Info seoses kutsikate registreerimise ja märgistamisega

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
admin
Kasutaja avatar

Info seoses kutsikate registreerimise ja märgistamisega

PostitusPostitas ziil » 04 Jaan 2012 01:53

Eesti Dobermanniühing kirjutas:Tähelepanu kasvatajad ja koeraomanikud!

Tahame tähelepanu pöörata nõudmistele, mis on kehtestatud Rahvusvahelise Dobermanniühingu (IDC) ja Saksa Dobermanniklubi (Dobermann Verein) poolt seoses kutsikate registreerimise ja märgistamisega.

Nõuded puudutavad koeri, kellega soovitakse tulevikus osaleda ZTP-l või IDC/DV üritustel.
Kui koeraga soovitakse osaleda IDC korraldatud näitustel, võistlustel või sooritada Saksa aretuskontrolli (ZTP), siis peavad olema täidetud järgnevad tingimused:

Kutsikas peab olema kiibistatud või tätoveeritud enne tõutunnistuse (ametlikult registreerimistunnistus) taotlemist. Vastav märgistuse number peab olema trükitud tõutunnistusele kennelorganisatsiooni poolt, kes tõutunnistusi väljastab.Tõutunnistusel aktsepteeritakse ainult kennelliidu templit.
Erinevus:
Väljavõte EKL tõuraamatumäärusest: Sissekande registreerimistunnistusele teeb EKL litsentseeritud märgistaja märgistamise käigus.
DV nõuete järgi ainult veterinaararsti allkiri ega tempel ei ole aktsepteeritav!
NB! FCI (kui ka EKL) reegli kohaselt ei tohi kutsikat loovutada märgistuseta, seetõttu lasub koera märgistamise kohustus kasvatajal.

Kiibistamisel tuleb jälgida igale riigile omast numbrikombinatsiooni kiibi numbri alguses, Eesti koertel peab kiibi number algama numbritega 233!
Kui kiibi number algab mõne teise numbriga (tavaliselt 9...) kui koera sünnimaale ette nähtud, võib tekkida probleeme ülaltoodud üritustel osalemisega ja ka teiste välisriikide näitustel osalemisel.
Kui kasvataja plaanib minna kutsikaid kiibistama, tuleb esmalt uurida kas veterinaaril on olemas vastava numbriga kiibid ja vajadusel lasta neid maaletoojalt tellida. Numbriga 9 algavaid kiipe võib küll seaduslikult kasutada Eestisiseselt, kuid neid ei pruugi tunnustada välisriigid.

Tõutunnistusele peab olema peale kantud omaniku nimi ja aadress!
NB! Eesti registreerimistunnistusel leiate vajaliku lahtri tagaküljelt. See peab olema täidetud ka juhul, kui omanikuks on kasvataja ise! Omaniku andmed võib kanda registreerimistunnistusele ainult Eesti Kennelliit, kes teeb vastava märke ka oma registrisse.
Vältimaks pettuse kahtlusi on soovitatav võistlustele ja näitustele registreerides lisada koopia mitte ainult tõutunnistuse esimesest küljest, vaid ka tagumisest.

NB! Samad reeglid kehtivad ka imporditud koerte kohta.
Ka nende koerte puhul tuleb jälgida, et koera märgistus oleks tõutunnistusele trükitud või kannab kennelorganisatsiooni templit. Kiibi numbri kolm esimest numbrit peavad olema vastavuses riigile kehtestatud numbriga.

www.dobermann.ee
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 04 Jaan 2012 02:02

Lugupeetud Eesti Dobermanniühing!

Tehkem nüüd silmad lahti ja adugem, et ei ole võimlik nõuda mitte ühestki veterinaarkliinikust täpselt selle või tolle numbrikombinatsiooniga kiipi. Teiseks - terves EL_is kehtib vabakaubanduse seadus ja seega ei saa mitte ükski organisatsioon ette kirjutada, kust kiibid ostetakse ja millise numbrikombinatsiooniga nemad on.

Ja siis ma paluks viidet sellele, kus ja millise seaduse alusel on määratletud Eestist pärit koerte kiipide numbrikombinatsioni alguseks 233?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 04 Jaan 2012 02:19

Eesti Dobermanniühingule suunatud küsimused palun ühingu e-mailile.
Nagu esimestest ridadest lugeda võimalik, siis tegemist ei ole mitte EDÜ kehtestatud korraga.

Eesti 233 algusega kiipe on võimalik maaletoojalt tellida ja osades kliinikutes on seda ka juba tehtud.

Erinevate maade koode on võimalik leida nt siit:
http://the.electronic-identification.co ... ct=PAGEBIS[@ID$eq$PAGEBIS_6]&affp=&&genericcn=ee&generic4=true

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bella » 04 Jaan 2012 04:03

Kas ma pean siis nüüd kõik oma kiibiga 900.....ja 981..... koerad magama panema, miks seda ütleb Dobermanni Ühing siin Koertekojas alles nüüd, kui neid numbri kombinatsioone on Eestis kasutatud juba paar aastat tagasi !
Miks ei ole mulle seda EKL- siiani öelnud või keegi veterinaaridest !
Mida rohkem ma inimesi kohtan, seda rohkem meeldib mulle mu koer!

PostitusPostitas Leebememmeke » 04 Jaan 2012 10:03

Arusaamatu, miks siis 2008.a. Tartumaal sündinud koer on saanud enne müüki kiibi algusnumbritega 978... ?
Koeri võib kodus palju olla, ameerika kokker ja jaapani chin peavad olema!

Mr Mouz ja afgaanid-salukid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Al Khabara » 04 Jaan 2012 10:16

Vastavalt EU reeglile on ISO -le vastavaks tunnustatud nii Indexel kui Datamars tüüpi kiibid.
(ja kui on kasutatud veel mingeid kolmandaid siis nende puhul peab olema oma lugeja kaasas) EU seadus jääb peale ka juhul kui mõni oma riigisisene organisatsioon kusagil mingi nõude tekitab.

Need Datamarsid vist olid need mis 9'ga algasid, hetkel küll järele vaadata ei saa, kuid EUs pole neid (minu teada) keegi kehtetuks tunnistanud.
Meil on kasutatud kutsikatele nii ühtesid kui teisi ja kellelgi pole olnud ühelgi Euroopa näitusel probleemi, kummaline et ainult dobermannidele selline nõue on tekitatud.

PS: Nii, ja vaatasin ka ülal antud linki. kiibi numbrid seal algavadki 9'ga.
Lihtsalt mõnel kleepsul on riigi kood lisaks ja mõned tootepartiid siis ilmselt ilma riigikoodita.

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 04 Jaan 2012 11:30

Ehk Dobermanniühing avaldaks otseselt IDC nõuded? Nii oleks ehk arusaadavam, mis on kohustuslik ja mis on tõesti vaid ühingu enda soovitus.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 04 Jaan 2012 11:59

Tõuühing ei nõua midagi - see on Saksamaa-poolne nõue.
Ehk meie koerad ei saa osaleda vastavatel üritustel, kui kirjas mainitud nõuded on täitmata.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 04 Jaan 2012 13:07

Maialiisa kirjutas:Ehk Dobermanniühing avaldaks otseselt IDC nõuded? Nii oleks ehk arusaadavam, mis on kohustuslik ja mis on tõesti vaid ühingu enda soovitus.
Info on saadud DV esindajalt, kellega käis spetsiaalselt kohtumas EDÜ esindaja.
Küsimuste korral võib alati saata kiri EDÜ e-mailile.

Eestis siiani sündinud dobermannidel on pea kõigil nr 9-ga algavad kiibid (seda ka mitme muu maa koertel).
Uue alguskoodiga on äärmiselt soovituslik kiibistada sündivad dobermannikutsikad.

NB! Tegemist on infoga, mis on eelkõige suunatud dobermanniomanikele, kes soovivad oma koeraga osaleda IDC/DV üritustel.
Viimati muutis ziil, 04 Jaan 2012 18:20, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 04 Jaan 2012 13:52

Bella kirjutas:Kas ma pean siis nüüd kõik oma kiibiga 900.....ja 981..... koerad magama panema, miks seda ütleb Dobermanni Ühing siin Koertekojas alles nüüd, kui neid numbri kombinatsioone on Eestis kasutatud juba paar aastat tagasi !
Miks ei ole mulle seda EKL- siiani öelnud või keegi veterinaaridest !

See on muidugi selline lause, et tahaks kohe öelda, et jah. Uups :oops: ütlesingi. :twisted:
Kutsikas peab olema kiibistatud või tätoveeritud enne tõutunnistuse (ametlikult registreerimistunnistus) taotlemist. Vastav märgistuse number peab olema trükitud tõutunnistusele kennelorganisatsiooni poolt, kes tõutunnistusi väljastab.Tõutunnistusel aktsepteeritakse ainult kennelliidu templit

Selle poolt olen mina 100% , ma ei saa aru, miks see meil nii ei ole. Aga jah, ma pole ka kohalik kasvataja, kes leiab mustmiljon põhjust, miks see nii ei peaks olema.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bella » 04 Jaan 2012 16:26

"Kutsikas peab olema kiibistatud või tätoveeritud enne tõutunnistuse (ametlikult registreerimistunnistus) taotlemist. Vastav märgistuse number peab olema trükitud tõutunnistusele kennelorganisatsiooni poolt, kes tõutunnistusi väljastab.Tõutunnistusel aktsepteeritakse ainult kennelliidu templit. "

Minul on kõikidel kutsikatel olnud siiani nii passis, kui ka tõutunnistusel juba kohe ka kiibi number peal ning registrisse see kantud. Sellepärast ka minu väga suur imestus, et EKL on kandnud ka minu need 9 algavad kiibid tõutunnistusele ja ei ole siiani midagi selle kohta öelnud, et need on vigased, viimati oli see alles kaks kuud tagasi.
Mida rohkem ma inimesi kohtan, seda rohkem meeldib mulle mu koer!

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 04 Jaan 2012 16:47

Bella kirjutas:
Minul on kõikidel kutsikatel olnud siiani nii passis, kui ka tõutunnistusel juba kohe ka kiibi number peal ning registrisse see kantud. Sellepärast ka minu väga suur imestus, et EKL on kandnud ka minu need 9 algavad kiibid tõutunnistusele ja ei ole siiani midagi selle kohta öelnud, et need on vigased, viimati oli see alles kaks kuud tagasi.

Rahu, ainult rahu! teade on ju dobermannikasvatajatele ja täitsa põnev on kõrvalt vaadata, mida veel uutes tuultes hakatakse ette võtma .... :P
Loomulikult kehtivad teistele tõugudele kõik tunnustatud kiibinumbrid,
senikaua, kui vastupidist pole kennelliidust teada antud.

(koja toetaja) & JRT Milvi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas JanneO » 04 Jaan 2012 16:58

Kirjutan loomaarsti vaatevinklist. Olen selle teemaga kokku puutunud ka rahvusvahelises organisatsioonis Eesti vöäikeloomaarste esindades. Riigi kood kiipidel ei ole EU riikides kohustuslik. Mõned riigid peavad riigi koodi kasutamist äärmiselt oluliseks, mõned ei pea seda üldse tähtsaks. Kuna riigi koodi kasutamine ei ole kohustuslik, siis paljud seda ka ei kasuta ja see ei ole mitte ainult Eesti probleem. Eesti riigikoodiga kiipe saab tõepoolest tellida, aga kui selline soov on, siis tuleb ikka aegsasti ette teatada, et kiibid ka olemas oleksid. Selliste nõudmiste esitamine on tegelikult imelik, sest kutsikaid müüakse ju tihti üle riigipiiride.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 04 Jaan 2012 17:14

Issver, ma TÕESTI EI SAA ARU, miks lähevad siin teemas leili nüüd need, kel dobermannikutsikatega nagu tegemist pole ja endale osta ka ei kavatse. Ja sellest tulenevalt ei ole neil ju asja dobermannide ZTP katsele ega IDC näitusele.
Ma leian, et selline informeerimine on IGATI TÄNUVÄÄRNE!
Isiklikult ootasin päris pikalt, kas augustis sooritatud test kinnitatakse või ei, just sellesama paberimajanduse tõttu. Mis meil on aktsepteeritav ei pruugi mujal olla aktsepteeritav ja info edastamine igati tänuväärne.

Ja ma ei saa ka aru Algi irvitusest... mida on irvitada?
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 04 Jaan 2012 17:41

Bella kirjutas:"Kutsikas peab olema kiibistatud või tätoveeritud enne tõutunnistuse (ametlikult registreerimistunnistus) taotlemist. Vastav märgistuse number peab olema trükitud tõutunnistusele kennelorganisatsiooni poolt, kes tõutunnistusi väljastab.Tõutunnistusel aktsepteeritakse ainult kennelliidu templit. "

Bella - EKL ei ütle ka praegu, et need on vigased. Info puudutab AINULT dobermanniomanikke.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 04 Jaan 2012 17:51

katleen kirjutas:
Kutsikas peab olema kiibistatud või tätoveeritud enne tõutunnistuse (ametlikult registreerimistunnistus) taotlemist. Vastav märgistuse number peab olema trükitud tõutunnistusele kennelorganisatsiooni poolt, kes tõutunnistusi väljastab.Tõutunnistusel aktsepteeritakse ainult kennelliidu templit

Selle poolt olen mina 100% , ma ei saa aru, miks see meil nii ei ole. Aga jah, ma pole ka kohalik kasvataja, kes leiab mustmiljon põhjust, miks see nii ei peaks olema.

Tegemist ei ole nõuetega ainult Eesti dobermannikasvatajatele või -omanikele, vaid kehtib kõigile dobermannidele, kellega soovitakse osaleda DV/IDC üritustel.
Seega kutsikat välisriigist sisse tuues, tuleb silmas pidada samu kriteeriume.

DV enda jaoks pole selles midagi uut - Saksamaal ongi süsteem täpselt nii.
Küll aga riigiti võivad erineda ja seetõttu ka selline teadeanne.

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 04 Jaan 2012 18:08

ziil kirjutas:Eestis siiani sündinud dobermannidel on pea kõigil nr 9-ga algavad kiibid (seda ka mitme muu maa koertel)

Vaatasin vet.passist järele - mu koeral on küll 233ga algav kiip.
2007 jaanuar, Tatari kliinik.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 04 Jaan 2012 19:34

rotten kirjutas:
ziil kirjutas:Eestis siiani sündinud dobermannidel on pea kõigil nr 9-ga algavad kiibid (seda ka mitme muu maa koertel)

Vaatasin vet.passist järele - mu koeral on küll 233ga algav kiip.
2007 jaanuar, Tatari kliinik.

Siis vähemasti see osa hästi. Aga TT-l, kas kiibi Nr. on kleeps või trükitud?
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 04 Jaan 2012 19:43

ziil kirjutas:
katleen kirjutas:

Tegemist ei ole nõuetega ainult Eesti dobermannikasvatajatele või -omanikele, vaid kehtib kõigile dobermannidele, kellega soovitakse osaleda DV/IDC üritustel.
Seega kutsikat välisriigist sisse tuues, tuleb silmas pidada samu kriteeriume.

DV enda jaoks pole selles midagi uut - Saksamaal ongi süsteem täpselt nii.
Küll aga riigiti võivad erineda ja seetõttu ka selline teadeanne.

Jah ma saan aru, et dobermannid.
Aga minu jaoks on elemataarne järgmine järjekord: kiip+vet.pass ja siis tõutunnistus, mis väljastatakse juba koos kiibinumbriga. Olenemata tõust. Meil väljastab EKL tt-sid ilma kiibinumbrita, sest kiibistamine ei ole ju kasvataja asi... :twisted:
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 04 Jaan 2012 20:17

Gaidah kirjutas:Aga TT-l, kas kiibi Nr. on kleeps või trükitud?

See on küll kleebitud. Kiibitud samal päeval kui koju tuli, koos TTga.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 04 Jaan 2012 20:27

rotten kirjutas:
Gaidah kirjutas:Aga TT-l, kas kiibi Nr. on kleeps või trükitud?

See on küll kleebitud. Kiibitud samal päeval kui koju tuli, koos TTga.

No minul sama jama, kleeps ja veel "vale" numbriga aga trükituna tätaoveeringu number, mida koeral tegelikkuses ju pole.
Parimate soovidega......

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 04 Jaan 2012 20:33

Peamine mure ongi selles, et EKL on siiani pannud tõutunnistusele automaatselt määratud tätoveeringu numbri.
Samas mitte ükski Eesti kasvataja vist enam ei tätoveeri kutsikaid...

Koertele on paigaldatud küll kasvataja poolt kiip, aga see ei ole mitte trükituna TT-l (v.a. eksport TT), vaid lihtsalt kleebisena nt vetarsti allkirja või templiga.
Kleepse võib aga kleepida pmtlt igaüks...
Ehk et info oleks ametlik, peavad andmed olema trükituna.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 04 Jaan 2012 20:46

ziil kirjutas:Koertele on paigaldatud küll kasvataja poolt kiip, aga see ei ole mitte trükituna TT-l (v.a. eksport TT), vaid lihtsalt kleebisena nt vetarsti allkirja või templiga.

Ma näen probleemi selles, et põhimõtteliselt tuleks kutsikad loovutada koos TT-ga, aga taotlus TT-eks tuleb anda vähemalt 3 nädalat enne kättesaamist sisse. Kui nüüd tahta loovutada kutsikaid 7-nädalaselt (mina ei taha, aga paljud tahavad), siis peaks neid kiipima 4-nädalaselt. Kas see pole liiga vara? Teine asi on selles, et enamik kasvatajaid teeb korraga kiipimise ja esimese vaktsiini (üks arsti koduvisiit kahe asemel).
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 04 Jaan 2012 21:46

Nonii, lõpuks on aru saadud ja kaasa mõtlema hakatud :-)
Parimate soovidega......

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 05 Jaan 2012 01:42

Gaidah kirjutas:

Jah, Gaida, sul on õigus, tegelikult on kurb vaadata, mismoodi dobermann, kui intelligentne, meeleldi tööd tegev ja pikaealine tõug, hüpervälimikku taga ajades põhja käis ja nüüd reanimeerida püütakse...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 05 Jaan 2012 09:49

Jumal tänatud, et IDC üritused mind kunagi enda poole tõmmanud ei ole. Seega võin rahulikult oma Poolas sündinud ja hiljem Eestis 9-algusega kiibistatud koeraga edasi elada.

Ootan huviga, kas sama probleem tekib ka soomlastega.

Ning mis saab koertest, kes on sündinud enne tänast päeva ning kelle kasvataja pole osanud mõeldagi sellele, et mingid vanad peerud Saksamaal on mingi EL-põhimõtetega risti vastuolulise tagantjärgi otsuse teevad? Või tuleb need ümber kiipida, 9-algusega kiip välja võtta ja 233... sisse?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 05 Jaan 2012 10:14

Algi kirjutas:
Gaidah kirjutas:

Jah, Gaida, sul on õigus, tegelikult on kurb vaadata, mismoodi dobermann, kui intelligentne, meeleldi tööd tegev ja pikaealine tõug, hüpervälimikku taga ajades põhja käis ja nüüd reanimeerida püütakse...

:?:
Mismoodi puudutab paberimajandus välimust, tervisest ja tööomadusi?

Maris, vot ma pole kursis, kuidas soomlastel see paberimajandus käib....
Kui neil on kiibi number trükitud TT-le, siis võib olla ei tulegi probleemi, ka 9-ga algava kiibi numbriga.
Mina saan aru nii, et just kleeps TT-l on see, mis ei sobi.
Kas EKL trükib siiani eelnevalt kiipimata kutsikatele TT väljastades peale tätaoveeringu nr?
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 05 Jaan 2012 10:38

Gaidah kirjutas:Mina saan aru nii, et just kleeps TT-l on see, mis ei sobi.
Kas EKL trükib siiani eelnevalt kiipimata kutsikatele TT väljastades peale tätaoveeringu nr?

Kui asi on ainult kleepsus, saab ju kasvataja alati teha EKLile taotluse dublikaadi väljastastamiseks selgitades ka põhjusena, et ID number peab olema trükitud sinna. Jah, tätoveeringu nr läheb TT-le endiselt automaatselt.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 05 Jaan 2012 10:42

Katleen - ka mina tegin enda kutsikale tõutunnistuse enne, kui lasin kiibi panna. Ja jään seda tegema nii kaua, kuni on hinnavahe alla kahe kuuste kutsikate registreerimistel ja hilisemal registreerimisel. Ning hea meelega oleksin ka nüüd kiipimist veel edasi lükanud - suur tõug, nagu iirlased on, kasvades kutsikana 10 cm kuus kõrgust, kipub nende kiip kasvamise käigus rändama minema ja hiljem otsi koera kehalt, kus see kiip siis on. Pass väidab, et vasakul kaelal, aga tegelikult.. on leitud ka esijalgade vahelt. Hea on, kui leitakse. Hullem, kui pärast jääbki leidmata.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 05 Jaan 2012 12:52

maris kirjutas:Ootan huviga, kas sama probleem tekib ka soomlastega.

Ning mis saab koertest, kes on sündinud enne tänast päeva ning kelle kasvataja pole osanud mõeldagi sellele, et mingid vanad peerud Saksamaal on mingi EL-põhimõtetega risti vastuolulise tagantjärgi otsuse teevad? Või tuleb need ümber kiipida, 9-algusega kiip välja võtta ja 233... sisse?

9ga algav kiip peaks olema juba kiibistatud koertel pmtlt OK, kui see on trükituna TT-l.
Sündivad kutsikad tuleks konkreetse maa koodinumbriga kiipida.

Soomlastel on olnud asjad natuke paremini nr 9 kiipidega...

PostitusPostitas dobekas » 08 Jaan 2012 00:27

Huvitav, kust siis Ungari koerale saab teada, kas see kiibi number on õige, selle lingiga, mis eespool antud, ei saa Ungarit kuvada?

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 20 Juun 2012 00:22

MicroChip (ISO 3166) koodid maade kaupa:
http://userpage.chemie.fu-berlin.de/div ... _3166.html

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline