Kuidas käituda 2-kuuse labradori kutsikaga?

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Postitusi: 2
Liitunud: 21 Apr 2010 11:56

Kuidas käituda 2-kuuse labradori kutsikaga?

PostitusPostitas belynea » 25 Apr 2010 16:11

Tere koerasõbrad! Algaja koeraomanikuna oleksin tänulik, kui jagaksite veidi oma kogemusi. Ei ole varem eriti kutsikatega kokku puutunud ja seega ei tea, millist käitumist pidada normaalseks ja mida peaksime üritama juba välja juurida. Hetkel on meie uus pereliige veidi üle 2-kuu vanune. Kas peaksime muret tundma, kui koer kipub mänguhoos vahel varrukast sikutama ja seejuures urisema? Kas peaksime seda püüdma igal juhul vältida? Kas peaksime kindlasti juba preagu üritama välja õpetada kommet mänguhoos tagajalgadel inimeste peale karata? Samuti armastab kutsikas väga inimesi kätest närida - kas sellega peaks pigem leppima või üritama iga hinna eest vältida? Millal peaks hakkama õpetama talle esimesi käsklusi? Või on ta siiski veel liialt beebi? Tänud vastuste eest!

rotid & muud loomad
Kasutaja avatar
Postitusi: 4269
Liitunud: 24 Sept 2004 22:07
Asukoht: Tartu

PostitusPostitas chilipi » 25 Apr 2010 20:05

Seda kõike hakka välja õpetama nüüd ja kohe. Mida sa ei taha, et koer täiskasvanuna teeks, seda ära luba ka kutsikale. Kuidas seda teha? Abiks koera kasvataja (kellelt koera ostsid), varasemad foorumiteemad ja mitmed koeraraamatud.

Käske võib ka õpetama hakata kohe. Lihtsalt kahekuune on väga tubli, kui ta sekundiks paigal istub, siis juba kiitus ja mäng ja tegevus läheb edasi. Läbi mängu saab väga palju õpetada, mäng on parem preemia kui maius.

Praegu on ehk ka paras aeg vaadata ringi, millised koertekoolid teie kandis tegustevad, kas on mõnda, kus juba kolmekuuste kutsikate omanikele tarkust jagatakse.
Whippetid Eestis
Peres whippet, borzoi
Pilt

peast labrador
Kasutaja avatar
Postitusi: 1151
Liitunud: 30 Nov 2004 11:24
Asukoht: Suurupi, Harjumaa

PostitusPostitas maarit » 27 Apr 2010 13:51

Jah, seda kõike peab hakkama RUTTU õpetama.
Kutsikad mängivad omavahel hammaste ja küüntega ning üksteisele peale hüppamine ning rebimine/sikutamine on nende jaoks normaalne mäng. Teie ülesanne on nüüd kiiresti selgeks teha, et inimesega nii ei mängita. Enamasti ei peaks selle peale kuluma rohkem kui paar nädalat?
Kahekuune labradoribeebi on väga nutikas ja hakkaja ning peaks kõike haarama juba lennult.
Hakake õpetama sõna "ei" ja tehke seda positiivsel viisil. Kui kutsikas teeb midagi keelatut, siis hõigake see "ei" viisil, et kutsikas KINDLASTI tegevuse kasvõi hetkeks lõpetaks ja teile otsa vaataks. KOHE, kui ta on seda teinud, tasub teda heleda ja rõõmsa häälega kiita ning pakkuda alternatiivset mänguasja/tegevust/maiust või muud, mis kohane. Loogika siis seisneb selles, et õpetate teda "ei"-käsu peale tegevust lõpetama ja kiidate selle eest, isegi, kui endal on hing täis tema pahanduse peale.
"Ei"-käsklusega seoses riidlemine, torisemine ja karistamine õpetab kutsika peagi teie eest ära jooksma ja noomimist vältima, samas kui positiivne tagasiside peale seda, kui ta "ei"-le reageeris, õpetab teda üha kiiremini ja kiiremini reageerima.
Meetodid ja kutsikad on erinevad. Kindlasti soovitan võtta kasvataja/treeneriga ühendust ja arutada läbi, mis teie kutsika jaoks kõige paremini sobib. Mõne kutsika jaoks piisab kortsus kulmust, mõni nõuab rangemaid meetmeid. Igal juhul pakub labradorikutsikas palju väljakutseid ja kõike on lihtsam õpetada kohe algusest õigesti, kui hiljem halbu kombeid välja juurida.

Postitusi: 181
Liitunud: 25 Okt 2007 21:55

PostitusPostitas Veepomm » 27 Apr 2010 20:59

raamatus the other end of the leash on väga tabavalt öeldud - kuidas öelda on olulisem sellest mida öelda...

lisaks hulganisti näpunäiteid millal ja kuidas käsklusi jagada, kuidas kiita, et koer mõistaks jne

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline