Kuulujutte dobermannidest

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 22 Jaan 2006 21:05

Mina kardan neid koeri. Meil siin Sauel üle suure mantee on üks tohutu kõrge aed ja seal sees pea 10 koera. Igakord kui mööda minema satun värisen (alateadvuses) kohutavalt. Üldiselt üritan sellest kohast ringiga mööda minna.
Ei kujuta ette kui keegi peaks värava lahti jättma... :(

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 22 Jaan 2006 21:42

Ega sa nüüd pada ei pane... :irw:
Sauel ja 10 dobermanni.... :roll: , sealkandis sellises koguses neid kohe kindlasti pole ja kui ongi, siis dobermannid ei ole koerad, kes elaksid kogu aeg õues...

Või on hirmul suured silmad ja ei suuda enam koeratõugu ära tunda.. :irw:
Parimate soovidega......

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 22 Jaan 2006 22:13

Ega ma ei ole sinna ninatpidi ligi läinud neid lugema aga neid on seal palju...
Ja niipalju ma ikka tõugusid tunnen, et vahet teha :wink:

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 22 Jaan 2006 22:21

Ja nii sünnivad õuduslood karjadest murdjakoertest :evil:
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

& Devvu & Mia
Kasutaja avatar

PostitusPostitas devilstar » 22 Jaan 2006 22:23

Pisikepaipaharet, kui sa Tallinnas elad siis oled külla oodatud!
Näitaksin Sulle hea meelega enda dobermanne!

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 22 Jaan 2006 23:05

Loomulikult tutvuks sellistega. Usun, et nad on toredad, aga kahjuks on ka peremehi kes arvavad, et selline koer on sündides tark ja lasevad ta siis tänavale lahti ilma et mõtleks kaaskodanikele... ja sealt see eelarvamus tuleb:(

Muidu on mul ka hirm rotade vastu aga tänu sõbranne tuttavale olen julgem. Nimelt tal on rota kes on no nii sõbralik nagu kassi poeg.(aga ega võõrastest hoidun eemale...mine tea.)

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 23 Jaan 2006 14:41

Kuule pispaipaharet...
Ütle mulle palun, KUI PALJU DOBERMANNE sa näed linna peal lahtiselt jooksmas???
Minu teada ei pea ükski dobermannipidaja oma koeri VABAPIDAMISEL, eriti linnas... maakohas oma aias, ehk on neil tõesti rohkem vabadust... aga sinna aeda pole sul vist vaja ronida... eksole...

Palun lõpeta iba ajamine! :evil:
Parimate soovidega......

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 23 Jaan 2006 15:12

Eh, Gaida, ei maksa muretseda!
Kui inimene ikka näeb kümneid dobermanne aedades lõrisemas ja lahtiselt kõikjal enda ümber jooksmas, siis on antud inimesel probleem hoopis mujal :twisted:
:evil:
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Jaan 2006 15:15

Seda "imede"aeda tahaks mina näha.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 23 Jaan 2006 18:07

Ma ütlesin et EI OLE KINDEL ka sseal neid on 10 või vähem.
Linnapeal seda karja pole küll näinud aga mõningad käivad küll lahtiselt (peremehest eemal, jalutusrihmata), Neid ma ei karda kuna kui inimene oma suurt koera julgeb tänaval lahti lasta siis peab see kuts ikka koolitatud olema...või mis?

Ja ziil minu ajud on küll korras ja sa ei pea mu ütlusi muutma. Ma ei ütelnud et nad lõrisevad seal, Ma lihtsalt pelgan koeri täis aedu ja kõik.

(Ei saa aru miks minu komentaarid jalgu jäävad...)

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 23 Jaan 2006 18:10

... "elav" näide sellest kuidas kuulujutud sünnivad ...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Walhalla » 23 Jaan 2006 20:16

Kuskohas Sauel see aiatäis dobermanne pesitseb? Tekkis kohe huvi. Olen Saue põliselanik ja puha aga ei tea sellest midagi (mitte, et ma kindlasti peaks kõigest teadma).
:roll:
Ma ei ole ka kohanud ühtegi lahtiselt jooksvat doberit Sauel. Üks jalutab küll peremehega meie kandis - normaalne tavaline koer nagu teisedki ja kenasti rihma otsas ka. Paanikaks küll põhjust ei ole :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 23 Jaan 2006 20:29

Mina ilmselt aiman, mis aiast jutt, aga üle 3 koera ( parematel päevadel) seal küll joosta ei tohiks.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 23 Jaan 2006 21:53

Kus see asub mida sina mõtled?
(igaljuhul mu sõbrants võib sama väita...seal on palju koeri)

To Walhalla .Ega ma polegi paanikas lihtsalt räägin ümbruskonna kutsidest. :wink:

PostitusPostitas taks » 23 Jaan 2006 22:38

Miskipärast kujutatakse dobermanne filmides eriti kurjade valvekoertena, kes sissetungijale alguses urisedes lähenevad ja siis rebivad tükkideks. Alati on pärast seda kõigil jalad-käed lahases ja pea sidemes. :hm:

Kasutaja avatar

Halastage ometi! Mõelge..

PostitusPostitas Miskin » 24 Jaan 2006 10:14

Kas dobermannide sage kasutamine filmides ei näita mitte nende tõugude head treenitavust?
Kas usute, et ükskõik milline filminäitleja on nõus iseenda tükkideks rebimisega võtteplatsil, kui koer-osatäitja peaks väljuma kontrolli alt?
Kas usute, et enamus filminäitlejaid on kindlustatud tööga kaasnevate riskide vastu?

See, et nad filmides tihtipeale irevil hammastega kambakesi valvurid on, pole muidugi tõu mainele hea (aga samas parem, kui 101 dalmat või Lassie tuleb koju). Samas üks positiivne näide minu meelest on mingi hiidvana sari- "Magnum P.I.", kus doberitepaar äärmiselt ilusat etteastet teeb 8) .

:D Ja teate, ühes filmis olid hiidämblikud, majasuurused, ausõna! :D
Laiguline krokodill

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 24 Jaan 2006 11:40

Parimate soovidega......

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 24 Jaan 2006 23:12

Niisiis, kuna siin paljud ei taha uskuda selle maja olemas olu siis eks ma ürita seletada kus see asub.
Kuna ma haige olen ei saa ma minna õue uitama, et vaadata kas tänaval ka mõnd nime on (peres teised ei tea).
Kui nüüd Saue kaart ette võtta siis:

Tõkke tn. ja Keila mnt. ristl juurest läheb krusatee alla mis hargneb kaheks. Seellel teel mis otse läheb peaks olema (kui nüüd mälu ei peta) esimene maja mis ette tuleb. Jääb siis paremale poole teed.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 25 Jaan 2006 00:36

pisikepaipaharet kirjutas:Niisiis, kuna siin paljud ei taha uskuda selle maja olemas olu siis eks ma ürita seletada kus see asub.
Kuna ma haige olen ei saa ma minna õue uitama, et vaadata kas tänaval ka mõnd nime on (peres teised ei tea).
Kui nüüd Saue kaart ette võtta siis:

Tõkke tn. ja Keila mnt. ristl juurest läheb krusatee alla mis hargneb kaheks. Seellel teel mis otse läheb peaks olema (kui nüüd mälu ei peta) esimene maja mis ette tuleb. Jääb siis paremale poole teed.

Ei hakka vast siin üles lugema kõiki erinevates linnades elavaid dobermanne.
Kui kardad dobermanne, siis lohutuseks võin öelda, et selle murega sa pole üksi ;)
Aga siia teemasse see paraku ei puutu väga.

PostitusPostitas dobekas » 29 Jaan 2006 22:53

Naljakas, et inimesed dobermanne kardavad, enamus käib suure kaarega mööda kui manniga suusatad või jalutad. Mann on ju suur sülekoer:)

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 21 Juun 2006 12:55

Ehh, ei suutnud jagamata jätta...
Nii armas..
Pilt
Parimate soovidega......

PostitusPostitas T-Flo » 29 Juun 2006 18:29

tõeliselt hea pilt :!:

Mina ei ole üllatuseks neist küll nn ''tapjakoerte'' jutte kuulnud. Tuttavad on ikka rääkinud, et tegelikult ilusad koerad aga nõuvad rohkem tegelemist ja veidi raskema iseloomuga(eks ikka selle põhjal, et kes kuskil linna peal näeb või kellel kuskil on) Ise arvan ka, et tohutult kena väljanägemisega koerad aga samas endal ei oleks ilmselt piisavalt iseloomu temaga hakkama saamiseks. Mannid jätavad alati elegantse ja viisaka mulje minu jaoks, mis paneb tegelikult nende omanikke isegi imetlema...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Hing » 01 Juul 2006 19:39

T-Flo kirjutas:tõeliselt hea pilt :!:

Mina ei ole üllatuseks neist küll nn ''tapjakoerte'' jutte kuulnud. Tuttavad on ikka rääkinud, et tegelikult ilusad koerad aga nõuvad rohkem tegelemist ja veidi raskema iseloomuga(eks ikka selle põhjal, et kes kuskil linna peal näeb või kellel kuskil on) Ise arvan ka, et tohutult kena väljanägemisega koerad aga samas endal ei oleks ilmselt piisavalt iseloomu temaga hakkama saamiseks. Mannid jätavad alati elegantse ja viisaka mulje minu jaoks, mis paneb tegelikult nende omanikke isegi imetlema...

Mina küll olen neist kuulnud alati räägitavat, kui tapjakoertest. Kahjuks enamik mu tuttavatest arvavad, et tegu on just nimelt koleda koeraga :(

Minu meelest on aga mannid õudsalt kenad, ilusad, väärikad isiksused. Kunagi ühel tuttaval oli varjupaigast võetud dobermann. Sellest ajast saadik hakkasingi neist lugu pidama. Elegantse mulje jätavad tõesti ja samuti ei julgeks manni endale võtta. Ei oskaks teda kasvatada, kardan.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas only » 10 Juul 2006 20:38

Mul selline küsimus kas keegi oskab öelda, kas dobermannil on selline haigus nagu "selgroog kasvab kinni", sellel muidugi võõrapärane nimi ka aga ei ole meeles. mis se haigus endast kujutab ja kui hull see haigus on ja mis saab koerast kes seda haigust omab :?: :cry: See haigus ei ole kõigil mannidel aga äkki keegi on midagi kuulnud.
Kes see Koera saba ikka tõstab, kui mitte Koer ise!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tiia » 10 Juul 2006 22:08

Wobbler? Seda ei esine ainuüksi dobberitel, näiteks dogidel ja rottweileritel on samad probleemid.

Kes soome keelt môistab:

Kaularangan instabiliteetti eli wobbler

Dobermannin lisäksi rottweiler ja tanskandoggi ovat tyypillisiä rotuja. Röntgenmuutokset ja kliininen tila eivät kuitenkaan ole suoraan verrannollisia. Sairauteen ei ole vielä hyväksyttävää tutkimusmenetelmää. Oireina esiintyy kipua, ontumista, takajalkojen liikuntahäiriöitä ja halvaantumista. Wobbler on vika, joka selkeimmin häiritsee työpainotteisten koirien käyttöä. Ongelman laajuus on hämärän peitossa. USA:n ja eräiden eurooppalaisten tutkimustulosten perusteella sairaus saattaisi olla varsin yleinen, vaikka harvemmin aiheuttaa näkyviä kliinisiä oireita. Koiramateriaalin eroista johtuen yhtäläisyysmerkkien vetäminen on mahdotonta.

Muut selkärankaongelmat

Spondyloosi eli selkänikamien yhteenluutuminen ja cauda equina eli ristiselän alueen ydinkanavan ahtautuminen.

PostitusPostitas Kätlin » 11 Juul 2006 16:22

only kirjutas:Mul selline küsimus kas keegi oskab öelda, kas dobermannil on selline haigus nagu "selgroog kasvab kinni", sellel muidugi võõrapärane nimi ka aga ei ole meeles. mis se haigus endast kujutab ja kui hull see haigus on ja mis saab koerast kes seda haigust omab :?: :cry: See haigus ei ole kõigil mannidel aga äkki keegi on midagi kuulnud.

Sa ehk mõtled sellist haigust nagu seda on spondüloos? Googelades leiad selle kohta materjali küllaga (kui juhuslikult arst juba ei rääkinud). Jõudu!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas only » 11 Juul 2006 16:28

Arst rääkis küll aga teiste kogemused ja kokku puuted oleks kasuks. Aitäh googli vihje eest
Kes see Koera saba ikka tõstab, kui mitte Koer ise!

Kasutaja avatar

sabade lõikamise kohta...

PostitusPostitas kylks » 13 Juul 2006 22:28

Leidsin mõningaid huvitavaid arvamusi.. :irw: teema oli siis selline, et miks dobermannidel sabasid lõigatakse..
1. have u seen any doberman pups with uncut tails or for that matter a full grown dog with an uncut tail?
the tails of this breed grow in any direction the tail can curl on itself or take a 90 deg turn anything can happen with the tail.Tail docking is done to make the dog look more elegant.
2. no.......its is the code 4 dogs ..........and thats y their tail r being cut.......another reson i guess is that ur can identify ur dog being ferocios by its tail wagging
3. its wrong to get the tail docked. It creates a problem for the dog for the rest of his life
he cant mainatain his balance and his genitals are vulnerable

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 14 Juul 2006 08:39

Spondüloosist rääkides - bokserite seas peaks probleem olema tunduvalt suurem, kui dobberitel. Wobbler aga on jälle dobberite ja dogide "oma".

OT: eelmise kirja inglise keel on pehmelt öeldes jube.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

PostitusPostitas M&M » 24 Okt 2006 11:57

Mul on saba ja kõrvadega dobermann ja eks ta veits harjumatu ja teistsugune ole. nt küsis kord üks meesterahvas, kellel endal oli dobermann, et mis koeraga tegu on ja minu vastuse peale vajus tal suu ammuli. ka on teda taksiks peetud (seda just väikeste laste poolt) ja päris mitu korda. ja "murdjakoer" on ta tõesti - kardab kassi, sest kassil õnnestus ta ükskord pikali ehmatada/hüpata...
Kui sõbranna kuulis, et endale dobermani võtsin, siis kukkus sõimama, et kas ma olen täiesti lolliks läinud, et need ju niii kurjad koerad. ütlesin siis, et ei ole, et kõik sõltub kasvatusest. tema aga ajas oma juttu edasi (tal endal on kass).
Ka politseiga on meil hetkel tegemist, sest naabrinaine andis politseisse avalduse, et koer oli tema peale HAUKUNUD!!!! ning kui konstaabel kuulis, mis koeraga tegemist, siis oli öelnud, et need ju kurjad koerad ja osades maades isegi keelatud (ma ei tea, kas vastab tõele v mitte) ja seetõttu on ka minu koer kohe ohtlik. sest ta haukus naabrinaise peale....
koerad on võrratud :)

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 24 Okt 2006 13:33

Jah, kupeerimata dobermann on harjumatu... aga sellele vaatamata on ta dobermann. Jah, osades maades on dobermann keelatud tõugude nimekirjas. Ja just selle pärast, et ta ei satuks keelatute nimekirja ka Eestis, on sinu kui koeraomaniku vastutus SUUR.
Nagu igat koera tuleb ka sinu koera kasvatada. Et ta ei hauguks naabrite peale või möödakäiate peale.
Kui koer on veel noor ja rumalusest haugub (juhul, kui naaber koera provotseeris, võid naabrile öelda, et pole vaja provotseerida ja siis kaebust kirjutada), siis oleks kena koera keelata ja naabrite või möödakäiate ees vabandada. Kui koer juba vanem ja tegeleb sama asjaga, tuleb probleemi välja juurimine võtta tõsisemalt ette.
Kui koer tegelikult täiesti sotsiaalne, siis võiksid konstaablile ennast ja koera tutvustada, et konstaabel ise veenduks, tegu pole ohtliku eksemplariga :wink:
Mõnikord on mõned naabrid lihtsalt kiusakad.. :P ja siis on rahuliku elu huvides kasulik konstaabli juures heas kirjas olla.
Parimate soovidega......

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 07 Jaan 2007 00:26

Hmm.. ei ütleks et dobermann nii killer koer on kui räägitakse. No jah see oleneb ka kasvatusest ja iseloomust. Nt. meie dobermann hoiab oma pere ! ta on 6 a. ja pole siiamaani oma pereliikmele kallale läinud ! Peres on ka lapsed, kes kiusavad ja mängivad temaga aga koer ei tee sellest erilist probleemi.. Oma kassi ta hoiab nagu oma poega, aga ühe võõra kassi on ta hoovipeal maha murdnud küll.. Ega talle need külalisedki eriti ei istu ! Läks naabrile kallale ja paljudele võõrastele kah.. njh.. arvake mis tahate meie koer vähemalt kaitseb oma pere !

PostitusPostitas kiq » 07 Jaan 2007 00:33

Koer "kaitseb" pere, kui ta arvab, et peremees sellega ise toime ei tule. Kui ta enda omanikus kindel, tunneb ta ennast temaga turvaliselt. Ainult eriolukordades, kus omanik ei jõua reageerida vms, siis on '"lubatud" koeral rünnata.

ja Jänes-koer Remmi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Smile92 » 07 Jaan 2007 00:42

Ma olen täna juba kahte filmi näinud, kus kasutatakse "õudseid murdjaid" dobermanne :|

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 07 Jaan 2007 16:36

Küsimus ei ole ju mitte selles, et inimesed ei usuks et on olemas sõbralikke dobermanne vaid selles, et tihti võivad dobermannid esineda ka koolitamata kujul vastutustundetute omanike vastutusel. See on see koht, kus algab probleem tegelikult. Kui mulle tuleb õhtusel jalutuskäigul pargis või metsa all omanikuga vastu rihmastamata dobermann ja eriti kui mul on veel enda koer kaasas siis satun ma küll kergelt öeldes paanikasse. Ma ei tea iial mida mõtleb koeraga kaasas jalutav omanik, ma ei näe pimedas mis soost koer ka on ega ta miimikat, kas ta kujutaks mu koerale oht või mitte...veel vähem ma näen selle paarikese minevikku ja läbielatut. Võibolla on kutsikana sellele muidu toredale koerale kallale tulnud just selline spitsilaadne koer ja ta lihtsalt suhtub neisse seetõttu ettevaatlikult, ehk isegi agressiivselt. Pealegi pole just palju dobermanne kes salliksid enda läheduses samasoolist võõrast samavana teistesse koertesse julgelt suhtuvat koera. Minule ei meeldi riskida aga mulle ei meeldi, et ma sellepärast ei tohi jalutada nendes piirkondades oma koeraga kus ma tahaksin. See jutt kehtib mitte ainult dobermannide, isegi mitte ainult teenistuskoerte kohta vaid iga koera kohta, sest kui mulle tuleks isase sakslase asemel näiteks vastu isane labrador, keeraksin ma ikka otsa ringi. Ja kui mul oleks väiksem koer kardaksin ma ka arvatavasti tillemaid koeri samuti...ühesõnaga kokkuvõtvalt seda pikka lolli juttu- oleks kena kui KÕIK omanikud hoiaksid oma koerakesi avalikes kohtades rihmas, mitte ei oleks vihased rumalate peale, kes nende koeri kardavad. Nii saaksime kõik koos õnnelikult eksisteerida ja oma koeri nautida.
"Pedigree indicates what the animal should be. Conformation indicates what the animal appears to be. But, performance indicates what the animal actually is."

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 08 Jaan 2007 11:25

:Emma: kirjutas:Pealegi pole just palju dobermanne kes salliksid enda läheduses samasoolist võõrast samavana teistesse koertesse julgelt suhtuvat koera.

Vaat siinkohal on minu kogemused tiba teistsugused, julge enesekindel koer kutsub teises koeras vähem agresiivsust esile kui arg koer...
Enesekindlad koerad teevad tutvumisrituaali tavaliselt läbi ja lähevad lahku... aga kui üks neist on arg ja teise peale argusest urisema peaks hakkama, siis on küll tüli majas....
Minu isane sai just julgete isaste koertega läbi ja isegi mängitud.... aga koertega, kes olid aravõitu, ei tulnud suhtlemisest midagi välja....
Foxterjerid ju teada tuntud kaagid, aga vaat said omavahel hakkama.... ja tuttavaks said, kui mõlemad olid ikka täiskasvanud...
Parimate soovidega......

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 08 Jaan 2007 19:43

On olnud ju ka juhtumeid kus koerale, kes sõbralikult ja uudishimulikult teist koera nuusutada tahab (mitte ka pealetükkivalt või agressiivsust välja näidates) ja teine koer justkui pimedana joonelt kallale tuleb...näib eemalt juba selle mõttega. Kuidas aru saada et tegu on mitteohtliku variandiga ja kuidas siis kõige õigem oleks ohuolukorras käituda, et igasugust kaklust ära hoida?
"Pedigree indicates what the animal should be. Conformation indicates what the animal appears to be. But, performance indicates what the animal actually is."

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 08 Jaan 2007 20:02

ESMALT siis eeldaks, et iga omanik teab oma koera ja kui on teada, et koeral on kalduvus teisi koeri rünnata, jalutab oma koera rihmas :wink:
Aganojah... see eeldaks, et omanikul pole vaid 1 ajukäärd ...

Ise ei lase oma koera võõraste koerte juurde, ilma et pole koera omanikult luba küsinud (muuseas eeldavad paljud sõbralike koerte omanikud, et ka teine koer peab kõigi koertega läbi saama) ja lasevad oma lemmiku siis mõnele teisele koerale liiga ligidale. No mõni koer kohe ei kannata teiste liginemiskatseid, kuigi omaniku kontrolli all on täiesti adekvaatselt käituv isend.

Kui saavad kokku 2 lahtist koera, mina üldjuhul ei ligineks koertele.... hakkaks ennem jooksma eemale... omaniku lähenemine võib ühele või teisele poolele anda "ülbust" juurde... No aga kui läks kismaks.... siis tuleb pästa mis päästa annab...
Koera lahtiselt jalutades, silmad kõrvad lahti, et märgata teisi koeri ja inimesi ja jõuda oma koer rihma panna....

Ja millesse mina usun - kasvatusse ja halbadesse kogemustesse.
Kui ikka keegi teeb kutsikale liiga, siis see kogemus jääb neile meelde eluks ajaks.. võib olla on dobermann selline "pika meelespidamisega", aga oma koerte kogemuste najal olen ma veendunud, et just need kutsika ja noorukiea halvad kogemused viivad selleni, et täiskasvanuna koer ründab teisi koeri.
Hoidke kutsikaid halbade kogemuste eest... laske kutsikal suhelda vaid normaalse närvikavaga täiskasvanud koertega, kui ongi koerte vahel läinud kismaks, ärge tehke oma koerale haiget- kui su koera pilk on kinni teises koeras... lahutage kisma ja andke koerale mõni käsklus mida ta teab ja premeerige hoopis käsu täitmise eest...
Parimate soovidega......

FOORUMIKEELD
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Rona Sõber » 08 Jaan 2007 20:07

eks seda murja müüti olen isegi kuulnud mannidest ...
oli keiss mu elus kus kuu aega pidin üht sellist "murdjat" hooldama
lapsi ja vanainimesi ründas, aga isiklikult pean seda kasvatusveaks.
samas kui rihmata selline koer teist mööda jalutab, pean silmas ka dobermanni omanikke, kui te ikkagi ei tea koerast suurt midagi, siis võtab ju kergelt kõhedaks küll ?

isiklikult mina loomi ei karda, on tulnud ka võõra koeraga võitlemist ette ja kaotajaks jääb alati koer kui ta üksi on ...

aga teemast järeldan, et dobermanni omanikud ülistavad kui maailma parimat koera, ok, õigus on selleks igal koerapidajal. ..

aga kuidas on siis lood pitbulliga ?

omaniku jaoks maailma nunnum koer, legende aga palju ...

kas legendid tulevad laest või on neil tõepõhi ka all, võta sa kinni nüüd ..
ma üritan olla koera sõber, mitte sõbra koer
Rona album

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 08 Jaan 2007 20:16

Legendidele tekkimiseks annavad põhjust just need 1 ajukääruga omanikud....
Parimate soovidega......

& väike rosin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas :Emma: » 08 Jaan 2007 20:30

Gaidah kirjutas:ESMALT siis eeldaks, et iga omanik teab oma koera ja kui on teada, et koeral on kalduvus teisi koeri rünnata, jalutab oma koera rihmas :wink:
Aganojah... see eeldaks, et omanikul pole vaid 1 ajukäärd ...

Ise ei lase oma koera võõraste koerte juurde, ilma et pole koera omanikult luba küsinud (muuseas eeldavad paljud sõbralike koerte omanikud, et ka teine koer peab kõigi koertega läbi saama) ja lasevad oma lemmiku siis mõnele teisele koerale liiga ligidale. No mõni koer kohe ei kannata teiste liginemiskatseid, kuigi omaniku kontrolli all on täiesti adekvaatselt käituv isend.

Kui saavad kokku 2 lahtist koera, mina üldjuhul ei ligineks koertele.... hakkaks ennem jooksma eemale... omaniku lähenemine võib ühele või teisele poolele anda "ülbust" juurde... No aga kui läks kismaks.... siis tuleb pästa mis päästa annab...
Koera lahtiselt jalutades, silmad kõrvad lahti, et märgata teisi koeri ja inimesi ja jõuda oma koer rihma panna....

Ja millesse mina usun - kasvatusse ja halbadesse kogemustesse.
Kui ikka keegi teeb kutsikale liiga, siis see kogemus jääb neile meelde eluks ajaks.. võib olla on dobermann selline "pika meelespidamisega", aga oma koerte kogemuste najal olen ma veendunud, et just need kutsika ja noorukiea halvad kogemused viivad selleni, et täiskasvanuna koer ründab teisi koeri.
Hoidke kutsikaid halbade kogemuste eest... laske kutsikal suhelda vaid normaalse närvikavaga täiskasvanud koertega, kui ongi koerte vahel läinud kismaks, ärge tehke oma koerale haiget- kui su koera pilk on kinni teises koeras... lahutage kisma ja andke koerale mõni käsklus mida ta teab ja premeerige hoopis käsu täitmise eest...

Ehk siispõhimõtteliselt on lahendus oodata umbes kümmekond aastat ja loota et Eesti koerapidamiskultuur paraneb, visalt aga lõpks ikka. Aga need kümme järgnevat aastat tuleb ikka terve pere kaitsega koera jalutada. See liikuvate põõsaste, vappuvate varjude ja kumeda ketikolina märkamine on aastate jooksul üsna tugevaks oskuseks vilunud ja ka paljudest olukordadest meid tervelt välja toonud aga vahel ju ikka juhtub, et paneelmaja nurga tagant astudes leiad enda eest kolme meetri kauguselt suure koera, kellest ei tea mida oodata. Õnneks ON viimastel aastatel neid vabajooksjaid vähemaks jäänud ja uued tuuled puhuma hakanud- nimelt on paljud nende koerte üsna õnnetud lõpud omanikke pisut ümber kasvatanud ja uusi koeri koolitatakse ega lükata lihtsalt omapead välja hädasid tegema. Väga paljud pööravad koerte sotsialiseerimisele ka rohkem tähelepanu, niisiis ootame ja loodame.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 30 Jaan 2007 11:05

Parimate soovidega......

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 30 Jaan 2007 15:51

Gaidah kirjutas:Lahe pilt

Otsi pildilt elus dobermann! :irw:

PostitusPostitas Laura00 » 01 Apr 2007 18:32

mm , ma olen ka kuulnud et need dobermannid on ikka ühed niinii kurjad koerad et ei tea kohe :D
sõbrannal on mann , siuke et saba lõigatud ( kupeeritud on vist õige ? ) ja kõrvad ei ole, see teeb siukse nunnunäo pähe kohe :D . ei ütleks et ta mingi kuri on , ma ei mäletagi esimest kohtumist taga aga igastahes saame väga hästi läbi , pole üldse mingi murdja :D . seesama koer on vist meie küla hirm , kui nad oma suvilas olid , siis koer jooksis õues ringi lahtiselt . aeda polnud nende suvilal , ainult postid ,ega see vist päris õige pole aga .. aga koer üle posti ei läinud :!: :roll: igastahes ei julgenud keegi majast mööda minna , aga koeral oli juumalast suva :D
Teine lugu on siuke , et üks doberi omanik lasi oma koera õhtuti õue jooksma , lahtiselt , üksinda , mingi lamp oli veel peas ka :D mina ei julgenud isegi prügi välja viima minna , ma ei tea kas ta oli kuri ka või , aga ehmatab ju ikka , vb koer ise ka ehmatab , ja siis võib midagi teah , ah mina ei tea , igastahes ma ikka korralikult kartsin seda koera, mitte dobermanne , aga jus seda koera , üldse ma kardan koeri , kuigi ma pole kunagi hammustada saanud , ehmatas üks vist .

igastahes dobermannid mulle meeldivad väääga :hups:

PostitusPostitas kärt29 » 01 Apr 2007 20:30

Kunagi 18 aastat tagasi kui ma sõbrannaga tema koera jalutasin (endal siis veel ei olnud koera) käis meiega kaasas ka üks isane doberman oma omanikuga.. sellest ajast peale on minule jäänud dobermanist kui väga enesekindlast ja tasakaalukast koerast, peale selle veel jõulise ja muljetavaldava välimusega tegelasest.
Lasnamäe dobermanid jalutasid küll enamus aastaid pirita metsas omanikega lahtiselt ja ei teinud kellelegi minule teadaolevalt liiga. Hilisemast ajast kui ilmusid kupeerimiskeelud ilmus üks lõikumata doberman keda omanik KUNAGI rihmaotsast lahti ei lasknud kuigi koer oli silmnähtavalt sõbralik.. tegemist oli pigem sellega, et ei viitsitud koera õpetada juurde tulema ja kardeti ärajooksmist kuna ei viitsitud üle 200m edasi tagasi jalutada.. sellest koerast oli lihtsalt kahju.
Muidu lihtsalt möödaminnes kord kui Lessi (dogitüdruk siis) ühe samuti lahti oleva dobermanitüdruku juurde jooksis, paar meetsit enne seisma jäi ja aeglaselt ligineda tahtis siis too tõstis suurt kiljuvat "seakisa" ja hüppas hops 1 sekund hammastega laksutades lessil õla katki.. rohkem midagi ei toimunudki aga eks too noor koer ehmatas ja käitumise tulemusena, pidime hiljem õmblema minema (esimene ja viimane kord meie elus). Ründamisi on kusjuures olnud paar teistki ja veidi pikemaid ründaja poolt (Less ei kakelnud kunagi keeras ainult õla ette) aga viga pole kunagi enne ega pärast nii saanud:) Teravad hambad on igal koeral, mõni lihtsalt kasutab neid kiiremini ja ma ei usu, et seekord tegemist oli mingi asjaga millepärast tõugu karta.
Samas ma olen näiteks selline inimene kes ei eelda, et kõik koerad pidevalt ja igal pool peaks rihmas käima.. kui on vastav koolitus siis võiks vabalt ka ilma rihmata käia. Kuidas muidu linnas elav koer saab ennast tühjaks joosta, ennast kindlalt ja sõbralikult ülal pidada kui temaga ainult rihmas jalutatakse ja kaitseinstinkti kinnistatakse:S
Alati on jäänud ka selline mujle, et manne ei ole kunagi toodetud nagu rotikaid ja nende hind on alati olnud suht krõbe selleks, et niisama endale lubada teda kellelgi lõhki tõmmata, peale ässitada vms. Seetõttu manniomanikud keda ma kohanud olen, on oma tõugu väga armastanud ja hoidnud- minujaoks eeldab tõu armastus juba seda, et tema tuleviku ja käitumise eest hoolitsetakse ja tuntakse uhkust. Mõni omanik on jah teele sattunud ka selline kes paaniliselt kardab oma koera kõigi teistega kokku lasta kuna väidab, et ta sööb kõik ära..vihaseid pilke olen ka saanud kui mul koer rihmata kõrval käib ja endal kõvasti kõrval rihmast hoitakse.. sellele väidaksin, et väga kasvatuse küsimus jällegi.
Isiklikult ei kujuta kuidagi ette, et mann võiks olla ohtlikum või tigedam kui mistahes teine teenistuskoer; soliidsed, intelligentsed ja ilusad on hoopis.
Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest. (Eleanor Roosevelt)
mudi http://193707.edicypages.com/
esitlus http://yetrix.webs.com/
http://299766.edicypages.com/

PostitusPostitas Laura00 » 03 Apr 2007 21:51

veel ma tahtsin lisada seda et minuarust teevad need lõigatud kõrvad dobermannis siukseks .. mm .. kurjema näoga v ma ei oska öelda , kuidagi kurjemaks näost , kui ilma . :P

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 15 Apr 2007 02:36

Minu esimene kokkupuude manniga oli juba varases nooruses. 7a, kui ma ei eksi. Ilus kupeeritud pruun ja rahulik oli. Mitte, et ma teadsin, et tegu oleks "murjdakoeraga" aga igatahes juba siis hakkas mulle ta meeldima. Hiljem rääkisin emale kah ja siis, kui ema teada sai ,et tegu oli manniga sain range keelu enam selle koera lähedusse minna :D
Siis ma veel ei mõistnud, miks ma ei tohi seda teha..Nüüd aga küll :)
Loomulikult oli ema sügavalt mures, et midagi jutuda võis.. Noor hüperaktiivne ning hulljulge nagu ma olin :D
Kuna mulle juba nooruses ei räägitud nende suurest "murdmiskirest" ja sellest alles murdeeas kuulsin siis tundu see vaid naeruväärne. Minu jaoks on alati olnud koer vaid koer, kelle iseloom (kurjus, käitumisoskus, probleemid) sõltub peremehe kasvatusest.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 16 Apr 2007 10:28

Mina pidin alles eile veel oma ämmale pikalt selgitama, et dobermannid ei lähe iseenesest vanemaks saades kurjaks... Ise ta on mu vanamutti ju küll näinud, pole teises ju kurjusekübetki - aga kuulujutud on tugevamad - ikka ei usu. Pidin siis tükk aega vaeva nägema, et ämmale selgeks teha, et koerte käitumisvead põhiliselt inimesest tulenevad - s.t. vale kasvatamise/käsitlemise tagajarjeks on...

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 16 Apr 2007 12:59

Aastat 10 või natuke rohkem tagasi elas Annelinnas üheksandal korrusel üks suur isane dober. Muidugi lõigatud, nagu tol ajal kombeks. Omanikud miskipärast lasid koera alati trepikotta ootama ja jäid ise tuppa ülariideid selga panema. Mina olin siis veel algkooliõpilane, tulin koolist koju. Kuna ma olen paras udu ja tihti oma mõtetes, siis oli paganama suur ehmatus, kui liftiuste avanemisel üks pirakas dober lifti sisse kargas, enne kui üldse liigutada jõudsin. Ega koer muidugi midagi paha ei mõelnud, sättis ennast minu kõrvale istuma ja vaatas sellise näoga mulle otsa, et noh, sõidame! :)

Ei mäleta küll, et konkreetse koeraga mingeid muid probleeme oleks olnud, võõraid ta üldjuhul ignoreeris. Aga hirmus sahmerdis oli küll, paigal ei püsinud sekunditki. Või noh, ühele laisale dogiinimesele ilmselt tundubki üks asjalik dobermann natuke aktivist olevat või kuidas? :roll:
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Blanca
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dobermann » 17 Juun 2007 16:39

Meil on nii, et kui keegi õues küsib, et mis tõug on, ja me vastame, et dobermann, siis on vastuseid erinevaid. Mõned ütlevad, et ahjaa, see on ilus koer jne. , mõned aga küsivad, see on ju tapjakoer, kas ta ei hammusta? :P
Koerad on võrratud:)

EelmineJärgmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist