Puur dobermannile

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

Puur dobermannile

PostitusPostitas kaica » 22 Okt 2009 16:01

Meie kodu on järgmisel nädalal saabumas uus liige - dobermannikutsikas. Otsustasime, et teeme talle puurist mõnusa pesa, aga probleem nüüd selles, et kui suur puur talle muretseda? Ehk oskab mõni doberiomanik meid aidata mõõtude suhtes või küsingi poest puuri tõugu nimetades?
Aitäh!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuulio » 22 Okt 2009 16:46

Mul endal on küll Beagle, aga mäletan, et puuri valima minnes oli pakendi peal kirjas koera suurus ja kaaluvahemik, mille järgi sai orienteeruda.

Ehk siis kui täiskasvanud Beagle'i kaal on ca 13 kg, siis ostsime talle puuri mõõtmetega 91x61x69 (cm). Oleks sobinud ka number väiksem puur, aga tahtsime, et tal oleks seal natukene rohkem ruumi ringi askeldada :)

Leidsin googeldades seda sama tüüpi puuri ülesse, mis meil on. Siin on erinevad suurused ka näha:
http://www.all4dogs.ee/dd.html.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 22 Okt 2009 16:54

Reeglina on emase dobermanni jaoks piisav seesama 91 cm küljepikkusega puur (1636DD) aga kui on ruumi siis pisut suurem (1642DD) teeb sirutamise ja ringutamise mugavamaks. Isase jaoks võib 1636s mugavlemiseks ruumi väheks jääda (ei tea muidugi kunagi, kui suureks ta kasvada võib). Meie 1642DD puuris magab emane dobermann ja väike emane taks ja ruumi on tegelikult ülegi.

Need konkreetsed puurid on selle poolest muidugi head, et neil on kaasa vahesein ajaks, mil kutsikas ei ole veel oma puuri mõõtudesse sisse kasvanud. Alguses ei ole liiga suur puur kõige parem, sest kutsikas võib hakata magamas ühes ja häda tegema teise puuri nurka ja selle pärast on hea jagada puur vaheseinaga väiksemaks.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tuulio » 22 Okt 2009 17:02

Selle puurijutuga seoses tuli mulle meelde kunagi avastatud video, kus koer leiab mooduse, kuidas seda sama tüüpi puurist putku panna :)

http://www.youtube.com/watch?v=y3YR_DfnYpE

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mannike » 22 Okt 2009 18:28

91L-61W-69H
Koer on elustiil!

PostitusPostitas kaica » 22 Okt 2009 19:07

Tänud teile.
Tuulio - nii palju, kui ma eeltööd internetist tegin, sattusin ise samuti sellele saidile ning jäin neid puure seal pikemalt vaatama - tunduvad mugavad koerale.
Eks nüüd poodi minnes oskan juba täpsemalt silmata neid "õigeid" puure.
Kutsikas on isane. Võib-olla ma liialt ärevil, et neid teemasi siia vorbin, aga tahaks, et kõik õigesti läheks.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 23 Okt 2009 09:32

Kui isane, siis võib turja kõrgus olla 72 ja võib olla isegi peale. Et saaks ka pead püsti tõsta, peaks juurde arvestama veel 20-25 cm...
See teeks kokku puuri kõrguseks 95 ja peale... See siis selleks juhuks, kui on plaanis ka täiskasvanud koera hoida puuris, kui ta üksi kodus. Siis on ruumi ka seista kui tahab, ei pea ainult lamama...
Parimate soovidega......

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 23 Okt 2009 09:56

Mannike kirjutas:91L-61W-69H

Sellline puur on meil "külapeal" viibimise ajaks kaasa võtmiseks, kodus on 107 cm küljepikkusega puur - koeral mugavam ja teinekord (nt. koristamise ajaks) võib ka kaks koera sinna "asumisele" kupatada.
Kui tulemas isane koer, siis oleks see suurem puur parem.
On olemas ka 122 cm küljepikkusega puurid, kuid mul on küll mulje jäänud, et puurist kasutatakse siiski rohkem vaid ühte nurka magamiseks ja suurt seal ringi ei keerutata-jalutata.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 23 Okt 2009 11:02

Ma ei ole küll osanud muidugi ette kujutada, et minu äraolekul koerad puuris püsti seisavad :irw:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 23 Okt 2009 11:36

Isane dobermann võib olla suur. Seetõttu võiks vaadata igaks juhuks puuri, mis on alates 70 cm või pigem isegi kõrgem (isane dobermann võib standardi kohaselt kasvada kuni 72 cm + 2 cm (turi!) - kunagi ei tea ju). Samas sellised puurid on üsna palju ruumi nõudvad ning samuti rasked (kusagil 20 kg ringis). Seetõttu võib taolise lahmaka asja kaasaskandmine nt üritustel olla ebamugav.
Muidugi võib osta 2 eraldi puuri hiljem - üks ürituste jaoks ja teine koduseks kasutamiseks.

Minu koerad pole tavaliselt kunagi puuris kinni üksinda kodus olles. Samas on see mugav variant, juhul kui vaja põhjusel X.
Niisama magamiseks on kodus väljanägemiselt kenamad (ja minu dobermannidel ka pisut eelistatumad) ferplasti plastikpesad. Sinna sisse saab osta mingisuguse pehme teki või madratsi.
Kutsikate jaoks kasutan enamasti nö kutsikakindlat ruumi, kus midagi pole otse närimisulatuses. Ei taha kedagi päev otsa kinni hoida. Kui selline plaan muidu on, siis puuris olemist tuleks aegamisi harjutada (kojas juttu olnud, kindlasti otsinguga leiad).

Need musta värvi puurid on OK, aga mitte kõige tugevamad. Oleneb dobermannist. On oluliselt vastupidavamaid, aga siis on hind ka kõrgem.

Koduseks kasutamiseks on mul lisaks pesale plastikpuur Atlas 70. Erinevalt metallpuuridest plastikud ei kolise :)
Pluss kui kunagi läheb tarvis lennata koos koera, siis on olemas.... :angel:
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

PostitusPostitas kaica » 23 Okt 2009 12:48

Ei kindlasti pole plaanis teda päev läbi puuris kinni hoida, pigem öösiti, et ta väga ringi ei kondaks ning ka juhul, kui mingid äkkminekud kodust ära on. Äkkminekud selles mõttes, et mina tööl ei käi ja olen koos koeraga.
Esialgsed mõtted on sellised, et öösiti (ja puhkudel, kui pean X põhjusel kodust lahkuma) on kuti puuris ning plaanisin osta veel ka pesa (niisama vorstlemiseks). Puur hakkaks asuma eraldi ruumis.
Eks lõplikult kujuneb see välja ikka alles siis, kui kuti juba kodus on. Praegu võin ainult oletada, kuidas ja mismoodi.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 23 Okt 2009 12:56

kaica kirjutas:Ei kindlasti pole plaanis teda päev läbi puuris kinni hoida, pigem öösiti, et ta väga ringi ei kondaks ning ka juhul, kui mingid äkkminekud kodust ära on. Äkkminekud selles mõttes, et mina tööl ei käi ja olen koos koeraga.
Esialgsed mõtted on sellised, et öösiti (ja puhkudel, kui pean X põhjusel kodust lahkuma) on kuti puuris ning plaanisin osta veel ka pesa (niisama vorstlemiseks). Puur hakkaks asuma eraldi ruumis.
Eks lõplikult kujuneb see välja ikka alles siis, kui kuti juba kodus on. Praegu võin ainult oletada, kuidas ja mismoodi.

Kusjuures öösel koera puuris hoidmine osutus minu jaoks täiesti üllatavas kohas kasulikuks - nimelt tuli Oskar meie juurde ca kolmekuusena ja paar esimest ööd pidi temaga ka öösel väljas käima, et tuppa loiku ei tuleks, aga puuris magas koer rahulikult 9 tundi järjest ära. Selgus, et kui on rohkem ruumi, ärkab titt lihtsalt üles, tal on igav, hakkab mängima ja siis tuleb muidugi ka pissihäda, kui on puuris, pole tal seal suurt midagi teha, nii et tuleb magada.

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline