Kuulujutte dobermannidest

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
Segased Simba & Sammy
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu&Simba » 22 Mär 2005 00:03

...mina näiteks olen kuulnud, et dobermannid igavesed tapjakoerad & tädi just siin kõrval ütles kui ma talle dobermanni pilti näitasin, et sellise koeraga küll ei julgeks ühes toas olla :roll:

Et siis milliseid igasugu jutukesi teie olete kuulnud/kuulete dobermannide kohta.
Tervitustega Annu & Simba :paw:

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 22 Mär 2005 00:21

No meie oma kohta rääkis kogu küla vereimeja ja vereimeja! Ei mäleta nagu, et kellegil verd lastud oleks!
Kui dobermann vereimeja on siis huvitav, kuidas külarahvas bullterjerit kutsuma hakkab :hups:

külaline

PostitusPostitas külaline » 22 Mär 2005 10:15

no meile tulid ka siis külalised ja küsisid mis tõugu teie koer on. kui ütlesin et dobermann siis rääksid nad mulle et see on ju see kõige kurjem tõug maailmas ja et tal tekib lõuakramp...kohe hakkasid koerast ka eemale hoidma, kui koer nuusutas siis oli paanika lahti, et nüüd kargab jalga. :roll:

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 23 Mär 2005 00:27

Hitt on muidugi see, et 2 aastaselt kasvab manni aju liiga suureks tema kolba jaoks ja siis ta keerab ära: läheb tigedaks ja hakkab valimatult kohe ründama. Ja muidugi tuleb dobermannile iga nädal vähemalt korra korralikult peksa anda. Muidug tuleb kallale! Üleüldse hästi kolki anda muudkui kutsikast peast kohe :irw: :twisted:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kirsi » 23 Mär 2005 09:52

no forte ei olnud veel poole aastanegi, kui inimesed aeda ei julgend tulla:)
(ütleks et forte oli pigem selline aeglane kasvaja, et poole aastaselt veel väga kutsikas). helistasid aia tagant, et keegi tuleks välja :P
Aga kui koertest juttu on tulnud, siis ikka mainitakse et selline murdja koer, et kui kallale tuleb, siis ei jäta enne kui tükid taga :angel:
Parim on aga rotweileriga võrdlus, et kui juba rotikad tigedad on, siis dobermann kohe mitmeid kordi hullem :roll: Ja dobermannid pidid 2 aastaselt kõigepealt ikka oma peremehele kallale minema :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 24 Mär 2005 14:15

Üks aastate tagune lugu, koeradki need, kes tänaseks Vikerkaaremaal....
Olin sõbranna juures maakodus ja nii juba mitmendat korda ja aastat. Kogu küla teadis, et dobermannid jälle kohal. Naabrimees käis igal hommikul linnaprouadele värsket piima toomas ja ega peale koerte tal tavaliselt kedagi vastas polnud, sest nii vara linnainime ju magab . Ei mingeid probleeme koertega. Dobermannidega siis. Kuni ühel hommikul tuleb tema taas piimaga ja avastab keset õue lehma säärekondid koos sõrgadega. Läinud siis naabrimees kiirelt oma karjamaale lehmi üle lugema...... õnneks kõik alles.

Meil nalja siiamaani, et tood oma koertele tapamajast sääred närida ja kogu küla loeb oma lehmi, sest mine sa tea neid murdjaid dobermanne.....
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas millgret » 26 Mär 2005 22:39

Meie viimase pesakonna laps Millgret Ada-Atrada oma kodus.
Pilt
Ljudmilla
Kennel MILLGRET
Praha rotipüüdja,chihuahua,kääbuspinser
http://www.millgret.breeder.ee

Segased Simba & Sammy
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu&Simba » 27 Mär 2005 00:45

Jep. Nüüd oleme kõik veendunud et dobermann on killer koer :irw:
Tervitustega Annu & Simba :paw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas TibiLotte » 27 Mär 2005 14:16

Ma küll ei tea sellest tõust eriti palju, aga see oleneb ikka vanematest ka :wink:
Tibi&Lotte on mõnusad cavalieri piigad.

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 28 Mär 2005 10:19

TibiLotte kirjutas: aga see oleneb ikka vanematest ka :wink:

Pilti vaadates küsiks - kumma vanematest? :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bagi » 28 Mär 2005 14:20

Huvitav on see, et oma lapsi inimesed kasvatavad ja õpetavad ja sotsialiseerivad. See on nagu loomulik. Oma koertest me arvame, et need kasvavad ise ja saavad omadega paremini või halvemini ikkagi hakkama.
See, et inimesed üksteist tapavad, vägistavad, röövivad, tundub meile küll õudne, kui aktsepteerime - inimesi ju igasuguseid.
Ehk siis inimene inimesele ohtlik võib olla, see on OK. Koer EI tohi olla umbusklik ja valvas, seista oma pere kaitsel, sest siis on ta kohe "murdja" ja kuulub hävitamisele.
Manni võttes puutusin väga palju oma tutvusringkonnas suhtumisega, et hulluks läksid või, sul ju lapsed kodus, murrab maha, pureb...
Selgitasingi siis, et tegelikult kujutab inimene inimesele palju suuremat ohtu kui koer inimesele iganes suudab.
Ja kõik sõltub siiski kasvatusest. Dobermann vajab kasvatamist ja tegelemist, piiride ettenäitamist, täpselt nagu inimlapski.
Ei ole halbu koeri, on vaid vastutustundetud ja halvad peremehed.
Ärge kujutage ette et ma nii naiivne olen!

Hõbekollitar Viola
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Svejk » 10 Apr 2005 17:43

Mina olen sellist asja dobermannide kohta kuulnud, et nad on sellised "üheinimesekoerad", kes omanikuvahetust ei talu, vaid hoopis murduvad totaalselt, kui vanast omanikust millegipärast ilma jäävad. On siis nii või? Kuidas tegelikult need "teise ringi" dobermannid perevahetust taluvad? Või kui vanalt ja kui kiiresti selline jääv kiindumus tekib? Kas tasub üldse mõelda täiskasvanud dobermanni võtmisele või tuleb sellisest teost rohkem probleeme kui rõõme? Sorry, kui see kuulujutt tõele ei vasta, kuid seni pole keegi seda veel ümber ka lükanud. Loodan, et teete seda nüüd.

Miskin

Omanikuvahetus

PostitusPostitas Miskin » 10 Apr 2005 22:31

Minul on küll kogemus... Võtsin kunagi oma isikliku manniplika kõrvale ka ühe sellise kodu otsiva mannipoisi ja pole siiani kahetsenud. Moodustasid omavahel sellise mõnusa paari, jooksid õue peal ja mängisid ja võtsid üksteiselt muideks oskusi üle. Manniplika näiteks hakkas lahtisesse väravasse normaalselt suhtuma, poiss jälle aktsepteeris nõuet kööki mitte tikkuda. :roll:
Et selline koer meile koju tuli, oli puhtalt endiste omanike hea suhtumise tulemus. Koera kommete, käitumise ja rutiini kohta anti väga üksikasjalik seletus, koer ise on hea kooli saanud ja sõbralik. Endiste omanikega on siiani hea kontakt, kirjutame ja saadan neile pilte. Elavad praegugi koera ja meie elule kaasa. :angel: Eks algul oli koeral natuke nukker olla ja ka pererahva kirjad kaugelt olid minoorsevõitu :(
Koerasse suhtusime rahulikult ja tõmblemiseta- nn jätsime ta harjumise ajaks rahule. Panime kohe paika reeglid, millest üle astuda ei tohtinud ei oma ega võõras koer ja kuna info oli olemas, siis justkui jätkasime tema endist eluviisi. Süüa said samal ajal ja ka jalutamas sai käidud korraga mõlemiga- üritasime käituda nagu oma koeraga. Ei ole veel temas pettuma pidanud, pigem vastupidi- oli toredaks üllatuseks, et loom nii mõistlik on. Nüüd on sellest möödas juba kohe 2 aastat ja aeg-ajalt ajab värina peale, kui mõtlen, et ma veel kõhklesin... :?
Praeguseks on oma mannipliks vikerkaare-radadel ja poisist saanud täitsa oma koer, loobuda kindlasti ei kavatse ja julgustaks teisigi. :)
Aga seda ärge unustage küsida- kas koer on sõbralik ja et kuidas on lood sõnakuulelikkusega- meil pole probleeme olnud, küll aga võivad need uues kohas tekkida :roll:

tantsib ja ulub koos huntidega
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ieska » 11 Apr 2005 11:15

Dobermann on kuri ja domineeriv koer ning kui omanik tema pilli järgi ei tantsi, ta joonelt näo lõhki tõmbab. Käima peab kikivarvul ja hingama ka vaevukuuldavalt. Kui ikka sell sängi vallutab, koli heaga esikusse mati peale. Ja need dobermannide omanikud on veel erilisema pealuuehitusega tegelased: kurjad, julmad, enesekesksed, sigarikkad nagunii.

Vot selliseid legende.

Isiklikult olen kahte dobermanni omanikku näinud. Ja ülla-ülla, nad ei hammustanudki mul nina peast! :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Taffy » 12 Apr 2005 20:42

jh mul see probleem ka ees olnud et ema uskus kuulujutte...selle pärast ei saanud endale doberit...jutt oli umbes nii et dober ühe inimese koer ja teistele läheb kallale...-murdja.siis hakkati talle lugema halbu jutte doberitest ja koer jäigi saamata :?
Ja hoolimata sellest, et ma kasvan kiiresti suureks, ära lakka mind armastamast. Oma sisemuses olen seesama kutsikas, kuigi mu välimus on muutunud.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 27 Mai 2005 15:57

Nu jumal tänatud, et ma neid legende enne kuulnud ei olnud, kui eile varjupaigast Ressy ära tõin. Ressy on ka juba pm suur koer - kuskil pooleteise aastane ja ka alguses haukus oma puurist meie peale mis hirmus (no kas te ise ei karjuks, kui istuksite puuris ja teid vahitakse vabadusest), aga kui puurist välja ja jooksma sai, siis oli kohe suur sõber. Ei ole ükski koer tapja, kui temaga on hästi käitutud. Muidugi võib koer peale esimese omaniku kaotust murduda, kui omanik temaga väga hea oli ja talle kogu maailma tähendas, aga sellised on ju ka inimesed - murduvad kellegi väga kalli kaotamisest. Mina olen igatahes rõõmus, et sain endale varjupaigast sellise armsa sõbra. Ta ei ole VIST puhtatõuline, aga ega ta palju segatud ja ei ole... ja keda huvitavad müüdid, kui on tegelikkus :)

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 31 Mai 2005 13:27

No ei saanud Copy-mata jätta... :irw:

Võetud siis vastus Lemmiku foorumist, teemale "Väga agresiivne dobermann"....

Suuremana ongi Dobermannid gresiivsed nad on ju täielikut lihasööjad..
Koer läks vb. agresiivseks sest ta ei saanud olla ema kasvatusel ja käitumis järgimisel.
ürita leida kasvataja ja tema ema üles ja jätta ta nägalas kaks korda vähemalt tunniks ema juurde..küll ta õpib sellest

Selgituseks veel, et küsiti 8 kuuse koera kohta kes kirjeldatu põhjal on lihtsalt aktiivne, sõnakuulmatu ja pealetükkiv....
Parimate soovidega......

PostitusPostitas evita » 31 Mai 2005 13:59

Gaidah kirjutas:No ei saanud Copy-mata jätta... :irw:

Võetud siis vastus Lemmiku foorumist, teemale "Väga agresiivne dobermann"....

Suuremana ongi Dobermannid gresiivsed nad on ju täielikut lihasööjad..
...

....

Ei jäägi muud üle, kui õnnelik olla, et minu koer on taimetoitlane, mitte nagu dobermannid, kes on lihasööjad ja sellest tingituna agressiivsed :irw:

Aga jah, eks kunagi oli ju müüt ka selle kohta, et koerale ei tohi anda toorest liha - muutub agressiivseks.
Home is not where the heart is, it's where the dog is. Where is my home?

& Devvu & Mia
Kasutaja avatar

PostitusPostitas devilstar » 31 Mai 2005 14:42

Me jalutasime eile õhtul pargis oma tüüpilist ringi..Läksid mööda lapsed, kolm-neli tüdrukut, kuskil 9-12 aastased, nägid Devvut ja üks kukkus alles seletama : Näete, see on see hästi rõve koer kes kõiki ründab ! Kõige kurjem koer maailmas..
Tahtsin juurde minna ja loengut pidada, aga kahjuks ei saanud :|

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 05 Juul 2005 09:11

No tapjakoera illustreerimiseks 1 hea pilt http://www.koertekoda.net/forum/album_pic.php?pic_id=1363

Aga tegelikult olevat dobermannid jahikoerad :wink:
ja aretatud spetsiaalselt metssea jahiks...

Sellist versiooni kuulsin 2 tädikese dialoogist, kus 1 vähemteadlik küsis teise teadlikuma käest, et mis tõug see on (Panda oli kaasas). Dobermann, vastas teadlik tädi ja siis tuligi juurde seletus, et jahikoer :irw: .... vähemteadlik tädi vastas aint, et ahaa... :irw:
Parimate soovidega......

Külaline

PostitusPostitas Külaline » 14 Aug 2005 23:01

mina kui dobermanni kasvatajana ütlen, et mann on maailma targemaid ja intelligentsemaid koeri, ta astub välja ainult oma peremehe kaitseks, minu oma nii nunnu.Nii et dobermann pole üldse selline tapja nagu paljud arvavad. Ma ei saa inimestest aru, kes kardavad dobermanni, huvitav koera kardetakse aga pätte ei kardeta.....

kah keegi

PostitusPostitas kah keegi » 17 Aug 2005 16:01

eks dobermann pisu kurjem ole, kui enamus teisi tõuge. Et keegi oleks ribadeks kisutud või surema hakanud dobemanni ründe järel, pole ka nagu meil kuulnud(selles tipus teised tõud kui ajakirjandust jälgida). Suvalisele koerale päris niisama ligi ikka ei roni, olgu ta siis dober või kauka või krants, sest ikka loeb igast indiviidist tema käitumine.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 17 Aug 2005 16:11

Mhmh, räägi seda mulle, kes ma viimased 2 päeva olen üks kord teise järel oma dobermanne majanaabrite takside rünnakust üritanud päästa. :P
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 17 Aug 2005 16:48

Maris, hakka ka "kurjaks tädiks" ja luba naabritele suure suuga, et kui nende koer rihma otsa ei saa, siis lased sina ka oma "tapjakoerad" lahti...
Mina lubasin nii teha, illustreerimiseks võtsin juba karabiinist ka kinni :irw: ja nüüd vähemalt majanaabrite koerad kas rihmas või vähemalt kutsutakse kohe ära, kui ma oma "tapjakoertega" välja lähen :wink:
Tõule just kasuks ei tule peremehe taoline lubamine ja naabrite hirmutamine... aga kuidagi pidi ju naabritele selgeks tegema, et ka väike koer võiks rihmas olla või kontrolli all, et suurega/tega saaks jalutama minna.
Parimate soovidega......

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 17 Aug 2005 16:48

No mu sõbranna vanaemal ja vanaisal oli dobermann. No ja sõitsime me siis sõbranna maale ja dobermann hüppas autos lihtsalt tagumiselt istmelt esimesele ja tal oli jummala suva, et mingi auto liigub.

Kohapeal seisin mina ukseplatvormil ja koer tuli uksest välja, otse minu jalgealt läbi ja hüppas platvormilt alla Mina seljas loomulikult:P
See oli suht hea shokk, aga suht naljakas ka :D
Aga sellegi poolest ma neid mingiteks tapja koerteks ei pea:D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 17 Aug 2005 16:53

Nad olid lastega õues. Kuna nendega rääkimine ei aidanud, rääkisin eile õhtul ühe lapsevanemaga, eks paistab, kas sellest oli kasu.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 17 Aug 2005 18:17

See "kurja koera" imago oli üks põhjustest, miks ka teiseks koeraks dobermanni valisin... Hea julge üksi maal olla, kui küla peal teatakse, et selles majas "kaks suurt kurja koera" elavad. :irw:
Kord tuli üks pahaaimamatu külamees õuele juttu tegema, oli nii poole õue peal, kui meie vanamutt nurga tagant välja tuli. Mees tardus soolasambaks ja suutis vaid kogeleda: "Niiviisi lahtiselt ongi või?" Pidin peaaegu vastama."Kas ise ei näe või?", kuid suutsin siiski viisakama "Jah" öelda. Naerma ajas küll. Kuid kui küsiti, kas ta hammustab ka, jäin vastuse võlgu: ei saanud ju öelda, et pole veel proovinud...
(Aga mingi valveinstinkt neil siiski on, kui mind nähtaval pole, siis kedagi majja ei lasta: hammustada pole vaja olnud, sest kes see ikka proovibki edasi minna, kui kurja näoga mann haukudes vastas on...)
Ja aastaid tagasi käisime koeraga Taevaskojas jalutamas, kuum ilm oli, koeral ripendas keel üsna pikalt suust väljas. Eks olid siis hambadki näha... Mispeale üks vanaproua oma mehe kiirelt meist eemale vedas: "See koer sööb ju inimese ära!" :roll:

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 17 Aug 2005 18:37

Ma viimasel ajal ütlen selle jutu peale, et mannid oma omanikke ründavad, et kui ikka iga mann oma 2 aastaseks saades (sellises vanuses kasvab ju nende aju kolba jaoks liiga suureks ja nad keeravad ära, ikka teadsite kõik, jah :irw: ) ühe inimese ära sööks siis ei oleks ilmselt dobereid enam ammu, sest kuidas sa kasvatad koera piisavalt vanaks ja tubliks, et teda paaridata, kui sa kutsi 24 kuu kukkudes talle õhtusöögiks saad :roll: Inimesed on ikka imelikud...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Esva » 15 Sept 2005 09:54

Kuulsin just sellist juttu, et kui dobermann ründab (ja kindlasti ründab kõiki ja kõike :irw: ), siis kindlasti kargab kohe kõrri ja siis tekib lõuakramp, nii et enam lahti ei lase.
Ehtne eesti lambakoer

& Cesar & Tiger
Kasutaja avatar

PostitusPostitas anni » 30 Okt 2005 14:04

Minagi olen kuulnud, et mannid on lausvõimatud koerad. Põhiline ikka see, et koer on väga agresiivne, tuleb valimatult kallale ja ei pidavat oma peremeestki aktsepteerima. Kui ikka midagi ei meeldi, kohe kallale... Põhiliselt on seda öelnud mulle inimesed, kelle tuttava-tuttavatel see koer olemas on.. Otsest kokkupuudet pole neil vist mannidega kunagi olnud.. aga kuidas saakski.. mann tuleb ja sööb ju kohe ära kui lähedale satud :)

Kasutaja avatar

dober

PostitusPostitas Rika » 30 Okt 2005 14:53

Minu vennal on dobermann, 9 kuune. Väga normaalne, mängib laste ja teiste koertega. Avab kõiki uksi, varastab laualt toitu ja närib ...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bagi » 30 Okt 2005 16:04

Heh, mul armas abikaasa just kirjutas kodust, et mann on koik tema talvesaapad pintslisse pannud. Nii et mann on murdja koer kyll, soob jalanoud ara, kui hoolas ei ole:)
Ärge kujutage ette et ma nii naiivne olen!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas -kadri- » 31 Okt 2005 19:47

Heh...Üks minu lähedane sugulane räägib absoluutselt igakord kui me kokku saame, et mannid on ikka täiesti tigedad ja segased koerad. Kui ma siis küsisin, et miks ta siis praegu kuri ei ole?, sain vastuseks, et ta on veel noor, aga ma pean ootama kuni ta täiskasvanuks saab...vat siis muutub murdjaks :| Ma olen proovinud selgitada kuidas tegelikult on, aga ei midagi. Seesama sugulane peab end kui mitte Maailma siis kogu Eesti kõige paremaks koera-asjatundjaks ( näiteks kõik narkokoerad on narkomaanid ja koeri ei saa muud moodi õpetada kui ainult läbi peksmise...aga need on juba hoopis teised teemad).

Ükskord kui ma Temmiga tänval ühest abielupaarist mööda jalutasin hakkas mees hoolega oma naisele seletama, et "Vaata, see on see tõug kes täiskasvanult murrab kõik mis ette juhtub". :roll:

& Nero

PostitusPostitas sirli » 31 Okt 2005 20:23

-kadri- kirjutas:Ükskord kui ma Temmiga tänval ühest abielupaarist mööda jalutasin hakkas mees hoolega oma naisele seletama, et "Vaata, see on see tõug kes täiskasvanult murrab kõik mis ette juhtub". :roll:

OT:IRWWW.. :D Näeb rohuliblet,murrab maha! Jaaaja:P Olen ise näinud dobermanni,kes lausa sõõb muru. Näeb mööda lendavat tolmukübekest,MURRAB :P Täielik murdjakoer ju..:) Olen näinud dobist,kes sööb kärbest-lihasõõja murdja! Olen näinud dobist,kes ajab liblikat taga: MURDJA :wink: Kui mitu olendit on Sinu koer ära tapnud? :D
We learn from failure, not from success!

& Cesar & Tiger
Kasutaja avatar

PostitusPostitas anni » 01 Nov 2005 10:46

mul tuli veel üks asi meelde.. Kui ma üpris pisike olin siis oli mul kokkupuude doberi omanikuga, kes ei lubanud mul koerala ligidale minna. Käsutas kohe koera autosse. ütles, et parem on kui ma ligidale ei lähe, et koer on väga kuri. No ja eks minagi uskusin mingi aeg pärast seda, et dober on üks hirmus loom küll :P Loodetavasti on aeg niipalju edasi liikunud, et sellist doberi omanikku ma enam ei kohta :) ja õnneks ei usu mina ka enam, et dober mu kohe maha murrab, kui ma ta ette satun ;)

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 01 Nov 2005 13:36

anni, mina PÄRIS VÄIKESI ka oma koertele kohe niisama ligi ei lase... Kohe tekib sul kindlasti küsimus, et miks..
Põhjus lihtne, minu koerad pole harjunud arvestama PÄRIS VÄIKESTEGA... nad ei ole kurjad, aga nende suhtlemine on VÄGA AKTIIVNE (ka limpsti limpsti keelega üle näo võib ehmatada) ja laps, kes ei ole ka koertega tuttav, võib sellisest aktiivsest ja äkilisest käitumisest VÄGA EHMATADA ja võib olla tekib seoses sellega lapsel HIRM kõigi koerte ees.
Koera panen esmalt istuma ja siis võib laps tulla ja pai teha...
Parimate soovidega......

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 01 Nov 2005 15:28

Veel lisaks anni postitusele...
Nagu igas tõus, on ka dobermannide hulgas agressiivsemaid isendeid - millest iganes see ka ei tuleneks (õpetamatus, sotsialiseerimatus või ongi iseloom lihtsalt teravam).
Samuti on olemas dobermannidel valveinstinkt...
Nii et kohe kindlasti ei soovitaks ilma omanikult luba küsimata dobermannile (või ükskõik millisele koerale) lihtsalt ligi astuda ja käed külge panna.
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 01 Nov 2005 16:00

seda, mida ütles ziil doberite kohta, ütleks mina absoluutselt iga koera kohta tegelikult.
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas -kadri- » 01 Nov 2005 18:01

läheb natuke OT`ks, aga tõesti emad-isad peaksid oma lastele selgeks tegema, et ei tohi ilma luba küsimata kohe koerale pai tegema tormata. Kuna meil väiksesid lapsi palju ümber ei ole siis Temmi umbusaldab neid. Just nädalavahetusel toimunud Match Show`l mitu väikest last lihtsalt tormavad ligi, teevad pai ja kaovad samasuguse kiirusega ära. Mina vaatan korra eemale, siis pööran pilgu Temmile tagasi ja näen, et mingi laps tõmbab tal käega üle näo. Aga kui temmi oleks olnud halvas tujus, siis oleks "auh" väga kerge tulema. Tänan taevast, et temmi käitus pühapäeval nagu kullatükk, aga ikkagi ei meeldi mulle kohe üldse mitte kui niimoodi käitutakse.

& Cesar & Tiger
Kasutaja avatar

PostitusPostitas anni » 01 Nov 2005 20:27

jaa, ei sellest ma saan muidugi aru, et päris väikeseid kohe oma suva järgi koera juurde ei lase. Ceesukalegi ei meeldi kui talle peale tormatakse ja ta käte all ära lämmatatakse (ta ju suht väike). Ma olin nii kuskil kümme või rohkem ja koertega harjunud, teadsin, et ei või kohe teha kõike, mis tahaks. Meil oli omal kolm suurt kujamit. Ma oma postitusega tahtsin rohkem seda öelda, et omanikke on ka igasuguseid. Osa inimesi mõtlevad oma koerad murdjamateks kui nad on. Ju see kandu ka koerale mingit moodi mingil määral üle.
:)

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 02 Nov 2005 12:02

Anni, ennem las omanik mõtleb oma koera "murdjamaks"... kui vastupidi...
Kui "MURDJA" omanikul on savi, kas ta koer ehmatab/hammustab kedagi, teeb see rohkem kahju... kui see "murdjamaks" mõtlemine... :)
Parimate soovidega......

& Cesar & Tiger
Kasutaja avatar

PostitusPostitas anni » 02 Nov 2005 12:51

eh, seda küll jah :)

Pehme lambuke
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Margit111 » 19 Nov 2005 22:58

Mulle on mannidest räägitud (loomulikult) et nad on õudsed murdjad ja veel seda ka, et koera vanemaks saades tuleb tal kõrvu ja saba tagasi lõigata kuna need hakkavad kasvama :D

& Karvapall Sämmi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas -Liisa » 31 Dets 2005 00:35

mulle äsja öeldi manni kohta nii -dobermann on nii ettearamatu ja pole väga laste sõbralik!

mida ma sellise jutu peale vastu peaks ütlema ?
[img:200:60]http://i7.photobucket.com/albums/y256/-Liisa/ResizeWizard-1.jpg[/img]

& Nero

PostitusPostitas sirli » 31 Dets 2005 02:34

OT_Huvitav,kas tavainimene tänava peal nähes KUPEERIMATA manni käituks samamoodi,kui näeb kupeeritud manni?Olen kuulnud,et mitte keegi ei saa arugi,et tegu manniga.Ehk keegi kupeerimata koera omanik räägiks,kuidas on reageeritud teie koera nähes?Mis tõuks on teda peetud?Või on enamasti teda ikka manniks peetud? :) Ei hakkanud sellise küsimuse pärast uut teemat tegema :oops:
Ise olen kuulnud,et nad PEAVAD saama nädalas 2klaasi verd,et tigedus ikka sees püsiks.Samuti tuleb neile anda kutsikana elustoitu,et olla iseseisvam ja vägivaldsem.
We learn from failure, not from success!

iiri setter ja dobermann
Kasutaja avatar

PostitusPostitas mariabella » 31 Dets 2005 14:13

mina olen kuulnud,et dobermann on murdja siis,et on ettearvamatu ja,et esimesel v6imalusel murrab maha :irw:
http://www.freewebs.com/maria-bella-jetta/
Iiri setterid on minujaoks parimad - suurepärased õppijad, armastavad perekoerad ja tõelised punased kaunitarid!
Mannid on ka super koerad !!

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 31 Dets 2005 14:20

Pole lastesõbralik? Väga veider sest mina julgeks vähemalt oma kogemustest vägagi vastupidist väita. Miskipärast on mu aasta ja kahe kuune laps just Veeda oma lemmikkoeraks valinud mis tähendab päris suurt sagimist koera ümber. Kui ta ei oleks lastesõbralik siis vaevalt ta nii rahulikult seda kannataks (kett kaelast ära, kaela tagasi, padi ja tekk peale, mänguasi nina alla, mänguasi ära, rääkimata paitamisest, patsutamisest ja kaissu pugemisest jne.). Muidugi ei lase ma päevad läbi koera terroriseerida! Aga kui temas oleks mingitki ebasõbralikust laste vastu siis ta urisekski või vähemalt läheks ära aga seda ta ka ei tee.

Ilmselt kui laps koera asjadega loobiks ja/või lööks, tal pidevalt seljas elaks ja üldse vaest looma kiusaks siis kindlasti ta varsti ei salliks lapsi aga siinkohal ei ole enam tõul asjaga eriti palju pistmist ja nii ilmselt suudaks me siin ka prantslase lastevihkajaks koolitada :roll:

& Karvapall Sämmi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas -Liisa » 31 Dets 2005 17:16

Ma üritasin talle ka seletada, et mann on lastesõbralik jne..
Aga mõni inimene lihtsalt ei taha aru saada :?
Ja sama arvamus on tal ka bokserite ja rottweilerite kohta :?
[img:200:60]http://i7.photobucket.com/albums/y256/-Liisa/ResizeWizard-1.jpg[/img]

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 01 Jaan 2006 13:24

Lapsesõbralikkus on dobermannidel erinev - minu vana koer, kes pole eriti väikeste lastega kokku puutunud, oli tite koju saabudes esimesel nädalal üsna ettevaatlik (s.t jälgis asjade käiku veidi eemalt), kutsikas aga (siis 5-kuune) tormas kohe titte tervitama ja on siiani nõus igal võimalusel titte "musitama", titenuttu kuuldes aga püüab mulle kõigi vahenditega selgeks teha, et seal on ju abi vaja. Kuid mingit agressiivsust või pahatahtlikkust pole küll kummagi koera poolt täheldanud.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 22 Jaan 2006 18:53

Siin näide dobermannist "laste hirmust" (vaata lapse kätt - mida kõik vaene loom taluma peab).

Pilt
Viimati muutis Mare23, 27 Jaan 2006 21:44, muudetud 3 korda kokku.

Järgmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline