Labradori kutsikas ja uksed

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Labradori kutsikas ja uksed

PostitusPostitas brittly » 13 Sept 2011 17:45

Tere kõigile!

Olen 4.-ndat päeva ligi 4-kuuse labradoripreili õnnelik ja segaduses omanik. Kutsa sai oma maa-sünnikodust linna toodud ja vist on emotsioone liiga palju- autod, inimesed trepid ja need uksed... Probleem on see, et kuts keeldub igasugustest ustest läbi minemast- ei sisse, ei välja. Isegi toaukse ees istub ja tuppa ilma tirimise-tõukamiseta ei tule. Kui on aga vaja läbida 4-5 ust korraga, siis on preili täielik raidkuju. Muidu hästi rahulik koer- liigagi rahulik minu arvamuse järgi, aga kangust omajagu ( või siis hirmu?). Katsetan igatpidi, maiuse, meelitamise, kiitmisega, aga ei miskit. Lõpeb see ikka kas tüukamise või tõmbamisega. Andke palun nõu, kaua selline olukord kesta võib ja mida teha. Kas oodata, kuni ta ise läbi ukse tuleb või kasutada jõudu ja siis kiita.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 13 Sept 2011 20:34

Kui mina tõin omale kutsika, kes esimest korda treppe nägi ja ta neist käima keeldus, meelitasin ma teda võtmetega :) Ta oli piisavalt uudishimulik, et neile järgneda. Piisas ühest korrast. Proovi mõne mänguasjaga!
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas brittly » 13 Sept 2011 20:47

Ma olen klõbistanud ja kobistanud ja meelitanud-keelitanud, ei miskit:)
Aitab ainult lükkamine-tõmbamine või tõstmine. 14 kilo ma veel tõstan, aga 20 vaevalt. Loodan, et see ustejama ikka möödub.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 13 Sept 2011 21:07

Kas sama teeb ta ka kodus?

Aitaks kui alustada kodus olevate uste avade läbimisest, seejärel välisuks, seejärel juba edasi võõrastesse kohtadesse... nii kuidas enesekindlus kasvab.

Üks hea võimalus on enneteda seda hetke, kui kutsikal tekib hirmurekatsioon ning tõmmata õigel hetkel (enne kui ust märkab -> hirm) kutsika tähelepanu millelegi muule nt. müramine omanikuga või palli-nutsuga aktiivne mängimine.

NB! Alguses oleks juba edasiminek kui lihtsalt seisate ukse juures ega lähe sellest läbi, samas ka ei lähe tagasi ning ootate kuni kutsikas rahuneb - ja võtku see nii kaua kui vajalik. Selle meetodi puhul tuleb alustada rahulikest ja turvalistest kohtadest.

Kindlasti ära hirmunud kutsikat kiida/rahusta/võta sulle, sest sel juhul sa kinnistad koeras, et selline käitumine ongi õige ehk hirm uste eest=kiitus ja nii tulebki käituda.
Koer saab aru vaid sinu hääletoonist aga mitte sõnadest.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas brittly » 13 Sept 2011 22:29

Igal pool on sellised uksed, kus tuleb ise ust lahti hoida ja samas koeraga läbi minna. Siis ta jääbki seisma justkui raidkuju ja potsatab istuma. Vist on 4 päeva jooksul liiga palju uksi ja emotsioone olnud + 5-6 korda päevas pissitamas käia, 5-lt korruselt alla ja tagasi. See maja välisuks ongi kurja juur. Ja täna algas sama lugu ka juba korteriuksega. Enne jätsin korteriukse lahti ja ta tuli ise järele, kui ma olin tuppa kadunud. Täna aga istus 5 min. korteriuksel ja ei tahtnud kuidagi tuppa tulla, kuigi ma krõbistasin ja tegin imelikke hääli.

Äsja aga juhtus ime- käisime taas õues ja kuna oli vist suur häda, siis väljus vabatahtlikult maja välisuksest ja kuna sadas vihma, siis kiirustas peale enda kergendamist tagasiuppa ja taas VABATAHTLIKULT välisuksest sisse, aga korteriukse taga hakkas taas jant:).
Mulle tundub, et ta jonnib, kord tahab ja siis ei taha.

ja Mürgel
Kasutaja avatar

PostitusPostitas krissuk » 13 Sept 2011 22:40

Mul on hea meel, et kutsikas teeb edusamme!
Siiski tahaks ära märkida, et kutsikad ei jonni. Tegemist on väga tõenäoliselt hirmu või ebakindlusega, mida lükkamine-tõmbamine tõenäoliselt pole vähendanud.
Mina püüaksin olla väga kannatlik ja teha midagi sarnast, nagu Triinu ennist soovitas. Kindlasti ma ei üritaks "petta" kutsikat läbi ukseava, sest isegi kui see paar korda annab omanikule positiivse tulemuse, ei suurenda see just kutsika usaldust inimese suhtes.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas brittly » 13 Sept 2011 22:46

Nii et kõige targem oleks lihtsalt hoida ust lahti ja oodata, kuniks ta ise uksest sisse tuleb? Ma korra proovisin ka nii, aga peale paarimin. ootamist hakkas ta mind hoopiski õue poole tagasi sikutama.

Kas ma selle ootamise ajal peaksin kutsuma ka, see mõjub juba nämmutamisena?

ja Mürgel
Kasutaja avatar

PostitusPostitas krissuk » 14 Sept 2011 14:54

Ma arvan, et uste lahti hoidmine (korteris) on hea mõte - las ta harjub esmalt oma igapäevases elukohas sisse-välja käima.
Korteriukse puhul on mitu varianti:
- ma kaaluksin esialgu lihtsalt ilma pikema jututa kutsika süllevõtmist ja tuppa toomist. Kui aga koer hakkab selle peale stressama juba enne ust, siis pigem üritaksin nt trepikojas mängima, veedaksin vajadusel kohe minuteid trepikojas koeraga koos.
Variant oleks ka (kui ta õue meeleldi läheks) panna tuppa mingi ülivinge preemia, et nii kui uksest sisse läheb, tuleb kas tore mäng või närimismaius, mis on NIIIII hea kutsika arust, et kohe teisiti ei saa...

Loodetavasti saite ideid, mida proovida.

Variante on palju ja õiget lahendust soovitada ilma kutsikat nägemata, on väga raske - mõnele töötab üks asi, teisel tekitab sama võte tugeva "vastureaktsiooni". Igatahes ma arvan, et oma jõudu näidata pole mõtet. Pigem ikka usaldust kasvatada.

Kasutaja avatar

Uus päev

PostitusPostitas brittly » 14 Sept 2011 15:55

Meil käib see vahelduva eduga, vahel tuleb korteriuksest sisse, vahel mitte- välisuksest tuleb juba, nii enam vähem ise, peale mõningast keelitamist:)
"Üks loll jõuab rohkem küsida, kui sada tarka vastata"- veidi paanikas vastne koeraomanik:)

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist