O: Kõrvatoed

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
& pruunilaiguline

O: Kõrvatoed

PostitusPostitas Chori » 14 Veebr 2010 19:54

Kas kellelgi kupeeritava dobermanni omanikul ei ole koju seisma jäänud seda raami, mis kõrvu toetab? Kuna majja tulemas kah päris pisike mann, siis soovitati meil kõrvu sellise raamiga toestada, kusagil neid aga ei müüda. Vähemalt Eestis küll mitte. Eriti hea oleks, kui saaks kelleltki laenata ja kui enam vaja pole, siis jälle selle õigele omanikule tagastada, aga võin ka välja osta.
The great pleasure of a dog is that you may make a fool of yourself with him and not only will he not scold you, but he will make a fool of himself too. ~Samuel Butler

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 14 Veebr 2010 20:05

Kui raami kuskilt ei saa, saab ka ilma - ainult plaastriga - hakkama...
Minul on kaks koera ilma igasuguste raamideta kõrvad ilusti seisma saanud. Võib-olla on raamiga lihtsam - kogemus puudub. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 14 Veebr 2010 21:42

Nõuka ajal kasutati jäätisepulki, mis leikoplaastriga kõrva külge kinnitati. Mõne koera puhul aitas ka ainult kõrvaotste lähestikku kinnitamine leikoplaastriga, nii et kõrv ei saanud alla kukkuda.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Classics » 14 Veebr 2010 22:26

Mul on kodus üks "kroon" mälestuseks jäänud ning võin selle välja laenutada küll. Samas paneb mind aga imestama, et lõigatud koer tuleb ilma selle "kroonita"... :o

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 15 Veebr 2010 13:12

Päris ausalt ma ei tea tegelikult eriti koeri, kes oleks krooniga tulnud... Ikka plaaster ja vatitikud ja muu selline kraam on aidanud kõrvad püsti.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 15 Veebr 2010 14:05

Ma siiani uskusin, et see kroon pigem eesmärgiga, et aidata kõrva ääri kiiremini kokku kasvatada. Kõrvad lõigatakse teadupärast hiljemalt kahe kuusena. Ja 2 kuuselt on ka see vanus, kui tited hakkavad uutesse kodudesse sättima. Mina isiklikult ei suuda ette kujutanud, et keegi hakkaks neid lahtiseid haavu kinni teipima või jäätise pulki kuskile suruma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 15 Veebr 2010 14:08

Minu meelest kroon kõrvade paranemise kiirusele küll nüüd eriti kaasa ei aita. Küll on see abivahendiks veel paranemata äärtega kõrvade teipimisel. Samas pannakse kroon kutsikale esimest korda pähe juba lõikuslaual - seega see peaks tulema kasvataja juurest kutsikaga kaasa.

Hiljem pole tõesti enam vahet, millega kõrvu teipida. Ja kutsika seisukohalt on tampoonid-pulgad ilmselt veidi kergemad, kui metallist kroon.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 15 Veebr 2010 14:45

Kroon võib tulla kasvataja käest, aga ei pruugi.
Mingit reeglit ses osas küll pole. Kõik oleneb kuidas neid ülespidi hakatakse panema.
Kõrvadel võib lasta enne ka lihtsalt ära paraneda - selleks kulub vaid mõni päev (u. nädal täieliku paranemiseni, kui pole ka koorikuid enam).

Krooniga on eriti just algajal omanikul endal lihtsam õige suund saada.
Samas küsi abi oma linnas asuvatelt dobermanniomanikelt - saab ka teistmoodi. Näiteks:
http://images.bacra.multiply.com/image/5/photos/8/500x500/19/Picture-117.jpg?et=oJm1o0hvehx8XHWgup6d0A&nmid=71366853
Mugavam oluliselt kutsikale (ei jää kuhugi kinni, ei hõõru kõrvu ega hoia neid umbsena), aga nõuab natuke omanikupoolset harjutamist (et kõrvad viltu hiljem hoidma ei jääks vmt).
Kasutatud õiget teipi tsip ja vatitikke.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 15 Veebr 2010 17:36

Mõni aeg tagasi kasvatajate käest kõrvade lõikamise kohta uurides ütles üks (minu silmis üsna austust vääriv) kasvataja, et ta ei saada paranemata kõrvadega kutsikat uute omanike juurde, kui nad just väga häst ei tea, mida nad teevad. Nende hooldamine on omamoodi kole töö ja korraliku hoolduseta võib tulemus olla mitte ainult rikutud kõrvad vaid ka haige kutsikas.

PostitusPostitas dobekas » 15 Veebr 2010 19:06

Meie teipisime rullitud vatipulkade ja teibiga kõrvu, ning jäid ilusti kõrvad seisma, kui olete Tartu kandist, võin näidata.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas roco » 15 Veebr 2010 23:07

me kasutasime vatitikke hiljem aga alguses vatti, seda mis rullis on, keerasime tugevaks pulgaks (nagu magamiskotti pakiks) ja marli ümber ja leukoplaastriga kinni ja need panime kõrvadesse pulkadena ja paar tiiru plaastriga ümber kõrva.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 16 Veebr 2010 13:05

Aplikaatoriga tampoonid seisavad sama asja eest aga ei ole endal vaja vatti keerutada ja plaasterdada seda ;) On seda kasutatud ja ei saa kurta- toimis täitsa.

See teipimine on hästi suuresti selline harjutamise asi, et osata panna nii, et püsima jääks ja kõrvad õiges asendis hoiaks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas oshanamehs » 16 Veebr 2010 13:15

Siinse arutelu taustal ma küsin (lihtsalt küsin), kas enamus selle tõu populatsioonist imporditaksegi meile maadest kus kupeerimine lubatud? Vaatan et kõigil on nii suured kogemused teipimisel, samas enamustes maades se vist lubatud tegevus ei ole.
...afgaan ei ole kõige lollim tõug maailmas!!!...

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 16 Veebr 2010 13:21

Praegu tõesti imporditakse päris palju maadest, kus lõikamine lubatud. Ega kõrvadega koer ei ole ju enam dobermann- alles siis, kui kõrvad kukuvad, muutub doberiks :roll: Ja mõnedel kindlasti kogemused koertega, kes sündinud enne keeldu. Siin sõna võtnutest on enamikel imporditud koerad.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Veebr 2010 13:33

Minu silma riivab sõna "kroon" kasutus. Nagu oleks tegu millegi tõeliselt suursuguse ja üdini positiivsega.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 16 Veebr 2010 18:35

Kuju lihtsalt selline ju. Vaevalt nüüd seda nimetust kasutusele võttes hullult ajusid ragistati, et kuidas seda nüüd küll kutsuda, et kole-koledat kõrvalõikust kuidagi positiivsemalt valgustada.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 17 Veebr 2010 10:13

oshanamehs kirjutas: Vaatan et kõigil on nii suured kogemused teipimisel

Mul isegi dobermanni enam pole aga kui selle tõuga tegeletud üle 20a, siis kogemused ju ikka jäävad :wink:

P.S.siin sõna ei võta, kuna pole kunagi kasutanud nn."krooni"

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline