paberiteta retriiveritest

- populaarsed ja mitte nii populaarsed

PostitusPostitas irisbert » 24 Juul 2007 19:05

Imelik miks siis kasvatajat pole sellest teavitatud ,et soovitakse koerast loobuda :?: :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 24 Juul 2007 19:46

K(g)asvatajal oli eelmine aasta 49 kutsikat ja alates 2001 aastast 227 kutsikat. Seega pole vist eriti mõtet loota, et teda see huvitab.
"Norfolks are like peanuts - it's hard to have just one." Joan R. Read

PostitusPostitas irisbert » 24 Juul 2007 21:59

Siis on see kutsika omanik, kes seda koera müüb küll vist õnnetu.Omale küll ei sooviks sellist kasvatajat keda ei huvita tema kutsikate käekäik. :roll:

PostitusPostitas siimline » 24 Juul 2007 22:12

Kes teist kindlalt teab, et antud kasvatajat ei huvita tema kutsika kaekaik kas keegi on raakinud kasvatajaga??

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 25 Juul 2007 12:47

...või omanik ei tea, et ta võiks esmalt kasvataja poole pöörduda ?

Vahel olen saanud kirju inimestelt, kes soovivad oma (labradori) retriiverist loobuda ning neile on tihti uudiseks, et kasvataja peaks olema esimene, kellel kutsikat pakkuda või abi küsida.

RD kennelist on küll palju kutsikaid tulnud, aga päris suure osa moodustavad seal ka need pesad, kes on lihtsalt registreeritud selle kenneli alla, et oleks kennelnimi. Sama meetodit kasutavad ilmselt veel teisedki kasvatajad, kes oma kasvandike, tuttavate koerte pesakonnad oma kenneli alla regsitreerivad.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 25 Juul 2007 12:58

No lugege siis selle sama teema eelmiselt lehelt Heili ja Arieli postitusi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 09 Apr 2008 18:07

Lihtsalt hoiatuseks:

Taas paberiteta pesakond SOOVis

PostitusPostitas Nelikassi » 16 Apr 2008 13:24

Minul on ka paberiteta. Aga muidu kuldne mis kuldne:P Kuigi peaaegu siuke valge, hihiii. Ta on niii kallis ja armas mulle.
Parimat

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 16 Apr 2008 13:48

Nelikassi kirjutas:Minul on ka paberiteta. Aga muidu kuldne mis kuldne:P Kuigi peaaegu siuke valge, hihiii. Ta on niii kallis ja armas mulle.

Kellelt Sa ostsid oma kalli armsa valge kuldse? Kas emmest-issist ka midagi teada anti, et miks siis paberiteta?

lömmnägudega admin
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Kirke » 16 Apr 2008 13:54

Ja meil käis täna varjukas üks 1,1 aastane isane paberiteta must labra (ikka väga labra nägu), ostetud Saaremaalt 5000 krooniga.
Igal koeral peab olema kodu - aga igal kodul ei pea olema koera.

PostitusPostitas M&M » 16 Apr 2008 14:37

Mina nägin täna Tartus vana kaubamaja ees oleva bussipaviljoni küljes silti et müüa 2 aastane emane labrador ja siis oli telefini nr ja kõik. Musta markeriga veel kirjutatud...
koerad on võrratud :)

& santlaager
Kasutaja avatar

PostitusPostitas vaoni » 16 Apr 2008 14:46

Njah. Ühe minu endise naabri sõbrannal, vene rahvusest naisel on väidetavalt labrador. Ja emane. Ja otse loomulikult on vaja kutsikaid. Ja otse loomulikult paberiteta, sest ema on "puhast tõugu, ainult valge laik on rinna peal ja sellepärast tal pole pabereid". Kahjuks ei suutnud mina oma naabrit veenda, et labrador peaks olema ühevärviline ja milleks neid segaverelisi juurde toota.
“Ta ei ole tark koer. Tagaajamine tema moodi tähendab jänesele igavest elu ja kassile tohutu head nalja.” (E.W. Lucas)

PostitusPostitas Nelikassi » 16 Apr 2008 16:10

Aino kirjutas:
Nelikassi kirjutas:Minul on ka paberiteta. Aga muidu kuldne mis kuldne:P Kuigi peaaegu siuke valge, hihiii. Ta on niii kallis ja armas mulle.

Kellelt Sa ostsid oma kalli armsa valge kuldse? Kas emmest-issist ka midagi teada anti, et miks siis paberiteta?

Tean seda inimest, kellelt ostsin, aga koer oli siis juba 6 kuune, püüdisn saada teavet, kellelt tema sai, aga see oli ka siuke hämane vastus kahjuks. (Tallinna lähedalt) Kuna mul endal kasuvanemad, siis koera saatus on sama enam-vähem. Et segased lood meiega. Nüüd on koer 1,9 aastane, kastreeritud, kenasti vormis, jookseb palju, ei ole paks. Kuulekas ja nunnuke. Kui on veel küsimusi, vastan.
Parimat

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 16 Apr 2008 16:15

Ega ma paha pärast, lihtsalt tahtsin teada, kes meie tõus paberiteta kutsikaid toodab ja miks :angel: Edu teile!

Eh

PostitusPostitas Nelikassi » 16 Apr 2008 20:47

Mina ei olegi pahane ega puudutatud, et seda küsiti, see on loomulik, et huvi tuntakse ja ma tahaks ka ise teada tegelikult, kes on minu koera vanemad ja kust ta pärit on, aga ei hargne kuskilt midagi. Mina ostsin ta 3000 eest.
Parimat

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 19 Apr 2008 20:44

Minu arust on küll 3000.- teise ringi paberiteta koera eest liiga palju. Krantse saab ka tasuta.
Suur loomaarmastaja.

Nojah

PostitusPostitas Nelikassi » 19 Apr 2008 21:03

Nojah, aga ta on välimuselt täitsa tipp topp nagu peab ja see 3000 12000 kõrval on suur vahe. Kui see 3000 inimese õnnelikuks tegi, mis siis?
Parimat

ja bokserid
Kasutaja avatar

Re: Nojah

PostitusPostitas Tamara » 20 Apr 2008 08:09

Nelikassi kirjutas:Nojah, aga ta on välimuselt täitsa tipp topp nagu peab ja see 3000 12000 kõrval on suur vahe. Kui see 3000 inimese õnnelikuks tegi, mis siis?

See mis hinnaga keegi ostab endale koera-ei peaks kellegi asi olema!! :evil:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas polosport » 20 Apr 2008 10:04

Tamara kirjutas:See mis hinnaga keegi ostab endale koera-ei peaks kellegi asi olema!! :evil:

Lihtsalt jube kahju on nendest "ohvritest", kes teadmatusest või rumalusest ostavad kalli raha eest odava koera. Mina tean palju näiteid tuua puudlite kohta - tõuühingusse helistavad õnnetud omanikud, kelle kallis "tõukoer" on osutunud teadmata tõugu krantsiks.
Üks hea näide oli selline, mis ka kohaliku ajalehe tähelepanu pälvis Järvamaal - kus vahendaja müüs 18 000 eek eest krantsiks osutunud puudli... iroonia on just selles, et tõuühing oma kodulehel reklaamib ja soovitab kutsikaid (uuritud vanemad, näitusehinded, jne) umbes 8000 eek eest!!!

Oh, kindlasti on iga oma tõu käekäigust hooliv kasvataja / tõuühing selle "võitluse" läbi käinud. Emotsioonid tuleb läbi elada ja siis edasi muud aitagi kui teavitamine, teavitamine, teavitamine... kahjuks... nii kaua kui on tahtjaid on ka pakkujaid...

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 20 Apr 2008 10:17

polosport kirjutas:

Lihtsalt jube kahju on nendest "ohvritest", kes teadmatusest või rumalusest ostavad kalli raha eest odava koera.

...

No kuulge-inimesed ennast ohvriteks ei pea ju....see oli nende valik!Praegult minu sõbranna müüs sakslasi-kõige rohkem oli helistajatest soovijaid ilma paberiteta kutsikaid saada!! Isegi 5000 eest!Kas ka ohvriid??

PostitusPostitas Nelikassi » 20 Apr 2008 10:36

Mina ka end ohvriks ei pea, olen oma koera üle väga õnnelik. Ja kes ütleb, et miks ma peaksin ka paberiteta koera saama niisama? Inimene oli teda enda juures kasvatanud juba 4 kuud ja ma sain puhtust hoidva ja mõningaid käsklusi tundva koera. See on ikka inimese enda valik, palju ta saab, tahab, suudab raha välja käia. Olge rõõmsad, ilusat kevadet!
Parimat

Kasutaja avatar

PostitusPostitas polosport » 20 Apr 2008 11:22

Nelikassi kirjutas:Mina ka end ohvriks ei pea... See on ikka inimese enda valik, palju ta saab, tahab, suudab raha välja käia. Olge rõõmsad, ilusat kevadet!

Kes on rahul ja rõõmsad - palju õnne! Nende üle ainult hea meel. Kirjutasin neist, kes arvavad pärast, et said petetud... :wink:

PostitusPostitas Cammi » 20 Apr 2008 12:09

Me ostsime ka algul paberiteta retriiveri (maksis 5000.-), kuid pidime ta varsti magama panema, kuna ta tagajalad polnud keha külge kasvanud (mis selle haiguse nimi oli, ma ei mäleta, midagi d - tähega vist :D ). Peale seda otsustasime, et ostame ikka paberitega, siis on kindlam.

& Karusnahad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Snowblind » 20 Apr 2008 12:36

Probleem ongi selles, et paberite puudumisel on ikka ja alati mingi põhjus ja vaevalt on selleks müüa rahapõlgus. Kusjuures ka tõupaberitega kutsikaid võib 3000 krooniga müüa, kui tõesti raha võtmine inimese jaoks vastumeelne on. Aga probleeme võib tekkida koera tõuomase välimuse või isegi tõulisusega, võibolla ei taha "kasvataja" trahvi maksta selle eest, et ta on kasutanud terviseprobleemiga koera või ei olegi uuringuid teostanud, mis võib lõppeda sellega, et nagu näiteks Cammil, ilmnes koeral düsplaasia või võib avalduda pärilik silmahäda. Samuti võib koeral olla iseloomuprobleeme, mis kergemal kujul ehk suuri komplikatsioone ei tekita, kuid raskemad häired võivad viia nii suurte probleemideni, et koer tuleb magama panna (koer kardab valimatult kõike ja kõiki, ründab lapsi või kõiki võõraid jne.).

Kui inimesel on juba see koer olemas, ma loodan väga, et kõik läheb hästi. Ausalt! Ma ei taha mõne aja pärast kellelegi nina peale visata, et näe, ise olid loll, nüüd kannata. Ka tõupaber ei anna garantiid, et koer on elu lõpuni terve ja viisakas, kuid see näitab, et kasvataja on andnud enda poolt kõik, et teha pärilike probleemide esinemise tõenäosus võimalikult väikseks. Tore, kui inimene on oma paberiteta koeraga rahul- ka mul oli mitmenda ringi paberiteta buldog, kes oli suurepärane koer ja kaaslane. Aga kui inimene tahab endale mingit tõugu koera, tuleks võtta ikkagi seda tõugu koer. Kui tahetakse lihtsalt neljajalgset sõpra, võiks võtta ausa krantsi.
If you´re not having fun, you´re not doing it right

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 20 Apr 2008 13:20

Ma saan aru nii, et Nelikassi koeraga on lugu teisiti. Ta sai endale nn teise ringi koera. Sellisel juhul sellel, kes ta 6 kuuselt ära andis (müüs) võisid isegi paberid olemas olla, aga ta ei andnud neid migil põhjusel edasi. Võimalik, et häbenes kasvatajat, et teda alt vedas. Ja raha? Eks ta üks kummaline inimene ikka oli, kui ei selgitanud midagi.
On erinev asi, kas pakud kodu koerale, kellest mingil põhjusel loobutakse või otsidki endale paberiteta tõukoera kutsikat.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Vissimuu » 20 Apr 2008 16:21

Ma nüüd ei mõelnudki, et iga koera eest maksta vale oleks, aga see oli minu arvamus antud kora kohta ja ma mitte ei mõelnudki pabereid nii väga, vaid rohkem seda teise ringi asja. Kuigi paberite puudumine võib miinuseks olla. Aga alati on hea meel, kui mittesoovitud koer omale ruttu hea pere leiab. :)
Suur loomaarmastaja.

PostitusPostitas Nelikassi » 04 Mai 2008 22:35

Seda, et ...ma mäletan oma koera eelmise perenaise suust veel sellist juttu, et tema ostis koera vist 6 tuhandega, või oli see 5, ma ei mäleta. Nii et ma ei tea, kas tal olid paberid, mida ta minu eest varjas...
Parimat

Nii

PostitusPostitas Nelikassi » 16 Juul 2008 17:37

Kuidas küll saaks teada, kust mu koer pärit on...eile nägin kuulutust lemmiku.ees et jälle 6 kuune emane kuldne otsib kodu. Täna huvi pärast helistasin, öeldi, et rogerwiekist pärit ja seal kodudukal on ka tõesti sama kuulutus nii et tollel on vast tõupaberid olemas. Aga samas see koer juba pea 7 kuune ja ikka küsitakse 9000.-, öeldi et tingida saab ka ja puur kaasa. Aga ta oli nii minu koera moodi....äkki kuskilt sealt ka minu koer pärit...
Parimat

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

Re: Nii

PostitusPostitas Lohelend » 16 Juul 2008 19:12

Nelikassi kirjutas:Aga samas see koer juba pea 7 kuune ja ikka küsitakse 9000.-, .
Jah, mina olen ka üllatunud, sellises vanuses peaks koera hind juba tõusnud olema. On näha munad/hambad/karvakasv ja kõik muud omadused aimatavad. Pealegi on tehtud ära suur töö koera sotsialiseerimise, toas puhtuse pidamise ning koolituse osas. Ka on koer saanud täisväärtuslikku toitu ja vaktsineerimisi ja ussirohtu. Ma olen tõesti selle odava hinna suhtes üllatunud. :vana:
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

Re: Nii

PostitusPostitas karvik » 16 Juul 2008 19:22

Lohelend kirjutas:
Nelikassi kirjutas:Aga samas see koer juba pea 7 kuune ja ikka küsitakse 9000.-, .
Jah, mina olen ka üllatunud, sellises vanuses peaks koera hind juba tõusnud olema. On näha munad/hambad/karvakasv ja kõik muud omadused aimatavad. Pealegi on tehtud ära suur töö koera sotsialiseerimise, toas puhtuse pidamise ning koolituse osas. Ka on koer saanud täisväärtuslikku toitu ja vaktsineerimisi ja ussirohtu. Ma olen tõesti selle odava hinna suhtes üllatunud. :vana:

Aga äkki vastupidi hoopis? :D Mida vanem koer, seda odavam peaks olema hind, et üldse mingigi võimalus oleks koer müüdud saada? Kui palju on inimesi, kes tahavad omale perelemmikut osta 6-kuuses ja üle vanuses? No ja ei ole kõik selles vanuses koerad kaugeltki mitte väga koolitatud ja sotsialiseeritud :wink: . Kuigi kui otsida koera näituste jaoks, siis oleks sellises vanuses võimalus valida muidugi ideaalne :) . Just täna kuulsin ühe taskukoera tõu hindu, 3-kuune nn. täishinnaga, 4-kuuse hind juba kõvasti langenud ja 5-kuusel pool täishinnast. Miks küll?
Mina isiklikult ostaksin küll 6-kuuse koera ja maksaksin ka väga kallist hinda, kui asi seda väärt, aga tavaline (esmakordne) koeraostja mõtleb ju teisiti.

Dragonhunter's
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lohelend » 16 Juul 2008 19:24

karvik, ma selle pärast ju kirjutasingi, et inimestele asja teist külge ka meelde tuletada :angel: Seda "kättejäänud" kutsika arvamust omab ju pea iga esimese koera tahtja.
Dragonhunter

Elu on täis ootamatusi. Alustage magustoidust.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas karvik » 16 Juul 2008 19:30

Lohelend kirjutas:karvik, ma selle pärast ju kirjutasingi, et inimestele asja teist külge ka meelde tuletada :angel: Seda "kättejäänud" kutsika arvamust omab ju pea iga esimese koera tahtja.

Seda ma kahtustasin, et jutu mõte selles peitus, aga pea iga esimese koera tahtja ju nagunii aru ei saa :P . Pole, mida meelde tuletada :irw: .

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 17 Juul 2008 13:29

Mnjaa kui uurida SANi teemat, mis seal läbi kõlas, siis teab muidugi millise koera ja millise looga tegu. Ju siis armastus koera vastu kadus kui kutsikaid ei saadagi.

Triinu jääb nüüd parem vait, muidu hakatakse veel löömagi... :vile:

2-3 aastased koerad peaksid kallid olema, neile õpetust on juba antud (või isegi näitustel ja/või võistlustel/katsetel käidud+ terviseuuringud sooritatud)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 22 Juul 2008 17:33

Mina ei ostaks nii vana kutsikat...oman isiklikku kogemust spanjeliga, ja see polnud positiivne:)
Kui ta on nii hea- et silmaga näha ja käega katsuda siis miks ta enam kasvatajale- või omanikule ei kõlba?
Käitumises peab arvestama, et selleks vanuseks on väga palju kombeid (ka häid!!!) koerale sisse juurdunud, mida saab küll mõnevõrra korrigeerida aga magusam õpetusaeg on kuni 6 kuuni.
Loomulikult sõltub põhjusest miks tuleb koerast loobuda (elukoha vahetus, peremehe haigus vms)
On ka positiivseid juhumeid- üks kuldne toodi kasvatajale tagasi peremehe surma tõttu - täiesti ülekäte lastud aastane poisijõmpsikas, kes kuses tuppa ja hüppas telekat vaadates sulle PÄHE jne. mõtlesime et sellist ei saa küll enam kuhugi anda- peab ise oma ----- lakkuma , elutee viis aga koera Hollandisse väga tuntud kasvandusse ja hea händleri kätesse, ta on Hollandi JCH ja muidu väga lakutud ja silutud :P - niiet väärtused on ka pöördvõrdelised ära antud koertel...millest on ka eespool juttu tehtud.
sellises vanuses müüdav koer peaks saama olla 1-2 näd nö. katseajaga...
mitte kedagi konkreetselt siin silmas pidades- lihtsalt vanemate kutsikate müügist- selge see et kulutusi on kuhjaga juba ja hind peaks justkui tõusma mitte langema- ja kui mõistlikult kasvatatud siis on võimalik saada juba korralik koer endale, kelle mõningad kasvuriskid ja hädad möödas...

ja bokserid
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Tamara » 22 Juul 2008 18:57

monika kirjutas:

Käitumises peab arvestama, et selleks vanuseks on väga palju kombeid (ka häid!!!) koerale sisse juurdunud, mida saab küll mõnevõrra korrigeerida aga magusam õpetusaeg on kuni 6 kuuni.

...

Olen endale võtnud 7 kuuselt,5 aastaselt ja 9,5 aastasel koeri koju-nuud sakslase 2,5 aastaselt.Mingeid probleeme polnud.Kui koeral psüühika on korras-ma ei usu,et mingeid probleeme tekiks.Aga kui ei ole.....siis tõesti võivad tulla probleeme!:(

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 24 Juul 2008 20:44

baas psüühika on loomulikult päritud ja paigas kogu eluks- ma teisi tõuge ei tea- siin rohkem retriiveritest... ja tõualast koolitust silmas pidades....on ikkagi esimene 6 kuud parim aeg koolituseks.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas katri » 24 Juul 2008 23:12

monika kirjutas:baas psüühika on loomulikult päritud ja paigas kogu eluks- ma teisi tõuge ei tea- siin rohkem retriiveritest... ja tõualast koolitust silmas pidades....on ikkagi esimene 6 kuud parim aeg koolituseks.

:OT: Millest siis tuleb see, et kuigi enamus kutsikaid läheb uude koju ses parimas tõualase koolituse eas, neist nii vähesed need tõualased katsed sooritatud saavad? (Isegi siis kui omanikud muudkui koolitavad ja harjutavad.)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roosipille » 25 Juul 2008 19:00

katri kirjutas:
monika kirjutas:baas psüühika on loomulikult päritud ja paigas kogu eluks- ma teisi tõuge ei tea- siin rohkem retriiveritest... ja tõualast koolitust silmas pidades....on ikkagi esimene 6 kuud parim aeg koolituseks.

:OT: Millest siis tuleb see, et kuigi enamus kutsikaid läheb uude koju ses parimas tõualase koolituse eas, neist nii vähesed need tõualased katsed sooritatud saavad? (Isegi siis kui omanikud muudkui koolitavad ja harjutavad.)

Arvan, et see tuleb sellest, et valdav enamus kutsikaomanikke oma koeri tõualaseks katseks siiski ei koolita. Eriti need, kellel on esimene kutsikas. Koolitavad ja harjutavad vähesed huvilised. Ja nemad enamasti ikka saavutavad ka tulemusi varem või hiljem. Tegeledes tulevad kogemused, seega järgmine koer on lihtsam välja õpetada (ja osatakse paremini kasutada esimest 6 kuud...).
http://skylinedog.blogspot.com
Kes mõistab, et küllalt on küllalt, sellel ongi küllalt.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lady-bird » 11 Aug 2008 22:29

Roosipille kirjutas:(ja osatakse paremini kasutada esimest 6 kuud...).

Just. Esimese koeraga mööduvad need esimesed 6 kuud pigem oma koera tundma õppimises ja katsetes haarata infokuhja, mida, millal, kus, kellega ja kuidas peab ja saab teha.

Eelmine

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline