Must labrador = miski hirmus kole murdja?

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
MMM-mõnus must mees
Kasutaja avatar

Must labrador = miski hirmus kole murdja?

PostitusPostitas Annu/Roki » 30 Jaan 2006 14:38

Küsimus mustade labrakate omanikele: kui tihti vaadatakse teie koeri kui hirmsat murdjat? Minul näiteks jäänud juba mulje nagu ma oleksin tapjakoera omanik. Inimesed kardavad ilmselgelt. Kas siis tõesti sellepärast, et suur, must ja no ikka küllalt võimsa mulje jätab. Tavaline küsimus : kas ta on teil rottweiler? :irw: :roll:
Kuidas teil? :D
Olen, kes olen! Koer olen ;)

PostitusPostitas siimline » 30 Jaan 2006 15:23

noh mul on kull pruun labra, aga ka teda peetakse rottweileriks ja kardetakse nagu tuld, mul oli juba vahepeal taiesti komleks, sest kui veel korteris elasin, et lapsed tanaval naitasid nae see on see kuri toug Rottweiler ja ma ei jaksanudki koigile kula lastele selgeks teha, et see pole rotweiler vaid retriiver, aaa need kohe punnisid vastu, et ei ema naitas aknast teie koerale ja utles, et see on rottweiler ja sellest PEAB EEMALE HOIDMA!!!

Ja korra kaisin ka politseis, et minu Rottweileri oli lahti!!

PostitusPostitas taks » 30 Jaan 2006 15:29

Pole kunagi selle peale tulnudki, et keegi võiks retriivereid suurteks murdjateks ja rottweileriteks nimetada. See tundub nii imelik. :? :putuk:

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 30 Jaan 2006 16:23

Minu njuufat peavad kaukaaslaseks ja teavad ka kõik, et kohutavalt kuri koeratõug!
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

PostitusPostitas taks » 30 Jaan 2006 16:57

Mida suurem & tumedam, seda kurjem & hirmuäratavam ning tõenäoliselt tuleb kohe kallale ka. :lol:

MMM-mõnus must mees
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu/Roki » 30 Jaan 2006 17:05

Kusjuures kõige kummalisem selle asja juures on see, et Roki isegi ei vaata tavaliselt inimeste poole, tal kama kaks, inimesi näeb ta kodus ju ka :D . Aga sellegipoolest inimesed tõmbuvad eemale, ka teisele poole teed. Mis sa ikka oskad kosta??? Ajab lihtsalt muigama.

PostitusPostitas taks » 30 Jaan 2006 17:07

Ongi hea rahulik koeraga jalutada - vaba tee ees minna. :D

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chilipi » 30 Jaan 2006 17:25

Väikehurda pärast on ka väikse koeraga teisele poole teed mindud - asi inimese mõtlemises kinni. Koer isegi mitte ei haukunud, Tangol pole kombeks teiste koerte peale eemalt lõuata.

No mina nt. ajan rahumeeli segi mustad labrad ning musta värvi huntriiverid, huntveilerid ja muud seguloomad. Ei karda neid. Aga segi ajamises mingit müstikat ei näe, võhik ei peagi igat tõugu koeri vaid pilgu järgi eristada suutma.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 30 Jaan 2006 17:27

Jalutasime koos Jessikaga Saaremaal külavaheteel koeri. Koerakarjas olid ka suurt kasvu kollane labra ja minu taskurotveiler. Jalgrattal tuli vastu kohalik külatädike ja jäi meie kõrval seisma. Rääkis meile pika jutu kuidas see suur valge (khm khm) koer on vist kuri aga see must pruunide laikudega koer on küll armas ja nunnu ja kuhu ta küll oma saba kaotas.

Igaveseks meelde jääv situatsioon. Ju siis oli naaberkülas aastakümneid tagasi olnud suur valge kuri koer. Rottweilerit ei olnud seal ilmselt enne kohatud.

Kõik sõltub taustsüsteemist....
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lii » 30 Jaan 2006 17:57

Vaat kus lugu. Tavaliselt tundub, et vastupidi - must on kuri ja hele hea. Meil siin aeg-ajalt häda ühe tänaval koera patsutama tikkuva vanapaariga. Seletan küll, et see koer ei armasta võõraid, aga ei tundu ilmselt usutav. No minu rõõmuks siis seistakse veidi eemal ja tehakse sealt koerale silma ja pluti-pluti :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas õelusejumalanna » 30 Jaan 2006 19:32

chilipi kirjutas:Väikehurda pärast on ka väikse koeraga teisele poole teed mindud - asi inimese mõtlemises kinni. Koer isegi mitte ei haukunud, Tangol pole kombeks teiste koerte peale eemalt lõuata.

No mina nt. ajan rahumeeli segi mustad labrad ning musta värvi huntriiverid, huntveilerid ja muud seguloomad. Ei karda neid. Aga segi ajamises mingit müstikat ei näe, võhik ei peagi igat tõugu koeri vaid pilgu järgi eristada suutma.

Ka mina lähen teisele poole teed, kui tuleb vastu võõras koer. Ma lihtsalt ei arva, et mu koer peaks kõigiga mängima tormama, aga seda ta hea meelega teeks.

MMM-mõnus must mees
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu/Roki » 30 Jaan 2006 19:46

Et ma teda ilma luba küsimata teiste koertega kokku ei lase, on elementaarne.
Ja jutt lihtsalt sellest, et endale - teades koeratõugu - tundub inimeste käitumine naljakas. :irw:
Viimati muutis Annu/Roki, 30 Jaan 2006 19:51, muudetud 1 kord kokku.

PostitusPostitas taks » 30 Jaan 2006 19:51

Veidi OT. Ma kardan tavaliselt selliseid koeri, kes suure jooksuga minu poole tulevad ja siis nuuskima hakkavad. Alati on selline tunne, et ei tea mida ta teha tahab. Omanik jalutab sealsamas u 5-6 sammu koerast tagapool ega tee teist nägugi - vaevalt et ta arvab, et tema koer võib olla natuke ebameeldiv või häiriv vms. Enamasti jalutan lihtsalt pahase näoga edasi või kui olen öelnud, vaadatakse mind sellise näoga et kas-tõesti-minu-koer-teile-ei-meeldigi-või :o .

MMM-mõnus must mees
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu/Roki » 30 Jaan 2006 19:52

Seda küll, see ei meeldi ka mulle, olles ise koerapidaja!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 30 Jaan 2006 19:56

Meil samuti käis varem sabas selline sosin...must - kuri - rottweiler.

Koerteparaadil Tartus oli väga üllatav, kui paljud inimesed teadsid et tegemist on (labradaori) retriiveriga ja üks vanamammi tuli juurde ning rääkis pikalt, et temal ka selline labrador kodus, ainult pruun ja suure jõuga, muidu oleks kaasa võtnud... :P
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 31 Jaan 2006 02:28

me käisime siin pargis koeraga jalutamas ja mingi vanatädi jalutas vastu, ma muidugi märkasin teda viimasel minutil - võtsin koera kinni ja kutsusin kõrvale ja mõtlesin veel, et nüüd saan niikuinii tädikese käest pragada, sest koer selline hüperenergiline ju.. :hups: Aga tädi tuli hoopis koera nunnutama ja minu imestuseks küsis: Labrador jah? (nii u 50-60a vana) Et see nii tema eelmise kutsa moodi koer ja tal oli ka labrador :irw: Igatahes meeldiv üllatus, kuidas tädi konkreetselt koera kallistas ja musitas ja ütles, et see on nii "tema musi moodi" :D

Aga osad naabrid lähevad meil koridoris vastu tulles tuppa tagasi kui mina üritan koeraga mööda minna. :roll: ega sellest jutust vist ei piisa, et koer tige ei ole ja ega nad vist kardavad suures osas ka sellepärast, et meil koer hirmsasti tahaks nuuskima minna ja rebib nagu segane kui võõrast inimest näeb.. Loodan, et varsti kasvab välja sellest kombest. :roll:

& hüperleopard Arts
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pirx » 02 Veebr 2006 13:01

Küll teine tõug aga...Minu käest küsis naabritädi viimati "Noh, millal ta siis lõpuks kurjaks läheb?" ja ka teised inimesed on valgustanud oma mõtetega, et kurjus kui selline tuleb teatud vanuses siis IGAL koeral :? . Hoolimata igapäevasest väsitavast seletuskampaaniast, et dalmaatslane ei ole agressiivne tõug ja see oli ka üks põhjus, miks just tema sai valitud. Räägitakse küll, et filmid on kujundanud dalmade mainet äärmiselt positiivseks kuid ikkagi on väga palju alati esimesena küsitud, et kas ta on kuri, kas ta hammustab ja pöördudes algusesse tagasi, et millal ta siis nüüd lõpuks kurjaks läheb nagu ma varjaks meeleheitlikult et mu koer täpselt 9-kuuseks saamise päeva keskkööl muutus mõrtsukkoeraks ja mängib Jekylli ja Hyde'i.

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 02 Veebr 2006 13:36

Meil vastupidised kogemused siiani. Brandy käitub nagu viimane põrsas, rebib rihma ja haugub (ausalt, mul on häbi peeglisse vaadata :oops: ), aga inimesed siiani väga rõõmsad olnud. A´la "milline nunnu labrador, tahaks kindlasti mängida" jne.

& Devvu & Mia
Kasutaja avatar

PostitusPostitas devilstar » 02 Veebr 2006 15:19

Minul oli hoiul pruun labradoripoiss, jalutasin siis Devvu ja Brunoga koos, vastu tulid inimesed ja kommenteerisid : "Küll plikal on vinged murdjad, dobermann ja rottweiler.."
Teinekord olid inimesed eemal ja tuli järgnev lause : "Oi vaadake, kui ilusad koerad, dobermann ja rottweiler! (Inimesed jõudsid lähemale), oi vaadake, ei olegi rottweiler, labrador hoopis!"

Tessa & Mona
Kasutaja avatar

PostitusPostitas nipitiri » 02 Veebr 2006 18:39

Tessa on ka tumedat värvi ja tundub mõningatele inimestele vist murdjana. Ükskord õhtul koeraga jalutades tulid kaks preilit vastu ja üks seletas teisele, et see on verekoer ja tema sööb inimesi :ha:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurimoor » 02 Veebr 2006 18:57

Kui ma Tartu lähistel kortermajas koos kahe bokseriga elasin, siis tõmmati korteritel kardinad ka ette, kui ma koertega jalutama läksin. Bokseritel on ju hammustades lõuakramp. Ükskord jalutamast tulles sattusin trepikotta koos naabrimehega, Sofil oli muidugi hirmus tahtmine onule musi teha. Naabrimees (ise koeraomanik) ütles, et tal vanad riided seljas ja varrukas ka paksu voodriga, et las siis koer hüppab talle peale. Naabri ootus oli, et see koer hüppab varrukasse kinni ja üllatus oli meeletu, kui talle põse peale limpsti tehti :irw:

PostitusPostitas taks » 02 Veebr 2006 19:34

Kurimoor kirjutas:Naabri ootus oli, et see koer hüppab varrukasse kinni ja üllatus oli meeletu, kui talle põse peale limpsti tehti :irw:

Nii armas. :irw: :angel:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Piret » 07 Veebr 2006 23:58

[quote="rebane"]Jalutasime koos Jessikaga Saaremaal külavaheteel koeri. Koerakarjas olid ka suurt kasvu kollane labra ja minu taskurotveiler. Jalgrattal tuli vastu kohalik külatädike ja jäi meie kõrval seisma. Rääkis meile pika jutu kuidas see suur valge (khm khm) koer on vist kuri aga see must pruunide laikudega koer on küll armas ja nunnu ja kuhu ta küll oma saba kaotas.[/quote]

Hm...mis veidrad lood selle Saaremaaga....kui mina seal praktikal olin ja kah oma peni jalutasin, siis üks onu teatas tänaval tähtsa näoga, et mul olla valge rotveiler ja et see on vist mingi looduse vingerpuss, et vahest viskab albiinosid sekka! :roll:

TOPELTKONTO/lukus

PostitusPostitas Sarana » 23 Nov 2008 16:51

Meilgi kodus üks must labrador, ja kardetakse teda kui tulekahjut.
Koer on nii siira pilguga, ja nii sõbralik, kuid on ka olnud inimesi, kes pööravad otsa ümber, kui meie Sara't näevad.
Ja purjus inimesed, kellega peale Sara lõriseb, hakkavad teda paitama, silitama ja nunnutama. :)
Kui üks on, siis teist pole vaja. Kuigi kaks on parem, kui üks. Ja mida rohkem seda uhkem, sest seltsis on ju segasem. :)

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 23 Nov 2008 16:56

Mustade labradega seoses tuleb mulle meelde seik, kus me Elliga ühe väikelinna metsaservas jalutasime ja meid tuli hoiatama üks vanaproua, et olge ettevaatlik, sest eespool liigub rihmastamata rottweiler. Muutsime siis suunda, kuna ei olnud tuju teada saada, kas rotikas on sõbralik või mitte, kuid ometi kohtusime selle rotikaga ja selgus, et tegu on täitsa sõbraliku isase musta labraga :P
Take your time

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 23 Nov 2008 17:06

Minul valge labra omanikuna on vastupidised kogemused. Kõik, kes vastu tulevad, jäävad seisma ja tahavad kutsuga rääkida ja pai teha. Tore, kui selleks luba küsitakse, aga enamasti mitte. Ju mängib see ka rolli, et jalutan enamasti koos chihude ja labraga ja siis tulevad ikka kommentaarid, et see koer küll kuri ei ole, jalutab nii väikestega :irw: . Ja emad ütlevad oma lastele, et mine küsi, kas tohib pai teha. Tavaliselt olen lubanud, hoian ainult Nellyt kaelarihmast kinni, sest tema rõõmujoovastus viiks lastel jalad alt :irw:
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

Sir Philip, sõpradele Pipi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Selma » 23 Nov 2008 17:07

Isegi minu musta poollabradori, kes on tõupuhtast peenemate käppade ja väiksema peaga ning küllaltki krantsilik, on peetud rotveileriks. Seda üsna veendunult :). Murdjaks pole teda siiski peetud, pigem tekitab tema nägemine osades inimestes ootamatut heldimist ja muid nõrkusehetki. Ilmselt on asi ka selles, et ta pole nii massiivne kui tõupuhas labra, kes võibolla just oma massiivsusega lööb. Samas on see mulle veits üllatav, sest nad on ju tavaliselt sõbralikud ja neid kasutatakse laialt ka pimedate juhtkoertena. Kust siis selline hirm?
Ühiskonna suurust ja moraalset arengut saab hinnata selle järgi, kuidas selles ühiskonnas loomi koheldakse.
--Mahatma Gandhi

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 23 Nov 2008 17:21

Vastupidine näide. Näen kaugelt - inimene musta koeraga, hüüatan rõõmsalt, et näe, labradori retriiver. Lähemal uurimsiel selgus, et oli Rotte rotveiler Erwiniga. Oli küll endal ka piinlik. :oops:

Attilat on veendunult buldogiks peetud. :irw:
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 23 Nov 2008 17:54

Rotte on korduvalt kuulnud kuidas ta on müüjalt petta saanud ja värvipraagiga labra talle pähe määritud. Ja tegelikult peaks ta järgmine kord ikka paberitega koera võtma, on vähem riske.

Tore, kui inimesed hoolivad, kuid antud juhul on Erwini näol tegemist imporditud aretusisasega ja tõuks rottweiler ;) Käitub küll nagu labra.... ehk nagu korralik rottweiler rahulikus situatsioonis.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 01 Dets 2008 20:49

Erwin on VÕRRATU!
Üks nendest koertest, kes jääb vist kõigile meelde. Selline tasakaalukas vend... Ja ta oli vist esimene rotu, keda ma nägin sabaga. Ja mulle hakkas kohe meeldima.

PostitusPostitas marx » 02 Dets 2008 00:52

Mul sõpradel on helebeez kesk-aasia lambakoer. Lõikamata, tavainimese meelest näeb välja nagu hiiglaslik kuldne retriiver. Ja mõned opakad lapsevanemad soovitavad oma võsukestele rõõmsalt, et tee kutsule läbi aialippide pai. Hoolimata pererahva selgitustest, et laps võib mõnest sõrmest ilma jääda. Õnneks pole koer laste suhtes kuri, pererahval omal ka lapsed. Aga siiski: lasta jõnglasel käsi võõrasse aeda toppida (justnimelt toppida, vahed on kitsad) - no see on ikka tase.
Kusjuures kui korra seal külas olles minu üsna tume sakslane kohale tormas, et vaadata, mis aia ääres toimub, põgenesid lapsed kiljudes :)
Nii et kui tahad hirmuäratavat koera, peab see tume olema.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 02 Dets 2008 17:09

Ka mina olen pimedas ajanud sassi rottweileri ja musta labra. Nad on mõlemad ju massiivsed ja suure kondiga, tan märke pole otsima hakanud :)

Millegipärast minu heledat kutsut tihti kardetakse just.. Arvatakse, et tegu on mingise hundiga või dingoga, samuti pidid kelgukoerad kurjad olema ja tihti oleme me ka need. :irw: Üldiselt, kui inimene on kartnud, siis mitte tema värvi, vaid suuruse pärast-olgu mul või retriiver rihma otsas(nagu öeldud on). Albiino sakslased pidid ka need erilised koerad olema, kes kurjad on..Rikutud psüühhikaga noh. Ja laikad ka, selja tagant ründavad - meil ju laika ! :P
We learn from failure, not from success!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pilpar » 25 Dets 2009 17:23

Mul kodus must isane labra, kes kasvult on üpris suur ja kaugelt vbl tõesti ( eriti pimedas ) meenutab rotikat.

Mitmeid kordi, on teda rotikaks peetud, kuid kui ta väike oli - nii 4-5 kuune, siis mereääres jalutades tuli üks seltskond vastu ja üks noormees ütles: Oii vaata kui ilus pisike dobermannikutsikas. See oli tõesti veider... Okei Rottweileri moodi, aga dobermanni moodi nad küll ei paista, vbl oli asi selles, et kuts oli väike ja naljakalt väljaveninud. :D

Üldiselt kuna mu lemmiktõud on rottweiler ja labrador, siis mingit solvumist vms minupoolt küll ei ole, et koera vahel rotikaks peetakse. Samuti on dobermann väga ilus koer, niiet ei pahandanud ka selle peale. Küll aga oli see veidi naljakas. :D

Tänaval harilikult minnakse suura kaarega mööda või vaadataksegi nagu oleks hirmus tapja ( pimedas eriti ), kuid kuna mu koer vastutulevatest inimestest välja ei tee, siis nad lähemale jõudes rahunevad maha ja pilk muutub ka leebemaks. :)
Kakskümmend väga olulist käpakest:
http://zigzagzero.weebly.com/

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline