Minu mure emase 2,5a dobermanniga

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

Minu mure emase 2,5a dobermanniga

PostitusPostitas HeidiK » 13 Apr 2014 00:29

Hei,
Ei oskagi kuskilt alustada, ega tea kust abi paluda!
Pole kunagi koeraomanik olnud ja nyyd viimased 2 aastat olen endise mehega dobermanni omanikud.
Hetkel tuli lahkuminek ja minul ees Tallinnasse kolimine ja muidugi koos koeraga.
Mehe tööpärast (reisib palju) koer jäi minule. Algusest peale koer on alati mehe söna kuulanud ja minule alati pähe istunud ;) kuigi yritan olla köva ja kuri... Aga puudub se mehelik köva olek :)
Alguses kui aasta tagasi mees vahetas töökohta ja oli nädala kodust ära koer reageeris päris kergesti, järelikult igatsus oli suur teisel... Pea nädal aega iga öö tunni vahelt pidin Teisega väljas käima kuna köht lahti jne... Vöi töölt koju tulles mind ootas igasugu yllatusi... Vaikselt rahunes maha et mees oli kodunt ära ja nyyd päris tubli. Aga alati teine on olnud söögi suhtes örnake... Ja nyyd kardan ka seda et mis kuiv toitu hakkan talle eestist ostma kuna ta reageerib nii kergesti... Hetkel söödan talle Cibau mingit riisi ja kalaga. Aga netist eriti ei leidnud midagi et eestis yltse myyakse seda toitu... Mida te söödate teie dobermannidele?
Ja suurim hirm on ka se et mis siis kui ma ei saa koeraga hakkama... Hetkelgi olen mina seekeda tömmatakse mitte et mina tömban... Vajan abi! Kes abistaks et saaksin paremini hakkama. Muidu koer on ääretult tark ja tubli. Kuulekas ja mida iganes.... Aga mina seda ei suuda millegi pärast.

Pole vaja söimusönu, vaid ootan ja loodan saada abi mu murele, et minust tuleks supper koeraomanik! Vöi juhul kui tallinnas oleks muid dobermannide omanikke et Heidi saaks omasuguseid ja suuruseid söpru. :irw:

Tänades ette

-G-

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

Re: Minu mure emase 2,5a dobermanniga

PostitusPostitas Gaidah » 13 Apr 2014 12:14

Minu kogemus, dobermann on tundlik koer, kuid samas on siiski koer, nagu iga teinegi. Kas trenni koeraga minek ei ole mõttesse tulnud? Tallinna dobermanniomanikke on kojas Mare23 Tallinnas, Murdjaloom Tallinnast mitte üüratult kaugel. Võta ühendust ja ehk saate näost näkku kokku ja nad kindlasti oskavad veel kontakte ja treenereid soovitada. Murdjaloom oskab keerulise koera kohta kindlasti nõu anda, kui loed tema tutvustust, saad aru miks. Ja murdjaloom suudab sind aidata ka tirimise takistamisel.
Toidu suhtes aga ei oska soovitada, ise toidan Joseraga. Eks seda peab vaatama, proovima ja müügis olevate toitude hulgast valima, mis võiks sobida.
Parimate soovidega......

PostitusPostitas HeidiK » 13 Apr 2014 17:06

Suur äitäh?.. Uurin kohe asja!

ja loomaaed pagasis
Kasutaja avatar

PostitusPostitas luckydog » 13 Apr 2014 21:35

Gaida, murdjaloom on kojas luckydog. :D Aga meeleldi nõus aitama. Minu jas Marerga võib alati liituda, et trenni teha või abi küsida. Esialgu peaks kindlasti kokku saama, et oskaks paremini orjenteeruda omaniku vajadustes ja võimalikes probleemides.

PostitusPostitas HeidiK » 13 Apr 2014 22:41

Hih!

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 13 Apr 2014 22:46

Gaidah ajas minu pea kah sassi ja tegin ka Luckydog`ist murdjalooma :o
Aga nüüd on igatahes selgus majas - ja meie mõlema poole võid julgelt pöörduda :)

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 14 Apr 2014 18:22

:oops:
no ma kohe oskan... aga nüüd on vähemasti tõde kasutajanimedega seoses päevavalgele toodud :)
Parimate soovidega......

PostitusPostitas HeidiK » 15 Apr 2014 07:46

:D

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 21 Apr 2014 14:37

Isegi mina elan nüüd paar kuud juba Tallinnas. Mis linnaosas muidu asute?
Trenni küll viimasel ajal enam ei tee, aga üht-teist ikka meeles... nagunii kõik doberiomanikud samas suht ühes samas seltskonnas liiguvad - teretulemast ja olemast! :)
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

PostitusPostitas HeidiK » 29 Apr 2014 16:02

Meie elame nyyd siis Heidiga (koer) hetkeliselt vähemalt sõpruse puiesteel.... Siin lähedal oli vist ka paar koera parki?!?! Vist oli :irw: kui soovi ja kedagi siis lähistul elab saab minust vähemalt seltsi... Kuna olen paar nädalat puhkusel :D

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline