Kuldse kaal

- populaarsed ja mitte nii populaarsed

Kuldse kaal

PostitusPostitas Kuldne Kalev » 06 Dets 2006 14:16

Tere!

Selline küsimus siis, et minu emane kuldne kaalub 33kg kas see kaal on norm või ülekaal/alakaal. :oops: :hups:

Ettetänades Andreas
Kuldsed on coolid!!!!! 8)

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 06 Dets 2006 14:26

Kui vana koer on? Kuidas ribidega on, kas on ikka tunda ilusti?

PostitusPostitas Kuldne Kalev » 06 Dets 2006 14:33

Vanust on koeral 14 kuud ja ribisi on küll kohe tunda kuid väljast vaadates näha ei ole.
Kuldsed on coolid!!!!! 8)

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 06 Dets 2006 14:38

Minu meelest on siis küll normaalne, viimasel (Sillamäe) näitusel heideti ühele emasele ette, et liiga kõhn. Ta ei ole sul enam kutsikas ka, enam-vähem kasv käes. Kui on liigeseprobleemid, siis peab kõhnemana hoidma, aga ikka ribide järgi on tunda. Kui kuldsele peale vaadates oleks ribisid näha, siis oleks asi päris hull, tal ju karv ka peal :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 08 Dets 2006 21:48

Koera kaalu ei saa mingi absoluudina soovitada.....
oleneb koera kasvust ja vanusest jne...
Samuti nagu ei saa koera toita grammipealt nagu toidukotil kirjas on- sest seegi sõltub koerast, kes kui palju vajab ja ära kulutab päevas.

emased on mul ka +-30 kg, Jake on aga 43-5, 6 a isane.

mingi polster peaks kuldsel siiski ribisid katma- see selleks et ta ujuja tõug külmaski sügisvees, siis tööfunksioonidelt vajab ka kerget rasvakatet:)

Mõned Venemaa kohtunikud on kõhnade fännid- seda ei peaks väga arvesse võtma;)

ülekaalu ei tohiks olla niipalju, et talje enam ei eristu rinnakorvist ja selg "keerleb" kui koer jookseb, siis traavis...

Meil

PostitusPostitas Nelikassi » 17 Apr 2008 15:24

Minu koer on isane, kastreeritud, 1,9 a ja kaalub 32 kg
Parimat

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 22 Nov 2008 14:12

Meil on emane, 10kuune retriiver, ribisid on käega katsudes tunda, kuid pealevaadates ei ole näha. Kaaluks on 31kg.

TOPELTKONTO/lukus

PostitusPostitas Sarana » 23 Nov 2008 16:00

Meie aastane must kaalub täpselt 30kg. :)
vet. ütles, et pole ei üle- ega alakaal.
Kui üks on, siis teist pole vaja. Kuigi kaks on parem, kui üks. Ja mida rohkem seda uhkem, sest seltsis on ju segasem. :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas werta » 25 Jaan 2010 14:50

Ferry oli viimati, kui kaalumas käisime (nädal tagasi) 36,6 kilo, kuid silmnähtavalt veidi kõhn.

ja Mürgel
Kasutaja avatar

PostitusPostitas krissuk » 25 Jaan 2010 15:29

Minu seisukoht on, et kui tegu on kodukoeraga, siis pigem hoida teda veidi kõhnemana, kui nö ilusas näitusevormis. Põhjuseks ikka tervis. Kergel koeral on kergem elada ja vähem liigesehädasid.
Kui tegu on töökoeraga, siis tundub see teatava rasvapolstri vajalikkus loogiline.

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 25 Jaan 2010 17:54

Ma küll ei ole vahet teinud, kas on näitusehooaeg või mitte. Rasvarullikestel pole näitustel eriti hästi läinud :P ja kohtunikud mainivad selle kohe ära ka.

Kurgiface & Ilus Loom
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aet » 25 Jaan 2010 18:33

Triin & Bella kirjutas:Ma küll ei ole vahet teinud, kas on näitusehooaeg või mitte. Rasvarullikestel pole näitustel eriti hästi läinud :P ja kohtunikud mainivad selle kohe ära ka.

On ikka vahe, kas tegemist 'rasvarulliga' või näitusevormis oleva koeraga. Minu koerad on/olid ka aktiivsel näituste perioodidel paar kilo raskem, kui muidu. Koduolekus on tegemist pigem kõhnade koertega, sest üks teeb tööd (küll mitte kuldne) ja teine on muidu seenelkäigu koer, metsas peavad tunde jooksma mõlemad.

Silmale teevad need paar kilo aga näituseringis vahet - annavad vormi ja kuju. Ei räägi siin kaugeltki sellest, et koer peaks mööda ringi veerema keel vestil, aga üldiselt koduses trenni vormis olev koer on tihti näituseringis veidi kahvatu ja vajaks paari lisakilo, et piisavalt 'täitunud' välja näha. Ei ole reegel, kuid mina olen sellist tendentsi täheldanud.
"Puppy flats look like baby spiders!" -Riitta Liisa Lehtonen

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 25 Jaan 2010 20:21

Kaal iseenesest ei ütle midagi. Mul on neli täiskasvanud isast: Carlo kaalub 41 kg ja ei ole paks (taljekoht täiesti olemas), Sarli kaalub 32 kg ja pole ka skelett. Alvin ja Tim ilmselt nend ekahe vahe peal, pole hiljuti kaalunud.
Näitustel on palju kinni ka karvas - mõni koer tundub paks oma kasuka tõttu (kui katsud, siis tunned, et vastas polegi pekk), mõni muidu kobe koer tundub niru, sest ajab karva ja mulje on seetõttu nadivõitu.
Üldiselt - koeral peaks ikkagi taljekoht nähtav olema, kui on ühtlane "vorst", siis on asi kahtlane.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Semu » 28 Jaan 2010 21:31

Nõus Monika ja Heiliga, tõepoolest oleneb koerast ja tema kehaehitusest. Endal kodus 2 isast, kellest vanim 11,5 aastane ja kaalu 47-48 kilo, karvkate nagu jääkarul, pigem on vanemas eas kõhnemaks jäänud. Tema vend kaalus 49 kilo ja ei olnud paks ega miskit. Teine kuldne on 7,5 aastne minu silmale kondiklibu aga kaalu number näitas viimati pea 44 kilo. Nii, et kaal sõltub ikka isendist, mitte numbrist.
kõik pole kuld, mis hiilgab

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tom Bombadil » 30 Jaan 2010 11:13

Nämmutan üle sama, mida mitu eespoolkõnelejat.
Kaalunumber pole oluline muuks kui ussirohu jms doseerimiseks. Vaata oma koera välist kuju katsu ribisid ja sa peaksid ilusti aru saama kas on paks kõhn või paras.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 06 Veebr 2010 18:36

Köik alati räägivad sellest ribide tundmisest. Omast kogemusest vöin öelda, et algajale ei ütle see eriti midagi. Ma tundsin vabalt oma koera ribisid, kuid ometi köik ütlesid, et ülekaal on. Nüüd on kaal normis, aga see selgitus minu arust ei kölba siiani kuskile, sest kui ribisid tunda poleks, oleks koer juba suur pall. Seda peaks ju ometi varem märkama, et ülekaal on..
Suur loomaarmastaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 06 Veebr 2010 18:48

:OT:
katsu ribisid
Ribi on kulinaarne termin, anatoomialiselt on siiski roided.

Olen soovitanud vaadata, et koeral oleks talje olemas. Kui ikka kehakuju on õlgadest puusadeni ainult üks ümar vorst, siis võib arvata, et kaalu on palju. Normaalkaalsel koeral läheb kehakuju pärast rinnakorvi sujuvalt saledamaks ja ümardub jälle vaagna juures (emastel mõnevõrra rohkem kui isastel).
Teine asi, mida võiks eristada, on see, kas tegu on lihaste või rasvaga - lihaskude on tunduvalt tihedam ja kõvem, rasvkude on pehme polster. Muidugi on ka ülekaalus n-ö läbikasvanud pekiga koeri, kes käega katsudes ei tundu pehmed - tavaliselt saavad sellised koerad palju süüa, aga liiguvad ka palju (kuid ei kuluta piisavalt kaloritena ära).
Ja kui ikka on kahtlusi, siis võtta ühendust vastava tõu asjapulkadega ja küsida.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline