Paar küsimust?

- populaarsed ja mitte nii populaarsed

Paar küsimust?

PostitusPostitas Nugent » 26 Mai 2007 19:51

1) Ma lugesin retriiver on terve pere koer ehk ta ei vali endale peremeest, on see tõesti ka nii? :o

2) Kui palju retriiverid närivad või kaevavad aias?

3) Kas retriiverid hauguvad palju?

Kasutaja avatar

Re: Paar küsimust?

PostitusPostitas Heili » 26 Mai 2007 20:08

1) Ma lugesin retriiver on terve pere koer ehk ta ei vali endale peremeest, on see tõesti ka nii?

Ülfdiselt küll. Võreeldes dogiga on (kuldne) retriiver palju "avarama" südamega, aga . kui temaga ikka tegeleb vaid üks inimene ja teised on "taust", siis onka retriiveri jaoks see üks kõige-kõige.

Sõltub koerast ja sellest, mida ta veel teha saab :) Kui aias "vedelemine" on tema põhitegevus, siis ta kindlasti otsib omale huvitavat tegevust, sh ka närimist ja kaevamist. Kui pakkuda aeg-ajalt muud tegevust ja paremaid kaevamisvõimalusi väljaspool aeda, siis jääb aed terveks.
Mina olen oma koertele pakkunud kolme jalutuskäiku ka aiaperioodil, kaevamiskohad on väljaspool aeda ning närimiseks on hulk lubatud yoikaud ja vanu konte, nii et lubamatu kallale ei minda.

Minu Carlo ei haukunud üldse. Kuna Tim on ebakindlam, siis ta pidi teatama, et meie aias on ikka kõva kutt, mispeale Carlo arvas, et ühineb temaga. Aga haugutakse vähe (ainult möödaminejate peale ja sedagi mitte alati) ning lühidalt. Võrreldes naabri hagijaga, kes pikalt ja kõlavalt kõigest uuest või kahtlasest teatab, on mul täiesti vaiksed koerad. Kui ise olen juures, siis sageli isegi ei hauguta, vaid lihtsalt vaadatakse ilma.
Vahel haugatatakse ka mänguhoos.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 26 Mai 2007 20:32

Heili vastas kõik ära. Lisaksin ka, et kõik retriiveri tõud pole ühesugused ja ka tõuti võivad koerad olla laia iseloomuspektriga (sõltub kas näituse või töökoerte liinist).
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

PostitusPostitas Nugent » 14 Juun 2007 18:17

umbes mitu grammi kuivtoitu peaks 2 kuune kuldne saama päevas? ja kui ta saab selle normi kas siis teist toitu võib ka kõrvale anda või peab sel juhul vähendama kuivtoidu kogust?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 14 Juun 2007 19:48

Nugent kirjutas:umbes mitu grammi kuivtoitu peaks 2 kuune kuldne saama päevas? ja kui ta saab selle normi kas siis teist toitu võib ka kõrvale anda või peab sel juhul vähendama kuivtoidu kogust?

Sõltub toidust, mida annad. Samas, paki peal näidatud kogused on vahel suuremad kui tegelt võiks anda. Kui anda kuivtoidule lisaks muud toitu juurde (ei tea küll miks, va koertekooli maiused, toitu juurde anda?), siis selle arvelt tuleks ka vähendada päevast kuivtoidu kogust.

* Normaalses kuivtoidus peaks olema olemas kõik vajalik, mida väike kasvav kutsikas vajab, ning muu toidu andmisega võid teha rohkem kahju kui kasu, muidugi oleneb ka toidust ja kogustest.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 22 Nov 2008 14:46

1) Ma lugesin retriiver on terve pere koer ehk ta ei vali endale peremeest, on see tõesti ka nii?

Vastan:
Meie peres on nii, et koerad on üldiselt minu kasvatada ( nii Berta kui ka Bella ). Muidugi neid armastavad kõik teised pereliikmedki ja tegelevad nendega, kuid üldiselt mina muretsen ja hoolitsen ja vaatan, mis neil puudu ja olemas on, nii et seega olen mina oma kuldse jaoks see kõige-kõigem. Seda on enamus kõrvalvaatajad öelnud. ;)

Vastan:
Me käime Bellaga 3x päevas pikkadel jalutuskäikudel, aias on siis, kui maja koristame ( kuna muidu jääb jalgu ja tahab mängida ) ning õue anname alati kaasa mingi suurema kondikese või mingi kummijulla, et oleks millega tegeleda. Aias pole kordagi ta kaevanud, seega pole seda muret. Meil on metsa all oma suur-suur auk, mis saab iga päevag aina suuremaks-suuremaks. ;)

Vastan:
Meie Bella haugub ainult purjus inimeste peale, alkomeeter ühesõnaga. ;)
Kaugelt näeb kedagi tuikumas, siis saab nii vihaseks, et karv läheb turri ja käpad lähevad harki. ;)
Aga purjusinimesed just sellised, et oioi, kui ilus koer jnejne, ja siis me parema meelega keerame alati otsa ümber, sest Bella pole küll kunagi kedagi hammustanud, aga ta võib hakata kaitsma.
Mõnikord haugub ta ka pimedas tuleva kogu peale, aga see on loomulik, sest keegi tundmatu ju hiilib ligi. ;)

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline