Chesapeake Bay

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 08 Dets 2004 20:36

Kui teised retriiverid on oma iseloomuselt suht sarnased- kõigiga sõbrad, agressiivsust 0%....ja samu tõugusid on kasutaud nende tõugude saamisel - samad esivanemad ,siis Chessie on väga erinev.
Tema ainukeseks sarnasuseks ülejäänud retriiveritega ongi suurepärane toomistahe -retriiver. Tema esivanemad on samuti hoopis teistsugused.
Põllult lindude jm toomisega nad nii hästi hakkama ei saa kui labrador või kuldne aga vees ja niisketel aladel on nad I.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 08 Dets 2004 21:22

Chesapeake on idiaani nimi,mis algupäraselt hääldati che-sep-ack ja tähendab 'maad suure jõe kaldal'.
Tõug aretati välja just partide ja muude veelindude äratoomiseks lahest.
Tõu ajaloost on säilinud palju versioone, keegi ei tea milline neist kõige õigem on.
Üks levinum versioon räägib Inglismaa ranniku lähedal uppunud laevast, kust päästeti kaks punaka kasukaga koerakutsikat- isane Sailor ja emane Canton. Arvatakse et neid kahte koera omavahel paaritati ja nemad ongi tõule alusepanijateks, siin kohal lähevad paljud lood lahku.
Versioonid on järgmised:
I koeri paaritati kollaste ja beežide coonhound'idega, kellelt on päritud suurepärane lõhnataju, merevaigu kollased silmad, surnud rohu värvi karvkate ja visadus. Samuti arvatakse, et esivanemate hulgas oli newfoundlandi koeri, kellelt päriti suurepärane ujumisoskus, lojaalsus ja tihe kasukas.
II Sailor ja Cantor ristati inglise vesi puudlitega, selle tagajärjel said Chessied omale veekindla ja õlise kasuka. Neid koeri kutsuti
''Brown Winchesters'' või ''Red Chesters''- arvatakse et tegemist on hoopis eraldi tõuga, mis nüüdseks enam ei eksiteeri -või tegemist oli varajaste Chessiedega. Veel räägitakse, et neid koeri paaritati inglise vesi puudlite ja njuufadega (kirjeldatud koerad sarnanevad vägagi praegustele), sündinud koerad olis ehtsad parditoojad.
III Chessiede eellasteks St.Johni koerad
IV 1827 a.- newfoundlandi pardikoer või chesapeake bay pardikoer
V inglise saarmakoer (Otterhound) võis olla üheks esivanemaks nagu ka sileda ja kiharakarvalised retriiverid.
VI 1800ndate keskpaigus oli tõug rohkem välja kujunenud.

-varem kaalusid nad sada naela või natuke rohkem
-esimesed chessied olid tumepruunid ja nende karvastik oli pikem.
-esimesed chessied registreeriti 1887 AKCs
-ameerika chessie'de klubi asutati 1918
-19 sajandi alguses, kui jaht lõbustusena moodi läks, said chessie'd USAs suure populaarsuse osaliseks .

-chessie on 'ühe mehe retriiver', paljud koerad keelduvad oma peremeheta töötamast.
-nad on hulljulged, ujudes hulpivate jäätükkide vahel, ainult saamaks kätte oma pardikest.

The Chessie has not been an outstanding field trial competitor. Perhaps the average trial doesn't offer the big dog sufficient challenge. This is a breed that is less popular than other retrievers, and that may be a factor.
...Professional handlers often would rather take into competitions dogs that are more tractable and docile than the rugged Chessie.

The avrage Chessie tends to be a one-man dog in the field, but at home it may pay more attention to the children of the family. Tha Chessie will usually favor those individuals who spend the most time training and disciplining it.

They are wonderful , natural watchdogs and are very protective of their family and possessions.
Viimati muutis Triinu, 09 Dets 2004 01:03, muudetud 2 korda kokku.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

tagijas, labra ja huntriiver
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jessikas » 08 Dets 2004 21:38

Triinu kirjutas:-varem kaalusid nad sadu naelu rohkem

:o :o :o
Oled sa ikka kindel?
:roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kertu » 08 Dets 2004 22:31

Et kuidas nende karvastikuga ikkagi lood on?
Lainjas? Lokkis?
Ehk kirjeldaksid...
Dogs eyes speak a special language, that comes directly from their souls...:paw:

PostitusPostitas evita » 08 Dets 2004 23:48

Triinu kirjutas:Kui teised retriiverid on oma iseloomuselt suht sarnased- kõigiga sõbrad, agressiivsust 0%....ja samu tõugusid on kasutaud nende tõugude saamisel - samad esivanemad ,siis Chessie on väga erinev.
...

Kiharakarvaline - võõraste suhtes ükskõikne, võib näida ettevaatlikuna, vajab kindlasti kutsikana sotsialiseerimist, nn 'ühe inimese koer', teeb tööd ainult peremehega, mõningatel andmetel ei sobi esimeseks koeraks kuna kipub juhtimist üle võtma (teised jällegi väidavad, et sobib - ei tea, pole minu esimene koer, aga sobib hästi :wink: ), iseseisev, kohati kangekaelne. Agressiivne küll olla ei tohi :wink: aga valve- ja kaitseinstinkt on täitsa olemas. Tõenäolised esivanemad St. John's Newfoundlander, vana inglise veekoer, iiri veespanjel, mõned pakuvad ka pointerit ja setterit, samuti puudlit - ühesõnaga pisut segane päritolu.

V inglise saarmakoer (Otterhound) võis olla üheks esivanemaks nagu on siledate ja kiharakarvaliste retriiverite puhul.

Sellist versiooni pole mina kusagilt veel leidnud aga ega keegi päritolus päris kindel pole ...

:lehv:

Triin

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 08 Dets 2004 23:48

Jessikas kirjutas:
Triinu kirjutas:-varem kaalusid nad sadu naelu rohkem

:o :o :o
Oled sa ikka kindel?
:roll:

Ise võttis ka natukeseks ajaks tummaks- sada naela või rohkem ikkagi on päris palju. :roll:
See pidi küll ammu olema, kui nad rohkem njuufat meenutasid (?)

In the past, the dog often weighed a hundred pounds or more, and hunters could depend on it to face all obstacles. Where the rushes are heavy, it has the weight and power to crash through them.

Näitena toodi, haavatud tiivaga sipleva kanada hane toomist veest Chessie poolt. Läheb tarvis vaja küllaltki suurt jõudu , et koer end veepeal suudaks hoida, ja kui Chessie kaldale jõudes veest välja jõuab on ta pea uhkelt püsti, hoides tugevalt hambus 10.-12. naelast siplevat hane.
Viimati muutis Triinu, 09 Dets 2004 01:02, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 08 Dets 2004 23:54

evita kirjutas:V inglise saarmakoer (Otterhound) võis olla üheks esivanemaks nagu on siledate ja kiharakarvaliste retriiverite puhul.

Sellist versiooni pole mina kusagilt veel leidnud aga ega keegi päritolus päris kindel pole ...
[/quote]

The AKC's The Complete Dog Book takes up the story of Canton and Sailor with''...nondescript dogs then used for retrieveing were bred to them...''indicating that outcrosses of various other breeds and crossbreeds may figure into the origin of the Chessie.
That same reference indicates that the Englsih Otterhound might have been one of those breeds, as well as the Flat-Coated and Curly Coated Retrievers

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 09 Dets 2004 00:34

Pealiskarv- tihe, õlise tekstuuriga,karm.
Aluskarv-tihe, peenike, villane ja ka õline.
Karvkate takistab veel sattumast nahale, see on unikaalne.
Kui see paistab nagu igale teisel tõul, siis tegu pole õige karvaga.
Karv peab olema vedrujas/elastne üle terve keha aga samas ei tohi see mingil juhul olla lokkis.
Karva värvus on ühtlane, st et koer on täielikult ainult üht värvi, kuigi see värv võib varieeruda heledamadest toonidest tumedateni (karva hoolitususe tulemus, keskkond...)
The color of the Chesapeake Bay Retriever must be as nearly that of its working surroundings as possible. Any color of brown, sedge or deadgrass is acceptable, self-colored Chesapeakes being preferred. One color is not to be preferred over another. A white spot on the breast, belly, toes, or back of the feet (immediately above the large pad) is permissible, but the smaller the spot the better, solid colored preferred. The color of the coat and its texture must be given every consideration when judging on the bench or in the ring. Honorable scars are not to be penalized.
Disqualifications: Black colored; white on any part of the body except breast, belly, toes, or back of feet must be disqualified

Chessidel on samuti retriiveritest erinev silmaiirise pigment- merevaigu kollane.
Erinevad värvid (punane puudub):
http://www.amchessieclub.org/colors.html

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 09 Dets 2004 00:51

Üsna OT
In the past, the dog often weighed a hundred pounds or more,
Mina ei tõlgiks seda "varem kaalusid nad sadu naelu rohkem". Pigem "Minevikus kaalusid koerad sageli sada naela või isegi rohkem".
Tegelikult erilist vahet ei ole, aga minu jaoks lause tähendus veidi muutub.

Unise peaga sain esimesest tõlkeversioonist veel väga humoorika variandi. Aga see on juba väga OT :hups: .

PostitusPostitas evita » 09 Dets 2004 01:16

OT aga iga kord kui on kirjutatud, et see retriiver on ainuke misiganes omadusega, ei tasu seda väga tõsiselt võtta. Ma näiteks olen lugenud üllatavalt paljudest allikatest, et kiharakarvaline on ainuke, kellel on valveinstinkt - aga on ju veel ka chesapeake :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kertu » 09 Dets 2004 16:42

Laura kirjutas:Üsna OT
Mina ei tõlgiks seda "varem kaalusid nad sadu naelu rohkem". Pigem "Minevikus kaalusid koerad sageli sada naela või isegi rohkem".

Unise peaga sain esimesest tõlkeversioonist veel väga humoorika variandi. Aga see on juba väga OT :hups: .

:? :roll: Mina nõustuks kah Laura variandiga :angel:
Dogs eyes speak a special language, that comes directly from their souls...:paw:

tagijas, labra ja huntriiver
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jessikas » 09 Dets 2004 18:05

kertu kirjutas:
Laura kirjutas:Üsna OT

:? :roll: Mina nõustuks kah Laura variandiga :angel:

Noneh, mina kah.
Sain mõnusa suutäie itsitada, kujutades ete 200 kg kaaluvat retriiverit ja mõeldes, et võibolla on lohelegendidel ka tõepõhi all. :lol:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kertu » 09 Dets 2004 20:38

Noneh, mina kah.
Sain mõnusa suutäie itsitada, kujutades ete 200 kg kaaluvat retriiverit ja mõeldes, et võibolla on lohelegendidel ka tõepõhi all.

:plaks: :ha:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 09 Dets 2004 21:32

kertu kirjutas:
Noneh, mina kah.
Sain mõnusa suutäie itsitada, kujutades ete 200 kg kaaluvat retriiverit ja mõeldes, et võibolla on lohelegendidel ka tõepõhi all.

:plaks: :ha:

'tunnen selle koera omanikule kaasa' :lol: ....viga on kõikides tekstides korda tehtud

PostitusPostitas evita » 10 Dets 2004 18:53

Triinu kirjutas:
evita kirjutas:V inglise saarmakoer (Otterhound) võis olla üheks esivanemaks nagu on siledate ja kiharakarvaliste retriiverite puhul.

The AKC's The Complete Dog Book takes up the story of Canton and Sailor with''...nondescript dogs then used for retrieveing were bred to them...''indicating that outcrosses of various other breeds and crossbreeds may figure into the origin of the Chessie.
That same reference indicates that the Englsih Otterhound might have been one of those breeds, as well as the Flat-Coated and Curly Coated Retrievers
[/quote]

Mina saan sellest pisut teisiti aru - '...viitab, et English Otterhound on tõenäoliselt üks kasutatud tõugudest, nagu ka siledakarvaline ja kiharakarvaline retriiver' - ehk kiharakarvalist retriiverit kasutati tõenäoliselt Chesapeake Bay retriiveri aretuses :wink:

Seega Otterhound'i ei ole (vähemalt mitte antud kirjutise ja muude mulle teadaolevate allikate kohaselt) siiski kasutatud kiharakarvalise retriiveri aretuses :lehv:

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 10 Dets 2004 22:19

Kas keegi teab, et kas keegi kavatseb Eestisse tuua Chessy või olen ajast maha jäänud.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kertu » 10 Dets 2004 23:09

Triin & Bella kirjutas:Kas keegi teab, et kas keegi kavatseb Eestisse tuua Chessy või olen ajast maha jäänud.

Noo, Triinu ju kavatseb, või mis? :D :angel:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 15 Dets 2004 15:00

evita kirjutas:
Triinu kirjutas:

Mina saan sellest pisut teisiti aru - '...viitab, et English Otterhound on tõenäoliselt üks kasutatud tõugudest, nagu ka siledakarvaline ja kiharakarvaline retriiver' - ehk kiharakarvalist retriiverit kasutati tõenäoliselt Chesapeake Bay retriiveri aretuses :wink:

Seega Otterhound'i ei ole (vähemalt mitte antud kirjutise ja muude mulle teadaolevate allikate kohaselt) siiski kasutatud kiharakarvalise retriiveri aretuses :lehv:

....kirjas ma pole isegi viidanud et ma räägin kiharate esivanematest (kuigi jutt natuke segane). Point selles, et kihrad ja siledada võisid samuti olla ühed tõugudest et SAADA CHESSIE, nagu arvatavasti oli Otterhound

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 15 Dets 2004 15:06

kertu kirjutas:
Triin & Bella kirjutas:Kas keegi teab, et kas keegi kavatseb Eestisse tuua Chessy või olen ajast maha jäänud.

in my dreams only :cry:

...

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 16 Dets 2004 21:31

noo miks nii kurb. Kunagi kindlasti täitub seesoov. Kui Sul on piisavalt tahtejõudu .
P.S Ei ma ole filosoof :lol:

PostitusPostitas evita » 17 Dets 2004 09:38

Triinu kirjutas:
evita kirjutas:
Triinu kirjutas:

....kirjas ma pole isegi viidanud et ma räägin kiharate esivanematest (kuigi jutt natuke segane). Point selles, et kihrad ja siledada võisid samuti olla ühed tõugudest et SAADA CHESSIE, nagu arvatavasti oli Otterhound

Mina loeks küll sellest lausest nii välja ....

V inglise saarmakoer (Otterhound) võis olla üheks esivanemaks nagu on siledate ja kiharakarvaliste retriiverite puhul.

Võimalik, et tegu oli nn näpukaga ja nüüdseks oled küll ära parandanud aga sa ikkagi väitsid seda.

Ei taha olla kiusliks aga ikkagi ...:wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 18 Dets 2004 23:37

Vot, :D
nuud sain suure pika teksti, Chessie'dest ja nende ajaloost, valmis.
http://www.zone.ee/forestfanemma Lingid-Artiklid
Kui midagi uut ja huvitavat veel leian, siis lisan tekstile.

evitale- kasutatud piltide hulgas koige all, on link CZ retriiverite klubi, milles palju huvitavaid kiharate ja muude retriiverite 'eelajaloolisi' pilte.
:wink:
Viimati muutis Triinu, 19 Dets 2004 16:44, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas xmariax » 19 Dets 2004 03:03

Triinu kirjutas:
kertu kirjutas:

in my dreams only :cry:

...

Miks nii? Mis sind takistab?

mode
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Dagris » 19 Dets 2004 03:05

xmariax kirjutas:Miks nii? Mis sind takistab?

Hetkel vanemad minu teada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 19 Dets 2004 16:43

Dagris kirjutas:
xmariax kirjutas:Miks nii? Mis sind takistab?

Hetkel vanemad minu teada.

...me ei hakka siin mingit koertekasvandust pidama / seleta kui palju tahes, et ma ei hakkagi, vaid tahan veel uht toredat lemmikut :roll:

Uue aasta alguses saab 2 aastat mooda esimesest korrast, kui neid veenma hakkasin Chessie votmise suhtes.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 02 Mär 2005 15:48

Keegi võiks panna mõne pildi kah nendest! :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 03 Mär 2005 01:04

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 03 Mär 2005 10:33

....
Viimati muutis Triin & Bella, 24 Apr 2005 20:03, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 21 Mär 2005 00:31

Kui chessiet osta siis pea meeles, et....
1. peab olema koertega kogemusi- ei müüda pere esimeseks koeraks
2. ei müüda korterikoeraks- kindlasti peab olema aed ja mõni veekogu läheduses. Kasvtajate ilus ja õige loogika.
3. lepingus punkt koer varakult sotsialiseerida ja läbida koolitus
4. instikte ei tohi unustada- nad on siiski aretatud põhiliselt jahiks ja kasvtajad tunnevad väga suurt huvi, kas on plaanis tulevikus jahi või katsetega tegeleda
5. tegemist on ühe inimese koeraga- ta ei limpsi õnnest külalisi ega tee mida iganes keegi võõras soovib, talub lapsi, kui on nende keskel ülesse kasvanud.
6. tahab palju aktiivset tegelemist
7. v ä g a 'väga' karv- seetõttu elab vahetevahel õues perest eemal, kuna karvaga on toas liiga palav
8. kui sa oled kogemustega jahimees, omanud kunagi koera ja temaga tõsiselt tegelenud, suure vaba aja ja raudsete närvidega inimene, kes ei otsi i-love-you koera, siis chessie on sinu jaoks ideaalne.

( :twisted: )

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Liiska » 30 Juul 2008 12:38

Chesapeake on minu võimalike tulevikuplaanide seas ka, aga ma ei saa aru, et retriiverid.ee tõustandardist loen ma ikka välja, et tegu on üsna suurepärase iseloomuga koeraga: "Chesapeake on hinnatud oma helge ning rõõmsameelse loomuse, intelligentsuse, rahulikult olukorda arvestava käitumise ning armastavalt kaitsva natuuri tõttu".
Siit lugedes jääb aga kohati mulje, et tegemist on üle keskmise keerulise koeraga, keda võttes peab ikka eriti tohutu põhjalikkusega järele mõtlema.

Tahaks teada, et kuidapidi siis on, kuigi ilmselt läheb minu uue koera võtmiseni veel hea mitu-mitu aastat, enne vaja muu elu paremini paika saada.

Eliise isiklik valvur Ronja
Kasutaja avatar

PostitusPostitas aljasmets » 30 Juul 2008 16:43

no aga nüüd mõtle ise..Kuldseid reklaamitakse kui suurepäraseid perekoeri, kes on üli sõbralikud ja sellega tekib inimestel tunne, et neid ei peagi koolitama ja õpetama. Kuna mina kaldun siiski arvama, et see koer on tõesti selline nnüheinimese koer ja ka kirjelduse järgi tundub selline raskusastmelt tõsisiem koer siis tõesti ta ei pruugi olla suurepärane ninuu nännu koer. Aga alati on ju ka erandeid ;)
Ta on alati sinuga, oled kurb on sinuga..
Oled õnnelik on ta sinuga..
Oled üksijäetud teiste inimeste poolt siis tema on sinuga...
Jah ta on KOER!!:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Liiska » 30 Juul 2008 16:47

Ei noh, ma ei mõtlegi, et peaks olema ninnu-nännu koer, aga nende ja päris raskete koerte vahele jäävad ju ka veel mõned variandid. Noh, et kui võtta kõige keerulisemad tõud ja ninnu-nännu tõud, siis kuhupoole sel skaalal Chesapeake jääb?

Ta pole mul küll ainuke tulevikuvariant, üks teine ja kindlasti jälle rohkem ninnu-nännu on tegelikult vist isegi südamelähedasem hetkel, aga eks paistab, kuidas läheb :)
Esimeseks koeraks pidin ju ka alguses võtma hoopis vana-inglase ja tuli kuldne, seega ei tea kunagi.

Unistuste Prints,Täitsa Täpp,Rica-plika
Kasutaja avatar

PostitusPostitas marilin » 30 Juul 2008 19:01

Enamuste tõugude nn lühikirjeldused on sellised ideaal-koera omad, et suurem osa koeri sobib kõigile jne. Varjupooltest peavad kasvatajad rääkima, aga kui inimene korraliku kasvataja juurde ei satugi...
koerad ei valeta

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 31 Juul 2008 10:46

Mulle on jäänud mulje, et chess on kusagil nende kõige leebemate ja kõige kangemate vahel. Ilmselt kui võrrelda kuldsega, on tõesti teisest puust loom. Nii palju, kui mina olen lugenud nende kohta, on nad võõrastega pigem reserveeritud, valveinstinktiga ja domineerivama loomuga. Selle kõige juures võib chess ollagi rõõmsameelne ja intelligentne. Ma ütleks, et Liiska välja toodud lauset võib kasutada väga erinevate tõugude iseloomu kirjelduseks aga enne tõu võtmist tuleb nii või naa teha endale võimalikult täpselt selgeks, mida see täpselt selle tõu juures tähendab.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Liiska » 31 Juul 2008 11:02

Kardan jah, et kui ta ikka kuldsest kaugemale kipub jääma, siis ta ei ole päris see koer, kes mul peaks olema. Mitte, et mulle ainult kuldselaadsed sobiks ja meeldiks, aga valveinstinkt on see, mis mu natuke pelglikuks muudab. Mulle meeldivad ikka pigem sellised "oi-kui-tore-et-sa-tulla-said!"-koerad ja siis sellised rahulik-uimased karud. Või noh, mulle väga meeldivad igasugu valvekoera tüüpi loomad ka, aga ma pole endas kindel, et nende kasvatamisega hakkama saan. Aga samas ma muidugi ei välista, et kunagi, kui kogemust rohkem, ma mõne sellise ikka koju julgen tuua.

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline