Dobermannid ei oska ujuda...?

- pikk terav nina - alati kõigeks valmis
& mann Sherry

Dobermannid ei oska ujuda...?

PostitusPostitas Veronts » 10 Mai 2007 19:05

Mul tutvus ringkonnas ei oska ujuda 2 manni. Ka mujalt olen kuulnud, et mannid ei ole eriliselt suplus lembelised ning ujumise asemel patserdavad vees niisama. Manni omanikud :P Rääkige lähemalt..
Igatahes minu jaoks on veidi hirmutav vaadata dobermanni, kes ei oska ujuda. Selline tunne, et iga hetk hakkab uppuma ja mine või appi :hups:

(Kirjeldan nähtud ujumis katseid - vette läheb hea meelega koer aga kui jalad enam põhja ei ulatu siis hakkavad esi käppadega nagu veest välja vehkima. Selline mulje nagu üritaksid saada põhja alla kahele tagumisele jalale ja esi käppadega vehivad veest välja ise sellise näoga, et "no mida te vahite! tulge appi!") :angel:

Kuidas õpetada koerale õieti ujuma ehk siis nii, et ta ei läheks paanikasse vaid rahulikult ikka? :hm: Kuidas teie enda koerad ujuvad?

Kirjeldatud asi nägi välja enamvähem Niimoodi (video)

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 10 Mai 2007 19:30

Mina olen just oma mittedobermanni Oskariga hädas, sest ta ei taha üldse ujuda. Ühe korra vaatas, et Atu ujub ja hüppas rõõmsalt järgi, aga sama kiiresti jõudis välja ka, sest avastas, et vesi on ju rõve. Nüüd ta juba "teeskleb" ujumist - läheb kõhuni vette ja hüppab seal üles-alla ning topib vahepeal pead vee alla. Päris ujuma ta aga ikka ei lähe. Kuna Rona Sõber bokseripesas rääkis, et tema bokser hakkas alles 8 kuuselt ujuma, siis pole ma midagi drastilist ette võtnud ja loodan, et ehk ta läheb ikka ise vette, aga jama on vaadata küll seda lugu. :roll: Nüüd on ta sellest ka aru saanud, et kui oks vette visatakse, siis tuleb ainult oodata, kuni Atu sellega kaldale jõuab ja selle raputamise ajaks maha viskab - nii et tema on ikka võidumees.

Kui kellelgi on häid ettepanekuid, siis ma kuulaksin ka hea meelega.

PostitusPostitas ninasaba » 10 Mai 2007 19:38

Ei tea mannidest ja ei oma. Samas ainult mannid ei uju nii.
Hihi, meie kutsusime seda vettekukkunud helikopteriks. Ja ujus meie lestadega sündinud jahisaba ka nii, alguses. Oli mõnevõrra üllatav.
Aja ja piisava harjutamisega läks üle. Nüüd ujub nagu meister, rühib seljatagant vaadates nagu suusataja edasi. Meie lihtsalt andsime aega ja loopisime asju palju vette ja lasime ära tuua, mingil hetkel kui distantsid pikenesid, ujus alguses paar tõmmet nii ja siis hakkas rühkima. Nüüd ainult rühib. Mõni dobermann ikka ujub hästi ka ju?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 10 Mai 2007 20:15

Minu 2 ujuvad, 1 veidi paremini kui teine. Võiks vist isegi öelda, et see üks armastab ujumist ujumise pärast, teine käib visatud asjade järgi.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

RH-FL A, IPO-1, FH-1, PJK-3, KK-3
Kasutaja avatar

PostitusPostitas monique » 10 Mai 2007 20:23

On ju ütlus - kõik loomad ujuvad - siis kahjuks vaidlen vastu :) - 10 aastat tagasi oli mul dobermann, kes ei osanud ujuda. :irw: Mann läks vette, esikäpad jäid vee peale ning nendega üritati vett vahule pritsida...paraku edasiliikumist ei toimunud. Üritasin teda ujuma õpetada ning tõstsin tagumikku põhjast ülesse, kuid tulemusteta. Esimesi käppasid ei olnud ta nõus vee alla panema. Tookord ma mõtlesin, et see on minu koera fenomen, kuid hiljem kuulsin ka, et on teisigi manne, kes ei oska ujuda :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jolanda » 10 Mai 2007 20:24

Jolanda on ühe korra ka ujunud täpselt nii nagu videol olev koer. Mõtlesin ka, et kas peaks äkki appi minema :o . Ise ehmatas ta ka ära ja tuli kohe kaldale.
Muidu ujub ta hea meelega ja hästi (toob asju välja ja ujub ka niisama). Ei tea, mis sel ühel korral siis tal valesti läks :hups: .
KK1

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 10 Mai 2007 21:30

Minu mannid ei uju kumbki. Kuna ise ka eriline veelemb pole, siis pole ka sundinud.
Vana armastas põlvekõrguses vees joosta piki kallast, noor ei taha eriti oma käpakesi märjakski teha... Kui ise vette lähen, tulevad mõlemad kaasa niikaua, kuni veel peanupp vee peale ulatub ja vesi tagumikku üles ei tõsta. Siis jäävad istuma ja ootama, kuni välja tulen.
Tean aga ujumislembeseid inimesi, kes on oma mannid (läbi aegade) ujuma õpetanud. Nemad ütlesid, et mõni koer on kohe ise ujunud, teisi tuleb õpetada - ühte rohkem, teist vähem.

Fjordneck
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Algi » 10 Mai 2007 21:38

Minu esimene dobermann Atipaia oli täielik veehull, tormas vette kõikvõimalikes kohtades.
Armani seevastu tuleb sügavamale vette vaid mind "päästma", ise ta solberdaks meelsamini madalas vees.
Dobermannid on omavahel sama erinevad, kui teisedki tõud :wink:

ambullid Daisy ja Diego
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ann » 10 Mai 2007 22:00

Minu ambullid ka näiteks ei uju hea meelga, pigem tormavad kõhuni vees niisama ringi, aga on ambulle, kes väga armastavad ujuda.
AB hakkas pähe
http://www.ambull.ee/

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 10 Mai 2007 23:47

Kumbki... ei Giordano ega Farah uju.
Muidu niisama vees sulistavad meeleldi. Farah kõnnib kahel käpal vees nagu inimene, et aga sügavamale saaks minna. Vahest nagu ujuks ka.
Samas pean tunnistama, et ma pole neile eriti võimalustki andnud veerõõme nautida...

Millegipärast usun, et kui oleks vaja, siis põhja nad ikka ei vajuks :P
KOER - minu hea tuju ametlik maaletooja

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 11 Mai 2007 10:07

Bosse hakkas ujuma 3 aastaselt, Ruby samuti.
Minu esimene dobermann ujus "lapsest"saati ja pikki vahemaid. Teine läks enne vikerkaare taha kui ujumise selgeks sai.
Vett ei karda(kartnud) nendest keegi.
Ei sünni neist keegi lestad jalas. Kõik on kinni omanikust ja tahmisest. Ruby ujuma õpetamine oli suur eesmärk, sest pole meeldiv ise ujuda kui dobermann tagajalgade peal kõndides ja esikäppadega lahmides su puruks tõmbab.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 11 Mai 2007 12:35

Veeda ei taha ujuda aga oskab, kui vaja. Ainult ühe korra on päris ise nii sügavasse vette tulnud, et ujuma peaks. Aga enamus mu tuttavaid dobermanne (ja ma mõnda ikka tean) oskavad ujuda küll. Kes meelsamini, kes, nagu Veeda, eelistab madalamas vees püsida. Seda, et keskmine dobermann veelemb ei ole, olen kuulnud küll. Üks eakas iludus seevastu ujub väga meelsasti. Ja üks noor, kes pisemana eriti hea meelega vette ei läinud õppis suvekuude jooksul üsna meelsasti ujuma. Tundub, et see on paljus harjutamise asi.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 11 Mai 2007 12:42

Teemaalgataja probleem vägagi tuttav. Arvasin samuti, et kõik koerad ujuvad loomulikust intelligentsist. Kui aga rotikas Lauluväljaku tiigis vajuma hakkas ja ma olin sunnitud talle järgi hüppama, sain aru, et ega ikka uju küll. Õpetasin kuskil aasta aega teda ujuma käsklusega " Tasa", et esikäpad ka vee all oleksid. Ära õppis. Sama oli krantsiga. Tormas Harku järves meile järgi, ise ujuda ei osanud. Sai siis tedagi kaelarihmast hoitud ja ujuma õpetatud. Hiljem ujusid mõlemad 5+ ja armastasid elu lõpuni ujuda.
Inimesed, elame sõbralikult.

Mannid aastast'90
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gaidah » 11 Mai 2007 13:07

4-st minu mannist ujus vaid 1. Vees mudas solberdada aga meeldis/meeldib kõigil.... tundus, et porilombid või mudased kraavid olid need KÕIGE KÕIGE....
Loobusingi ühes linnalähedases mõnusas jooksutamiskohas käimisest, kuna mudaseid koeri transportida ja pärast iga õhtu koeri ja autot kasida enam ei viitsinud.
Parimate soovidega......

PostitusPostitas ninasaba » 11 Mai 2007 15:58

katleen kirjutas:Ei sünni neist keegi lestad jalas. Kõik on kinni omanikust ja tahmisest.
Tegelikult väga huvitav, kui sõna-sõnalt võtta. Öeldakse, et vesikoerad sünnivad lestadega ja kuna seda rõhutatakse, võiks eeldada, et teistel on varbavahed oluliselt teistmoodi. Vaatasin just oma vesikoera ja mittevesikoera varbavahed üle ja mõlemal on see nahk seal, vahe, kui on, pole eriti märkimisväärne, ainukene põhiline vahe minumeelest, et ühel lähevad varbad rohkem laiali ja siis need lestad on ka efektiivsemad. Et kuivõrd on olemas koeri, kel on "lestadega" koertest täiesti erinevad varbavahed? Ning kas see väike erinevus üldse annab olulist vahet kiirusel, oleks täiesti huvitav teada või lausa mõõta kaht väga hästi ujuvat koera - kas lestadega veekoer ujub kiiremini. Oma koerte peal jah rühkija ujub kiiresti ja jõuliste tõmmetega, paremini kui nii mõnigi koer, teine noh on kohmakas ja mitteveelemb, niiet võrrelda ei tasugi. Aga kui nüüd oleks võrdluseks mõni kiire ja hästiujuv dobermann ja võtaks aega mingi 50m läbimise peale ... :roll:

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 11 Mai 2007 16:00

minu hundikas võtab vees ikka superkiirenduse välja, aga samas väidetavalt oli ta isa njuufa ja varbaid vaadata ma ei oska :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas SaksaLambaKoer » 11 Mai 2007 16:13

Simba pole mul ka eriti veesõber,aga ühekorra ujus samamoodi nagu mann selles videos.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 11 Mai 2007 16:14

ninasaba kirjutas:oleks täiesti huvitav teada või lausa mõõta kaht väga hästi ujuvat koera - kas lestadega veekoer ujub kiiremini. ... Aga kui nüüd oleks võrdluseks mõni kiire ja hästiujuv dobermann ja võtaks aega mingi 50m läbimise peale ... :roll:

Koerte ujumise meistrivõistlused Soomes 25-26.08.2007. Lisainfo http://www.htk.fi/public/vepe/ .

Üldine info võistluse käigu kohta:
Eelvoorud 2 * 50 m (ujuvad kõik), vahefinaalid 1 * 50 m (kõikide klasside parimad, finaal 1 * 50 m (vahefinaalide parimad). Koerad hüppavad kummipaadist ja ujuvad randa, kust omanik võib kutsuda ja kannustada. Aega hakatakse võtma hetkest, kui kohtunik vilistab ja lõpetatakse siis, kui koer ületab finišijoone. Koeral võib paadis olla abiline, kes aitab väla hüpata, aga selle eest saab karistussekundeid.

Täpsem info tuleb eelpool mainitud kodulehele siis, kui ilmad veidi soojemaks läinud.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 11 Mai 2007 16:28

maris kirjutas: Koeral võib paadis olla abiline, kes aitab väla hüpata, aga selle eest saab karistussekundeid.

See võib hea vaatepilt olla, kuidas "aitatakse" (ma loodan, et ma kujutan ikka õiget asja ette, kuidas see abistamine käib) :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas joker » 13 Juun 2007 13:41

meil siis ka sel esimene ujumine proovitud. Kuna eelmisel aastal oli ta veel liiga väike ja kõrvad olid ka kinni, hiljem juba liiga külm, et vette minna, siis sellel aastal sai nüüd siis ära proovitud :P
Ega minust maha ei jäänud, mul oli kong ka kaasas (ta lemmikasi) siis tuli vapralt vette, ka niikaugele, et jalad enam põhja ei ulatunud. Oli see alles vaatepilt. :D
Aga tubli oli, nats õnnetu tundus seal, aga sai hakkama. Kui juba jalad põhja ulatusid, siis hakkas liikuma selliste suurte hüpetega. Et äkki on kindlam :P
Ja nii mitu korda järjest. Puhkasime nats ja läksmime jälle. :)

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 13 Juun 2007 14:09

Meil sellel aastal mitu korda juba ujumas käidud..Ja ikka ujuda ei oska 8) Plätsib jalgadega vee peal ja paanitseb!

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 13 Juun 2007 14:17

Veronts kirjutas:Meil sellel aastal mitu korda juba ujumas käidud..Ja ikka ujuda ei oska 8) Plätsib jalgadega vee peal ja paanitseb!

:OT: Kas sulle tuli koju nüüd siis dobermann? Mina arvasin kogu aeg, et bullterjer on su helesinine unistus :roll: Ja tõesti, sa võiksid selle tutvustuse ära teha, tüütu on, kui inimene kogu aeg räägib "oma koerast", aga kui mõtled, et vaataks, milline see koer siis välja näeb, siis polegi midagi vaadata.

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 13 Juun 2007 15:09

rents kirjutas:
Veronts kirjutas:Meil sellel aastal mitu korda juba ujumas käidud..Ja ikka ujuda ei oska 8) Plätsib jalgadega vee peal ja paanitseb!

:OT: Kas sulle tuli koju nüüd siis dobermann? Mina arvasin kogu aeg, et bullterjer on su helesinine unistus :roll: Ja tõesti, sa võiksid selle tutvustuse ära teha, tüütu on, kui inimene kogu aeg räägib "oma koerast", aga kui mõtled, et vaataks, milline see koer siis välja näeb, siis polegi midagi vaadata.
Iga unistus ei täitu. Minu 'roosalilleline mummudega' unistus on ka bullikas, samuti mõne teise pesalise... Paraku kõike ei saa, mida tahetakse. Pole võimalik ja tuleb teha omad valikud.
Igatahes, Rents, edaspidi saada erakiri :!: - see on väga OT

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 13 Juun 2007 20:20

Meie manni stiili näide. :D
[IMG:600:436]http://i36.photobucket.com/albums/e45/marliis/3.jpg[/img]
Summib ka käppadega nii kõvasti,et poolest kerest veepeal on.
[IMG:600:276]http://i36.photobucket.com/albums/e45/marliis/121.jpg[/img]
Teine koer ujub rahulikult kõrval,tema aga peksab vett vahule.

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 13 Juun 2007 21:08

Marliis kirjutas:Meie manni stiili näide. :D

Meil käib umbes samamoodi nagu õekesel. Kuna saba on olemas, siis olen meres sellest hoidnud ja tagumiku vee peale tõstnud, siis lähevad ka esimesed käpad automaatselt vee alla. Eile ujus Des juba ise ilma abita oma kümme meetrit kõik käpad vee all, nii et harjutamisest on kasu. :P

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 13 Juun 2007 23:30

Vanad teie kahe kutsad on? :P Äkki jõuaks kah sinna ikka kunagi siis ehk tuleb kah "mõistus" koju ujumise kohapealt..Siiani ,kas peaksin ootama või ikka üritama õpetada? (palux arvamuse avaldamist siis) Proovin küll teda tõsta tagant üles aga no niiiiii rapsima hakkab sellepeale, et tõmbab isegi vett kurku ja siis paanika kasvab gigantseks. Muidu ta teeb veel ühte toredat asja - kui teda lihtsalt sügavale vette süles tassida, kus tal jalad põhja ei ulata siis lihtsalt tassimise pealt tal kah käpad teevad ujumis liigutusi kuigi ta ise vett ei puuduta :angel: Väga häiriv kusjuures.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 13 Juun 2007 23:58

Korduvalt rõhutan oma isiklikku arvamust - iga koer ei pea ujuma, olgu ta tõuga või tõuta. Samuti ei uju ju iga inimene - milleks siis sundida koera talle vastumeelsele tegevusele? Ja kutsikas võib saada tõelise shoki sellisest vägisi vette viimisest, mille tulemusena ta elus enam vee ligidale minna ei taha - ka pesemiseks vanni mitte. Milleks pagana päralt on vaja koera vägisi ujuma sundida - kas keegi suudaks selle mulle selgeks teha?
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 13 Juun 2007 23:59

Kes siin enda koera vägisi ujuma on sundinud?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 14 Juun 2007 00:04

Veronts kirjutas:Kes siin enda koera vägisi ujuma on sundinud?

Sina? Kas pole VÄGISI sundimine?
Veronts kirjutas: Proovin küll teda tõsta tagant üles aga no niiiiii rapsima hakkab sellepeale, et tõmbab isegi vett kurku ja siis paanika kasvab gigantseks. Muidu ta teeb veel ühte toredat asja - kui teda lihtsalt sügavale vette süles tassida, kus tal jalad põhja ei ulata siis lihtsalt tassimise pealt tal kah käpad teevad ujumis liigutusi kuigi ta ise vett ei puuduta :angel: Väga häiriv kusjuures.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 14 Juun 2007 00:08

Ta tuleb vette suure hurraaga! Aga tuleb vaid nii kaugele, et jalad ikka korralikult põhja ulataksid! Viin teda ise ekstra kaugemale, et teda seal õpetada. Ja siis seal ta rapsib aga tagasi madalamale, et saaks jalad põhja korralikult! Ta tahab väga sügavale tulla meie järel - aga ta ei julge. Ja ujumise vastu ei ole tal kah midagi.Kus ma siis muidu õpetama peaks, kui mitte sügaval? Kodus vannis? Madalas vees? (mis on ilmselgelt võimatu) Ma võin tunde rannas lebotada ja koer lihtsalt püüab laineid niikaua, sest talle on see huvitavam tegevus, kui minuga mängimine. Ja mina, kui palju rannas viibija tahaks ikka, et mu koer ujuda oskaks ning üritan talle seda ka õpetada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 14 Juun 2007 00:12

Veronts kirjutas:Ja mina, kui palju rannas viibija tahaks ikka, et mu koer ujuda oskaks ning üritan talle seda ka õpetada.

See et sina tahad ei tähenda, et koer peaks ujuma. On koeri, kes mõnuga madalas vees müttavad ja on õnnetud, kui omanikud lähevad kaugemale, kui nemad saavad tulla. See ei tähenda, et peaks koera sundima ujuma.
:OT: Su koer on 2,5 kuune, kas tal on kõik vaktsiinid tehtud, et teda üldse kuskile sellisesse kohta vedada?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 14 Juun 2007 00:13

Veronts - sa ise loe ka seda, mida sa kirjutanud oled. Paljud koerad tulevad vette hea meelega, kuid täpselt niikaugele, kui jalad põhja ulatuvad. Milleks on sul vaja kutsikat shokeerida? Aru mai saa, ausalt. On koeri, kes ei õpigi ujuma, õpeta niipalju kui tahes - ja on koeri, kes ujuvad kutsikast peale. Katsu nüüd endale selgeks teha see, et vägisi õpetamisega võid sa koerale teha tunduvalt rohkem halba, kui head.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 14 Juun 2007 01:03

Kas sa ei käi siis tähistatud rannas ujumas? 1. mai kuni 1. oktoober ei tohi koerad olla inimeste ujumiskohana tähistatud rannas.

:OT: Aga olles just täna näinud 2,5 kuust manniplikat, siis ei peaks vanni sugugi võimatuks variandiks - kodus, vesi mõnusalt sobival temperatuuril ja pole tuult ja saab kohe maiust anda. Kui lased veetasemel aegamööda tõusta, siis saad teda ju rahustada või tähelepanu mujale juhtida, niiet ei olegi hirmus, kui jalad maast lahti. Ja siis saad ise kohe vee madalamaks lasta ja mõne aja pärast jälle.. No igatahes VEEL sul on võimalus vanni kasutada, kahe kuu pärast tõesti enam ei saa.

Edit: Mina pigem ootaks kui et sunniks. Kui kutsikas ei kipu järele ujuma, on ohutum, kui see, et tuleb passida peale, et kutsikas rannalt järele ujuma ei hakkaks ja end ohtu ei seaks (et hindab end üle ja upub ära).
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 14 Juun 2007 09:09

Eh, kodalised... ei maksa hoogu ka nüüd minna. Ei usu mina, et Veronts midagi oma kutsikale suisa sõna otseses mõttes vägisi peale sunnib. Rahu ainult rahu.
Dobermannidele reeglina väga meeldib vesi, küsimus on lihtsalt ujumises. Ja ma ei näe mingt põhjust miks ei peaks kutsikale õpetama ujumist, kui omanik veelembeline on.

Samamoodi Sulle, Veronts, kannatlikkust. Küll ta õpib ujuma. Aega läheb lihtsalt. Dobermanni puhul pole siiski tegu kalaga, läheb aega... nagu ka kõige muuga, mida kutsikale õpetama hakkad - mõne asjaga vähem, teisega rohkem... sõltuvalt konkreetsest kutsikast.

Vanni ma pmtlt 2.5k kutsikat "uputama" ei hakkaks. Kui just tegu pole basseiniga...

OT: Chilipi! Ma nt ei käi tähistatud rannas koertega. Sinu poolt eelmainitud põhjusel.... teiseks poleks ka mugav ei mul ega ka teistel...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas joker » 14 Juun 2007 11:03

nõustun ziiliga :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 14 Juun 2007 11:05

õelusejumalanna kirjutas: Su koer on 2,5 kuune, kas tal on kõik vaktsiinid tehtud, et teda üldse kuskile sellisesse kohta vedada?

Sellele küsimusele ootaks ikkagi vastust...

admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas ziil » 14 Juun 2007 11:27

õelusejumalanna kirjutas:
õelusejumalanna kirjutas: Su koer on 2,5 kuune, kas tal on kõik vaktsiinid tehtud, et teda üldse kuskile sellisesse kohta vedada?

Sellele küsimusele ootaks ikkagi vastust...
No saada siis erakas ja küsi! OT-küsimus nagu see on...

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 14 Juun 2007 11:41

Chillip, kuidas see ranna tähistus teemasse puutub? Kui ta koeraga ujumas käib, siis ju ei ole tegu kohaga, kus koerad olla ei võiks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Marliis » 14 Juun 2007 14:06

Veronts kirjutas:Vanad teie kahe kutsad on?

Kutsad on 6 kuused.
Ja mina enda koerale ujumise abistamiseks kätt külge pole pannud.Ikka ise on läinud.Eks alguses sumas ka senimaani kus vesi kõhuni ulatus.Iga korraga aina julgemaks kuni lõpuks nii ujuma hakkas nagu ta praegult ujub.Kindlasti läheb see harjutades paremaks.Meil järv majast 100m kaugusel nii,et kaugele pole vaja minna selleks.

PostitusPostitas ninasaba » 14 Juun 2007 16:52

Huvitav, kui suur protsent koertest on need, kes süles sügavamasse vette tassimise peale "kalaks" ei hakka? Dobermann on küll julge ja enesekindel tõug, nagu ka paljud jahikoerad, aga niipalju kui minul on õnnestunud näha, ei õpeta keegi jahikoerale niimoodi suurt veearmastust, kuigi ei olda ka just õrnakäelised treenimise üldises mõttes :o . Ikka vaikselt ja koera omas tempos, mängides-meelitades, visates asju. Airepiretil on ju õigus, mõni koer on eluaeg õnnelik sellega, kui läheb rinnuni vette ja ujuma läheb haruharva, kui sedagi. Ei ole mingit põhjust sundida koera ujuma, kui see just koera töös absoluutselt vajalik pole. Nädalavahetusel sai Rootsis jahikoerte kasvatajaga sellel veeteemal räägitud, kuna iseenesest huvitav teema geneetilisest seisukohast - kellel on veelembus ja kellel mitte kaasa antud, aga tema arvamus oli, et tema ootab 2 aastani ja talub koera valitud tempot, mis vett ja ujumist puudutab. Vabandan, et siia seda j-värki jälle tõmban, aga iseenesest huvitav teada, kuidas toimivad inimesed, kelle koerte tööriistaks vesi on - ehk enamvähem veeproffid ju. Aga päris huvitav oleks ju teada, kuimitu koera sellise kiirustamise ja vägisi tagantaitamise peale tõeliselt veearmastajaks (pigem mõtlen ujumisfännideks) saavad....

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 14 Juun 2007 19:08

Mina arvan, et 2,5 kuust kutsikat ei tohiks küll vette tassida, kui ta sellest mõnu ei tunne. Ta on alles beebi! Suve jätkub veel piisavalt, et ta jõuaks kasvada ja ise avastada, et ujuma minek on tegelikult täitsa tore. Kui ta niigi kaugele hetkel läheb, võivad ebameedivad kogemused temast eluaegse veepõlguri teha ja paanika on kahtlemata ebameeldiv kogemus. Kasvades ja julgust kogudes jõuab ta sinnamaale. Pulga loopimine vees viib ta ilmselt ühel hetkel sinnamaale, et ta läheb ka ise ujuma. Aga beebilt ei tohiks seda küll veel oodata. Äärmisel juhul sügavamas veel hoida alati käsi kõhu all, et ei saakski halba olukorda tekkida. Mina aga ootaks veel ja lihtsalt laseks tal vaikselt omas tempos areneda ja enesekindlust koguda.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sphynx » 14 Juun 2007 21:50

Minu kõik 3 doberit ja 1 amstaff ujuvad. 3 neist (Riada, Rimi ja Bucks) on täitsa veehullud, aga ujuma pidin siiski Riadat ja Rimit õpetama. Algul panid nad samamoodi esijalgadega tuuleveskit. Aitas tokkide vette loopimine. July käib väga harva vees, talle ei meeldi et teised väga rahmeldavad. Riada võib seevastu täitsa omaette lihtsalt ringe ujuda ja ilusat ilma nautida. Ma ei saagi aru, aga tundub, et ta omast arust mingeid pisikesi vee kohal lendlevaid putukaid jahib :irw: :irw:
Bucks jälle käib vahel sukeldumas. Täitsa naljaks on, kui tuleb veepeale ja suu on muda ja vetikaid täis. :P
Panen siia mõned teemakohased pildid, kuidas siis meil vette hypatakse :irw:
[img:600:498]http://lh3.google.com/image/boriada/RnGNPnQDXWI/AAAAAAAAAOQ/YD0xh-g1pAE/swim002.jpg[/img]
[img:600:321]http://lh6.google.com/image/boriada/RnGNLXQDXVI/AAAAAAAAAOI/tyunaX7UmRo/swim001.jpg[/img]

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 14 Juun 2007 21:52

Ei näe pilte..Kas asi minus?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sphynx » 14 Juun 2007 22:05

PostitusPostitas dobekas » 18 Aug 2007 21:49

Meie dobermann käib vees niisama solberdams, talle nii meeldib vees solberdada, aga kui põhi jalgade alt ära kaob, siis edasi ei julge minna.
Haugub vett ja mõtleb miks edasi ei saa.

PostitusPostitas C.D.Piret » 19 Aug 2007 07:08

Meil bernadega sama lugu, kuigi kõigil lestad varvaste vahel - et osad ON konnast aretatud , teised mitte - nii erinev see ujumise tahe.
Osad ei lähe kaugemale vette kui kõhukarvad märjaks saavad, osad kui jalad veel põhja ulatuvad - aga kaldaääres möllavad meiega kaasa mis kole, et jooksevad meiega kaasa, piki kallast ja pritsivad hoogsalt vett...
Üks suur isane käitub vees kui vesiberna: niikui jää läinud on tema vees, vees on ta ka siis kui vaid natuke kaldaäärest lahti. Aga sügaval vees ujudes on tal vist delfiini geenid ülekaalus: teeb veest välja kõrgeid hüppeid (noh, mitte nüüd just nii kõrgeid, aga nii poolt keha saab näha) ja siis sukeldub vette....
See ujumine on ikka väga individuaalne, nagu ka inimestel.
Elu elab oma elu....

PostitusPostitas Funny » 28 Aug 2007 15:50

Minu mann ka ei uju :-( üritasin teda enam vähem aastaselt vette meelitada. Läksime ilusti koos. Hoidsin kaelarihmast kinni, ise kõrval. Siis võtsin teise käega kõhu alt ja tõstsin ta ülespoole. Liikusime edasi nats ja siis lasin manni lahti... Suur oli mu imestus kui ta hoobilt vee alla vajus! Ta isegi ei suvatsenud käppi liigutada... Ühesõnaga rabasin koera kaelarihmast ja päästsin ära. Peale seda ei armasta ta vett enam üldse... Sõna dušš tähendab tema jaoks õudust. Sinna saamine on suur probleem. Peseme mehega teda kahekesi. Ise kiidame ikka takka, et nii mõnus ja sulla-sulla. Vaeseke vaid väriseb... õnneks hakkab ta vähehaaval duššiga harjuma, aga järve ei lähe. Samas teine koer/krants, see tuleb ilusti vette. Nii, et jah oleneb koerast :-)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 28 Aug 2007 15:59

Minu Rinnist on sel suvel saanud ujumishull. Siiani eelistas ka pigem plätserdada ja muda/liivavanne võtta. Aga nüüd ujub nii palju, kui vähegi lastakse.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ex » 28 Aug 2007 16:05

Lugesin siin esialgseid postitusi ja ausalt öeldes veider,et ujuma õpetamine on sundus ja muidu õpetamine soositud asi. Koerale ei meeldi lamada ka , kui sunnitakse. Aga õpetus nõuab. Ujumisoskus võib teinekord koera elu päästa, nii, et minu arust ikka võiks küll õpetada.
Inimesed, elame sõbralikult.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 28 Aug 2007 16:44

ex kirjutas:Lugesin siin esialgseid postitusi ja ausalt öeldes veider,et ujuma õpetamine on sundus ja muidu õpetamine soositud asi. Koerale ei meeldi lamada ka , kui sunnitakse. Aga õpetus nõuab. Ujumisoskus võib teinekord koera elu päästa, nii, et minu arust ikka võiks küll õpetada.

Lihtsalt huvi pärast - kuidas see õpetamine siis välja peaks nägema? :roll:

Järgmine

Mine Dobermann -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline