Tobedused.

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Tobedused.

PostitusPostitas Vissimuu » 16 Veebr 2008 15:50

Mis huvitavat on teilt küsitud, mida räägitud retriiverite kohta, mis ei ole absoluutselt tõsi ja vaat et ajab naermagi? :irw:
Suur loomaarmastaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 16 Veebr 2008 16:38

Peamiselt see, kui mõni "tark" tuleb juurde ning hakkab seletama, et minu üks koertest on vist retriiver, aga mitte labrador, sest retriiveril on pikem karv :irw: ja minu teine koer on vist nende kahe segu...
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 17 Veebr 2008 20:40

Ehh, neid ikka on mõnikord ette tulnud...
Kunagi Dollyga jalutades seletas üks tädi oma sõbrannale, et see on see tõug, mis on nii sõbralik, et sureb varakult ära :hups:
Neid retriiverinalju on ka tulnud palju ette. Küll on kollased ikka kuldsed ja mustade kohta üteldakse, et eks ole need rottveilerid sabadega kenamad :irw:

ja muud loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Qwerty » 17 Veebr 2008 21:25

Ma olen seda kuulnud, et kollased labrad on emased ja mustad on isased. Pruunid pole siis ilmselt veel otsustanud... :irw:

PostitusPostitas tuuletar » 18 Veebr 2008 10:21

Kuldseid vaadates: ,,Mu tuttaval on ka kuldne retriiver, aga ta on must...,,

PostitusPostitas evita » 18 Veebr 2008 11:22

See, et mustad koerad on isased, on ammutuntud tõde :P

Aga näiteks väide kiharakarvalise retriiveri kohta: eksole see on labarador aga lihtsalt lokkis karvaga... (kuigi juba kehaehitus on väga teine). Enamik koeravõõraid inimesi ei tee vahet kuldsel ja labraodril... küll on kuulda pikakarvalisest labradorist ja siis näiteks mustast kuldsest... õigemini mõiste retriiver on väga segadusse ajav. Ega seda ei saa ka pahaks panna, sest kõik ei peagi tõuge tundma.

Samas ühelt labradoriomanikult ootaks küll, et ta suudaks mõistes "retriiver" orienteeruda - kunagi üks inimene tuli mu juurde tõugu uurima ja siis ütles, et tal on siledakarvaline retriiver ja pruuni värvi. No milline üllatus - Tallinnas sile ja suisa pruun - no pika jutu peale tuli välja, et tegu oli siiski labradoriga. Aga noh.. karv on ju sile mis sile.

Kiharakarvalise retriiveri kohta: oi... kas see on puudli ja dobermani segu. Lihtsalt selline armas päritolu täpne määratlus :)

Ja juhtus ka selline lugu, et keegi mu isa tuttavatest nägi mind koeraga ja isa kommentaar sellele oli, et tal on mingi imelik tõug... väheke omavahelist arutamist ja vastus oligi käes... kuldne rottweiler :irw:
Home is not where the heart is, it's where the dog is. Where is my home?

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 18 Veebr 2008 11:35

Kuldsele pakuti tõunimeks landseer. Ilmselt seostus kuidagi labradoriga :irw:
Üks ebaõnnestunud labradoriomanik rääkis, et tema koera kasvataja (soomlane) selgitas koera pärilikku haigust nii, et kui pesas on üle 5 kutsika, siis nendel võib ilmneda mingi luudega seotud pärilik haigus. Enamik kasvatajaid sellepärast ei jäta kunagi alles üle 5 kutsika, aga temal oli kahju ja ta sellepärast jättis kõik alles. Sellepärast kutsikal see haigus ilmnes. Kuna probleem oli tõsine, siis pandi see koer magama.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 18 Veebr 2008 12:05

Absolutselt parim kild labra kohta, mida mina olen kohanud.
Bussipeatus, inimesed nagu ikka, üks meesterahvas teeb juttu. Vestluse käigus saab mees teada, et too krantsiks peetu on austraalia karjakoer, aga labradori tõu tundis ta ära. Räägib siis, et miks mu labra nõnna paks on, jahikoer ju. Ma siis räägin, et nad peavadki sellised pisut pontsud olema, et ega nendega jahil käimisel pole oluline kiirus vaid ilmastikule vastupidavus ja veekindlus. Selle peale teeb onu suured silmad ja teatab, et mina olen asjast valesti aru saanud. Labradore nimelt kasutatakse metssea jahil sigade ajamiseks / murdmiseks ja et labrador peab olema seepärast sale, et jaksaks sea eest ära karata. Vat see oli :o
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas riipu » 18 Veebr 2008 13:20

evita kirjutas:Kiharakarvalise retriiveri kohta: oi... kas see on puudli ja dobermani segu.

Ja kui vastan et tegu on kiharakarvalise retriiveriga, siis vastuseks tuleb, et ahjaaa retriiver, aga ta ei näe üldse retriiveri moodi välja :irw:
kiharapoiss ja hundu Frank 12.12.1994-07.08.2007 :lein: R.I.P.

PostitusPostitas evita » 18 Veebr 2008 14:38

riipu kirjutas:
evita kirjutas:Kiharakarvalise retriiveri kohta: oi... kas see on puudli ja dobermani segu.

Ja kui vastan et tegu on kiharakarvalise retriiveriga, siis vastuseks tuleb, et ahjaaa retriiver, aga ta ei näe üldse retriiveri moodi välja :irw:

Mõnikord, kui koera tõu ütlesin, tundus mulle, et inimene arvab, et ju ma ise selle tõu nimetuse välja mõtlesin, pilk oli küll selline uskumatu - imelik koer ja veel imelikum tõug.
Home is not where the heart is, it's where the dog is. Where is my home?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Meiepere » 18 Veebr 2008 21:04

Nojah. Meie saime näitusel teada, et meil on....bernhardiinid :D Ema tutvustas oma lapsele meid nähes nii :"Vaata, need on bernhardiinid ja nii ilusa karvaga, hästi pestud!" Ju ma siis küürisin hommikul laigud ka maha :irw:
Mõni absurdihuumor on ka olnud. Näiteks jalutasin koertega, üks neist oli jooksuka tõttu punase rihma otsas. Sõbralik meeskodanik küsima:"No mis tõugu need on ka?" Kuulnud tõunimetust, küsis uuesti:"Aga see, punase rihmaga?" Saanud teada, et sama, raputas pead:" Ei saa olla, sel ju punane rihm!" :o
Või teine. Sõitsin autoga kodust, panin tõkkepuu kinni ja kohe helistas naaber, et koerad on mulle järgi jooksnud. Üks koerakauge hämmingus kaasreisija küsis seepeale:"Kuidas nad said, sa panid ju tõkkepuu kinni!" :irw:
No aga tavaküsimuse peale, et kas koerad hammustavad ka, oleme ikka vastanud, et :"Ühepoolselt küll mitte..."
autonomy, mastery & purpose
http://www.meiepere.ee

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 19 Veebr 2008 11:30

Meiepere kirjutas:No aga tavaküsimuse peale, et kas koerad hammustavad ka, oleme ikka vastanud, et :"Ühepoolselt küll mitte..."

Mina vastan tavaliselt, et kui väga hästi küsida, siis võib hammustada ka :P
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Chocolate Naomi » 19 Veebr 2008 14:47

Minu tore ämm räägib kõigile, kuidas lollid noored võtsid omale nii suure koera, et see ei mahu iialgi enam kuhugi ära... Sest tema tuttava tuttav on saaremaa kõige kuulsama/tragima/võitjama koera omanik ja kõige targem üldse ja ütles talle, et teie koer kasvab rinnani (turja kõrgus u 120 - 130 cm) :D Eks peame järelkäruga traktori muretsema varsti ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Chocolate Naomi » 19 Veebr 2008 14:49

Ahjaa, labradorid peavad käima pimeda juhtkoera varustuses mitte kaelarihmaga, sest muidu läheb kael kõveraks. (abivalmis vanatädike ültes)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas triin933 » 20 Veebr 2008 09:33

Kuldseid peetakse üsna tihti labradorideks. Nimed lähevad tihti sassi ka retriiverit omavatel inimestel, kui kuldse ja kiharaga jalutasime tuli üks labradori omanik vastu ja ütles sõbrannale, et nüüd näed karmikarvalist labradori ka ja teine on kuldne labrador.

Kiharakarvalistega on palju segadust nime suhtes, inimesed kes teavad, et on mingi retriiver v labrador, on pakkunud erinevaid variante: kiharakarvaline labrador, käharakarvaline labrador v retriiver, karmikarvaline labrador v retriiver. Loomulikult ei pane ma sellist eksimust kellelegi pahaks, ise ju ka kõikide tõugude täpset nimetust ei tea.

Aga naljakamatest juhtumistest, üks mees keda aeg-ajalt pargis kohtasime ütles kuldset nähes iga kord: "See on samasugune nagu Kristiina Smigunil"
Kihara poissi nähes sosistas üks neiu oma noormehele: "Issand, kui kole puudel"
Ükskord jooksis Mustule (kihar) nurga tagant vastu üks laps, laps ehmatas ja jooksis vanemate juurde tagasi, kui nad meieni jõudsid ütles vanematele: "Appi, ma arvasin, et see on lammas!"

PostitusPostitas maix » 21 Veebr 2008 00:05

kõige tavalisem on et kuldne on lihtsalt "retriiver" või siis jah "kuldne labrador" ja labrador on "labrador" ilma retriiverita või "pimeda koer" :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 22 Veebr 2008 12:58

Kui nüüd täitsa aus olla, siis ma sain alles eelmine aasta aru, et kuldne ja labrador on erinevad tõud. Ma polnud täpselt asja uurinud, kuskilt midagi olin näinud, kuskilt midagi kuulnud.. Ja siis oligi et kuldset hüütakse ka labradoriks :irw: . Olin täitsa üllatunud kui sain teada, et on kuldne retriiver ja labradori retriiver. :P Kuigi välimuse osas ma vist olin alati aru saanud, et erinevad koerad, aga näed kuldsele olin mina kaks nime pannud.
Suur loomaarmastaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 03 Mär 2008 14:32

Näitusel- lapsesuust: " Emme, need kollased krantsid on ka ilusad"

elust enesest: mul oli üks kutsikatahtja varakult olemas-ootamas, kutsikad sündisid - ja kui vaatama tulemise aeg käes oli- üllatus suur- kas teil MUSTA polegi:( - jäigi ost katki. aga inimesele said selgeks retriiveri tõud küll. :D

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 22 Nov 2008 14:31

Kui mina oma kümnekuuse Bellaga ( kuldne retriiver ) mere ääres jooksin, siis tuldi meile vastu ja naine ütles oma mehele: "Issand, kui ilus puudel,"

naerda saime mõlemad koeraga. :irw:

TOPELTKONTO/lukus

;)

PostitusPostitas Sarana » 25 Nov 2008 15:20

Jalutamas käime oma aastase musta labradoriga, kellega ükskord oli päris mõnus mere ääres olla. Jooksime ja mängisime seal edasi-taga joostes, ühel hetkel tuli mingi mees oma pisikesega lapsega ( meil Sara tahtis minna küll sinna, kuid kui ütlesin, et ei, tule siia! siis ta ei läinud ja ei pööranud tähelepanu üldse. Laps aga oli koerast nii vaimustuses, tahtis pai teha jne. ) mispeale see mees karjus vihaselt: "Kurrrat, pange oma rottweller kinni ja minge minema siit, see pole wellerite koht!"

TÄPSELT nii ta ütleski. :D
Nii et meil on vist Eestisse tulemas uus tõug - rottweller lühendatult weller. :irw: :irw: :angel:
Kui üks on, siis teist pole vaja. Kuigi kaks on parem, kui üks. Ja mida rohkem seda uhkem, sest seltsis on ju segasem. :)

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist