Soovin koera, aga mul on palju palju küsimusi!!!

- populaarsed ja mitte nii populaarsed

PostitusPostitas tuhkatriinu » 12 Jaan 2009 16:11

Olen selle foorumiga nüüd juba üks nädala aega passiivselt tutvust teinud. Minu südame on täiega võitnud must labrador :) . Aga neid agasid või siis küsimusi enne kui lõplikult koeraomanikuks otsustan saada on palju. Olen väga palju lugenud nende koerte kohta ja nüüd on väike kahtlus tekkinud kas labrador või kuldne retriiver. Tundub et viimane on rahulikum. Kas see ka nii on? Ilmselt on kõigil kutsadel oma iseloom ja seda ette ennustada nii täpselt ka ei saa et milline ta nüüd täpselt olema hakkab. Tutvustuseks siis nii palju et elan korteris 4a tütre ja kahe kassiga. Mure muidugi ka sellepärast et kuidas kutsu kiisudega läbi saab. Aga see ka ilmselt harjumise küsimus. Koera võttes oleks mul ilmselt 2 nädalat või siis äärmisel juhul ka 3 nädalat võimalik iga päev temaga olla, uue koduga harjumise aeg siis. Mis oleksid esmased vajadused koeral, mida peaksin muretsema koju enne koera koju toomist. Samas kui need kolm nädalat otsa saavad siis olen tööl õhtul kella kuueni, koju jõuaksin seitsmeks. Kas see on liiga pikk aeg koeral üksi olla. Kuigi päris üksi ta ka poleks. Seltsiks oleks kaks kiisut. Kellega koos annab ilmselt palju korda saata :wink: . Muidugi on mul nädala sees ka vabu päevi. Vaba aja pühendan tavaliselt lapsele ja kiisudele ja siis ka uuele pereliikmele loomulikult. Kas selleks et koer sõna kuulaks peab ilmtingimatta kooli minema või piisab ka kodusest õpetusest. Olen muidu täiesti valmis ka koolis käima koeraga. Ei tea mis see maksab? Ja siis huvitab mind ka veel see et mis on esmased asjad mis endal tuleb teha, vaktsineerimised ...? Mind huvitab ka see et millise summaga ma peaks umbes arvestama kui koera võtan. Mõtlen neid esialgseid kulusid. Küsin seda sellepärast et pole mingi jõukal järjel inimene, kellel oleks tagataskust kohe mitmeid kümneid tuhandeid võtta. Ja siis kerkis selline küsimus mul päevakorda et mu lapsel on toiduallergia, kuid testid tehti ka olmetolmude ja loomade kohta jne. Selle järgi nagu peaks olema looma karvadele allergiline aga kas kassi ja koera karva allergia on sama. Vanaemal on ka koer ja laps on mul seal olnud küll ja küll aga mingit astmataolist asja pole kunagi olnud. Ainus asi mis tütrel on on nahalööve, aga see toidust. Koerakarvade suhtes kui oleks allergiline siis ju tekiks õhupuudus või aevastamine või silmad hakkavad vett jooksma ...? On mul õigus. Või võib see avalduda hoopiski alles siis kui koer 24/7 kodus on. Vanaema juures on olnud pikad päevad ja vahest ka öösel aga mitte üle kahe päeva. Mis te oskate öelda, kas võin kindel olla et ta pole allergiline koerakarvadele? Kassid olid mul juba enne lapse sündi. Palun mõistvat suhtumist minu küsimuste laviinile ühe teema all :oops: . See koer on mu südames juba vähemalt 5 aastat olnud ja nüüd taas jälle tugevamalt. Ette tänades vastuste eest :) !

Kasutaja avatar

Re: Soovin koera, aga mul on palju palju küsimusi!!!

PostitusPostitas Heili » 12 Jaan 2009 16:37

Üritan jupikaupa mõnele küsimusele vastata.
Kas labrador või kuldne retriiver. Tundub et viimane on rahulikum. Kas see ka nii on?

On nii ja naa. Selleks on hea teha taustauuringut, rääkida seda tõugu omavate inimestega.
kuidas kutsu kiisudega läbi saab.

Minu neli kuldset retriiverit saavad kassidega hästi läbi. Ja kassid nendega ka. Ilmselt mõjub koer algul kassidele sissetungijana.
Mis oleksid esmased vajadused koeral, mida peaksin muretsema koju enne koera koju toomist.

Seda on mõistlikum arutada kasvatajaga. sest enamasti ei ole nii, et tulete koju, kutsikas kaenlas. Enne tasub vaadata ja siis kasvataja soovitab, mis toitu, milline rihm, millised sööginõud ja ase... jne, jne
siis olen tööl õhtul kella kuueni, koju jõuaksin seitsmeks. Kas see on liiga pikk aeg koeral üksi olla.

Väikse kutsika jaoks on, suurema jaoks ehk mitte. Söötmise vahe jääb liigha pikaks, igav hakkab ka, mis tähendab enamasti soovimatuid rumalusi. Sestap soovitus - ehk vaadata mõni mitte päris titt-kutsikas, vaid nt mõni 6-12-kuune kutsikas? Kohenab hästi, titeea mured on olemata ja armsaks saab nagunii.
Kas selleks et koer sõna kuulaks peab ilmtingimata kooli minema või piisab ka kodusest õpetusest?

Kui on esimene koer, siis on kooliminekust rohkem kasu, ise sageli ei oska. Kutsikakooli tunnid ei ole väga kallid ja maksta tuleb tunni eest, mitte korraga (vähemalt minu kogemusel). Hinnad kõiguvad, kui ma aasta tagasi käisin, oli vist 50 krooni tund.
mis on esmased asjad mis endal tuleb teha, vaktsineerimised ...?

Kasvataja annab täpsemad juhised.
Mind huvitab ka see et millise summaga ma peaks umbes arvestama kui koera võtan.

Koera ostuhind jääb 8000 ja 12 000 vahele; kutsikatoit - kui nn kvaliteetne kuivtoit, siis 15 kg kott on alates 600st, kodutoit on nii ja naa, sõltub lihaolluse hinnast. Vaktsineerimine koos kliinikutasuga algab vist 300st, ussikuur on mõnikümmend krooni kord... Lisaks rihmad, vajadusel toidukausid, ase. Saab kallimalt või odavamalt, sõltub kust osta ja kui valiv olla. Minu koertel on vanad kaltsuvaibad all, mis maksaksid max paarkümmend krooni (Humana hind soodusmüügi aegadel), mänguasjadega ka nii, et võib vaadata nt Humanast soodusmüügi päevadel, siis saab paari krooniga mõne pehme mõmmi nätsutamiseks jms, uued koerte mänguasjad algavad paarikümnest kroonist.
mu lapsel on toiduallergia, kuid testid tehti ka olmetolmude ja loomade kohta jne. Selle järgi nagu peaks olema looma karvadele allergiline aga kas kassi ja koera karva allergia on sama.

Sageli pole asi karvas, vaid kõõmas. Väga varieeruv, mõnel on nii ja teisel naa.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 12 Jaan 2009 17:04

Suured tänud Heilile :) . Arvan et seda allergia asja küsin oma perearstilt? Kas oskad öelda ka koera eest maksmise kohta. Tahaks asja juba uurima hakata aga hetkel mul pole 10 000.- . Ei tea kas on võimalus ka maksta osade kaupa? :oops: Ei tea kas oli väga rumal küsimus? ja veel sellised asjad huvitavad mind et kui käite külas kas võtate oma koera kaasa? Ilmselt peab olema külastatava nõusolek. Ei kujuta küll ette et tahaks oma tööst vabal ajal koerast eemal viibida :) ! Tänud jällegi!

ja Benjamin

PostitusPostitas Segavereline » 12 Jaan 2009 17:19

Ei oma küll retriiverit, aga eelnevad küsimused sobivad ka muude tõugudega vast :)
Mõned kasvatajad tõesti on nõus müüma järelmaksuga koera, selleks tuleks kasvatajaga siis rääkida sellest, et kas on nõus ja kuidas. Kindlasti tingimused paika panna arusaadavalt, et hiljem probleeme ei tekiks.
Külla minnes, oleneb kuhu külla minna. Külastatava nõusolekul olen alati koera kaasa võtnud, kui olen kindel, et mul pole probleeme tema jälgimisega ja et temal poleks seal igav/paha vms.
[img:150:15]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img]
Koerad on kõige armsamad olevused, keda tean :)

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 12 Jaan 2009 17:23

Vaata www.kuldne.ee , vasakult valides "sündinud kutsikad", seal on kirjas enamasti, kuidas on tasumisvõimalused. Ehk on ikka tark teha allergiatest koera suhtes ka enne kui otsustad.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 12 Jaan 2009 17:29

Tänud :) ! Tahtsin veel nii palju öelda et kindlasti käin enne arstil tiiru ära oma tüdrukuga et olla kindel et tal allergiat ei ole. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 12 Jaan 2009 17:57

Isegi kui kasvataja järelmaksu ei reklaami, on enamik sellega nõus, kui asjad täpselt selgeks räägitud. (Nii et viisakalt küsida tasub alati, aga sellest ei tohiks alustada.) Tean juhust, kus ostja maksis kutsika eest aasta jagu iga kuu kindla summa. Kuni kõik pole makstud, pole ka kutsikas muidugi veel ostja oma, alles pärast viimase osamakse tasumist läheb omandiõigus täielikult üle.

PostitusPostitas Kirikakar » 15 Jaan 2009 22:16

Mul on must labradori retriiver kodus, 9-kuune. Kutsikana on ta küll päris aktiivne ja elav:). Nüüd on pisut rahunenud. Järelmaksuga saab päris mitmelt kasvatajalt osta. Minu koera kasvataja pakkus ise seda varianti mulle. Siiskimaksimekohe kogu summa ära. Meie kutsu maksis 10 000. www.retriiverid.ee näed ka kutsikate kuulutusi.
Alguses on selline pikk päev üksi olla küll liiga pikk. Ehk on sul võimalik vahepeal kodus käia, Hiljem ei ole see enam suureks probleemiks. Ainult, et igavusest võib ta kõiketegema hakata.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 15 Jaan 2009 22:37

Kas piisaks ka lõuna ajal poolest tunnist? Koos edasi - tagasi sõiduga õnnestuks mul ehk. Aga jah ootan endiselt oma allergoloogi vastust, kirjutasin talle aga pole veel vastust saanud. Ja arsti järjekord on oma kuu aega pikk. Ei taha ennem ühegi koerakasvatajaga ühendust võtta kui ei tea täpselt kas lapsel on allergia või ei :( . Loomulikult loodan kõige paremat ja et saan peatselt hakata kutsikat valima :D . Kui palju ja mida need kutsikad üldiselt ära närivad või mis lollusi nad igavusest teha võivad? :oops: selline koeravõõra inimese küsimus ilmselt.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 15 Jaan 2009 23:16

Kutsikad on väga erinevad: Carlo ei närinud midagi, samas kui mu Alvin ja Sarli (kõik kuldsed) tegid tumba nurkadega puhta töö.
Närida võivad mööblit (mul oli selle kaitseks kappide nurkade ja toolijalgade juures puupulgad, mis enne hambusse jäid), voodite ja toolide nurgad, juhtmed (et oma töölaualt ulatuvaid arvutijuhtmeid kaitsta, said barrikaadid ette tehtud), raamatuid - kõike mis jääb haardeulatusse. Kuna jalatsid on meil kapis, siis nendega muret polnud. Soovitav on leida mänguasjad, mida iga paari päeva tagant vahetada (Vanad mõneks ajaks ära), siis on jälle uus asi ja iga uus on põnev. Ka puupulki tasub vahetada. Ise peab korralik olema ja kutsika kasvu ajal ei tohi midagi vedelema jätta koera haardeulatusse, sest kõik võib loosi minna.
Aga - nagu ütlesin, võib ka olla nii, et kutsikas tõesti ei näri midagi peale tallelubatud asjade. Kõik on individuaalne.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 15 Jaan 2009 23:26

Mitme kuuselt kutsikaid loovutatakse. Käisin seal retriiverit lehel ja vaatasin neid planeeritavaid pesakondi. Mulle meeldivad mustad koerad ja vaatasin et on ka tulemas kollase ja musta koera kutsikad aga ema oli kergelt haigete puusadega. Kas kergelt haigete puusadega saab ka koer näitusele või ei? Kui näitustel käia siis mis need kulud oleksid? Ja kas oleks siis abi sellest kui saaaksin algul käia kasvõi pooleks tunniks koju kuskil lõunast? Või on siis hirmus kurb ja jääb nutma kui ennast lühikeseks ajaks näitama tulen et siis jälle ära minna. Eks see ka muidugi individuaalne eks?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 15 Jaan 2009 23:39

Puusad ei mõjuta näitustel käimist, aga võivad (kuid ei pruugi) mõjutada kutsikate puusaliigese arengut ja liikuvust.
Kutsikaid võib loovutada 45-päevaselt, enamik kasvatajad loovutab ca 8-nädalasi kutsikaid, kuid mina soovitaks võtta vanema kutsika (vähemalt 3-kuuse). Küsimus pole selles, et tal on kurb, vaid selles, et üksi olles tuleb palju "häid" mõtteid, mida temaga tegeledes saab suunata endale sobivas suunas; üksi aga võib ta teha igasuguseid asju. Pool tundi muidugi on parem kui mitte midagi.
Aga plaju sõltub kutsikast. Mida rahulikum ta on, seda vähem ta igasuguseid asju "leiutab".

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gea » 15 Jaan 2009 23:47

Nädal tagasi sündis Viljandis üks pesakond musti :wink: See info ka retriiverite lehel täitsa olemas.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 15 Jaan 2009 23:52

Vaatasin ja, aga kardan et see pesakond on natukene liiga ruttu minu jaoks. Lapsega saan arstile alles veebr lõpp märtsi algus ja nagu mainisin siis mul pole 10 000.- kohe võtta. Ei taha enne ühendust võtta kui lapse allergia on välja selgitatud. Aitähh sellegippolest vastamast :) .

landsu & paksbokser
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ferdinand » 19 Jaan 2009 11:52

Arst kahjuks ei anna sulle 100% kindlust kas laps on allergiline või mitte. Allergia võib ka ühe tõu puhul avalduda, teise puhul mitte. Kõige lihtsam testida on võtta laps kaasa ja koos veeta aega labradoride seltsis.

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 19 Jaan 2009 13:24

Ferdinandiga nõus. Allergiatestid ei anna 100% õigeid vastuseid. Kõige parem oleks, kui saaksid ennast koos lapsega labradoriomanikele külla sokutada. Kasu oleks lausa topelt - samal ajal saaksite lähemalt tõuga tutvust teha ja ühtlasi vaadata, kuidas lapse tervis asjale reageerib. Ehk on mõni lahke kasvataja nõus teid kasvõi pooleks päevaks vastu võtma. :)
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

PostitusPostitas tuhkatriinu » 19 Jaan 2009 13:38

Tegelikult on mul üks tuttav endal ka kellel on labrador, aga samas mitte nii suur et ise külla lähen siis kui tekib tahtmine. Kuid usun et seletades talle olukorda siis ta kindlasti võtab meid vastu. Aga samas kui pikk see aeg peaks olema mis laps koos koeraga veedab et teada saada kas tekib allergiline reaktsioon või mitte. :) aga ilmselt me siis läheme lähiajal külla neile. Tänud!

landsu & paksbokser
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ferdinand » 19 Jaan 2009 13:45

Tuhkatriinu, kui soov on siis ma arvan, et leiad siit Kojastki labra-omanike, kes on nõus sinuga kohtuma, et saaksid lapse võimaliku allergiat testida. Kui laps koeraga koos on, siis jälgi et ta koerale ka pai teeks jne. Minul näiteks koera karvade vastu allergia puudub, aga kui teatud tõud mind limpsivad siis saan vastikult sügeleva lööbe sellest.

PostitusPostitas demian » 19 Jaan 2009 14:08

See allergia küll igalühel inviduaalne, mõnel avaldub esimese minutiga teisel poole tunniga, üks aevastab teisel tõsine hingamisraskus, kolmandal silmad jooksevad vett. Kui on allergiline laps siis on täiesti reaalne et see aasta pole allergiat järgmine aasta on. Isiklikust kogemusest lapsel tehtud allergia teste praktiliselt sündimisest saadik, esimestel aastatel polnud mingit allergiat nende järgi, tolmulesta allergia tuli välja u. 6-7 eluaastal. Kassiallergia avaldus umbes samal ajal ja välja tuli just külastades inimesi kellel kass kodus, testiga pole siiamaani kassikarva allergia välja tulnud. Nii, et see test ei pruugi anda 100% tõest vastust. Ja koera karvad pole samad mis kassil, meil koer(ad) kodus olnud kogu aeg ja koerale pole lapsel mingit reaktsiooni. Samas on võimalik allergiast välja kasvada.

PostitusPostitas märtsikass » 19 Jaan 2009 22:45

Minu soovitus on eelmistega sarnane allergia koha pealt. Ma lähen isegi nii kaugele, et arvan, et kui tal senini pole koerale tundlikkust olnud, pole teil neid uusi teste ka mõtet teha. On mõtet käia ja katsuda erinevaid labradore :) Lasta lapsel silitada, kindlasti ka koera ilaga kokku puutuda. Muide, kui koera sagedamini pesta, siis on ka see kõõmast ja karvadest tulenevate tundlikkuse puhul regeerimine erinev. Mul ei ole koeraallergiat, on kodutolmu oma. Aga kui ma oma lühikeses karvas spanjele sasin, keda iga nädal ei pesta, siis tulevad vahel mulle käele punased sügelevad punnikesed. Samas pikas karvas ja sagedasti pestud loomad seda minus ei tekita.
Niiet head silitamist ja musitamist :angel:

PostitusPostitas totta » 19 Jaan 2009 23:45

ei taha hirmutada aga allergia koera kõõma, sülje vms vastu võib avalduda ka alles pärast 2-3 aastast kooselu koeraga :(

PostitusPostitas tuhkatriinu » 20 Jaan 2009 09:46

:cry: aga mis te siis arvate?! Kas peaksin loobuma koera võtmise mõttest!?!

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 20 Jaan 2009 09:49

tuhkatriinu kirjutas::cry: aga mis te siis arvate?! Kas peaksin loobuma koera võtmise mõttest!?!

Pigem peaksid sa valmis olema võimalikeks tagasilöökideks.
Koerala kodanik.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 20 Jaan 2009 09:53

Oletame et paari aasta pärast avaldub alles allergia. Kas siis on võimalik ikkagi selle koeraga edasi elada? Eks see kndlasti sõltub sellest milles allergia avaldub.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 20 Jaan 2009 10:02

tuhkatriinu kirjutas:Oletame et paari aasta pärast avaldub alles allergia. Kas siis on võimalik ikkagi selle koeraga edasi elada? Eks see kndlasti sõltub sellest milles allergia avaldub.

On võimalik.
Olenevalt allergiast tähendab see kas haiglaselt sagedast koristamist (kuni mitu korda päevas), ülisagedast koera pesemist või nt ravimite regulaarset tarbimist, võimalikud veel variandid või kõik variandid kokku.
Koerala kodanik.

landsu & paksbokser
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ferdinand » 20 Jaan 2009 12:05

Minul oma bullika vastu näiteks on allergia, tugev allergia. Koos saame elatud kuna koer käib tihedalt pesus, mina koristan tihti ning iga kord kui koeraga olen tegelenud lähen ise pessu.
Eks lõpliku otsuse pead sa ikkagi ise langetama vastavalt oma sisetundele.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 20 Jaan 2009 12:07

:) tänud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 20 Jaan 2009 12:14

Minul oli allergia Jeti sülje vastu. Kui keel üle näo käis ja nägu pesemata jäi, siis olid mõne tunni pärast pisikesed punnid nahal, mis võisid järgmiseks päevaks muutuda vastikuteks vistrikuteks. Hakkasin koeral lakkumist keelama, kuid hiljuti avastasin, et ka 'varastatud' musid ei tekita enam selliseid tagajärgi. Ehk siis 'kasvasin välja' :) Jetile ei ole ma seda öelnud sest tema lakkumisega kokku puutunud inimesed teavad kui tõsiselt ta seda protseduuri võtab.

Kõiki tonte ei maksa karta. Allergiaprobleemist lihtsalt räägitakse palju aga veel rohkem on peresid, kus on lapsed ja koerad rõõmsalt koos.
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 20 Jaan 2009 14:51

Kutsikaid võib loovutada 45-päevaselt, enamik kasvatajad loovutab ca 8-nädalasi kutsikaid, kuid mina soovitaks võtta vanema kutsika (vähemalt 3-kuuse).

Siin ma vastupidisel arvamusel. Kõige magusam aeg, mil kutsikas kinnistub uue omanikuga, on just 8-12 nädalat. See on ka pesakonnast lahkumise jaoks turvaline, sest esimene "hirmuperiood" ei ole veel peale tulnud. Ma olen võtnud kord 3-kuuse kutsika, keda kasvataja lihtsalt enne ei andnud (tahtis veel valida) ja juba selle kogemuse põhjal soovitan pigem võtta 8-nädalast.

Allergia kohta tõepoolest - minge kasvatajale külla, veetke õhtuke koerte seas ja kutsikakastis ja näete, kas tekivad allergilised reaktsioonid või ei. Või võtke koer tuttavalt nädalavahetuseks koju.
On jah, võimalik, et allegia avaldub pärast aastast kooselu koeraga, aga selle eest ei ole me keegi kaitstud ja pole ju mõtet koera võtmata jätta lihtsalt hirmu pärast, et see juhtuda võib?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 20 Jaan 2009 16:36

Kõige magusam aeg, mil kutsikas kinnistub uue omanikuga, on just 8-12 nädalat. See on ka pesakonnast lahkumise jaoks turvaline, sest esimene "hirmuperiood" ei ole veel peale tulnud.

Vastuseks - lähtealuseks oli konkreetse inimese kirjutis, et ta on üsna pikalt päeval kodust ära. Mainitud graafiku puhul soovitaksin tegelikult vanemat kui 9-kuust noorkoera, kes suudab päeval pikalt magada :)

Mis kiindumisse puutub, siis mina oma kogemuse põhjal pole täheldanud vahet 2- ja 3-kuuse vahel.

PostitusPostitas wilsu » 20 Jaan 2009 18:08

allergia koha pealt veel seda et käisin allergoloogi juures nahalööve pärast(peale kummikinnaste kasutamist).testid tehti ka loomade kohta.tuli välja et olen koerte ja kasside vastu allergiline.endal on juba aastaid koerad ja töötan veel loomakliinikus.enne ei pannud seda tähele aga peale kassidega tegelemist aevastan palju ja on tekkinud silmade sygelust .Kuigi koera vastu oli näitude järgi tugevam allergia siis nii tööl kui kodus pole probleeme olnud va üks kord läx vasak silm paiste:) Aga kindlasti ei loobu ma kunagi koertest.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 20 Jaan 2009 23:29

Nüüd mul tekkis selline huvi, et kui palju teil koera jaoks aega on päeval. Küsimus tekkis sellest et kui minu tööpäev on liiga pikk koerale siis kui palju teie töögraafik võimaldab teil koeraga tegeleda.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 21 Jaan 2009 00:18

tuhkatriinu kirjutas:Nüüd mul tekkis selline huvi, et kui palju teil koera jaoks aega on päeval.

Küsimus pole täiskasvanud koeras, vaid kutsikas.
Minul saavad koerad pikema (ca tunnise) jalutuskäigu hommikul ja õhtul ning päeval vaid põgusalt (ca 20 minutit, v. a erandid). Väikse, 2-3-kuuse kutsikaga peaks väljas käima iga 3-4 tunni tagant, ka sööb ta selles vanuses 4-5 korda päevas ja seda on raske korraldada kui tööpäev on 8-tundi jutti ja abilisi pole (või kutsikat pole võimalik tööle kaasa võtta).
Loomulikult on hea tahtmise juures palju võimalik.

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 21 Jaan 2009 10:58

Hmm, oleme ausad, enamik koeraomanikest veedab oma päevad tööl.
Väga palju sõltub ka kutsika vajadustest. Mõni vajab aktiviseerimist 4-6 tundi päevas ja on üksioleku suhtes tundlikum kui teine. Enamasti lahendatakse asi siis abivalmi vanaema või naabri abil :)
Kui aga sellist abivalmist kutsikahoidjat ei ole võtta, siis Heili soovitus võtta endale pisut vanem koer (näiteks noor koer) on minu meelest mõistlik.
Nad on juba toapuhtad, nendega ei pea nii tihti väljas käima ja nii tihti söötma.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 24 Jaan 2009 15:08

Käisime siis ühel labradoril külas eile. Kui aus olla siis pole ma siiani midagi märganud, ei seal olles (~ 2 h) ega ka pärast kodus, et oleks mingit löövet tekkinud. :) Aga nagu te ütlesite võib see ka hiljem välja lüüa. :) Ma hakkaks hea meelega siis nüüd uurima kust kutsikat saaks. Külastan siis seda retriiverite lehekülge ja hakkan usinasti uurima nüüd :) :) :) !

ja kuldne leedi Bianca

PostitusPostitas triin5005 » 24 Jaan 2009 21:25

Edu! :) See otsimise aeg on väga väga huvitav aeg.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 25 Jaan 2009 00:51

Mis tähendab Puusad OFA Normal ja Küünar OFA Good?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 25 Jaan 2009 18:35

tuhkatriinu kirjutas:Mis tähendab Puusad OFA Normal ja Küünar OFA Good?

OFA süsteemi kasutatakse peamiselt USAs puusade düsplaasia astme hindamiseks. Meil kasutatakse tähti (A-B-C-D-E) ja numbreid (0-1-2-3).

OFA süsteemis on 2 kategooriat, mis omakorda jaotuvad:
1. terved astmed:
excellent (ehk väga hea) - meie süstmeemis A või 0
good (ehk hea) - meie süstmeemis A või B või 0
fair (ehk paras, sobiv) - meie süstmeemis B või 0
borderline (ehk piiripealne) - meie süstmeemis C või 1
2. düsplaasiaga ehk haiged astmed:
mild (ehk leebe) - meie süstmeemis C või 1
moderate (ehk mõõdukas) - meie süstmeemis D või 2
severe (ehk tõsine) - meie süstmeemis E või 2,3

Siin täpsem seletus kuidas mingi hinne määratakse: http://www.offa.org/hipgrade.html
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

PostitusPostitas tuhkatriinu » 17 Aug 2010 21:21

Terekest!
Ma pole veel siiani võimalust leidnud endale koera soetada. Aga käisiin külas ja seal oli üks bostoni terjer. Ja selle omanik väitis et väga hea korteri koer, üldse ei haugu. Ja laitis maha retriiverid väites et need klähvivad mõtetult. Kas tema oli lihtsalt vääral arusaamal. Ma ise olen küll aru saanud et retriiverid on küll elavad aga ei haugu. Ja siis veel selline küsimus, kas suurte koerte omanikel on jäänud koera pärast ka kuskil käimata. Olete pidanud loobuma nt millestki?

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 17 Aug 2010 22:20

Selline asi teeb kurvaks :( koerainimesepoolne kommentaar. Kui jõudsime olla 7 kuud kuldseomanikud, kui naabrid imestasid, mis, meil on koerad ja ei ole kuulda olnudki haukumist. Üldiselt meie omad ei haugu (klähvivad kuldset on üldse raske ette kujutada, nende hääletoon on suht madal), vaid teevad ebamäärast ulgumist, kui keegi koju tuleb, rõõmumurin. Koerast pidin loobuma? Mõne asjaga pidi leppima, et musta värvi riietusel on eriti paista karvad :D .Kui kuhugi reisile minek, siis peab arvestama, et koertele järelvaataja muretseda (saarte peal on meil koerad alati kaasas olnud ja pole reisimisega muret). Kohustused kaasnevad koolitamise jms. Koer nagu koer ikka, foorumis isegi teema mille nimel olete pidanud loobuma vms, tasuks läbi lugeda enne koeravõttu :)

PostitusPostitas angelen » 17 Aug 2010 22:47

Hommikul kella 8-st või poole 9-st kella 19-ni on koeral küll liiga pikk aeg korteris üksi olla. Kui head naabrit ei ole, kellele koera päevane pissitamine usaldada, siis mina teemaalgataja olukorras pigem ootaksin kuni tütar, kes nüüd vist juba 5-6-aastane, kooli läheb ja saab koeraga ise päeval jalutama minna.
Allergia ilmnemise kohta ei tea päris täpselt ette ka juhul, kui peres on kaks kassi. Loota võib, et allergia ei ilmne, aga täitsa kindel ei saa olla enne, kui koeraga mõnda aega juba koos elatud. Koeratõu valik on pigemini maitse ja omaniku meelelaadi küsimus - kellele aktiivsemad, kellele rahulikumad ja laisemad. Kindlasti sobiks korterisse tõug, kes haugub keskmisest vähem. See, millised tõud hauguvad keskmisest vähem, aga pakuks endalegi huvi.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 17 Aug 2010 23:16

Mittwe küll retriiverist aga ma ei mäleta täpselt kas on suure koer pärast kusagil käimata jäänud (on tegelikult on neid päris palju aga ei meenu selliseid mida taga nutaks) aga keerulisemaks teeb asja küll. Juba auto peab vastav olema, et koer ja muu kraam ära mahuks (vastavalt pere suurusele).

Ja klähvivat retriiverit küll eriti hästi ette ei kujuta. Mul on korteris kaks taksi kes tõu poolest kurikuulsad haukujad ja haukumise pärast ei saa kurta ka need naabrid, kes tegelikult koertest suuremat vaimustunud ei ole. Kasvatamise küsimus suures osas.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 18 Aug 2010 00:10

tuhkatriinu kirjutas:... käisiin külas ja seal oli üks bostoni terjer. Ja selle omanik väitis et väga hea korteri koer, üldse ei haugu. Ja laitis maha retriiverid väites et need klähvivad mõtetult. Kas tema oli lihtsalt vääral arusaamal... Ja siis veel selline küsimus, kas suurte koerte omanikel on jäänud koera pärast ka kuskil käimata. Olete pidanud loobuma nt millestki?

Ma usun,et tema oli lihtsalt oma koerast vaimustuses. Muud midagi. Mina, muide, tean ühte bostoni terjerit,kes pidi puuris istuma,kuni külalised seal olid-muidu oleks pisike nad nahka pistnud :P See ei tähenda, et ärge bostoniterjereid võtke, lihtsalt seda, et igas tõus on igasuguseid koeri.
Minul on 3 suurt koera,ma ei tea, et nende suuruse pärast oleks jäänud kuskil käimata. Kui on jäänud käimata,siis pigem selle fakti pärast, et on koer, suurus siin küll rolli pole mänginud. Kui on koht, kuhu koeraga ei saa, siis on alati võimalus, et koerad jäävad koju. Näiteks teatrisse minnes. Või autosse, kui pärast jalutuskäiku poodi minnakse. Paljud inimesed peavad suuri koeri ja elavad normaalset elu edasi, mitte ei istu koeravalves kogu aeg. Ma arvan, et Sa pead enda jaoks selgeks mõtlema ,kas tahad suurt või väikest koera. Ja kui oled väljas ilma koerata, siis pole suurusel vahet, ikka kipub mõte tema juurde,kui kauemaks saab jäädud ja ruttad koju teda välja viima. Kummalgi on oma plussid ja miinused. Väike näiteks sööb hulga vähem :wink:, sellegi poolest ei kujuta ma elu ilma suure koerata ette. Kui Sina kujutad, võta väike. Minu meelest peakski koera alles siis võtma, kui tunned,et enam ilma ei saa :) Siis ei ole need mõned minemata jätmised tavaliselt meeleski, koer lihtsalt annab nii palju asemele. Pealegi,kui muutud tavalisest inimesest koerainimeseks, siis hakkab neid koeraga minemisi ja uusi tutvusi tulema kohinaga peale. Retriiverite ja kuldsete rahvas on väga aktiivsed, teevad igasugu üritusi. Nii et minemiste vähesuse pärast küll muret ei tasu tunda. Kõik on ikka kinni inimese ootustes ja selles, miks ta koera tahab,mida temalt ootab. Sellest lähtuvalt valigi!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 18 Aug 2010 11:07

angelen kirjutas:Kindlasti sobiks korterisse tõug, kes haugub keskmisest vähem. See, millised tõud hauguvad keskmisest vähem, aga pakuks endalegi huvi.

angelen- ma küll ei tea, kuidas keskmist arvutatakse, aga chowd teevad suhteliselt harva oma suu lahti :) No ikka kindlalt alla salapärase keskmise.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

PostitusPostitas tuhkatriinu » 18 Aug 2010 11:18

:) Tänud vastajatele. Ma tõesti tõesti tahan retriiverit ja ootangi aega kui plika kooli läheb et ta saaks selle lõunase pissitamise enda peale võtta. Sest ei taha et kutsu peaks nii pikalt üksi olema, sest minu tööpäev ongi 9-18.00ni pluss veel koju sõit ka oma 20 min.

Tänud!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Miikene » 18 Aug 2010 14:34

Ja ooteajal soovitan end retriiveriomanikega tuttavaks teha,nende üritustestki osa võtta, siis näed, millist tüüpi koera Sa tahaksid ja hakkad tõus orienteeruma ja enam ei paista kõik loomad ühesugustena, ainsaks erinevuseks kasuka värv - ka tõu siseselt on erinevused olemas,nii väilmikus kui iseloomus.
Varem mulle näisid kõik airedaled ühsugused habemikud, vahet hakkasin nägema, kui endale koera sain ja teiste terjeritega tihedamalt läbi käisin. Sama kordus SLK ja kollidega. Küllap on nii ka retriiverite puhul :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 18 Aug 2010 15:02

Jah, welcome to Kuldsete TÜ ja Retriiverite TÜde üritustele! Seal on võimalik ise vaadata, kuulata ja võimalik, et ka katsuda :) Koera puudumine ei ole takistuseks meie tegemistest osavõtmiseks.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 18 Aug 2010 15:59

Võibolla ma sain lihtsalt valesti aru aga ma küsiks täpsustuseks vahele, et kas alles kooli läinud neiu (st. ca 7 aastane) peaks hakkama iseseisvalt koeraga õues jalutama? See oleneb väga palju küll koerast aga igasugune retriiver on ikkagi suur koer ja väike tütarlaps ei pruugi tema kinni hoidmisega hakkama saada. Minu tütar saab oktoobris 6 aastaseks ja suudab vaevu kinni hoida taksi (viimati pisut alla 8 kg), kes kassi näeb. Kindlasti ei saaks ta aasta pärast hakkama noore ulaka retriiveriga. Äkki retriiveriomanikud kommenteerivad ise?
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kilpkonn » 18 Aug 2010 16:16

Lumepime, ma saatsin just mõne tunni eest samal teemal priva teema algatajale. :) Ju ta mõtleb ka ja kui on tegemist ukse taha pissile viimisega ajal, kui koer on veel kutsikas, kes ei jõua 8 tundi põit pidada, siis pole ju hullu arvatavasti. Sõltub ka maja asukohast jne.

PostitusPostitas tuhkatriinu » 18 Aug 2010 19:30

:) pidasingi jah sedakutsikaaega silmas, kui vaja korraks pissile viia koera. Annan endale täiesti aru et 7 a ei suuda suurt koera kinni hoida.

Küsimus Heilile. Ütled, et koera puudumine pole takistuseks. Mis üritusi sillmas pead, näitusi, võistlusi vms. Poleks ise selle peale tulnudki, et enne koera soetamist TÜ tegemistest osa võtta :oops: .

Järgmine

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline