Keilast ostetud dobermannidest

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

PostitusPostitas Dober » 22 Mär 2010 15:33

katleen kirjutas:Mis tähendab noomimas. Ma tõesti ei käi kutsu.ee-s , aga kojas said sa Kaica tõde kuulda siis kui sul "tegu" juba tehtud. Minu käest pole keegi küsinud, kas ikka Keilast koera tasub osta.

Mina kutsu.ee-s käinud ei ole (see tuli Kaica postitusest) aga Kojas uurisin enne ostu küll maad, kuid mitte miski ei viidanud sellele, et Keila koertega võiks probleemid olla. Eks see tagantjärele tarkus ole, nüüd vähemalt edaspidi tean - nende aastate jooksul olen palju teadmisi ja kogemusi juurde saanud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 22 Mär 2010 15:37

Dober kirjutas:
Mina kutsu.ee-s käinud ei ole (see tuli Kaica postitusest) aga Kojas uurisin enne ostu küll maad, kuid mitte miski ei viidanud sellele, et Keila koertega võiks probleemid olla. Eks see tagantjärele tarkus ole, nüüd vähemalt edaspidi tean - nende aastate jooksul olen palju teadmisi ja kogemusi juurde saanud.

Palun viidet!
Ilmselt pole vaja enam, mulle kui lollile tõlgiti see lause ära:
tõlgin sulle IRW: lugesin koja teemasid, aga keegi ei kirjutanud kyuskil suurelt ja punaselt, et ärge Keilast koera ostke
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

PostitusPostitas Dober » 22 Mär 2010 15:46

katleen kirjutas:
Dober kirjutas:

Palun viidet!

Sel ajal käisin Kojas külalisena, registreeritud kasutaja ei olnud. Seega ei postitanud ka konkreetset teemat, vaid hoidsin end kursis teiste postitustega ning kusagil ei mainitud Keilat negatiivselt. Ilmselt polnud konkreetsest kohast üldse kuigi palju juttu ja ei osanud midagi kahtlustada ka.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 22 Mär 2010 15:48

Vabandan, et järgnev kõlab karmilt. Aga kui inimesed ise alles 3 a hiljem kapist välja hakkavad tulema, siis ei olegi midagi ju parata. Eks see teemaarendus peab ikka nendest algama, nii ju ei saa, et suvaline inimene lihtsalt kuskile postitab, et ärge sealt ja sealt ostke.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 22 Mär 2010 15:54

Lisaks on kojas hunnikutes teemasid, mida pääsevad kasutama AINULT registreeritud kasutajad. Aga edu!

PostitusPostitas Dober » 22 Mär 2010 15:54

maris kirjutas:Vabandan, et järgnev kõlab karmilt. Aga kui inimesed ise alles 3 a hiljem kapist välja hakkavad tulema, siis ei olegi midagi ju parata. Eks see teemaarendus peab ikka nendest algama, nii ju ei saa, et suvaline inimene lihtsalt kuskile postitab, et ärge sealt ja sealt ostke.

Eks ta natuke julm ole..
Aga ise leian praegu küll, et oleks ikka oluline abi, kui keegi suvaline postitaks ja ütleks, et ärge sealt ja sealt ostke. Kindlasti uuriks siis, et milles probleem ja jääks need 3a hiljem kapist väljatulekud ka ära.

Ütlen ausalt - 3 a hiljem ka sellespärast, et see teema hiljuti Kotta ilmus ja eks parasjagu häbi on iseenda lolluse pärast ka (ka koera ees, kuigi see võib tunduda tobe)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 22 Mär 2010 16:04

Mina kui suvaline postitan:

ÄRGE OSTKE KEILAST REET KAUSI KÄEST VÄIDETAVALT VENEMAALT PÄRIT DOBERMANNE, TE EI SAA KUNAGI NEILE PABEREID!

Happy?

PostitusPostitas Dober » 22 Mär 2010 16:09

katleen kirjutas:Mina kui suvaline postitan:

ÄRGE OSTKE KEILAST REET KAUSI KÄEST VÄIDETAVALT VENEMAALT PÄRIT DOBERMANNE, TE EI SAA KUNAGI NEILE PABEREID!

Happy?

Ei arvanud, et teema nii tuliseks läheb.
Aga inimesena, kes just dobermanni otsib, uuriksin sinu käest kindlasti, millest selline postitus?

Ja tegelikult tahaks praegugi teada, miks siis sealt pabereid ei saa? Seda enam, et varasemalt sa kirjutasid, et tuntud kennelid jagavad oma isaseid paarituseks. Peaksid ju kutsikad saama paberid, kui mõlemad vanemad on paberitega?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 22 Mär 2010 16:11

Ma enam ei jaksa, aga nagu ma olen varasemalt ka öelnud:
LOLLIDELT TULEBKI NENDE RAHA ÄRA VÕTTA!

Edu!

PostitusPostitas Dober » 22 Mär 2010 16:35

katleen kirjutas:Ma enam ei jaksa, aga nagu ma olen varasemalt ka öelnud:
LOLLIDELT TULEBKI NENDE RAHA ÄRA VÕTTA!

Edu!

Nagu näha, ei taha või ei tohi sa isegi mulle kui lollile selgitada, miks sealsed kutsikad pabereid ei saa - aga hea on ju hiljem parastada?

Kui paberitega kennelid annavad oma koeri paarituseks, siis MIKS ei anta pärast kutsikatele pabereid?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 22 Mär 2010 16:38

Dober kirjutas:Ja tegelikult tahaks praegugi teada, miks siis sealt pabereid ei saa? Seda enam, et varasemalt sa kirjutasid, et tuntud kennelid jagavad oma isaseid paarituseks. Peaksid ju kutsikad saama paberid, kui mõlemad vanemad on paberitega?

Peaks tõesti saama. Aga miks ei saa - sellele küsimusele oskab meist paremini vastata kas Reet või äkki ka isase koera omanik. Või äkki oskab sellele hoopis vastata venepoolne partner?

Tüütu ja kulukas (rahas ja ajas) asjaajamine on see tõesti, aga tehtav. Kahjuks mitte küll 3.a. tagantjärgi.

PostitusPostitas Dober » 22 Mär 2010 16:47

maris kirjutas:
Dober kirjutas:Ja tegelikult tahaks praegugi teada, miks siis sealt pabereid ei saa? Seda enam, et varasemalt sa kirjutasid, et tuntud kennelid jagavad oma isaseid paarituseks. Peaksid ju kutsikad saama paberid, kui mõlemad vanemad on paberitega?

Peaks tõesti saama. Aga miks ei saa - sellele küsimusele oskab meist paremini vastata kas Reet või äkki ka isase koera omanik. Või äkki oskab sellele hoopis vastata venepoolne partner?

Tüütu ja kulukas (rahas ja ajas) asjaajamine on see tõesti, aga tehtav. Kahjuks mitte küll 3.a. tagantjärgi.

Tänud Marisele asjaliku vastuse eest!
Müüja seda põhjust loomulikult ei avalda ja ega enam endalgi pole jaksu "tühja tuult tallata".
Tänu kogu sellele teemale olen igal juhul asjaga rohkem kursis. Tõsiselt pettunud olen aga kasutajas "Katleen", kes pigem naerab näkku ja raputab hiljem haavale soola, kui annab nõu.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 22 Mär 2010 16:48

Mind hakkab nagu juba huvitama, et kui Eesti kennelid oma importkutsikad /alimentkutsikad Reet Kausi kätte annavad ja kutsikaostjad pabereid ei saa siis kas Eesti doberikasvatajad tegelevad paberiteta kahtlase päritoluga dobermannide müümisega kellegi kaudu, et ise süüst puhtaks jääda?
Sest praegu tundub küll.
Küsitakse kennelist kutsikat ja antakse paberiteta koerte müüja telefoninumber.

Ehk siis mis eesmärk sellel kileda häälega naisel on?
Vahendaja? Millerdaja?
Ja mis krdi päralt peaks keegi tundmatu katleeni käest küsima, kas sealt või sealt kennelist tasub kutsikat osta kui otsapidi ikka Keilasse jõutakse, kus väidetavalt kutsikas elab...

Ehk moraal: ÄRGE OSTKE EESTI KASVATAJATELT DOBERMANNI!!!

Ahjaa ja vastuseks armide kohta_ ei tea, millest tekkida võisid (olid karvutud armid ja tõesti tundus nagu oleks kutsikat keegi tihti pähe rünnanud).

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 22 Mär 2010 16:56

Kui hoiatava teema oleks teinud keegi, kel isiklikku kogemust pole, oleks see läinud laimu alla - oleks kohe küsitud, mille põhjal postitaja väidab, et ostjale valetatakse? Ja tõepoolest, kui paljud oleks sellist kõrvalise isiku hoiatust kuulanud?

Väikeste sülekoerte näitel on selge, et inimesed ei pane tähele ka seda, kui ise petta saanud inimesed meedias oma kurvast kogemusest räägivad. Kõik need paberiteta yorkied ja chihuahuad, kel on tervisehädad - otsitakse ikka kõige odavamat ja hoiatusi ei kuulata. Hoiatusi peetakse kallimalt müüa soovijate laimuks.

Eks nüüd mõne aja jooksul on näha, kas tuleb lisaks neid, kes seda teemat dobermannidest on küll lugenud, aga ikkagi sama reha otsa astuvad.

Ettepanek: Reet Kausi käest kutsikaostmisel petta saanud võivad astuda EDÜ liikmeks ning teha juhatusele ettepaneku avaldada TÜ kodulehel hoiatus petturist kutsikamüüja suhtes. Kui teil on tunne, et ostjaid ei hoiatata piisavalt, saate ise midagi selles osas ära teha.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 22 Mär 2010 17:02

chilipi, siin tuleb ju üldse välja, et sellise petuskeemiga on ka teised doberikasvatajad seotud.
Kuidas on üldse võimalik, et esitad kirjaliku soovi mingile kennelile kutsika osas ja sulle öeldakse, et kutsikas asub Keilas- antakse kontaktnumber ja näidatakse mingit venekeelsete tähtedega dokustaati ja aastaid hiljem loed foorumist, et paberiteta kutsikad.
Mina näiteks enne seda teemat siin ei osanud arvatagi, et tegemist paberiteta kutsikatega ja et kõik doberkasvatajad Eestis on selle naisega vähemalt-rohkemal määral seotud.
On ikka usaldusetekitamine Eesti doberkasvatajate suhtes.

Aga nagu öeldi: lollidelt tulebki raha ära võtta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ilvi » 22 Mär 2010 17:41

Mina mittedoberiomanikuna tahaks teada järgmist: kas pole mitte nii, et need, kes tuntud doberikennelitesse helistavad ja küsivad, kust saada lõigatud kõrvadega doberit, saavad teada, et Eestis on kõrvade lõikamine keelatud ning lõigatud kõrvadega koeri saab Venemaalt või kustiganes ja küsitagu Kausilt.
Always look on the bright side of life...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 22 Mär 2010 18:50

Ilvi kirjutas:Mina mittedoberiomanikuna tahaks teada järgmist: kas pole mitte nii, et need, kes tuntud doberikennelitesse helistavad ja küsivad, kust saada lõigatud kõrvadega doberit, saavad teada, et Eestis on kõrvade lõikamine keelatud ning lõigatud kõrvadega koeri saab Venemaalt või kustiganes ja küsitagu Kausilt.

Mul samad mõtted peas. Pealegi, kui ostjad teavad, et lõikamine Eestis on juba ammu keelatud ja sellise koera siit ostmine võib olla mingi sahkermahker, siis miks keegi kahtlema ei hakka? Ei kontrolli müüja tausta (mitte ainult guugeldades vaid teiste doberiomanike käest)? Ei uuri, millised paberid ja mis ajal peaks Venemaalt saadaval kutsikal kaasas olema ja neid ka nõudma? Keelduma osa rahast maksmast, kuni ei ole paberid käes? Kas selle müügihinna sisse on need lubatud paberid ka arvestatud või pidi hiljem eraldi juurde maksma? (Mina sain enda koera kutsikakaardiga (1,5 kuuselt), hiljem Venemaasisese tõutunnistuse ja koera kahe aastaseks saamiseks Export Pedigree)
Või teisest küljest, nagu eelpool öeldud, tahaks lõigatud doberit mugavalt ligidalt osta, siis ju tõesti omad vitsad peksavad. Õelutsemine või mitte, aga mitu aastat tagantjärgi antud koerte puhul ei saa enam mingit head nõu anda. Järgmise koera ostu puhul ollakse vast ettevaatlikum, mis muud.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 22 Mär 2010 19:13

Dober kirjutas:saada selgust, kust on võimalik osta TERVE loom!

Seda selgust ei saa kusagilt, võid kindlasti saada näitusegarantii ja võimalik, et ka tööomaduste garantii aga dobermann ja tervisegarantii....kahjuks mitte.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 22 Mär 2010 19:14

Ilvi kirjutas:Mina mittedoberiomanikuna tahaks teada järgmist: kas pole mitte nii, et need, kes tuntud doberikennelitesse helistavad ja küsivad, kust saada lõigatud kõrvadega doberit, saavad teada, et Eestis on kõrvade lõikamine keelatud ning lõigatud kõrvadega koeri saab Venemaalt või kustiganes ja küsitagu Kausilt.

See koer keda mina soovisin vice versa kennelist, oli vice versa leheküljel üleval. Elavat aga Kausi juures Keilas (ajapuuduse v krt teab mille pärast, sest seda ma enam ei mäleta).

Ja siin uuesti kristiini kirjale vastates: 4.5 kuusel dobermannil (nagu oli soovitud kutsikas) ega ka nooremal kutsikal ei teki kunagi selliseid kaklemisarme pähe, nagu oli sellel kutsikal, keda mina soovisin.
Olen kokku puutunud nt bullikutsikatega, kes kaklevad ja elus ei teki selliseid pikki rebimisjälgede moodi arme (armid olid laiad ja kutsikahammastega selliseid ei teki).
Kutsikatel tekivad augud kui nad teineteist hammustavad. Peab ikka väga vihane koer olema kes nii kutsikat rebima hakkab..

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 22 Mär 2010 19:16

Ja teine point, mis ka siit postitustest välja tuli - tahetakse kas nüüd ja kohe või mingil kindlal ajahetkel, kui teistel kasvatajatel parajasti kutsikaid pole või pole planeeritud sobivaks ajaks, soovitataksegi Reeda käest küsida - äkki temal on...

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 22 Mär 2010 19:30

Mare23 kirjutas:Ja teine point, mis ka siit postitustest välja tuli - tahetakse kas nüüd ja kohe või mingil kindlal ajahetkel, kui teistel kasvatajatel parajasti kutsikaid pole või pole planeeritud sobivaks ajaks, soovitataksegi Reeda käest küsida - äkki temal on...

Kuid järelikult siis need, kes soovitavad, annavad oma heakskiidu sellisele käitumisele :roll:

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 22 Mär 2010 19:32

rotten kirjutas:
Mare23 kirjutas:Ja teine point, mis ka siit postitustest välja tuli - tahetakse kas nüüd ja kohe või mingil kindlal ajahetkel, kui teistel kasvatajatel parajasti kutsikaid pole või pole planeeritud sobivaks ajaks, soovitataksegi Reeda käest küsida - äkki temal on...

Kuid järelikult siis need, kes soovitavad, annavad oma heakskiidu sellisele käitumisele :roll:

Ja foorumis tänitavad nende kallal, kes paberiteta koeri müüvad/teevad :irw:
Aga ringkaitse vastu ei saa :twisted:

PostitusPostitas kaica » 22 Mär 2010 20:39

karvik kirjutas:

Mul samad mõtted peas. Pealegi, kui ostjad teavad, et lõikamine Eestis on juba ammu keelatud ja sellise koera siit ostmine võib olla mingi sahkermahker, siis miks keegi kahtlema ei hakka? Ei kontrolli müüja tausta (mitte ainult guugeldades vaid teiste doberiomanike käest)? Ei uuri, millised paberid ja mis ajal peaks Venemaalt saadaval kutsikal kaasas olema ja neid ka nõudma? Keelduma osa rahast maksmast, kuni ei ole paberid käes? Kas selle müügihinna sisse on need lubatud paberid ka arvestatud või pidi hiljem eraldi juurde maksma? (Mina sain enda koera kutsikakaardiga (1,5 kuuselt), hiljem Venemaasisese tõutunnistuse ja koera kahe aastaseks saamiseks Export Pedigree)
Või teisest küljest, nagu eelpool öeldud, tahaks lõigatud doberit mugavalt ligidalt osta, siis ju tõesti omad vitsad peksavad. Õelutsemine või mitte, aga mitu aastat tagantjärgi antud koerte puhul ei saa enam mingit head nõu anda. Järgmise koera ostu puhul ollakse vast ettevaatlikum, mis muud.

Arvasin, et ostan koera Venemaalt ning kasvataja aitab koera minuni toimetada. Asja juurde käis kohustuslik koera Peterburist saabumise ootamine ja palju muud.
Mina näiteks keeldusingi osa rahast maksmast kuni olen vähemalt näinudki pabereid, kuid see asju liikuma ei pannud. Seetõttu ongi mul kodus antud kasvataja sõnul "varastatud koer".
Ei õigusta end üldse, olen järgmine kord targem.

dobermann

PostitusPostitas MARTINROOS » 22 Mär 2010 21:57

Minu koeral küll arme ei olnud,aga kui seal on koos liiga palju koeri,võib igasuguseid naginaid ette tulla.Olen seal majas sees käinud,siis kui meile libapaberid sokutati,mille hiljem tagastasin.Kuna käisin seal koos pojaga ,kes on väga uudihimulik,suutis ta koos kutsikatega seal majas kokku lugeda 31 koera.Mis liig ,see liig.Ühel koeral oli koon kinni seotud,et ei hauguks!Koerad olid üksteise otsas puurides.Tegelikult lasime me uurida ,kas Reeda juurest tasub koera tuua.Inimene ,kes ise tegeleb koerte aretamisega ei leidnud midagi halba.Tal on küll hoopis teised tõud.Samas pean ütlema,et kui saate kutsika,on rõõm nii suur ,et jääd igat müüja sõna uskuma.Kahjuks on pettasaanud inimesi liiga palju.Kiitus Katleenile,nüüd on see nimi välja öeldud.

dobermann

PostitusPostitas MARTINROOS » 22 Mär 2010 22:10

Soovitan Googlisse Reet Kaus sisestada ja vaadake ,mida sealt leiate.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 22 Mär 2010 23:47

Kogu seda juttu lugedes ei suuda ma lakata imestamast meie nn.korralike dobermannikennelite soovituste üle. Kas tohiks paluda peale Vice Versa ka teisi nimesid?

P.S. Kui ei taha/julge avalikult öelda, siis võib ka privas :)
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 00:33

Jah, preilna kristiin, kas teil ei ole midagi öelda? Või oli teie, kui varbale astutu, kiri minu postkasti vaid minule mõeldud?
Sest mulle tundus, et te kaitsete toda Keila provvat, sest olete temaga otseselt seotud.

Ja Martinroosi nimetatud 31 doberit ühes väikeses majas...Kellele need siis kuulusid? Selline hulk koeri käib küll juba Loomakaitse Seltsi valdkonda ja keegi ei garanteeri, et neid koeri seal praegu ligilähedale niipalju ei ole :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 23 Mär 2010 05:55

Kas sealt kennelist kupeeritud sabaga vene kääbuskoeri ka saab? :angel:

Keskaja mees

PostitusPostitas Aivo » 23 Mär 2010 10:37

Pole ikka päris pikalt siia Kotta postitanud ning arvasin, et ei postita ka rohkem, aga lugedes siin seda paganama kammajaad ei saa postitamata ka olla.

No halloooo. Maris ja Katleen ja veel mõni inimene räägivad selles osas ikka täiesti õiget juttu. Ma ütleks ka selles suunas, et see, mida otsid seda ka saad ning ennekõike tuleks ise peeglisse vaadata.

Hakkame siis otsast peale, et milline on Eesti dobermannide seis. Tänane Eesti dobermannide seis on selline, et valdav enamus koertes läheb piiri taha, mis on iseeensest suur probleem, sest selliselt mingi natukenegi asjalikuma aretustegevuse tekitamine on üsna keeruline.
Miks läheb piiir taha valdav enamus. Aga sellepärast läheb, et Eestis ei ole piisavalt tahtjaid. Ja miks ei ole piisavalt tahtjaid. Aga sellepärast ei ole, et dobermannikutsika ostjal on kutsika valikul kolm kriteeriumit:
1. vaja oleks lõigatud koera
2. koer peaks olema võimalikult odav
3. vaja oleks kohe

Siin võib rääkida igasugust kahepalgelist jura, aga nii see on. Võib ju rääkida ilust juttu teemal, et kutsikaostja tahab saada ilusat koera, et näitusel käia või hea iseloomuga koera, et sellest ei kujuneks arga koera või jälgib kuidagi tervist. No hallooo. See kõlab ikka nii võltsilt, et paha on isegi lugeda enda ülesse kirjutatud sellist rida.
See on täiesti masendav, kui palju on võlsti koeranduses ja kahepalgelisust. Alates sellest, et kasvatajad räägivad, et ma pööran tähelepanu sellele ja teisele ja kolmandale ning räägivad seda nii ilusa ja ausa näoga (loomulikult on ka igati ausaid ja häid kasvatajaid) kuni selleni, et kutsikaostjad mõtlevad kutsika valimisel vaid aja ja hinna kriteeriumile ja pärast ohivad, et näe koer oli selline ja selline. Vaadates veel kõrvalt seda kutsikatega haakuvat jura, siis kutsikaostjad võttes kutsika ning tingides hinna olematuks loodavad, et nad saavad selle hinna eest lisaks koerale ka eluks ajaks abilise, teenindaja ja orja, kes su koera koolitab (ja seda loomulikult tasuta), ravib, lahendab võimalikke probleeme ja seda kasvõi öösel jne. Ja kui siis kasvataja juhtub kuskil hetkel ütlema, et vot ma praegu ei saa vastata, siis öeldakse et nõme loll ja jõhker inimene. Ja ongi tüli majas.
Ma ütlen siin kontekstis, et mina olen konkreetsest kennelist võtnud endale kaks koera. Üks elas ilma ühegi probleemita pea 13 aastaseks ning teine jookseb praegu kodus reipalt ringi ja saab suvel 11. Pole olnud üthegi probleemi mitte millegagi. aga tõsi, ma teadsin ka mida ma tahtsin. Ja minu eesmärk kutsika valikul ei olnud saba , kõrvad ja hind.
Tahan veel siin kontekstis öelda, et ka mina olen selle kasvataja juurde saatnud, kuna olles Dobermanniühingu eesotsas helistasid inimesed ja küsisid, et kust saab kutsikat. Nad ei küsinud mitte kunagi, et kust saab millise iseloomuga, või tervisega või mingeid muid parameetreid. 100% neist on küsinud, et ei tea mis maksab ja kas odavamalt ei saa ning kas ikka äkki kuskilt saaks veel lõigatud koera. Ma tean, et konkreetne inimene on raske inimene suhtlemiseks, ma tean, et ta ei saa inimestega väga hästi hakkama ning sellest tekivad tihti intriigid ning ma olen seda ka öelnud kutsikatahtjatele, et vot Eestis on aastas vähe pesakondasid ning küsige sealt , sealt ja sealt. Ja kui küsite Keilast, siis arvestage, et suhtlustasandil võib tulla ette raskusi.
Ma täiesti adun, et kui panna kokku komplekt: raske suhtleja, kes läheb lihtsalt inimestega tülli, kodune segadus ning Venemaa paberid, siis on üsna reaalne, et lõpptulemus võib olla ettemääramatu.
Aga siinkohal ma tuleksingi punkti, et üks müüb kaupa ja teine ostab kaupa. Selliselt tulebki kutsikaostu vaadelda ja selliselt asja suhtuda. Tegemist ei ole lapse saamise ja peresünnitusega. Endal peab ka ikka pea olema otsas millekski muuks kui mütsi kandmiseks. Meil ei oleks siin Eestis 80% koertest paberiteta ning millerdus vohav probleem, kui kutsikaostjad lähtuksid tervest mõistusest, jälgiksid tervist ja iseloomu ning muid olulisi näitajaid. Pärast on ikka pagana hea kaagutada.

Ütlen veel lõpetuseks nii palju, et mina ei kiida heaks igatsugu paberiteta koerte tootmist, ma ilmselgelt ei kiida ka seda heaks, et olles kuitahes raske suhtleja ei tohiks petta kutsikaostjat, kuid hästi tihti on probleemil ikkagi kaks poolt. Ma ütleks ka veel seda, et ma ilmselgelt ei propageeri või reklaami konkreetset kasvatajat, ei pea õigeks sellist tegevust ning ma ka ei tea sügavuti iga konkreetse probleemi tegelikku põhjust ning sügavust. Kuid näiteks ma ütleks täna siin täiesti ausalt, et kui mina võtaks endale uue koera, kellega plaaniks MM-le minna, siis Reeda kasvatatud kutsikaid ma võimalikust valikust kindlasti välja ei jätaks. Aga tõsi ma lähtun ka natuke teistest kriteeriumitest valikul, kui saba ja kõrvad ning hind ning ma kasutan ka pead muuks kui mütsi kandmiseks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 23 Mär 2010 11:09

Aivo kirjutas:Ma ütlen siin kontekstis, et mina olen konkreetsest kennelist võtnud endale kaks koera. Üks elas ilma ühegi probleemita pea 13 aastaseks ning teine jookseb praegu kodus reipalt ringi ja saab suvel 11. Pole olnud üthegi probleemi mitte millegagi. aga tõsi, ma teadsin ka mida ma tahtsin. Ja minu eesmärk kutsika valikul ei olnud saba , kõrvad ja hind.

Minu Lanno on ka Reedalt pärit. Hainide ajast, nagu ka sinu koerad. Ajast enne seda LKS olulist muudatust. Paremat esimest koera ma ausõna ei oskagi tahta. Aga kahjuks ei ole võimalik panna võrdusmärki Hainide ja izKA vahele. Ning mis seal salata - nii nagu ostjate kutsikaostu kriteeriumiks on kõrvad, hind ja saadavus, on see ka praeguse müüjapoolse tegevuse aluseks. Kui mitte hind ja saadavus, siis vähemalt kõrvad (ja müüdavus) küll. Sest vastasel juhul ei peaks neid ju izKA alt tegema. Võiks vabalt Hainide nime all Eestis registreerida, kiirelt, odavalt ja probleemiteta. Õige, dobermannidele kehtestatud aretusnõuded peavad selleks küll täidetud olema.

PostitusPostitas Dober » 23 Mär 2010 11:11

Aivo kirjutas:Pole ikka päris pikalt siia Kotta postitanud ning arvasin, et ei postita ka rohkem, aga lugedes siin seda paganama kammajaad ei saa postitamata ka olla.

No halloooo. Maris ja Katleen ja veel mõni inimene räägivad selles osas ikka täiesti õiget juttu. Ma ütleks ka selles suunas, et see, mida otsid seda ka saad ning ennekõike tuleks ise peeglisse vaadata.

Hakkame siis otsast peale, et milline on Eesti dobermannide seis. Tänane Eesti dobermannide seis on selline, et valdav enamus koertes läheb piiri taha, mis on iseeensest suur probleem, sest selliselt mingi natukenegi asjalikuma aretustegevuse tekitamine on üsna keeruline.
Miks läheb piiir taha valdav enamus. Aga sellepärast läheb, et Eestis ei ole piisavalt tahtjaid. Ja miks ei ole piisavalt tahtjaid. Aga sellepärast ei ole, et dobermannikutsika ostjal on kutsika valikul kolm kriteeriumit:
1. vaja oleks lõigatud koera
2. koer peaks olema võimalikult odav
3. vaja oleks kohe

Siin võib rääkida igasugust kahepalgelist jura, aga nii see on. Võib ju rääkida ilust juttu teemal, et kutsikaostja tahab saada ilusat koera, et näitusel käia või hea iseloomuga koera, et sellest ei kujuneks arga koera või jälgib kuidagi tervist. No hallooo. See kõlab ikka nii võltsilt, et paha on isegi lugeda enda ülesse kirjutatud sellist rida.
See on täiesti masendav, kui palju on võlsti koeranduses ja kahepalgelisust. Alates sellest, et kasvatajad räägivad, et ma pööran tähelepanu sellele ja teisele ja kolmandale ning räägivad seda nii ilusa ja ausa näoga (loomulikult on ka igati ausaid ja häid kasvatajaid) kuni selleni, et kutsikaostjad mõtlevad kutsika valimisel vaid aja ja hinna kriteeriumile ja pärast ohivad, et näe koer oli selline ja selline. Vaadates veel kõrvalt seda kutsikatega haakuvat jura, siis kutsikaostjad võttes kutsika ning tingides hinna olematuks loodavad, et nad saavad selle hinna eest lisaks koerale ka eluks ajaks abilise, teenindaja ja orja, kes su koera koolitab (ja seda loomulikult tasuta), ravib, lahendab võimalikke probleeme ja seda kasvõi öösel jne. Ja kui siis kasvataja juhtub kuskil hetkel ütlema, et vot ma praegu ei saa vastata, siis öeldakse et nõme loll ja jõhker inimene. Ja ongi tüli majas.
Ma ütlen siin kontekstis, et mina olen konkreetsest kennelist võtnud endale kaks koera. Üks elas ilma ühegi probleemita pea 13 aastaseks ning teine jookseb praegu kodus reipalt ringi ja saab suvel 11. Pole olnud üthegi probleemi mitte millegagi. aga tõsi, ma teadsin ka mida ma tahtsin. Ja minu eesmärk kutsika valikul ei olnud saba , kõrvad ja hind.
Tahan veel siin kontekstis öelda, et ka mina olen selle kasvataja juurde saatnud, kuna olles Dobermanniühingu eesotsas helistasid inimesed ja küsisid, et kust saab kutsikat. Nad ei küsinud mitte kunagi, et kust saab millise iseloomuga, või tervisega või mingeid muid parameetreid. 100% neist on küsinud, et ei tea mis maksab ja kas odavamalt ei saa ning kas ikka äkki kuskilt saaks veel lõigatud koera. Ma tean, et konkreetne inimene on raske inimene suhtlemiseks, ma tean, et ta ei saa inimestega väga hästi hakkama ning sellest tekivad tihti intriigid ning ma olen seda ka öelnud kutsikatahtjatele, et vot Eestis on aastas vähe pesakondasid ning küsige sealt , sealt ja sealt. Ja kui küsite Keilast, siis arvestage, et suhtlustasandil võib tulla ette raskusi.
Ma täiesti adun, et kui panna kokku komplekt: raske suhtleja, kes läheb lihtsalt inimestega tülli, kodune segadus ning Venemaa paberid, siis on üsna reaalne, et lõpptulemus võib olla ettemääramatu.
Aga siinkohal ma tuleksingi punkti, et üks müüb kaupa ja teine ostab kaupa. Selliselt tulebki kutsikaostu vaadelda ja selliselt asja suhtuda. Tegemist ei ole lapse saamise ja peresünnitusega. Endal peab ka ikka pea olema otsas millekski muuks kui mütsi kandmiseks. Meil ei oleks siin Eestis 80% koertest paberiteta ning millerdus vohav probleem, kui kutsikaostjad lähtuksid tervest mõistusest, jälgiksid tervist ja iseloomu ning muid olulisi näitajaid. Pärast on ikka pagana hea kaagutada.

Ütlen veel lõpetuseks nii palju, et mina ei kiida heaks igatsugu paberiteta koerte tootmist, ma ilmselgelt ei kiida ka seda heaks, et olles kuitahes raske suhtleja ei tohiks petta kutsikaostjat, kuid hästi tihti on probleemil ikkagi kaks poolt. Ma ütleks ka veel seda, et ma ilmselgelt ei propageeri või reklaami konkreetset kasvatajat, ei pea õigeks sellist tegevust ning ma ka ei tea sügavuti iga konkreetse probleemi tegelikku põhjust ning sügavust. Kuid näiteks ma ütleks täna siin täiesti ausalt, et kui mina võtaks endale uue koera, kellega plaaniks MM-le minna, siis Reeda kasvatatud kutsikaid ma võimalikust valikust kindlasti välja ei jätaks. Aga tõsi ma lähtun ka natuke teistest kriteeriumitest valikul, kui saba ja kõrvad ning hind ning ma kasutan ka pead muuks kui mütsi kandmiseks.

Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis lugesin välja, et Dobermanniühingu eesotsas olevad inimesed ise soovitavad pesakondi, kelle kohta on neil teada, et pabereid kaasa ei saa....
Lisaks tekkis ka küsimus, kuidas on võimalik minna ilma paberiteta koeraga MM-le?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 11:20

Ma pean selguse huvides kirjutama, et ma ei ole kasvataja ja minul Reedaga migit sidet ei ole. Ma pole ka kunagi kedagi keilasse dobermanni ostma saatnud. Kui ma ütlen, et dobermanni võiks osta Yacheerosest, siis nii ma mõtlengi. See, et edasi suunatakse ostja Keilasse-seda süüd ma enda peale ei võta.
Arvasin, et ostan koera Venemaalt ning kasvataja aitab koera minuni toimetada. Asja juurde käis kohustuslik koera Peterburist saabumise ootamine ja palju muud.
Mina näiteks keeldusingi osa rahast maksmast kuni olen vähemalt näinudki pabereid, kuid see asju liikuma ei pannud. Seetõttu ongi mul kodus antud kasvataja sõnul "varastatud koer". Ei õigusta end üldse, olen järgmine kord targem.

Ma loen neid lugusid ja ma ei väsi imestamast-inimene ostab endale teadlikult VARASTATUD koera! Ja milliseid pabereid sa loodad, sa ostad varastatud auto, millised need paberid peaks olema? Hämmastav! :evil:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 11:25

Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis lugesin välja, et Dobermanniühingu eesotsas olevad inimesed ise soovitavad pesakondi, kelle kohta on neil teada, et pabereid kaasa ei saa....

Nagu ma eelpool kirjutasin-veri on paksem kui vesi.
Aga ma olen ju õel, suvaline, paha, pettumust valmistav..... :irw: Aga tõde ongi valus.

& pruunilaiguline

PostitusPostitas Chori » 23 Mär 2010 11:46

Alles dobermannikutsika ostnuna ja enne seda üks pool aastat eeltööd teinuna võin öelda, et kui küsida/uurida, saab väga edukalt adekvaatset infot selle kohta, kust tasub võtta ja kust mitte. Ka meile räägiti antud kutsikamüüjast, et kui tahta perekoera (siis pole talle ju pabereid vaja ja võiks veel ära ka steriliseerida/kastreerida, öeldi meile), võib sealt isegi küsida, kuna meil olid aga teistsugused soovid/plaanid, siis see variant meile lihtsalt ei sobinud. Kuna heitsime pilgu välismaa kennelite poole, justnimelt ühele, kus olid ühe mulle silma jäänud isase kutsikad, siis helistasime ka kohalikku kennelliitu, dobermanniklubisse jms, tegime palju eeltööd. Ja saime kõiksugu soovitused, vastused oma küsimustele - ja mul ei ole mittemidagi vinguda, suurepärane abivalmis kasvataja, kutsikas, kelle kohta mul ei ole midagi halba öelda, garantii, et saame paberid jms. Kui ostjale räägitakse, et kutsikas tuleb Venemaalt, siis kutsikaostja oma naiivsuses mõtleb, et vat kui tore, tuleb kutsikas Venemaalt, mingi suurepärane inimene on ta müstiliselt siia toonud jne. Aga kui paljud kutsikaostjatest on tegelikult uurinud, kust see kutsikas siia saanud on, millal peaks ta saama paberid. Nii palju peaks üks "Venemaalt tuleva kutsika" ostja ikka teadma, et Venemaaga on palju probleeme olnud ja juba sellepärast tegema eeltööd ka Venemaa kenneli osas, RKF'i inimesed on väga sõbralikud ja abivalmid infot jagama registreeritud pesakondade, kennelite jms suhtes.(sai ka sinna helistatud ühe kenneli ja kutsika asjus) Julgelt helistada-küsida-uurida! Sest musta pori oskavad kõik teistele näkku loopida, mitte vaadata endasse ja sealt tehtud viga otsida. Enne koeravõttu peaks inimene kõigepealt endale selgeks tegema, milleks ta seda koera tahab ja vastavalt sellele uurima. Kui tahetakse peresõpra, kes peab tingimata olema kupeeritud - palun, ostke selle kutsikamüüja käest odavalt, aga siis ärge tõstke aastaid hiljem kisa selle kohta, miks on koeral terviseprobleemid, kus on paberid jne. Hind ja kvaliteet käivad siiski paraku käsikäes, pole midagi öelda.
The great pleasure of a dog is that you may make a fool of yourself with him and not only will he not scold you, but he will make a fool of himself too. ~Samuel Butler

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 23 Mär 2010 11:50

Chori kirjutas:Ka meile räägiti antud kutsikamüüjast, et kui tahta perekoera (siis pole talle ju pabereid vaja ja võiks veel ära ka steriliseerida/kastreerida, öeldi meile), võib sealt isegi küsida,

:o :o :o
Ei ole võimalik. Kuidas saavad EKL/FCI kennelnime omavad kasvatajad sellistest võimalustest rääkida :? .

Ja sealjuures ei räägi me ju mingist kaks tuhat eesti krooni maksvast perelemmikust piraatdobermannist?

dobermann

PostitusPostitas MARTINROOS » 23 Mär 2010 12:02

Tahaksin natuke kaitsta ka neid lolle kutsikaostjaid.Reeda juurest ostetud doberid ei ole sugugi odavad.Minu kutsika eest küsiti näiteks 12 000 ja kuna oli kellelegi toodud koer ,kes temast loobus,siis pakkus ,et 10 000.Loomulikult on inimesed järgmise koera ostmisel targemad.Ka meie saime oma teise koeraga kaasa kõik ,mis vaja.Ma ei taha uskuda,et koer omaniku jaoks muutub halvemaks,kuna tal pabereid ei ole.Mina armastan oma koera ka ilma paberiteta.Samas ,kui Googlisse minna saab sealt ainult ju positiivset infot.Ma usun ,et inimesed on lihtsalt solvunud,et neid nii kaua lollitatakse.Süsteem tundub olema lihtne:lollita 2 aastat ja tsiviilasi aegub.Tarbijakaitses sama asi.Nüüd veel Keilast .Seal ei olnud 31 doberit,vaid ka need pisikesed koerad.Kahjuks ei lugenud dobereid eraldi kokku.Aga siiski ,kui kutsikad (11 tk.dobereid)välja jätta,siiski liiga palju.Sama kord oli Reedal veel jultumust hakata mulle uut kutsikat sokutama,et tuleb näituse koer ja puha.Siiski olen seisukohal,et müüja peab oma tegude eest vastutama.Räägime siin kogu aeg Reedast,aga Venemaal on veel teine pool.Saatsin Dmitrievale kirja ,kuna ka tema nimi on lepingus.Siiani pole veel vastust saanud.

& pruunilaiguline

PostitusPostitas Chori » 23 Mär 2010 12:03

Noo, seda minagi. Kusjuures ma ei jõudnud hakata otseselt oma soovidest rääkimagi, kui juba tuli jutt tollest kutsikamüüjast, ja siis kui ütlesin, et mul on huvi ikkagi näituste vastu, siis räägiti muidugi nendest kennelitest ja kutsika importimisest jms ka.
Hinnavahe paberitega ja heade vanemate koera vahel ja teadmata päritoluga paberiteta piraatkutsika vahel on vaid mõnisada eurot (viimane hind, millest kuulsin, mis oli küsitud kutsika eest oli seal 800 eurot) :hups: Ja see mõnisada eurot (3000-4500 kr) ei ole tõsisele koeratahtjale tegelikult eriti suur vahe, olgem ausad. Tahtja peaks ikka endale aru ka andma, et see sama ja veel suuremgi raha võib minna hiljem mingite pärilike haiguste/probleemide raviks. Ja see teema on netifoorumites nii ära leierdatud, et pole ühtki kohta, kus seda pikalt lahatud poleks. Muidugi võib vedada, et ostja saab terve koera, aga see risk ei tasu ennast ära.
The great pleasure of a dog is that you may make a fool of yourself with him and not only will he not scold you, but he will make a fool of himself too. ~Samuel Butler

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 23 Mär 2010 12:12

Võib-olla ma sain valesti aru, aga kas tõesti tõuühingust suunatakse kasvataja juurde, kellega teadaolevalt on probleeme esinenud, et inimesed ei ole oma koertele kokkuvõttes pabereid saanud. Ja kui inimene ütleb, et tema tahab lõigatud kõrvadega dobermanni ja kohe, siis selleasemel, et selgitada mis sellise koera ostuga Eestist võib kaasneda kui ka selline pesakond leitaks, antakse talle inimese kontaktid, kelle viimane EST dobermanni pesakond oli aastal 2004, kellel lähiminevikus ei ole olnud Eesti registris ühtegi peskaonda ning kes nüüd siiski susserdades läbi muude maade oma dobermanni äri ajab? Ja esmakordse kutsikaostja puhul oleks see nõustamine kindlasti palju mõttekam kui tagantjärele ilkumine, et häh ise olid loll et ei uurinud. Tõuühing ju peakski kõike olulist selgitama algajale ja lollile kutsikaostjale ja välja pakkuma ainult neid pesakondi, mis nende tõu aretusreeglitele vastavad, teiste mitte aretusreeglitele vastavate pesade juurde suunamine on ju kaudselt oma tõu heaolu mitte oluliseks pidamine. Ma loodan et ma sain valesti aru.
Tõuühing minu arvates peaks selliseid pesakondi kindlasti mitte isegi välja pakkuma. Kuigi ma saan aru, et kasvatajal võib olla minevikus olnud väga häid ja tolleaegsetele nõuetele vastavaid pesakondi ka Eestis - ning kindlasti on paljud praegused dobermannistid :) saanud oma dobermanni pisiku just nende koerte pealt. Tegelikult on see eraldi teema, et Eesti on väike, ja iga tõu nn tegevhuviliste seltskond on väike. Mis tähendab, et osad on tõuühingu juhatuses vms ja teised lihtliikmed ja kasvatajad - tegelikult on nendel inimestel pikk omavaheline suhtlus ja suhe seljataga. Ja kui üks pool lihtliikmena teeb mõne aretsussigaduse - siis teine inimene juhatuse liikmena peaks näppu viibutama. Aga kuidas sellises olukorras taandada see suhe aretussigatseja- juhatuse liige tasandile, nii et eelnev sõprus/tutvus ei kannataks... olen ise sellega kokku puutunud ja teinud otsuse lähtuvalt tõuühingu tegevuseesmärgist - ja seetõttu kaotanud ilmselt hea tuttava.
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

rehabiliteeritud

Re: dobermann

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 12:25

MARTINROOS kirjutas:Tahaksin natuke kaitsta ka neid lolle kutsikaostjaid.Reeda juurest ostetud doberid ei ole sugugi odavad.Minu kutsika eest küsiti näiteks 12 000 ja kuna oli kellelegi toodud koer ,kes temast loobus,siis pakkus ,et 10 000.

He..minu küsimuse peale, et miks nii kaua kutsikas kodus olnud, sain sama vastuse.
Braavo, ja juttu jätkub kauemakski. Ei no..loll on see, kes vabandust ei leia.
Ja kena jätkuvalt lugeda, et Eesti dobermannikasvatajad ikka annavad oma koeri selle naise kätte paaritusteks ja reklaamivad selle naise paberiteta koeri oma kodulehtedel ning veel takkajärgi KIIDAVAD heaks paberiteta koerte tootmise..

Mitte midagi pole rohkem öelda :irw:

Ahjaa..üks küsimus veel ilma et peaks terve foorumi läbi lappama: kui vanalt (kõige hiljem) võib või tohiks kutsikal kõrvu kupeerida?
Sest minu jaoks on üle 3 kuuse kutsika kõrvade kupeerimine ikka ülim sadistlikkus...

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 23 Mär 2010 12:32

Ma millegipärast ei usu, et sealt KÕIK kutsikad ilma paberiteta tulevad... Ilmselt mingil põhjusel mingi osa (miks, ei tea kahjuks) - tunnen ise kahte viimastel aastatel sealt kutsika toonut ja mõlematel on paberid olemas ja korras (küsisin selle teema valguses siin igaks juhuks üle). Küll izKA paberid.

Ja kõigile kutsikaotsijatele, kes minu käest on nõu küsinud, olen soovitanud kutsika otsimiseks aega võtta, "imbuda" seltskonda, jälgida koeri ja inimesi nii näitustel kui trenniplatsidel, vaadata seda, mida keegi aretuses oluliseks peab (mitte uskuda ilusaid sõnu, vaid vaadata juba olemasolevate kutsikate/koerte pealt) ja siis teha OMA vaatlustulemuste põhjal OMA otsus...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 12:38

Kas sealt koeraostnud ikka saavad aru, et need koerad pole kunagi Venemaal käinud? Et need koerad sünnivad seal samas Keilas? Paber kannatab kõike, ka koera olematut sugupuud.
Mind tõesti huvitab, mis aastatel sealt veel pabereid on saadud. Soomes on vaikivaid petetuid hordide viisi, kes häbenevad oma lollust. selle teema alguses ma tõin EKL-registri lingi, kus on näha, millal viimased paberitega koerad on iz KA-st tulnud.
Olen seal majas sees käinud,siis kui meile libapaberid sokutati,mille hiljem tagastasin.

Ma ei tea, mis paberid sa said ja milleks sa need tagastasid, aga kui tegu oligi tõutunnistusega, siis kui sa selle tagastasid, sai järgmise müüdava koeraga kaasa anda.
Kogu Reeda müügitöö on üles ehitatud kaastunde otsimisele. Nälg, keegi loobus jne jne. Hale!

& pruunilaiguline

PostitusPostitas Chori » 23 Mär 2010 12:51

See äri, mis baseerub tõesti suuresti puht kaastundel, toimibki sellepärast et need pettasaanud enamjaolt vaikivad. Ja keegi ei korralda suurt midagi - varemgi nähtud et mõni läheb oma looga ajalehte/võsareporterisse jms.. aga see äri, mis on käinud juba aastaid, sai alles praegu oma esimese tähelepanuobjekti - selle teema siin koertekojas.

Teiseks, esimene kutsikaost pole mingi vabandus. Ka minu puhul oli tegemist esimese kutsikaga, kelle ma võtnud olen ja siiski-siiski tegin ma uurimistööd, kust tasub koera võtta, millised liinid on hinnatud, millised on riskid. Need, kes võtavad dobermanni nii hetkeemotsiooni ajel et nüüd ja kohe tahaks, uurimata riske, vajadusi, võimalusi - neid lihtsameelseid kasutatakse ära. See pole mitte ainult koeranduse probleem, see on ülemaailmne probleem kõigega, mida saab müüa. Ja ostjal ei jäägi muud üle, kui suures osas laita oma lihtsameelsust. Ei, mitte et ma nüüd pooldaks seda paberiteta kutsikate vabrikut Keilas, üldse mitte. Ma ei poolda paberiteta kutsikate tootjaid. Aga niikaua, kui on teadmatus+nõudlus kupeeritud koerte järele, õitseb tema äri täiega edasi.

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 23 Mär 2010 13:10

katleen kirjutas:
Mina näiteks keeldusingi osa rahast maksmast kuni olen vähemalt näinudki pabereid, kuid see asju liikuma ei pannud. Seetõttu ongi mul kodus antud kasvataja sõnul "varastatud koer".

Ma loen neid lugusid ja ma ei väsi imestamast-inimene ostab endale teadlikult VARASTATUD koera! Ja milliseid pabereid sa loodad, sa ostad varastatud auto, millised need paberid peaks olema? Hämmastav! :evil:

Ma sain pigem niipidi aru, et "kasvataja" süüdistab kutsikaomanikku "varastatud koera" omamises, s.t. kuna osa raha on maksmata, siis kaica on temalt selle kutsika varastanud. :twisted:

PostitusPostitas kaica » 23 Mär 2010 13:11

katleen kirjutas:Ma pean selguse huvides kirjutama, et ma ei ole kasvataja ja minul Reedaga migit sidet ei ole. Ma pole ka kunagi kedagi keilasse dobermanni ostma saatnud. Kui ma ütlen, et dobermanni võiks osta Yacheerosest, siis nii ma mõtlengi. See, et edasi suunatakse ostja Keilasse-seda süüd ma enda peale ei võta.
Mina näiteks keeldusingi osa rahast maksmast kuni olen vähemalt näinudki pabereid, kuid see asju liikuma ei pannud. Seetõttu ongi mul kodus antud kasvataja sõnul "varastatud koer". Ei õigusta end üldse, olen järgmine kord targem.

Eiei, Katleen, sa ei mõistnud seda praegu õigesti. Ilmselt ei tahtnudki mõista. Mina olen siis "koera varastanud". Ma uskusin, et võib-olla tõesti läheb paberitega kauem ning üritasin kokku leppida, et selle osa raha saab ta siis, kui tal on mulle pabereid näidata. Viimaseid aga ei olnud näidata ning ei olnudki.
Ei ole ju vaja niimoodi lahmima hakata.

Re: dobermann

PostitusPostitas kaica » 23 Mär 2010 13:14

MARTINROOS kirjutas:Tahaksin natuke kaitsta ka neid lolle kutsikaostjaid.Reeda juurest ostetud doberid ei ole sugugi odavad.Minu kutsika eest küsiti näiteks 12 000 ja kuna oli kellelegi toodud koer ,kes temast loobus,siis pakkus ,et 10 000.Loomulikult on inimesed järgmise koera ostmisel targemad.Ka meie saime oma teise koeraga kaasa kõik ,mis vaja.Ma ei taha uskuda,et koer omaniku jaoks muutub halvemaks,kuna tal pabereid ei ole.Mina armastan oma koera ka ilma paberiteta.Samas ,kui Googlisse minna saab sealt ainult ju positiivset infot.Ma usun ,et inimesed on lihtsalt solvunud,et neid nii kaua lollitatakse.Süsteem tundub olema lihtne:lollita 2 aastat ja tsiviilasi aegub.Tarbijakaitses sama asi.Nüüd veel Keilast .Seal ei olnud 31 doberit,vaid ka need pisikesed koerad.Kahjuks ei lugenud dobereid eraldi kokku.Aga siiski ,kui kutsikad (11 tk.dobereid)välja jätta,siiski liiga palju.Sama kord oli Reedal veel jultumust hakata mulle uut kutsikat sokutama,et tuleb näituse koer ja puha.Siiski olen seisukohal,et müüja peab oma tegude eest vastutama.Räägime siin kogu aeg Reedast,aga Venemaal on veel teine pool.Saatsin Dmitrievale kirja ,kuna ka tema nimi on lepingus.Siiani pole veel vastust saanud.

Minu koera eest küsiti samuti 13 000 mitte sugugi paar tuhat.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 13:14

Selge. Vabandan, et õigesti aru ei saanud.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 23 Mär 2010 13:25

Edelweiss kirjutas:... 4.5 kuusel dobermannil (nagu oli soovitud kutsikas) ega ka nooremal kutsikal ei teki kunagi selliseid kaklemisarme pähe, nagu oli sellel kutsikal, keda mina soovisin.
Olen kokku puutunud nt bullikutsikatega, kes kaklevad ja elus ei teki selliseid pikki rebimisjälgede moodi arme (armid olid laiad ja kutsikahammastega selliseid ei teki).
Kutsikatel tekivad augud kui nad teineteist hammustavad. Peab ikka väga vihane koer olema kes nii kutsikat rebima hakkab..

Kutsikad on ERINEVAD ja võivad olla erinevad ka pesakonniti.
Minu enda kasvatatud 2 esimese pesa kutsikad kaklesid 3 kuuselt nii et seinad verised ja suured armid igal pool peas ja kaelal... aastad olid 90-ndad.
Seega see järeldus, et kutsikad ei saa nii kakelda, et suured armid järel, ei pea vett...
Parimate soovidega......

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 13:28

Gaidah, mõtle nüüd kui suured on kutsikate hambad ja milliseid arme võivad jätta kutsika titekikud võrreldes täiskasvanud koera hammastega- vahe on ikka suur.
Selliseid laiasid vagusid titehammas pähe ei tekita.
Ah..mis me siin lollid ikka räägime.
Ammu siit juba selgeks saanud, et dobermannikasvatajad Eestis on rahul Keila tädi paberiteta koerte tootmisega ja soodustavad seda oma koerte kasutada andmisega pluss siis veel juurde, et kui doberikasvataja tahab kupeeritud koera, siis Keila tädi teeb selle oma kodus ilusasti ära ka üle 3 kuusele koerale.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 23 Mär 2010 13:42

Edelweiss kirjutas:Gaidah, mõtle nüüd kui suured on kutsikate hambad ja milliseid arme võivad jätta kutsika titekikud võrreldes täiskasvanud koera hammastega- vahe on ikka suur.
Selliseid laiasid vagusid titehammas pähe ei tekita.
Ah..mis me siin lollid ikka räägime.
Ammu siit juba selgeks saanud, et dobermannikasvatajad Eestis on rahul Keila tädi paberiteta koerte tootmisega ja soodustavad seda oma koerte kasutada andmisega pluss siis veel juurde, et kui doberikasvataja tahab kupeeritud koera, siis Keila tädi teeb selle oma kodus ilusasti ära ka üle 3 kuusele koerale.

Kuule, ära pane sõnu suhu :evil:

Mitme pesaga sul kogemusi on, et tead, mida tited võivad teha?
Need titekikud teevad ikka korralikke haavu, nii teisele titele kui ka inimesele, kui vales kohas käsi ette jääb...
Parimate soovidega......

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 13:50

Te ise panite siin teemas asjad juba paika.
Pole enam midagi õigustada.
Ja kui sinu kutsikatel, kel titehambad veel suus, on juba niii suure läbimööduga kikud, et võimelised tegema samasuguseid jälgi, kui mitmeaastane täiskasvanud koer...braavo.
Oled end aretuses ületanud, sest ma pole enne kuulnud, et kutsikatel oleks täiskasvanud koerte hambad.
Aga tundub, et sa vist tead millistest armidest ma räägin :twisted: Muidu vist ei vaidleks asja üle, mida sa näinud ei ole :irw:

EelmineJärgmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline