Millised on tunnustust väärivaimad kennelid?

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 06 Mär 2010 08:07

Kas polnud siin teemas hoopiks jutuks tööks vajalikud eeldused? Kui, Rotten, vihjad minu küsimusele, siis see oli, et kas puudujäägid heaks tööks on enamasti puudujäägid ka igapäevaseks koostööks (elamiseks, suhtlemiseks). Võimalik, et isegi eriti heaks näitusekoeraks olemiseks.
Ei olnudki ju mingid salapärased liinid jutuks, vaid eeldused tööks, olgu see koer siis retriiver või dobermann. Loomulikult ma saan aru, et on ka tööomadusi, mille puudumine ei sega igapäevaelu (haistmine, kuulmine, nägemine), kuid neid esineb vist harvem, kui ebakindlust, argust, neurootilisust, suutmatust rahuneda, ülereageerimist jms. Kiiruses ja aegluses ei olnudki vist küsimus, see on ilmselt tegelikuks takistuseks harvem.
Ma ei saanud ka praegu Mimsist aru. Kuidas koduseid segab koera kiirus? Ehks saaks mõne näitega selgitada? Ma saan aru küll, et õpetamisel peab olema kiirema reaktsiooniga, aga kui ei ole, siis lihtsalt läheb õpetamine untsu. Või hindasid koduseid kui võimalikke koolitajaid?

PostitusPostitas ninasaba » 06 Mär 2010 22:51

Aino kirjutas:Kas polnud siin teemas hoopiks jutuks tööks vajalikud eeldused? Kui, Rotten, vihjad minu küsimusele, siis see oli, et kas puudujäägid heaks tööks on enamasti puudujäägid ka igapäevaseks koostööks (elamiseks, suhtlemiseks). Võimalik, et isegi eriti heaks näitusekoeraks olemiseks.
Hmm, oleneb totaalselt tõust, aga minu loogika järgi, kui võtta kaks sarnaselt enesekindlat, julget, sobivalt stabiilset ja "terve" peaga (vastavalt tõu "heale") koera, kes selle osa järgi nagu sobituksid tavaellu samasuguselt väga hästi, siis ilmselgelt see tööks sobivam variant - teravam (kalduvus reag. ärritile agressiivselt), kiiremate reaktsioonidega, suurema mootoriga, tugevamate instinktidega, mentaalselt vastupidavam ning tugevama tahtejõuga, kõvem ja ka domineerivam - on raskem, töörohkem ja nö tüütum sobitada tavaeluga, tavaühiskonnaga (= näitusekoerandusega).
Aino kirjutas: saan aru, et on ka tööomadusi, mille puudumine ei sega igapäevaelu (haistmine, kuulmine, nägemine), kuid neid esineb vist harvem, kui ebakindlust, argust, neurootilisust, suutmatust rahuneda, ülereageerimist jms. Kiiruses ja aegluses ei olnudki vist küsimus, see on ilmselt tegelikuks takistuseks harvem.
Ei mõista seda ebakindluse moe-teemat ja ületähtsustamist. Puudujääke on rohkemaid ja ka olulisemaid töö seisukohalt. Enamikus koertes on leitav mingi ebakindlus. Kuuldavasti tipptegijad pidid ütlema, et väga enesekindel (ilmselt siis ka domin.) koer ei olegi kõige parem. Puudulik kiirus, teravus, saagiinstinkti tugevus, muud omadused on ehk enamasti takistuseks palju rohkem, kui mingi piirini ebakindlus, või raskused rahunemisega jms. Igal koeral, ka heal, on olemas omad probleemid, kujutan ette, et kui mõningast ebakindlust või käivitumist-rahunemist saab läbi töö mõjutada ehk koera hakkama saama ja käituma õpetada, siis saagiinstinkti iseenesest üle kaasasündinud potentsiaali vist ei kasvata ("äratamine" on midagi muud)? Võimalik, et ma eksin. Mingi piirini ebakindla, muidu laheda koeraga tuleb piir ette oluliselt hiljem, kui enesekindla, aga uimase või viletsa saagiinstinktiga koeraga, arvaks.

PostitusPostitas Mims » 07 Mär 2010 09:50

Aino kirjutas:Kuidas koduseid segab koera kiirus? Ehks saaks mõne näitega selgitada? Ma saan aru küll, et õpetamisel peab olema kiirema reaktsiooniga, aga kui ei ole, siis lihtsalt läheb õpetamine untsu. Või hindasid koduseid kui võimalikke koolitajaid?

mmm katsun mingi pildi tuua - mingit lolluse tegemist on alati mõtekam koeral ennetada. st mida aeglasem koer seda paremini suudaks juba nö koeral mõtte tekkel anda signaali "ootoot ei tee". kiire koer jõuab selle lolluse aga ära teha. ja kui siia lisada ka pealetükkivus millega see lollus tehakse siis tekibki selline võitlusväli ja kui nüüd veel inimese sisemine enesekindlus ei ületa koera enesekindlust on väike "disaaster" majas :D .
keegi kuskil juba mainis, et sama olukord võib olla muidugi misiganes tugeva koera ja ebakindla-teadmisteta inimese kokkujuhtumisel. aga kui nüüd loogikaga mõelda siis korraliku tööaretuse puhul on ju eriti rõhk pandud instinktsuse, kiiruse, kindlameelsuse välja toomisele.

mu jutust võib jääda juba mulje nagu ma oleks tööliinivastane.
mitte seda. küll aga ei ole ma absoluutselt päri tagataustaga mille najal utsitatakse tööliini võtma.
tööliin ei ole nupp nr 1. mis likvideeriks kõik tõstatatud probleemid koeraspordis. nagu ma juba olen öelnud - kui meil oleks siin paigas suhtumine inimese tasandil kogu üritusse siis ehk ei peaks ka hädaldama, et küll pole koeri küll pole tegijaid.

korralikust peaskonnast õigetel eesmärkidel võetud tööliinikas õiglastes kätes on võrratu asjapulk :D

Eelmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist