Keilast ostetud dobermannidest

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 14:01

Te ise panite siin teemas asjad juba paika.

Kes need "te" on?
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 14:11

katleen kirjutas:Kas sealt koeraostnud ikka saavad aru, et need koerad pole kunagi Venemaal käinud? Et need koerad sünnivad seal samas Keilas? Paber kannatab kõike, ka koera olematut sugupuud.

Kogu Reeda müügitöö on üles ehitatud kaastunde otsimisele.

Pluss SIS, pluss maris jne jne.
Kui katleen loeb kenade doberikasvatajate ja omanike postitusi siin teemas, siis- kellel on võetud koerad sealt, kes annab oma koeri paarituseks, kes reklaamib Reeda kutsikaid ja koeri oma kodulehel, kes ütleb et on niiiii vahva, et on kedagi soovitada, kui ostja soovib kupeeritud koeri.
Loe nüüd teemat ja sa näed neid ´te´ ise ka.
Veel suurem lollus on panna kodulehele üles kutsikate pildiseeria koos kutsika vanusega, kus ilusti näha mis vanuses kutsikas oli kupeerimata ja millal kupeeritud :roll:
Suured loomakaitsjad ju siin koos kõik, kus teie silmad siis nüüd on?
Tänitate ja ilgute, kui kellegil on paberiteta doberipesakond, ise aga propageerite seda suure suuga siin teemas alates doberiomanikust kuni varrukameheni välja.
´Tavainimene´aga on loll, kellelt peabki raha ära võtma- katleen, need su enda sõnad.
Ja räägite, et inimene pöördugu doberikasvatajate poole ja tõuühingu poole, kui soovivad kutsikat- aga ühingu lehelt suunatakse ikka ja jälle kodulehtedele mis omakorda viivad paberiteta ja Eestis ebaseaduslikult kupeeritud kutsikateni.

Mul tekkis veel küsimus, et koerad, kes on Eestis sündinud peale kupeerimiskeeldu- miks ja kus need koerad kupeeritud on?
Sama küsimus käiks ka corsode kohta, amstaffide kohta...
Ja miks need koerad näitustel käivad
Miks selline asi lubatud on, kui on selge sõnaga keeld, mis keelab kupeerimise.
Sellest teemast siin võiks lausa mitu uut teemat alustada.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 23 Mär 2010 14:16

Edelweiss kirjutas:Te ise panite siin teemas asjad juba paika.
Pole enam midagi õigustada.
Ja kui sinu kutsikatel, kel titehambad veel suus, on juba niii suure läbimööduga kikud, et võimelised tegema samasuguseid jälgi, kui mitmeaastane täiskasvanud koer...braavo.
Oled end aretuses ületanud, sest ma pole enne kuulnud, et kutsikatel oleks täiskasvanud koerte hambad.
Aga tundub, et sa vist tead millistest armidest ma räägin :twisted: Muidu vist ei vaidleks asja üle, mida sa näinud ei ole :irw:

Esiteks, armidest räägin ma täiesti teemaväliselt.

Teiseks, rebimishaava suuruse järgi ei saa hamba suurust nüüd küll tuvastada ja ehk on sulle see uudis, aga koera hamba suurus ei muutu aastatega suuremaks :P ning mitme aastase koera hammas pole enam terav ja teeb teinekord vähem viga kui nõelterav titehammas.
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 14:16

Nii, millise kriteeriumi järgi mina kuulun sinna "teiede" hulka? Ja Maris?

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 23 Mär 2010 14:18

No võta nüüd ikka hoogu maha...
Pole siin keegi veel paberiteta dobereid propageerinud - vähemalt mina pole seda välja lugenud. Lihtsalt on püütud tuua teemasse ka muid vaatenurki kui lihtsalt tagaselja sõimamine ja tänitamine.
Ning pole mõtet ilkuda, et teised ei tea, millised haavad Sinu koeral peas olid - ei saagi teada, kui pole näidatud. Igaüks räägib ikka oma kogemusest.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 23 Mär 2010 14:19

Mina ilmselt sellepärast, et mul on nimetatud kasvatajalt veel headel aegadel, s.o. 1998. aastal sündinud koer. Ja ma veel julgesin öelda, et ma olen oma selle EST-registrisse registreeritud koeraga rahul.

Edit: ülejäänud minu tekstidest on aga ilmselgelt lugemata jäetud. Või on mul tõesti väljendusoskusega nii palju probleeme :hups:
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 14:21

Mina ilmselt sellega, et julgesin milleri nime avaldada.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 14:30

Gaidah kirjutas:
Teiseks, rebimishaava suuruse järgi ei saa hamba suurust nüüd küll tuvastada ja ehk on sulle see uudis, aga koera hamba suurus ei muutu aastatega suuremaks :P ning mitme aastase koera hammas pole enam terav ja teeb teinekord vähem viga kui nõelterav titehammas.

Kulla proua, on suur vahe kutsika piimahambal ja juba hambaid vahetanud koeral.
Asi ei ole viga tegemises, vaid haava suuruses (laius eelkõige),
Sina kui ´kasvataja´peaksid seda ju teadma.
Ülejäänud, kes pole elus kutsikat näinudki :twisted: on lihtsalt idikad ja ei tea kunagi millest räägivad.

katleen ei oska omaenda kirjutisi üle lugeda? Või arvad, et süüdistad lolle kutsikaostjaid ja kõik on korras? ja maris on ju ka Reeda käest koera võtnud tema enda sõnade järgi. Au talle vaid selle eest, et ta seda krantside müümist heaks ei paista kiitvat.
Mis sellest, et Reeda käest ka paberitega koeri saadud on, see ei võta vähemaks seda, et ta krantse müüb ja teie toredad seda veel takka kiidate.

Mulle vaid tundub, et teil eesmärk kutsikaostjaid lolliks teha
veri on paksem kui vesi.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 14:34

katleen kirjutas:Mina ilmselt sellega, et julgesin milleri nime avaldada.

Milleri nime teadsin ka mina, kuid ei viinud seda teema algust tolle prouaga kokku.
Ja mina ei ostnud sellelt tädilt koera just nendel põhjustel, et vanemad koerad olid kutsikat pähe rünnanud (ja just vanemad koerad, mitte kutsikad) ja mulle näidati dokustaati, mis jäi minule täiesti arusaamatuks.

Muide, mõni inimene siin on tolle tädi isiklik tuttav- võiks tädikesele öelda, et tema dokitud sabakesed näevad ikka väga naljakad välja (võiks alustada sellest, et kutse siis õigel ajal ikka dokib, kupeerib, mitte ei tee seda siis, kui kutsikas on 3-4 kuu vanune)
:twisted:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 14:36

Ma ikka ei suuda välja lugeda, kus on need laused, et dobermann tuleb võtta Keilast. Millal olen ma pannud üles pildid oma kodukale, millal ma olen jaganud oma koera paarituseks?
Ja kuidas minu veri on seotud Keilaga?

Aga nagu ühes loos ikka, mees peksab oma naist, naine karjub appi ja pealtvaataja läheb vahele. Lõpuks peksavad mees ja naine koos seda pealtvaatajat. Mina olengi see pealtvaataja. :twisted:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 23 Mär 2010 14:40

Edelweiss kirjutas:ja maris on ju ka Reeda käest koera võtnud tema enda sõnade järgi.

Lihtsalt huvi pärast - mida ma oma täielikuks rehabiliteerimiseks selle 12. aastat vana koeraga nüüd tegema peaks?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 14:41

Ära tapma ilmselt. Kuna kõrvad ja saba on juba lõigatud.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 23 Mär 2010 14:44

Ma arvan, et edelweiss võiks minna ja veidi rahuneda ning teema uuesti üle lugeda, siis veidi mõelda ja siis - kui veel on, mida öelda, uuesti sõna võtta...

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 14:47

Jah, Mare..nii mõnigi doberitegelane võiks sama teha :twisted:

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 23 Mär 2010 15:02

Edelweiss kirjutas:
Gaidah kirjutas:

Kulla proua, on suur vahe kutsika piimahambal ja juba hambaid vahetanud koeral.
Asi ei ole viga tegemises, vaid haava suuruses (laius eelkõige),
Sina kui ´kasvataja´peaksid seda ju teadma.
Ülejäänud, kes pole elus kutsikat näinudki :twisted: on lihtsalt idikad ja ei tea kunagi millest räägivad.

Palun hoia oma "kulla prouad" endale ja see "kasvatajaks" nimetamine on nüüd küll avalik solvamine ja ootan vabandust.
Parimate soovidega......

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 15:51

:irw:
Avalik solvamine? Kas sa siis ei olegi kasvataja?
Minu enda kasvatatud 2 esimese pesa kutsikad kaklesid 3 kuuselt nii et seinad verised ja suured armid igal pool peas ja kaelal... aastad olid 90-ndad.

Ei no :irw: eks ise vastasid sellele juba eelnevalt.
Aga mina ei oskavat ju lugeda.

Ja muide minu pesakonna kutsikas kaklesid ka, aga piisavalt hea iseloomuga, et seinad jäid verest puhtaks ja SUURED armid puudusid (kui välja arvatud täkked peas piimahammastest, kuna toit oli väga suur tüliallikas 3 kuustele kutsikatele).
Aga mul olid ka vanemad suurepäraste iseloomudega, niiet :irw:

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 23 Mär 2010 16:44

Edelweiss kirjutas::irw:
Avalik solvamine? Kas sa siis ei olegi kasvataja?
Minu enda kasvatatud 2 esimese pesa kutsikad kaklesid 3 kuuselt nii et seinad verised ja suured armid igal pool peas ja kaelal... aastad olid 90-ndad.

Ei no :irw: eks ise vastasid sellele juba eelnevalt.
Aga mina ei oskavat ju lugeda.

Ja muide minu pesakonna kutsikas kaklesid ka, aga piisavalt hea iseloomuga, et seinad jäid verest puhtaks ja SUURED armid puudusid (kui välja arvatud täkked peas piimahammastest, kuna toit oli väga suur tüliallikas 3 kuustele kutsikatele).
Aga mul olid ka vanemad suurepäraste iseloomudega, niiet :irw:

Kasvataja küll, aga mitte JUTUMÄRKIDES, nagu sinu kirjapildis on ja mis annab halva maigu kirjutatule.
Parimate soovidega......

bokserid Golden Amulette
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Margit » 23 Mär 2010 16:48

Miks te ei ürita seda Keila punkrit kinni panna, kui seal käib koerte kodus viilutamine, paberiteta kutsikate müük, üle mõistuse palju koeri, kes elavad ebanormaalsetes tingimustes?

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 23 Mär 2010 16:50

Mul ei ole kõnealuselt inimeselt koera ega ole kunagi olnud aga lihtsalt nõme on, kuidas suvaliselt puuakse ühe nööriga oksa lisaks antud kasvatajale ka kõik inimesed, kellel on. Kui Edelweissi koera kasvataja kunagi hakkab koeravabrikut pidama või teeb midagi muud koledat, siis kas Edelweiss läbi selle, et on kunagi temalt koera ostnud, on automaatselt need teod heaks kiitnud?
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 16:57

Margit kirjutas:Miks te ei ürita seda Keila punkrit kinni panna, kui seal käib koerte kodus viilutamine, paberiteta kutsikate müük, üle mõistuse palju koeri, kes elavad ebanormaalsetes tingimustes?

Jälle "te".

Kes nad on? Naabrid on kaevanud, MARTINROOS on kaevanud jne jne.
LK läheb teeb kop-kop, keegi ust ei ava ja kogu lugu. Eraomand on püha.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 23 Mär 2010 17:03

Ja veterinaarid kiibistavad ja vaktsineerivad (ilmselt ikka esmased vaktsiinid) kupitud "import"kutsikaid, keegi midagi ei küsi. Vahel on kutsikad ka vanemad kui seadus marutaudi vaktsiini jaoks ette näeb, ikka kedagi ei huvita. Sh. ka ühte (küll mitte väga aktiivset) koja kasutajat.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Mär 2010 17:08

Ja meie siin Marisega üritame asja tagamaid avada, siis saame me mööda päid ja jalgu.
Peale nime avaldamist kirjutas üks petetu:
Ei arvanud, et teema nii tuliseks läheb.

Niikaua kui petetud kapis istusid, polnud ju millestki räägida. Kaus ei ole ei EDÜ liige, ei EKLi liige. Aga nagu Maris kirjutas, et sellel hetkel kui Hainide kennel tegevuse lõpetas, lõppes sealt ka korralike dobermannide kasvatamine. Kõik on üks sahker mahker.

Küll on ka minu arvates sigadus, et Eesti kennelid sinna koeratahtjaid suunavad, oma isaseid jagavad jne. Aga mina pole dobermannimaailmas keegi. Kenneliomanikud foorumit ei loe.

bokserid Golden Amulette
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Margit » 23 Mär 2010 17:19

Selle `te all mõtlesin EDÜ.
Ma julgen arvata, et kui ikka väga tahta, on kõik võimalik. Siit lugedes sain aru, et kutsikaostjaid ta ju sisse laseb.
Aastaid tagasi lakkas EBÜ survel üks vanimaid kenneleid tegutsemast ja tänase päeva seisuga pole sealt kennelist ühteg kustikat sündinud.
Ei targuta niisama, kogemus olemas, olin selle juhtumi üks eestvedajaid.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 23 Mär 2010 17:28

Jajah...ja SIS annab aga tädikesele´raha´pihku ehk siis oma isast paaritada, aga kutsikaid EKL´is ei registreerita, vaid registreeritakse võibolla (mõned) välismaal, et saaks ikka kupeerida....Nii nunnu ja siis kristiin käib ja pasundab oma tuttavatele, et talle tehakse kojas liiga. :roll:

Margit, kui EDÜ üks esindaja ( :roll: ) sellist tegevust kojas heaks kiidab, siis ei võta ta ka midagi ette.
Hea on kutsikasoovijad suunata tädi juurde, kellel on kupeeritud koeri.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 23 Mär 2010 17:54

Tahaks ka mõne koha pealt natuke sõna sekka öelda.
Esiteks kasvataja Reedast. Registri järgi saab aru, et tema kennelnimega doberipesakond oli juba aastal 1994 ja tema käest kunagi koera ostjate jutust saab aru, et koerad olid ja on ka osaliselt siiani, head, mis tähendab, et inimene midagi aretusest siiski jagab/jagas. Mulle jääb mulje hetkel kogu sellest loost selline, et kuna tegelikult kutsikate mõlemal vanemal on paberid olemas, siis kutsikad jäävad paberiteta just ainult sel ühel põhjusel - tahetakse kupeeritud koera (ja neile Eestis konkurentsi ei ole, niisiis annab teenida). Kennelnime all neid lõigata ei saa ja kuni on nõudlust, kestab ka vast lõikamine, kuid mis kvaliteediga sealt hetkel kutsikad tulevad? Kas nad lõikamata jäetuna näitustel ja trennis läbi ei lööks? Suudaks konkurentsi pakkuda kohalikele koertele? Kennel on ju siiski vana ja nimekas, nagu ma aru saan.
Kutsikate kaklustest ja haavadest, siis mu esimese koera kasvatajal oli olnud kunagi pesakond terjereid (vist bullikaid), kes olid paari kuuselt kakelnud nii, et kellelegi tuli kõrv osaliselt pähe tagasi õmmelda. Minu paarikuune asiaat oma nõelteravate titehammastega tegi shar pei esikäpa sisse sellise hiiglasliku ja sügava augu, kust tuli otsapidi mingi veresoon välja, arm jäi eluks ajaks. Haava laiuse minu meelest määrab see, kus hammustus paikneb ehk siis kui suure pinge all on nahk.

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 23 Mär 2010 18:07

karvik kirjutas:Mulle jääb mulje hetkel kogu sellest loost selline, et kuna tegelikult kutsikate mõlemal vanemal on paberid olemas, siis kutsikad jäävad paberiteta just ainult sel ühel põhjusel - tahetakse kupeeritud koera (ja neile Eestis konkurentsi ei ole, niisiis annab teenida).

Pärast Hainide kennelnime kasutamise lõpetamist (pm pärast kupeerimiskeeldu) tulid kutsikad Venemaa kennelnimega iz Korolevstva D'Alba, miks enam sealt pabereid ei saa? Või ei viitsita kõigile teha? Vaevalt, et vene poolt huvitab see, et kutsikad tegelikult Eestis sünnivad ja lõigatakse.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 23 Mär 2010 18:15

Maris - äkki sa selgitaks nüüd siis õiges teemas, et mis minu postituses ülekohtusena tundus? Sest miskit väga isiklikku selles minu arvates ei olnud - aga tundub, et see läks sulle hinge?
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 23 Mär 2010 18:21

rotten kirjutas:
karvik kirjutas:Mulle jääb mulje hetkel kogu sellest loost selline, et kuna tegelikult kutsikate mõlemal vanemal on paberid olemas, siis kutsikad jäävad paberiteta just ainult sel ühel põhjusel - tahetakse kupeeritud koera (ja neile Eestis konkurentsi ei ole, niisiis annab teenida).

Pärast Hainide kennelnime kasutamise lõpetamist (pm pärast kupeerimiskeeldu) tulid kutsikad Venemaa kennelnimega iz Korolevstva D'Alba, miks enam sealt pabereid ei saa? Või ei viitsita kõigile teha? Vaevalt, et vene poolt huvitab see, et kutsikad tegelikult Eestis sünnivad ja lõigatakse.

Kas see Hainide nimeline kennel enda nime alt saaks uuesti lõikamata dobereid müüa?
Võibolla on nad omavahel tülli läinud, pidi ju kehv suhtleja olema või siis toodab rohkem, kui teine viitsib neid pesakondi registreerimas käia? Või need üksikud paberid saanud koerad on paberites hoopis kellegi teise järglased? Äkki Martinroos saab vastuse.

bokserid Golden Amulette
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Margit » 23 Mär 2010 18:31

Edelweiss kirjutas:Jajah...ja SIS annab aga tädikesele´raha´pihku ehk siis oma isast paaritada, aga kutsikaid EKL´is ei registreerita, vaid registreeritakse võibolla (mõned) välismaal, et saaks ikka kupeerida....Nii nunnu ja siis kristiin käib ja pasundab oma tuttavatele, et talle tehakse kojas liiga. :roll:

Margit, kui EDÜ üks esindaja ( :roll: ) sellist tegevust kojas heaks kiidab, siis ei võta ta ka midagi ette.
Hea on kutsikasoovijad suunata tädi juurde, kellel on kupeeritud koeri.

Kuidas saab anda oma isast paaritumiseks emasele, kui juba tead ette, millistes tingimustes kutsikad üles kasvatatakse? Teadmata oma tulevaste kutsikate saatusest..
Mingit õigustust ei anna ka see,et kunagi olid tal head koerad, so what?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 23 Mär 2010 19:06

karvik kirjutas: Registri järgi saab aru, et tema kennelnimega doberipesakond oli juba aastal 1994
Täpsustuseks veel nii palju, et enne seda oli neil mitu pesakonda Haini nime all, mingitel põhjustel ei saanud nad seda kennelnime ametlikult FCI-s registreerida (ilmselt oli mõni väga sarnase nimega kennel juba olemas) ja siis kinnitati kennelnimeks Hainide.

Lõikamata dobermanne saaksid nad muidugi müüa, kui nad neid müüa tahaksid ja keegi neid osta tahaks :P . Viimane vene kääbuskoerte pesakond Hainide nime all on sündinud 2008, nii et kennel mingil määral tegutseb ka ametlikult või vähemalt tegutses veel paar aastat tagasi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 23 Mär 2010 19:19

Ja varasematest aastatest mäletan ma, et aktiivselt tegutses teine selle kenneli omanik, kes praegu kuulu järgi vist täielikult tõukoeramisest eemaldunud. Ja tõesti olid toona selle kennelnimega (ja varasema nimekujuga) väga uhked koerad! Võibolla ongi probleemi põhjus siin, et - nüüd on vabad käed tegutseda teisel osapoolel.
Maailm on värviline!

dobermann

PostitusPostitas MARTINROOS » 23 Mär 2010 19:48

Armsad kodalased.Rahunege nüüd maha.Tahan teile teatada,et andsin kaebuse Harju vet.teenistusele.Seal on hakatud sellega tegelema.Viimane info oli see ,et Reet ei vasta telefonile ega võta kirju vastu.Lubati edasi tegutseda.Saatsin kaebuse ka loomakaitseseltsile.Nad arvasid ,et oi kui paha lugu aga kui ma ise kupeerimist tõestan andku ka nendele teada.Kaebuse kirjutasin ka Kennelliitu kuna minu ostumüügipaberil on Reet märkinud ennast EKL ja tõuorganisatsiooni liikmeks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 23 Mär 2010 19:51

Vetamet on jah väga operatiivselt töötav asutus meil. Ootasin enda kirjale vastust mitu kuud, lõpuks hakkasin kõnedega pommitama, viimaks sain ka kirja, et asi menetlusse võetud. Varsti aasta möödas vastusest ja siiani vaikus. Nii et looda aga looda :twisted: :twisted: :twisted:

dobermann

PostitusPostitas MARTINROOS » 23 Mär 2010 20:34

Loodan küll ,et Harjumaa vet.teenistus tegutseb.Olen suhelnud nende loomakaitsega.HR.Urmas Saron oli vestelnud ka dobermanniühinguga.Kuna olen tööalaselt palju suhelnud vet.ameti töötajatega,siis usun ma nende professionaalsusesse.

Kasutaja avatar

Re: dobermann

PostitusPostitas karvik » 23 Mär 2010 21:21

MARTINROOS kirjutas:Loodan küll ,et Harjumaa vet.teenistus tegutseb.Olen suhelnud nende loomakaitsega.HR.Urmas Saron oli vestelnud ka dobermanniühinguga.Kuna olen tööalaselt palju suhelnud vet.ameti töötajatega,siis usun ma nende professionaalsusesse.

Kas professionaalsus kehtib siis ainult mõndade inimeste või teatud liiki kaebuste suhtes? Ma tegelikult sellele vastust ei ootagi, nagunii OT, aga minu kogemuse järgi ei liiguta nad lillegi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 24 Mär 2010 09:51

Muhv kirjutas:Maris - äkki sa selgitaks nüüd siis õiges teemas, et mis minu postituses ülekohtusena tundus? Sest miskit väga isiklikku selles minu arvates ei olnud - aga tundub, et see läks sulle hinge?

Ülekohtune polnud midagi. Lihtsalt dobermannides me räägime hetkel inimesest, kes pole ei EDÜ ega EKL liige. Erinevalt ilmselt ESLÜ varasematest juhtumitest. Ma küll ei tea, kas see praegune slk pesakonna tegija on ESLÜ liige, aga kahtlen selles sügavalt - vähemalt vanemate olematuid tulemusi vaadates. Mis te selle inimesega nüüd ette võtta saate?

Au sulle, et suutsid õige valiku teha. Kurb on see, et selles teises saksa tõus seda ei suudeta teha. Ja üksi või kaksi tuuleveskitega võitlemine väsitab üsna kiirelt ära.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 24 Mär 2010 10:13

See inimene ei ole ESLÜ liige minu arust. Samuti ei ole ta kasvataja. Kasvatajatele on ESLÜ teinud märkusi - ja kahjuks ei ole muud teha võimalik kui protokollides kajastada, et üks või teine tegevus on pälvinud negatiivse tähelepanu. Niipalju kui mina tean, siis ESLÜ plaanib ka sellist protokollimist jätkata. Aga jah kurb on see, et tegelikult tõuühingul miskit teha ei ole, trahvipesakondi on liialt kerge JOKK-ks teha - kas Soome registrisse vms läbi...
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Mär 2010 10:21

karvik kirjutas:
rotten kirjutas:

Kas see Hainide nimeline kennel enda nime alt saaks uuesti lõikamata dobereid müüa?
Võibolla on nad omavahel tülli läinud, pidi ju kehv suhtleja olema või siis toodab rohkem, kui teine viitsib neid pesakondi registreerimas käia? Või need üksikud paberid saanud koerad on paberites hoopis kellegi teise järglased? Äkki Martinroos saab vastuse.

Lõikamata doberitele pole kahjuks eriti turgu...
Palju siin kojaski neid lõikamata koeri on? Enamusel ikka imporditud ja lõigatud. :(

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 24 Mär 2010 10:27

Mare23 kirjutas:Lõikamata doberitele pole kahjuks eriti turgu...
Palju siin kojaski neid lõikamata koeri on? Enamusel ikka imporditud ja lõigatud. :(

See ju ometi pole õigustus sellise asja toimumiseks ja soovitamiseks?

No ok, tahavad kupitult. Miks ei aidata tuua legaalseid ja heades tingimustes kasvatatud kutsikaid? Miks peab neid sinna saatma? Sama hästi võiks ju siis soovitada seda suurepärase isapoolse sugupuuga paberiteta dobberite pesakonda, kus ema vanematel on paberid. Saab vähemalt sõna otseses mõttes odavalt :evil: .

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 24 Mär 2010 11:37

Sellise suhtumise pärast neid "Venemaalt" toodud kupeeritud kutsikaid toodetaksegi. Mida rohkem sellist suhtumist propageerida, seda enam on selliseid "kasvatajaid", kelle nimi on avalik saladus, mida kõik teavad aga keegi välja ei julge öelda.
Pole midagi uut siin päikese all.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 24 Mär 2010 12:52

annee86 kirjutas:

Sellise suhtumise pärast neid "Venemaalt" toodud kupeeritud kutsikaid toodetaksegi. Mida rohkem sellist suhtumist propageerida, seda enam on selliseid "kasvatajaid", kelle nimi on avalik saladus, mida kõik teavad aga keegi välja ei julge öelda.
Pole midagi uut siin päikese all.

annee86, selles Mare23 lauses on ju tegelikkus... kui pole turgu, siis lõikamata pesa riskivad teha suht vähesed, kellel on väikegi lootus neid müüa piiri taha, kus ka lõikamata dobermann on dobermann. Meil siin tundub esmane soov olevat kupeeritud, teine kriteerium must... ja mida odavamalt, seda parem.
Mare23 ütles lihtsalt välja selle, nagu asjad on, mitte ei propageerinud sellist suhtumist. Kutsus on dobermanni klubis üks selline teema, et milline dobermann sulle meeldib... mine tutvu...
Ja oma emase kutsikaid reklaamises oli ka esimene küsimus, kas kupeeritud ja teine küsimus, palju maksab... muu ei huvita eriti...
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 13:07

Miks siis üldse peab tootma kutsikaid kui turgu ei ole?

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Mär 2010 13:17

Ma kohe kindlasti EI PROPAGEERI paberiteta koeri, samuti ei saa ma aru, mille poolest lõikamata koer lõigatust viletsam on... Omal on kodus mõlemad. Mõlemad on ühtmoodi armsad ja omad ning tööomadused ka kõrvadest ei sõltu...
No läheb küll :OT: , kuna jutt ei käi enam teemaalgataja murest. Miks toota? Toota polegi vaja, kuid tõu säilimiseks/arenemiseks on siiski mingit piisava suurusega populatsiooni vaja...? Mõni kasvataja nimelt muretseb veel tõu pärast ka...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 13:28

Kas Reet tegeleb tõu säilitamisega?

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Mär 2010 13:34

Arvasin, et :OT: emotikon ütles ära, et tegu on teemavälise postitusega...
Kuigi omal kombel muretseb ka Reet tõu säilumise ja arengu pärast. Ja just geenibaasi võimalikult laia põhja pärast. :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 13:35

Paberiteta pesakondadega.
Selge. :twisted:

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Mär 2010 13:38

Ma siiski jätan endale sinisilmsuse arvata, et ta ei planeeri neid pesakondi paberiteta jääma. Lihtsalt asjad mõnikord (? - tundub siinse teema järgi, et viimasel ajal üsna sageli?) lähevad nii - eriti sellise kaugjuhtimisega asjaajamisega Venemaa-sarnases riigis.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 13:43

Tõepoolest. 5 aastat. Reedal on aastaringselt dobermanni kuulutused S
Soovis. Kogu aeg on müüa kutsikaid, täna on lisandunud ka sivavvad.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Mär 2010 13:47

See 5 aastat tundub veidi ülehinnatuna... Tean inimest, kelle koer kindlasti üle 3 aasta vana ei ole ja kes mulle kindlalt väitis, et tema koeral on paberid täiesti olemas ja korras.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2010 13:49

chihuahua kutsikad

Info:
s:18.12.09.Loovutus alates veebruari lõpust. !Emased, siledakarvalised, 1 valge kreemiga(kaal täiskasv, ca 2 kg), 1300 eur, 1 tricolor, aretuskoeraks, 800 eur, hele marmor. Pikakarvaline must ´piirdes,Siledakarvalised must piirdes ja valge. Hinnad alates 800 eur. 2 x vakts., Tõutunnistus, pass.
Kontaktid:

Tallinn
Harju maakond
email
51988448

chihuahua kutsikas

Info:
emane, sünd 02.10.09. Väga haruldast värvi,marmor. 1300 eur. 2 x vaktsineeritud, tõutunnistus, pass.
Kontaktid:
Tallinn
Harju maakond
email
51988448

Eks sivavva omanikud ise tea kui haruldane marmor on.

EelmineJärgmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline