Nõu küsimisest ja andmisest seoses dobermannidega

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

Nõu küsimisest ja andmisest seoses dobermannidega

PostitusPostitas lõvi » 08 Jaan 2011 18:50

Viimasel ajal olen silmanud ära antavaid dobermanne ja ma ei tea, kas mulle tundub, aga näib nagu ajaga tekiks neid aina rohkem. Enne ära andmist ühestki koeraga seonduvast probleemist kuulda pole. Äkki oleks neid koeri ja omanikke saanud aidata juba varem? Äkki poleks asi siis lahkuminekuni jõudnudki?

Usun, et sellel, miks neist koertest enne ära andmist midagi kuulda pole, on ka põhjus. Täna sain seda omal nahal väga tugevalt tunda - ükskõik mil moel on ühes tekstis sõna "dobermann" ja sõna "ründas", on süüdi ikka dobermann ja seda dobermanni inimeste enda poolt! Mis siis, et antud teemas polnud üldse otsest probleemigi seoses dobermanniga. Või kui on ühes tekstis on "dobermann" ja küsimus "mida teha?" siis enamasti tulevad vastused stiilis "mis sa üldse võtsid dobermanni" ja "dobermann ei sobigi igale inimesele", veel hullem on vastused stiilis "ma tean küll lahendust - ära võta endale dobermanni". Loomulikult inimesed ei julge enam tulla ei nõu ega abi küsima.

Hea näide on ka see, kui kasutaja Richyta küsis dobermannide kohta eelinfot. Milleks teema kujunes? Selliseks tapluseks, et see pandi lõpuks kinni.

Kui keegi tahab nõu ja abi ENNE dobermanni võtmist ja talle saab osaks selline suhtumine, siis loogiline, et tal jäävad paljud asjad läbi mõtlemata, mida peaks mõtlema ja võib juhtuda, et ta teeb selle "tüki" kuidagi salaja ära ning hiljem hätta jäädes kuskilt abi saamata leiamegi kojast kuulutuse, et ära anda.... (ei, ma ei arva, et Richytast selline dobermanniomanik saaks, lihtsalt küsimus on selles, et järgmised temasugused noored ehk ei küsigi enam abi).

Tegelikult saaks neid inimesi ju harida nii ENNE koera võtmist kui ka ENNE tema ära andmist. Paraku eelolevate vastustega ja suhtumisega ei ole see võimalik.

Ei, ma ei arva, et peaks kõike rääkima ninnu-nännu viisil, küll aga konstruktiivsel viisil.

Ka tahaksin juhtida tähelepanu ühele asjaolule, millele täna juhiti minu oma - dobermanni alafoorumis on nendega seonduvatest muredest jms asjadest vähe juttu. Enamus teemasid on sellised neutraalsed - mis toimub kus jne. Abi küsimisi teemad on väga mitmeid just minu enda tehtud, sest minuski on dobermanniliku lolli järjekindlust. Lisaks sellele eelmainitud tähelepanu juhtijale ütles ka üks teine inimene, et kojas saad kõige rohkem tappa siis, kui sa küsid midagi dobermannide kohta. See on nii kurb! Ei ole ju nii, et dobermann on mingi eriõudne tõug, kus igasugune probleem tähendab, et poleks pidanud võtma või et inimene ja see tõug ei sobi kokku - kuidas peaksid need kogemused siis tulema, kui ühtegi esimest dobermanni võtta ei tohi?

Kas meie ülesanne pole mitte teha inimestele selgitustööd täiskasvanulikul, rahulikul ja konstruktiivsel viisil, et säästa koeri hilisemast koduvahetusest? Kas meie ülesanne pole mitte rahulikult suunata inimesi mõtlema vajalike asjade üle järele enne koera võtmist ja aidata neid siis, kui neil tekib koeraga kooselu ajal probleeme?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Richyta » 08 Jaan 2011 20:34

Lõvi, paremini ei oleks osanudki sõnastada :)

Lõpuks keegi julges ka tõe otse välja öelda.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 09 Jaan 2011 14:46

Ehk on ka nõuandjad (lisaks küsijatele) vaikseks teinud ka siinsamas nõua anda proovides saadud samasugune suhtumine? Seda enamasti tõust kas mittemidagi või väga vähe teadvate inimeste poolt? Olen ise "tappa saanud" ja rohkem nõu andma ei kipu... :(
Küsima ka mitte - leian inimese(d), keda arvan vastust teadvat ning küsin otse. Vähem segadust.

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline