe. Endale uut kollit otsides (praegune mul kolmas) arvasin, et meil on see tõug välja suremas, aga kaugel sellest. :D :D :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 31 Mär 2005 10:37

Suller kirjutas:... Endale uut kollit otsides (praegune mul kolmas) arvasin, et meil on see tõug välja suremas, aga kaugel sellest. :D :D :D

Mulle tundus ka vahepeal nii, aga vist on uus ärkamine. Eks paljud on oma tõule truuks jäänud, ent on ka küllalt palju "uusi", mõtlen colliega alustajaid. :D

& Stefi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kaia » 31 Mär 2005 15:10

Suller kirjutas:Ma nüüd ei saanudki loetud, palju neid kolle siin kokku juba on. :)

Mina nüüd üritasin neid kokku lugeda ja kohe päris mitu korda läks sassi ka :oops: aga viimased tulemused on sellised:
pikakarvalisi collie'sid - 38,
lühikarvalisi collie'sid - 3,
habecollie'sid - 1,
sheltie'sid - vot siin läks lugemine lõplikult sassi, Svejkil on 1 ja Innal on palju :P
Pead ei anna, et need numbrid õiged on :hups: Kui keegi mingeid muid numbreid sai, siis andke teada ja siis loeme uuesti... ja uuesti... ja uuesti :irw:

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mesike » 31 Mär 2005 15:14

KristinaL - temal ju ka sheltie
Kuidas neid colle ikka nii vähe??? Peab uuesti üle lugema :P

& Stefi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kaia » 31 Mär 2005 15:23

Mesike kirjutas:KristinaL - temal ju ka sheltie

Õige jah, häbi mulle :oops:
Aga need numbrid tulid ainult sellele teemale vastajate hulgast välja, kes ei vastanud, see punkti kirja ei saanud :D Nii et nüüd tuleks teha selle teema väline loendus, et üles leida ka need teised, kes siin teemas endast märku pole andnud :wink:

Hõbekollitar Viola
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Svejk » 31 Mär 2005 16:24

Üks sheltie kojas on veel Rocco (kasutaja Katrin ja Rocco).

Kaja

PostitusPostitas Kaja » 31 Mär 2005 17:01

Ja eks need koerte arvud siin ka aja jooksul muutuvad, mõnel on mõnikord kutsikaid ja mõned koerad meie juurest lahkuvad. Nii on minu kodusest karjast taevastel maasikaväludel jooksmas Maasikas, kellest haigus sai jagu 3.jaanuari hilisõhtul... Seega kui kord varem hõiskasin, et kodus 7 colliet, siis täna on 6. Lihtsam on üle lugeda neid, kel missugused koerad kodus, kui seda, palju neid koeri siis kokku tuleb. Briti karjakoertest on ununenud kõige kuninglikum - siin ju ka welsh corgid esindatud! Ning bobtaile ja habecolliet, bordercolliegi teinekord siin lugemas. Ei tohi kellelegi liiga teha! Olgu nad ikka kõik kenasti meeles peetud!

Hõbekollitar Viola
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Svejk » 03 Aug 2005 22:55

Kotta on viimasel ajal hulk uusi kolle juurde tekkinud - pange end aga ilusti kirja.
Minult 1 koll juurde!

& Luna

PostitusPostitas Lasse » 04 Aug 2005 08:15

Paneme end siis ilusti kirja :) !
1 sheltie.

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 04 Aug 2005 09:37

Svejk kirjutas:Kotta on viimasel ajal hulk uusi kolle juurde tekkinud - pange end aga ilusti kirja.
Minult 1 koll juurde!
Ototot - nüüd on midagi täitsa kahesilmavahele jäänud... :P
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

Hõbekollitar Viola
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Svejk » 04 Aug 2005 10:16

Kirke kirjutas:
Svejk kirjutas:Minult 1 koll juurde!
Ototot - nüüd on midagi täitsa kahesilmavahele jäänud... :P

:wink:

Eks ma kirjutan varsti pikemalt ka - nii palju ütlen küll, et tegemist on pisut üle aasta vanuse teise ringi koeraga. Praegu on meil selline vaikne harju(ta)mise aeg, kus tuleb uue eluga harjuda ning vana unustada.

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mesike » 04 Aug 2005 12:36

Svejk - see tuleb sul jah meie koertesse kohe kirja ka panna ja rahvale pilte näidata :) JA kui juba lobisesid siis nüüd me niikaua siin pinda käime kuni sa lihtsalt pead kõik kirja ja pildile panema. :irw:
Ja mul ju ka siia teemasse lisamata 1 üliarmas meganunnu taevakarvakutsu Misty - ehk siis kolmekuune collitütrik :)

Kennel Flygance Flying Elegance
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu » 04 Aug 2005 12:48

3 Sheltiet:D
9 aastat handlerikogemusi+sheltied, kokkerid, tzud ja pulipliks

& Fönix
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Acca » 04 Aug 2005 13:58

Ma nüüd kohe tükk aega nurgas :oops: :oops: :oops: . Ma ep ole siia teemasse üldse jõudnud.

Teatan alandlikult - 2 colliet - Tembu ja Fembu (peaaegu) :irw:
Oh my God, oh my dogs!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas nelle » 04 Aug 2005 20:19

Jõudsin ka selle teema juurde.Tänu tänastele postituste. Meie poolt kaks kolli juurde. Ronja ja Rini.Pilte näeb albumist.
ronja&rini

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Katrin & Rocco » 05 Aug 2005 10:55

Mina ka põneva teema maha maganud. Mul on üks sheltie seltskonnale lisada - meie armas, tark ja ilus Rocco poiss. Kes ikka koera saba kergitab, kui mitte perenaine - saime just agilitys edasi A2-e ja SK-s ka peale 2 aastast koolivaheaega 1 ja 3 järk ette näidata)

Järgmine

Mine Briti karjakoerad -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist