Millega toidate oma kuldseid?

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Millega toidate oma kuldseid?

PostitusPostitas katleen » 08 Dets 2004 17:18

Lihtsalt uudishimust ja tuttava palvel: Millega te toidate oma kuldseid? Soovitage palun.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas xmariax » 08 Dets 2004 19:02

Kuivtoitudest Hill's ja Virbac. Iga päev juurde toorest maksa või kala (eelnevalt külmutatud) ja putru kõiksuguste vajalike komponentidega.

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 08 Dets 2004 22:17

Hetkel Ainult spetsificut ija juurde juurvilju(kapsast, porgandit jne).
Viimati muutis Triin & Bella, 28 Aug 2005 16:15, muudetud 1 kord kokku.

Kurgiface & Ilus Loom
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aet » 08 Dets 2004 22:34

Nutra Nuggets/Diamond, juurde keefirit, keedetud kala, vahest liha või putru. Kuidas kunagi. Parematel päevadel on meie tagant frikadelli suppi saanud. ;)
"Puppy flats look like baby spiders!" -Riitta Liisa Lehtonen

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rebane » 08 Dets 2004 23:01

aet - ära kana unusta! või läks see siledale ;)
[img:35:31]http://www.koertekoda.ee/kirke/yksikud/fuchs.gif[/img]

Kurgiface & Ilus Loom
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aet » 08 Dets 2004 23:10

rebane kirjutas:aet - ära kana unusta! või läks see siledale ;)

Koos guljassiga, jep. :irw:
"Puppy flats look like baby spiders!" -Riitta Liisa Lehtonen

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 11 Dets 2004 22:52

Mina olen vahetamise pooldaja, et mitte seedimist liiga õrnaks ajada. Kuivtoitudest on saanud Bozita Roburit, Kronchi, Premuimi, Nutra Nuggetsit, sekka ka muid. Kodutoit on riisi-, tatr- vm tangupuder loomalihaga, vahel konservi. Piim, keefir, jogurt. Õunu sööme kahekesi :) Muud puuvilja saab ka, juurikatest ei hooli.
Sõnaga - saab kõike.
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Külaline

PostitusPostitas Külaline » 13 Dets 2004 14:00

Mina jälle ei ole eriline vahelduse fänn - kuna koer on minu juurde jõudmisest saadik elanud peamiselt ühe tootja toidul ning siiani on temaga kõik hästi - tervis korras, karv läigib, ei nahaprobleeme, siis pole asja ees teist taga hakanud oma koera peal loomkatseid korraldama. Juurde krõbistame närimiskonte, vahel ka harilikke tooreid veisekonte. Teinekord maksa või liha, õuna, porgandit. Üksvahe oli s*tasöömine probleemiks, siis tegime igal õhtul ananassiga porgandisalatit - pool koerale, teine omale. Vahel keedan ka yrjola putru omade variatsioonidega ja saab ka kodutoitu, seda mis isegi söön.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 13 Dets 2004 14:23

Kas porgand karva värvi ei muuda?
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

Heili log-ta

PostitusPostitas Heili log-ta » 13 Dets 2004 15:32

Minu vaheldusrikkuse pooldamisel on praktiline põhjus. Kuna ma liigun palju, ka väljaspool Eestit, ja ilma autota, siis ei saa ma lubada endale ega koerale luksust, et sööb ainult ühte asja - sest seda ei pruugi seal saada olla ja minu seljaskandmise võimekus on piiratud.
Ei ole kuulnud, et porgand värvi muudaks, kunagi ammu väideti, et merikapsas süvendab ja tugevdab naha- ja karvapigmenti, aga ega see ka valgest koerast musta tee :)

Külaline

PostitusPostitas Külaline » 13 Dets 2004 15:53

Niivõrd, kuivõrd võib porgand määrida roosakaks valge karva suu ümbert, isegi köögikombaini valged osad värvuvad roosakaks porgandit riivides. Ent ma ei usu, et koera organism suudaks porgandi punast niipalju omastada, et värvi muutma hakkaks.

Seda enam, et kuldse värvi elavdamiseks on Grau loodustoodete sarjas isegi porgandijahu saadaval. Aga tõepoolest - ei sellest muutu porgandikarvaliseks ei valge ega must koer.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas maris » 13 Dets 2004 15:58

Pesas oli mõni aeg tagasi juttu landsust, kes selja pealt roosatama hakkas. Põhjuseks ei muu, kui toores porgand, mida ta süüa armastas.
Koer autos? Meil ka! Sakste koerad sõidavad turvaliselt Variocage puuris.

White'n Black
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Trips » 13 Dets 2004 16:09

maris kirjutas:Pesas oli mõni aeg tagasi juttu landsust, kes selja pealt roosatama hakkas. Põhjuseks ei muu, kui toores porgand, mida ta süüa armastas.

ma lugesin esmalt , et roostetatama hakkas :lol: .....
aga jah, nüüd on poisil porgandit menüüs vähem ja selg on ilus valge.
Koer - Inimlikud voorused ilma inimlike pahedeta. (Lord Byron)
www.landseer.ee

Heili log-ta

PostitusPostitas Heili log-ta » 13 Dets 2004 18:25

Siis peab vist seda lumivalgekestele soovitama, kes kuldsemat tooni tahavad - et pistku porgandit!

Külaline

PostitusPostitas Külaline » 14 Dets 2004 09:10

Seda on ju ka soovitatud, st on olemas vastavaid looduslikke tooteid - sisuliselt porgandijahu - mida antakse kollase-oranžika pigmendi elavdamiseks - nt Graul on selline asi täitsa pakkuda.

Ega mu ütlus, et oma koeraga loomkatseid teha ei taha, polnud sugugi mõeldud pahasti, sry, kui tundus nii. Lihtsalt olen kuulnud kuldsete allergiatest ja nahaprobleemidest ning mulle tundub, et kui oled leidnud sobiva toidu, siis võimalusel on õige selle juurde jääda. Mis muidugi ei tähenda, et mõni teine ei toimeta muu printsiibi kohaselt ja tal on täielik õigus seda teha!

Ilmselt mu koer ei ole allergiline, sest kodutoitu saab ta vahel ca veerandi päevatoidust, mõni päev isegi rohkem - ja kõike sööb - liha, kala, juur- ja puuviljugi. Ainus, mida ta ei taha, on makra ja mandariinid :)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 14 Dets 2004 18:07

Minu oma ei hooli kapsast ja porgandist, kuid puuvilja sööme küll kahekesi.
Ei, ega ma solvunudki :) , lihtsalt selgitasin miks ma 'kõigesöömist' nii koera kui enda puhul harrastan. Hirmus raske on elada, kui oled väga valiv. Ma olen valiv kutsika algkodu suhtes :)

Bengalie

PostitusPostitas Bengalie » 17 Mai 2005 17:01

Alguses toitsime oma kuldset igasuguste eritoitudega mis apteegist saadaval, nüüd aga oleme Darlingu peale läinud, karv on sama läikiv ja koer rõõmus nagu alati!

PostitusPostitas monica » 18 Mai 2005 00:58

Eelistan anda kuivtoitu, kuna ma ei usu, et suudan ise kõiki koera heaoluks vajalikke komponente kokku segada. Aegajalt tundub mulle et minu koerad söövad tasakaalustatumalt ja teaduslikult põhjendatumalt kui ma ise :)
Olen katsetanud päris mitmete kuivtoitudega, aga läks aega kuni ledsin selle õige ja olen tulemustega tõeliselt rahul.
Ei hakka siin ühelegi margile reklaami tegema, aga pärat üpris põhjalikku toitude koostiste alast uurimistööd olen valinud sellise kuivtoidu:
- põhikomponent on 100% puhas lihafilee (vesi eemaldatud, enamasti sisaldab nn 100% liha siiski ca30% vett)
- rasvhapped omega 3:6
- piimhappebakterid
- merevetikaekstrakt
- juurviljad, marjad, köögiviljad
- biotiin
- glükosamiin
- vitamiinid, mineraalid
- ilma kunstlike maitse- ja värvaineteta, komponendid ei sisalda hormoone ega antibiootikume, sojat, rupskeid ega muud sodi, mida sageli lemmikloomatoitudesse sisse suratakse

PostitusPostitas Kuldne » 07 Dets 2005 10:41

Kas kellelgi on kogemusi ka sellise firma nagu Bosch toidust ?
Kaalun seda proovida ,aga pole mingit arutelu konkreetse firma toodete kohta lugenud.
Kuldses kehas kuldne hing

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siil200 » 05 Juun 2006 14:16

ammune postitus küll, kuid näiteks minu kuldse retriiveri kutsikal hakkas peale selle Boschi toidu söömist põis alt vedama. ta lihtsalt sirtsutas igale poole, käisime arsti juures ja tuli välja et talle see toit ei sobi. nii me pidimegi toitu vahetama. aga see on suhteline asi, täitsa oleneb koerast ning erinevaid toite tulebki proovida, et mis ei sobi ja mis on koerale kõige parem.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 05 Juun 2006 19:09

Porgandisse kui karvavärvimuutjasse usku pole- küll ta aga (keedetult) võib muidu kasulik juurikas ollla....karvavärvus vist rohkem kaasasündinud geenivärk- ja vanusega see üldjuhul kuldsel tumeneb veidi.
minu kuldsed söövad ja noorem generatsioon on kasvanud BRIT-i peal- eriti hea tagasiside teistelt ja omasid nähes on lammas-riis sortimendilt- junkad kenad ja seedimine tip-top, ka Large breed on hea suured graanulid- närida vaja ju.....
Juurde käib kuivtoidule munakollane, lihasaadused(1-2 korda nädalas) - magu- Tartust saab Sõbra keskusest Rain hulgifirma söögipoest- kenasti kaalutud pakid. siis veel vahedega Kronch lõheõli , SA37 jne kuurid ......"Biojogurti-hommikud" on meil kaa :)
tuttava arsti soovitusel tugevdavat ka koera üldfüüsisit AB bakterite saamine.

PostitusPostitas Kuldne » 06 Juun 2006 13:01

Väikse lisana olgu öeldud,et proovisime Bosch toidu ära kah. Saime kaasavaraks toiduallergia ja lööbe.Nüüdseks kõik taas korras.Jääme elu lõpuni Hill`sile tänulikuks ja truuks. Aga rõhutan siiski,et kõik on nii individuaalne...Edu kõigile oma margi leidmisel :walk:
Kuldses kehas kuldne hing

ja tigedik ossu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas pahurik » 06 Juun 2006 13:50

Kuldne kirjutas:Väikse lisana olgu öeldud,et proovisime Bosch toidu ära kah. Saime kaasavaraks toiduallergia ja lööbe.

Paraku ei sobi kõik toidud kõigile, tihti on isegi ühe firma erineva koostisega toitude suured vahed, sest kellel on allergia ühe, kellel teise liha vastu...seega tuleb kasutada just antud tõule sobiva koostisega ja rasva ja valgusisaldusega toitu :D Teine viga, mis tihti tehakse, et ei lasta koeral rahulikult teisele toidule üle minna, vaid tehakse seda päevapealt, samuti on tihti nii, et koer on eluaeg ainult ühe koostisega toitu söönud ja ei suudagi enam toitu vahetada. Kolmandaks antakse kuivtoidule tihti juurde kodutoitu ja igasugu nämmasi ja kõike, mis laualt pudeneb ja lõppresultaadiks on ettearvamatud tulemused.
Seega nagu eespool juba õeldi, edu omale õige toidu leidmisel :D

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 13 Juun 2006 23:13

Meie peps sööb Acana large breed kuivtoitu, ja hommikuti liha/maksa juurde. Hillsid, Royal Caninid, jne on ära põlatud, aga Acana läheb ilusasti.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas tarmotikk » 21 Okt 2006 11:41

Meie kuldne sööb ainult ühte kuivtoidu,juurde anname seda mida enda söögist üle jääb ja vahel saab kondi ka ikka.Loll küsimus aga kas neile peab andma mineig asju kuivtoidule juurde ka või sobib ainult kuivtoit ka? :oops:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 21 Okt 2006 11:51

tarmotikk kirjutas: kas neile peab andma mineig asju kuivtoidule juurde ka või sobib ainult kuivtoit ka?

KUi koer kasvab normaalselt ja mingeid kasvuhäireid vms sellist (nt lonkamine, käppade viltuvajumine vms), siispiisab kuivtoidust. Kui tekib mingi kõrvalekalle, siis tähendab see seda, et koer ei saa kuivtoidust kõike vajalikku kätte ja sel juhul tuleb lisa anda. Mida konkreetselt, sõltub häirest/kõrvalekaldest.

PostitusPostitas Cammi » 31 Okt 2006 14:17

minu koera lemmikkrõbinad on Brasa Extra krõbinad ja tavalisi poekrõbinaid ta ei puutugi. :irw: Ja siis meeldivad talle kondid, pasteete krõbinate peal, ja kodujuust ja veel igast muud. Värsket ta ei söö. :P

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 02 Nov 2006 12:24

Kuivtoit ja kodutoit koos :P

PostitusPostitas irisbert » 02 Nov 2006 14:42

Meil samuti kuivtoit ja kodutoit vahetevahel ka toores liha.

PostitusPostitas Matu&Bona » 18 Apr 2007 21:15

Meil specific hommikul, lõunal kuninglik veise hakkliha kodujuustu ja juurviljadega ning õhtul taas specific!
Matu&Bona

Ro toit

PostitusPostitas Nelikassi » 17 Apr 2008 15:24

Kaerahelbepuder, segatuna e-kennelist tellitud Oib Cani või Royali krõbinatega ja natuke koerakonservi.
Parimat

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tom Bombadil » 17 Apr 2008 16:30

Virbac vet complex, juurde vahel konserve ja erinevat kodust kraami.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Liiska » 16 Juun 2008 22:07

VÄGA täpselt siia teemasse ei lähe, kuid siiski: millega oma üle pooleaastaseid kutsikaid toidate, kas endiselt kutsikale mõeldud krõbinatega või täiskasvanu omadega juba?
Täna toiduvarusid täiendamas käies kuulsin, et pidi olema trend, et ei oodata enam koera 1. eluaastani, vaid hakatakse varem täiskasvanute toitu andma.
Kuidas teil?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 17 Juun 2008 16:24

Liiska kirjutas:VÄGA täpselt siia teemasse ei lähe, kuid siiski: millega oma üle pooleaastaseid kutsikaid toidate, kas endiselt kutsikale mõeldud krõbinatega või täiskasvanu omadega juba?
Täna toiduvarusid täiendamas käies kuulsin, et pidi olema trend, et ei oodata enam koera 1. eluaastani, vaid hakatakse varem täiskasvanute toitu andma.
Kuidas teil?

Mina andsin/annaksin samuti alates 6.kuust täiskasvanutoitu (mitte kutsika ega juuniori), ajal kui koera kasv on kiire.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ariel » 23 Juun 2008 22:26

On ka selle trendi jatk: anda parast aastat kuni kaheni juuniortoitu. Sageli kipub peale aastat kaal langema ja samas on veel kasvuaega (kypsemist) kyllalt. Aga koik soltub ka tyybist.

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 24 Juun 2008 19:59

Liiska kirjutas:VÄGA täpselt siia teemasse ei lähe, kuid siiski: millega oma üle pooleaastaseid kutsikaid toidate, kas endiselt kutsikale mõeldud krõbinatega või täiskasvanu omadega juba?
Kuidas teil?

Sellistele küsimustele peaks kasvataja vastama, kui ta just mitte gasvataja pole.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 24 Juun 2008 20:59

Triin & Bella kirjutas: Sellistele küsimustele peaks kasvataja vastama, kui ta just mitte gasvataja pole.

Tean, et kasvatajal on esimene pesakond, siis on ikka hea, et küsitakse nõu ka teistelt?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Clarence » 24 Juun 2008 22:08

Kuidas teil?

.. ja mis sellise "trendi" põhjenduseks oli??
Sa vastutad kõige selle eest, mida Sa taltsutanud oled!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ariel » 25 Juun 2008 09:38

Taiskasvanu toidu andmine kutsikale olevat pohjendatud sellega, et aeglustada kiiresti kasvavate koerte kasvu ja sellega hoiduda kasvuraskusi. Kui pohjendatud see on, ei oska kommenteerida. Vet arstide arvamnus on see, et need protsentide vahend on nii vaiksed (ja eri firmadel on vaga suured koikumised), et vaevalt manguvad rolli. Kuid usk on.
Ja tagasiminek juuniortoidule on samal pohjendusel: parast aastat on kasv nagunii aeglasem ja siis on sageli vaja massi koguda.
Ma pigem uuriksin toitude koostisi, mitte ei vaataks, kas juunior voi adult. Ja vaataksin koera ka. Iga organism on individuallne ning vajadused koiguvad suuresti.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Liiska » 26 Juun 2008 00:14

Heheh, mu kasvataja on väga asjalik ja iga murega pöördun ma alati kõigepealt tema poole, aga hoolimata paljude koerapidajate seas levivast arvamusest, et iga koeraomanik peaks oma murega just ja ainult kasvataja poole pöörduma, leian mina, et laiemalt maad kuulata ei võta küll kellelelgi kunagi tükki küljest ära.
Need, kes leiavad, et ei pea käima lisaarvamusi küsimas, ei pea ju ometi vastama ja oma tarkusi jagama.
Samas olen tänulik neile, kes vastavad.

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 26 Juun 2008 00:21

Tore.
Lihtsalt tekkis küsimus.
Muide, internetis on sellekohast infot ikka väga palju. Lihtsalt võiks ise ka natuke vaeva näha.
Alates 6 elukuust minnakse üldjuhul täiskasvanute toidu peale üle.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Liiska » 26 Juun 2008 00:27

Ma ei oodanud otseselt vastust, et Liiska, sina oma koeraga tee nüüd nii või naa. Ma pidasingi rohkem silmas nagu väiksemat sorti arutelu tekitamist või õhutasin inimesi oma kogemustest rääkima, et kuidas keegi teinud. Meie penil veel pooleaastaseks saamiseni kolm nädalat, aga mõelda ju veel maa ja meri 8)

ja tigedik ossu
Kasutaja avatar

PostitusPostitas pahurik » 26 Juun 2008 00:32

Triin & Bella kirjutas:Tore.
Lihtsalt tekkis küsimus.
Muide, internetis on sellekohast infot ikka väga palju. Lihtsalt võiks ise ka natuke vaeva näha.
Alates 6 elukuust minnakse üldjuhul täiskasvanute toidu peale üle.

nii ja ehk annaks ka lingi vastavale uuringule? Üldjuhul on küll ikka natuke meelevaldne väide :roll:

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 26 Juun 2008 01:08

Mina ikka lähtun sellest, mida kasvataja on soovitanud + vet arstid.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 26 Juun 2008 06:41

Ilmselt on asi iga koera puhul jah erinev. Ruudi hakkas pubekana väga kosuma, siis soovitati anda väiksema proteiiniprotsendiga toitu. Nüüd on ta pigem kõhnapoolne (liikuva loomuga nagu ta on) ja pirtsakas sööja. Ega nimetuses ei ole ju asi vaid toidu koostises ja selle sobivuses konkreetsele koerale. Ei saa ju öelda et pruun sobib ja punane mitte, ikka kuidas kellelegi

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ilrek » 17 Sept 2008 16:20

Mul on selline küsimus, et nagu näha kõik annavad oma koertele mingeid kalleid ja kvalikteetseid toite(nime järgi tundub kallis), aga kas muidu ei teeks neile mingi tavaline odav pedigree(valesti kirjutatud vist)või muud sellised tüüpi toidud midagi ?

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 17 Sept 2008 16:41

Teevad küll kahju, kui ise ei oleks näinud, ei usuks ka. Olin veel päris rumal kaasaegsete kuivtoitude osas kui meile njuufa tuli. Arvasin ka et poes on ju see Pedigree päris kallis ja jutt ilus paki peal. Sai ostetud suur kott. Päris ruttu ruttu tuli koera selga paks kõõmakiht ja karvad läksid hallitordiliseks (muidu pruunid). Sügeles vist ka. Jätsin toidu ära, aga ei uskunud veel päriselt vaid pärast paranemist (ei mäleta enam, mis toitu edasi andsin, vist oli Eukanub või Pro Plan) proovisin paaril korral seda Pedigree kotti uuesti kasutada, reaktsioon oli selline, et lihtsam oli prügikasti saata. Kass jäi ka muide kohe päris haigeks poe kõige kallima kuivtoiduga, pärast ravimine oli ikka vaevaline.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 18 Sept 2008 11:23

Mul sama kogemus Pedigreega - mustast läikivast labradorist sai hall, lahtise ja kõõmase karvaga haisev lontu. Karv oli rikutud ja tuli oodata uut karvaajamist enen kui ilus karv (korraliku toidu abil) taastus.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ilrek » 18 Sept 2008 17:48

Issand , meie maa koerad söövad seda, aga mitte midagi pole viga, karv on ainult aastaringselt lahti . Peab vist teist toitu andma hakkama .

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 18 Sept 2008 21:41

Vahet ei olegi tihti aru saada enne, kui teist toitu saama hakkab, sest ei ole võrdlusmomenti. Mul oli buldog, kes oli saanud koguaeg Chappit ja burgeriputka jääke ega näinud üldse paha välja. Head toitu saama hakates muutus lausa koera värv- esmapilgul üsna ühtlasel tume koer muutus läikivmustaks selgete punaste triipudega ning valge rinnal hakkas lausa särama. Samuti meie Khris, kes ei ole kunagi suvalist toitu saanud, hakkas hiljuti saama Canidaed ega olekski uskunud, et ta võib NII pehme olla ja NII hea koheva karvaga olla. Samuti on Veeda karv enneolematult heas vormis Platinumi süües, kuid ei saa öelda, et ta oleks enne halba toitu saanud või väga niru välja näinud (kuigi on osade toitudega ka seda olnud). Taks on saanud väikesest peale parimat toitu, mida talle sobitanud oleme ja mittesobivusest annab märku ainult silmanurka kogunev rähm (mida ei ole väga palju, kuid õige toiduga ei ole üldse vana pühkida).

See, et koer ei ole kärnas ja vaevas ei tähenda veel, et toit on kvaliteetne. See tähendab, et koer on terve ja vastupidav. Aga mina ei taha oma koerte tervise peal katsetada, et kui palju ma kokku saan hoida enne, kui koer koost lagunema hakkab. Ka peale koera lahkumist ei pruugigi sa teada, et korralikku toitu saades oleks ta ehk veel kolm-neli aastat vastu pidanud.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Järgmine

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline