Keilast ostetud dobermannidest

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 24 Mär 2010 13:50

Sekundeerin katleeni lausele. Milleks "aretada" kui nõudlust pole? Eesti on piisavalt väike riik, et siit nüüd küll kogu dobermannimaailmale ütlemata suurt kahju ei teki, kui mõned pesakonnad vähem tehtaks.
Niikaua, kuni pakutakse võimalust saada lõigatud dobermann, on ka nõudlust.
(Tuleb meelde üks suvine jutuajamine:" Tegin pesakonna, aga kuna kartsin et ei osteta ära, lasin kupeerida". Arvake ära, mitu kutsikat neist Eestisse jäid?)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 24 Mär 2010 13:52

Mare23 kirjutas:kes mulle kindlalt väitis, et tema koeral on paberid täiesti olemas ja korras.

Äkki küsid näha :angel: ?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Mär 2010 13:56

Kahjuks temaga nii tuttav pole, et koju trügida, üritused, kus oleme kohtunud, ei eelda koerte dokumentide kaasaskandmist... Aga võin küsida küll, peaksime paari nädala pärast jälle kohtuma ehk.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Mär 2010 14:00

annee86 kirjutas:Sekundeerin katleeni lausele. Milleks "aretada" kui nõudlust pole? Eesti on piisavalt väike riik, et siit nüüd küll kogu dobermannimaailmale ütlemata suurt kahju ei teki, kui mõned pesakonnad vähem tehtaks.
Niikaua, kuni pakutakse võimalust saada lõigatud dobermann, on ka nõudlust.
(Tuleb meelde üks suvine jutuajamine:" Tegin pesakonna, aga kuna kartsin et ei osteta ära, lasin kupeerida". Arvake ära, mitu kutsikat neist Eestisse jäid?)

Mõned pesad vähem ehk kahju ei tekita, mõned liinid vähem juba küll... Ega need Eestis aretatud koerad nüüd NII viletsad ka pole, et nende geene enam edasi kanda mõtet pole...
Minu meelest just ühes teemas Aivo (võin kurtja isiku osas ka mööda panna) kurtis, et neid vanu liine, mida tema oleks oma aretuses kasutada tahtnud, enam lihtsalt pole. Sest moodsas Euroopa-vaimustuses vanu Vene liine enam edasi ei aretatud/kasutatud.

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 24 Mär 2010 14:01

Kui inimene ostab koera aretusliinide pärast, siis vaatab ta kõrvu ja saba viimases järjekorras. Kui inimene ostab koera kupeeritud kõrvade ja vinge välimuse pärast, siis teda liinid ei huvita.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 14:05

Mare, millised liinid??? Neile koertele tuleks teha DNA test, et üldse mingitest liinidest rääkida.
Koer, kes on paljude kutsikate väidetav isa oli juba aastal 2003-2005(?) Väimela näitusel keegi teine. Kui ma selle kohta ühelt Reedaga lähedalt seotud kasvatajalt küsisin, sain vastuseks ,silmapööritused ja et ei kommentaari. Ma oman dobermanni aastast 1993 ja mul on hea mälu, kuidas see koer välja peaks nägema.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 24 Mär 2010 14:16

annee86 kirjutas:Kui inimene ostab koera aretusliinide pärast, siis vaatab ta kõrvu ja saba viimases järjekorras. Kui inimene ostab koera kupeeritud kõrvade ja vinge välimuse pärast, siis teda liinid ei huvita.

Heal juhul on pesa peale selliseid ostjaid , kes vaatavad sugupuud 1, kui väga hästi läheb, siis 2-3... aga kui sünnib 10 kutsikat... kuhu need ülejäänud? Magama panna? Et terve pesa oleks 100% laitmatu välimikuga ja suurepäraste eeldustega tööks, sellist imet ei maksa kahjuks oodata.

Ma leian, et mul on kodus koer, kelle sugupuud Euroopas hinnatakse ja kelle sugulased on piisavalt head, aga kuna praeguses situatsioonis ei oleks kutsikatele turgu, ei kavatse ma pesakonda. Euroopas oleks turgu just sugupuu pärast.. meil mitte...
Parimate soovidega......

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 24 Mär 2010 14:21

Gaidah kirjutas:kuna praeguses situatsioonis ei oleks kutsikatele turgu, ei kavatse ma pesakonda. Euroopas oleks turgu just sugupuu pärast.. meil mitte...

Gaidah, see oligi minu jutu mõte. Kui ei ole turgu - st ei ole reaalselt huvitatud inimesi, kes reaalselt tahaksid koera liinide pärast, siis tulekski enne pesategemist korra maha istuda ja mõelda, mida hakata peale nende ülejäänud 9 kutsikaga.
Aga teha pesa ja siis mõelda, et ups, äkki keegi ei osta - kupeeriks ära! on tegelikult ju haige. Või tolereerime? Vaikime aga oleme nõus?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 24 Mär 2010 14:26

Gaidah kirjutas:
annee86 kirjutas:Kui inimene ostab koera aretusliinide pärast, siis vaatab ta kõrvu ja saba viimases järjekorras. Kui inimene ostab koera kupeeritud kõrvade ja vinge välimuse pärast, siis teda liinid ei huvita.

Heal juhul on pesa peale selliseid ostjaid , kes vaatavad sugupuud 1, kui väga hästi läheb, siis 2-3... aga kui sünnib 10 kutsikat... kuhu need ülejäänud? Magama panna? Et terve pesa oleks 100% laitmatu välimikuga ja suurepäraste eeldustega tööks, sellist imet ei maksa kahjuks oodata.

Ma leian, et mul on kodus koer, kelle sugupuud Euroopas hinnatakse ja kelle sugulased on piisavalt head, aga kuna praeguses situatsioonis ei oleks kutsikatele turgu, ei kavatse ma pesakonda. Euroopas oleks turgu just sugupuu pärast.. meil mitte...

Aga miks siis mitte müüa Euroopasse, kui seal on turgu? :roll:
Everyone around you was corrupted

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 24 Mär 2010 14:45

õelusejumalanna kirjutas:
Gaidah kirjutas:

Aga miks siis mitte müüa Euroopasse, kui seal on turgu? :roll:

Siia ei tulda kutsikale järele, mis siis, et sugupuu huvitab...
Ja saata koer sinna poegima, kus ostjad ligemal, ei sobi jälle mulle...
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 14:52

Teate kui inimene ikka väga, just seda kindlat kutsikat tahab, siis tuleb ta ka siia karup..se järgi. Tahtmises on küsimus.
Ilusaid sõnu oskavad kõik teha.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Mär 2010 14:54

Gaidah - paned õigel ajal kutsid autosse ja lähed Euroopa-turneele... :irw: Jaotad ise laiali.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 24 Mär 2010 15:04

Mare23 kirjutas:Gaidah - paned õigel ajal kutsid autosse ja lähed Euroopa-turneele... :irw: Jaotad ise laiali.

Ka see ei sobi...

Katleen, neid NII VÄGA tahtjaid, kes ka karu peesse tulevad, on üksikud... ja selles ootuses pesa... EI
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 15:11

Siis ikka väga ei taheta. Valus tõde.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 24 Mär 2010 15:18

No kuulge. Pool Euroopat on täis Ekot, Nitrot, Jivagot, Maxi ja eelkõige A del Citonet. Mis niiväga haruldastest liinidest me räägime?

PostitusPostitas dobekas » 24 Mär 2010 15:48

Ostke lõuna- Euroopast tuntud kasvatajate käest lõigatud koer, nendest maadest kus lubatud ja saate export pedigreed kaasa, probleeme pole, et peate ootama 3 aastat paberied:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 15:58

No näete, Eesti kasvataja ei saatnudki teid Keilasse. :twisted:
Täna üks teiene Eesti kasvataja oli nördinud, et mina dobermannitahtjad Yacheerosesse suunan. :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas pammyx » 24 Mär 2010 15:59

Viimati olin küll bond aga aru ma ei saa:
1.mis puutuvad siia "liinid" kui peskondi ei registreerita ja müüakse kui krantse?
2.Arvestades kui vähene on nõudlus miks siis klubi ja kasvatajad -ei pane Reeda "poodi " kinni-KÕIK ju teavad sellest. Nii omad kui nyyd ka kõik teisted....
3.Keegi ei teagi mis "liinidega" koerad seal enam on ja mida siis sealt üldse tahta? Tavaline puppymiller- tulemiks ilma liinideta ja paberiteta ja kõrvadeta ja sabata.....NII NUMMI ex! :twisted:

Saan aru ,et Reet pole ei EKL ega EDÜ liige aga mingi valem kuidas seda lõpetada on olemas.Arvestades just loomakaitseseadust ja on ka muid nüansse.

Sry ,et teemasse ronisin ,kuid ka minu tõug OLI kunagi kupeeritud .
Habemikud- suured või väiksed aga alati habemikud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 24 Mär 2010 16:01

pammyx kirjutas:1.mis puutuvad siia "liinid" kui peskondi ei registreerita ja müüakse kui krantse?

Neid ei müüda kui krantse, vaid kui tõupaberitega kutsikaid. Lihtsalt 3 a. pärast kutsika ostmist lihtsalt tuleb välja, et asjad ei sujunud piisavalt ladusalt ja sellepärast jääbki koer paberiteta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 16:02

Ma tsiteerin nüüd Muhvi, kes vastas teises teemas tahad saad paberitega/ta sakslase kutsika:
Inimese suhtes, kes hetkel eraisikuna ja koeraomanikuna müüb paberiteta kutsikaid - ja teostab sellega oma põhiseaduslikke õigusi?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 24 Mär 2010 16:24

Jep nii ma kirjutasin ja nii see kahjuks on.
Ainus asi mille vastu ma protestin on see (mis oli ka minu algse postituse mõte), et tõuühing ei tohiks mitte kuidagi kutsikaostjaid sinna auku suunata. Millerlust peatada 100% ei saa, aga tõuühinguna (ei viita siin konkreetselt EDÜ-le) - saab selliste pesakondade turustamist piirata läbi selle, et inimesi ise selliste pesakondade juurde mitte suunata ja läbi selle, et läbi kodulehe kasvõi teha näiteks EDÜ poolt märkusi nendele kasvatajatele kes oma isaseid Reedale (või ükskõik mis tõuga nihverdajale) paaritamiseks annavad. Ning läbi teavitamise.
Väga raske on end reklaamida vastutustundliku kasvatajana kui su isasel on Eestis või Venemaal kas trahvipesakondasid või siis üldse ilma paberiteta pesakondi. Kuigi see tundub väikese asjana, ma arvan, et see paneb inimesed mõtlema enne kui oma isast välja anda. See täitsa :OT: aga huvitav oleks teada, et kas EKL on näiteks mõelnud sellele et trahvipesakondade isade kohta ka arvestust pidada ja peale 2 uups juhtus keissi võtta isaselt aretusõigus mingiks ajaks ära - või õigus osaleda EKL ja tema liikmesorganisatsioonide näitustel. Võib olla see on utoopia - aga tegelikult tuleks ka isaste omanikele natuke ebamugavamaks ja vastutust hõlmavamaks teha...
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 24 Mär 2010 17:05

Chow chow TÜ avaldas lausa kuulutustelehes hoiatuse paberiteta kutsikate müüjate eest - paari aasta eest vist juba, kui teema aktuaalne oli. TÜ kodulehel on ka millerduse teema kenasti lahti kirjutatud.

Neid tõuge, milles on Eestis suurepäraseid koeri, aga omanikke napib, on Eestis küll. Ja ongi nii, et kutsikad lähevad välismaale ja pesakondi tehakse vähem kui koertel potentsiaali oleks. Ei takista heal tasemel aretustööga tegelemast, kuigi kerge see pole. Vt nt Estet Classic greyhounde.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Leopold2 » 27 Mär 2010 21:21

Tere kõigile!

Selle teema lugemine ajendas mind Koertekojaga ka liituma.
Ka mina ostsin Reedalt kutsika 2008.a. ning ostes sain kaasa vene siseriikliku tõutunnistuse. Kokkulepe oli, et kui otsustan koeraga ka näitustel või võistlustel käima hakata, muretseb ta ka nn EXPORT PEDIGREE. Ma nimelt ei olnud selles nii kindel st võistlemises või näitustel osalemises. ja teadmiseks, et on tegemist tõukoeraga, piisas siseriklikust.

Ta aitas ka koolitamisel ning koerainimeste seltskonda sisseelamisel ja sealt ka veidi aja jooksul tekis vajadus Export Pedigree järele ning selle ma ka sain. See võttis küll mõned kuud, kuid kätte ma selle sain st Reet muretses. Arvestades Venemaa asjaajamist (millest tean küll muudelt aladelt) tundus see küll täitsa normaalne olevat.

Selline on meie lugu. :)
Rebjata davaite šõtj drušno /Leopold/

DOBERMANN

PostitusPostitas MARTINROOS » 28 Mär 2010 11:14

Tere tulemast kotta Leopold.Ilmselt oled üks väljavalitud koeraomanik.Teistel ei ole nii hästi läinud.Igatahes parimad soovid sulle ja sinu koerale.

DOBERMANN

PostitusPostitas MARTINROOS » 29 Mär 2010 10:19

Hakkan koostama kirja venemaa kennelliiduleKui on veel kedagi ,kes tahab oma Reedalt saadud paberiteta Dmitrieva Korolevstvo D´Allba kohta kaevata,võtke minuga ühendust.Mida rohkem meid on seda uhkem kiri tuleks.

kennel VA-FANTA

Re: DOBERMANN

PostitusPostitas Fanta » 29 Mär 2010 15:05

MARTINROOS kirjutas:Hakkan koostama kirja venemaa kennelliiduleKui on veel kedagi ,kes tahab oma Reedalt saadud paberiteta Dmitrieva Korolevstvo D´Allba kohta kaevata,võtke minuga ühendust.Mida rohkem meid on seda uhkem kiri tuleks.

Kui vöimalik,ära kirjuta köigi koerte kohta yhele paberile,ikka iga koera kohta eraldi paberile,siis on rohkem kasu sellest. Ja kirjuta avalduse vormis,allakirjutused ja siis scannida,ja lisada mailile dokumentidena.
Ja kui vöimalik,siis posti teel saata veel eraldi.
[img:450:40]http://turgai-barsois.com/aniracezoi.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 24 Nov 2010 13:29

Muhv kirjutas:Millerlust peatada 100% ei saa, aga tõuühinguna (ei viita siin konkreetselt EDÜ-le) - saab selliste pesakondade turustamist piirata läbi selle, et inimesi ise selliste pesakondade juurde mitte suunata ja läbi selle, et läbi kodulehe kasvõi teha näiteks EDÜ poolt märkusi nendele kasvatajatele kes oma isaseid Reedale (või ükskõik mis tõuga nihverdajale) paaritamiseks annavad. Ning läbi teavitamise.
Väga raske on end reklaamida vastutustundliku kasvatajana kui su isasel on Eestis või Venemaal kas trahvipesakondasid või siis üldse ilma paberiteta pesakondi.

Alamfoorum on vale, seega :OT: , aga teemakäsitlus jälle nagu rusikas silmaauku. Kolades äsja pedigreedatabase's jäi silma, et sakslased on leidnud nn "trahvipesakondade" (loe: emasele EKL reeglite järgi liiga tiheda paaritamise) vältimiseks leidnud abikäsi idanaabrite juurest. Te võite mulle küll nüüd muidugi rääkida rendile antud koertest ja muust säärasest, aga ei usu mina, et inimene ei tea, mis ajal emast koera paaritada kavatsetakse. Eriti, kui ka pesakonna isa juhtub olema selle sama eestlasest kasvataja kaasomandis.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 24 Nov 2010 14:38

Jep jumala nõus. Ise olen mõelnud, et trahvipesakondasid arvestatakse per kasvataja - et teatud arv on lubatud enne kui kasvatajaõigus ära võetakse. Tegelikult võiks sarnane arvestus käia ka koera trahvipesakondade kaupa. Noh näiteks, et kui ikka üks isane on juba 2 trahvipesakonna isa, siis võiks sellelt koeralt aretusõiguse ära võtta - sõltumata sellest kuhu maale ta "müüakse" ja sama lugu emasega. Ma teisi tõuge ei tea, aga saksa lambakoertest küll on isaseid kes mitme trahvipesakonna isa ja neid muudkui tuleb juurde. Ja emaste puhul on vähemalt 1 konkreetne juhtum, kus koera 1 trahvipesakonna kasvataja on koera omaniku sugulane ja teise trahvipesakonna kasvataja on mingi täiesti suvaline tont. Ja nii annabki nihverdada.
Mina ise olen 100% selle poolt, et tõuühingud oma koduleheküljele paneks üles trahvipesakonnad kus oleks näha ka koera vanemad - ma eeldan, et EKL-st võiks sellist väljavõtet olla võimalik teha - EST registris olevate koerte kohta.
Jah koertele aretuskeelu andmine Eestis on ekstreem ja kindlasti järgneb jutt et äkki koer tegelikult ikka jube aretusväärtuslik, et kuidas nii karm karistus. Mina arvan, et kui koer ikka niijube hea aretusloom on, milleks tema omadusi solkida mõne loomaga kes mingil põhjusel aretusreeglitele ei vasta. Kui panna sisse ka see nn koerapõhine trhavipesakondade maksimum, mille täitumisel koer Eestis aretuskeelu saab, siis võib-olla muutub ka väiksemaks see välismaiste abikäte hulk - sest see muutub lihtsalt kasvatajate jaoks väga ebamugavaks variandiks.
Kindlasti on neid patustavaid isaseid ja emaseid ka mujal, lihtsalt tean sakslastest tõuna kõige rohkem.
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 30 Mär 2011 11:04

http://www.toyalba.ru/i_sale_dober.html
http://www.dobermannalba.edicypages.com/

Juhuks kui keegi tahab antud pesakondadest omale dobermanni hankida, siis kannatab eelnev jutt läbi lugeda ja 9 korda mõõta, enne kui lõikad.

Kutsikate müük toimub Eestis (Pärnus) ja Soomes üsna aktiivselt. Isegi EDÜ juhatuse liige tegeleb sellega. Eesmärk pühendab abinõu?

Miks mind küll Eesti koerandus üha enam ja enam oksele ajab? :evil:

& Nero

PostitusPostitas sirli » 30 Mär 2011 12:47

3 pesakonda järjest :o

& Nero

PostitusPostitas sirli » 02 Juun 2011 12:02

Mis sellest asjast MARTINROOS'il saanud on? Hetkel kolme pesakonda reklaamitakse, üks isane ka SIS'ist jälle. Kontaktides on ilusti pandud üles ka hainide@ windowslive.com .

re

PostitusPostitas MARTINROOS » 03 Juun 2011 22:02

Katsun sellest suurest jamast mingi pildi kokku panna.Viimases Vabariigi kodanikes sain oma arvamuse ka välja öelda nii vet,ametist kui ka loomakaitsest üldse.Kogu see asi muutus tegelikult täielikuks farsiks,nii ,et mul tekkis sportlik huvi,kui kaugele on võimalik Eestis loomakaitsega jõuda.Päris kaugele,nii ,et ametnikule oled sa nagu pind p......Harjumaa vet,ameti poole pole küll kellelgi mõtet oma muredega pöörduda. Panen vastustest mingi üldkokkuvõtte kokku.See võtab natuke aega .Õnneks on tänapäeval kõik info mailidel .Annan oma parima.Ilusat suve algust kõigile.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 03 Juun 2011 22:37

Jah, kogu see asi ongi farss. Mida teavad ja oma vaikmisega toetavad kõik doberikasvatajad ja - ma nüüd väga vabandan - ka ilmselt EDÜ.
Mind ausalt öeldes huvitab, kas Korolevsta D`Alba omanik üldse füüsiliselt eksisteerib. Ja uudishimu on tingitud sellest, et aastatepikkused EKL poolt saadetud kirjad on kadunud mutiauku. Kas, palun, keegi -kes on ostnud Korolevsta D`Alba kennelist kutsika, on näinud face to face selle kenneli omanikku?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 03 Juun 2011 23:08

Toy terjeri kasvatajat olevat näha olnud. Ma pigem kaldun arvama, et doberid Eestis, kuid selle kenneli alla registreeritud - selleks, et oleks ikka RKF. Mingit muud seost vast nendel kodulehel olevate doberite ja kennelnimega pole.

MARTINROOS, ootan(me) põnevusega - Teie järjekindlus on eeskuju andev! :)

Ahjaa, sain väga hariva PS siit teemast juba nimepidi läbi käinud inimeselt - unustasin mainida ka Yacheero's-e kenneli kolme emast.

re

PostitusPostitas MARTINROOS » 05 Juun 2011 20:07

Saatsin kaebuse ka venemaa kennelile,sealt pole vastust saanud.Samuti ka venemaa doberikasvatajatele ja konkreetselt mitu kirja ka korolevstvo d´alba niinimetatud omanikule Dmitrievale. Mailidele ta ei vasta.Olen palju uurinud kogu seda doberimaailma ja see,mis seal toimub ei meeldi mulle sugugi.Keegi midagi ei tea ,keegi millegi eest ei vastuta.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 05 Juun 2011 20:24

No oleks sa siis küsinud :D EKL ootasb samadest instantsidest vastust juba vist 6 aastat... Sellepärast ongi mul küsimus, et kas selline isik üldse füüsiliselt eksisteerib.

re

PostitusPostitas MARTINROOS » 05 Juun 2011 21:55

Katsun siis mingi kokkuvõtte teha.Mõned mailid jäid kindlasti leidmata ja telefonikõned pole ka salvestatud.
16.02.10 kiri EKL vaidlusasjade komisjonile ja kennelliidu juhile.
02.03.10 kaebus loomakaitseseltsile ja Andres Tuvile.
03.03.10 Minu vastus Urmas Saronile (Harjumaa vet ameti loomakaise),kes tahab teada,kas olen nõus oma isikuandmeid avaldama käesolevas juhtumis.Telefonikõnes teatasin,et olen nõus,sest ma ei esitanud mingit anonüümset kaebust.
13.03.10 Sain loomakaitseseltsilt kirja seadusandlusest,millega olin isegi juba põhjalikult tuttav.
15.03,10 Vastus loomakaitseseltsilt.
16.03.10 Vastus loomakaitseseltsilt.Väga tore,kui asja käsile võtate.Kui Teil õnnestub teada saada ja tõendada,et koer on kupeeritud Eestis oleksime tänulikud kui edastaksite ka vastava info meile.Oluline ,et loomaarst saaks vastutusele võetud ning loomaomanikke sellest teguviisist teavitatud .Piret Teesalu.

re

PostitusPostitas MARTINROOS » 05 Juun 2011 22:08

jätkan.
04.04.10 kiri Dmitrievale .Miks ei ole minu korduvatele mailidele vastatud ja mida ta kavatseb R,kAUSI puhul ette võtta.
01.04.10 vastus EKList Reet ei ole ühingu liige ja kõik.
Vahepeal mailid ja telefonikõned.
04.07.10 vastus U,Saronilt.Ta hoiatas,et asi võtab aega.Mitmetele teadetele,kutsetele suur kombinaator ei reageeri.Nüüd on läinud ka pitsatiga paberid (tähitult) mis edasise ignoreerimise puhul võimaldavad ka karmimaid meetmeid.
Muide seda lauset kuulsin ma peaaegu kõikides telefonikõnedes.
Ja siis hakkab lollimängimine peale,sest ma ei jäta oma jonni.
Mailid info saamiseks,millele isegi ei vastata.
Kiri Vladimir Vahesaarele ja Harjumaa vet ametile,kuna U,Saron ignoreerib mind.
Sain muidugi vastuse,et asjaga tegeletakse ja nii edasi ja nii edasi.

re

PostitusPostitas MARTINROOS » 05 Juun 2011 22:19

Ja lõpuks .Oh seda õnne ja rõõmu, 23.11.2010 jõuti siis lõpuks ka REEDANI. Sain isegi mingisuguse aruande.
Ülevaatus.
4 doberit toodud venemaalt18.12.2007 , 08.06 2008, 12.10 2008 ,02.01 2010 ja 2 vene kääbuskoera.
Kõik oli ok.Koertel ei olnud tehtud lubamatuid oppe.(Kuulati üle mitmeid veterinaariaga tegelevaid inimesi).Tutvustati Reedale sanktsioone,mis järgnevad sellise lubamatu tegevuse tõttu.LOODAB.et inimene võtab aru pähe ja käitub edaspidi mõistlikult.
Ja ongi kõik. See,mille kohta kaebus esitati (minu koera kupeerimine ja väidetav venemaalt toomine )jäigi lahendamata.
Nii,et ei ole midagi uut siin päikese all,karavan liigub rõõmsalt edasi.
Kui midagi jäi arusaamatuks,andke teada,püüan vastata.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 05 Juun 2011 22:27

Martinroos - aga mida saab Urmas Saron teha? Ja mitte ainult Urmas Saron vaid ka kogu Vetamet? Paraku - mitte midagi enamat, kui nad siiani teinud on. Korolevsta d`Alba kennel on regatud Veneaal ja Venemaal on kupeerime lubatud. JOKK. Paraku.

re

PostitusPostitas MARTINROOS » 06 Juun 2011 14:54

Hea tahtmise juures oleks saanud teha küll.Vestlesime asjadest pikalt ja konkreetselt.Minul reakodanikuna ei ole võimalik inimeselt dokumente välja nõuda.Temal oleks see võimalus olnud,sest jutt käis konkreetsest koerast.Aga paraku selle teema juurde ei jõutudki.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 06 Juun 2011 15:01

airepiret kirjutas:Martinroos - aga mida saab Urmas Saron teha? Ja mitte ainult Urmas Saron vaid ka kogu Vetamet? Paraku - mitte midagi enamat, kui nad siiani teinud on. Korolevsta d`Alba kennel on regatud Veneaal ja Venemaal on kupeerime lubatud. JOKK. Paraku.

VS

airepiret kirjutas:Jah, kogu see asi ongi farss. Mida teavad ja oma vaikmisega toetavad kõik doberikasvatajad ja - ma nüüd väga vabandan - ka ilmselt EDÜ

AP äkki ütleb, mida EDÜ ja dobermannikasvatajad saavad teha?

& Nero

PostitusPostitas sirli » 06 Juun 2011 16:57

Ehk ei anna oma koeri aretusse?

ja kuldne leedi Bianca

PostitusPostitas triin5005 » 17 Juun 2011 15:42

Kas antud kuulutuse näol on tõenäoliselt tegemist samade inimeste ning skeemiga?

www.kuldnebors.ee/8334591

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 17 Juun 2011 15:46

Müüja (konkreetse inimese ja vahendajana) on teine, aga põhimõte, skeem ja kutsikad samad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas krlstel » 25 Juul 2012 17:08

V2ga vana teema, aga huvitav siiski. Lugesin 2 esimest lehte l2bi ja tekkis kysimus, et kui ostja kogu kaupa (koera koos dokumentidega) kohe k2tte ei saa, siis ei peaks ju myya kohe kogu raha ka k2tte saama. See annaks m6lemale poolele mingisugusegi garantii. V2hemalt ei ostetaks endale paberitega koera hinnaga ilma paberiteta koera.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 25 Juul 2012 17:23

Sellisel juhul tembeldati siin üks vargaks. Ütles, et ei maksa kogusummat enne, kui pole pabereid saanud. Ja naine hakkas rääkima, et see kutsikas on tema poolt varastatud. :roll: Püüan leida ka viite sellele arutelule.
Edit: Leidsin. Kasutaja Kaica kirjutas siis:
Mina näiteks keeldusingi osa rahast maksmast kuni olen vähemalt näinudki pabereid, kuid see asju liikuma ei pannud. Seetõttu ongi mul kodus antud kasvataja sõnul "varastatud koer".

Kasutaja avatar

PostitusPostitas krlstel » 25 Juul 2012 17:38

sirli kirjutas:Sellisel juhul tembeldati siin üks vargaks. Ütles, et ei maksa kogusummat enne, kui pole pabereid saanud. Ja naine hakkas rääkima, et see kutsikas on tema poolt varastatud. :roll: Püüan leida ka viite sellele arutelule.
siis vist on leping tegemata j2etud, v6i on valesti koostatud? Nt kui panna lepingusse punktidena kirja, et kui antud t2htajaks ei ole myyja/ostja omapoolsest kokkuleppest kinni pidanud siis j2rgneb sellele lepingu tyhistamine, koera tagastamine, lisaraha n6ude tyhistamine vms/jne kui nyyd aus olla siis inimesed ei julge oma 6iguste eest 6igel ajal seista ja hiljem on midagi v2ga raske t6estada. Vahe on ikka sees, kui yks ostab endale esimest korda elus t6ukoera v6i kui teine myyb 76-ndat kutsikat. Yks on heauskne ostja ja kui veab on teine heasoovlik myyja, aga kui myyja on petis, siis sellised just neist heausksetest ostjatest toituvadki.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 26 Juul 2012 12:49

Just, heausksetest toituvad. Kuna üks isik keeldus maksmast koera eest enne, kui pole tõupabereid saanud, lubas siis kasvataja vist siiski koera ära viia, kuid kuna hakkaski tahtma pabereid, mida "kasvatajal" pole, laulis et koer varastatud ja nüüd jama jne. Eks nad vast OM lepingu ikka tegid, kuid võibolla seda punkti polnud sätestatud.

PostitusPostitas kaica » 28 Veebr 2013 15:33

Kuna teema endiselt valuline mulle, siis aeg-ajalt ikka kiikan nii siia kui ka googeldan muud antud koeramüüjaga seonduvat. Praegu on antud müüjal taas kaks alimentkutsikat müügil kodulehel, isaks sama koer, kes oli ka minu koera isa.
Leidsin ka ühe lingi Soome foorumist, kus arutatakse samadel teemadel - selle müüja kutsikatest, kes on jäänud paberiteta või kes on olnud väga haiged/kidurad. Tundsin ühest kirjeldusest ära ka minu koera kirjeldanud omadused - arg, ärevil ja paaniliselt mehi kartev.
Keeleoskajale: http://keskustelu.suomi24.fi/node/10974992
Mitteoskajaid aitab google tõlge.
Vabandan teema upitamise ees, kui see kedagi häirida võiks.
Huvitab ka MARTINROOSI käekäik, minu PS'ile aasta-paar tagasi ta kahjuks ei vastanud.

EelmineJärgmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist