Punane nina

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Punane nina

PostitusPostitas tarmotikk » 04 Jaan 2007 00:28

Kui tundub,et koeral hakkab nina roosaks minema kas siis saab midagi selle vastu teha või see lähebki roosaks ja selle vastu ei ole midagi teha ja kui vanalt see peaks umbes juhtuma

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 04 Jaan 2007 00:33

See on nn.lumenina retriiveritel (ka kuldne on retriiver). See reeglina tuleneb päikesepuudusest. Ka vastavate vitamiinide andmine sageli ei aita. Kui päike taas välja tuleb, siis ka ninapigment paraneb. Aga proovi otsingusse lüüa sisse sõna "lumenina", siis peaks rohkem infot tulema.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sanni » 04 Jaan 2007 17:32

Meie lumenina muutus viimase suvega ka juba suveninaks :P . Ei aidanud enam selle suve päikesekogus meie nina jälle mustaks muutumiseks.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 04 Jaan 2007 17:53

Ehk on see ikka mingi pärilik omadus? Ruudi nina on olnud kogu aeg täitsa must, ta on nüüd 1,5 aastane, seega teine talv üle elada.

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 04 Jaan 2007 18:17

Seal on mitmeid mõjutajaid - pärilikkus, koera organismi suutlikkus toota melaniini (sama aine, mis mõjutab ka karva värvi sabaotsast peani - oled kunagi mõtelnud, miks need kohad koera kehas, kus temperatuur madalam (sabaots, kõrvad, kannatagused) on tumedamad? :wink: ), koera toitumine/toidu omastamine ja kliima.
On liikunud jutte, et näiteks merikapsast söötes nina läheb tumedamaks, aga kui palju neil alust on, ei tea.
Kui tahad päris geenitasandil teada, millest see "talvenina" tekib, siis lugemist inglise keeles on siin.
Ja veel kollaste koerte (labradoride) ninadest siin.

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 04 Jaan 2007 19:34

Kohe kui nina roosakamaks hakkab minema, siis tuleks anda merikapsast. Kui nina juba lausa punane on, siis võib nii juhtuda, et ei mõjugi. Üldiselt peaks suveks nina mustaks minema.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Skippy » 07 Sept 2007 09:11

kas keegi oskab soovitada, kust seda merikapsast leida (ilmselt kuskilt mere äärest aga tallinna lähedal ei ole seda küll näinud kuskil) ja kuidas te seda annate koerale..

ka meil hakkab juba nina teist korda roosaks minema, prooviks seekord ära hoida seda..

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 07 Sept 2007 09:16

Poodides müüakse konservi ja salatina, ei pea ise mere äärest otsima. Muidu on merikapsast aga Lääne-Eest randades põhiliselt.
Koerala kodanik.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 07 Sept 2007 09:17

Merikapsa salat on müügil toidupoodides, võib küsida kui ei leia. See on selline konserv, nagu vetika moodi asjandused kas õlis või muus lahuses. Seda söövad inimesed ka. Need lehed võiks ära hakkida ja toidu sisse panna, aga minul ei õnnestunud seda eriti sisse sööta, sest talle ei matsenud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Skippy » 07 Sept 2007 09:17

selge,lähen otsima... eks siis näeb kas mõjub ka

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 07 Sept 2007 09:23

Aino kirjutas:aga minul ei õnnestunud seda eriti sisse sööta, sest talle ei matsenud.

Mina kunagi mõtlesin, et hakkan tervislikult sööma, ja merikapsas on kuuldvasti üks väga tervislik värk. Ühe korra sõin, ja ei enam. Ausaltöelda ei saa ma isegi aru, kuidas seda on võimalik süüa.

Vabandused juba ette merikapsafännidele.
Koerala kodanik.

PostitusPostitas tuuletar » 07 Sept 2007 10:50

See mis poes konservina müüakse on jube küll (kuigi mu kutsikad söövad vist kõike k.a. naabri niidetud muru) Aga ise sõin kunagi toorest merikapsast
hapukoorega salatina- oli hea küll)

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 07 Sept 2007 13:30

OT jätk

Mina ostsin poest valmissalatit, oli teine vist riivitud porgandi ja õliga. Mis oli baasmaterjal, seda tõesti öelda ei oska. Ehk oligi too konserv.
Koerala kodanik.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Chocolate Naomi » 24 Sept 2007 16:44

Kas ka pruuni koera nina võib roosaks minna või on see ainult kollaste ja kuldsete probleem?

Vahel ma vaatan, et koera nina jääb nagu roosakamaks/heledamaks, aga samas ta ise ju läheb aina tumedamaks pruuniks. Kontrasti efekt vast.

PostitusPostitas Cammi » 06 Okt 2007 13:59

Skippy kirjutas:selge,lähen otsima... eks siis näeb kas mõjub ka

Kuidas läinud on? Tahaks/peaks ka proovima. Enda arust oli täitsa söödav, selline maitsetu ja samas kalamaitsega. :irw:

komondorid & sir Benton

PostitusPostitas Mondor » 06 Okt 2007 14:44

Seda on saada nüüd ka lihtsalt õliga, ilma sibula ja muude maitseaineteta. Laagri Maksimarketis ja Järve Selveris, mõlemad Tallinnas, vähemalt.
Komondorid väga tahavad seda, setter talub. Aga meie setter sööks ju lõpmatuseni ja mida iganes, välja arvatud toortoit :-) Võibolla on ka see meeldimise-asi selles, et me kutsikatele oleme seda ikka püüdnud mõned korrad anda. Nad on harjunud.
Mingi hull vitamiini- või ainetevärk selle merikapsaga on, sest ehkki ta on suhteliselt võika konsistentsiga, mõned korrad aastas taban ma end merikapsast koerakausside asemel endale suhu kühveldamast. Vat vaatad talle peale ja kohe ei saa ilma olla. Sundmõte. (teine selline sundmõtte-toiduaine minu jaoks on till). Kohe peab aegajalt sisse ahmima.
Kas pigmendile aitab, ei tea. Pole millega võrrelda.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kastehein » 29 Okt 2007 10:29

Viiekuuse kuldsekutsika merikapsaafäär lõppes oksendamise ja kõhulahtisusega. Ma nüüd ei tea, ma mõtlen, et las läheb pigem nina roosaks. Ilmselt ta seedimine on otsustanud, et see ei kõlba üleüldse süüa (ta ise sööks absoluutselt kõike ja kõiki muidu, eks). Merikapsas ise oli täitsa okei ja pahaks ka ei olnud läinud, ma maitsesin :) Aga meie elame vähemalt selle talve roosa ninaga. Edaspidi vaatame, kui seedimine vähe rohkem asju hakkab kannatama, võib-olla siis proovime uuesti...

PostitusPostitas Kriimu » 12 Nov 2007 12:38

Kui kuulsin merikapsast arvasin et pean ka salatit poest ostma,kuid tuli välja,et on olemas merikapsa pulber,nägin müügil Koer24.ee.Nii palju kui meie kursis oleme koeraomanikud kasutavad ja see koeraomanik,kes kasutab on väga rahul,tal on pruun koer,kuid mitte labrador.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 12 Nov 2007 12:46

kastehein kirjutas:Viiekuuse kuldsekutsika merikapsaafäär lõppes oksendamise ja kõhulahtisusega.
Palju sa seda merikapsast kutsikale korraga andsid?
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kastehein » 12 Nov 2007 13:51

Lohelend kirjutas:Palju sa seda merikapsast kutsikale korraga andsid?

Mingi 50g või nii, ma palju ei julgenud. Noh, 220-grammisest karbist umbes neljandiku. Palju või vähe?

Ma muidu leidsin ka, et müüakse igasuguseid pulbreid, aga kuna ma ei ole kindel, milline neist võiks kutsikale sobida (kui üldse), siis las parem läheb nina lumiseks, ma ei taha tema seedimise ja asjadega eriti riskida. Väike teine alles ju. :roll:

PostitusPostitas irisbert » 12 Nov 2007 14:05

Külasta www.grau.ee kodulehte seal on neil ka pakkuda midagi roosanina ennetamiseks

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 12 Nov 2007 14:17

kastehein kirjutas:
Lohelend kirjutas:Palju sa seda merikapsast kutsikale korraga andsid?

Mingi 50g või nii, ma palju ei julgenud. Noh, 220-grammisest karbist umbes neljandiku. Palju või vähe?
Noh nii suurt tõugu kutsika puhul ei tohiks seda liiga palju olla. Aga kui Sa ennast nende igastugu lisanditega kindlalt ei tunne, siis polegi tarvis. Hele ninapeegel ei tee koerale haiget.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kastehein » 12 Nov 2007 17:13

irisbert kirjutas:Külasta www.grau.ee kodulehte seal on neil ka pakkuda midagi roosanina ennetamiseks

Hmm, vägev :) Grausid me vist julgeme süüa küll sisse. Tea, kas need leedripuumarja dražeed/vedelik võiksid siis töötada hästi? Merevetikapulber ju tumedatele koertele mõeldud rohkem...

@Lohelend: Muidu mul ei ole lisandite vastu iseenesest miskit, aga järjest kõiki suvalisi läbi proovima nagu ei hakka. Jumal teab, mis värvi mu kuts pärast on :P Grau omasid me oleme söönud, neid ma julgen, aga täitsa kõiksuguseid müüakse igal pool. Ma olen päris tulihingeline loomkatsete vastane, oma koera peal siis ometi neid tegema ei hakka :roll:

& co
Kasutaja avatar

PostitusPostitas pamela » 12 Nov 2007 18:07

OT: Aga kastehein, koerale erinevate toidulisandite andmist loomkatsetega võrrelda on küll natukene karm.

Muidugi on see Sinu vaba valik, aga lihtsalt jäi kripeldama.
& kennel Beware of Pam's

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kastehein » 13 Nov 2007 09:29

pamela kirjutas:OT: Aga kastehein, koerale erinevate toidulisandite andmist loomkatsetega võrrelda on küll natukene karm.

:OT: Ma ei tea, kas on. Kui ma söödan loomale sisse igasuguseid erinevaid pulbreid/vedelikke/tablette, et näha, kas juhtub midagi või ei juhtu... eriti kui ma tean, et tema seedimine on üsna õrnake... siis minu meelest see on loomaga katsete tegemine ja suhteliselt ebavajalik. Kui ma annan talle mingeid konkreetseid lisandeid, mille kohta ma tean (noh, enam-vähem, päris täpselt ei saagi kunagi ennustada, eks), mis mõju tal on ja et see võiks sobida sellele konkreetsele koerale, siis ma ei nimetaks seda ka loomkatseteks, aga kui ma lähen poodi, ostan hunniku suvalisi imelike serbohorvaadikeelsete kirjadega asju kokku ja kukun neid oma koerale sisse söötma, et "äkki läheb õnneks" - kuidas sina seda siis nimetaksid?

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 13 Nov 2007 09:39

Ma vaatan asja teisest küljest. Miks see nina ei võiks roosakas olla? See on ju kaasasündinud omadus. Minu Ruudil ei ole nina seni veel roosaks läinud, aga mille poolest ta siis parem on nendest, kellel nina on teise värviga. Seda omadust ei ole küll kunagi näitusekirjelduses mainitud. Enamik kuldseid on roosa varjundiga ninaga.

nagu kuld
Kasutaja avatar

PostitusPostitas angret » 13 Nov 2007 09:48

Kui minu kutsil nina roosakaks hakkas minema, andsin ka leedripuumarja dražeesid. Ei aidanud nad ühti ja suvega nina süsimustaks tagasi ka ei läinud. :| Siiani on kerge roosakas varjund.
Kuid olen kuulnud, et mõnele koerale on need dražeed musta nina tagasi andnud.
Koer armastab meid tõepoolest vahel üle ootuste ja mõõtmatult rohkem, kui oleme ära teeninud, isegi rohkem, kui me ise ennast armastame. - J.M. Masson

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kastehein » 13 Nov 2007 11:15

Ma mõtlen ka, et las see nina siis olla roosa pealegi. Selle merikapsaga ma lihtsalt mõtlesin, et võib ju proovida, ega ta midagi väga hullu teha ei saa. Noh, kõhulahtisus ei ole maailma lõpp veel. Mulle lihtsalt meeldivad mustad ninad, aga ega roosa nina koerast halba või koledat koera sellepärast ei tee ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Skippy » 20 Nov 2007 22:04

Cammi kirjutas:
Skippy kirjutas:selge,lähen otsima... eks siis näeb kas mõjub ka

Kuidas läinud on? Tahaks/peaks ka proovima. Enda arust oli täitsa söödav, selline maitsetu ja samas kalamaitsega. :irw:

mõttetu ettevõtmine oli...pool linna otsisin läbi ennem kui leidsin konservi ja lõpuks keelduti seda söömast, pilk mis kausi juurest tuli oli nii solvunud....ju siis see ikka nii jube asi on :?

pasteediga segatult söötsin talle sisse ikkagi selle, aga tulemust ei miskit, nina veel roosam :d

nii et meiegi nüüd vähemalt selle talve ilusa roosa ninaga :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 24 Nov 2007 23:42

Pigment kui selline on pärilik ja enda rahustamiskes võib igast merikapsaid jne sisse sööta:) Ära proovitud omal ajal spanjelite peal kui oli lootus ja uskums et karv tuleneb vitamiindest jne............
mul on emane kuldne kelle nina on 5 a olnud pigimust ja on söönud tavalist koeratoitu.. ja isane kellel käib talvel vähe heledamaks .... sõltumatta toidust ja vitamiinidest...kõigest võib kasu olla aga ülepingutada pole mõtet.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 24 Nov 2007 23:53

Lemmikloomapoodides on toidulisandina müügil ka vetikatabletid, hind päris odav, 1 karp nii 30,- ringis. Olen andnud, halba juhtunud ei ole midagi, aga kas ka väga suurt kasu on olnud, ei oskagi öelda, sest päris roosat nina "ravida" ei ole püüdnud. Viimastel aastatel läheb ka minu shar peil talviti nina pruuniks, suvel jälle mustaks tagasi. Kuskilt lugesin veel, et mõndadel koertel pidi nina värvi muutma hakkama, kui ta sööb plastmassist kausist...

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 25 Nov 2007 11:58

Vanemal koeral on luminina. Talvel läheb heledaks, suvel on tumedam. Merikapsas pole asjaolu parandanud. Ju siis kohe, kui nina heledamaks muutub, tuleks alustada selle merikapsa andmist.
Tema tütrel seevastu on väga hea pigment.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 25 Nov 2007 12:52

Triin & Bella kirjutas:Vanemal koeral on luminina. Talvel läheb heledaks, suvel on tumedam. .... Tema tütrel seevastu on väga hea pigment.
Ja kuidas ülejäänud pesakonnakaaslaste ninad (pigment) on?
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 25 Nov 2007 20:50

Kõigil kutsikatel (v.a üks emane, aga tal on natuke heledam, aga mitte märkimisväärselt) tumedad ninad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas yanza162 » 20 Mai 2009 10:32

Kas näitustel mängib ka mingit rolli lumenina?Kas tohib üldse olla???
:hups:

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 24 Sept 2009 17:38

Ei, enamasti ei mängi mingit rolli. Tõugu tundvad kohtunikud on sellega harjunud. Iseasi, kui kollasel labral pigment üldse puudub (dudley nose), nagu siin pildil. Eelmises labrade standardis oli see diskvalifitseeriv viga, nüüd ei ole see enam sisse kirjutatud, aga eks ta väga maitseküsimus ole ja kui kasvataja teab, mis värve tema koerad pärandavad, siis 100% välditav.

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist