Ujumisest

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

Ujumisest

PostitusPostitas Kadri&Gucci » 05 Sept 2006 17:31

Praeguseks on juba ammu nii külm, et ise vette ei kipu :) Aga jalutamas käime siiski jõe ääres, kus hea ja rahulik. Gucci üritab igal korral kui mujale vaatan, vette hüpata. Kahju on teda keelata aga ma kardan, et äkki ta jääb haigeks, vesi on juba külm ju ... Mul esimene koer ning meil nüüd esimene sügisene ujumine, nii et varasemat kogemust ses küsimuses ei ole. Ehk jagate oma teadmisi-kogemusi

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 05 Sept 2006 17:48

Ikka võib! Kuldsed on ju jahikoerad, kes peavad lindu veest tooma. Nemad külma (praegu) küll karta ei tohiks :wink:

peast labrador
Kasutaja avatar

PostitusPostitas maarit » 05 Sept 2006 18:28

Me oleme juba loobunud koeri tagasi kutsumast ja nad käivad aasta läbi ujumas. Talvel peab lihtsalt "vesisaba" tekkimisega ettevaatlik olema, peab kindlasti laskma pärast palju joosta ja kuivatama sabajuure vajadusel.
Panen illustratsiooniks üles kaks pilti, tehtud 14. & 15. jaanuaril sel aastal... :irw:
Pilt
Pilt

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Arwen » 05 Sept 2006 20:21

Kus kohas Tallinnas käite oma koeri ujutamas? Ma ise käin Ellyga Männiku karjääris - hea rahulik, vähe rahvast, keegi ära ei aja, ümber mets kus saab pärast jalutada jne. Peale rannahooaja lõppu võiks vist ka juba ametlikes randades käia - aga seal jälle see jama et ei jaksa pulka nii kaugele visata et koer ka juba ujuma hakkaks ning ise jälle vette minna ei saa:P
http://www.hot.ee/ellykutsa [img:80:56]http://www.of-angelgoods.de/runpup.gif[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kadri&Gucci » 07 Sept 2006 13:27

Me käime ka teinekord Männikul aga enamasti pirita jõe ääres ja suvel ka kaberneeme ranna ühes rahulikumas nurgas :) Muidu pirital ja stroomil peaks ka mingi koerte rand olema. Ise asi kas oma koera sinna ka viia tahad :D aa ja harku järve ääres on need väikesed nn " kalamehekohad ", kus kõrkjaid pole ja selline väike liivalapp. Seal mürasime ka suvel. Aga selge, ma siis ei keela nii väga enam, las ujub :) Eks lasen pärast joosta ja kodus föönitame natsa ka :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katleen » 07 Sept 2006 13:47

Minu dobermannid ( ei ole jahikoerad) ujuvad iga päev Pirita jões. Mifi vastavalt oma soovile. Ja kavatseme seda jätkata vähemalt kuni õhutemperatuur on üle +10. Nagu iga aasta.
I might be cruel heartless BITCH... but at least I'm GOOD at it!

PostitusPostitas ninasaba » 07 Sept 2006 16:55

Mu dobermannilaadse karvaga koer ujub ka talvel jäätükkide vahel. See on jahikoerale väga hea omadus, et ta vett ega ka (jää)külma vett ei karda, ei ole mina oma keelanud. Küll aga vaatan pärast ujumist, et koer palju liiguks, auto ajan talvel kuumaks ja muidugi lükkan rätikuga üle, kui koeral tuleb peale veeskäimist paigal olla.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sanni » 08 Sept 2006 17:58

Meie käime ka talvel jääpankade vahel ujumas ja siiamaani pole midagi juhtunud, koer saab pärast umbes kilomeetri koju joosta ja siis kodus kuivatame ta veel üle.

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 11 Sept 2006 09:10

Blue on jäätükkide vahel suplemas käinud, nii jões, meres kui karjääris. Supleb jääminekust jää tulekuni, ja ei ole haigeks jäänud. Tal lausa sedasi olnud, et pealiskarv jääs.
Mina küll koera kinni ei hoiaks kui ta ujuda tahab.
Koerala kodanik.

PostitusPostitas Cammi » 09 Okt 2006 16:56

Meie käime küll oma koeraga Stroomi rannas ujumas, mis sellel viga on? Minu arust on seal just lahe, kuna on hea koos koeraga ujuda.

& Muud Loomad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas -Minna- » 09 Okt 2006 21:54

Cammi kirjutas:Meie käime küll oma koeraga Stroomi rannas ujumas, mis sellel viga on? Minu arust on seal just lahe, kuna on hea koos koeraga ujuda.

Kas sa räägid suvisest ajast , või käid sa praegu oktoobri kuus koeraga Stroomis ujumas ? :D Teema ongi just , et kas lasta külmade ilmadega koera ujuma .

Parandasin lause sisu .

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 09 Okt 2006 22:29

Vot, loll olen aga aru ei saa :hups: - mis ajast õige retriiver külma vett hakkas kartma?
* jättes siin välja koerad, kes lihtsalt pole harjutatud aastaringselt solberdama iga kraadiga nt. kutsikad, korteriloomad.

Vahel kevadel, suvel, sügisel, talvel ehk kui vesi just kõige soojem pole, saan kriitikat, et kas ma tahan oma koerast ilma jääda, kui sellises jäises (väljas 5-20 kraadi sooja) vees sunnin teda ujuma.

Solberdamine on pooleli jäänud vaid mõnel korral, kui temp oli nii madal, et kõik külmus kinni.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

& rõõmurullid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas päike » 10 Okt 2006 09:32

Triinu kirjutas:jättes siin välja koerad, kes lihtsalt pole harjutatud aastaringselt solberdama iga kraadiga nt. kutsikad, korteriloomad

Mul mõlemad loomad korteriloomad, ja ma ei saa kuidagi nõus olla, et sellest sõltuvalt nad külma (vett) kardaks. Lilleke, vaatamata oma veidi ebastandartsele välimisele, on siiski labradori retriiver.

Järjekordne müüt, et korterikoer kuidagi viletsam on? Minu arvates sõltub see vilets/mittevilets siiski sellest, kui palju (korteri)koeraga kuskil looduses liigutakse.
Koerala kodanik.

MMM-mõnus must mees
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu/Roki » 10 Okt 2006 10:48

Roki käib küll siiani väga hea meelega ujumas. Eelmine nädalavahetus käisime nii Stroomi rannas kui ka nt. Jägala jões ujutamas teda. Väga hea meelega läheb vette. Ka korteri koer :D
Olen, kes olen! Koer olen ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas xmariax » 10 Okt 2006 16:14

päike kirjutas:
Triinu kirjutas:jättes siin välja koerad, kes lihtsalt pole harjutatud aastaringselt solberdama iga kraadiga nt. kutsikad, korteriloomad

Mul mõlemad loomad korteriloomad, ja ma ei saa kuidagi nõus olla, et sellest sõltuvalt nad külma (vett) kardaks. Lilleke, vaatamata oma veidi ebastandartsele välimisele, on siiski labradori retriiver.

Järjekordne müüt, et korterikoer kuidagi viletsam on? Minu arvates sõltub see vilets/mittevilets siiski sellest, kui palju (korteri)koeraga kuskil looduses liigutakse.

Mul samuti kaks korterilooma, aga ujuvad vees igal võimalusel (ka südatalvel). Isegi kui kõik järved on jäätunud, on veel jões jääkuubikute vahel võimalik ujuda. Ja tervisega probleeme ei ole küll olnud, et oleks külmetanud või midagi. Eks nad "tunde järgi" käivad ujumas, aga mitte harvemini kui suvel, niiet nende jaoks küll vahet pole ;)
...kuigi tegu on nö. diivanikoertega.

kuldne süda, kuldne karv
Kasutaja avatar

PostitusPostitas chess » 23 Okt 2006 00:01

Sama siin. Kui ainult vette saaks, olgu siis suvi või talv. Endal paneb õlgu väristama, kui sell seal jäises vees ringi sumab. Omal selline nägu peas nagu ujuks Kariibi meres. Ja tegemist kah korterikoeraga. Ja üleüldse, mis vahe on korteri ja eramajakoeral. Kas eramajakoer on kogu aeg õues ja teeb trenni või, et tugevam olla :irw:

PostitusPostitas Cammi » 31 Okt 2006 14:28

To: Minna Ma käisin ikka suvel ujumas, aga teema on jah talvel ujumisest aga Kadri&Gucci kirjutas, et
Ise asi kas oma koera sinna ka viia tahad
Ja siis ma mõtlesingi, et mis Stroomi rannal viga on? :?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kadri&Gucci » 02 Nov 2006 14:43

Pirita ranna koha pealt oli minu kommentaar tingitud enda kogemustest. Pirital olid klaasikillud liiva sees maas, seega pidime sealt ära minema, ei julgenud lasta koeral joosta. Õudne koht minu arust. See osa kus inimesed ujumas käivad ... vabandust aga mina ei tahaks sinna kunagi ise ujuma minna. Nii must on ja konid, klaasikillud, kõikvõimalik. Stroomi koha pealt ma tõesti ei tea nii palju, kuna ausalt olles ei ole sinna viimase 5 aasta jooksul sattunud, aga olen kuulnud samalaadseid kommentaare. Loomulikult ei tohiks ma väita midagi mida ise ei tea, niiet Stroomi koha pealt võtan oma sõnad tagasi. Pirita kohta on mul oma arvamus ja see kergelt ei muutu. Võibolla kunagi hiljem :) Nii kaua käime edasi Laulasmaal ja Kaberneemes. Eriti meeldivad mulle kohad, kuhu autoga ligi ei pääse. Pead ikka jalutama 15 min kuni pool tunnikest. Siis kindel, et ei ole reostatud ning et me ei sega seal kedagi vees möllates :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 09 Veebr 2008 18:58

Võtaksin teema uuesti üles, kuid natukene teise külje pealt vaadatuna. Nimelt mind huvitaks, et kui keegi peaks võtma kutsika sügisel/talvel/kevadel, kui vesi on jahedam, siis kas kutsikas oma titekarvaga võib samamoodi jahedamas ujuda kui suur koer, või pigem tuleks oodata soojemaid aega/ titekarva vahetust? :hm:
Suur loomaarmastaja.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 09 Veebr 2008 22:15

Vissimuu kirjutas:Nimelt mind huvitaks, et kui keegi peaks võtma kutsika sügisel/talvel/kevadel, kui vesi on jahedam, siis kas kutsikas oma titekarvaga võib samamoodi jahedamas ujuda kui suur koer, või pigem tuleks oodata soojemaid aega/ titekarva vahetust? :hm:

Kui koer/kutsikas ise tahab väga vette minna, siis palun väga.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

PostitusPostitas Henrik88 » 10 Veebr 2008 12:33

Meil kodus oktoobrilaps. Detsembris olles kahekuune , käis ka poriloikudest kaarega mööda. Kuskil 3 kuuselt hakkas täitsa ükskõikselt lompidest läbi jalutama ja alates 3,5 kuuselt ei hoia mitte üks vägi teda veest enam eemal.

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 10 Veebr 2008 14:35

Triinu kirjutas:Kui koer/kutsikas ise tahab väga vette minna, siis palun väga.

Mul oli ka selline arvamus varem. Aga pärast seda, kui Destiny möllamast soojade lihastega kõhust saadik jaanuari kuus vette jooksis ja järgmine päev nagu halvatud jalgadega kangelt vaid kõndida sai (või noh, ei saanud), siis enam vette ei lase.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roosipille » 10 Veebr 2008 16:27

Vissimuu, oota ikka soojemat aega ja karvavahetust. Titt on ikka titt ja titekarv ei kuiva nii, nagu päris karv. Arvan, et päris tited ise vette ei kipugi, kui just ei meelita väga teda millegiga.
http://skylinedog.blogspot.com
Kes mõistab, et küllalt on küllalt, sellel ongi küllalt.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 10 Veebr 2008 17:33

rotten kirjutas:
Triinu kirjutas:Kui koer/kutsikas ise tahab väga vette minna, siis palun väga.

Mul oli ka selline arvamus varem. Aga pärast seda, kui Destiny möllamast soojade lihastega kõhust saadik jaanuari kuus vette jooksis ja järgmine päev nagu halvatud jalgadega kangelt vaid kõndida sai (või noh, ei saanud), siis enam vette ei lase.

Dobermannil ja (kuldsel, labradori) retriiveril on ka vahe sees - retriiveritel on soe aluskarv ning veekindle pealiskarv, kutsikatel just mitte nii hea kui täiskasvanud koertel.

Kutsikad üldiselt ei julge ise veel väga vette minna, nende tegevus piirdub vaid kaldas plätserdamisega :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gea » 10 Veebr 2008 18:13

Minu 4-kuune plätserdas täna merevees ja jooksis "kogemata" ka üleni vette, ent see teda ei morjendanud :wink:
Samas, ilmselt ma päris 2-kuusel titekarvas kutsikal end praegusel aastaajal üleni märjaks ei laseks teha.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 10 Veebr 2008 23:25

:angel: Gea, aga kus talv on ? Eestis küll mitte...

Dream Destiny
Kasutaja avatar

PostitusPostitas rotten » 11 Veebr 2008 00:10

Triinu kirjutas:Dobermannil ja (kuldsel, labradori) retriiveril on ka vahe sees - retriiveritel on soe aluskarv ning veekindle pealiskarv

No seda küll jah. Dobermannil pole üldse nagu miskit selle kõrval. :P

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gea » 11 Veebr 2008 12:55

Triinu, kust sa välja lugesid, et ma talvest rääkisin :P Aastaajast ikka :wink:

PostitusPostitas Nelikassi » 06 Mai 2008 21:45

Minu koer ei uju, varsti juba kahe aastane. LÄheb lihtsal kõhuni vette ja siis istub, nl võtab veevanne:)
Parimat

PostitusPostitas Henrik88 » 06 Mai 2008 22:46

Nelikassi kirjutas:Minu koer ei uju, varsti juba kahe aastane. LÄheb lihtsal kõhuni vette ja siis istub, nl võtab veevanne:)

Oota kui veel soojemaks läheb. saad ise vette küll siis koer ka järgi tuleb.
Vahest peab veidi suunama , võibolla on kutsikastpeastsügavasse vette visatud või midagi sarnast.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 07 Mai 2008 00:10

Nelikassi kirjutas:Minu koer ei uju, varsti juba kahe aastane. LÄheb lihtsal kõhuni vette ja siis istub, nl võtab veevanne:)

Äkki aitab teise koer nt. Chilli eeskuju ? :)

PostitusPostitas Nelikassi » 07 Mai 2008 09:14

Vast Chilli eeskujust oleks abi jah, sest mul maal naabritel ka kuldne, kes üldse vette ei lähe, aga minu koera eeskujul läks ka kõhuni, aga kui mina eelmine suvi ujusin, siis see ei aidanud, vaadati vaid suurte silmadega:P
Parimat

PostitusPostitas -Yetta- » 16 Mai 2008 23:43

Meil Yetta täpselt samamoodi, läheb ja sulistab vees. Kui vesi juba kõhualusest kõrgemale ulatud on häda majas. Siis joostakse veest välja.
: )

Kasutaja avatar

PostitusPostitas rhettie » 17 Mai 2008 08:55

Võin omast käest väikese soovituse anda: enamik retriivereid on nii tugeva toomisinstinktiga, et mingi mänguasja järel läheb läbi paksu ja vedela. Meie Laureniga oli just sama lugu: läheb kõhuääreni ja mitte rohkem. Varusime kannatust ja ühe hea loopimismänguasja, pildusime seda algul rannas, siis järjest kaugemale vette ja mingil hetkel kellelgi mänguhoos lihtsalt ununes, et vesi on paha-paha. Tegelikult ei kartnud ta mitte vett, vaid heli, mis kaasneb vette hüppamisega, st plumpsatust. Aga praegu ujub nagu koer, kui vabandate keelemängu.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 19 Mai 2008 11:01

Ujumistahtmatus on enesekindluse puudumine kellel õpitud kellel pärilik, kellel veel noorusest tingitud, kui on veel mõni halb kogemus seoses veega, mis on lisanud ebakindlust. (vette sundimine, viskamine, uppumine, kuhugi kinni jäämine)
Sulistada nö. jalgupidi meeldib reeglina kõigile. Mänguasi(dummy) on hea mõte küll, aga alguses tuleks visata seda madalas vees ja jälgida koera käitumist kas ta on häiritud veest või unustab selle olemasolu nähes dummyt- lemmiklelu vms... kui koer ei lähe tooma- tuleb teha seda ise. Tagant sundida ei tohi mingil juhul- siis saate kindlast nägema vaeva koera ujuma saamisega.
On ka koeri- kutsikaid, kes esimesel suvel ei uju meeledi aga järgmisel kevadel juba kahlavad jääkülmas vees.
Hea eeskuju on kindlalt ujuma minev koer, kellele võib visata ka dummyt- et noor koer veenduks vees olemise turvalisuses ja toreduses.
Sellega ei tohi minna liiale vaid nagu iga õpetus lõpetada ära siis kui on veel tore!
Enesekindluse ja usalduse vee suhtes peab siiski koer ise saama.
Teine võimalus on suvel minna koeraga koos vette ja ujuda kõrval, mõnda koera tuleb ka õpetada õieti ujuma, hoides kätt kõhu all.
Jalutuskäikudeks valida kohti kus on madalaid ojasid, karjääre, madalaid järvekaldaid, et koer harjuks veega kui igapäevarutiini kuuluva elemendiga.
Ei saa nõudagi, et elus kogenematu kutsikas teaks mis asi on vesi ja et seal peab veel ujuma:) Esimene kogemus on oluline- aga seegi on iseloomust kinni kui ruttu teie koer ebaõnnestumisi unustab ja julgeb uuesti minna. Iga retriiver peaks küll idee pärast vette minema- milleks ta aretatud ju ongi.

Jehuu

PostitusPostitas Nelikassi » 16 Juul 2008 20:58

Jehuu, mu kutsu ujub see aasta juba:) Käsime meres ja ta oli nii vahva ja tubli ja hakkas ka minu üle muretsema, tahtis jalast kinni hakata, kui sukeldusin:)
Parimat

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 22 Nov 2008 14:09

Me käime praegu, kui lumi on maas kergelt ujumas, kuigi oleme alles kümnekuune ju, kuid ei karda ta midagi. Vesi & ujumine on tema jaoks oluline, seega siis päeval veedame aega tunnike - kaks mere ääres, õhtul mõnikord jäime suplemistiirul ära ja siis lipsame metsa vahele tuulduma. :)

ja murdja-chihuahuad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Senssi » 23 Nov 2008 16:36

Nellyle lemmikkeskkond on vesi, olgu see siis poriloik, vann või looduslik veekogu :irw: . Tavaliselt kahlab ta kohe suure rõõmuga vette ja ajab lõuad ka veel laiali ja püüab sedasi vett. Stromkal on nii madal seal kus meie käime, et ma ei jaksa mänguasja nii kaugele visata ja ta niisama sumpab seda ära tooma, kuigi märjaks saab üleni. Maal aga läheb jõkke ja seal on kohe sügav, seal ujub kenasti :).
Vette läks ta suvise kutsikana kohe kui süstid lubasid õue minna. Ujuma ei pidanud ka meelitama, ise kohe läks ja hetkel 8-kuusena ujub ka praeguse ilmadega. Pärast ujumist jookseme auto juurde ja kuivatan kohe rätikuga ära, autosse ja koju kuivama.
Kõigest üks väike koeranässakas...Ja ikkagi oled sa kõige parem ja toredam sõber, kes inimesel olla saab. (Margot Thomson)
http://www.sweetchihua.com

ja kuldne leedi Bianca

PostitusPostitas triin5005 » 24 Nov 2008 14:21

Minu neljakuune (ja veidi pealegi) jumaldab samuti merd, ka praegusel ajal läheks ta sinna suplema kuid oleme piirdunud käppade vettekastmisega. Ei teagi kohe kas nii noorele võib seda lubada? :hm:

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline