kupeerimine

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

kupeerimine

PostitusPostitas tomatt » 16 Mär 2011 16:39

Sooviks siis teada kas keegi teist on käinud lätis või venemaal saba/kõrvu kupeerimas? Kui jah kus ja kas oskate soovitada mõnda kohta?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 16 Mär 2011 16:46

Lätis on kupeerimine keelatud.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 16 Mär 2011 19:20

:OT: Mul on tunne, et sellises olukorras tuleb teemaalgatajale sada soovitusi sisaldavat erakirja postkasti, aga siia ei jõua ühtki uut postitust. :D

PostitusPostitas tomatt » 16 Mär 2011 20:15

Oh ei tea pole postkasti ka saanud midagi. Ise ei oskagi kuskilt peale hakata kui keelt ei oska ja selles vallas tuttavaid ei ole..:(

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 16 Mär 2011 20:34

Pihta tuleks hakata kasvataja valimisest, ehk et osta kupeeritud kutsikas riigist, kus kupeerimine on lubatud. Nii ei pea mööda foorumeid sellist infot otsima - seda enam, et kupeerija kvaliteet ega protseduuri hügieenilisus pole sellisel juhul tagatud.

See, et kutsikat "ise" kahe-kolmekuuselt kupeerima hakata, ei ole normaalne. Kutsikate sabad kupeeritakse paari päeva vanusena ja hiljem on nende eemaldamine ikka juba väga põhjalik ja raske operatsioon. Samuti on värselt lõigatud kõrvade eest hoolitsemine tüütu (ja esmapilgul on need kõrvad kogenematu inimese jaoks tõenäoliselt lausa õudsad). Ning lisaks tuleb kõrvu seejärel ka teipima hakata - ka sellel puhul on kõige paremad nõuanded ikkagi kasvatajalt, samuti saab võimalike probleemidega temalt abi küsida.

Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

PostitusPostitas lõvi » 12 Apr 2011 15:42

Vana teema küll, aga kas Lätist enam ei saa ka kupeeritud kutsikaid tuua? Või on nii, et keelatud aga ikka tehakse?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 12 Apr 2011 16:00

No kui vaadata, mis toimub näitustel, siis kuskil nad oma kutsikad siiski kupeeritud saavad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 12 Apr 2011 16:55

lõvi kirjutas:Või on nii, et keelatud aga ikka tehakse?

Asiaatide puhul küll.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rantsa » 12 Apr 2011 17:00

Rakveres oli ringis ka Lätist pärit corsod, kes olid kõrvadeta-sabata.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 12 Apr 2011 20:05

karvik kirjutas:
lõvi kirjutas:Või on nii, et keelatud aga ikka tehakse?

Asiaatide puhul küll.

Kas näitustel siis kupeeritud kõrvade-sabade puhul mingeid pabereid näha ei taheta? Või võingi kasvõi kodus lauanoaga ära nüsida ja rahulikult kohale minna?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 12 Apr 2011 20:41

Küsisin targemalt üle, seal pidi olema selline seadus, et kupeerida ei tohi veterinaarid, kuna asiaate kupitakse vastsündinutena, siis teevad seda kasvatajad ise (või siis nö ise, sest meilt ju sinna käiakse koeri lõikamas kliinikutes). Jutt pidi käima, et suvest mingi kupitud koerte näitustel osalemise keeld tekib, aga täpset infot ei tea.

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 12 Apr 2011 21:13

Dobermanni kõrvu küll ei lõika kasvatajad ise, ei usu, et nii ilusti oskavad lõigata. Ja Eestistki käiakse Riias lõikamas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 12 Apr 2011 22:25

rotten kirjutas:Dobermanni kõrvu küll ei lõika kasvatajad ise, ei usu, et nii ilusti oskavad lõigata. Ja Eestistki käiakse Riias lõikamas.

Ma usun ka, see op vajab ju narkoosi, mis loodetavasti ei ole igale ühele kättesaadav.

PostitusPostitas lõvi » 13 Apr 2011 00:31

Aga mind hakkas täna huvtama Eesti seaduselõik, mis ütleb:

"Eestis alaliselt elavale isikule või Eestis asuvale juriidilisele isikule kuuluvat Eestis sündinud koera, kelle kõrvu ja saba on lõigatud ilma meditsiinilise näidustuseta ja kelle saba lõikamine ei ole lubatud käesoleva seaduse § 9 lõike 2 alusel, on keelatud avalikult näidata näitusel. "

Selle järgi võiks ju ka meie koeri viilutada nii, et vähe pole, vii koer ainult piiri taha poegima ja võta vetilt tõend, et pesa ei sündinud Eestis.....

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 13 Apr 2011 00:37

Ja kas sa arvad, et nii ei tehta?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas lõvi » 13 Apr 2011 10:27

Ma ei tea, pole kursis. Kas tehakse ja need kutsikad käivad siis ikka Eesti näitustel ka ja kellelgi pole õigust keelata?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 13 Apr 2011 10:30

Siinsamas alamfoorumis on neljaleheküljeline teemaarendus sellest.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 13 Apr 2011 12:52

lõvi kirjutas:Ma ei tea, pole kursis. Kas tehakse ja need kutsikad käivad siis ikka Eesti näitustel ka ja kellelgi pole õigust keelata?

Just nii. Piiratud on vaid kohalike ausate kasvatajate võimalused oma kasvandike osas.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

PostitusPostitas dobekas » 13 Apr 2011 23:20

Maades kus kupeerimine lubatud, palun väga keegi ei keela sealt kutsikat osta ja siin näitustel osaleda.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 14 Apr 2011 11:01

dobekas kirjutas:Maades kus kupeerimine lubatud, palun väga keegi ei keela sealt kutsikat osta ja siin näitustel osaleda.

Räägiti KOHALIKEST AUSATEST KASVATAJATEST.
Mitte neist, kes endale piiri tagant lihtsalt kutsika toovad. Kasvatamine on midagi natuke muud :wink: .

Keskaja mees

PostitusPostitas Aivo » 14 Apr 2011 21:09

ziil kirjutas:
lõvi kirjutas:Ma ei tea, pole kursis. Kas tehakse ja need kutsikad käivad siis ikka Eesti näitustel ka ja kellelgi pole õigust keelata?

Just nii. Piiratud on vaid kohalike ausate kasvatajate võimalused oma kasvandike osas.

Ausate dobermannikasvatajate arvamused ja suundumused on teinekord suuresti suunatud vaid kodus oleva pesakonna hetkeseisust ning ausad mõtted lähtuvad ka sellelt suunalt, kui pika või lühikese sabaga koer kodus on.

Ei saa üle ega ümber ajaloost. Kõigest 5-6 aastat tagasi oli seis, kus EKL tahtis rakendada totaalkeeldu, seda pooldasid loomaarstid ning samuti oli see Põllumajandusministeeriumi soov. Kuivõrd mina olin sel ajal EKL-s juhtorganis, siis Eesti dobermannikasvatajad väljendasid tungivalt oma soovi, et ei saa ikka teha lauskeeldu, sest siis ei pääse siia muu maailma head aretusisased ja ei saa tuua häid importkutsikaid. Tagantjärgi sellele ajale mõeldes küll tundub, et tegelik põhjus võis hoopis selles olla, et ausatel kasvatajatel olid endal kodus lõigatud koerad ja sooviti nendega näitustel käia. Tegelikult sai hull töö ära tehtud, et se keeld ei rakenduks. Endal oli mul juba siis kodus lõikamata koer, kes lõigatud koertele näitustel puhtalt lõikamise tõttu kaotas. Nii, et kogu se võitlus, mida ma võitlesin toimus puhtalt nö. kasvatajatele võimaluste loomise suunal.
Ja nüüd hei hopsti on samadel tublidel kasvatajatel kodus lõikamata koerad ja küll oleks hea, kui ei oleks lõigatud koertest konkurente ja nüüd on kehtiv seadus ja eeskiri halb ja saatanast ja seda ei mäleta enam keegi, et need samad kasvatajad ju olidki need toredad inimesed, kes oma varasemas elus seda eeskirja soovisid.

PostitusPostitas dobekas » 24 Apr 2011 23:40

Andke andeks, aga tundub mulle nii, et lõikamata koerte aretus vähemalt dobermannide seas küll hääbub, kui juhul peaks olema ka keeld importitud kupeeritud koertele, keda tahetakse siin edasi aretada.'
Algselt oli dobermann siiski aretatud kupeerituna ja nõme seadus keelas Eestis kupeerimise....eks igaüks ise järeldab , kui ajas tagasi mõtleb kas londik või kupeeritud dobermann, kumb siis atraktiivsem on...

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 25 Apr 2011 00:24

dobekas kirjutas:Andke andeks, aga tundub mulle nii, et lõikamata koerte aretus vähemalt dobermannide seas küll hääbub, kui juhul peaks olema ka keeld importitud kupeeritud koertele, keda tahetakse siin edasi aretada.'
Algselt oli dobermann siiski aretatud kupeerituna ja nõme seadus keelas Eestis kupeerimise....eks igaüks ise järeldab , kui ajas tagasi mõtleb kas londik või kupeeritud dobermann, kumb siis atraktiivsem on...

Ei tea, kas see ikka nii nõme on. lmselgelt ei peitu keelu tagamaad selles, et kupeerimata dobermann kellegi meelest atraktiivsem oleks, seal taga peitub ikka küsimus, kas põhjustada loomale ainult välimuse nimel asjatuid kannatusi või mitte. Erinevalt näiteks argentiina dogist ei ole dobermannide kupeerimisel ju kunagi reaalset põhjust olnud.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 25 Apr 2011 08:37

dobekas kirjutas:Andke andeks, aga tundub mulle nii, et lõikamata koerte aretus vähemalt dobermannide seas küll hääbub,
eks igaüks ise järeldab , kui ajas tagasi mõtleb kas londik või kupeeritud dobermann, kumb siis atraktiivsem on...

Tõenäosus on suurem, et dobermannidele saab saatuslikuks rohkem vilets tervis, kui see, kas nad on lõigatud või mitte...Atraktiivsem on kindlasti lõigatud dober aga õiges dobermannis oli rohkem, kui ainult kupitud saba või kõrvad.....

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 25 Apr 2011 09:20

dobekas kirjutas:Andke andeks, aga tundub mulle nii, et lõikamata koerte aretus vähemalt dobermannide seas küll hääbub, kui juhul peaks olema ka keeld importitud kupeeritud koertele, keda tahetakse siin edasi aretada.'

Et siis parem aretame pigem lõigatud paska, kui lõikamata korraliku välimusega loeri?
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 25 Apr 2011 11:14

kikk-kõrvalisi tõuge on mustmiljon. Kui ainus nõue koerale on kikkis kõrvad ja sheff välimus, siis võib ju valida mõne teise tõu!

Sõnadeühend ARETATUD kupeerituna on ikka täielik nonsenss ju, saad sellest isegi aru ju. Pealegi pole keeld Eestis välja mõeldud!

Pole doberiinimene, aga minu arust on ju tore, kui kõik need rullnokad, kes cooli välimusega kupitud dobereid tahtsid, enam seda tõugu koera omale ei võta, sest ta välimus pole enam nii cool nende jaoks! Ma julgeks öelda, et see on aretusele pigem kasuks, kui kahjuks.
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 25 Apr 2011 11:25

Turr kirjutas:Pole doberiinimene, aga minu arust on ju tore, kui kõik need rullnokad, kes cooli välimusega kupitud dobereid tahtsid, enam seda tõugu koera omale ei võta, sest ta välimus pole enam nii cool nende jaoks! Ma julgeks öelda, et see on aretusele pigem kasuks, kui kahjuks.

Väga õige! :plaks: Ja ma arvan, kes selle seaduse pärast tõugu vahetavad ongi need, kes tegelikult ei armasta mitte dobermanni vaid tema kupeeritud kõrvu ja saba. Ja seega positiivne lahendus tõule! Ning tõenäoliselt on see parim igale tõule, mitte ainult dobermannile, kui võetakse koer koju, kus armastatakse teda kui isiksust, mitte ainult tema välimust.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 25 Apr 2011 12:08

Kas näiteks Argentiina dogide kohta ei ole mitmes riigis, kus neid ikka veel töökoertena kasutatakse, seadust, et töökoerteks planeeritud koeri võib kupeerida, sest selleks on reaalne vajadus? Argentiinas vist kupitakse kõik enivei ära, aga just mingite Euroopa riikide (Hispaania äkki?) kohta on kunagi selline info silma jäänud, aga praegu ei leidnud kohe üles.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 25 Apr 2011 12:29

Meil on ju ka lubatud töötavate terjerite sabasid lõigata, sest selleks on reaalne vajadus. See, et dobermann on atraktiivsem lõigatuna (ja tõesti on) ei ole kahjuks või õnneks piisav vajadus.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 25 Apr 2011 12:34

Snowblind kirjutas:Meil on ju ka lubatud töötavate terjerite sabasid lõigata, sest selleks on reaalne vajadus. See, et dobermann on atraktiivsem lõigatuna (ja tõesti on) ei ole kahjuks või õnneks piisav vajadus.

Mhmh, just seda ma mõtlesingi, et seadus ei "ole nõme", vaid arvestab reaalse vajadusega. Kuigi nõme muidugi, et lihtsalt ilumeele pärast ei lasta kedagi nüsida, eksole.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 25 Apr 2011 12:52

Teate, ma olen liikunud ühest äärmusest teise (loe kupeeritud dobermannist, reaalselt töötavate pesukarukoera ja bracconi) ja teie jutt "töötavatest" sabadest ja kõrvadest on ulme. Pesukaru maas lohisevad kõrvad ei kulu ja korraliku sabaga linnukoer suudab selle pointides ka püsti ajada.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 25 Apr 2011 13:22

katleen kirjutas: sabaga linnukoer suudab selle pointides ka püsti ajada.
Ameerikas ajavad ka inglise pointerid sabad taeva poole. Inglismaal nad seda õnneks veel ei tee. Vabandust OT pärast, aga esimest korda neid antennsabasid nähes olin pehmelt öeldes üllatunud.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

PostitusPostitas ninasaba » 25 Apr 2011 14:24

Lohe, stiilipededele on ju stiil igal hetkel tähtis, viletsama stiiliga kättesaadud õhtusöök maitsebki viletsam. Neid sabasid nad lausa aretavad püstiseks (minum need näevad välja täiesti õudsalt ebaloomulikud, nagu oleks koeral saba selja peale ära murtud) ja koolitavad ka, painutades juba kutsikast peale saba püstisemaks pointimise pealt ... Eks seal on veel terve rida näitajaid, kui püsti on pea, mis asendis on jalad ja üleüldse kui ilus koer välja näeb ... Eks nende stiiliteadlike endi põhiline väärtus on kah välimus, sees kõmiseb tühjus ilmselt ...

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist