Dobermannid ei oska ujuda...?

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 28 Aug 2007 16:46

MTV3 eilses hommikuTV-s näidati. Koerte ujula, koerale topiti päästevest selga ja siis viidi ujuma. Isegi kui koer (sheltie) üritas meeleheitlikult sülest minema saada. Ikka oli vaja koer basseini viia.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 28 Aug 2007 16:58

Olen oma mitu koera õpetanud ujuma ja peale seda ujusid nagi vanad mehed. Ikka kaelarihmast kinni, käsk edasi ja kui käppadega veest välja plärtsib, siis käsklus tasa. Ega see muidugi ühekorraga tule, aga õpetada saab. Mu koer hüppas ükskord lollist peast vette, mis oli kaetud veetaimede lehtedega. Ta ei saanud arugi, et vesi all on. Poleks ujuda osanud ja oleks sügav vesi olnud... Õpetasingi rotika ujuma sellepärast, et esimest korda hüppas teise koera järel Lauluväljakul mingisse mudatiiki ja mul tuli teda ise välja tirida.
Inimesed, elame sõbralikult.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 29 Aug 2007 02:00

ex kirjutas:Olen oma mitu koera õpetanud ujuma ja peale seda ujusid nagi vanad mehed. Ikka kaelarihmast kinni, käsk edasi ja kui käppadega veest välja plärtsib, siis käsklus tasa. Ega see muidugi ühekorraga tule, aga õpetada saab. Mu koer hüppas ükskord lollist peast vette, mis oli kaetud veetaimede lehtedega. Ta ei saanud arugi, et vesi all on. Poleks ujuda osanud ja oleks sügav vesi olnud... Õpetasingi rotika ujuma sellepärast, et esimest korda hüppas teise koera järel Lauluväljakul mingisse mudatiiki ja mul tuli teda ise välja tirida.

Aga kui koerale pole õpetatud käsklusi "edasi" ja "tasa"? (ja mis on nende käskluste sisu ehk eesmärk?) :roll:
Enda koera kohta võin küll öelda, et ta on liiga energiline, et sellisel moel talle ujumist õpetada. Ise võib viga saada. :irw:

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 29 Aug 2007 03:37

õelusejumalanna. Proovi ujuma õpetada kohtades, kus puuduvad absull lained. Sellised voogavad lained ajavad doberi veel rohkem lihtsalt rapsima. Aga mina kasutasin meetodit, et jalutusrihm kõhu alt läbi ja kergelt üleval hoida tagumist otsa. Esialgu kätega julgesin harva kinni krabada koerast, sest noorel koeral küüned teravad ja hea meelega aegajalt tahtis mulle pigem kukile ronida. Paar esimest korda on kõva rapsimine kindlasti. Aga kui juba see pealmine energia on ära visatud seljast siis hakkatakase asja rahulikumalt võtma. Ninaga kalda poole ja muudkui tagumiku üleval hoides.. Varem või hiljem hakkab ta tagumisi jalgu liigutama. Ja siis võib katsetada juba vaikselt lahti lasta rihmast, et kas ujub edasi või mitte. Mul võttis ujuma õpetamine kuskil 7-8 korda ujumist karjääris. Nüüd on ujumine selge. Ujub, kui vaal. Alguses järve äärde minnes nagu teeb seda rapsimist jälle kõvasti aga, kui kord "meenub" kuidas asi oli siis ikka laseb ilusti ja sujuvalt. Väga viisakalt ja kukile kah ei roni. Kui saaks selle vette tulemise kah sama sujuvaks, kui ujumine ise on. Sügavusele, kus käpad põhja ei ulatu tullakse vaid lemmik lelu või väga ilusa kutsumise peale :D Aga küll me harjutame (järgmisel suvel ;) )

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 29 Aug 2007 08:59

Tahtsin ka sama asja ütelda, et ninaga kalda poole ja esialgu mõned meetrid. Käsklus edasi eemärk on, et tuleb peremehega sammu pidada ja käsklus tasa tähendab, et ei rabele. Need on sellised igapäevased kodused käsklused. Ja isegi kui koer neid ei tunne, küll ta aru saab. Muidugi ei vii keegi esialgu koera mitme meetri sügavusse vette. Just nii palju, et jalad natuke põhjast lahti. Pärast läks juba ise ujuma, kui palav oli. Aga ujuma õppis 2 aastaselt alles.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 29 Aug 2007 10:40

Huvitav, kuidas 35 kg energilise koera saaks kõige pealt nii sügavale, et jalad põhjas poleks ning ta siis ninaga ranna poole suunata? 8)

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 29 Aug 2007 11:09

õelusejumalanna kirjutas:Huvitav, kuidas 35 kg energilise koera saaks kõige pealt nii sügavale, et jalad põhjas poleks ning ta siis ninaga ranna poole suunata? 8)
Paadiga.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 29 Aug 2007 11:09

Kas energilist koera on suudetud õpetada kohal lamama ja seisma :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 29 Aug 2007 11:17

ex kirjutas:Kas energilist koera on suudetud õpetada kohal lamama ja seisma :)

Loomulikult on. Aga kas meri tuleb siis ise vajalikus kõrguses seisva koerani? :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 29 Aug 2007 11:18

Laura kirjutas:
õelusejumalanna kirjutas:Huvitav, kuidas 35 kg energilise koera saaks kõige pealt nii sügavale, et jalad põhjas poleks ning ta siis ninaga ranna poole suunata? 8)
Paadiga.

Vot jah, selle paadiga on nüüd küll nii, et - mida pole, seda pole. 8)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 29 Aug 2007 11:21

Paati saab laenutada :irw: .

Ja tõesti, teatud geograafilistes punktides tuleb meri mingil hetkel paigal lamava koerani, kui õigel ajal koer rannikult eemale viia ja lamama panna. Peaasi, et ise kiiresti jooksu saad, enne kui tõus peale tuleb.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 29 Aug 2007 11:30

Ausalt öeldes ma paadist küll koera vette ei viskaks. See võib traumeerida. Ikka koos koeraga kaldalt vette. Ja jõgi või järv sobiks alguseks hästi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 29 Aug 2007 11:34

ex kirjutas:Ausalt öeldes ma paadist küll koera vette ei viskaks. See võib traumeerida. Ikka koos koeraga kaldalt vette. Ja jõgi või järv sobiks alguseks hästi.

No aga küsimus oligi ju, kuidas suur koer saada nii sügavale vette, et jalad põhja ei ulatuks?

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 29 Aug 2007 11:58

õelusejumalanna kirjutas:
ex kirjutas:Ausalt öeldes ma paadist küll koera vette ei viskaks. See võib traumeerida. Ikka koos koeraga kaldalt vette. Ja jõgi või järv sobiks alguseks hästi.

No aga küsimus oligi ju, kuidas suur koer saada nii sügavale vette, et jalad põhja ei ulatuks?

No nüüd tuleks küll sinu enda peale näpuga näidata, et ei tegelend sellega kutsika eas :P Mina vahel ikka tassin oma 25kg koera, kui vaja (hetkel küll enam mitte vette, aga kodus küll) :angel:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 29 Aug 2007 12:45

Nüüd küsin mina, kas see on maailmalõpp kui koer ujuda ei oska? Kas see kahandab tema väärtust?
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 29 Aug 2007 12:51

Ma võtaks seda pigem, kui ühte lisaboonust mitte, kui väärtuse upitajat. Samuti oleks hea koerale enesele ujumis oskus (vähemalt mingil määral pinnal püsimine) , kui peaks kunagi juhtuma, et jalad enam põhja ei ulata ja viimane häda käes.

Kui on võimalus õpetada ja ka koer tahab õppida siis ma ei näe põhjust, miks mitte.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 29 Aug 2007 12:58

On palju asju mida kõigi koerad ei oska ja loomulikult pole see maailmalõpp. Lihtsalt tuli jutuks, et ka ujuma õpetamine on koolitus mitte koera traumeerimine. Muidugi on see vaba valik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 29 Aug 2007 13:03

Minu meelest soovitus visata koer paadist vette -küll ujuma hakkab, liigmisliig.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 29 Aug 2007 13:05

katleen kirjutas:Minu meelest soovitus visata koer paadist vette -küll ujuma hakkab, liigmisliig.
Kui minu kommentaari silmas pead, siis ausalt, ma ei mõelnud seda tõsiselt.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 29 Aug 2007 20:37

Veronts kirjutas:

No nüüd tuleks küll sinu enda peale näpuga näidata, et ei tegelend sellega kutsika eas :P Mina vahel ikka tassin oma 25kg koera, kui vaja (hetkel küll enam mitte vette, aga kodus küll) :angel:

Näpuga näitamisest nüüd vaevalt kasu on. Kõigil ei ole elukoht veekogude ääres. Mind rohkem teoreetiliselt huvitas, kuidas täiskasvanud suurt koera ujuma õpetada. Muideks, 25 kg või 35 kg on ikka suur vahe küll, eriti kui omaniku kehakaal ei ole kuigi suur. :D
Enda pärast ma ei muretse, minu koer ujub. 8)

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 29 Aug 2007 20:39

õelusejumalanna kirjutas:Enda pärast ma ei muretse, minu koer ujub. 8)
Vot selle lause oleks võinud kohe esimesena ära öelda :vana:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 29 Aug 2007 22:21

Veronts kirjutas:

Kas enam ei tohigi teoreetilisi asju küsida? :roll: Oma eelmist, varjupaigast võetud täiskasvanud koera, ma ei suutnud ujuma õpetada. Seega tahtsin lihtsalt teada, kuidas seda teha...

PostitusPostitas kodaloom » 30 Aug 2007 17:03

Veronts kirjutas:

:roll: Et kui enda koer juba ujub, siis ei tohi huvi tunda selle vastu, kuidas koera ujuma õpetada?

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 01 Sept 2007 17:23

Veronts kirjutas:

Kas enam ei tohigi teoreetilisi asju küsida? :roll: Oma eelmist, varjupaigast võetud täiskasvanud koera, ma ei suutnud ujuma õpetada. Seega tahtsin lihtsalt teada, kuidas seda teha...

Tegelikult oli mu mure natuke isiklikum seoses sinu tõuga :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 01 Sept 2007 17:40

Veronts kirjutas:Tegelikult oli mu mure natuke isiklikum seoses sinu tõuga :)

:o Ja mida see peaks tähendama? :roll:

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 01 Sept 2007 17:45

Veronts kirjutas:Tegelikult oli mu mure natuke isiklikum seoses sinu tõuga :)
:o Ja mida see peaks tähendama? :roll:
Saatsid PS'i.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 11 Sept 2007 10:34

Praegu on aeg hakata valmistuma järgmiseks suveks ja aeda koera jaoks atraktsioon tekitada:

http://www.livevideo.com/video/88946BF2 ... slide.aspx
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kirsi » 19 Sept 2007 22:34

maris, see atraktsioon on küll vahva:D

igatahes plätsis meie koer ka enne, kuid sellel aastal võttis julguse kokku ja hakkas ujuma. Täitsa ise, ilma sundluseta. Minu vanemate dober-like koer ujub tiigis meil pidevalt, aga pikemaid maid vaid pulkade järgi. Forte vist avastas et palaval suvepäeval on kiire jõe-tiir mõnus jahutus :D

ja loomaaed pagasis
Kasutaja avatar

PostitusPostitas luckydog » 05 Jaan 2009 11:37

Või on siis võimalus talvel toas õpetada. :D
Nii teeb paaniline veekartja. Kui keegi arvab, et vette visatakse maius, siis ta eksib. See on klikkeriga kinnistatud tegevus. Ehk saame seeläbi suveks veekartusest üle. 8)
http://images42.fotki.com/v1375/photos/ ... 008-vi.jpg

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 08 Jaan 2009 15:05

Meil elas siin isane dober, kes armastas jões ujumas käia. Nägin korduvalt, kuidas peremees viskas kaika keset jõge, koer hüppas plärtsuga järgi ja tõi ära, tundus vägagi nautivat, ujus lausa lisaringe.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vilma » 14 Jaan 2009 17:48

Elame terve suve järve ääres ja igapäevse harjutamisega koerad õpivad päris kiiresti ujuma! Vahest on rasge neid veest eemal hoida. Kipuvad sinna hüpama eriti siis kui on vaja näiteks sisse tulla või autosse minna... :irw:

Choco näitab kuidas ujuma minnakse!

http://s62.photobucket.com/albums/h91/Windiez/?action=view&current=Chocojumpavi.flv

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 06 Juun 2009 18:31

Kunagi mindi vette tasa ja targu.Kindlasti katsuti enne ega vesi märg ei ole.Nüüd siis toimub asi nii. :P
[IMG:600:598]http://i36.photobucket.com/albums/e45/marliis/OgAAAOByhS5GEYOgMXIqgcOh4MIEowDc-zJ.jpg[/img]
[IMG:600:413]http://i36.photobucket.com/albums/e45/marliis/OgAAAPY-DdE9Y1dNz36GCXGxQl2xnQQYzwn.jpg[/img]
[IMG:600:379]http://i36.photobucket.com/albums/e45/marliis/OgAAADq6gMr2txR_VaRoC9tYooNip5Cddck.jpg[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vilma » 09 Juul 2009 10:53

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Setsu » 18 Okt 2009 18:36

Cesilia ka ei oska ujuda, ta jookseb ainult mööda ranna äärt ja nii kaugele läheb vette, kui ta jalad ulatuvad. Ta tunneb väga mõnu, kui saab ühest ranna ostast teise joosta ja linde taga ajada. :D

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 19 Okt 2009 09:26

No kui koer ikka peremeest oma kõige kallimaks varanduseks peab, tuleb talle igale poole järele - ka vette... :wink: Mina sain oma Piia niimoodi ujuma - lihtsalt läksin ise ees ja koer maha ei jäänud... Ning kui tagajalad enam "maha" ei ulatunud, hakkas ujuma. Ning nii lihtne see oligi.
Aga Indit, kes ei taha vihmaga pissilegi minna, ma vette ajama ei hakka.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 19 Okt 2009 11:45

Veeda on korra nii ujuma tulnud, et läksime kõik koos (inimesed ja koerad) vette ja maandusime madalama koha peal kuhu saamiseks Veeda pidi ujuma. Aga see oli ka ainus kord. Järgmised korrad sama ürituse puhul jookseb mööda randa ja käib madamas vees. Ilmselt on ka aru saanud, et varem või hiljem tuleme me tagasi nii kui nii :irw:
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Vinge Villi ja Campary
Kasutaja avatar

PostitusPostitas liisakiisu » 19 Okt 2009 17:57

C ujumisoskuses üritasin kaa see aasta veenduda. Samal meetodil siis, et ise lähen ees ja koer tuleks järgi. Aga mulle lõppes see jubedate kriimustustega, sest kui ta minuni jõudis, siis hakkas ta mööda mind üles ronima. Seega nii sügavale ma ei saanudki minna, et ta jalad enam põhja ei ulatuks. Või tähendab ma ei julgenud, kuna ta plärtsis vett nii jubedalt, et mul olid silmad, nina ja suu kõik vett täis ja isegi madalamas oli raske ära tabada hetke, et millal ma käe ette peaks sirutama, et ta mind kraapima ei ulatuks.
Eks järgmine aasta uuesti.
Vee vastu tal otseselt midagi ei ole ja madalamates kraavides veetis aega nagu "inimene vannis". :D

Eelmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist