Tere,kas keegi on ostnud dobermanni raplast?

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

Tere,kas keegi on ostnud dobermanni raplast?

PostitusPostitas suslik989 » 23 Okt 2012 13:29

Tere .Kas keegi on ostnud dober. kutsikat raplast või selle lähedusest?
Eile sattusin netis kuulutuse peale,et müüakse,aga ilma paberiteta ...
Täna küsisin kutsikatest veel pilte,aga kui mainisin ,et sooviksin ka emast ja isast pilte,siis oli hetkeline vaikus,kuid lubati saata,kui aega on...
Kuid jäin mõtlema,et kas ikka riskida,endal natuke paha kohe vaatama ka minna,elan ise valgas.Mis te arvate,kas tegu võib olla usaldusväärse müüjaga või kas kellegil on kogemusi?

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 23 Okt 2012 13:31

Kui inimene müüb paberiteta tõukoeri, siis on suure tõenäosusega seal mingi "konks" ja kindlasti ei ole tegemist usaldusväärse kasvatajaga.
Koerala kodanik.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 24 Okt 2012 14:37

Kui saladus ei ole, siis palju nende kutsikate eest küsitakse ja kas teate, mis tingimustes neid on kasvatatud? Ja teine küsimus teile, miks dobermann? Kas lihtsalt ilus koer või on ka muid eesmärke?
Otse vastusena, ilma TT kutsikate puhul on tegu kas UPS pesakonnaga, kus isadus pole ka kindel. Või on siis täitmata aretusnõuded.
Ma pole päris kindel, kas on sama piirkond üldse, aga mingi aeg tagasi olin tõsiselt kurb, kui mingi talli juures peeti dobermanni õuekoerana ja olid ka kutsikad müügis...
Mulle ei mahtunud see tookord pähe ja pole siiani hakanud mahtuma, et kuidas nii võib :(
Parimate soovidega......

PostitusPostitas suslik989 » 25 Okt 2012 08:09

Plaanis oli võtta dobermann korterisse elama.
Olen pikalt mõelnud selleüle mis koera võtta ja kuna pole erilist tahtmist kavatada teda näituse koeraks,siis ei olnud ka paberid tähtsad...Hinnad olid sellised,et 170 emane kutsikas ,200 isane. Kasvavad nad raplamaal , pirgus(vähemalt nii öeldi).Ise sinna jõudnud pole,kuna elan valgas ja enam pole nad ka ühndust võtnud,kuna neile ei meeldinud eriti vist see,et tahtsin pilte ka koera vanematest ja et tahan näha ka real life vanemaid enne kui kutsika ostuks läheb.Aga kuna mu mees tegelikult tahab seda koera(temal see kunagi olnud ka),siis tema arvates on nad lihtsalt head koerad..Ta kasutas sellist koera treeninguks kui ta ise sõjaväes oli ,aga sinna juba üle 10a kõvasti...Mina isiklikult tahaks saksa dogi:)

Ja tegelikult otsustasime siiski nüüd saksa dogi kasuks...niipalju kui kuulnud oleme,on ta rahulikum,sobib siis vast ka paremini tuppa,meil on ka laps..3a.Nüüd jälle probleem,kust seda dogi saada...:)Ootame vist kevade ära,äkki selleks ajaks jõuab paberitega dogi osta,sest ega neid vist ilma ei liigu..ja ma täpselt ei tea mis oleks kui ilma paberiteta osta...

Kui kellelgi just saksa dogide kohta mulle õpetust on anda,palun väga!
Ennastki huvitab kas ikka on hea mõte..ja kuidas hakkama saan...

& Nero

PostitusPostitas sirli » 25 Okt 2012 09:35

2013 kevad planeeritud pesakonda:) Eks tõu kohta räägivad lähemalt veidi targemad:)

PostitusPostitas suslik989 » 25 Okt 2012 09:56

Kas pesakond on tulekul eestis?

& Nero

PostitusPostitas sirli » 25 Okt 2012 10:14

Jah, pesakonda lubatakse Eestis - Nordics Hytte kennel :)

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 25 Okt 2012 10:30

Dobermann ja Saksa Dogi on olemuselt väga erinevad. Kindlasti on dobermann elavam ja nõuab ka tegelemist rohkem, eriti kutsikaeas.
Kui siiski kaalud veel dobermanni, soovitan kodalise Gaidah'ga leppida kokkusaamine - ka tema on Valgast ja omab 2 dobermanni :).
Dobermannikutsikaid on Eestis oodata tõenäoliselt talveks või eelolevaks kevadeks.
Kindlasti iga lugupeetud kasvataja võimaldab kohtumise vähemasti emasega (isane võib olla teisest riigist).

Dobermanniühingu kodulehele ilmuvad reeglina kutsikareklaamid. Samuti leidub infot Eesti kennelite/dobermannide kohta:
www.dobermann.ee

Tõukoeri ei soovita kindlasti osta paberiteta - on küll hinnavahe, aga võin kinnitada, et muus osas saab olema vahe ka üüratu nii iseloomus, välimikus kui kes teab - ka tervises.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

PostitusPostitas suslik989 » 25 Okt 2012 10:42

Kas keegi teab palju Nordics Hytte kennelis üks kutsikas maksta võiks?(mõtlen siis saksa dogi)'

Ja dobermanni kohta niipalju,et kui oleksin üksi,siis kindlasti ei hakkaks võtma,aga kuna mehel on kogemusi ja tema tahab,siis ei hakka talle vastu vaidlema...ehhkki mulle meeldib dogi rohekm:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 25 Okt 2012 11:39

Kas on nimi ka teada, kes seal Pirgus neid kutsikaid müüb. Mul seal maakodu ja saaks uurida, mis toimub.
Inimesed, elame sõbralikult.

& Kendži
Kasutaja avatar

PostitusPostitas KristinaL » 25 Okt 2012 12:09

suslik989 kirjutas:Kas keegi teab palju Nordics Hytte kennelis üks kutsikas maksta võiks?(mõtlen siis saksa dogi)'

Miks siin küsida, stiilis kas keegi teab? Kenneli koduleht väga kenasti leitav nime järgi http://www.nordicshytte.ekodu.net/index.php Kontaktid seal kõik olemas. Miks mitte otse kõike küsida? :)
[img:132:57]http://www.hot.ee/lkristina//hurdle-anim-s-1.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 25 Okt 2012 13:07

Ma sain aru, et paberiteta dobermannid asuvad Pirgus, lingitud kennel müüb dogisid ja asub Pärnus.
Inimesed, elame sõbralikult.

PostitusPostitas suslik989 » 25 Okt 2012 13:13

Vot nime ei tea kes müüb,aga tundub olevat kaks õde,üks on ametilt (jutu järgi kokk) ja teist ei tea,teine nagu ma aru saan tegeleb koerete müümisega.Jah Pirgu ,see olevat raplast 1-2 km Tallinna poole.No meili peal on kirjas ,et mingi Aire Martin.

Hetkel jutt siis dobermanni kutsikatest,kes seal Pirgus müüa.

PostitusPostitas suslik989 » 25 Okt 2012 13:29

Ühesõnaga nüüd tulid lisapildid sellest isasest dobermanni kutsikast!Kas keegi oleks hea ja oleks nõus nii,et saadan tema meilile või äkki laen siia need pildid üles,et keegi ütleks kas tegu ikka on dobermanniga`?

Vabandust,aga mulle meenutab ta ausaltöeldes taksi...ma lihtsalt pole dobermanni kutsikaid näinud:)

PostitusPostitas suslik989 » 25 Okt 2012 13:42

Kõigeparem kui keegi teadja annaks oma meili,kuhu saaksin pildid(4) saata.Et saaks teada kas tegu siis on dobermanniga või mitte.

PostitusPostitas suslik989 » 25 Okt 2012 14:05

http://buduaar.ee/Foorum/Forum/topic/323645
Postitasin buduaari teema,seal ka kutsikate pildid.

Bikiinivooru kostüümis Happy Lady Roi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Põhjatäht » 25 Okt 2012 14:09

Võin ilma pilte nägemata öelda, et tegu pole dobermanniga.
Kui tegu on dobermanniga, siis on ka tõutunnistus.
Kui tõutunnistust pole, siis pole ka tõukoera. Vaid krants. Ja mis vahet seal on, milline see krants välja näeb st nagunii on üllatus, milline koer temast kasvab. Ühel või teisel moel.
Kui tahad dobermanni, siis varu kannatust ja oota ära paberitega pesakond. Ainult nii saad kindel olla. Ja muide, alati on võimalikud igasugused kokkulepped tasumise osas. Tuleb vaid suu lahti teha ja rohkem asja uurida.

Esimene emotsiooniost koera võttes toob tihti pettumusi kaasa.

Tee endale selgeks, millist koera tahad.
Millised on sinu ootused koera suhtes?
Tahad tõukoera või krantsi?
Kui krantsi, siis kas oled nõus leppima kõigi üllatustega nii tervise, iseloomu kui välimuse suhtes? Neid üllatusi on nii positiivseid kui negatiivseid ja pead olema kõigeks valmis.

Krants pole tõukoerast halvem sõber. Ta on lihtsalt koer kõigi (nii positiivsete kui negatiivsete) üllatustega. Kas oled nendeks ka reaalselt valmis?

Ja kordan taas:
Tee vaid endale eelnevalt selgeks oma ootused koera suhtes.
Don`t worry, be happy!!!

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 25 Okt 2012 14:22

suslik989 kirjutas:Kõigeparem kui keegi teadja annaks oma meili,kuhu saaksin pildid(4) saata.Et saaks teada kas tegu siis on dobermanniga või mitte.

Välimuselt-dobermann.Kui tõuline-ei tea.Tõutunnistusi ei ole-ei oska keegi öelda ka.Kui ainult nn.kasvataja ise oskab õelda päritolust midagi.....

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 25 Okt 2012 16:48

Noh, eks need koeralapsed pisikestena ongi suht sarnased :)
Tunduvad olevat dobermanni moodi küll. Dobermann ongi naturaalselt lontis kõrvadega, kikkis kõrvad on lõikamise ja hiljem püsti sättimise tulemus ja Eestis on see keelatud.
Et kui on soovi kokku saada ja minu penisid lähemalt näha, siis anna teada.
Parimate soovidega......

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline