Dobermannid ja nende geenidest sõltuvad eluead..

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 18:38

Just. .

Ja isegi kui ühel vanematest ei ole lõpus neid koeri, siis teisel on kirjutamata reeglina sellised koerad sees. Eks ma kunagi võtan siis sellise riski..Kui ei leia muud varianti. :(
Ei saa olla selline asi, et ei leia kuldset keskteed. Koer peab olema standartile vastav, hea iseloomuga, geneetiliselt terve ja heade tööpotensiaalidega. . Hetkel tundub, et selline asi on võimatu.. :o

Ja kes dikteerivad siis ?
We learn from failure, not from success!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 18:44

Vastan jooksmise kohta- "Pimps ja Pumps" pärandavad oma sita (sry) liikumise kõigile oma järglastele. Ja millist kurja vaeva peab koeraomanik nägema, et neile selgeks õpetada, kuidas jalga jala ette panna.
Tean mida räägin. On au olla ühe järglase Eestimaine händler, kelle omanik on teinud suurepärase töö.
Keegi ehk mäletab 2007 aasta Haapsalu Jun BIS-i. :wink:
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 08 Sept 2008 18:53

"Pimps ja Pumps" nagu Katleen neid tabavalt nimetas, annavad üsna tugevalt halba liikumist. Hea liikumine pidi olema nurkades kinni, ehk on midagi ehituses nihu... Aga minu jaoks ei imponeeri must vend kohe üldse, mistahes hunniku tiitleid ta ka ei korja.

Selle üle, kes oleks pidanud kunagi mida tegema ja kes oleks olnud vaja aretusest välja jätta, võime me jäädagi arutama. Mina ei saa aru, mida kasvataja mõtleb pannes kokku kaks ühe pesakonna koera, kelle ema on surnud DCMi aga mina ei ole ka suur tark ja kogemustega kasvataja. Ma võin ainult arvata, et eesmärgi see projekt saavutas ja sündis Gino Gomez. Tore, kui algusest peale oleks kõik näinud dobermanni tervist, välimust ja iseloomu võrdsetena. Sellisel juhul ei oleks meil näituse- ja tööliine, südamehaigustesse suremist ega rippuva nahaga elevante vaid terve, ilus, hea iseloomu ja tervisega tõug. Mina arvan, et kõik need küljed on tähtsad aga kuna täiskomplekti ei ole võimalik saada/kasutada, siis tuleb leida kompromiss. Ma ei arva, et tervis või iseloom ei oleks tähtis- need on ju eelkõige omadused, millega tuleb koos elada kõik need 350+ päeva aastast, millal koer näitusel ei ole. Aga ka välimust ei tohi jätta tähelepanuta! See on ju samuti osa tõukoerast.

Aga meil on see, mis meil on täna ja mistahes kogus targutamist ja teoretiseerimist ei muuda hetkeolukorda. Kes tahab jätkata, peab sellega leppima ja praegustes tingimustes hakkama saama. Kes ei taha leppida valib uue tõu.

Ja niikaua kui dobermannindust dikteerivad 2 meest, ei ole lootustki, et midagi muutuks. Juhul kui sa muidugi endale kodukoera ei taha.

Suurepärane vastus Maialiisa ettepanekule...
If you´re not having fun, you´re not doing it right

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 19:16

Kui härra Pierluigi oleks osanud muud moodi ka ilusaid koeri saada, kui vaid suguluspaaritusi tehes või haigeid koeri paaritades, siis oleks võibolla kasvõi natukenegi midagi muutunud.. Kas antud inimene elab/aretab veel koeri, ma kahjuks ei tea..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 19:18

Sirli kullake, kui sa Pezzano kohta sellist asja küsid, siis on sul palju veel dobermannideni käia. Niisama internetis sugupuid uurides ei jõua sa kusagile.Aga edu.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 08 Sept 2008 19:21

sirli kirjutas:http://www.dobermann-review.com/males/Matrix_di_Casa_Giardino/matrix1.jpg
http://www.dobermann-review.com/males/G ... ain_01.jpg
http://www.dobermann-review.com/males/I ... indo-8.jpg
http://www.dobermann-review.com/females ... ika_DR.jpg

Minu arust väga ilusad mitte nende geenidega koerad. Mis neil koertel viga on ?

Ent minu lemmik emane(välimikult) kuulub aga antud teemas orbiidil olevatesse geenidesse. Minu arust ideaalvälimikuga koer.
Paola Penelopa Piligrimas't räägin siis.

Paola surmast pole keegi teinud saladust
18.11.07 после плановой и тяжёлой операции (основное заболевание - новообразования молочных желёз) в результате тромбоэмболии лёгочной артерии ушла из жизни Paola Penelopa Piligrimas.
Было произведено предоперационное обследование (в том числе и сердечно-сосудистой системы), в результате которого не было выявленно каких-либо существенных противопоказаний для операции.
Из заключения доктора Сергея Семёнова.

Vaatasin su viidetes olevaid koeri ka...
Matrix - tugev esiosa ja olematu tagaosa (vähemalt pildi järgi), lisaks sugupuus paar "kahtlast" koera, keda ei jõutud oma ajal väga laialdaselt kasutada...
Gamblers.. - koer ise ei meeldi...
Indo ... pildi järgi on see isane kõige meeldivam...
Parimate soovidega......

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 19:49

Ma kahjuks ei saa aru vene keelest ja selle tõttu ei mõista ma ka seal kirjas oldut. Kuid nüüd uurisin ise natuke ja koer olevat operatsiooni tagajärjel surnud..

Kõige noorem koer, kelle ma Citonest hetkel leidsin, on 2004 sündinud Zakyr Zew .

Alessandra Halit Pasa 2001-2008
She left us suddenly probably on
heart attack or cerebrovascular accident.

Eks ma proovi targemaks saada..

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 20:10

Leidsin DR-ist väga hea arutluse teemal "Parimad paaritused üldse"
Pakuti siis välja
"A" del Citone
"I" v. d. Rauberhohle
Ja ka igasuguseid muid.

"A" Citone, "T" Slavnoi Stai and "I" Räuberhöhle are some of the worst breedings ever!!!
The dogs died young and a lot of acendants die(d) young but they are very influent.... I dont't want to have Tigr, Tamerlan, AlphaAdelante ore Indra in my dogs pedigree!!!
Other A litter del Citone are also not so "welcome" - one expectation is via Gino -he seems to be quite healty (also some of his progeny).
But I would not want Gino two times (ore even more) in the pedigree!!!!

Aga on ka inimesi, kes tulihingeliselt kaitsevad vanu del Citone ja V. Norden Stamm liine
Gino kohta öeldakse, et kuna ta on oma pikaealisust ja tervist tõestanud, siis seda võiks nimetada heaks ja õnnestunud paarituseks, mis sest et õde + vend.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 20:14

Miks ei peaks kaitsma? Siinkirjutajatest pole ju ka keegi neid paaritusi maha teinud. Ja pole ka need maailmas ainsad õe ja venna paaritused.
Tahad näitusevõitjat tuleb neid liine valida.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 20:19

Kindlasti.

Aga leidsin vähemalt 2 inimest, kes on minuga ühel arvamusel.
Nagu ma ütlesin, mul oleks ülihea meel, kui kõik nii poleks, nagu tundub hetkel :) Koerad on ilusa välimikuga küll + võibolla heade iseloomudega ja töötulemustega, kuid tervis annab ikka soovida ja mina leian, et tervis peaks olema esimene, mida vaadata. Alles siis pöörduks iseloomude, välimiku jms poole.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 20:25

Kas teistes tõugudes on kõik OK?
Kuidas valgetega on? Pole kunagi huvi tundnud, aga... kui juba jutuks tuli.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 08 Sept 2008 20:28

Aga sul on ju võimalus seda viga parandada siis.Võta mõni koer nendest liinidest kes ei kanna "haiget" geeni ja tuld.Areta terve dobermann kellel on fantastiline välimik ja suur töötahe+tulemused.

PostitusPostitas kristiin » 08 Sept 2008 20:39

Sirli, su lemmikoera suhtes on ka juba kaheldav,et ta elus on. Väike viide: http://www.dobermann-brat.ru/album.php3?lang=eng&id=53

PostitusPostitas kristiin » 08 Sept 2008 20:50

Matrix´ist natuke.
Ema Irinland Zherandol . Kas ta ikka on veel elus, tihtipeale ei märgita surmakuupäeva. Ema õde suri 7,5 aastaselt. Isa isa suri ka enne 8 aastaseks saamist.
Matrix on iseenesest väga kena koer. Koer nagu ikka omade vigadega. Tagaosa ei olegi nii halb, kui kohapeal näha. Pigem ütleks,et isane,kes ei taha massi koguda.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 20:53

Mis nende Pimpsi ja Pumpsiga on? Pimps on ju elus paaritab iga päev kedagi, aga Pumps näeb piltidel halb välja.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 20:54

Valge on küllaltki uus tõug ( FCI 2002 )
Valgete puhul pole vähemalt mina täheldanud sellist probleemi.
Kasutatakse enamjaolt Hollandi ja Ameerika liine. Valged on olnud koguaeg põhimõtteliselt ühte tüüpi ja seega pole olnud vaja muuta eriliselt nende geneetilist baasi. Näevad välja nagu vanade aegade saksa lambakoerad.
Valge 70-ndatel - http://www.whiteshepherd.info/lucys_boneca_von_rin.gif
Ja praegu - http://www.whiteshepherd.info/youridekreu.JPG

Valgete lambakoerte esiisad on saksa lambakoerad, seega saksa lambakoerte ja šveitslaste ajalugu on mitmes mõttes sarnane - kui välja jätta seda, et valgeid ei aksepteeritud ja taheti eemaldada (Härra Hitler), kuid ameeriklased olid meil vahvad ja aitasid valged väljasuremisest välja.
Hetkel on valgeid mitut erinevat tüüpi -
Ameerika liinidega koerad näevad välja sellised - http://pictures.whiteshepherd.ee/main.p ... alNumber=2
Euroopa koerad aga sellised - http://pictures.whiteshepherd.ee/main.p ... alNumber=1

Vastavalt FCI uutele reeglitele on tulevikus AKC registreeritud valgete saksa lambakoerte Euroopas registreeritud sveitsi valgete lambakoerte aretuses kasutamine keelatud.

Ei ole täheldanud äkksurmasid, suguluspaaritusi ega ka muid hullusid geneetilisi haiguseid. Täpsemalt oskab vast Monika rääkida.

Mina olen kindel, et kunagi aretama ei hakka, sest see on jube suur vastutus.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 21:00

No jah-dobermannidel on ju sisse aretatud nüüd see surmageen. 8) Itaalia laboris.

Ma olen siin kojas nii kaua olnud, ma tean, et ka allergia, düsplaasia jne jne on pärilikud. Sinu koer oli allergik? Ikkagi pärilik ja koos halbade geeniga?
T.
Katleen
"geeniteadlane"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 08 Sept 2008 21:07

Ma saan aru,et sa oled selle tõufänn ma olen ka.

Aga miks on dobermann sul risti hammaste vahel nagu kont :?:

PostitusPostitas kristiin » 08 Sept 2008 21:07

Katleen , vaata täpsemalt! Kas Punch ikka on elus?
Pildil on siis väidetavalt koerad 07.2008 . Aga kas inimene pildi peal on samasugune Punchiga ja kas inimesel on normaalne vahepeal heledamaks päevituda ja särk fotosessiooni ajal ära vahetada( viimasest saaksin veel aru) ?!

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 08 Sept 2008 21:11

kristiin kirjutas:Katleen , vaata täpsemalt! Kas Punch ikka on elus?
Pildil on siis väidetavalt koerad 07.2008 . Aga kas inimene pildi peal on samasugune Punchiga ja kas inimesel on normaalne vahepeal heledamaks päevituda ja särk fotosessiooni ajal ära vahetada( viimasest saaksin veel aru) ?!
Valgus on ju erinev, nahavärvi nende piltide põhjal küll hinnata ei saa.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 21:14

Pole väitnud, et olen geeniteadlane :D

Minu koeral oli jah väidetavalt allergia, sest ta karv läks punaseks. Samas jälle öeldakse, et karva punasus ei olene mitte allergiast, vaid krõbinatest, mida ta sööb .

Ja on ikka vahet küll, kas koeral on löönud üks kord elus allergia välja või koeral on surmageen sees.

Seda teemat tehes ma ei mõelnud üldse mitte dobereid maha teha või laita selle aja võimsate kasvatajate aretuskoeri ja -valikuid, vaid hoopis tunnen muret ja seisan küsimuse ees selle pärast, kas antud liinidega koerad on siis geneetiliselt üle kandnud need rohked juhtumid või on tegu tõesti hoopis tõuveaga. Loomulikult võib asi minna ka kaugematesse liinidesse, ent lihtsalt kaugemate liinide lapse-lapse-lapse-lapsed on ikka ju samad koerad - mis sest, et pole kirjas surma põhjuseid või -aastaid.

Olen doberifänn, arvatavasti jään ka selleks ja võtan omale kunagi doberi ka, vaatamata sellele, et ta võib mul sussid püsti visata. Mitte et viskab, aga võib.. Kutsikat võttes ei tea kunagi.. Kõik on loterii.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 21:15

Ma ei tea, ju te teate lähemalt :P

Samas ei kannata koera-vennad teineteise viluvarjugi, isegi klaasuksed majas tulid välja vahetada. Seega võivad need pildid olla tehtud erinevatel aegadel, sest koos nad väljas kindlasti ei ole.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 08 Sept 2008 21:16

katleen kirjutas:No jah-dobermannidel on ju sisse aretatud nüüd see surmageen. 8) Itaalia laboris.

Ma olen siin kojas nii kaua olnud, ma tean, et ka allergia, düsplaasia jne jne on pärilikud. Sinu koer oli allergik? Ikkagi pärilik ja koos halbade geeniga?
T.
Katleen
"geeniteadlane"

Vaata Katleen, nagu sa lugesid, siis Ameerika laborite halbade geenidega (äkki ka surmageeniga) koertele on Euroopa uks nüüd suletud. Seega ei ole sel tõul ka pärilikke haigusi. Kõik need jäid Ameerikasse.
http://www.wsgenetics.info/information_ ... tabase.htm Sealhulgas ka südamehaigused. http://www.wsgenetics.info/heart_vascular.htm
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 21:17

Kuskil ka kirjutati, et pruuni doberi karvavärv võib varieeruda aastaringselt. Miks kohe järeldada, et koer surnud on ? :o

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 21:19

No nii, nagu on näha juurseolevalt pildilt -võib ka valgetest sama teema arendada.

PostitusPostitas kristiin » 08 Sept 2008 21:21

:irw: :irw: :irw: :myyr: :walk:

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 21:21

Katri, sa oled tubli ! Mina ise ei ole leidnudki sellist kohta VL-ide kohta.
Minu teada üritatakse neid geene välistada ja tehakse tööd selle pärast, et selliseid asju ei juhtuks.
Seda kahjuks aga mannide puhul ei tähelda..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 08 Sept 2008 21:22

sirli kirjutas:Kuskil ka kirjutati, et pruuni doberi karvavärv võib varieeruda aastaringselt. Miks kohe järeldada, et koer surnud on ? :o

Suvel miskipärast muutub inimene ka päikese käes pruunimaks :roll:

PostitusPostitas kristiin » 08 Sept 2008 21:23

Katleen, kas seitsme aastasel koeral on veel tugi kõrvas?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 21:28

Ma tegelikult vaatasin, et Pumpsi on ainult 2 korda aretuses kasutatud. Tal on muidugi üks suur viga -ta on pruun.

Njaa, Kristiin nagu ma ütlesin, sa oled olnud lähemal. :irw:

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 21:29

Marliis kirjutas:Suvel miskipärast muutub inimene ka päikese käes pruunimaks

Kõikidel inimestel pole ühesugune nahatüüp, mis võtab päikest hästi ligi. Ja minu arvates on nii Pimm'si kui ka Punsh'i piltidel oleval mehel ühesugune nahavärv.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 08 Sept 2008 21:34

sirli kirjutas:Kuskil ka kirjutati, et pruuni doberi karvavärv võib varieeruda aastaringselt.

sirli kirjutas:
Marliis kirjutas:Suvel miskipärast muutub inimene ka päikese käes pruunimaks

Kõikidel inimestel pole ühesugune nahatüüp, mis võtab päikest hästi ligi. Ja minu arvates on nii Pimm'si kui ka Punsh'i piltidel oleval mehel ühesugune nahavärv.

See oli vihje sellele,et pruun koer pleegib päikese käes heledamaks.

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 08 Sept 2008 21:35

EXIFi järgi on pruuni koera pildid tehtud hoopis 22.06.2008 :P

Mis muidugi ei välista seda, et digikal lihtsalt kuupäev vale.

PostitusPostitas kristiin » 08 Sept 2008 21:39

Katleen, või et isu on kadunud? Tuleb vist tuua uus pruun sisse ja küll ta siis jälle peale tuleb :hul:

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 21:40

Võibolla pole Punsh inimeste arust nii atraktiivne, kui Pimm's või nt. Boris.
Boris on ka pruun ja teda on kasutatud 13 korda aretuses.
Pimm'si edust ma parem ei räägigi - 17 korda on ikka päris palju. Isiklikult endale Pimm's ei meeldi.

Ja kusjuures - pruunid on minu arvates ilusamad, kui mustad .

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 08 Sept 2008 21:41

Vait jõmpsikas. :angel:
Katsuks needki ära pidada. 20.09. IPO-l teen teile prsentatsiooni. :wink:
Juhul kui muidugi lennuilma on.....
Be there!

PostitusPostitas kristiin » 08 Sept 2008 21:43

Pimm'si edust ma parem ei räägigi - 17 korda on ikka päris palju

Halllooo??
Pimmsi ja ainult 17 korda kasutatud?? :?
Hmm... see arv ulatub küll juba üle 50ne.

PostitusPostitas kristiin » 08 Sept 2008 21:45

20.09. IPO-l teen teile prsentatsiooni. Pilgutus, vihje
Juhul kui muidugi lennuilma on.....

Mida? Mida... kõrgushüppevõistlused?? :irw:
Me püüame ikka ennast kohale vedada!

& Nero

PostitusPostitas sirli » 08 Sept 2008 21:54

kristiin kirjutas:Halllooo??
Pimmsi ja ainult 17 korda kasutatud?? :?
Hmm... see arv ulatub küll juba üle 50ne.

Sorri, lugesin hetkel ainult 2007-2008 paaritused, mis on märgitud kodulehel :hups:

Need 79, mis ma suutsin kokku lugeda hetkel, tundub ikka väga müstiline arv :o

Nüüd sain Punsh'ile kokku 19 ja Borissile kokku 25 paaritust.

Ja juba jooksevadki ringi valesti kõndivad koerad. Sadade kaupa..

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 08 Sept 2008 22:33

Ja kuna neid "superisaseid" sellistes kogustes kasutatakse siis ei olegi mingi ime, kui mõnekümne aasta pärast otsid tikutulega taga ilma nendeta liine.

Aga siin ei ole küll mõtet lööma hakata teemal millises tõus on rohkem vigu. Mulle ei tundu, et Sirli oleks dobereid rünnanud. Aga vaid mitmekülgselt ideaalsete koerte paaritamine on see teooria, mida söödetakse koeramaailmas hommikul ja õhtul ja see tundub kõik hea ja ilus. Aga mulle on hakanud kohale jõudma kibe tõde, et tee mida sa teed ja paarita keda sa paaritad, alati teed sa kompromisse ja alati võtad riske. Tead sa seda siis või ei. Kui sa väga paljude tõuinimestega ei suhtle, siis paljut sa lihtsalt ei saagi kunagi teadma. Ja siis mõtled, et huvitav, miks mu koera kutsikad valgete laikudega ja hammasteta on... :roll: Hea on olla riskidest vähemalt teadlik. Pezzano on üks dobermannimaailma loodusjõude, mis kas meeldib või ei aga on ja jääb (kuigi mitte ta ise, siis tema töö mõju tõule).
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 08 Sept 2008 22:49

:plaks: , Snowblind :plaks:
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sphynx » 09 Sept 2008 03:38

Minu andmetel suri S'Lihobor Fantom 6aastaselt DCM'i. Kuna Fantom on minu Riada isa, siis oletan, et tõenäoliselt võib ka tema kanda ohtlikke geene. See on ka üks põhjus, et ma ei ole teda vahepeal enam aretuses kasutanud. Kui ta kannab ja oma järglastele ka edasi annab, siis ei ole mingil juhul vaja, et teda oleks igal võimalusel kasutatud. Miks ma teda siis üldse kasutan? Minu jaoks on tal terve hulk häid omadusi. Ka see on hea, et tema sugupuu ei ole tihedalt lähisugulust täis. Inbreedingu koefitsent suhteliselt madal 6,87. Siiski tundub mõistlik hoiduda Alfale liinimast.
Pole infot selle kohta, kas Alfa'le inbreeditud koeri on surnud DCM'i sagedamini, kui Alfa järglasi või lapselapsi. Kas Alfale liinitud koerad on rohkem ohus, kui Alfat 1x sugupuus omavad koerad? Ma ei tea, aga minu arust see head ei tõota.

Algi jutule lisaks juurde, et Jivagot on ehk vähemgi kasutatud kui Nitrot Alfa liini "tervendamiseks".

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 09 Sept 2008 09:23

sphynx kirjutas:
Algi jutule lisaks juurde, et Jivagot on ehk vähemgi kasutatud kui Nitrot Alfa liini "tervendamiseks".

Jepp, sul on õigus!
Nitrot on ka tõutunnistused paksult täis...väga hea koer aga kas nii palju on vaja? :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sphynx » 09 Sept 2008 12:26

Algi kirjutas:Jepp, sul on õigus!
Nitrot on ka tõutunnistused paksult täis...väga hea koer aga kas nii palju on vaja? :roll:

Kui kellelgi on infot Nitrost pärinevate tervise- või käitumisprobleemide kohta, oleks ka huvitatud teada saama. Kuna teda on kohutavalt palju kasutatud, oleks mingeid jutte kuulda olnud, kui oleks jamasid. Seetõttu võib oletada, et suhteliselt terve koer, kes võis tõesti olla väga hea variant aretuseks.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 09 Sept 2008 13:26

DR-is ja DF-is on temast päris palju räägitud.
Iseasi, kui palju on tõde..
General dobermann issues lehe all on DR-is kirjas - Bad talk about Nitro in german forum.

Nitro on EKO isa, Ekost ei räägita just palju head. Näitustel ja trenniplatsil pidi koer tore olema, aga kodus pidi olema närvihaige. Ka need võivad olla lihtsalt jutud ja sama hästi võis see pärineda Zara liinidest ka.

Tean ühte Eko kutsikat, kellega oli just selle närvilisuse pärast kodus probleeme.

Kuna ise pole Ekot ega Nitrot näinud, ei oska küll kindlalt midagi öelda. Las targemad räägivad rohkem

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 09 Sept 2008 13:28

Mis tähendab dobermanni puhul närvilisus? Närviline=liiga aktiivne?
Laisk omanik?

& Nero

PostitusPostitas sirli » 09 Sept 2008 13:49

Koer ei suuda ennast välja lülitada trennidest. Nagu räägitakse, peaks normaalne dobermann toas olema rahulik, trenniplatsil ja õues aktiivne ning "hüppevalmis". See koer aga ei suutnud ennast lülitada ümber nn. kodurežiimile. Ma ütleks, et see on iseloomuviga. Ja ma võin täiesti rahulikult öelda, et omanik laisk ei ole kindlasti.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 09 Sept 2008 13:51

Mina ütleks, et laisk omanik, kes ei oska koera energiat õigesse kohta suunata.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 09 Sept 2008 13:51

sirli kirjutas:Koer ei suuda ennast välja lülitada trennidest. Nagu räägitakse, peaks normaalne dobermann toas olema rahulik, trenniplatsil ja õues aktiivne ning "hüppevalmis". See koer aga ei suutnud ennast lülitada ümber nn. kodurežiimile. Ma ütleks, et see on iseloomuviga.

Aa, et On/Off nupp puudu.... :irw:

Nüüd küsimus, mis liinides see nupp siis olemas on?
Parimate soovidega......

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 09 Sept 2008 13:55

Gaidah kirjutas:Nüüd küsimus, mis liinides see nupp siis olemas on?

Ma ei tea, kas asi on liinis või isendis, aga mul on siuke koer olemas 8)
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

EelmineJärgmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline