Kui vanalt teie retriiver mida oskas?

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Kui vanalt teie retriiver mida oskas?

PostitusPostitas Arwen » 28 Dets 2005 20:23

Uudishimulik nagu ma olen, küsiksin, kui vanalt ja mida (istumine, kõrvalkäimine jne) oma retriiveripõnnile õpetama hakkasite ja kaua läks aega enne kui ta õpetatu selgeks sai? :angel:

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 28 Dets 2005 21:44

2kuuselt istus ja tuli kõrvale käsu peale. praegu 5kuune ja oskab käppa anda ja lamada ja keerutada ka. :) mõtlengi, et mida talle järgmisena selgeks õpetada.
kõrval ta päris veel ei kõnni. kui kutsun siis tuleb minu juurde.. aga seda veel harjutame, ta on õudne energiapomm ja lasen tal metsas hea meelega joosta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sanni » 29 Dets 2005 01:24

täpset aega ei olnudki, kui kõik järsku selgeks sai. Kõik tuli niimoodi pikkamööda, et mitte koera ära väsitada ja treenimist ebameeldivaks teha.
Aga praegu on ta küll ütlemata tubli ja teeb kõike, mida tahta :) .
Kui kellelgi on huvitavaid käsklusi ja uusi trikke välja pakkuda, mida õpetada, siis võiks siia kirjutada :wink: .

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 29 Dets 2005 08:49

Ei ole otseselt muud praegu õpetanud, kui lihtsalt elulised asjad (ei, seisa, oota, tasa jne). 3,5 kuuselt käisime kolm korda koertekoolis (lihtsalt varem oli vaktsineerimise ooteaeg ja teistel sai kool läbi). Esimese korraga õppis ära kõrvalkõndimise (rihmaga), teisel korral juurdetulemise, kolmandal korral tegi püsivuseharjutused (istu-lama)korralikult kaasa. Kinnistanud neid käsklusi praegu ei ole, kuna arvan, et kevadel alustan uuesti. Kõigest, mida olen üritanud õpetada on aru saanud umbes kolme korraga, kui kindlaks õpitu jääb, näitab aeg.
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 29 Dets 2005 15:22

Mina olen oma koeri õpetanud muu tegevuse (jalutamise, nunnutamise) jne käigus alates sellest hetkest, kui nad koju on tulnud. Esialgu nimega, siis juurdetulemist (ikka nii, et kui näen, et tuleb minu poole, siis kutsun, kiidan kui tuyleb ja lasen "jalutama"), kui näen, et kuts hakkab istuma, siis "istu" jne. Selle käigus jääb kõik väga ruttu meelde ja hiljem, n-u poole aastaselt olen neid käsklusi harjutanud juba keerulisemas olukorras, st teiste koerte või muude segavate asjaolude juuresolekul.
MInu esimene koer (dogi + ilmselt terjer) käis 3-kuuselt rihmata kõrval, istus ja lamas, tuli soodsas olukorras juurde. Tema tuli minu koju 5-nädalaselt (nõuka ajal). Kuldne tuli 3-kuuselt ja seetõttu ei õnnestunud tal rekordit lüüa, aga 4-kuuselt oskas ta rihma otsas kõrval käia, istuda, lamada, seista, oodata, juurde tulla, tuua visatud eset mitte väga kaugelt, loovutada mistahes asja (ka maitsvat) "anna" peale.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

PostitusPostitas Kaaru » 29 Dets 2005 17:43

Mul endal küll labradori ei ole ,aga käin ühes kennelis. Ei mäleta küll millal midagi õpetama hakkasime, aga nüüdseks kui kutsikas 8 kuune oskab ta istuda ,lamada ,kohal lamada-istuda ,siia tulla, rihmaga ja ilma rihmata kõrval käija. Varsti tahame ka hakata harjutama jooksu pealt seisma jäämist.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 01 Jaan 2006 00:12

ahjaa, "koht" ja "maha" on ka selgeks õpetatud. varem armastas lapsega mänguhoos hüpata meie voodile ja praegu armastab ta korvtooli pugeda, sealt maha tuleb ilusti käsu peale ja kohale läheb ka kui ta sinna saadan.

selge on veel "võta" käsklus. see oli tegelt järgmine käskluse peale istumise käsklust, mis ta selgeks õppis (istuda oskas ta juba siis kui koju tõime). Ja seda sellepärast, et mul sai villand et ta igakord mulle peale hüppas või lihtsalt kõrval rahmeldas kui talle veekaussi üritasin põrandale panna.. korra tegi ta mu üleni märjaks niimoodi :irw: nüüd on nii, et kui tallel toitu või juua hakkan panema, siis automaatselt istub ja võtab toitu alles siis kui ütlen võta :P kui aga jääb kaussi niisama seisma toit, siis sööb millal isu tuleb (alati ta kohe ei tahagi millegipärast).

nüüd võib mulje jääda, et ma ainult käsklustega suhtlengi oma koeraga :D tegelt see ikka nii ei ole. me oleme kõik need käsklused mängeldes selgeks saanud ja maiuste ja kiitmisega teeb palju ära. ta on selline :angel: kutsa :)

(kuts on 5-kuune)

TOPELTKONTO/lukus

PostitusPostitas Sarana » 23 Nov 2008 18:37

Meie hakkasime õppima kahekuuselt istumist. Mänguhoos üritasime, sest siis ta oli vähemalt heas tujus jne. :)
Tegime siis nii, et viskasin talle mänguasja, ja kui tagasi tõi, siis võtsin kätte, ja näitasin talle seda, samal ajal nagu viisin seda tema jaoks tahapoole, et ta peaks istuma, et seda näha. Istus, siis ütlesin ruttu "istu" ja nii kui pepu maad puudutas, siis maius ja tohutu kiitus ja mänguasjavise. :)
Nüüdseks on pisiplikast sirgunud aastane neiu, kes oskab istuda, lamada, käppa anda, maas ''pöörelda'', käsu peale minu juurde tulla, kõrval kõndida ja nii öelda küsida käsu peale.
Kui üks on, siis teist pole vaja. Kuigi kaks on parem, kui üks. Ja mida rohkem seda uhkem, sest seltsis on ju segasem. :)

PostitusPostitas totta » 24 Nov 2008 13:08

minu kuldne tuli koju 5 nädalasena ja me hakkasime kohe igasuguste käsklustega pihta niiet ta oskas väga ruttu juba istuda ja siia tulla jne.

ja kuldne leedi Bianca

PostitusPostitas triin5005 » 24 Nov 2008 14:38

Hetkel oleme nats üle nelja kuu vanad ja istume, lamame, tuleme kutsumise peale juurde (olenevalt sellest kus parajasti asume), otsime mänguasja käsu peale üles, toome mänguasja inimese kätte käsu peale, suhteliselt hästi kõnnime rihmaga kõrval ja kui seisma jääda siis koer samuti kohe istub. Hetkel ei meenu muud.
Mõtlen, et võiks millegiga hiljem ka tegelema hakata, nt agilityga.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 24 Nov 2008 14:45

totta kirjutas:minu kuldne tuli koju 5 nädalasena ja me hakkasime kohe igasuguste käsklustega pihta niiet ta oskas väga ruttu juba istuda ja siia tulla jne.
Vaene kutsikas.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 24 Nov 2008 20:34

5-nädalasena loovitamine on tegelikult EKL poolt seatud seaduste rikkumine - minimaalne loovutamise iga on 6 nädalat (OM lepingus on vastav punkt).
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 25 Nov 2008 16:43

Tegemist on paberiteta koeraga? Sarana postitustest on jäänud kuidagi imelik mulje...
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 30 Nov 2008 15:12

Meie jäime koertekooli minemisega natukene hiljaks, kuid kodus sai selgeks õpetatud istu, lama, maas keerutamine, laua pealt norimise "maha". Koertekoolis õppisime korralikult kõrval käima :oops: . Huvitavate trikkide poole pealt on mulle alati meeldinud roomamine (kuivõrd huvitav see nüüd on) ja nina peale asetatud maiuse õhku viskamisega kinni püüdmine.
Suur loomaarmastaja.

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist