Sooviks dobermanni omanikelt natukene infot

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 17 Sept 2010 16:15

katleen kirjutas:
Rotikas peaks olema siis u. neljane ja berna kahene tänaseks päevaks...eks vanad jah, tuleb välja vahetada

Kojas on ju veel kodanik, kes alles hiljuti oma bernad moodsama, likviidsema ja väiksema tõu vastu välja vahetas. :twisted:

Isasele taksile emane taks kõrvale- mis sa hing ihkad:D
Jusiis lapsel takside vastu allergiat ei ole :twisted:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Femme Fatale » 17 Sept 2010 16:23

niuts1 kirjutas:Ma nüüd väga vabandan, aga miks ma peaksin midagi seletama?
Selline asi nagu oma elu on keelatud kui koerte kojas käin?
See, et kellegil on suur huvi minu koerte vastu jne ei anna mulle põhjust siin vastama hakata.
Minu koerad ja minu elu.

Et kui enam midagi kokku vassida ei oska, siis apelleerime eraelu puutumatusele 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 17 Sept 2010 19:17

niuts1 kirjutas:Ma nüüd väga vabandan, aga miks ma peaksin midagi seletama?
Selline asi nagu oma elu on keelatud kui koerte kojas käin?
See, et kellegil on suur huvi minu koerte vastu jne ei anna mulle põhjust siin vastama hakata.
Minu koerad ja minu elu.

Ei peagi seletama. Samuti, kui on juba "juhtunud", ei pea käima ka kojas kiunumas/niutsumas (how ironic) lehekülgede viisi.
Võta muidugi dobermann, saad koerakakluseid korraldada. Küsid, kas dobermann on omanikku hammustanud või hambaid näidanud. On ja on. Aga sinul läheb kindlasti õnneks :twisted:
Minu jaoks on inimene eriti loll, kui isegi oma vigadest ei õpita ja lisaks sita sisse astumisele, tuleb seda maitsta ka. Edu ja jõudu!
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

PostitusPostitas niuts1 » 17 Sept 2010 20:18

Appi kui sapine. :(
Kahju on kui inimesed nii õelad on, aga mis teha.
Selline tunne, et kõigil on elus alati kõik nii ideaalne ja mina olin nüüd ainuke tola kes julges uurida mis teha kui koerad kaklevad kodus. Vabandust ,et julgesin sellel hetkel teie kõrge aulisesse seltskonda tulla ja hüva nõu küsida. Ikkagi teised targemad koerakasvatajad ju kogemusi rohkem. Ega kellegil teisel ei juhtu...iial.
Kui juba koerad korra kakelnud on siis raudselt nüüd kõik koerad hakkavad kaklema ja koguni kaklusi hakkab tegema see inimene.
Andke andeks, aga see on ikka tiba haiglane jutt.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mannike » 17 Sept 2010 20:29

Eks koerad ole erinevad.
Minu koer ei ole mulle ei hambaid näidanud ega mind hammustanud :D
Ja lapsi armastab kohe VÄGA.
Ja kõrvale võtsin talle teise emase koera ja ei juhtunud sellest ka midagi.
AGA koerad on erinevad ja risk on alati.
Koer on elustiil!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 17 Sept 2010 20:38

niuts1 kirjutas:Appi kui sapine. :(
Selline tunne, et kõigil on elus alati kõik nii ideaalne ja mina olin nüüd ainuke tola kes julges uurida mis teha kui koerad kaklevad kodus. Vabandust ,et julgesin sellel hetkel teie kõrge aulisesse seltskonda tulla ja hüva nõu küsida. Ikkagi teised targemad koerakasvatajad ju kogemusi rohkem. Ega kellegil teisel ei juhtu...iial.
Kui juba koerad korra kakelnud on siis raudselt nüüd kõik koerad hakkavad kaklema ja koguni kaklusi hakkab tegema see inimene.

No minu arust ei ole sapine postitus vaid otsekohene.
Ja selleks, et koerad kakelda saaks, on vaja kaht osapoolt. Üks saaks lihtsalt peksta. Sinul aga koerad kaklesid, mitte berna ei saanud rotikalt peksa. Kus on garantii, et emase dobermanniga tülid tulemata ei jää? Kumb siis ära antakse? Haigete jalgadega berna?
niuts1 kirjutas:Tere! Minul on siis kodus kolm koera ja kõik emased. Rottweiler siin üle kolme aasta vana ja berna poolteist ja meil käib selline kaklemine, et ma ei tea enam mis teha.
Ma olen oma elus ennegi koeri kasvatanud ja on samuti olnud nö ütlemisi, aga see mis praegu nende kahe vahel toimub on julm. Kui berna neiu oli veel titt siis rotikas ikka noris ta kallal ja ma astusin vahele. Sellest suvest sai ehitatud neile kuut ja seal vaieldamatult rotikas peksis berna välja. Berna leidis, et veranda on siis temale sobivam.
Nüüd kaks kuud tagasi leidis rotikas, et talle meeldiks ka verandal olla ja siis asus välja puksima bernat ka sealt. Kuudi juures mul just iga kell valves ei õnnestunud olla, aga verandal astusin küll vahele ja minu nähes suudavad nad isegi kahekesi seal magada. Niipea kui ma eemal on tüli majas. Kaklused on verised ja täna hommikul pidin lausa rotika berna alt ära päästma, sest siin kiskus asi lausa tapmise lähedale.
Koeri kohtlen võrdselt ja ei eelista üht teisele.
Berna leiab, et aitab rotika ülbamisest ja rotikas leiab, et tema jätkab. See jama toimub just siis kui mind pole, sest ma raputan mõlemit kui siin ütlemiseks läheb. Samas on taplused ikka julmad ja praegu lakuvad mõlemad haavu. Meil on kodus ka laps ja teine tulekul, tõtt öelda ei kujuta ette kui lapsed sinna kaluse vahele peaksid jääma. Kas on võimalik lahendus antud asjale? Ehk on kellegil olnud sama mure ja oskab aidata. Ette tänades.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 17 Sept 2010 20:44

niuts1 kirjutas:Appi kui sapine. :(

Vale puu all haugud...
Everyone around you was corrupted

PostitusPostitas niuts1 » 17 Sept 2010 20:51

Kõige huvitavam on see, et ma ei ole kirjutanud ,et hakkan nüüd manni kohe koju tooma. Vaid ma tahtsin uurida koera kohta lähemalt. Siin kisume kohe mineviku välja ja tuld!!!
Ütlesin juba, et manni ei tule-ei saa aru mida siin ikka leelotada. Ehk pean hakkama mingit vannet ka veel andma.
Haugun seal puu all kus tunnen , et liiga tehakse ja see vabadus mul ka on.
Koppa pillub kuidas siin inimeste kallal tõmmatakse ja mõnuga.
Äkki teeme tuleriida ja paneme põlema ka veel?

PostitusPostitas angelen » 17 Sept 2010 21:10

Milleks materdada? Teades Niuts1 kutsu.ee päevilt, kui ta seal veel kasutaja oli, ja olles põgusalt kutsu.ee vahendusel jälginud Aelita (Hera) kasvamist ning teades, kuidas temaga nii jalgade, kõrvade kui ka nahaprobleemiga veti vahet on joostud, allergikule erinevaid toite katsetatud, mina küll ei näe põhjust materdamiseks. See, et üks tõukoer saab olla nii erineval moel haige, on tegelikult üks tõukoeranduse häbiplekk ja mis on sellest halba, kui tahetakse sellisele ebaõnnestumisele teist, tervet koera kõrvale.

Kui peaksid doberi võtma, võta ikka väljaspoolt Eestit ja korralik kupeeritud isend.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 17 Sept 2010 22:13

Jah angelen..sinu ja teiste inimeste vahe on selles, et nemad üritavad koeri ja lapsi kasvatada ilma neid ära andmata :twisted:
Mõni arvab, et probleem kaob, kui ühest lapsest ja koerast vabanetakse- vot SEE on haiglane!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Femme Fatale » 17 Sept 2010 22:21

katri kirjutas:
niuts1 kirjutas: Samas on taplused ikka julmad ja praegu lakuvad mõlemad haavu. Meil on kodus ka laps ja teine tulekul, tõtt öelda ei kujuta ette kui lapsed sinna kaluse vahele peaksid jääma. Kas on võimalik lahendus antud asjale? Ehk on kellegil olnud sama mure ja oskab aidata. Ette tänades.

Ma tean, ma tean lahendust...võta endale dobermann..pole tänu väärt 8)

Angelen, kuidas puutuvad berna terviseprobleemid sellesse, et niutsu koerad tahtsid üksteist ära killida?sa arvad, et kupeeritud välismaine dobermann sobiks paremini bernaga koertekismadeks kui rotikas?nojah, ega enne tõesti ei tea kui pole katsetatud.

ja üldse...kas mul on midagi kahe silma vahele jäänud või on see rotikas alles ja niuts tahaks moodustada dünaamilist triot või ongi see rotikas tõesti ilma pealt haihtunud ja miks sõnakas ja ennastõigustav niuts selle kohalt pealt niutsugi ei poeta?mitte, et ta nüüd oleks kohustatud koertekoja nuuskuritele aru andma, aga no võiks ju meile mingi kondi visata :!:

& Nero

PostitusPostitas sirli » 17 Sept 2010 22:29

Kahtlen, et täiskasvanud koer hakkaks tapma/murdma kutsikat...Siis peaks juba midagi muud koeral paigast ära olema, mitte lihtsalt võimuvõitlus..Kui üks osapooltest annaks alla või ta näiteks ära steriliseerida/kastreerida, siis võibolla see ka parandaks asja. Ma arvan, et kui inimene väga tahab endale (teist, kolmandat jne) koera võtta, siis teda ei huvitaks ka mis te siia kirjutate. Üldjoontes koerad ju kaklevad seni, kuni kumbki neist on teist liidrina aksepteerinud.. Ma ei räägi siin äärmustest...
We learn from failure, not from success!

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 17 Sept 2010 22:29

angelen kirjutas:Kui peaksid doberi võtma, võta ikka väljaspoolt Eestit ja korralik kupeeritud isend.

Ei tea mismoodi need kupeeritud siis korralikumad on? Tervemad või parema iseloomuga? Ma olen enam kui kindel, et "mehel metsast" on palju parem Eestist korralik koer saada kui minna kusagile imedemaale kikkis kõrvu ostma.

Minu dober ei ole iialgi ühegi inimese peale urisenud ja veel vähem hammustanud. Küll aga olen jäänud tema ja teise koera vahele ronides kogemata hammaste ette jäänud. Aga olukorda, kus on teine koer, kes kaklema kipub ma vaevalt, et tahaks doberit võtta. Või üldse mingit muud koera tegelikult.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

PostitusPostitas niuts1 » 17 Sept 2010 22:38

Oot mis laste ära andmis teema see siin praegu on? Teeme, et seda lauset ei olnud, sest see on nüüd küll nagu viimane piir ja ääretu lollus mida minu kohta kirjutada.
Kas Sa oma sõnade eest vastutad ka?
Täitsa lõpp mis sülg tuhu toob seda suust välja pritsid, täiesti ...
Nüüd ma tõesti vihastasin.
Saa lapsed ja siis hakkab midagi ütlema.

PostitusPostitas angelen » 17 Sept 2010 22:39

Snowblind kirjutas:
angelen kirjutas:Kui peaksid doberi võtma, võta ikka väljaspoolt Eestit ja korralik kupeeritud isend.

Ei tea mismoodi need kupeeritud siis korralikumad on? Tervemad või parema iseloomuga? Ma olen enam kui kindel, et "mehel metsast" on palju parem Eestist korralik koer saada kui minna kusagile imedemaale kikkis kõrvu ostma.

See on muidugi maitseküsimus, aga lontkõrv ja pikasabaline dober tundub sama tõutu nagu kupeerimata ja pikasabaline asiaat. Korralik loe korralikult kasvatajalt/mainekast kennelist.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 17 Sept 2010 23:05

angelen kirjutas:
Snowblind kirjutas:
angelen kirjutas:See, et üks tõukoer saab olla nii erineval moel haige, on tegelikult üks tõukoeranduse häbiplekk ja mis on sellest halba, kui tahetakse sellisele ebaõnnestumisele teist, tervet koera kõrvale.
Kui peaksid doberi võtma, võta ikka väljaspoolt Eestit ja korralik kupeeritud isend.

See on muidugi maitseküsimus, aga lontkõrv ja pikasabaline dober tundub sama tõutu nagu kupeerimata ja pikasabaline asiaat. Korralik loe korralikult kasvatajalt/mainekast kennelist.

Juba vanad roomlased teadsid, et sabad on saatanast. Vanas-Roomas lõigati sabad ära, et koerad marutaudi ei jääks.
Kas sa Angelen ei olegi kuulnud, et tõuta koerad tervemad on? Seega peaks need sabadega ja kõrvadega ja seetõttu tõutud doberid ja asiaadid ju tervemad olema. Või on neil kõik hädad kõrvades ja sabades. Et pole saba/kõrvu, pole ka probleeme?

/The tradition of docking dogs originates in the old Roman empire where worms in the tail of the dog were thought to cause rabies. This belief led to the tradition of cutting off the tail as a preventive measure./
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 17 Sept 2010 23:11

angelen kirjutas:
Snowblind kirjutas:

Jah alles hiljuti siin vahetas kodu korralikult kasvatajalt kupeeritud isend!!!Välismaalt. Korralikul koeral selleks ,et ok välja näha ei ole vaja saba ja kõrvu maha tõmmata. Kes vähegi viletsam välja näeb siis sellel saab muidugi viilutamisega tiba korralikuma välimuse anda.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 17 Sept 2010 23:12

angelen kirjutas:
Snowblind kirjutas:

Kui koera võetakse VÄLIMIKU pärast, siis kindlasti!!! :)
Koera sisu ju ei sõltu sabast ja kõrvadest. ;)
Everyone around you was corrupted

PostitusPostitas krissruudus » 17 Sept 2010 23:21

niuts1 kirjutas:Oot mis laste ära andmis teema see siin praegu on? Teeme, et seda lauset ei olnud, sest see on nüüd küll nagu viimane piir ja ääretu lollus mida minu kohta kirjutada.
Kas Sa oma sõnade eest vastutad ka?
Täitsa lõpp mis sülg tuhu toob seda suust välja pritsid, täiesti ...
Nüüd ma tõesti vihastasin.
Saa lapsed ja siis hakkab midagi ütlema.

Kui sa nüüd hoolikalt loed, siis seal postituses ei pöördutud sinu poole. Seega kolmandat ja neljandat enda kribatud lauset saad ka iseendale rakendada.
http://kutsu.ee/koer/Ricardo
koerad on kõige kõige...:)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 17 Sept 2010 23:25

Nii. Vaheaeg kaklusklubis. Asi läks juba väga vasakule ära ja ma panen teema homseni lukku, sest lihtsalt tõesti ei viitsi praegu öösel seda kolmeks lahutama hakata.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 17 Sept 2010 23:39

Vast ei tee uut saba-kõrvade tüli.
Kupeerimise või kupeerimatuse 'probleem' ei ole loomadega kuidagi seotud, vaid kinni selles, mis toimub inimese kõrvade vahel ;)

Dobermann on piisavalt iseloomuga peni, et võib tekkida probleeme. Ei pruugi, aga tõenäosus on olemas ja mitte liiga madal.
Kas koerad kaklevad või ei - sõltub nagu ikka kasvatusest ja isendist, kelle saad ja kes juba kodus on. Probleemid reeglina ei alga kohe, vaid alles siis, kui kutsikas umbes 3. a kanti. +-. Kui üldse algavadki.
Ehk eelnevalt juba öeldud - rotikas ja dobermann pole selles osas nii erinevad. Sellest saad teha järeldused omadest kogemustest juba...

Isiklikult arvan ka, et Eestist on hea võimalus saada korralik koer. Välismaalt - kaugelt venemaa oblastist näiteks - tellides, saad just selle, kelle kasvataja saadab. Vaevalt saab ise käia piisavalt tihedasti kaemas, et näha kutsikate arengut ja käitumist. Palju kasvatajat usaldada annab selles küsimuses - kuidas kunagi, eks... pluss ette garanteerida midagi päris ei saa. Ja eks igast kennelist tule paremaid ja kehvemaid koeri.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Eelmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist