Kaelarihm või traksid) Tavaline jalutusrihm või Fexi

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Kaelarihm või traksid) Tavaline jalutusrihm või Fexi

PostitusPostitas brittly » 26 Sept 2011 21:53

Tere taas,

minu 4 kuune Amiga on juba tublisti arenenud ja ei karda enam treppe ega uksi ( kui mõned erandid välja arvata :).

Kenasti jalutamine aga nõuab veel aega ja harjutamist- tahaks ju joosta ja risti- rästi nuuskida ja trepist hästi ruttu alla minna, aga ei saa, perenaine hoiab tagasi...:)

Seega on mul küsimus, kas üle 4 kuusele labradorile oleksid paremad traksid ( mille saab ka koera turvavööga ühendada autos ) või nahast kaelarihm. Ja milline jalutusrihm oleks parim?
"Üks loll jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata"- veidi paanikas vastne koeraomanik:)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 26 Sept 2011 21:58

Mõlemaga tuleb koera harjutada. Niisama jalutamiseks vast oleksid traksid ja fleksi paremad, aga õpetamiseks on kaelarihm ja jalutusrihm.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 26 Sept 2011 22:12

Kutsikaid ma ei jaluta kunagi Flexiga- nii on lihtsam saada saada rihmas tiriv koer. Kui juba head kombed selge õpitud siis on see jalutamiseks küll väga mõnus.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

ja Mürgel
Kasutaja avatar

PostitusPostitas krissuk » 26 Sept 2011 23:30

Traksid annavad võimaluse tugevamini tirida - kogu keha jõud on ju taga. Kaelarihmaga on see jõud veidi väiksem. Hea kaelarihm ja MUGAV (nahast või heast tekstiilist) jalutusrihm on heade jalutuskäikude eelduseks. Kui sul on rihm, mis iga kergema tõmbe peale kätt soonib, saad peatselt koera peale vihaseks ja siis ei tule õpetamisest ikka midagi välja. :)

Flexi puhul on häda selles, et kui õpetad kutsikale, et edasi liigutakse vaid siis, kui kaelarihm on ilma pingeta, siis flexirihma kassetist välja joostes on paratamatult teatud surve kaelal ning koer jõuab nii ka oma soovitud sihtpunkti. Seega - ta tirib ja tema tegevus saab positiivse tagajärje. Seega tirib ta teinegi kord, kui kuhugi tahab.
Minu hinnangul on umbes 2 m mugav rihm väga hea selleks, et õpetada kutsikat rihmas liikuma.

Meeles tasub pidada, et iga kord, kui kutsikal on rihm kaelas, õpib ta rihmas käimise kohta midagi. Samuti soovitan meeles pidada, et kutsika arengule on ääretult vajalik saada erinevaid lõhnu nuusutada. Ja veel, et nii omanikule kui kutsikale on vaja, et omanik oleks oma soovides selge ja järjekindel.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 27 Sept 2011 00:17

Snowblind - kuidas sa saad fleksiga jalutades rohkem tiriva koera? Ausalt - kuidas?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas AnneN » 27 Sept 2011 09:26

Ka mina olen sama meelt, et kutsikaga ei jalutata kunagi flexiga. Ehk aeglaste ja flegmade koertega saab, energilisematega küll mitte. Minu arust õpetab flex rihmas tilberdamist, omanikul puudub aktiivne ja suht lähedane kontakt kutsiga ja kutsikas ei õpi tunnetama piire, milles tal liikuda lubatakse.
hurt ei ole "blondiin"

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 27 Sept 2011 10:22

Mina olen jälle tulihingeline flexi pooldaja KUI omanik teab mida teeb. Flexi puhul on kaks suurt probleemi.

Esiteks ostetakse kutsikale sageli liiga tugev flexi. Tegemist ju suht kalli asjaga ja Eesti inimene oma praktilise mõtlemisega ostabki kohe täiskasvanud koera mõõtu rihma. Tulemuseks on see, et rihm on liiga raske ja tugeva vedruga (tutikas ju ka veel lisaks) ning kuts tõesti õpib seda karbist välja vedama. Seega on lahenduseks kas vana ja juba 'pehmeks joostud' flexi või näiteks mõni odavam koopia.

Teine probleem on juba ohtlikum - sa kontrollid koera, kuid ei kontrolli koera! Olen ise näinud kuidas flexi otsas ontlikult kõnniteed mööda astuv koer tegi sööstu autoteele ja omanik ei suutnud seda liigutust kuidagi ära hoida. Ei saa unustada, et igasuguse rihmaga on koeral võimalik liikuda ka küljele ja sinu selja taha. Flexi 5 meetrit küljele tähendab tänaval sageli ka sõiduteele ulatumist.

Mina kasutan flexit igapäevaselt, kuid koerad oskavad käia lõdva rihmaga, teavad käsklust 'vasak' ja 'lama'. Esimene siis tähendab, et koer ei liigu minu liikumistrajektoorist paremale ehk ei tiiruta ümber minu ja püsib ühel küljel ning teine on vajalik koera peatamiseks mis tahes olukorras.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 27 Sept 2011 10:42

airepiret kirjutas:Snowblind - kuidas sa saad fleksiga jalutades rohkem tiriva koera? Ausalt - kuidas?

Seda mida Rebane ja Krissuk ütlesid :)

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 27 Sept 2011 14:08

Ja mina loen ka kutsikaomanikele sõnad peale, et jätku see flexi ostmata. Justnimelt sellepärast, mida siin seletati. Kui tahad koerale õpetada, et punktist A punkti B saab vaid siis, kui koer ei tiri (ei ole pinget ümber koera kaela), siis flexi on vahend, kuidas koerale just vastupidine selgeks teha. Nii et väga lihtsustades ütleks ma ka - flexi õpetab koera tirima.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 27 Sept 2011 15:16

Vale ja valesti kasutatud flexi õpetab koera tirima ;)
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 27 Sept 2011 15:46

Jah, Rebane, nii oleks korrektne öelda ;)

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 27 Sept 2011 21:23

Minu kutsikal on 2 erinevat liikumisviisi. Traksid, nendega võib tirida. Kaelarihm, milles käiakse lõdva rihmaga.
Õpetamisel kasutasin selguse mõttes ka erinevaid rihmasid, aga nüüd pole enam vaja.
Kui mul on kiire, siis käib traksides ja kui on aega ning vaimujõudu, siis kaelarihmas.
Hetkel on koer 8 kuune ja teeb üllatavalt hästi asjadel vahet. Ma olen siiras hämmingus kohe. Flexi otsas käiks ta traksidega, aga kuna tegemist on väga jõulise elukaga, siis enda tervise huvides me pole flexiga jalutanud :)
koerad ei valeta

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 27 Sept 2011 22:15

Flexil on olemas stopper. Kui liigutakse autotee läheduses või mujal natuke või palju ohtlikes kohtades, siis Flexi on stopperdatud ja lukustatud ja toimib täpselt samasuguse rihmana, kui iga teine jalutusrihm.
Täpselt sama on traksidega. Kui koer hakkab traksides tirima, kasutatakse täpselt samu võtteid, kui ta hakkab tirima tavalise jalutusrihmaga. Kas vähe on nähtud olukordi, kuidas poovas kaelarihmas kähisev koer omanikku meetrise jalutusrihma abil järel lohistab :roll:

Seega - kokkuvõttes ei ole häid ja halbu rihmu, on kas tähelepanelik ja hoolikas või lohakas omanik. Ja koer peab kutsikaeast peale harjuma erinevate kaela - ja jaluturihmadega. Ülejäänu on rihma teist otsa hoidva inimese mõistuses kinni. Paraku. :sent:

PostitusPostitas Benadryl » 28 Sept 2011 07:50

Mul on mõlemal koeral flexid ja kaelarihmad. Trakse ei kasuta, kuna pole nende eesmärgist veel aru saanud (va kelgukoerad). Kuidas öeldigi- kui kontrollid koera pead, kontrollid tervet koera. Kui mõelda, et traksid on koerale mugavamad, siis vabalt rihmas liikuvale koerale on ka hea kaelarihm mugav. Kui koer korralikult rihmas ei liigu, siis on traksidega tal mugavam ennast rebida.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 28 Sept 2011 12:12

Benadryl kirjutas:Trakse ei kasuta, kuna pole nende eesmärgist veel aru saanud (va kelgukoerad).

Minu koer käis traksides, sest tal oli kael jämedam kui pea ja ta võis kaelarihma näiteks ehmatades üle pea ära tõmmata.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rhettie » 29 Sept 2011 07:52

Vabandust, aga ma kysiksin Aire-Piretilt, et miks peab koer oskama flexiga liikuda? Milline eelis on flexil vorreldes tavalise rihmaga?

Ytlen ka oma kogemuse flexi (ja trakside) kohta. Kipun olema nende eelkonelejatega yhes paadis, kes väidavad, et flexi opetab koera tirima. Samas ma ei vaidle vastu, et voibolla minu vanim koer oleks ka tavarihmaga harjutades tirima oppinud ja viga on rihma koerast eemalasetsevas otsas. (Mitu järgmist koera, kellele ei ole kunagi flexit isegi näidatud, ei tiri, aga voib ju ka väita, et nendega oli endal kogemust rohkem jne). Aga pärast yhte jalutuskäiku lendas flexi meie majast laias kaares, ja selle tahaksin hoiatava näitena ära tuua.

Oli vihmane ilm, sygis. Votsin koeraga jalutama minnes yhtlasi ka prygikoti näppu, et see konteinerisse ära sokutada. Konteineri juures askeldasid veel mingid mehed, no tegin parema käega kaane lahti ja panin kinni (olen paremakäeline ja kaas käis raskelt), peale seda votsin flexi uuesti paremasse kätte. Aga konteineri kaas oli märg. Ja mu koer armastab autosid. Kohe tosiselt armastab...
Olime ehk paar sammu tänavale joudnud, kui järgnes järsk ropsak rihmast. Käsi oli konteineri kaanest märg ja nii see plastik mul pihust lendas. Tegin järsu sammu ja sama tegid need kasti korval juttu ajanud mehed, pyydes rihma peale astuda. Aga mida sa astud, kui rihm kerib ennast kokku ja isegi see lahtijääv osa on peenike nöör, mida rohu seest nähagi pole. Ja koer lidus loomulikult soiduteele, istus keset seda maha ja jäi lähenevat autot ootama, sest soita ju tahaks...
Sel hetkel peatus minus igasugune enesealalhoiuinstinkt ja ma jooksin koerale teele järele. Läheneva auto ette. Jah, kui meie maja vastas ei oleks olnud koolimaja ja seetottu järjest kaks "lamavat politseinikku" voi kui see autojuht oleks neid yletanud viisil, mida ka aegajalt näha saab, nimelt poltide kolinal ja täie hoo pealt, siis ei oleks praegu ei Rhetti ega rhettiet siin kirjutamas.
Tagantjärele voib muidugi targutada, et oleks ma taibanud käe ära kuivatada, oleks mu kutsikaohtu koer paremini välja opetatud, oleks ma seda, oleks ma teist... Paraku: algaja koeraomanik ei suuda alati koiki ja koike ette näha. Ei suuda iga kord kogenumgi.
Traksidest veel niipalju, et kuna Rhetti puhul ei suutnud ma koigi soovituste ja katsetuste kiuste koeral tirimise kommet välja juurutada, siis mingil hetkel hankisin talle traksid lihtsalt sellepärast, et sydamerikkega koerale ei ole pidevalt kokkunööritud kori kohe mitte teps soovitatav- ja paraku Rhettil puudub see sisemine hääl, mis talle ytleks, et jäta nyyd järele, sa teed endale haiget. Yldiselt ma trakse ei soosi ega soovita. Praeguseks on need ka Rhetti puhul rohkem kapis kui kasutuses, sest vanemaks saades on koer hakanud natukene vaguramalt rihmas liikuma.
Meie pere koertel on koigil poolpoovad kaelarihmad ja see on ka meie soovitus oma kutsikaomanikele. Jalutusrihmad on meil natuke juhuslikumad, kas nailonist voi nahast, pikkused varieeruvad ja alati ei käi samale koerale sama jalutusrihm, vaid votame selle, mis parajasti jalutuskäigu otstarbega sobib, kas pikema voi lyhema. Käsi soonib korralikult tiriva koera puhul iga rihm, nii et selles osas ei ole me vahet väga teinud. Nailon, kui on piisavalt lai, ehk (ehk?) ei purune nii kergesti, samas on rihma norgim lyli tihti just kinnitusklamber ja nende puhul ei ole rihma materjalil ju vahet.

Toele au andes opib inimene siiski korduvatest vigadest, mitte yhekordsest. Rhetti flexi vahetasin ma peale ylaltoodud kogemust kyll välja, aga meie järgmisele koerale sai siiski algselt flexi muretsetud, puupäisusest vist, kuna mingit muud pohjust ei tule praegu kyll meelde. See koer oppis maast- madalast ära, et flexiga on kaks liikumisviisi- lukustatud ja lukustamata. Esimene tähendab kohustust korval käia, teine sisuliselt "vabalt, rivitult", ehk siis et minnakse jooksutempos. Kuni ma korra koeraga välja minnes mobiiltelefoniga ametis olin ja rihma lukustamata unustasin... Ja kukkusin sealsamas maja ees niimoodi asfaldisse, et tykid taga. Traumapunktini asi ei läinud, aga nädalavahetusel näitusel lonkasin ringi nagu sojaveteran. Jällegi, oma lohakus, aga miks ma peaksin tekitama ise olukordi, kus hajameelsusel voivad olla kehvad tagajärjed. Kukkumine kukkumiseks, aga rihm lendas jällegi käest ja moni teine koer Laureni asemel oleks kasutanud juhust lihtsalt jalga lasta niikaua, kuni mina ennast maast yles vedasin.
Veel yks aspekt flexi puhul: kui selle rihmaga korra mööda sääri tommata, mida ikka jalutuse ajal juhtuda voib, voi kui mingis erandolukorras on vaja rihmast käega haarata, jäävad järele korralikud poletushaava meenutavad vorbid, mis paranevad vastikult kaua.

Ehk siis et minu arvates on flexi siiski yksjagu noudlikum ja pirtsakam riistapuu kui tavaline jalutusrihm, ja kuni viimaseid saada on, siis miks peaksin ma oma elu keerulisemaks tegema?! Ma ei ole senimaani leidnud mitte yhtegi eelist, mis flexil voiks olla tavalise rihma ees. (Olgu tagasihoidlikult mainitud, et pere yheteistkymnes koer on veel liiga noor, et jalutusrihmas käia, aga ylejäänud kymme tykki kasutavad edukalt tavalisi rihmu...)

PS Vabandan kirjapildi pärast, mu klaviatuuril puuduvad ymbriku ja ounapuu tähed :oops:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tom Bombadil » 29 Sept 2011 08:30

ka mina ei soovitaks kellelegi Flexit. Mõttetu kobakas, mille väidetav eelis on see, et koer saab pikema rihma otsas jalutada või/ja rohkem vabadustunnet.
Võibolla, et saab ka veidi. Aga minule paistab Flexi pigem millegi sellisena, mille on välja mõelnud, keegi laisk ameeriklane ( ei tea kas on ka ameerika toode, aga mõte jääb samaks), selleks, et peaks koera jalutades võimalikult vähe oma rasvunud istmikku liigutama. Lisaks on see rihm sellise koeraga nagu noor kuldne veidi ohtlik ka - kui sähmi mööda säärt saad siis on kena põletushaava laadne vorp olemas kohe. Ja alati ei käi ju pikkade pükstega. Lisaks tuleks meie kliimas Flexit iga märja ilmaga jalutuskäigu järel , kui kasutusjuhendit jälgida põhjalikult kuivatada. Mis oli vähemalt minu jaoks piisavalt tüütu et seda mitte teha.
Aga see selleks, olles nii 20 aastat erinevate rihmadega erineva suurusega koeri jalutanud ja muuhulgas ka aastaid flexit kasutanud ( olin siis noor ja loll) :) ei saa mina küll aru mille poolest flexi ühest korralikust kummiga läbi tepitud nailonrihmast parem on. Neid on ka võrdlemisi pikki ( 5 meetrit on täitsa tavalin, kuigi enda kogemusest on 3 meetrit enam kui piisav), maksavad vähe, on mugavad ja kestavad ikka kordades kauem kui Flexi. Koer saab sama mõnusad jalutuskäigud eriti kui sa ennast ka liigutada viitsid. Ja on siiski vajadusel märksa kergemini kontrollitav.

PS- ja kuldsele ikka kaelarihm.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 29 Sept 2011 08:41

Ma olen flexi puudusi kogenud küllalt elu jooksul, aga ei ole ka õppinud pika (5-8 m) rihma otsas vabas olekus porise ilmaga maastikul koeraga jalutama. Kas rihm lohiseb siis pori sees või kerite rihma kogu aeg kiirete liigutustega kokku ja siis annate järgi?
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rhettie » 29 Sept 2011 09:45

Aino pystitas huvitava kysimuse, ma ei ole selle yle ausalt varem järele moelnudki, sest see käib nii automaatselt. Aga vist natukene molemat, st et voimleme rihmaga vajadust mööda, aga eks ikka vahel satub pori sisse ka. Kui nyyd arutleda selle yle, et kas kokkukerimine on tyytu voi ei, siis ei vaidle vastu, et nupulevajutusega on seda lihtsam teha. Minu jaoks on flexi miinuseks just see, et kui ma tavalise rihma saan alati endale yhe korra ymber käe keerata, et ei teki seda käest ära kukkumise momenti, siis kahjuks minu leivalabidakäekesed ei mahu yhegi flexi käepidemest läbi, nii et ma seda nagu käevoru randmele panna saaksin, ja kui ka mahuks, muutuks sel juhul stopperi käsitsemine automaatselt ebamugavamaks. Seetottu eelistan alati rihma, mida saan mugavust mööda kokku rullida ja järele lasta. Lisaks on vähemalt minule sattunud flexidel koigil olnud see stopperimehhanism ysna ornuke ja hakanud kiirelt torkuma, nahk- voi nailonrihma eluiga on kordades pikem olnud.

Selle kokkukerimise osas veel: Aino teab meie "isikkoosseisu" hästi, sellest poole moodustavad väikesed spanjelitupsud, kellest osa vihmase voi porise ilmaga ei suvatsegi mingile maastikujooksule minna. Nendega on lyhem rihm piisav. Neid ylipikkasid kasutamegi ainult suuremate koerte puhul ja neid on ikka kordades mugavam kuivatada kui flexit, mida lege artis tuleks kuivatada lahtikeritud olekus ja pika kaheksameetrise nööri lahtiselt kuivatamine on paras tyytus.

Teemaalgataja jaoks mainin ka ära, et meiegi koertest kolm on retriiverid, kaks neist kutsikad ja yks vanem koer, kelle liikumisdynaamika veel praegugi on torpeedolaadne. Lisaks on meil kaks valget lambakoera, kellest teise puhul kasutan rihma toepoolest ainult linnatänaval, sest tegelikult ei ole olukorda, kus see koer tahaks minu juurest lahkuda. Nii et kogemusi on erineva suurusega koertega- ka väga erineva iseloomuga. Ja toepoolest, kui ma yldse kunagi elus peaksin flexit kasutama mingil pohjusel, siis valiksin selle just nimelt tuimema, aeglasema ja soliidsema liikumisstiiliga koerale, kellel niigi on vähe vajadust liikumistrajektoori korrigeerida voi liikumisaktiivsust pärssida. Aktiivse, energilise koera puhul- ei, tänan.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tom Bombadil » 29 Sept 2011 10:07

Aino kirjutas:Ma olen flexi puudusi kogenud küllalt elu jooksul, aga ei ole ka õppinud pika (5-8 m) rihma otsas vabas olekus porise ilmaga maastikul koeraga jalutama. Kas rihm lohiseb siis pori sees või kerite rihma kogu aeg kiirete liigutustega kokku ja siis annate järgi?

Käisin just jalutamas tegelastega. Meil kõige pikem rihm on 3 meetrit. Mainisin lihtsalt, et soovi korral on olemas ka pikemaid ( ehk siis sama pikki kui flexi). Kuigi minu meelest üle 3 meetri vaja ei ole. Need ekstreempikad ikka rohkem spetsiifilised treeningrihmad juba.
Muidu jah vastavalt vajadusele annan järgi ja võtan koomale aga rahulike ja sujuvate liigutustega ikka - mis seal ikka tõmmelda.
3 meetrise nailoniga on küll mugav jalutada - mul kuidagi käe sees - ei lohise küll maad ja pori mööda ja kui lohiseks poleks hullu. Kestavad sellist ruunamist hästi - mul siiani alles ja terve 15 aastat tagasi soetatud üks rihm :)

Lihtsalt sõbrad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas mardik » 29 Sept 2011 10:11

Airepirtiga rohkem kui nõus :!:
Flexil on olemas stopper. Kui liigutakse autotee läheduses või mujal natuke või palju ohtlikes kohtades, siis Flexi on stopperdatud ja lukustatud ja toimib täpselt samasuguse rihmana, kui iga teine jalutusrihm.
Täpselt sama on traksidega. Kui koer hakkab traksides tirima, kasutatakse täpselt samu võtteid, kui ta hakkab tirima tavalise jalutusrihmaga. Kas vähe on nähtud olukordi, kuidas poovas kaelarihmas kähisev koer omanikku meetrise jalutusrihma abil järel lohistab

Seega - kokkuvõttes ei ole häid ja halbu rihmu, on kas tähelepanelik ja hoolikas või lohakas omanik. Ja koer peab kutsikaeast peale harjuma erinevate kaela - ja jaluturihmadega. Ülejäänu on rihma teist otsa hoidva inimese mõistuses kinni. Paraku.

Loomulikult toimib buldogitega. Olude sunnil proovitud ka suure shnautseriga, kes oma 9 aastat on harjunud rihmas käima, ei ole probleemi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 29 Sept 2011 13:10

Eks Flexit tuleb õigesti kasutama õppida ja silmas pidada selle miinuseid. Näiteks lindiga Flexi on iga kell etem kui nöör (peab kauem vastu ja sellest annab vajadusel ka kinni haarata, ainult kui pael voldi sisse võtab, ei saa seda kiirelt tagasi kerida). Kuivatama peab jah, kui vihma kätte oled jäänud, kuid see 5 meetrit (mina pikemaid ei ole kasutanud) paelakest kusagil natuke aega rippumas (sünteetika kuivab ju väga ruttu) ei tohiks segada. Neist rihmadest on ka odavaid koopiaid, mille töökord ja vastupidavus ei ole sama. Ise olen ainult originaalseid ostnud, vastu on pidanud väga hästi. Endal on olnud üks väga ehmatamapanev juhus, mil koer oli Flexi otsas, läksime lifti ja kui uksed sulguma hakkasid, lipsas koer välja, rihma teine ots jäi minu kätte. Lift hakkas alla sõitma. Jumal tänatud, et stop nupp töötas, ma ei taha isegi ette kujutada, mis muidu oleks juhtunud... Flexist ma ei loobunud, lihtsalt koera panin edaspidi kinni liftis sees.
Tean juhust, kus Flexi otsas olev koer hüppas auto alla. Olen näinud pidurdamata Flexiga sõidutee juurde liiklusmärgi posti külge kinni seotud koera. Aga juhtuda võib kõike, minul on ka tavaline rihm erinevatel põhjustel käest lipsanud, olen ma siis ise kukkunud või tähelepanu mujal olnud ja haare lõtv olnud, eks süüdi on tavaliselt ikka inimene rihma otsas.

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 29 Sept 2011 14:21

Meil on fleksid kasutusel nii suurtel kui väikestel. Iirlastel kasutamisest küll loobusin - sest fleksi otsas on võimalik saada kätte liialt suur kiirendus, et jaksaksin neid kinni hoida. Takside puhul on flexi põllujalutuskäikudel aga asendamatu ajal, mil on oht sattuda noorte loomadega vastakuti. 8m fleks annab mõlemale koerale piisavalt ruumi ka joosta rihma otsas, seigelda märjal põllul või veelompides, kuhu ma ise vabatahtlikult järgi ei läheks. Samas - linnas jalutamiseks eelistan kõigi koertega tavalisi nailonrihmasid peale seda, kui kolme fleksiga keset üht linna hädas olin - tuli vastu kass ja ürita siis kolme fleksit stopperisse panna samal ajal koeri tagasi hoides... See on ka üks põhjus, miks fleksidega jalutades pole mul kunagi kaasas rohkem koeri, kui käte arv.

ja Benjamin

PostitusPostitas Segavereline » 29 Sept 2011 14:41

Mina oma koeral hakkasin ka kasutama trakse kuna ta kippus ehmatades kaelarihma üle pea tõmbama (Tegelikult oskab ta ka traksidest ideaalsest välja pugeda, kui vaja).
Ütleme nii, et ta küll kipub jah tirima, kui midagi põnevat kuskil toimub (ja ilmselt annavad traksid ka eelise, sest see ei mõju kaelale nii nagu kaelarihm), aga väga lihtne on õpetada ka traksidega koera ilusti kõndima. Ning minu arvates on see tihti hoopis ohutum variant - koer ei saa ennast üles puua kuskile kinni jäädes, lisaks on trepikojas meil 2 teist isast koera, kellega läbisaamine väga hea ei ole, ja siis on väga lihtne traksidest koera kinni hoida või vajadusel ta sülle tõmmata (kaelarihmast koera üles ju ei tõsta).

Kutsikana jalutas ka kaelarihmaga, aga vahetasin välja just seetõttu, et sellega ta kippus hoopis rohkem tirima ning kähises siis mul rihma otsas, sest mõju kaelale oli nii suur. Flexit kasutasin tol ajal ka ainult paar korda, ei tundnud mugav mulle lihtsalt.

Seetõttu on minu koeral umbes 3-4 erinevates mõõtudes nahast ja tekstiilist rihma. Üldiselt käime jalutamas 3m rihmaga ja väga mugav on. Koer ei pea jala kõrval tippima, samas on ta piisavalt lähedal ja kontrolli all, kui peaks mõni teine loom vastu tulema. Lisaks on see väga kergesti kokkuvolditav, et taskusse panna, kui saab koera rihmast lahti lasta (flexi vist enamusel inimestel taskusse ei mahu) ja ei pea mingit kolakat käes tassima koguaeg. :)
[img:150:15]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img]
Koerad on kõige armsamad olevused, keda tean :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas annaclamoure » 29 Sept 2011 15:38

Mina olen ise juhtunud pealt nägema, kuidas Flexi otsas olnud eesti hagijas lihtsalt koerajalutajast vanemal naisel pöidla tagurpidi ja kildudeks tõmbas. Ei olnud tal näpud sellest kinni hoides kuidagi puseriti ega midagi. Endal on kogemusi valikulise kuulmisega sakslase jalutamisel Flexiga.Ise hoiad näppu stopperi peal(kui ainult hetkeks vaja) ja siis järgmisel hetkel näeb koer lindu ning paneb tolle poole järsult minema. Selle tulemusena olen 2 korda poolest pöidlaküünest ilma jäänud, nii, et veri taga(eks seda on kindlasti mõjutanud ka minu ja koera suurusevahe, kui sakslane ikka suurema galopisammuga kohalt võtab, siis minul kui 164cm pikal inimesel tõuseb käsi ikka vähe kõrgemale ja eks siis järsema liigutusega need vigastused tekivadki).

Seega leian mina, et Flexi on siiski sellise koera rihm, keda on omanik võimeline ka hädaolukorras kontrollima ja kes ei "kaota" kõrvakuulmist ära, kui midagi huvitavat näeb- kutsikaid ma sellesse kategooriasse kindlasti ei liigitaks, ka mitte noori koeri, kellel koolitus veel poolik või tõu poolest rohkem valikulisele kuulmisele kalduvad koerad(näiteks jahikoerad). Ja noh, nagu siin ka juba mainitud, on see kindlasti laisa omaniku rihm. Kui endale koera võtsin, siis vandusin, et ei osta endale kunagi Flexit, niipalju võiks ju ikka olla viitsimist koeraga jalutada. Olen küll enda koera peal katsetuseks 1-2 korda Flexi koopiat kasutanud, kuid mingit vajadust ma selle kasutuselevõtkus ei näinud. :roll:

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 29 Sept 2011 15:49

Suurematel koertel kasutan flexit ainult äärmisel vajadusel. Muudel juhtudel jalutamiseks ikka nahkrihm, paraja pikkusega ja mugav käes hoida. Ja kaela ümber kaelarihm. Taksiga on kasutusel nii flexi, kui nahkrihm, flexiga (8m nöör) käime maastikul ja tavalise rihmaga tsiviliseeritud kohtades.

Nöör-flexiga olen ühe korra mehel mõlematele jalgadele sügavad põletusvaod tõmmanud. Järgmine valik on lindiga kindlalt.

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 29 Sept 2011 16:26

Kaelarihm vs traksid, flexi vs fikseeritud pikkusega jalutusrihm - selle vaidluse kohta ütleks, et kellele ema, kellele tütar. Kes ei oska kasutada või ei näe mõtet millegi kasutamisel, ei pea seda hambad ristis tegema, kui ta tunneb ennast mõne muu jalutusvahendiga mugavalt ja kindlalt. Kes oskab ja tahab kasutada, sellele toovad need asjad lisakasu.
Take your time

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rhettie » 29 Sept 2011 17:59

No mulle tundub, et ei olegi ju teema eesmärgiks mingi loplik tode (ega saa ka yhelegi koeraomanikule kohustuseks teha yhte voi teist varianti eelistada), vaid mote oligi nagu selles, et arutleda, millised on yhe voi teise variandi head ja vead. Inimene, kellel puudub vastav kogemus, ei oska iga kord koiki aspekte tähele panna ja seepärast on hea, kui rahvas oma kogemusi jagab- ja siis teemaalgataja saab neist järeldused teha. Voi eksin ma?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tintsu » 29 Sept 2011 19:22

Siin paljud toovad välja et flexi on laisa (ja lolli ja paksu) inimese rihm- tahaks teada millel põhineb väide et flexi võrdub laiskus? Minul 2 malamuuti ja olen flexi suur austaja- enamasti kasutusel just flexi väljaspool asulat liikudes ja jalutuskäigu pikkus ikka 1-2 tundi, seega nagu väga laisaks end ei pea. Mis oleks vahe kui jalutan nendega pika tavalise rihmaga???

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tom Bombadil » 29 Sept 2011 23:13

No see laiskuse osa tuleb välja sellest, mida inimesed nimetavad lisakasuks siin samas teemas. Flexiga koer silkab põllul kuni 8 meetrit eemal ja sina jalutad jalgrajal - kuivalt ilma porilompidesse astumata. Sama pika jalutusrihmaga pead sama tulemuse jaoks veidi rohkem vaeva nägema ja seda ise kokku- lahti laotama- kerima. Ehk siis kätega tegema seda, mida flexil teeb mehhanism. Ja lühemate rihmadega jooksed ise koeraga põllul kaasa, kui tahad et ta joosta saab ja sa teda lahti lasta ei saa/julge.
Ehk siis tavalise rihmaga on eeldus saada ise veidi rohkem füüsilist kui flexiga - vähemalt teoorias.:)
See ei tähenda muidugi, et ma flexi kasutajaid nüüd laiskadeks pean. Eks igaüks otsib omale mugavamaid viise. Sain ise omal ajal flexiga täitsa hästi hakkama, aga nüüd on tavarihmad rohkem käe järgi. Mis peamine saan koera konkreetsemalt juhtida. Mille tulemusena on koera käitumine rihmas rahulikum ja parem ja jalutuskäik üldiselt mõnusam. See on minu jaoks suurem lisakasu kui flexi pikkus ja kerimismehhanism. Ja lihtsalt oma kogemusest soovitaks küll mürsikumatele koertele ( mida võiks ju noor kuldne olla ) tavalist rihma.
Aga eks ta ole kindlat tõde pole - igale oma.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 30 Sept 2011 00:16

Asjasse puutuv küsimus- kas on keegi näinud Eestis müügil trakse kus rihm kinnitub rinna peale? "Front clipping harness" väljamaa keeles. Seda vigurit tahaks küll ise katsetada aga ei ole õnnestunud leida ühtegi poodi kus keegi sellisest asjast kuulnudki oleks. Kas on keegi leidnud ja/või katsetanud?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Sept 2011 00:27

Ei, rhettie, ei pea koer oskama liikuda flexiga - aga miks ta ei võiks? Poolt- ja vastuväiteid on ilmselt juba piisavalt kirja pandud - ja mina jään ikka oma arusaama juurde - mida rohkem erinevaid rihmastatud liikumisviise, seda parem. Sest et sa ei või iial teada, milla ja millist rihma sul vaja võib minna :)

Front clipping harness olen kohanud ainult autosõidu turvatrakside juures. Seal on see kah suht loogiline.

ja Mürgel
Kasutaja avatar

PostitusPostitas krissuk » 30 Sept 2011 10:23

Snowblind kirjutas:Asjasse puutuv küsimus- kas on keegi näinud Eestis müügil trakse kus rihm kinnitub rinna peale? "Front clipping harness" väljamaa keeles. Seda vigurit tahaks küll ise katsetada aga ei ole õnnestunud leida ühtegi poodi kus keegi sellisest asjast kuulnudki oleks. Kas on keegi leidnud ja/või katsetanud?

Kas mõtled seda?
http://www.gentleleader.com/View.aspx?page=dogs/products/behavior/easywalk/productdescription

Mindki huvitab, kas seda Eestis on.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 03 Okt 2011 11:36

Just sedasama jah. Kui keegi näeb või leiab siis olen kasvõi eraka üle ütlemata rõõmus :)

PostitusPostitas DogLover » 05 Veebr 2012 16:16

Kui koer ei ole kaelarihmaga veel harjunud, siis võib ta selle kaela ümbert ära kratsida. Soomes oli mul selline juhtum, kus küll päris vana koer omalt kaelarihma ära kratsis (jalutasin seal ühe Norra õuekoeraga). Kutsikaid on ilmselt küll kergem kinni hoida, kui minna tahab. Kaelarihm võib tegelikult ka hea olla, sest see ei ole kutsikale nii raske ja õpib rohkem peremehe kõrval kõndima või lihtsalt rahulikumalt olema.
Happiness is a happy dog.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 05 Veebr 2012 16:34

Kuidas see rihma kaelast ära kratsimine täpsemalt välja näeb?

ja muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Qwerty » 06 Veebr 2012 05:23

Udib käppadega üle pea, näiteks. Töötab fikseeritud ja poolpoovate kaelarihmade puhul imehästi, kui koer on nõksu kätte saanud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 06 Veebr 2012 11:38

Snowblind kirjutas:Just sedasama jah. Kui keegi näeb või leiab siis olen kasvõi eraka üle ütlemata rõõmus :)

Miks Sa väljamaalt otse ei telli kui vajadus olemas?

Trakside eelis on sang selje peal, kui on vaja koera väga kindlalt ja lühidalt kinni hoida, siis see on väga mugav viis ning koerale vähem ebameeldiv kui poov kaelarihm. Näiteks näitusehalli sisenemisel eelistan ma trakse, sest mu koerad hea meelega tutvuksid absoluutselt kõigi sealolijatega.

Flexi on mul kapis, aga miskipärast ei ole see mulle meeldinud, kuigi tagasikerimise osa on mugav. Ikka eelistan pikemat jalutusrohma - ja ASino küsimusele vastuseks - muidugi teeb käsi automaatselt tagasikerimise. Lihtsalt mina tunnen end tavalise jalutusrihmaga mugavamalt ja tunnen, et kontrollin olukorda kindlamini. V-o on minu arvamus saanud kinnitust ka loendamatutest fleksi otsas olevatest pisihaukujatest, kelle taltsutamisega omanikud hakkama ei saa, tavalise rihma tõmmet tunneks omanik kohe ja teeks ka vastava korrektuuri, pragu on aga sageli nii, et pisilane jõuab enne mu jalgadesse või mu koera kintsu vastu karata kui omanik reageerida.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline