Ravimite taluvusest

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis

Ravimite taluvusest

PostitusPostitas ester » 08 Dets 2008 20:17

Ühe aastatepikkuse dobermannikogemusega kasvatajaga jutuajamises tuli mulle uudisena tema poolt, et teatud ravimid tuleb dobermannidest kohe ikka hästi kaugele hoida. Täpsemalt oli meil juttu Baytrili-nimelisest ravimist (minuteada peaks vist Eestis sama nime all olema). See võivat dobermanni lausa teise ilma saata. Et aga meie põhijututeema oli hoopis midagi muud, siis pikemalt me sellel teemal ei peatunud.

Üritan nüüd internetiavarustest seda teemat täpsemalt uurida, aga ei leia miskit :?
Kas oskab keegi domermanniinimestest mind kuskile suunda juhatada?

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 08 Dets 2008 20:43

Baytril on kaubamärk, mille all müüakse antibiootikumi enrofloksatsiin (enrofloxacin). Sama antibiootikumi müüakse muude nimede all veel, kui ma ei eksi. Vaata näiteks www.ravimiamet.ee veterinaarravimite registrist toimeaine otsinguga (Euroopas ta Baytrili nime all kindlasti pole). On sellest vihjest abi?
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Tõprakari
Kasutaja avatar

PostitusPostitas calime » 08 Dets 2008 21:58

Ausalt öeldes ei ole kunagi kuulnud ega usu kah, et doberman kui tõug miskipärast enrofloksatsiini ei kannataks. Iseasi on see, et indivvididel võivad alati ilmneda mingite konkreetsete ravimite puhul talumatus vms kõrvalnähud,aga öeda, et doberman ei talu fluorokinoloone ... on minu arvates küll alusetu.
Never laugh at live dragons - Bilbo Baggins

I am not altogether on anybody's side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Tõprakari

PostitusPostitas ester » 08 Dets 2008 22:07

Tänud!
Otsisin nüüd toimeaine järgi ja ei ikka midagi doberite kohta (tuli küll igasuguste muude ravimite kohta infot, mida doberid tihti ei kannatavat).
Küsisin tegelikult sellepärast, et kasutame nimetet ravimit varjukas tihti täiskasvanud koertel ja ma ei ole veel kuulnud, et mõni tõug seda ei kannataks. Ei taha ju ka mõnda doberit teise ilma kogemata saata.

Järgmine kord kui selle kasvatajaga suhtlen, katsun siis täpsemalt uurida, kust selline info pärit :roll:

Tõprakari
Kasutaja avatar

PostitusPostitas calime » 08 Dets 2008 22:17

Võimalik, et tol kasvatajal oli teada koer või paar, kellel oli enrole reaktsioon ... või siis mingile lisaainele konkreetselt Baytrilis. Alati võib juhtuda.
Never laugh at live dragons - Bilbo Baggins

I am not altogether on anybody's side, because nobody is altogether on my side - Treebeard

Tõprakari

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist