sabad-kõrvad

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

sabad-kõrvad

PostitusPostitas kevadine » 10 Apr 2005 22:10

Kas Eestis sündival dobermannikutsikal on võimalik lasta saba ja kõrvad kupeerida? Millises vanuses seda tehakse ja kas sel juhul kasvataja abiks?
Tänan
koos on parem

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 10 Apr 2005 22:20

Vastaku dobbermannistid minu eest üle, aga minuteada ei tohiks eestis sündinud kutsikad legaalselt sabatud-kõrvutud olla. Kasvataja seega abiks olla seadust rikkumata ka ei saa. Pealegi olen mina juba peaaegu pikajalgsete taksidega ära harjunud (ärge võtke solvanguna, ma armastan dobereid).
koerad ei valeta

Collie´dega koll-adminn
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mesike » 10 Apr 2005 22:29

Eesti Kennellidu tõuraamatu määrus ütleb nii:
1.9 Kõrvade ja sabade kupeerimine on keelatud. Kui traditsiooniliselt kupeeritud sabaga tõul on sündinud nudisabaga kutsikas, siis peab selle kohta olema loomaarsti tõend, mis on väljastatud hiljemalt kolmandal päeval pärast pesakonna sündi. Vastavalt loomakaitseseadusele on jahil käivatel jahikoertel lubatud veterinaarsed operatsioonid säästmaks koera jahil tekkivatest füüsilist valu põhjustavatest kannatustest.
[img:200:18]http://www.hot.ee/mesike/mesike_signatuur.gif[/img]

PostitusPostitas kevadine » 15 Apr 2005 18:09

Kas siis kõik noored kupeeritud dobermannid on tõesti importkoerad? Või käiakse Eestis sündinud pesakonna kutsikaid ka välismaal lõikamas?
koos on parem

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kirsi » 17 Apr 2005 08:42

meie koer on kyll import :) Väike venelane

PostitusPostitas kevadine » 18 Apr 2005 21:57

:D
Ma lihtsalt mõtlesin, et kas Eestist ei olegi enam võimalik kupeeritud manni saada :?:
koos on parem

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 18 Apr 2005 22:00

Ei ole jah -vähemalt mitte Eestis sündinud pesakonnast. Ja kui keegi pakub Eestis sündinud pesakonnast kupeeritud manni, siis - vabandage väga - on tegu laus seaduserikkumisega, mille eest on ette nähtud ka karistus :angel:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& tiigerpiraat Sharky
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lissy » 23 Juul 2005 15:58

Minul ka plaanis Venemaalt mann võtta, sest Eestist ju ei saa ilusat lõigatud kutsi :( Aga mul tekkis täna küsimus, kui mõtlesin selle asja peale. Et kas siis näitustel on lubatud lõikamata mannid või? :o vabandan rumalad küsimused, ma olen lihtsalt suht võõras nendes värkides. Ei ole kunagi näitustel käinud koeraga ega aktiivselt seltsielus osalenud. Mul oli lihtsalt koer kodus seltsiliseks :)

Kats & Voodiloomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas heydyka » 23 Juul 2005 21:23

Ma nii puhtast naiivsusest küsin, et miks on inimestele nii tähtsad need lõigatud kõrvad ja saba? Minu meelest teeb manni just eriliseeks see mis seal sees on...
Olen ise haruldaselt suur põikpea ja tänu sellele jään ilma paljust, mida Saatus mulle kingib ja mille hoolimatult käest libistan.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 24 Juul 2005 00:00

heydyka kirjutas:Ma nii puhtast naiivsusest küsin, et miks on inimestele nii tähtsad need lõigatud kõrvad ja saba? Minu meelest teeb manni just eriliseeks see mis seal sees on...

Jah, mann on mann ka sabade ja kõrvadega.... aga kui võimalik seda , mis sees on, kuidagimoodi ka ilusas "raamistuses"- on mann veel rohkem mann :wink:
Parimate soovidega......

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 24 Juul 2005 00:18

Ja kui mitte iialgi poleks manne kupeeritud, siis te ei osaks teistsuguseid tahtagi :P
Inimene harjub kõigega :vana:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& tiigerpiraat Sharky
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lissy » 24 Juul 2005 17:59

Aga ma ju ikkagi nõüüd ei saanud teada kuidas näitustel selle pika saba ja lontis kõrvadega lood on? Aktsepteeritakse?

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 24 Juul 2005 18:06

Lissy, pigem on seadusandlus vastupidises suunas liikumast, st. võib mõne aasta pärast juhtuda, et sa ei saa Eestis lõigaTUD koeraga näitusel käia.

Jah, praegu on nii lõigatud kui lõikmata koeri näitusel ja mõlemad on aktsepteeritud. Ega muidu saakski Eestis pesakondade kupeerimist ju ära keelata, kui kupeerimata koerad näitusele ei saaks.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

& tiigerpiraat Sharky
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lissy » 24 Juul 2005 22:10

Täänan :) Nüüd ma siis olen jälle veidike targem :)

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 25 Juul 2005 19:58

Poole kõrvaga kuulsin kusagilt, et järgmisest aastast pidid hakkama keelama lõigatud koeri näitustel... :( Ei tasu seda päris tõe pähe võtta aga kusagilt see kõrva jäi. Kes teab see ütleb, kas ma olen omadega väga võsas või ongi juba nii...
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 26 Juul 2005 08:39

Riigikokku hääletusele minevas LKS muutmise seaduse eelnõus on kirjas:
Eestis alaliselt elavale isikule või Eestis asuvale juriidilisele isikule kuuluvat Eestis sündinud koera, kelle kõrvu ja saba on lõigatud ilma meditsiinilise näidustuseta ja kelle saba lõikamine ei ole lubatud käesoleva seaduse § 9 lõike 2 alusel, on keelatud avalikult näidata näitusel.
...
Käesoleva seaduse § 27 lõikes 5 sätestatud keeldu kohaldatakse alates 2006. aasta 1. jaanuarist sündinud koerte suhtes.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

saba

PostitusPostitas merry » 26 Juul 2005 13:27

Siit välja lugedes VÄLISMAALT sissetoodud kupeeritud koeraga saab ka edaspidi näitusel käia :D
Ehk keegi valgustaks, kuidas Lätis-Leedus ja Soomes täpsed nõuded on?

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 26 Juul 2005 14:00

Soomes keeld juba ammu, Lätis... lubatud just pole, aga ka keeldu pole :wink: ... ja KÕIK kupeerivad. Leedu, ei tea....
Venemaa, Ukraina, Valgevene, Poola jne... täiesti legaalne kupeerimine ja vaevalt, et lähiajal midagi muutub sealkandis... :)
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 26 Juul 2005 14:15

Soomes võib käia kuni 31.12.00 sündinud kupeeritud koeraga. Samuti võib seal käia MV ja EV näitustel, vahet pole, millal ja kus koer sündinud.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 31 Dets 2005 18:06

vana teema,aga ma EI saa aru sellest,et kui see on keelatud,siis kuidas ikka eesti kennelid kupeerivad??Ei hakka kenneli nimesi välja tooma,aga kuidas nemad saavad kupeerida oma koerte kutsikaid?Lähevad Venemaale/Lätisse ja lasevad lõigata?

Sirli
We learn from failure, not from success!

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 31 Dets 2005 18:17

sirli kirjutas:vana teema,aga ma EI saa aru sellest,et kui see on keelatud,siis kuidas ikka eesti kennelid kupeerivad??Ei hakka kenneli nimesi välja tooma,aga kuidas nemad saavad kupeerida oma koerte kutsikaid?Lähevad Venemaale/Lätisse ja lasevad lõigata?

Sirli

Küsi otse kasvajatelt!! :vile:

PostitusPostitas Jan » 25 Jaan 2010 22:06

See on ikka haige teema küll, et kui tahad kupeeritud kõrvadga ja lõigatud sabaga "vana kooli" dobermanni, siis pead selle muretsema venemaalt vms. Ei taha sellega solvata ühtegi lontkõrva ega tema omaniku.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 25 Jaan 2010 22:10

Haige teema ikka küll, et kui tahad matriarhaati tagasi ja õigust igat habemikku "vanal viisil" oma koopasse lohistada, siis pead Siberi avarustesse kolima. Ei taha ühtegi võrdõiguslast solvata.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

PostitusPostitas Jan » 25 Jaan 2010 22:27

Millisena nägi dobermanni arendaja dobermanni ette? Lõigatud või lõikamata?
Mida siin foorumis kurdetakse, et lõikamata doberid ei saa häid kohti võistlustel.
Arendajad kurdavad, et dobereid ostetakse väljastpoolt sisse.

Ärme siis kohe teemast välja rapsi ;)

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 25 Jaan 2010 22:33

Oh lase ma nüüd veidi möllan :D
Võtad 5 aastat vana teema ja leiad, et see on nõme. Jäta mulle mu väikesed rõõmud.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kurgiface & Ilus Loom
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aet » 26 Jaan 2010 00:18

OT ja tühi närimine: ...Arendajad? Dobermannidel on ka projektijuhid ja analüütikud ja testijad või ainult arendajad? :)
"Puppy flats look like baby spiders!" -Riitta Liisa Lehtonen

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 26 Jaan 2010 00:25

Jan kirjutas:Millisena nägi dobermanni arendaja dobermanni ette?

Ja milline nägi välja Louis Dobermanni dobermann? Enamus inimesi ei tunneks ära dobermanni selles koeras, kui ta tänaval vastu jalutaks, arvaks, et suvaline kupeeritud kõrvadega krants.
Tollal olid rottweiler ja dobermann väga ühesugused, nii et head dobermanni eristasid halvast rottweilerist ainult lõigatud kõrvad ja vastupidi.
Esimene tšempionist dobermann oli jämeda ja raske keha, pika karva ja heledate silmadega, seega mitte ligilähedanegi tänapäeva dobermannile.
- EDÜ lehelt.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 26 Jaan 2010 00:56

Ja tegelikult langeb kõik lõpuks sellele, kes tahab eelkõige välimust ja kes hindab rohkem dobermanni sisu. Pikka aega tulise kupeerimise pooldajana olen leppinud ja harjunud (tegelikult sihilikult harjutanud) sellega, et dobermann on nüüd lontkõrvne. Vaevalt ma iialgi hakkan arvama, et lontu on ilusam, kui kupeeritud aga kui inimene tegelikult ka tahab dobermanni siis kõrvad teda ei takista. Minu arvates on nõme, et imporditakse kõrvu pidades muud kraami seal kõrvade küljes mitmendajärguliseks. Dobermann ei ole kõrvad ja saba. Eestis on kasvatajaid kes näevad oma koerte ja paaritustega vaeva ning kelle käest on võimalik saada tõeliselt ilusaid ja hea iseloomuga koeri. Lükates nende kasvatajate kutsikad automaatselt kõrvale selle pärast, et nad on "lisavarustusega", tasuks hoolega mõelda, et mida siis tegelikult tahetakse- kikk-kõrvu või dobermanni. On ju terve hulk kikkis kõrvadega tõuge mille hulgast valida.

Vanaaja dobermanni väljanägemine oli minu arvates kõige sarnasem sellele, milline on beaucheron. Eks ole nemadki dobermanni esivanemate hulgas koos rotikate ja inglise hurtadega :hups:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 26 Jaan 2010 11:26

OT, aga siiski. Mulle on alati meeldinud kupeeritud doberid, kui nüüd läheneda puht välisest küljest, st inimese ilumeele aspektist. Ja ma ikka arvasin, et kui ma peaksin kõvasti pea peale kukkuma (noh, et mul tekiks arvamus, et ma olen doberile sobilik omanik) :P ja doberi soetama, siis soetaksin selle kupeerituna piiri tagant. Kui nüüd läheneda looma enda aspektist, siis ma muidui mõistan, et lihtsalt enda subjektiivse ilumeele tõttu teisele olendile valu ja kannatuse põhjustamine on totaalselt nõme. Aga nojah.
Mõnd aega tagasi sirvisin niisama ühe doberikenneli kodulehte ja sattusin kutsikapiltidele. Mängivad kutsikad, magavad kutsikad, söövad kutsikad, vallatud kutsikad, kasvavad kutsikad - porgand, porgand, porgand. Ülinunnu. Ja ühel hetkel olid kutsikatel "kroonid" peas. Lõbusa terve lontiskõrvalise kutsika asemel oli järsku natuke ehmatanud olemisega teibitud ja kroonitatud olend. Vot siis ma mõtlesin esimest korda tõesti šokeeritult, et miks pagana päralt on vaja täiesti tervel kutsikal juppe maha võtta? Nad on ju niigi ilusad ja toredad.
Et vanasti tehti, ei ole minu jaoks piisav argument. Vanasti tehti palju asju teistmoodi, egas see ei tähenda, et veel paremini. Nõustun Snowblindiga - ükski tõug ei koosne ainult sabast ja kõrvadest, isegi mite dobermann.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline