Kas keegi teab mis võis juhutda?

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

Kas keegi teab mis võis juhutda?

PostitusPostitas õnnetu » 15 Okt 2010 16:59

Tere.Minu elurõõmus 7 aastane koer suri ja ma ei tea mis juhtus,,,õhtul oli natukene imelik,,nagu poleks mind ära tundnud,seisis pea all,norgus ja hommikuks oli surnud,,õhtune toit oli söömata ja veenõu oli tilgatumaks tühjaks jooodud,,kaka musta värvust ja vedel,,keel oli katki hammustatud.Raha puuduse tõttu polnud võimalik arsti ka kutsuda,,,rääksin ainult telefonitsi ja ta arvas et võis olla mürgitatud rott,,kuid ma kahtlen selles ja pealegi ta ei söönud rotte,,,ehk teist keegi oskab arvata,mis võis olla?Ette tänades,,,,õnnetu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aidival » 15 Okt 2010 19:46

Kas keskealised dobermannid mitte sarnaselt dogidega maokeeru riskirühma ei kuulu? See haigus toob ju küll nii kiiresti letaalse lõpu. Aga sümptomite osas ma ei oska kosta.
Kui koer ikka silmnähtavalt väga haige, ma oleks selle kliinikuraha kasvõi laenanud, kui rahakott ja krediitkaart endal tühi... Iga tund, mis me muidu ootame ja vaatame, et äkki ikka saab ise terveks, tähendab ju loomale konkreetset füüsilist piina.
"Tont võtaks," ütles ta. "Häda on selles, et ma saan seda selgitada ainult koerakeeles, aga teie kuulate ainult inimkeeles." (Pratchett, "Liikuvad pildid")

PostitusPostitas õnnetu » 15 Okt 2010 20:10

Koer polnud ju õhtul haige,,tundus veidi imeliku olekuga,kuid mitte haige.Tunneksin ju haige koera ära ja ma ei kirjutanud selleks siia,,et mind nüüd süüdistama hakata selles et raha kuskilt võtta polnud,,tahtsin teada teiste arvamust lihtsalt,,kena õhtut!!!!

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 15 Okt 2010 20:22

õnnetu kirjutas:Koer polnud ju õhtul haige

Terved koerad ei sure.
Ka "imelik olek" võib olla haiguse sümptomiks. Ega haigus ei tähenda alati, et kõrge palavik ja nohu. Siin kirjeldatud sümptomid klapiksid iseenesest maokeeruga küll (õigemini jooksis minu mõte ka kohe just selleni) ja sellises vanuses dobermanni puhul on tegemist üsna tõenäolise võimalusega.

tahtsin teada teiste arvamust lihtsalt

Aga milleks siis vihastuda, kui keegi arvamust avaldab?
Iseenesest on see teema suhteliselt mõttetu, kuna tagantjärele, ilma looma lahkamata, ei saa keegi koera surma põhjust enam kindlaks teha. Teiste arvamus on ja jääb ainult teiste arvamuseks. See, et keegi arvab, et põhjuseks võib olla maokeerd, keegi teine, et mürgitus ja keegi kolmas pakub ehk midagi kolmandat - ei anna Sulle reaalselt mitte midagi. Iga pakutud variant võib olla õige ja võib ka mitte olla.
Kuna koer ei arsti juurde ega ka lahkamisele ei jõudnud, siis selle "miks?"-iga pead Sa lihtsalt edasi elama, ilma tõest vastust saamata.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

PostitusPostitas õnnetu » 15 Okt 2010 20:31

Ma ei vihastunud,olen lihtsalt praegu liialt hell selle koha pealt,,ja vabandust,,et üldse seda teemat arutama hakkasin,,

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 15 Okt 2010 20:39

Igas foorumis on nii, et keegi esitab küsimuse ja keegi teine (vahel ka mitu) inimest vastavad sellele. Tihti on vastustes sees tõetera.
Olen varemgi öelnud, et kui vastused ei meeldi, ei ole mõtet ka küsida.

Keegi ei taha siin süüdistada või näpuga näidata.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 15 Okt 2010 22:05

Minul ka esimene mõte maokeerd.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 16 Okt 2010 00:04

Kas maokeeruga koer vett joob?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Okt 2010 01:59

muumiliina kirjutas:Kas maokeeruga koer vett joob?
Oleneb koerast. Ja keerust.
Dragonhunter

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 16 Okt 2010 02:44

Kusjuures, kui koer on imelik, ei läheks ka mina arsti juurde, sest vastasel juhul ma ei saakski muud teha, kui arsti juures käia. Üks õhtu, enne magama minekut näiteks märkasin, et üks koer istub imelikult nurgas õnnetu näoga - läksin juba magama ära, olin peaaegu uinumas, kui jõudis kohale, et koer ikka istub, nägu vingus, polegi pikali visanud. Ja selgus, et asi oli selles, et keegi oli ta magamisteki kortsu ajanud, preilil ei kõlvanud pikali heita sinna peale. Ehk siis minu pika jutu point oli, et on sada põhjust, miks koer võib tunduda "imelik", ei saa inimesele ette heita, et ta selle peale kohe arsti juurde ei jookse.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 16 Okt 2010 10:34

Rents, imelikul ja imelikul on ka vast ikka vahe sees.
Kui minu koer käituks järsku nii, nagu ta ei tunneks mind ära ja seisaks ainult imelikus asendis, siis mina isiklikult ei saaks küll rahuliku südamega magama minna, vaid hakkaksin asja lähemalt uurima.
Võibolla mul on imelikud koerad (või olen ma ise imelik), aga neist on küll aru saada, kas neil on tõeliselt paha olla või on niisama vahelduseks tarvis mossitada.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 16 Okt 2010 10:38

Vaoni, sinul võib see olla ka proffessionaalne huvi.
Aga ei ole mina iga asja peale koertega arsti juurde tormanud ja nagu selgub, pole ka põhjust olnud. Ja ka inimarsti külastamist ei pea ma iga köhatuse peale vajalikuks.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 16 Okt 2010 11:13

katri kirjutas:Vaoni, sinul võib see olla ka proffessionaalne huvi.

Nii ja naa. Aga kui minu loom mind enam ära ei tunne, siis minu jaoks oleks see ka ilma professionaalse huvita piisav põhjus arvamaks, et midagi on kuskil väga valesti.
See ei tähenda, et ma iga köha ja nohu pärast kuskile jooksma hakkaksin - olgu siis looma- või inimarsti juurde.
Ma üldiselt ei kannata laste ja koerte võrdlemist, aga vahel võib abiks olla, kui mõelda nii - kui mu lapsel oleksid analoogsed sümptomid, kas ma peaksin neid piisavalt tõsiseks, et otsida arstiabi? Ning kui vastus on jah, siis on see tõenäoliselt sama oluline ka koera puhul.

PostitusPostitas õnnetu » 16 Okt 2010 12:22

See norus olek oli sel ajal kui süüa viisin,,hiljem ta oli juba omas kuudis ja kui hõikasin,, ,,tuli välja,,liputas saba mulle ja ma tõesti ei saanud aru et midagi viltu olex,,Ja kes arvab et rahuliku südamega magama läxin siis arvab küll väga valesti,hoian ja armastan loomi rohkem kui mõnd inimest,,aga ex arvaku igaüks mistahes.Kõike kaunist kõigile!!!!

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 16 Okt 2010 12:33

Tunnen kaasa sõbra kaotuse puhul...

Must kaka viitab seedetrakti (mao) verejooksule, katkihammustatud keel valudele... Ehk maokeerd on üsnagi tõenäoline, samuti ka mürgitus.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 16 Okt 2010 12:37

õnnetu kirjutas:Ja kes arvab et rahuliku südamega magama läxin siis arvab küll väga valesti,hoian ja armastan loomi rohkem kui mõnd inimest,,aga ex arvaku igaüks mistahes.Kõike kaunist kõigile!!!!

Minu jutt kaldus esialgsest teemast juba teoreetilistele radadele, nagu siin Kojas sagedasti juhtub - tuleb lihtsalt arvestada, et ühest küsimusest ja ühest kirjeldatud situatsioonist kasvab tihtilugu pikem ja laiem arutlus, mis enam otseselt konkreetse koera või inimesega ei pruugi seostudagi. Seega ei pea teemaalgataja üldse võtma minu öeldut isiklikult kui tema koera ja tegevuse kohta käivat, vaid kui üldist arutlust.

Oleks on üks paha asi. Süüdistamisest ei ole nagunii kasu, kuna see ei tee olukorda mitte mingilgi määral paremaks ja ka ei ole minu postitused kellegi süüdistamiseks mõeldud - seega palun neid sellena ka mitte võtta.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Okt 2010 13:08

õnnetu kirjutas:See norus olek oli sel ajal kui süüa viisin,,hiljem ta oli juba omas kuudis ja kui hõikasin,, ,,tuli välja,,liputas saba mulle ja ma tõesti ei saanud aru et midagi viltu olex,,Ja kes arvab et rahuliku südamega magama läxin siis arvab küll väga valesti,hoian ja armastan loomi rohkem kui mõnd inimest,,aga ex arvaku igaüks mistahes.Kõike kaunist kõigile!!!!
Ma eeldan, et kuna teema dobermanide alafoorumis, siis oli tegu just seda tõugu loomaga.
Mao- või põrnakeeru vastu ei oleks ilmselt niiehknii midagi teha saanud. Mis mind aga üllatas, oli see kuudi jutt.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aidival » 16 Okt 2010 14:08

õhtul oli natukene imelik,,nagu poleks mind ära tundnud,seisis pea all,norgus ja hommikuks oli surnud,,õhtune toit oli söömata ja veenõu oli tilgatumaks tühjaks jooodud,,kaka musta värvust ja vedel,,keel oli katki hammustatud.Raha puuduse tõttu polnud võimalik arsti ka kutsuda,

Vabandust - selle lõigu järgi sain ma aru, et te neid sümptomeid siiski haiguse tundemärgiks pidasite (nagu ka mina oleksin teinud) ja kaalusite ka arsti kutsumist (mida siis raha puudumisel teil polnud võimalik teha). Mu esimene vastus oli kirjutatud sellest arusaamisest lähtuvalt.
"Tont võtaks," ütles ta. "Häda on selles, et ma saan seda selgitada ainult koerakeeles, aga teie kuulate ainult inimkeeles." (Pratchett, "Liikuvad pildid")

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aidival » 16 Okt 2010 14:38

Maokeeru kohta on lihtsas keeles jutt ja pildid, samuti veidike allapoole kerides konkreetne sümptomite loetelu olemas siin: http://www.koer.ee/Maolaienemine_ja_-ke ... isund.html

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 16 Okt 2010 19:52

Lohelend kirjutas:
õnnetu kirjutas:See norus olek oli sel ajal kui süüa viisin,,hiljem ta oli juba omas kuudis ja kui hõikasin,, ,,tuli välja,,liputas saba mulle ja ma tõesti ei saanud aru et midagi viltu olex,,Ja kes arvab et rahuliku südamega magama läxin siis arvab küll väga valesti,hoian ja armastan loomi rohkem kui mõnd inimest,,aga ex arvaku igaüks mistahes.Kõike kaunist kõigile!!!!
Ma eeldan, et kuna teema dobermanide alafoorumis, siis oli tegu just seda tõugu loomaga.
Mao- või põrnakeeru vastu ei oleks ilmselt niiehknii midagi teha saanud. Mis mind aga üllatas, oli see kuudi jutt.

Oeh.. dobermann ja kuudis :evil: ... miks võetakse dobermann õuekoeraks, kui on olemas palju muid tõuge, kes õues eluga paremini hakkama saavad...
Aga muus osas nõus Mare23...
Parimate soovidega......

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Okt 2010 20:09

Võibolla see sõna kuut tähendab puuri vms tubast putkat?
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

PostitusPostitas õnnetu » 16 Okt 2010 22:15

Sain selle koera kui ta oli juba aastane ja ta ei püsinud kahte minutit ka toas,kuut oli aga igati korralik,soojustatud ja tuule ning vihma eest kaitstud.Koer oli rõõmus ja vallatu, arvan et oma eluga rahul,süüa sai kaks korda päevas,joosta ka piisavalt.Erinevalt sellest,mis elu ta endises kodus elas ,siis ma arvan et koeraarmastajad tänaks mind selle eest et talle uut kodu pakkusin.Kuna ma seda teemat ise alustasin,kuigi mitte just koera elust,siis ehk lõpetaks ka selle teema?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 17 Okt 2010 00:27

Ei oska veterinaarid ka pahatihti midagi öelda päris haiguse alguses. Juhtub, et ka asja arenedes ollakse nõutud. Kusjuures ka lapse haiguse puhul on arst öelnud, et jälgime, et vara öelda, et pole haiguspilt veel välja kujunenud. Ja iga imelik-olemise peale meie küll enam kliinikusse ei torma. Ikka jälgime, mis edasi. Alles üleeile oli mul üks koertest väga imelik. Lähemal vaatlusel selgus põhjus-kakatükk oli karvade küljes. See häiris aga koera sedavõrd, et tema käitumise tõttu jõudsin juba muretsema hakata. Analoogseid juhuseid, mil imelik käitumine midagi tõsist ei ole tähendanud, on mitmeid. Liigse arstile kiirustamise tõttu oleme ka üleravimsie ohvriks langenud.
Kui koer teadmata põhjustel sureb, on ju võimalik lahkamine teha. Meil suri ka kord üks vahva täis elujõus 6a krantsu otsekui jala pealt. Õhtul oli triksis traksis, hommikul teda aga enam polnud. Elas koer õues. Abikaasa leidis hommikul koera tema asemelt, veri suust väljas. Lahkamine andis tulemuseks ulatuslikud sisemised verejooksud üle kogu organismi, mis arvatavalt mürgitamise tagajärg. Teised 2 vanemat koera, kellega ta koos elas, olid terved ja elasid veel pikad elud. Ümbruskonnast aga kadus samal ajalveel mitu koera ...
Mina seega laseks lahata, kuigi ega see koera tagasi too...
Siiras kaastunne ...

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline