Soovituslikud kennelid kust endale Dobermann soetada

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

Soovituslikud kennelid kust endale Dobermann soetada

PostitusPostitas GeityK » 03 Aug 2014 18:33

Tere, soovin endale lähiajal dobermann soetada, olen nende tõu koht palju uurinud ja mehega armusime silmapilkselt, kui leidsime tõu nagu Dobermann. :irw: Endal kunagises kodus ka alati tõu koerad olnud ja tean, kui karm see maailm on. Kuna endal tutvusi mannide kennelitest ei ole ja sooviks kutsikad, kes oleks lõigatud saba ja kõrvadega, siis peab koera soetama arvatavasti naaber riikidest. Netis surfamisel tuleb nii paljusid valikuid ja ei oska ju kuidagi ühte või teist kennelit eelistada. Seega loodan, et mõni kogenum kasvataja oskab anda nõu kennelite kohta, mis oleks hea maine ja kelle koerad oleks heade tõu omadustega. Sooviks Eestisse just uut puhast verd sisse tuua ja meile uut pere liiget. :angel: Loodan, et küsimus ei ole kohatu ja olen abi eest väga tänulik.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

Re: Soovituslikud kennelid kust endale Dobermann soetada

PostitusPostitas päike » 04 Aug 2014 16:07

Ma küll kennelit soovitada ei oska, aga igaks juhuks mainin, et kui on soov koeraga käia ka Eesti näitustel, siis kupeeritud koeraga seda enam teha ei saa. Täpsemalt, kui koer on sündinud hiljem kui 31.07.2013 ja kupeeritud, siis sõltumata päritolumaast kehtib näitusekeeld.
Koerala kodanik.

PostitusPostitas GeityK » 04 Aug 2014 17:36

Selge suur tänu vastamast, ma ise seda ei teadnudki, nii palju, kui ma siiani uurinud olen ei ole selline asi silma jäänud. Aga häid kenneleid võite ikka soovitada, kust saab ikkagi kupeeritud koera. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 11 Aug 2014 01:29

Huvipärast küsin mis see uus ja puhas veri on? Vaadates euroopa doberite sugupuud on enamus ühte või teistpidi sugulased...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 11 Aug 2014 12:52

No ja kui see hüpersuperfäänsi koer kusagilt ka kohale tuuakse, siis eksootilisem päritolu ei anna üldse garantiid, et sellest kutsikast ka kasvab superkoer ja teda üldse võiks aretuses kasutada :wink: Tõeliselt häid koeri algajatele ja niisama hobikorras ostjatele ei müüda.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 12 Aug 2014 14:10

Võid uurida ka Eesti kennelitest kas on pakkuda nö aretusisaste alimentkutsikaid - mõni ehk on riigis sündinud, kus veel saab kupeerida. Küll aga see ring on nii koomale tõmbunud...
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

PostitusPostitas GeityK » 13 Aug 2014 00:05

Ma ei soovigi endale fäänsit koera, kellega eputada ja ma tean, et pole karantiid, et sa saad endale supper koera. Alguses arvasin, et tuua heast kennelist koera, kellega näitustel käia, aga pea eesmärk on endale saada siiski uus pereliige ja kui koerast peaks tulema hea koer, siis ka aretuseks. Lootsingi, et soovitate kenneleid, kellega on olnud endal head kogemused ja koerad on kasvanud tublideks. Soovin just kupeeritud koera, sest see on minu arust nende õige välimus või õigemini nende harjumuspärane välimus. Kindlasti koera võttes ei soovigi ma endale diivanikaunistust ja kui soovikski, siis ei sobiks selleks mingil juhul dobermann. :angel:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 13 Aug 2014 00:14

Aretusnõuded: http://kennelliit.ee/wp-content/uploads/2014/04/EKL-t%C3%B5uraamatum%C3%A4%C3%A4ruse-lisa-2.pdf
Ehk et need peavad olema täidetud, et koera saaks aretuses kasutada. Kuna siin näitusele kupitud koeraga ei saa, siis näitusehinde kohta peab üle täpsustama, kas sobib ükskõik kust saadud hinne või peab see Eesti oma olema.
29.06.2001-24.11.2008
07.02.2003-07.07.2013

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 13 Aug 2014 02:23

Kui üldse kupeeritud koera (dobermanni) muretseda, peaks seda tegema suhtkoht kohe. Aga siis on see ost uisapäisa ja kiirustades.
On kuulda olnud, et 2015 a muudetakse lõpuks ka standart kupeerimata variandiks. Et siis enne standardi muutust sündinud kupeeritud koeraga võib veel mõnes riigis näitusele asja olla. Peale seda X päeva sündinud kupeeritud koer näitusele suure tõenäosusega ei pääsegi.
Kui tahate osta isast looma ja loodate temast aretuskoera... siis peale ilusa välimuse ja eduka näitusekarjääri (mitte 1-2 näitust vaid hinde saamiseks- ikka mitmeid ja eri maades) on suhtkoht tähtis ka ZTP, mis eeldab kindlasti BH-d ja IPO olemasolu vaatavad ka paljud emaste omanikud. Tervis ja eluea pikkus on suhtkoht valus teema....
Kennelit ei soovita, sest ega kennelnimi ei anna mingit garantiid, et kõik selle kennelnimega koerad on TÕESTI suurepärased oma tõu esindajad nii välimuse, olemuse kui tervise poolest. Ikka konkreetsed isendid annavad järglasi ja ka siis pole KÕIK pesakonna kutsikad täiesti võrdsed.
Ja nagu eespool mainiti, päris algajale ei anta suurepärast kutsikat niisama lihtsalt. Peab kas kõvasti vedama, et kogemata komistada väga hea isendi otsa või on keegi kasvatajale usaldusväärne soovitaja.
Mis aga värsketesse veredesse puutub, siis tuleb tuua USA-st ehk... kuigi seal on täiesti teine tüüp.
Siinpool annab midagi UUT ja väärtuslikku tikutulega otsida.
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 13 Aug 2014 08:59

Kui ikka nii VÄGA tahad, siis siin foorumi asemel, oleks pidanud eelmine nädalavahetus Helsinki WW-l ringi ääres olema ja kasvatajate ümber kiibitsema.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 14 Aug 2014 01:44

See WW ringi ääres kiibitsemine langetas minu roosad prillid :p

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 14 Aug 2014 10:44

Ja mitu aastat kulus? :twisted:

PostitusPostitas GeityK » 15 Aug 2014 13:14

Ma tean seda, et häid koeri ei anta suvalistele inimestel, isegi ei näidata naljalt, need koerad lähevad tavaliselt tuttavatele jne. Aga kui sa näituse koera ei taha, siis ei tohiks kupeeritud koer ju probleem olla, koeri saab kasvatada ju ka teist moodi. Alguses arvasin, et võtaks näituse koera, aga see ei pea tingimata nii olema. Samas võivad olla nad head pere koerad ja treening koerad, sest treenima peab neid kindlasti. Üks tuttavatest ostis enda koera sellest kennelist http://www.dobermann.lt, kas keegi oskab sellest kennelist veel midagi rääkida või on mingeid kogemusi? :)

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 18 Aug 2014 09:43

Kordan ennast, igas kennelis on paremaid ja kehvemaid koeri, igas pesakonnas on paremaid ja kehvemaid kutsikaid, nii iseloomult kui välimuselt.
Kui ainus kriteerium on kupeeritud koer, siis ...
Parimate soovidega......

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 18 Aug 2014 20:49

See lingitu on Leedu kennel ja Leedus on kupeerimine juba ammu keelatud. Alates aastast 2014 sündinud koerad ei tohi (seaduse kohaselt) ka Leedus enam kupeerituna ringi tulla.
Sellesama lingltud kenneli kupeerimata koeri olen juba näitustel näinud.
01.01.2015 muutub kogu Euroopas dobermanni standard ja kupeeritud koerad saavad olema mittestandardsed - s.o. näitustele ega aretusse asja pole.
(Kas ka suur Venemaa seda aktsepteerib, näitab aeg.)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 19 Aug 2014 09:21

Koerasoovija alustas nii-
Sooviks Eestisse just uut puhast verd sisse tuua

Ja lõpetas paari päeva pärast nii-
Aga kui sa näituse koera ei taha, siis ei tohiks kupeeritud koer ju probleem olla, koeri saab kasvatada ju ka teist mood

No comments.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 19 Aug 2014 12:17

Hästi palju dobermannide tulemusi, pilte, aretusisaseid ja -emaseid, kutsikakuulutusi jne on siin:
http://www.dobermann-review.com/

Selleks, et dobermanni üldse kasutataks aretusisasena, tuleb väga väga palju panustada näitustele ja koolitusele. Kui siiski soovite pigem kodukoera enda aktiivse elustiilile lisaks/kaaslaseks, sel juhul väga kaugelt ei ole ka mõttekas tuua. Soovitan võtta kennelitega ühendust ja küsida. Seejärel saad juba edasi mõelda. Lihtsalt infona, et dobermannikutsikas maksab ca 1000 € kanti - saab odavamalt ja ka kallimalt.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

PostitusPostitas GeityK » 21 Aug 2014 01:20

Vabandan, et nii segaselt ehk kirjutasin, aga ma alles isegi uurin ja vaatan. Alguses arvasin, et võtaks aretuseks koera ja näituse koeraks, aga lugedes teie kommentaare sain enda jaoks selgeks, et siiski ei soovi seda arvatavasti ja Eestis ei saaks kupeeritud koertega nagunii näitustel käia, seega tegin enda jaoks selgeks, et kuna me ise oleme ka aktiivsed inimesed, siis panustaks rohkem pere ja treening koerale. Kuna ma ennem ka mainisin, et endal ka olnud tõukoerad ja ka näitustel käinud siis tean ka väga hästi, kui karm see koerte äri on ja et niisama sa endale mingit supper koera ei saa. Kuna endal ka kutsikad olnud siis ma olen väga hästi ka aru saanud, et pesakonna kõige tugevam kutsikas võib olla näiteks hoopis puusa haigusega, kuigi teised kutsikad on kõik terved ja ka eelmine pesakond, seega ka seda pole vaja mulle selgeks teha. Ma uuringi praegu erinevaid võimalusi ja kaalun igasuguseid variante, sellepärast küsisingi teilt nõud, ja aitäh antud lingi eest, usun, et sellest on abi. :) Kindlasti külastan ka näituseid ja uurin ehk hoopis seda kaudu, sest ma tõesti ei võtaks endale koera uisapäisa, aga suur tänu soovituste eest usun, et sellest on abi. 8)

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 21 Aug 2014 14:26

http://www.dobermann-review.com/show/IDC2014/index.php
Suurim dobermannide erinäitus Euroopas. Pole ka kaugel, kui huvi olemas.

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline