Kuulujutte dobermannidest

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 25 Sept 2007 18:55

Rents alustab ka siis ühte kuulujuttu doberitest - nimelt on Tartust veidi Võru poole üks heinamaa, kus lehmad rohtu söövad. Aeda sellel aga ümber ei ole, nii et selleks, et lehmad teele ei satuks, on heinamaa ühes otsas üks karjane (mees) ja teises otsas teine karjane (dobermann). Vähemalt sealt mööda sõites jäi küll mulje, et koer on karjavalves. Nii et nüüd on debermann juba ka karjakoer, poleks osanud seda arvatagi :wink:

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 26 Sept 2007 11:41

Kui õigest õpetada siis on dobermann, kui intelligentne ja õppimishimuline koer, võimeline kõik selgeks saama. Tuleb välja, et ka karjakoera ameti :irw:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas millgret » 22 Juun 2008 17:55

Ljudmilla
Kennel MILLGRET
Praha rotipüüdja,chihuahua,kääbuspinser
http://www.millgret.breeder.ee

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 23 Juun 2008 11:06

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 23 Juun 2008 15:45

mare sealt ei saa pilte vaadata ...
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Juun 2008 15:03

Sorry! Kui kontrollisin, siis õnnestus, nüüd ei saa ise ka...

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 24 Juun 2008 15:37

[img:500:335]http://www.album.ee/files/40/226/norm/15640226_B5iA.jpg[/img]
Nüüd ehk õnnestus...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas mammumari » 24 Juun 2008 16:11

Ma mäletan, kui ma väike olin, siis ma rääkisin kõikidele, et dobermann on koer, kellel on kõrvad hästi tihti haiged :irw: Sellepärast, et kui ma Tallinnas Ristiku tänaval elasin veel, siis aknast välja vaadates nägin alati ühte nais koos oma kahe dobermanniga jalutamas ja ühel neist oli tihti kõrvad kinni seotud.

PostitusPostitas koerad1 » 25 Jaan 2009 03:34

katleen kirjutas:Üks aastate tagune lugu, koeradki need, kes tänaseks Vikerkaaremaal....
Olin sõbranna juures maakodus ja nii juba mitmendat korda ja aastat. Kogu küla teadis, et dobermannid jälle kohal. Naabrimees käis igal hommikul linnaprouadele värsket piima toomas ja ega peale koerte tal tavaliselt kedagi vastas polnud, sest nii vara linnainime ju magab . Ei mingeid probleeme koertega. Dobermannidega siis. Kuni ühel hommikul tuleb tema taas piimaga ja avastab keset õue lehma säärekondid koos sõrgadega. Läinud siis naabrimees kiirelt oma karjamaale lehmi üle lugema...... õnneks kõik alles.

Meil nalja siiamaani, et tood oma koertele tapamajast sääred närida ja kogu küla loeb oma lehmi, sest mine sa tea neid murdjaid dobermanne.....

Issand, kui hea! :irw: 8)

Olen kuulnud, ka et doberid need "mõrtsukad". Tean, et bullterjerit kutsutakse seaks..,.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pinku » 25 Jaan 2009 13:24

http://www.youtube.com/watch?v=ZXCrmrcQnU4

Suurepärane video dobermannide ja laste läbisaamisest!

Ise pole kunagi mingeid koera müüte uskunud, sest ei ole niimodi, et kõik selle tõu koerad oleks kurjad, vaid ikka kõik oleneb kasvatusest. Olen seda üritanud ka tuttavatele selgeks teha.

Ise elan koos 5 aastase dobermanniga, kes mind sai tundma kui ta oli 3 aastane ja võttis mu kohe omaks. Muidugi ei jäänud ta oma endisest omanikust ilma vaid mina tulin juurde. Kuid alguses räägiti, et ole ikka ettevaatlik ta võib ikkagi kergesti kurjaks saada, kuid lõppes sellega, et tema magas minul kaisus :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas n2ffic » 25 Jaan 2009 20:12

Tegime kord Taigaga enne trenni aega parajaks, kui üks teretuttav tuli ja väga etteheitva ohkega küsis, et miks ma küll oma koera olen lasknud kurjaks lõigata? Ma arvan, et mu silmad venisid paar numbrit suuremaks. Siis see täiskasvanud ja täie mõistuse juures olev inimene seletas mulle täiesti tõsise näoga, et naturaalsed dobermannid on sellised tavalised koerad, ülim agressiivsus ja verejanu ilmnevatki alles peale "kurjaks lõikamist". Ma küll üritasin talle selgeks teha, kui absurdne on tema väide, aga ma kardan, et ta ei tahtnudki minust aru saada.
Seltsis on segasem, aga segastega me ei seltsi!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 25 Jaan 2009 21:33

Tegelikult on "naturaalsed" dobermannid hoopis ohtlikumad - kord saad kõrvadega vastu vahtimist, siis sabaga vasta sääri... Ja tavaliselt ei juhtu see omanikuga. :P
Everyone around you was corrupted

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 25 Jaan 2009 21:46

Lisaks kõigele muule ei oska keegi ju naturaalset dobermanni karta ka... :irw: Muudkui tulevad "igasugused", nunnutavad ja nännutavad, lõpuks küsivad tõugu - ja kaovad kiirelt :o - no nii igaks juhuks. :irw:

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 25 Jaan 2009 23:04

No ärge jamage - ka kupeeritud dobermann on nunnu! :angel:

Fad on ka peetud eem... kohe räägin:
AP ehk mäletab kuidas ühel kevadisel Tallinna CACIB näitusel istusin Faga tema telgis. Tuli juurde üks noor perekond ja loeb lammaste tutvustust telgilt. Loeb, vaatab Fad ja loeb jne. Käivad sügavad Fad. Mingi hetk siis AP lisab, et noh... kui vana-lammas huvi ikka pakub, siis vaadake ikka neid teisi, kes puurides. Et see koer, keda teie paitate on dobermann :P
Mille peale muidugi korjati lapsed kokku ja koliti eemale.

Ju sõnal dobermann on selline 'kuri' kuulsus. Seni kuni ei tea on kõik armas ja nunnutamist väärt.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 26 Jaan 2009 00:45

AP ausalt ei mäleta... :oops: Aga ei eita - täiesti võis võimalik olla :) Sest Ziil doberiga tuleb tuttav meie telgi all ette küll :)

Vist kusagil olen sellest juba kirjutanud... aga aastal 2001, kui ma soomlastega reisisin tõlgi ja asjaajajana mööda Euroopa näitusi, siis ühele reisile tuli kena noor naisterahvas, Outi nimeks, minu silma järgi miskise x-pointeriga. No oli öö kah (laev tuli sisse kell 24.00, koeral oli mantel seljas, lontkõrv, pikk saba ja muidu lahe loom) ja ega ma rohkem süvenenud asjasse - vaja koerad puuridesse panna ja sõitma hakata. No ja kui ma siis vaatasin hommikul Poolas sellele koerale otsa... nähh, dober mis dober :irw:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 26 Jaan 2009 01:14

airepiret kirjutas:AP ausalt ei mäleta...

Noh... see lugu hea paar aastat vähemasti vana. Fa võis parimal juhul meenutada üht eriti pügatud lammast - kuigi värvus pole ka samas päris see lamba oma :D

airepiret kirjutas:minu silma järgi miskise x-pointeriga... vaatasin hommikul Poolas sellele koerale otsa... nähh, dober mis dober :irw:

No vot - 'maskeeritud' dobermann nagu hunt lambakarjas! :irw:

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 26 Jaan 2009 09:11

Kõige enam tegi mulle Leedus näitusel nalja just see, et perekonnad jäid meid väga pikalt vaatama, lõpuks julgesid juttu tegema tulla, enne äraminekut aga nentisid - vot sellise dobermanni julgeks juba võtta küll... :irw: (Neil ju kohalikke "londikuid" pole - polnud enne näinudki sellist imelooma :D )

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 26 Jaan 2009 10:55

Räägitakse, et Leedus üldse liiga palju dobermanne - nad tihti ei tunne kupeerimata kujulgi seda tõugu ära rääkimata muidugi siis veel londikust :wink:
Ajate seal kohalike päid sassi :D

ja loomaaed pagasis
Kasutaja avatar

PostitusPostitas luckydog » 26 Jaan 2009 20:24

Üks lugu siis ka oma koduseinte vahelt.
Flyndil järgi käimine ja koju toomine, käis nii kiiresti, et polnud aega koduseid teavitada. (seda enam, et ta pidi ju vaid üheks ööks jääma :irw: ) Poole tunni pärast saabus koju vennanaine. (looma ja koeraarmastaja temagi, kuid tõugudest suurt ei tea) Oli meeldivalt üllatunud ja rõõmus, et jälle üks abivajaja saab õigele teele juhatatud. Ninnu-nännutas koera. Jagas ohtralt kiitust. Ja leidis kapist ka vorstijupi. Lõpuks märkas küsida ka tõugu... "Issand, dobermann!? Miks sa kohe ei öelnud??? Ma poleks koju tulnudki. Need on ju hirmkurjad!
Ta ei osanud arvatagi, et doberd võivad lontkõrvalised olla.
Tänaseks on kõik usku muutnud. Ka külalised. :D

Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

PostitusPostitas lõvi » 26 Jaan 2009 23:41

Nojah, võtan mina üks päev kodus telefonitoru ja läbi vestluse jõudsime siis minu koeraasjadeni. Jõudsin ainult alustada rääkimist, et millal siis kutsikas võiks tulla kui kuulsin kisa: " Ah sina võtad ikka dobermanni jah? Aga kas sa ei arva, et teised võivad sellepärast kannatada?! Nad tulevad oma lapsele ka kallale! Nad võtavad kogu sinu energia ja tähelepanu!" jne jne jne.

Eelmisele sugulasele ei jää sugugi ka mu vend alla. Ütleb, et kui mina selle kutsika võtan, siis ärgu ma üle tema ukse läve enam astugu. Veel on arusaamatu, kas selle kutsikaga või siis mina kogu täiega. Too ju verekoer ja murrab kõik maha.

:(

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 28 Jaan 2009 13:00

Lõvi ma tahaks näha inimest, kes ei suuda kutiskale ei öelda, olgu ta maine nii hirmuäratav. Kutsika tembud, pilk ja armsus murrab enamasti siiski kõikide südamed ;)
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

PostitusPostitas lõvi » 28 Jaan 2009 14:51

Seda küll. Aga kutsikas kasvab ju suureks ja siis saab temast ju murdja! :twisted:

Vinge Villi ja Campary
Kasutaja avatar

PostitusPostitas liisakiisu » 28 Jaan 2009 15:02

No ma võin öelda nii palju, et minu pruuni kutsikat on kardetud Keila tänavatel algusest peale. Vaatamat sellele, et ta oli väike ja lisaks on ta veel pruun, mille tõttu on minult mõned korrad küsitud kas see on dobermann, et nad pole sellist värvi enne näinud. Enamus inimesi, kes meile vastu on jalutanud läksid ringiga mööda, kes suurema, kes väiksemaga.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 28 Jaan 2009 19:07

Kusjuures mitmed inimesed on mulle väitnud, et pruuni dobermanni pilk näeb kurjakuulutavam välja. Ise küll aru ei saa otse... aga kui pingutada, siis arvan end teadvat, millele vihjatakse või miks.

PostitusPostitas lõvi » 28 Jaan 2009 22:00

Eee... ja millele vihjatakse siis?

Vinge Villi ja Campary
Kasutaja avatar

PostitusPostitas liisakiisu » 28 Jaan 2009 22:16

Ma lihtsalt tõin näite, et kõigi kutsikate armsus ei murra kõigi südameid.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 28 Jaan 2009 23:22

lõvi kirjutas:Eee... ja millele vihjatakse siis?

Kui silmavaatest rääkida, siis tulenevalt nii karvkate kui ka naha erinevast värusest (tavaliselt on ka silm ise pisut heledam) võrrelduna mustaga, mõjub pilk teistmoodi.
Lihtsalt on erisugune - iseasi kas mina selle 'evil eye' alla liigitaks 8)

Ja muidugi on mingi hulk inimesi, kes tõesti ei tea, et dobermann võib ka pruun olla. Alles hiljuti üks tuttav koeraomanik mainis minu pruuni elukat nähes, et kas mul Farah (musta värvi) ei ole mitte pisut tumedam. Ma siis valgustasin, et on tõepoolest, aga mitte ainult erinevat tooni, vaid hoopis värvi.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 29 Jaan 2009 10:07

Mina olen küll "eluaeg" pruune leebemateks ja musti tigedamateks pidanud... :)
Aga nüüd, vaadates oma musta doberi sõstrasilmi - no ei ole neis mingit kurjust... :D Ainult uudishimu ja tegutsemistahe. :wink:

PostitusPostitas metsaelanik » 30 Jaan 2009 14:45

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 30 Jaan 2009 20:49

Samas inimeste vastused on väga mõistlikud. Ei ole hüsteeritsemist nagu tavaliselt perekoolile kombeks vaid selgitamist ja arutamist.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 30 Jaan 2009 20:52

rotten kirjutas:Samas inimeste vastused on väga mõistlikud. Ei ole hüsteeritsemist nagu tavaliselt perekoolile kombeks vaid selgitamist ja arutamist.

No eks peale selle 16-aastase enesetappu, on see foorum suurema luubi all ja inimesed hoiavad ennast tagasi? Või siis on tavalised lällajad lihtsalt vait.
Everyone around you was corrupted

PostitusPostitas kaica » 13 Dets 2009 12:24

Meie naabriproual on Charles King Cavalier spanjel nimega Baruto ning alati kui meie oma doberiga õues oleme kordub üks ja see sama stseen. Nimelt ligineb meile antud proua ning hakkab juba eemalt oma koerakesega rääkima: "Barutokene, ära sinna küll mine - see on NII kuri koer. NII kuri koer on, Barutokene, ära mine", endal nina uhkelt püsti ja ei vaata meie poolegi. Sõna "nii" on rõhutatud, et ikka kõlaks pikalt ja arusaadavalt.
Kurjaks koeraks siis meie neljakuune kutsikas.

Seda lõuakrambi juttu usub aga isegi minu mees :ha:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Adele » 28 Okt 2010 12:27

Ma tean, et minu majas esimeses trepikojas elab üks isane must kupeeritud dober.Omanik ytles, et 7 kuune.Kahjuks rohkem jutule ei saanud kuna vene keel on minul täiesti puudulik.Oleks tahtnud veidike ikka juttu puhuda kuna koer on kuidagi selline, et käib suukorviga lahtiselt ja nii kui inimesi näeb, siis karvad selja peal turris, haugub ja keksleb su ümber.Muidu eriti vahva tegelena.Ja küll nad on ikka päris kutsikatena lahedad..Pikkad jalad, aga samas kuidagi sellised veidike paksud ka need jalakesed:)Oli igatahes tore vaada ja oma silmaga ka lähedalt kaeda kuna dobereid olen terve elu imetlenud, aga ilmselgelt vaid imetluseks see jääbki kahjuks.
*kõik ei saa olla geeniused, mõni peab normaalseks inimeseks ka jääma.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Andryk » 01 Nov 2012 23:06

Kui nüüd kristallselt aus olla siis ega see dobermann nüüd päris sülekoeraks ka ei aretatud :D. Olen ise olnud paari emase manni omanik ja tean, et kui sulle juhtub ikka geneetiliselt ebakindel ja instinktilt agressioonile (mitte saagile) kalduv mann, siis võibki kurja koera legend sündida. Ma ei tea muidugi täpselt, aga ma olen päris palju neid ebakindlaid manne näinud või lihtsalt juhtunud nägema. Oman ka ühte isast ja väga enesekindlat manni kellega ei ole probleeme olnud.Emaseid on tulnud küll juti peal hoida.

Samas kogesin ühte lahedat juhtumit, kui käisin manniga talle suukorvi ostmas. Minnes kupeeritud manniga ilma suukorvita poodi, et seda sealt osta käisid inimesed rahulikult koera kõrvalt mööda ja mõnigi ütles, et vaata kui kena koer. Peale ostu aga jätsin korvi koerale pähe ja läksin poest välja. Samas hakksid inimesed siis minust kaarega mööda käima :D

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 02 Nov 2012 01:00

Andryk kirjutas:Oman ka ühte isast ja väga enesekindlat manni kellega ei ole probleeme olnud.Emaseid on tulnud küll juti peal hoida.

Loodan, et rääkisid siin oma koertest ja mitte kogu tõust. Veidi jäi üldine toon kõlama. Kinnitan, et ebakindlaid ja agresiivsusele kalduvaid isendeid on ka isaste dobermannide hulgas, see ei olene soost. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Andryk » 02 Nov 2012 12:31

Loomilikult saan rääkida ainult oma kortest, sest üldistusteks puudub mul lihtsalt alus :)

Eelmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline