Laua ääres toidu nurumine.

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Laua ääres toidu nurumine.

PostitusPostitas Vissimuu » 30 Jaan 2008 20:07

Mind huvitab, kuidas koer endale sellise harjumuse saab ja kuidas sellest vabaneda.

Vabandan, kui teema olemas on.
Suur loomaarmastaja.

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 30 Jaan 2008 20:51

Lihtsustatult - kui laua äärest midagi pudeneb, siis tasub ka igaks juhuks järgnevatel kordadel kohal olla, et ehk näkkab. Kui laua äärest kunagi midagi ei saa, ei tasu seal ka passida.
Take your time

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 30 Jaan 2008 20:52

Eks koer saab selle harjumuse sellest, kui söömise ajal laua äärde tuleb ja inimesed talle sealt palukesi poetavad. Järgmine kord tuleb koer juba teadlikult laua juurde. Ja ära harjutasime meie puhtalt ignoreerimisega. Kui koer laua juurde tuli, siis lihtsalt ei pööranud talle vähimatki tähelepanu, ei vaadanud tema poolegi. Lõpuks sai koeral endal villand laua juures "võimlemisest" ja ta heitis kuhugi nurka pikali, ise jõle sovunud. Järgmine kord üritas uuesti. Ja ignoreerime senikaua, kuni enam laua juurde ei tule ka.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas roco » 30 Jaan 2008 21:15

aga meil ignoreerimine ei aita kui ignoreerin siis tuleb või suust toitu võtma või taldrikult niiet iga söömakord ongi meil üks suur võimlemine ja keelamine koeraga. kuna sööme diivanilaualt siis on see laud piisavalt madal et koer ulataks taldrikut limpsama või saialt vorsti varastama.

& Nero

PostitusPostitas sirli » 30 Jaan 2008 22:01

roco kirjutas:aga meil ignoreerimine ei aita kui ignoreerin siis tuleb või suust toitu võtma või taldrikult niiet iga söömakord ongi meil üks suur võimlemine ja keelamine koeraga. kuna sööme diivanilaualt siis on see laud piisavalt madal et koer ulataks taldrikut limpsama või saialt vorsti varastama.

Ma saadaks koera sellisel juhul teise tuppa/oma kohale.. Või õue niikauaks, kui sööme.
We learn from failure, not from success!

PostitusPostitas Henrik88 » 30 Jaan 2008 22:01

Uute korterite probleemid(diivanil soomine) . Me lihtsalt ignoreerime süües. Kutsikas istub ilase lõuaga kõrval ja loeb suutäisi. Palukesi pole keegi kunagi andnud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 30 Jaan 2008 22:25

Kergelt :OT: , aga kui juba sellise õpetamise poole peale läks, siis mida mõeldakse vabastava käsu all. Et kui antakse koerale käsklus "istu" ning hiljem tuleb anda ka vabastav käsk. Mitte ei mõista seda.
Suur loomaarmastaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Safikas » 30 Jaan 2008 22:30

Aga miks ignoreerida? Lasta koeral vesistada? Miks?
Lihtsam on koerale õpetada kus on ta koht ja söögi ajal on ta seal või ei tule sinna tuppa kus süüakse.

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 30 Jaan 2008 22:45

Mina lasen koeral "vesistada" sellepärast, et ta aru saaks, et nurumine ei aita. Ei pane kiivrit pähe. Samas ei väida ka et teised kasvatusmeetodid valed oleksid. Igaühe oma asi valida endale sobiv kasvatusmeetod. :porgand:

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 30 Jaan 2008 22:57

Minu penikoorikud saavad kas võileivast viimase ampsu või taldrikut lakkuda. Keegi ei nori, kõik istuvad ja ootavad väga rahulikult.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Emmeliine » 30 Jaan 2008 23:09

Ma pole ka aru saanud, mida halba teeb see, kui koer laua kõrval istub :angel:
Mu omadele meeldib seltskonnas olla. Ka söömise ajal. Keegi ei nori midagi; Pepe toob tavaliselt enda mingi närimisasja, heidab sellega laua kõrvale vaibale ja nii me söömegi, igaüks oma. Mõni juustu- või kalatükike rändab teinekord kah koerte kõhtu, kuid halbu kombeid või negatiivseid emotsioone pole sellest kellelgi tekkinud :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Saba » 30 Jaan 2008 23:18

:? me võime laua kasvõi põrandale katta, kes meie söögi ajal oma kohalt norima tuleb, läheb kas teise tuppa või õue. Ootamine ja vaatamine käib norimise alla meil. Mina küll ei kannata, kui mind söögi ajal hüpnotiseeritakse. Aeg-ajalt proovitakse laste peal, kas keeld ikka kehtib. Seda siis, kui elutoas sööme. Kööki küll ükski hurtadest vaatama ei tule, nad magavad oma koha peal lihtsalt edasi. Siinkohal on kindlasti eeliseks see, et borzoid oma loomu poolest toas enamasti magavad. Selline tige kord söögi ajal, aga ma ei kujuta ette, kuidas 4-5 borzoid meile söögi ajal tatistades peale lendavad.
... minu lemmikud on kaunid ja mugavad Borzoid...

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 31 Jaan 2008 00:19

Meie maja iseärasuse tõttu (hetkel köök+ tuba, mille vahel ust ei ole ja vannitoas ma neid hoida ei taha) ei saa ma koeri teise tuppa saata. Saaksin küll esikusse panna aga kuna koerad on niigi päeval üksi kodus, siis tahan ma ise ka, et koerad oleksid läheduses. Nad ei istu kõik see aeg söögilaua kõrval "ilastades" vaid pikutavad - tavaliselt üks laua all, teine ukse ees ja ma ei leia, et peaksin neid ära ajama. Morris vahel tuleb väga nõudliku näoga laua juurde aga ignoreerimine aitab - ta vaatab pool minutit ehk ja siis läheb tagasi oma kohale. Sedasama õpetan ka külalistele-sugulastele, kes meie juures käivad. Ma ei taha koeri ka puuris hoida sellel ajal, kui ise kodus oleme. Senimaani on see süsteem vägagi hästi toiminud, ei pea kedagi jõuga söögilaualt maha lükkama või ilastavate koerte rünnakute eest põgenema. Koerad lihtsalt teavad, et sel ajal kui meie sööme, ei ole mõtet laua juurde tulla ning et nende söögiaeg on pärast meid... :vorst:

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 31 Jaan 2008 05:11

Saba kirjutas::? me võime laua kasvõi põrandale katta, kes meie söögi ajal oma kohalt norima tuleb, läheb kas teise tuppa või õue. Ootamine ja vaatamine käib norimise alla meil. Mina küll ei kannata, kui mind söögi ajal hüpnotiseeritakse.

100% nõus. Meil suurestoas on väga madal laud ja koer mitte ei pea lauale upitama vaid isegi kergelt alla pead kummardama, et saaks midagi laualt võtta. Aga ta ei tee seda. Reeglid on reeglid. Ja need kehtivad (vähemalt siiani) ka siis, kui vahepeal ära käin ja tagasi tulen - saan edasi süüa mitte ei pea imestama, kuhu mu võileib kadus.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 31 Jaan 2008 10:02

Veronts kirjutas: Reeglid on reeglid. Ja need kehtivad (vähemalt siiani) ka siis, kui vahepeal ära käin ja tagasi tulen - saan edasi süüa mitte ei pea imestama, kuhu mu võileib kadus.
Vot mina pean häbiga tunnistama, et mul varastavad KÕIK, nii kassid kui koerad. Ilmselt varastaksid linnud ka, aga need on puurides kinni.
Ja ärge öelge, et ma ei ole keelanud või ei ole järjekindel olnud. Või õigemini - öelge ikka ja siis andke nõu kuidas varastamisest võõrutada :angel:
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

PostitusPostitas Eveon » 31 Jaan 2008 10:28

Annu oli meil selline koer, kes lauale vahtides "Koer ei vahi" käsu peale pea kõrvale pööras ja tüdinult ohkas.

Fedja seevastu aga...laps mis laps :)

Imelik on see, et ma olen Fedja puhul teinud selle möönduse, et vahtida ta võib (see on see "karjajuht sööb enne koera" nipikas) aga nina lauale toppida ei või. Kui aga laua ääres kõõlumine sülle- või suhuronimiseks muutub, siis peab Fedja oma kohale minema.

Loom on loom. Ei hakka mina teda testima ja provotseerima, kas varastab või ei varasta. Saavutus seegi, kui lihtsalt istub ja vahib. Kõrgem tase, kui keelu peale lauast eemale läheb ja magama keerab :)

dusja-musjaga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sontsik » 31 Jaan 2008 10:43

Lohelend kirjutas:Vot mina pean häbiga tunnistama, et mul varastavad KÕIK, nii kassid kui koerad.

Meil on ka selline röövel kodus. Mitte kunagi pole ta laua juures istunud, kerjanud, ilastanud, mangunud, vms ja saab oma toidu samal ajal kui meie sööme. AGA kui su tähelepanu hetkeks kaob, siis ta teeb kohe millisekundilise äkkrünnaku...ja iga kord ja alati on sellele tähelepanu pööratud/noomitud ja röövsaak suust ära võetud - et ei jääks sellist muljet, et kui juba käes, siis kõik ok. Ja tõesti, selline asi käib sekundiga, sest tema jaoks kärmed hüpped, kiire tormijooks ja lauale tõusmine ei nõua mingit ekstrapingutust. Ja kui see juba füüsiliselt nii kerge on, siis seda mõnusam ju.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 31 Jaan 2008 11:15

Kui koer ikka lausa suhu ronib varastama, tuleks ikka midagi ette võtta. See ei ole normaalne, et koer võib karjajuhi hammaste vahelt süüa võtme minna. Meil on vahtimine lubatud kuni öeldakse, et on aeg ära minna. Vahitakse ikka aga eemalt. Mind isiklikult ei häiri, kui koer vaatab, kui ma söön, kuid mõnikord jääb ta lihtsalt ette ja on inimesi, kes ei saa kohe kuidagi olla, kui keegi ta suutäisi loeb. Käsklus on meil "Kao" või siis minupoolne kerge urin. Kui keegi nina liiga taldriku lähedale julgeb panna, siis urisen. Esimese hooga ei saanud Veeda aru, mida see tähendab (inimene uriseb nagu inimene, mitte nagu koer) ja kui ta siis jätkas mu taldrikuäärel vesistamist, haarasin äkiliselt käega ninast kinni ja tegin "Urrauh!" Peale seda teab väga hästi, mida ma mõtlen, kui urisen.
Pisikeste koertega ei ole probleemi olnud (kuigi Liisu on täpselt selline mutukas, et kui ta kord hüppama õpib, siis võib tekkida), Veeda varastab siis, kui jätta toiduga taldrik madala diivanilaua ääre peale mis on täitsa ta nina all. Khris on aga eriline frukt- elukaaslane ikka naerab, et see koer varastab püksid ka jalast ära, kui seisele poole vaatad. Üldiselt ei jäta keegi kööki kättesaadavasse kohta (mis tähendab ka Khrisi ulatuskaugust, kui ta jalgupidi toolile hüppab :roll: ) midagi söödavat ja silma all on ta ometigi kõige tublim ja kuulekam koer.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 31 Jaan 2008 11:38

Lohelend kirjutas: Või õigemini - öelge ikka ja siis andke nõu kuidas varastamisest võõrutada :angel:

Lao lauale hunnik igasuguseid plekkpurke jne suurde (kegesti kokku langevasse) torni ja sinna juurde jäta ka midagi hea lõhnalist, et koeral tekiks kiusatus lauale ronima hakata. Purgi torn paiguta nii, et see kindlasti kokku suure kolinaga kukub, kui koer laual upitab või midagi vähegi üritab.Ise aga rahulikult oota nurga taga/teises toas ja, kui koer hunniku kokku kukutamisega hakkama saab siis hüppa peale ja pista halama ja tee üldse sellise draama hääli nagu midagi eriti halba juhtunud. 3-4 korda ja minu koer ei julenud küll enam oma nina lauale upitada. Ja siiani hoiab eemale. Madala laua puhul (kus ei epa upitama) olen passinud nurga taga ja kohe, kui koer üritab midagi võtta siis peale karanud ja ka karistanud. Korduva vahelejäämise pärast juba ka turjast sikutanud ja hääle eriti kõvaks teinud riidlemisel.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 31 Jaan 2008 11:47

See karistamise efektiivsus on väga kõvasti kinni sellest ajuollusest. Minu emasele on söök nii tähtis, et ma tõesti ei ole suutnud veel leida sellist meetodit, millega talle ka järgmiseks korraks meelde jääks, et varastada ei tohi.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 31 Jaan 2008 11:47

Veronts kirjutas:Lao lauale hunnik igasuguseid plekkpurke jne
Madala laua puhul (kus ei epa upitama) olen passinud nurga taga ja kohe, kui koer üritab midagi võtta siis peale karanud ja ka karistanud. Korduva vahelejäämise pärast juba ka turjast sikutanud ja hääle eriti kõvaks teinud riidlemisel.
Been there, done that.
Suust ei julge keegi varastada. Ja see klassifitseeruks siis juba röövimise, mitte varguse alla, eksole :P Varastatakse siis kui olen hetkeks läinud köögist välja või kööki, olenevalt sellest kus on parasjagu söök saadaval.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

dusja-musjaga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sontsik » 31 Jaan 2008 11:51

meil ka suust ega käest või su kõrvalt ei varastata, ikka siis kui sinu silm kuskil mujal on. igasugused kolinad-purgid ja sarnased ehmatuse asjad ei kandnud/kanna vilja. Sekundiks ehmatab ja kõik. Ei mingit mõju. Ja koera ma ei sakuta :)

Lisan veel, et ajaga on neid varguskatseid muidugi vähemaks jäänud, vanust ka juurde tulnud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 31 Jaan 2008 11:53

Lohelend kirjutas:Suust ei julge keegi varastada. Ja see klassifitseeruks siis juba röövimise, mitte varguse alla, eksole :P Varastatakse siis kui olen hetkeks läinud köögist välja või kööki, olenevalt sellest kus on parasjagu söök saadaval.

Icc, meil on tibi ka avalik varas - katsu kuskil vabaõhusöömal käsi veidigi ripakile jätta (sekundiks unustad, et sul on käes mingi söödav asi) - juba see läinud ongi...
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

& mann Sherry

PostitusPostitas Veronts » 31 Jaan 2008 12:09

maris kirjutas:See karistamise efektiivsus on väga kõvasti kinni sellest ajuollusest. Minu emasele on söök nii tähtis, et ma tõesti ei ole suutnud veel leida sellist meetodit, millega talle ka järgmiseks korraks meelde jääks, et varastada ei tohi.

Kahjuks ei ole mu koeral sellist isukest :( (kuigi tahaks, et oleks) Selle asemel, et tal varastatud sööki suust välja kiskuda pean ma seda pigem ise talle suhu juurde toppima..

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Saba » 31 Jaan 2008 13:52

:oops: kord on majas meil siis, kui ise sööme. Muidugi käib muul ajal paduvarastamine, hurdad majas ju, kõrget kasvu ka veel. Ulatuvad nagu kraanad igale poole ja kõige mõistlikum on näiteks trepikoja uks enda järel sulgeda (trepikojas kraanulikotid laias valikus) või siis toitu köögilauale ripakile mitte jätta. Pidevalt kaebab mees õhtuti, et "need SINU hurdad sõid täna paki võid ja MINU singi ära". Ka siis, kui ise kodus olen, "voolab" keegi aeg-ajalt salaja kööki luurele.
... minu lemmikud on kaunid ja mugavad Borzoid...

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 31 Jaan 2008 14:19

Meil on nii, et koerad peavad ainult mind karjajuhiks, teised inimesed on niisama mõnusad sellid nende jaoks. Seega minu juuresolekul ei vahita, ei lunita, ei varastata. Ruudi eristab minu jäetud asju (toitu) ja neid ei puutu. Teiste poolt ripakile jäänud toit kaob hetkega, kuigi ta pikutab rahuliku näoga eemal nagu teda üldse miski ei huvitaks.
Sebu ronib teistele küll nii lähedale kui võimalik või lausa norib. Ja lauale või pliidile jäetud varandus neelatakse alla hoolimata kõikidest selle juures tekkivatest kolinatest või kukkumistest. Röögatamise peale surub ennast nii väikseks kui saab ja poeb peitu. Aga meelde ei jäta midagi.

Hingelt sülekoer
Kasutaja avatar

PostitusPostitas brandiit » 31 Jaan 2008 16:37

Me pole kunagi Brandile andnud laua äärest süüa, aga tal on alati komme enne põrandale pikali heitmist käia kõik läbi - paneb korra nina sülle/annab musi käele vms kontakt- ja siis pikali magama. Seda ka siis kui me oleme parasjagu söömas juhuslikult.
Vanaemale tuleb iga kord seletada, et koer ei käi toitu mangumas ja talle ei tohi anda lauast midagi. Me oleme selle tõttu tema silmis täielikuld koera piinajad.
Kuna mu vanemate kodus isa aeg ajalt annab midagi, siis tema juures vahel peatutakse pikemalt, aga teiste juures mitte.

St. Kui ikka ei saa midagi pole ka mõtet passida.

Kõik paremad palad (mõni pekitükk, ampsuke järelejäänud kana jms) rändavad loomulikult koerale, aga seda peale sööki ja eraldi lauast.

Vot toidu kohapealt on nii viks koer, et ta isegi ei hakka oma kausist sööma kui mina liiga lähedal olen- mina ju pean esimesena saama ja kui ma leemaldun, siis tohib 8)
34kg puhast armastust ja 4 musta käpakest

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roosipille » 31 Jaan 2008 18:00

Jajah. Meil on ka nii kokku lepitud, et laua äärest koeri ei söödeta. Ja üldiselt ei söödeta ka, ainuke, kes selle reegli vastu vahtevahel eksib, olen mina ise :oops: , ikka kipun andma söögi lõpus viimase palakese. Ja selle tõttu esineb just minu juures selliseid lootusrikkaid koeranägusid. Õnneks on asi meil siiski nii, et kui keeran selja või ütlen konkreetselt "ei", minnakse kohe minema (2 m kaugemale, ja pöördutakse lamama minu poole seljaga).

Aga on kena küll näha, kui koerad ei mangu laua ääres vaid tegelevad rahulikult oma asjadega, nagu söömist polekski olemas. Meil päris sellist taset ei ole, aga olen seda mitmes kohas näinud (selline on nt ühe Roosi poja kolme lapsega pere ja nt Roosi venna Carlo pere), see on koduse kasvatuse küsimus ja tõesti väärikas vaatepilt.
http://skylinedog.blogspot.com
Kes mõistab, et küllalt on küllalt, sellel ongi küllalt.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 01 Veebr 2008 00:45

Täpi üldiselt ei mangu, kuigi kui on mõned uued inimesed, kes on järele proovimata, no neid peab ikka natuke oma nunnunäoga vahtima. Magab ükskõikselt laua all ja ükskõiksust jätkub täpselt niikauaks, kuni avaneb võimalus varguseks. Muidu on teine küll selline totu ja blond kuubis, kui midagi selgeks tahad teha, aga varguse peale on saanud kohmakast karukäpast üliosav kassikäpp ja vilgas loomake. Ja kui sa tagasi tuled, siis magab ta enam-vähem samas asendis, kui lahkudes oli, ainult näiteks lolli koha pealt kreemine vunts reedab, kuhu pool torti kadus... Või kui kommikarp on ootamatult tühjaks saanud, siis hiljem on tema seest tulevat kilekotti pakkides süüdlane teada :P .
Tumedad loomad ei varasta, huntveiler küll vahel nurub, aga sellel on ka üks kindel süüdlane olemas :twisted: Pisike belglane läheb küll kuhugi eemale magama, kui sööma hakatakse. Samas painurumises on tema meister.
koerad ei valeta

Kasutaja avatar

PostitusPostitas roco » 01 Veebr 2008 01:08

Icc, meil on tibi ka avalik varas - katsu kuskil vabaõhusöömal käsi veidigi ripakile jätta (sekundiks unustad, et sul on käes mingi söödav asi) - juba see läinud ongi...

ja telekat vaadates piisab vaid toit (snäkid) näpuvahel hetkeks süveneda saatesse ja oma näppe mitte jälgida siis endal pole enam suhu midagi pista mis just murdosa sekundist tagasi oma näppude vahel oli. :irw: ja selle keelamisega on nii et paneb aga silmad kinni nii igaks juhuks- on ennem juhtunud et kuulamatuse pärast vastu nina saab. aga ära ei lähe või kui läheb on ringiga ymber laua tagasi suutäisi lugemas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 01 Veebr 2008 01:18

Meil hea näide kuidas varastavat Sannut karistas kuum pann praetud maksaga ise- mille panin puualusele köögilauale jahtuma-- sellega laulalt noolimas käimine lõppes koheselt , mis muidu hakkas populaarsust võitma , nüüd LAUD karistas teda ise mitte minu käsklus, mis oleks hilinenud nagunii...
LAUD ise ju premeerib vargust, sest sealt saab alati kui keegi ei märka ...

see nyyd teemast pisut väljas aga jah kui keegi peres ei toida lauast siis puudub ka nõudlus alt ülespoole :) aga lõhnad muidugi köidavad mis teha:(

Üks näide kassimaailmast- üks ostja ostis mitu sellist linnusulgedega kaunistatud mänguhiirt peo täie- ma siis küsisin et kas mitu kassi või et nii populaarne... Ei-. nad saavad perega rahus õhtusöögi ära süüa ilmaet kass käiks mööda sülesid ja roniks lauale- sest just see mänguasi köidab teda la 30 min mille jooksul on see hiir "tapetud":))) Ja pere on rahus õhtustand...

ja kala ja atu ja oskar
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rents » 01 Veebr 2008 19:50

Seda ei saa nii üksühele võtta. Meil on kodus mõlemal koeral ühesugune kasvatus, kuid Oskar on hulga kangekaelsem (tahab karjajuhti vähem tunnistada). Ja just Oskar on see, kes kunagi ei luni. Atu ka otseselt ei luni, aga istub laua ääres ja muudkui jõllitab. Käratuse peale läheb meetri kaugemale ja jõllitab sealt suure näljaga edasi. :roll:

& Donna
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Liisuann » 12 Jaan 2009 21:37

Meie koer võõrdus varastamisest hetkega ja tegelikult täiesti juhuslikult. Juhtus see juba paar aastat tagasi. Külma pliidi peale, mille otsa ta ei ulatunud nägema, jäi suur tühi ahjuplaat, koogi jõudsin juba tuppa viia. Donna jäi üksi kööki. Natukese aja pärast kostis jube kolinmürinpõrin ja koer lendas kaarega köögist välja. Ju ta siis hüppas pliidi servale ja ühlasi panni ääre peale ka ja lihtsalt tõmbas endale selle kaela. Pärast seda ei proovita lauaservalt lihatükkigi varastada, ka üksinda olles mitte. Korduvalt olen avastanud ta niimoodi köögist laua ääres istumas ja valvamas, endal "tatt ripakil" :P . Senini pole olnud vaja keeldu meelde tuletada...
Temast teati ainult seda, et ta oli väga suur või vähemalt jättis väga suuri jälgi.
/E. Seton-Thompson/

MEDE MUTI

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline