Hoiatus kutsikaostjale !

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Hoiatus kutsikaostjale !

PostitusPostitas Triinu » 02 Veebr 2009 18:37

ERTÜ juhib tähelepanu, et detsembris 2008 sündinud pruunid labradorikutsikad ühendusest Forest Fan Kalliope (EST-03093/04) ja Ingus Ciando (LV-11185/05) ei vasta Eestis kehtivatele labradoride aretusnõuetele. - aretuses lubatakse kasutada vaid üksnes terveid koeri...

Rohkem siin: http://www.retriiverid.ee
Lisasin siia hoiatuseks võimalikele kutsikaotsijatele.
----

** kahjuks esimese postituse sisu ei kuva, kuigi peaks...

AP parandas sünniaega.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Safikas » 02 Veebr 2009 19:10

Neid kutsikaid reklaamitakse mujal. Ei oska öelda, kui paljud näiteks kutsu.ee kasutajad siin käivad ja hoiatust loeks.

perekond Must
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sipsik » 02 Veebr 2009 21:55

Kopeerisin selle teksti kutsusse, uude teemasse, et seal rahvas näeks.

Kennel Flygance Flying Elegance
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu » 02 Veebr 2009 22:21

veidi off topic, kuid kui aus olla siis antud pealkiri on ehk veidi vale...sellest võib aru saada, nagu hoiatataks kutsikaostja eest...
9 aastat handlerikogemusi+sheltied, kokkerid, tzud ja pulipliks

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 02 Veebr 2009 22:27

nõus viimasega, lisamise hetkel sellele väga ei mõelnud ning nüüd võimatu muuta :(
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 02 Veebr 2009 22:31

ERTÜ võiks aususe mõttes lisada, et kutsikatel on siiski tõutunnistused olemas.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 02 Veebr 2009 22:44

''ERTÜ rõhutab, et aretusnõuetele mittevastava pesakonna Eesti Kennelliidus registreerimisel makstav trahvisumma EI VABASTA kutsikate kasvatajat vastutusest tulevaste kutsikaomanike ees. '' - see justkui ütleks, et paber olemas aga vähem teadjamate jaoks sai nüüd ka lisatud lause tt olemasolu kohta :)

PostitusPostitas Mims » 03 Veebr 2009 13:35

võibolla loll küsimus aga
kas keegi seletaks lahti eesmärgi - mis on sisuline põhjus registreerimaks trahvi maksmise tingimusel aretustingimustele mittevastavate koerte peasakonnad?
ehk siis kui vanemkoeral on nõuded täitmata (iseloom, tervis vms) siis see peaks üheselt tähendama - ei tehta kutsikaid - aga kui ma õieti aru saan siis asi "trahv" annab nagu möönduse nt tervise või isoloomuvigadega liini edasiaretuseks. (küsimus nö igatõu kohapealt, kui läks väga valesse teemasse siis ehk tõstetakse)

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 03 Veebr 2009 13:38

Kui mõlemad vanemad on tõukoerad, siis nende järglased peavad saama paberid - lühidalt öeldes. Kui on aretusnõuded täitmata, siis kaasneb sellega trahv, aga EKL-il ei ole õigust jätta tõukoerte kutsikaid paberiteta.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 03 Veebr 2009 20:25

Et kui mul on TT-ga koer, kes on miskis suhtes mittestandartne (värv näiteks), siis teda TT-d omava koeraga paaritades saan mamõningase trahvi maksmise järel kutsikatele ka paberid? Kaks tõukoera ikkagi...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 03 Veebr 2009 20:29

Kui ta ei ole MA registris, siis peaks ju saama. Nii kummaline kui see ka pole. St su värviveaga koeral ei ole näitusehinnet ja asi tahe.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 03 Veebr 2009 21:48

OT: värviveaga on nii ja naa. Näiteks labradoridel oli pikka aega pigmenditus värviviga, mis andis näitusel disklahvi. samas - aretusse selline koer sobib kenasti ja kui paaritada kahevärvikoeraga, siis ei tule sealt kuangi pigmendituid.
Nüüd standardis selle kohta enam midagi kirjutatud ei ole.

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 03 Veebr 2009 22:18

Ja kui on MA registris? Tõukoer on ta ju ikka?

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 03 Veebr 2009 22:54

Eip. MA registris olevate vanemate järglased pabereid ei saa.

1. MA-registrisse kandmine

Kasvataja võib MA-registrisse registreerida kutsika, kellel kasvataja arvamuse kohaselt on selline viga, mis ei võimalda selle koera kasutamist aretuses. Koos pesakonna registreerimise avaldusega esitab kasvataja Eesti Kennelliidule Tõuraamatu MA-registrisse kandmise vormikohase põhjenduse (lisa 1). Registreerimise tasu on tavaline.

MA-registrisse kandmiseks peab koer täitma Eesti Kennelliidu Tõuraamatu määruse nõudeid. Erandid võivad olla järgmised:
- Kui isasel esineb munandidefekt, siis tema järglasi võib tõuühingu põhjendatud taotlusel kanda MA-registrisse EKL Juhatuse otsusega;
- Kui pesakonna vanemad ei täida kõiki kehtivaid tõukohaseid erinõudeid, siis võib pesakonna tõuühingu põhjendatud taotlusel kanda MA-registrisse EKL Juhatuse otsusega;
- Teistest maadest toodud koerad, kelle registreerimistunnistusel on märge aretuskõlbmatuse kohta või muul ametlikul viisil esmaregistreerimise maalt saadud informatsiooni alusel;

Erandina MA-registrisse kantava koera registreerimistasu on kolmekordne.

Kui kasvataja on rikkunud Eesti Kennelliidu Tõuraamatu määruse nõudeid või, võib EKL Juhatuse otsusega jätta pesakonna registreerimata ka MA-registrisse.

Kahjuks paljud kasvatajad ütlevad, et nemad omi koeri MA registrisse ei kanna. Nagu see oleks mingi häbiplekk.... :roll: No ei ole ju. Sünnib kutsikaid munandiveaga, värvipraagiga jne. Ja need jäetakse kas siis registreerimata või TT jääb kasvataja kätte. Minu meelest on küll õigem kanda sihuke kutsikas MA registrisse ja koer saab TT.
Ja miks mitte kanda sinna koeri ka kehvade tervisetulemuste tõttu? Muidugi, kui koer on müüdud täishinnaga, siis kasvataja seda hästi enam teha ei saa, aga - on ka TÜ-l selle taotlemise õigus. Mitu TÜ-d on seda kasutanud? Paljud üldse seda eeskirja on lugenud :) ?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kristi » 04 Veebr 2009 11:13

Teavitus retriiverite lehel on suht segane. Emasel düsplaasia? Minu kogemusel tuleb teated teha valdkonda (veel) mitte valdavatele inimestele puust ja punaseks, muidu jääb asi tähelepanuta. Nagunii tõlgendavad kõik asju erinevalt, siis on selleks vähem ruumi. Täiendavaid andmebaase uurivad vähesed.

Kasutaja avatar

Re: Hoiatus kutsikaostjale !

PostitusPostitas Triinu » 05 Veebr 2009 17:03

Triinu kirjutas:ERTÜ juhib tähelepanu, et jaanuaris 2009 sündinud pruunid labradorikutsikad ...

Parandus: kutsikad on sündinud 27.12.2008 - kas oleks võimalik ka see teema alguses ära muuta (kuna üht teist jaanuaris'09 sündinud pruuni pesakonda, kel aretusnõuded jms on korras, samastatakse antud teemaga)?

Dream Destiny
Kasutaja avatar

Re: Hoiatus kutsikaostjale !

PostitusPostitas rotten » 05 Veebr 2009 17:33

Triinu kirjutas:Parandus: kutsikad on sündinud 27.12.2008

EKL registri andmetel 17.12.2008

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 05 Veebr 2009 22:56

Kood: Vali kõik
Puusaliigese düsplaasia puhul on tegemist päriliku haigusega

Retriiverite kodukald.

No mulle see meeldib-düsplaasia pärilik haigus!!Huvitav,huvitav-kuna see ametlikuld kindlaks juba tehti?? :o

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 06 Veebr 2009 09:45

Tamara kirjutas:No mulle see meeldib-düsplaasia pärilik haigus!!Huvitav,huvitav-kuna see ametlikuld kindlaks juba tehti?? :o

Ametlikult on tuvastatud pärilik soodumus düsplaasia tekkeks. Haiguse avaldumist ja arengut mõjutavad ka mitmed teised faktorid, kuid haigete puusaliigestega vanematel on tõenäolisemalt ka haiged järglased. Ega düsplaasia õhust ei teki.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 06 Veebr 2009 10:00

vaoni kirjutas:

Ametlikult on tuvastatud pärilik soodumus düsplaasia tekkeks. Haiguse avaldumist ja arengut mõjutavad ka mitmed teised faktorid, kuid haigete puusaliigestega vanematel on tõenäolisemalt ka haiged järglased. Ega düsplaasia õhust ei teki.

Aga siis,kui kutsikal D puusad-siis tuleb ju kõik tema vennad ja õed aretusest välja visata!Ja ema koos isaga.Geenid ju.Tõenäoliselt edaspidi lööb kellelgi D puusad välja.Ja see ei lõppe kunagi.....

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 06 Veebr 2009 10:46

Tamara kirjutas:Aga siis,kui kutsikal D puusad-siis tuleb ju kõik tema vennad ja õed aretusest välja visata!Ja ema koos isaga.Geenid ju.Tõenäoliselt edaspidi lööb kellelgi D puusad välja.Ja see ei lõppe kunagi.....

vaoni kirjutas:Haiguse avaldumist ja arengut mõjutavad ka mitmed teised faktorid, kuid haigete puusaliigestega vanematel on tõenäolisemalt ka haiged järglased.

Kui vanematel ja sama pesakonna õdedel-vendadel ei ole D-puusad, siis võib düsplaasia olla tingitud mitte niivõrd geneetilisest soodumusest, kuivõrd näiteks valedest söötmise-pidamise tingimustest, traumast jms.
Kui võimalik, siis tuleks ikkagi esmajärjekorras kasutada võimalikult terve füüsisega koeri ja jätta D-puusalised paaritamata. Aga eks alati võib õigustusi leida, et paaritada misiganes probleemidega koera lootuses, et kutsikad äkki tulevad terved ja "pärilikkust pole ju veel tõestatud". Kuni pärilikkuse mehhanism pole veel täielikult selge, tuleks minu arvamuse kohaselt käituda haigete koerte paaritamisel pigem ettevaatlikult kui hoolimatult.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 06 Veebr 2009 10:51

vaoni kirjutas:

Kui vanematel ja sama pesakonna õdedel-vendadel ei ole D-puusad, siis võib düsplaasia olla tingitud mitte niivõrd geneetilisest soodumusest, kuivõrd näiteks valedest söötmise-pidamise tingimustest, traumast jms.

Ja kui A puusadega koeral sünnivad 3-4 kutsikad D puusadega-siis kõik valedest söötmisest-pidamisest?Kuidas siis ,kui D puusadega koeral sünnib terve pesakond A ja B puusadega kutsikad?Kuidas siis?

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 06 Veebr 2009 11:23

Tamara kirjutas:Ja kui A puusadega koeral sünnivad 3-4 kutsikad D puusadega-siis kõik valedest söötmisest-pidamisest?

Ei pruugi olla, kuid võib. Oleneb paljudest teguritest, näiteks kas A-puusad on mõlemal vanemal või ainult emal, millised on vanavanemate tulemused, millistes tingimustes kutsikad ja ema elavad, mida nad söövad jne. Näiteks kui emal on A-puusad, kuid vanavanematel on rida D-puusi, siis ilmselt on ka kutsikate D-puusad tugevalt päriliku soodumuse tagajärg. Võimalusi on mitmeid.

Tamara kirjutas:kui D puusadega koeral sünnib terve pesakond A ja B puusadega kutsikad?Kuidas siis?

Näiteks on muidu geneetilise eelsoodumuseta emast koera valesti söödetud, antud liiga palju koormust, on olnud mõni trauma, mis on tekitanud puusaliigese arenguhäire nn düsplaasiageenidest sõltumatult. Erinevaid võimalusi on palju ja erandeid leidub alati. Kuid pole eriti tõenäoline, et D-puusadega koer, kelle vanemad, vanavanemad jne on olnud suuremalt jaolt samuti D-puusadega, annaks järsku stabiilselt A ja B puusadega peskondi.

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 06 Veebr 2009 11:37

vaoni kirjutas:

Kuid pole eriti tõenäoline, et D-puusadega koer, kelle vanemad, vanavanemad jne on olnud suuremalt jaolt samuti D-puusadega, annaks järsku stabiilselt A ja B puusadega peskondi.

Ma ei mäleta-Rootsis vist-50aastad tehti uuring-Välja prakeeriti D puusadega koerad aretusest-aga D puusadega koertest lahti ei saadud! :(

Mind paneb imestama üks asi-miks rõhku pantakse puusade probleemidele-mitte muudedele!No veel olen tähele pannud-et teatud tõugudel ka silmadele.See on hästi.Aga on olemas tõsisisemaid probleeme ka-näiteks süda ja spondoloos.....Selliste probleemidega ei tohiks 100% koeri aretuses kasutada....aga kuskil pole seda kirjas.Kahjuks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 06 Veebr 2009 12:03

Tamara kirjutas:Mind paneb imestama üks asi-miks rõhku pantakse puusade probleemidele-mitte muudedele!No veel olen tähele pannud-et teatud tõugudel ka silmadele.See on hästi.Aga on olemas tõsisisemaid probleeme ka-näiteks süda ja spondoloos.....Selliste probleemidega ei tohiks 100% koeri aretuses kasutada....aga kuskil pole seda kirjas.Kahjuks.

Kõike ei suudeta nagunii üles kirjutada. Minu meelest on kõige aluseks kasvataja enda suhtumine asjasse. Mõni teeb pesakondi ka siis, kui koer ei vasta isegi aretusnõuetele. Mõni ei tee pesakonda ka siis, kui kõrvalseisjate meelest on koer igati väärt isend, aga võta näpust - omanik arvab, et koeral siiski on mingi "viga" küljes.

Sabakonksuga koerte sabad kupeeritakse, nad käivad edukalt näitustel, saavad järglasi nii et silm ka ei pilgu. Või tahad sa väita, et see ei ole pärilik :P ?

Ja kui sa arvad, et südameprobleem on lihtsalt päranduv ja seda on lihtne ellimineerida, siis siin sa kahjuks eksid. Erinevalt düsplaasiast ei ole dobberitel esinevat versiooni vahel võimalik isegi päev enne koera surma tuvastada. Vali ja areta siis :hups:
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 06 Veebr 2009 12:11

maris kirjutas:

Sabakonksuga koerte sabad kupeeritakse, nad käivad edukalt näitustel, saavad järglasi nii et silm ka ei pilgu. Või tahad sa väita, et see ei ole pärilik :P ?

Sabakonksuga kupeerimata ka käivad näitusel!!

Ma ei tea-kas on pärilik või mitte.Ühel emasel 3 pesakonnas pole konksu olnud-1s oli. Sabakonks ei takista koera elukvaliteeti mitte kuidagi!! :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 06 Veebr 2009 12:15

Tamara kirjutas:Sabakonksuga kupeerimata ka käivad näitusel!!

Ma ei tea-kas on pärilik või mitte.Ühel emasel 3 pesakonnas pole konksu olnud-1s oli. Sabakonks ei takista koera elukvaliteeti mitte kuidagi!! :P

Üllaülla - HD D või E ka mitte alati. Aga see ei tähenda seda, et koer ilmtingimata järglased peab saama.

Edit: kui sabakonks ei sega koera elu, siis miks saba ikkagi üldjuhul meditsiinilisele näidustusele viidates kupeeritakse?

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 06 Veebr 2009 12:20

maris kirjutas:

Edit: kui sabakonks ei sega koera elu, siis miks saba ikkagi üldjuhul meditsiinilisele näidustusele viidates kupeeritakse?

Ma ju kirjutasin-on olemas koeri,kes sabakonksuga käivad näitustel!Ja Soomes ei kupeerita sabakonksudega boksereid!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 06 Veebr 2009 12:22

Tamara kirjutas:
maris kirjutas:Edit: kui sabakonks ei sega koera elu, siis miks saba ikkagi üldjuhul meditsiinilisele näidustusele viidates kupeeritakse?

Ja Soomes ei kupeerita sabakonksudega boksereid!

Aga Eestis :twisted: ?

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 06 Veebr 2009 12:25

maris kirjutas:
Tamara kirjutas:
maris kirjutas:Edit: kui sabakonks ei sega koera elu, siis miks saba ikkagi üldjuhul meditsiinilisele näidustusele viidates kupeeritakse?

Ja Soomes ei kupeerita sabakonksudega boksereid!

Aga Eestis :twisted: ?

Kupeeritakse.Kupeeritakse Lätis ja Leedus.Sabakonksuga on väga.... :leim: aga naturaalne koer!!

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 06 Veebr 2009 16:45

See on küll vist juba OT? Kas peaks äkki tõstma kuskile eraldi?

& Nero

PostitusPostitas sirli » 06 Veebr 2009 19:28

Täiesti OT, aga kuidas nt. üks tore ja kõrgelt hinnatud D puusadega isane bokser saab endale järglaseid teha ja kutsikad omavad TT, kui selline jutt on EBÜ aretusreeglites ?
puusaliigese uuringutulemus A, B või C.

Makstakse koguaeg trahve ?
We learn from failure, not from success!

PostitusPostitas irisbert » 06 Veebr 2009 19:43

sirli kirjutas:Täiesti OT, aga kuidas nt. üks tore ja kõrgelt hinnatud D puusadega isane bokser saab endale järglaseid teha ja kutsikad omavad TT, kui selline jutt on EBÜ aretusreeglites ?

No koguaeg trahvi ju maksta ka ei saa 3x ja siis oli aretuskeeld kui mälu ei peta. :oops:

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 06 Veebr 2009 22:12

sirli kirjutas:Täiesti OT, aga kuidas nt. üks tore ja kõrgelt hinnatud D puusadega isane bokser saab endale järglaseid teha ja kutsikad omavad TT, kui selline jutt on EBÜ aretusreeglites ?

Eriloaga.Trauma.Kusjuures-selle isase kutsikatel on düsplaasia korras!

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 07 Veebr 2009 00:56

Ma ei tea mis koerast jutt, aga kas trauma tagajärjel olid mõlemad puusad D? Ja kas sellise raske trauma üle elanud koeral ei ole raske paaritada? Teatavasti langeb isase tagaosale paaritusel suhteliselt suur koormus.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

PostitusPostitas Mims » 07 Veebr 2009 10:31

Tamara kirjutas:Eriloaga.Trauma.Kusjuures-selle isase kutsikatel on düsplaasia korras!

kuidas tehakse vahet trauma või mitte trauma järgne düsp?
saan ma õieti aru-
minnes nt aastase koeraga pilte tegema diagnoositakse d-puus
on võimalik teha vahet millest d tekkis?
või mis tingimustel-põhjal luba antakse?

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 07 Veebr 2009 11:51

Kui ma nüüd õigesti mäletan ja me samast koerast Tamaraga räägime, siis oli tegu avariilise koeraga (mitte palun arvata selleks Tamara Valsi :P ).
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 07 Veebr 2009 12:03

Kui ma nüüd ei eksi, siis selle koera kahel uuritud pesakonnakaaslasel on uuringute tulemus A0. Vanematel B, vanavanematel A, edasi ei viitsinud vaadata. Lihtsalt infoks.

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline