Tegevust-koolitust labradorile

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Tegevust-koolitust labradorile

PostitusPostitas Muhv » 28 Sept 2009 10:58

Tere

Kuna olen oma tutvusringkonnas nn tuntud koerainimene, siis pöördutakse mu poole tihti koerateemaliste küsimustega. Nüüd siis jõudis minuni tuttava tuttava labradori omanik. Nimelt tegemist pooleteistaastase koeraga kes käinud Koeruse kutsikakoolis. Nüüd tahaks nad koerale pakkuda tegevust, et loomake saaks oma energiat maandada. Koeruse rühmades aga väidetavalt vabu kohti ei ole.
Küsisin, et kas puusauuringud tehtud - vastus oli, et ei - kuna lihtsalt finantsid ei ole hetkel nii head, et küllalt kalleid terviseuuringuid läbi teha. Seega ma eeldan, et agility trenni vast ei tasu minna? Palun ärge hakake kriitikanooli selle uuringute kalliduse kohta siia nüüd kirjutama :)
Aga millist tegevust labradoriga veel võiks ette võtta ja millise koolitaja juurde soovitaksite minna. Sest kogemus näitab et kõik koolitajad siiski kõikidele tõugudele ei pruugi sobida? Lisaks veel et koolitama hakkaks 13 aastane tüdruk ja eesmärk oleks tõesti koerale tegevust pakkuda, mitte võistlustel osalema hakata.
Koer ise elutseb Nõmmel ja ideaalis võiksid trennid kuskil sealkandis toimuda. Orienteeruv kulu mida omanikud oleksid võimelised taluma on 400 -500 EEK kuus.
Ise mõtlesin et SK võiks olla tore... aga labradorindusega mul niipalju kogemusi ei ole, et oskaksin välja pakkuda muid koolitusalasid.

Ette tänades asjalike vastuste ja soovituste eest,
Maris
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)
http://jussimotted.blogspot.com/

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 28 Sept 2009 11:12

Koertekool Tubli teeb SK trenne Männikul näiteks. Iseasi, kuidas gruppi mahtumisega on. Mina oma labraga käisin.
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 28 Sept 2009 11:20

Miks labra KKd ei võiks teha?
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 28 Sept 2009 11:36

maris kirjutas:Miks labra KKd ei võiks teha?

Võib-olla ma eksin, aga labradorid ei ole oma kehaehituse poolest vist eriti head kõrgushüppajad, eriti kui uuringud tegemata, ei julgeks.
KK puhul on kolmandas astmes 1 m tõke, SK-s on turja kõrgune tõke (umbes 60 cm ehk labradoril).
SK-s saaks ta käia 4 astet, KK-s 2.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 28 Sept 2009 11:50

Kui ta võistlema ei lähe, ei sunni trennis keegi teda meetrist barjääri ületama.

Aga seda küll, et SK-s on erinevaid elemente rohkem, kui KKs.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

PostitusPostitas ninasaba » 28 Sept 2009 12:06

Jahitrenn võiks ka olla tegelikult väga tore. See on suures osas puhas kuulekus - ja selline, mis ka tegelikult päriselus toimima hakkab ja mida inimesed rohkem kasutama vast hakkavad. Igasugu retriivid, otsingud, koera juhtimised peensusteni - otsima midagi kaugele üle põllu, veekogu ... Minu kogemusel võib see vägapalju pakkuda nii inimesele kui koerale, tihtipeale rohkem kui nö tavaline platsikuulekus. Ja ega seal ei pea koguaeg ju selle va musta ja haige pärissaagiga treenima, kuigi jällegi minu kogemusel ka sellised inimesed, kes esialgu küsivad, et kas ma nüüd pean oma käed kohe ära desinfitseerima, harjuvad suht kiiresti pärissaagi "katsumisega" ja hakkavad fännama sellist trenni, kuna see, kui koer meeletult kaifib, pakub endale ka tohutu elamuse.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 28 Sept 2009 13:34

Tänud vastajatele, Ninasaba, kus neid jahitrenni juhendajaid näha saaks :)?
Ei ole ühtegi häda mille vastu ei aitaks pehmed kõrvad, soojad silmad, märg nina ja sõbralik saba ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gea » 28 Sept 2009 13:47

www.retriiverid.ee võiks leida mõningat infot näiteks :)

ja Mürgel
Kasutaja avatar

PostitusPostitas krissuk » 28 Sept 2009 17:23

Tubli koertekoolis on minu teada ka koeratantsu trennid. See võiks ka päris lõbus olla. Eriti, kui tegemist on teismelise tütarlapsega, kes koeraga tegeleb.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Muhv » 29 Sept 2009 09:14

Tere

Tänud kõikidele uurin ja annan teada siis huvilisele, mida tõuinimesed soovitasid :)

Maris

Kurgiface & Ilus Loom
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aet » 29 Sept 2009 09:23

Minu poistele sobis ka pääste väga hästi, samas ma ei oma mingit informatsiooni kuidas mandril trennidega on, aga uurida kannatab vast sedagi.

Esmajärjekorras soovitaks muidugi ka jahikoolitust.
"Puppy flats look like baby spiders!" -Riitta Liisa Lehtonen

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Reeli » 30 Sept 2009 13:20

Jahikoolitus võiks aktiivsele koerale suurepäraselt sobida ning lisaks paneb see enamus koertel silmad kohe eriliselt särama. Nii mõnus on vaadata, kuidas koerad naudivad töötamist omaniku heaks - otsivad roostikust või metsast, toovad visatud asju veest ning ajavad jälge.
Ninasaba jutule lisaksin veel, et trenni saab lindude asemel teha ka dummydega.
Retriiverite tõuühingul on hetkel käimas treeningud, kus valmistutakse pardikatseks ja verejäljeks, kuid on sobilik ka koerale lihtsalt tõuomase tegevuse pakkumiseks.

PostitusPostitas Kuldne Kalev » 28 Okt 2009 13:35

Üks väga lahe viis on tegeleda agilityga ja kuna võistlema minna ei taheta, julgen soovitada agility hobigruppi Koeruse koolis.
Lisainfo: http://koerus.ee/blog/Alustab-agility-hobigrupp
Kuldsed on coolid!!!!! 8)

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline