Kodutoit.

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Kodutoit.

PostitusPostitas Vissimuu » 31 Jaan 2008 15:11

Milliseid toiduaineid/toite kindlasti EI tohi koerale anda?
Mida jällegi võib koerale anda?
Mis tekitavad tihedamini retriiveritele allergiaid?
Suur loomaarmastaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 31 Jaan 2008 15:20

Mida minu koer sööb

Söömismured

Mida see toit peaks sisaldama ja sisaldab

Nendest kolmest alamfoorumist peaksid nii üldistele küsimustele kindlasti vastused leidma. Head lugemist!
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 31 Jaan 2008 15:46

Ma vist polnud piisavalt hoolas otsimisel, vabandan teema korduse pärast ning tänan viidete eest. :hups:

Kuid, et teemat veel vähegi asjalikuks muuta, küsin, kuidas aru saada, et retriiver on üle toidetud?
Suur loomaarmastaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 01 Veebr 2008 15:38

Ületoidetud = rasvapolster, oksendamine peale söömist, aktiivsus väheneb.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 01 Veebr 2008 15:51

Ületoidetud koeral ei ole ribisid käega katsudes tunda.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 01 Veebr 2008 17:57

Mul küsimus, kas koerale kaerahelbeputru tohib anda?Nt krõbinatega segatult?
Kaerahelbepuder - veega keedetud kaerahelbed seega.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 01 Veebr 2008 18:21

Mingi linnalegendi väitel pidavat kaerahelbetoidud karva inetuks tegema. Kas see ka nii on, ei oska öelda.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas aidival » 01 Veebr 2008 19:21

Sõber Hermannil on kaerahelveste peal ilus läikiv ja siidine kasukas seljas, aga temal ka ilmsesti hoopis teine karva tüüp kui retriiveril või chowl. (Saab siis umbes 1:1 lihakraami:kaerahelbeputru (veega keedetud) pluss toidulisandid (tavaliselt see SA 37 või 67, ei viitsi vaatama joosta, mis see täpselt on)).
"Tont võtaks," ütles ta. "Häda on selles, et ma saan seda selgitada ainult koerakeeles, aga teie kuulate ainult inimkeeles." (Pratchett, "Liikuvad pildid")

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roosipille » 01 Veebr 2008 19:33

Mis see põhjus võiks olla, miks kaerahelbed karva inetuks teevad? Mingi aine? Võibolla on mõeldud, et karv läheb inetuks juhul,kui koer ei saa midagi peale veega kaerahelveste?
http://skylinedog.blogspot.com
Kes mõistab, et küllalt on küllalt, sellel ongi küllalt.

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 01 Veebr 2008 20:20

Kaerahelves on üldiselt sihuke kraam, et... eks ta sõltub koerast. Kui just, siis pigem panna nad kuuma veega likku ja mitte keeta.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 01 Veebr 2008 20:27

nii ma teinud olen.keetmist ma otseselt silmas ei pidanudki, kuna kaerahelves läheb vstikul pudiks.
niisama ilma krõbinateta ei anna siiski.

tänn vastamast.tahtsin lihtsalt teda ega mingeid ootamatuid või pikaaja peale tagajärgi ei ole vms

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 01 Veebr 2008 20:43

Edelweiss kirjutas:Mul küsimus, kas koerale kaerahelbeputru tohib anda?Nt krõbinatega segatult?
Minul ka küsimus - miks peab lisaks teraviljast tehtud kuivtoidule veel teravilja juurde andma? Kas hinna pärast? Või miks?
Dragonhunter

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 01 Veebr 2008 21:01

Mina isiklikult ei anna hinna pärast.
Koera jaoks rahast kahju ei ole ja neid probleeme on mul üldiselt haruharva, seega rahas kohe kindlasti asi kinni ei ole.

Koer sööb Pro Plani ja Royalit, kuid ta ei taha neid niiväga ja talle saast-toitu anda ei saa/taha.
Et teda toidust huvituma panna, segan talle kaerahelbeid, mille lisamisel koer sööb kausi ilusti tühjaks.
Muidu ainult uinub oma kausi kohal ja alatihti on toitu sinna järgi jäetud (ainult nakitseb).

Segaks midagi muud kasulikku, kuid ma ei tea, mida nagu segada, et tas huvi äratada.
Tean aga seda, et homme ta arvatavasti seda enam ei taha...

Toidukogus ei tohiks absoluutselt liiga suur olla.
Olen ka vähema portsjoniga proovinud aga siiski jätab järgi....seega raske öelda...

Soovitusi selles osas võtaks kuulda kahe kõrvaga.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 01 Veebr 2008 21:05

Kui koer ei söö kaussi tühjaks, siis on toitu liiga palju pandud. Või liiga tihti. Nälg on kõige parem kokk. Ja pole vaja mingeid ööbikukeeli juurde segada :P
Dragonhunter

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 01 Veebr 2008 21:11

seitsme kuune väikest (allapõlve) kasvu kutsikas.kolm korda päevas ja toidukogus peaks olema päevapeale nii 350-400 grammi.
Hetkel kaalub nii umbes 20 kilo.
Korraga andsin veits üle 125 grammi.
Kaerahelvestega teeb umbes sama, kaerahelbeid üldiselt vähe, et lihtsalt lisamaitset luua.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 01 Veebr 2008 21:24

7 kuune kutsikas võib suurepäraselt süüa 2 korda päevas. Toidukoguse kohta ma kaasa rääkida ei oska kui teradega toidetakse. Toortoitu kuluks päevas ca 600 grammi.
Dragonhunter

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 01 Veebr 2008 21:29

Ma ostsin just toitu tundlikele kutsikatele.
Kasvataja soovitas talle kaks korda päevas hakata andma aastaselt.

Ma eelistan kasvataja soovitust kuulda võtta.
Samas võin seda kogust ju vähendada, kuid kuna olen seda juba proovinud, siis tean, et selles kasu ei ole.

Kui keegi teab soovitada, mida pisikesele valivale neiule toidu'lisandiks' segada, siis olen üks hiigelsuur kõrv.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 01 Veebr 2008 21:40

Edelweiss kirjutas:Ma ostsin just toitu tundlikele kutsikatele.
Kasvataja soovitas talle kaks korda päevas hakata andma aastaselt.

No see kasvataja saab oma kasvandikke siis müüa küll vaid kodustele või siis väikelinnas elavatele-töötavatele inimestele, kes lõuna ajal (mis paljudel vaid pool tundi) kodus jõuavad käia. :roll:
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 01 Veebr 2008 21:48

Mul ei ole mingit probleemi kasvataja soovitusele mitte vastu tulla ja talle kaks korda anda.
Samas mainis ta, et koerale ainult kvaliteettoitu, kuna sellel tõul võib tekkida saast-toidul olles probleeme maoga.Hell magu vms.

Mul ei ole problemi talle kolm korda anda, kuid kui kaks korda päevas aitab tema söögiisu parandamisele kaasa, siis miks mitte.
Samas, millisteks ma need kogused siis teen?
Pooleks kahe korra peale?

Kas see vähese söögiisuga kutsika maole liiga ei tee?

Samas ei usu, et ta ahnitsema hakkab...

katri: sinu jutust tuleb välja et kui inimene elab linnas, siis saabki ainult täisealisusele lähenevaid koeri võtta, kuna muidu ei jää toitmiseks aega?

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 01 Veebr 2008 21:53

Kui saladus pole, siis millise tõuga on tegu? Oskaks paremini kaasa mõelda.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 01 Veebr 2008 21:56

Mis tõuga tegu on?
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

ja tigedik ossu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas pahurik » 01 Veebr 2008 22:09

Edelweiss kirjutas:katri: sinu jutust tuleb välja et kui inimene elab linnas, siis saabki ainult täisealisusele lähenevaid koeri võtta, kuna muidu ei jää toitmiseks aega?

katri tahtis õelda, et kui juhinduda ajuvabast nõudest anda koerale 3 korda päevas süüa, siis enamus inimesi ei saaks endale koera võtta, õnneks enamusel on kaine mõistus olemas ja võtavad koera ja toidavad teda 2 korda päevas :P

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 01 Veebr 2008 22:09

7 kuud, 20kg ja allapõlve... vabandage, aga see koer on üle söödetud selle sõna kõige otsesemas mõttes. Ime, et isu pole.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 01 Veebr 2008 22:20

Bullterjeriga tegu.

Ja kui ülesöödetud, siis seega ka Pro Plan toidukotil olev tabel on vale ja see tähendab, et kes sellest tabelist juhindunud, on oma koerad üle söötnud.

Kasvtaja sõnul tema juures olles ta siiski sõi korralikult, kuid seal olid ka teised koerad ligi ja ehk oli hirm, et eest ära süüakse.
Kutsikas siiski nats üle 20 kilone, täpselt ei tea.
Juhindun hetkel kasvataja ütlusest et ta umbes selles kaalus.Ise teda veel kaalunud ei ole, kuid tuttav koeraomanik ütles, et koer normaalkaalus ja kui ta seda ei oleks, oleks kasvataja seda ütelnud.
Kõik koeraga kaasnevad probleemidki läbi räägitud ja neid tal siiski on (alustades tuppa pissimisest kuni kasvaamatuseni välja).
Koera esialgne omanik ei 'vaevunud' ajapuudusest seda tegema.

katri jutust siiski aru ei saa, KUNA siis ei saa linnainimesed ka 2-4 kuuseid võtta.2 kuune tahab siiski veel 4-5 korda päevas süüa...ebareaalne natuke, et 2-4 kuusele 2 korda päevas anda.ja ühest 2 kuusest saab siiski kord 7 kuune.... :roll:

ja tigedik ossu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas pahurik » 01 Veebr 2008 23:59

Edelweiss kirjutas:katri jutust siiski aru ei saa, KUNA siis ei saa linnainimesed ka 2-4 kuuseid võtta.2 kuune tahab siiski veel 4-5 korda päevas süüa...ebareaalne natuke, et 2-4 kuusele 2 korda päevas anda.ja ühest 2 kuusest saab siiski kord 7 kuune.... :roll:

4-5 korda päevas? :o ...ja kui ei saa aru jutu mõttest isegi selgitusega, siis pole midagi teha :irw:

PostitusPostitas Henrik88 » 02 Veebr 2008 01:53

Meie anname Royalit. Tuleb odavam kvaliteetoitu anda kui niiöelda kodutoidu peal hoida.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 02 Veebr 2008 13:05

airepiret kirjutas:7 kuud, 20kg ja allapõlve... vabandage, aga see koer on üle söödetud selle sõna kõige otsesemas mõttes. Ime, et isu pole.

Vat see alla- ja ülepõlve on alati jube segane mõitse. Oleneb, kus põlved on :irw: Meie koerad on kaalus 20+ ja on ka natuke allapõlve või põlvekõrgused. Üks neist siis 21 kilo (näeb natuke niru välja, võiks ehk kobedamgi olla) ja teine 27 (natuke nagu liiga kobe).
Kui on vahel saanud nendega matsukal käia, olen nende liigitamisega alati hädas ja küsinud, et kus täpsemalt see PÕLVEkõrgus peaks olema.

:irw:
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

rehabiliteeritud

PostitusPostitas Edelweiss » 02 Veebr 2008 14:34

Bullterjer minu jaoks siiski allapõlve või põlvekõrgune, üle kohe kindlasti mitte. Minu 170 cm juures on ta siiski allapõlve veel :irw:

Kui mäletan, et Ella (kes oli 25 kilo) tassimine oli raske, siis bullikas on tsipa kergem, seega alla ja üle 23 ta ei ole...
Küll tean, kui ta umbes 35 kaaluma hakkab, sest enda 52 kilo juures ma teda siis suurt tõsta ei jõua :irw:

Ma hetkel segan talle koerte pasteeti juurde, kasutan ära need recovery toidud, mis olid küll Ellale mõeldud, kuid bullikale ei tee mitte midagi paha.
Segan maitse ja lõhna andmiseks lusikatäie krõbinatele juurde ja läheb libedalt alla :roll:
Tuleb ju ära kasutada, kaua nad ju ei säili.

Kui kellegi koer neid vajab, annaks hea meelega ära.
Nad siiski haigusest kosuvale koerale mõeldud, kelle magu muud vastu ei võta. :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 02 Veebr 2008 15:12

Lohelend kirjutas:
Edelweiss kirjutas:Mul küsimus, kas koerale kaerahelbeputru tohib anda?Nt krõbinatega segatult?
Minul ka küsimus - miks peab lisaks teraviljast tehtud kuivtoidule veel teravilja juurde andma? Kas hinna pärast? Või miks?

Veidi teemast mööda....
Vaatan mina juba mitu päeva seda metsaelu riäälitišõud sellest menukast metsakaamerast. Ja vaat ei ole pannud tähele, et sel söödaplatsil oleks söömas käinud ükski lihatoiduline elukas - no ei ole seal nälginud rebaseid, ilveseid, hunte silma alla jäänud! Rebane olla küll läbi jooksnud, kuid söömas pole keegi vist märganud. Need siis meie koduste lemmikute kaugemad sugulased meie looduses. Ometigi on seal vabalt saadaval mitut erinevat vilja, kartulit, praegu ka õunu, tammetõrusid lubasid jahimehed viia. Kui koertele-kassidele tuleb ilmtingimata sööta taimset toitu, siis miks eelistavad metsas elavad sarnased elukad pigem nälgida, kui kartulit ja nisu/otra süüa? Pole vaja teist isegi taga ajada mitte - tule vaid ja lase hea maitsta! Äkki peaks ka kaerahelvestega segama, siis ehk tuleksid.....
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas laanelill » 02 Veebr 2008 17:17

Natuke :OT:
"Metsaelu online-kaameras" näitavad end aegajalt kährikud. Ma olen küll imestanud, et mida neil seal nii kaua teha on? Kuigi jah, mu metsadevahelises aias käivad nad küll augustiöödel õunu nosimas. Kährik on vist üsna omamoodi lihatoiduline tegelane? :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 02 Veebr 2008 17:37

laanelill kirjutas:Natuke :OT:
"Metsaelu online-kaameras" näitavad end aegajalt kährikud. Ma olen küll imestanud, et mida neil seal nii kaua teha on? Kuigi jah, mu metsadevahelises aias käivad nad küll augustiöödel õunu nosimas. Kährik on vist üsna omamoodi lihatoiduline tegelane? :P

Kährik teatavasti on segatoiduline, nii et omamoodi lihatoiduline tegelane neh: kährik Eriti omamoodi on ta tänavu, sest tavaliselt ta talvel nii aktiivselt ringi ei konda.
inglise keeles veidi põhjalikumalt
Kui lähedane ta geneetiliselt koerale on - seda rääkigu geenitargemad, kromosoomide arv tal koerast väiksem
Maailm on värviline!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 03 Veebr 2008 00:38

Tere , kuna teema algas retriiverites ja keskel läks sujuvalt üle bullikate ja kährikute toitumisele la :))) siis see selleks aga toon äärmusikke näiteid juurde mis aitaks teema algatajale ja siis probleleemi omaval inimesel omi otsuseid lõppeks langetamaks.
Kasvataja soovitab alati kaasa midagi millega ta on kutsikaid toitnud- kui teie kutsikas ei söö seda enam mingi nipiga või teie kodulinnas pole seda toitu saada siis mitte midagi ei juhtu hullu kui te leiate alternatiiv toidu mida teie kutsikas SÖÖB- proteiin ja rasvad peaksid olema vastavad tõule- seda konsulteerige oma kasvatajaga ennem üle... kodutoidu palukesed rikuvad kergesti isu ja ei innusta kuivtoitu sööma... mingi maani võib vedada vägikaigast reshiimiga toit ette toit ära, aga kui on suur tõug ja hambad vahetumaas siis teinekord tuleb otsida kompromisse - või teie arengujärgus kutsikas kannatab massi saamisega kasvueas...

Isiklik näide- suht primitiivne ei kuulu järgimisele... aga ära proovitud,,,
saabus kutsikas 3 kuune- kodukennelis toidetud üles toore lihaga ja muu kodutoit ja mingi osa kuiva peal- pedigree Pal (inglismaal)
Kutsikas tunnustas tulles ainult liha ja ei mingeid kuivtoite- ja nii mitu näd järjest- siis äkki, hakkas sööma Nutro choice puppyt olin proovinud nälja ja hirmujms meetodeid:) erinevate sarjadega- aga just kui toidus oli mingigi elusa toidu lõhn sees siis kuidagi tunnustas ka krõbinaid, tegelikult olen selle poolt kuna tatar riis kaerahelves kodujuust vms iganes on ka minul kiired tulema toidule lisaks äärmisel vajadusel ka pikemaks perioodiks kutsikale peaasi on järgida luude ja liigeste õiget arengut, et käpad ei hakkaks keerama väljapoole jne.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 03 Veebr 2008 00:52

Kaerahelves kui selline on üks väga väärtuslik toitaine mõeldes sellele et NSVL ajal toitusid ratsabaasides hobused kaerast ja heinast .. ja tegid aasta kümneid rasket tööd....ja /või saavutasid kõrgeid tulemusi kuulsate ratsanike trulemuste all niiet arutledes kaera toiteväärtusest....... :)
Kaer ja kaerahelbed on väga taimse proteiini rikkad toitained ja karva teevad super ilsaks:) kaer on looduslik B vitamiin ja biotiini sisaldav toitaine.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas *Kaja » 03 Veebr 2008 10:10

monika kirjutas:Kaerahelves kui selline on üks väga väärtuslik toitaine mõeldes sellele et NSVL ajal toitusid ratsabaasides hobused kaerast ja heinast .. ja tegid aasta kümneid rasket tööd....ja /või saavutasid kõrgeid tulemusi kuulsate ratsanike trulemuste all niiet arutledes kaera toiteväärtusest....... :)
Kaer ja kaerahelbed on väga taimse proteiini rikkad toitained ja karva teevad super ilsaks:) kaer on looduslik B vitamiin ja biotiini sisaldav toitaine.

Eks ta ole jah, ega keegi poleks jaksanud ju nõuka-ajal obeseid vasikalihaga toita, onju!
Maailm on värviline!

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 03 Veebr 2008 13:27

monika kirjutas:kodutoidu palukesed rikuvad kergesti isu ja ei innusta kuivtoitu sööma... mingi maani võib vedada vägikaigast reshiimiga toit ette toit ära, aga kui on suur tõug ja hambad vahetumaas siis teinekord tuleb otsida kompromisse - või teie arengujärgus kutsikas kannatab massi saamisega kasvueas...

Mina ei saa absoluutselt aru, miks iga koer PEAB sööma ainult kuivtoitu ja mismoodi see kodutoit isu ära rikub? Teine asi - mis mõttes kannatab kasvueas massi saamisega? Huvitav, kuidas enne krõbinarevolutsiooni koerad küll ellu jäid, hoolimata kodutoidust.
Olen kasvatanud suure koera üles toore ja kodutoidu peal, krõbinatoidule läks ta üle alles paariaastaselt. Siiani saab regulaarselt juurde toorest kraami. Isu pole kuskilt otsast rikutud.
Teine koer pole algusest peale krõbinaid armastanud. Muu puudumisel sööb, kuid eelistab toorest ja kodutoitu. Hambad korralikult vahetunud ja mingeid hirmsaid arenguhäireid pole ka täheldanud.

Mis puutub kaerahelvestesse, siis kas need mitte kiiresti täiskõhutunnet ei tekita? Oleks nagu sedasi meeles, aga täiesti võimalik, et valesti :oops:
Mis puutub hobustesse ja koertesse, siis on neil sutsuke erinevad söödavajadused. Hobune kui taimtoiduline loom võib jah heinast ja kaerast toitudes kümneid aastaid tööd teha, koerale terveks eluks seda dieeti küll ei soovitaks.
Kes tahab, võib katseks näiteks mõlemale liigile kaera (terade kujul) sisse sööta ja vaadata, mis pärast tagumisest otsast välja tuleb. Koeral igatahes saab pärast kaeraterad kenasti jälle hunniku seest kokku korjata. :P
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas phoca » 03 Veebr 2008 16:12

Monika ilmselt pidas silmas kodutoidu vahepalasid, mis tihti kutsale poetama kiputakse.
Every day comes with its own surprises!

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 03 Veebr 2008 17:44

vaoni kirjutas:...Mis puutub kaerahelvestesse, siis kas need mitte kiiresti täiskõhutunnet ei tekita? ....Kes tahab, võib katseks näiteks mõlemale liigile kaera (terade kujul) sisse sööta ja vaadata, mis pärast tagumisest otsast välja tuleb. Koeral igatahes saab pärast kaeraterad kenasti jälle hunniku seest kokku korjata. :P

Kui me varjukas veel üritasime alguses "kodutoiduga" katsetada, siis mitmete eksperimentide käigus sai selgeks, et kaerahelves erineval moel teeb koera väljaheited pehmeks ja rohkeks. Kellel sissesöödava pudruhunnikuga võrdsete väljaheite (pudru)hunnikute koristamise vastu midagi pole, võib edasi proovida.
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 03 Veebr 2008 17:55

Kirjutan veidi omast kogemusest ka krõbinatega:
Alustasime RC beebide krõbinatega - koerad sõid päris hea meelega ja kasvasid nii mis mühises, mis tegelikult ei olnud hea (muidugi, ma täiesti algaja ei teadnud seda) ja viiekuuselt selgus, et Morrisel on liiga kiirest massi juurde võtmisest liigesed haiged. Peale operatsiooni hakkasime talle Hill'si toitma. Umbes paar nädalat sõi ja siis enam ei tahtnud. Selle aja peale olime Mercuryga üle läinud RC juniori peale, mis ei olnud nii rammus, kui beebitoit aga koerale see enam väga ei maitsenud. Küll proovisime igasuguste nämmadega meelitada (krõbinate sisse hakkliha, juustu, viineritükikesi ja nii edasi ja nii edasi) ja nn näljutamisega (kauss ette, 5 min ja kauss eest ära kohe) aga ei läinud see kohe kuidagi. Kui koeri sööma kutsusin, ei tahtnud nad enam lõpuks söömagi tulla vaid vaatasid kaussi sellise pilguga nagu söödaks ma neile solki sisse ja keerasid selja.

Nädal aega tagasi läksin kuulekustrenni, kus treener mainis, et tema kaudu saab ühte kvaliteettoitu suht soodsalt ja tema koertele pidi väga maitsema ka. Võtsn siis temalt ühe paki prooviks. Kusjuures ei hakanud juuniortoitu võtma vaid vaatasime koos üle ainete sisaldused ja otsustasime et proovime Maxi adulti (seal on glükoosamiini sees, mida Morrisele toidulisandina anname niikuinii), mille ainete sisaldus on peaaegu sama, mis juuniortoidul... Esimesel korral tõmmati kausitäis toitu nagu tolmuimejaga sisse nii kiiresti, et mul jäi ausaltöeldes suu ammuli.
Nüüdsest on nii, et kui koerad kuulevad mind kausse võtmas, on nad nagu magnetiga juures ja söövad antud söögi kohe ära. Esimestel kordadel panin krõbinatele lisaks pisut nämmat ka sisse aga nüüd söövad täiesti puhtalt, ilma lisanditeta oma söögid nii ilusti ära, et lausa lust vaadata. Kaks korda nädalas saavad nad lisaks toorest (magustoiduks) ja aeg-ajalt niisama ka pisut näksimist.

Sellest kogemusest tean, et kui koer ikka EI TAHA süüa, siis on tihti viga toidus ja võiks tõsiselt mõelda toidu vahetamisele. Lisaks sellele saan pisut odavamalt läbi (kuuajane varu seda toitu, mida praegu annan, maksab ikka kolmandiku võrra vähem, kui RC või Hills). Ja nüüd olen ma niipalju aru saanud, et kõige kallimad toidud ei sobi ikka igale koerale.

Lisan: proovisin ka seda kodutoidu varianti aga olgem ausad, kui ma tulen töölt koju, siis hea on kui ma endalegi jõuan süüa teha, rääkimata sellest, et koertele iga päev putrusid keetma hakkan (ja ei istu see variant ka, et keedan pudru kolmeks-neljaks päevaks varuga). Olen piisavalt mugav, et koerale kvaliteettoitu osta ja vähealt ei pea muretsema, et seedimine korrast ära võib minna...

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 03 Veebr 2008 19:42

Kirke kirjutas:Kui me varjukas veel üritasime alguses "kodutoiduga" katsetada, siis mitmete eksperimentide käigus sai selgeks, et kaerahelves erineval moel teeb koera väljaheited pehmeks ja rohkeks. Kellel sissesöödava pudruhunnikuga võrdsete väljaheite (pudru)hunnikute koristamise vastu midagi pole, võib edasi proovida.

Jah, seda ma unustasin mainida, et kaerahelbed võtavad paljudel koertel kõhu pehmeks.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 04 Veebr 2008 01:26

Ühel minu koertest käib söömine periooditi. Samad krõbinad, samast tünnist jne, aga paar nädalat sööb ainult nii palju, kui minimaalselt funktsioneerimiseks vajalik. Kui nänni sisse paned, siis sööb jah rohkem, vahel ka kõik ära, aga kui nänniga mängima hakata, siis pikeneb paastuperiood kahelt nädalalt kolmele. Kuna ma väga hella hingega selle koha pealt ei ole ning pole ka aega ega raha lolli mängida, samas kui koeral kvaliteetkrõbinad ees on. Olen käega löönud ning öelnud-mõelnud, et koer, kes täis toidukausi taga nälga kõngeb polegi loodud elama - mõne aja pärast läheb see üle ning samad krõbinad lähevad nagu soe sai. Söögiisu muidu väga hea, ka trennis sobivad krõbinad ja kasvõi makaronid preemiaks, kui on söömisperiood. Õnneks mittesöömist esineb vast paar korda aastas, aga ma kujutan ette, et päris mitmed inimesed peaksid talle lõpuks ööbikukeeli ette kandma hakkama, et koerake sööks...
koerad ei valeta

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 04 Veebr 2008 09:38

marilin kirjutas:Õnneks mittesöömist esineb vast paar korda aastas, aga ma kujutan ette, et päris mitmed inimesed peaksid talle lõpuks ööbikukeeli ette kandma hakkama, et koerake sööks...
Kui tegu emase koeraga, siis võib mittesöömine olla seotud peatselt algava jooksukaga. Endal kogemus varnast võtta.
Dragonhunter

Kasutaja avatar

PostitusPostitas bagheera » 04 Veebr 2008 16:39

7-kuusele ma annaks ka 2 korda päevas, üle aasta - 1 kord.
Aga teoorias olen ma tugev...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas dejavu » 05 Veebr 2008 16:03

No ma olen oma koeri siis küll ikka väga mööda söötnud:) Ma arvan et mingitest kindlatest kordade arvust ei tasu kinni pidada. Tuleb vaadata koera isu järgi. Kui isu pole, siis toidukordi vähendada ja korras. Mul sõi kahekuune kutsikas vist tõesti 4 korda päevas, kolmekuune sõi juba kolm korda päevas, ma arvan et neljakuusena või vanemana läks juba 2 korra peale,praegu koer 10-kuune ja sööb üks kord päevas. Kellelgi sellega probleeme pole, isu on hea ja oma päevaportsjoni saab kätte. Tervis korras.

Isegi kui kolmenädalastele kutsikatele lisa hakkasin söötma ei söönud nad ükski päev rohkem kui 5 korda, kõhud olid täis ja tuju oli hea. Praegu kõik suured koerad, pole keegi alamõõduline või vähesest toitmisest kängu jäänud.

Kaerahelvestega krõbuskite segamine tundub mulel küll suht mõtetu, juurde saab ju igasugu asju segada. Nt keefiri, mingit supileent kui ise kodus süüa teed, kastet peale panan või mis iganes. Iga kord kui süü ateed siis pane seda sama sööki nö mõttelises nähtamatus koguses ka koera krõbinatele. Minu koerte puhul see küll töötab:) Keegi ei pirtsuta, ainuüksi lõhn on ju nii hea, et maitset pole vajagi. Minu koertele meeldib ka nt palja veega krõbuskeid süüa.
Kennel Enthusiastic - dalmaatslased

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 05 Veebr 2008 19:02

Mõlemad koerad söövad meil 2x päevas. Vanemale ei saaks üks kord päevas anda muidu "sureks" nälga :irw:

Labradori toit.

PostitusPostitas Vinerfeld » 07 Okt 2008 15:01

Mina arvan ,et kuivtoit on siiski välja töötatud teadlaste poolt. Kodutoiduga võib koeral jääda puudu vajalikest ainetest. Kutsikana peaks ikka kvaliteet krõbinaid andm.a

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muumiliina » 07 Okt 2008 15:49

Midagi puudu või üle võib jääda ka kvaliteetkrõbinatega :) . Toidud on erinevad, kutsikad on erinevad ja alati ei pruugi õnnestuda konkreetsele kutsikale kõige õigema toidu valimine. Kui palju on siin foorumiski olnud neid teemasid, kus räägitakse, et üks toit ei sobi ja teine toit ei sobi. Aga jah, kuivtoidud on üldjuhul lollikindlamad, vale kodutoiduga on möödapanemise võimalused suuremad. Seda siis mõlemas suunas, kutsikas saab midagi kas liiga vähe või liiga palju.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 08 Nov 2008 16:58

Meil RC ostmisega oli alguses sama asi, et imeti kui tolmuimejaga sisse, aga siis kui juba kolmas kotitäis minema hakkas, polnud enam mingit isu. Kodujuustu ja hakkliha sai vahest ennemgi koerale söögi sisse poetatud, mitte sellepärast, et ta ei sööks, vaid sellepärast, et mitmekesisem toit oleks. hiljem tunnistan, lisasid sai selle eest, et ta toitu üldse puutuks, kuid mingi aja pärast ei tahtnud me üldse süüa ja lausa sõime eilseid toite homse pähe. Kui trenni kutsaga jõudsime, märgiti kohe ära, et ta meil natuke paksuke on. :hups: Ikka räägitakse ribide tundmisest, ütlen ausalt minna küll tunnen ribisid. See võib teadjate jaoks hea näide olla, aga mina võhikuna ei jaga üldse matsu lahti. :roll: Toidukogust vähendasime, lisasid nii tihti ei saa, ning RC on segatud mingi teise kuivoiduga. Nüüd on tundub söömine korras olevat.

Kui siin juba kõhu korras olekut ka mainiti, siis ütleks ära, et meie kuldsel hakkaliha VÕIB tekitada tahkemat junni kui tavaliselt, ning kodujuust vastupidiselt pehmemat, kuid kogus on ikka.. tavaline. :D
Suur loomaarmastaja.

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline