Dobermann ja ebatiinus

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
Dream Destiny
Kasutaja avatar

Dobermann ja ebatiinus

PostitusPostitas rotten » 16 Veebr 2010 22:14

Tekkis selline küsimus, et kas emane dobermann ja ebatiinus käivad käsikäes? Kas see on iseenesest mõistetav? Ma ei tea oma tutvusringkonnas vist ühtegi emast dobermanni, kellel ei oleks vähemal või rohkemal määral ebatiinust peale mõnda või iga jooksukat. Kuidas teistel on, kellega isiklikult sellest juttu pole olnud?

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 16 Veebr 2010 22:54

Esimesel doberil olid "korralikud" ebatiinused kuni piimani tissides - mida aasta edasi, seda hullemad - kuni opini 3,5-aastasena.
Teine sai lõigatud pärast esimest jooksukat - ei teagi, kas oleks ebatiinus tekkinud või ei.
Kolmandal koeral nähtavat ebatiinust pole olnud, kuid pärast esimest jooksukat oli koer mitu kuud imelik - ei mänginud, ei söönud, huvi ümbritseva vastu oli vähene - kõik see kadus lambist ühel kindlal hetkel. Hiljem sarnast olukorda pole olnud. Pärast teist jooksukat avastasin lihtsalt mingil hetkel veidi piima tissidest. Kolmas jooksukas alles lõppes... küsi veidi hiljem uuesti. :)

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 16 Veebr 2010 23:44

Veedal ei ole enamasti ebatiinust. On olnud kahel või kolmel korral. Tekkisid peale paaritust ja möödusid suht leebelt- piim oli, tittesid otsiti, adopteeriti piiksumänguasju ja isegi seajalg (rääkimata Liisust, kes toodi 7 nädalasena keset ebatiinust), oli selline hädine aga osade omanike juttude järgi on see aeg väga hirmus ja seda ma küll ei saa öelda. Lihtsalt rohkem vajas tegelemist ja söömise-joomisega pidasime piiri, et liigse piimaga probleeme ei tekiks. Nüüd jälle ei olnud kuigi jooksuaeg oli samal ajal taksiga, kellel praegu on kutsikad. Esimest korda lubati teda kutsikate ligi, kui nood olid 3 nädalased (õigemini kutsikad toodi elutuppa vudima) ja siis üritas küll neid imetada aga nüüd, poolteist nädalat hiljem, käib ja lakub aga ei ole piima ega muid nähtusi kuigi ma olin veendunud, et tittedega koos tuleb ka seekord ebatiinus.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 17 Veebr 2010 09:29

Rinal polnud alguses hullu midagi. Iga korraga (pesakonnast alates) aga vist läks järjest hullemaks, vähemalt viimased paar korda on küll halva poole pealt meeles.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 17 Veebr 2010 09:56

Armanil ei olnud ebatiinuseid aga olen täheldanud, et koerad, kes rohkem toore peal on, ei kannata selle all nii hullult.
Samas erand kinnitab reeglit - Armani tütrel olid (kuni lõikuseni) ebatiinused, kuigi ka tema põhiliselt toore peal.....
Ma ei tea, kas see ka omavahel seotud on aga Armanil ei olnud ka enne-ajal-pärast jooksukat tujukusi, mille tõttu ta "töökindlus" oleks kannatanud.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 17 Veebr 2010 10:16

See paistab olevat tõeliselt individuaalne.

Minu elukatel on läinud ajutiselt kõhujoon pisut lopergusemaks, aga sellega õnneks ka piirdunud.
Ennatlikult on soovitatud panna koer lahjemale toidule (ja seda juba jooksuka ajal kuni siis ca kuu veel peale jooksukatki) või siis kogust vähendada pisut ning võimaldada liikumist.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline