Paberiteta kuldset

- populaarsed ja mitte nii populaarsed

Paberiteta kuldset

PostitusPostitas DogLover » 21 Mai 2011 14:05

Kas keegi teaks, kes müüks kas koera koos paberitega odavamalt, saan aru, et siis on veaga koer või teate kedagi, kes müüks ilma paberiteta. Varjupaigas pole täpselt kuldse moodi koeri. Tahaks ikka kuldset. Ärge palun õiendama hakake! Olen siin foorumis näinud palju õiendamist teemal a la paberiteta koer.
Happiness is a happy dog.

Kasutaja avatar

Re: Paberiteta kuldset

PostitusPostitas Kristala » 21 Mai 2011 15:35

DogLover kirjutas:Ärge palun õiendama hakake!
Ära siis taha paberiteta koera :)
Meie elu on selline nagu meie mõtted. Marcus Aurelius

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lotos » 21 Mai 2011 16:22

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 21 Mai 2011 17:17

Kasvatajad on huvitatud koostöövalmitest omanikest ja nii mõnigi kord saab sel puhul kutsika või koera väga soodsalt, soodasamalt kui paberiteta kopikoera. Nii et räägi kasvatajatega - miks tahad just seda tõugu, millised on plaanid koeraga seoses, mida oled valmis tegema tõu arenguks -- hind on kokkulepete ja koostöö küsimus.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

PostitusPostitas DogLover » 21 Mai 2011 21:03

Keegi peale Heili pole vist siin foorumis eriti abivalmis. Teate, miks tahan paberiteta koera? Et mitte uhkustada paberitega. Ei pea alati olema paberid.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Täpuke » 21 Mai 2011 21:24

Paberid pole ju uhkeldamiseks, vaid tõestuseks, et kutsikast kasvab välja täpselt selle tõuesindja nagu oled soovinud :) Ja samuti on paljudel koertel tervise uuringud aretuseks vajalikud, seega saad kinnitus, et sinu tulevase koera vanemad olid terved ja sobisid aretuseks.

Ja tõesti nii palju võimalusi on koer saada soodsamalt, kui kasvatajaga kokkuleppe saavutad ;)
Frisbee 13.01.10
Armastus sakslaste vastu kasvab iga päevaga ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kurimoor » 21 Mai 2011 21:26

Paberiteta koer = krants. Krantsid on igati uhked ja austustväärt koerad. Aga krants ei ole kuldne retriiver.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lotos » 21 Mai 2011 21:27

Vabandust, aga mul on paberid kuskil sahtli põhjas ja ostin ma nad välja heal juhul korra paari aasta tagant... :roll: Aga ma tean, et see kes mul õues on, on selle tõu esindaja ja nii on ka tema esivanemad. Ei tea ühtegi koeraomanikku, kes paberitega eputab :hups:

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 21 Mai 2011 21:47

DogLover kirjutas:Keegi peale Heili pole vist siin foorumis eriti abivalmis. Teate, miks tahan paberiteta koera? Et mitte uhkustada paberitega. Ei pea alati olema paberid.

Mul on 3 paberitega tõukoera, 2 neist 6+ aastat vanuses. Ausaltöelda ma isegi ei tea kus nende tõupaberid on (uus mööbel, remont jmt, asjad kolivad siia-ainna). Nii palju siis uhkustamisest :irw:
Kui tõukoera moodi koeral ei ole pabereid, siis tavaliselt on selleks mingi põhjus.
Koerala kodanik.

Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

PostitusPostitas lõvi » 21 Mai 2011 23:07

Miks mul on paberitega koerad? Sellepärast, et sellisel juhul võin ma kindel olla kasvataja vastutustundlikkuses - kutsikad on planeeritud, esivanemad kontrollitud, iseloom etteaimatav, minu kutsikas ei ole tulnud emase koera tervise arvelt.

Kutsikad, kes sünnivad sellest, et "ah, mingi naabrimuki siin käis" ei kõnele kuidagi koeraomaniku hoolivusest ega vastutustundest. Iga tiinus on looma tervisele koormav ja sellesse ei saa nii kergelt suhtuda. Lisaks näitab see ka, et koerast üleüldiselt ei hoolita nõnda nagu võiks. Ma ei saa sellist tegevust toetada. Paber on see, mis üldjuhul kindlustab, et on mõeldud koera ja tema järglaste tervisele ning selles peres koertest hoolitakse, nendega tegeletakse. Tegelemine omakorda hoiab koera närvikava korras ja ta on võimeline andma sama terve närvikavaga järglasi.

Hobustel on nii, et varsad õpivad käitumist ema pealt. Kui ema on närviline, kardab inimest või tuleb kallale, teeb varss seda sama. Kui varss juhtub olema mära ja teda paaritatakse mõtlematult, siis ta jagab sedasama käitumist oma varsale jne jne jne.

Koertega sama lugu - kui inimeste koeral, kes ei mõtle paaritusi läbi ega oma oma koera suhtes mingit vastutustunnet, tulevad kutsikad, siis on võimalik, et selle koera järglased pole ka just parima iseloomuga. Koera suhtes mitte vastutustunde omamine tähendab seda, et see emane koer ei pruugi saada täit hoolitsust, ta on närviline, ebakindel ja pärandab selle ka enda sees kasvavatele kutsikatele.

See kõik ei tähenda muidugi, et inimesed ei võiks omada krantse. Kui soovid krantsi, palun - võta aus krants. Aga miks ta peab just kuldse retriiveri välimikuga olema? See on nagu Adidase asemel ajada selga Adibass. Parem siis juba lihtsalt osta suvaline dress.

Kui tahad siiski kuldset retriiverit, siis võta ühendust mõne kasvatajaga ja räägi oma mure ära. Mina sain enda spanjeli ka nii, et ma ei plaaninud teda võttagi. Kasvataja aga nägi, et meil on klapp ja pani kutsika mulle sülle ja soovis ilusat kojujõudmist. Sel hetkel polnud mul taskus ei plaani kohe koera võtta ega sentigi tema ostuks. Sel sügisel saab ta viieseks :).

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 21 Mai 2011 23:42

Soovitan nüüd natuke rohkem lugeda ja loetu peale sügavalt mõelda ja natuke vähem käia välja selliseid väiteid nagu "ei taha paberitega eputada." Kui on tõeline tahtmine koera võtta ja temaga tegeleda, siis on võimalikud Heili pakutud variandid. See eeldab aga ka teatud omapoolset panust ja vastastikkust arusaamist ja mina ise mõtleks küll ikka väga pikalt ja väga hoolega kas ma annaks kutsikat inimesele, kes ei saa aru, miks tõupaber üldse vajalik on. Sellised inimesed on need, kes toodavad "paberiteta puhtatõulisi" ja viimane asi mida mina tahan on see, et keegi kasutab minu kasvandikku krantsivabrikuna, olgu siis isane või emane, vahet ei ole. Tehke endale selgeks mida te tahate ja tehke seda- kas võtke endale krants või võtke endale kuldne retriiver. Vahepealset võimalust ei ole.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dix » 21 Mai 2011 23:59

Oled varem kirjutanud teises teemas nii:
DogLover kirjutas: 3.Kas võtta emane või isane?
Emane, keda saaks paaritada ja kellel oleks hea sugupuu, et hakata tegelema kasvataja ametiga.

Kuna otsid soodsalt koera, siis võib eeldada, et ei pruugi olla raha kalli koera soetamiseks - see ei tähenda, et peab paberitega koera maha kandma! Kuna oled huvitatud ka sellest, et koeral oleks kutsikad, siis uuri kasvatajatelt, äkki saaksid võtta emase rendikoera? See tähendab siis seda, et koer elab Sinu juures, huvi korral treenid ja käid temaga näitustel ise. Hiljem saab koer pesakonna ja kutsikad saab kasvataja endale. Peale seda on koer üldjuhul täiesti Sinu ning rentimise eest küsitakse kas madalat hinda või mitte midagi. Nii oled kindel, et saad koer, keda tahad. Kõik ei pruugi täpselt nii käia, lepinguid on erinevaid.

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 22 Mai 2011 02:25

Juhin tähelepanu sellele, et teemaalgataja on 11aastane. Kui üldse kellegagi ostumüügi- või rendileping sõlmitakse, on see lapsevanem.

Aga üldiselt on põhjus, miks kutsikatel pabereid pole. Minu tutvusringkonnas müüakse praegu odavalt "takse" - ainult et lisaks sellele, et emal pole pabereid, teavad kõik tuttavad, et koer käis kogu aeg üksi väljas, nii et kellelgi pole õrna aimugi, kes kutsikate isaks võis olla.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 23 Mai 2011 18:56

Tahaksin ka öelda, et kui tahetakse mingit tõugu, siis võiks lugu pidada ka neist inimestest, kes seda tõugu hoiavad - st kasvatajatest. Kui kõigil koertel oleksid vaid "paberiteta" pesakonnad, siis tõu ei säili. Paber ju on põlvenimise tõend.

Ja nagu eespool öeldud - paberite puudumine tähendab enamasti, et on mingi probleem ja üldjuhul huvitab sellist "kasvatajat" üksnes kutsikate eest saadav raha. Nad parasiteerivad korralike tõu säilitajate kulul, ise midagi vastu andmata. Kas seda tahetaksegi?

Muide, lisaks rendikoertele on olemas veel üks võimalus -- olla kasvupere juhtkoerale.

PostitusPostitas DogLover » 23 Mai 2011 20:39

Kasvupere ei taha koerale olla, sest muidu hakkan koera niiiiväga armastama ja, kui tal on aeg oma uue omaniku juurde minna, siis oleks väga kurb.

Mr. Nii-Lahe, Porgand-Siia & Kauss-Täita

PostitusPostitas lõvi » 24 Mai 2011 15:45

DogLover, siinsamas kojas on hetkel ka kuldsete kutsikad müügis. Äkki ühendud mõne kasvatajaga?

PostitusPostitas DogLover » 24 Mai 2011 18:57

Enam pole vaja, aitäh. Koera kohta uurin praegu ise edasi.

& Maya ja Villu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lyan » 25 Mai 2011 19:09

Kelle eest nende paberitega uhkustatakse siis :roll:

ja Benjamin

PostitusPostitas Segavereline » 25 Mai 2011 21:30

Rendikoer ei tähenda ju, et Sina koera üles kasvatad ja ta siis minema viiakse, vaid et sõlmite kasvatajaga kokkuleppe, et koer saab täielikult Sinu omaks peale oma esimest pesakonda (kutsikad müüb kasvataja oma kenneli nime all).

Suhteliselt hea variant minu arvates, aga tuletan Sulle siinkohal veel meelde, et Sa ikka oma vanematega ka neid asju arutaksid. Ise sa ju koera võtta veel ei saa ;)

Paberid pole kindlasti mitte uhkustamiseks. Mina pole neid näiteks kordagi sahtlist välja võtnud peale seda, kui koer koju jõudis ja ma nad sinna panin (okei, koristamise ajal tõesti võtan nad välja sealt), ei kavatse oma koera kunagi paaritada ega temaga näitustele minna.
[img:150:15]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img]
Koerad on kõige armsamad olevused, keda tean :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 26 Mai 2011 17:07

Mis puutub paberitega uhkeldamisse, siis mina olen küll nende üle uhke. Nende abil on mul võimalik oma koera esivanemaid ja teavet nende kohta üles otsida - ja see on NII põnev! Leida mõne oma koera sugulase või esivanema pilt netist ja näha sarnasust, lugeda kirjeldusi ning tunda ära mõni oma koera armas joon...
Olen maailma eri paigusse rännates võtnud ühendust oma koerte esivanemate omanike ja kasvatajatega - ilma paberiteta oleks see raske, sest lihtsalt ei tea ju. Nii et nt oma dogi puhul külastasin mitte ainult tema vanemaid Rootsis, vaid ka sugulasi Taanis, vanaema Inglismaal ning kaugdemate esivanemate omanikke Austraalias. Kuldsete puhul on olnud ring sama avar - ning küll on hea seda teha, kohtuda huvitavate inimeste ja koertega! Nii et elagu paberid!

M&M's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Turr » 26 Mai 2011 18:34

Heili kirjutas:Mis puutub paberitega uhkeldamisse, siis mina olen küll nende üle uhke. Nende abil on mul võimalik oma koera esivanemaid ja teavet nende kohta üles otsida - ja see on NII põnev! Leida mõne oma koera sugulase või esivanema pilt netist ja näha sarnasust, lugeda kirjeldusi ning tunda ära mõni oma koera armas joon...
Olen maailma eri paigusse rännates võtnud ühendust oma koerte esivanemate omanike ja kasvatajatega - ilma paberiteta oleks see raske, sest lihtsalt ei tea ju. Nii et nt oma dogi puhul külastasin mitte ainult tema vanemaid Rootsis, vaid ka sugulasi Taanis, vanaema Inglismaal ning kaugdemate esivanemate omanikke Austraalias. Kuldsete puhul on olnud ring sama avar - ning küll on hea seda teha, kohtuda huvitavate inimeste ja koertega! Nii et elagu paberid!

:plaks: kus on nüüd nii harjumuspäraseks saanud "meeldib" nupp :-D
Ameerika buldog - koertemaailma Hummer
http://americanbulldog.edicypages.com/

PostitusPostitas DogLover » 04 Juun 2011 21:26

Ma ei rääkinud siiski rendikoerast. Ikka kasvupere! Pimeda koera kasvupere.

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline