paberiteta retriiveritest

- populaarsed ja mitte nii populaarsed
Kasutaja avatar

paberiteta retriiveritest

PostitusPostitas monika » 05 Juun 2006 19:36

Selline juhtum oli eelmine nädal minul, kui tuldi näitama-tuvastama vastselt "Kuldse Börsi" kaudu ostetud "kuldse kutsikat".
Teema võiks olla ka millerluse all , aga tahaksin siinkohal lihtsalt hoiatada inimesi, kes äkki loevad koertekoja foorumit ennem kui osatavad endale X allika kaudu kuldse retriiveri või labradori kutiska.

Kutsikas müüdi Tartus ja oli isase aliment väideltavalt- ema ega isa ennast ei näidatud (legend- vanemad on küll paberitega ja näitusekoerad ja hetkel lalalallaalaaa ei saa näidata neid) põhiline kui ostetakse emast siis - ME EI TAHA MINGIT NÄITUSEKOERA VAID SÕPRA- aga siis kui paberiteta kutsikad tehtud on esimene vale mis varrukast tuleb esivaenemate näitusetiitilte taha pugemine...., teemaks oleks aga see, et kutsikas oli kuldse "moodi" - 8 näd iga, tugeva luustikuga ja kenasti toidetud - ei midagi halba üldolukorra kohta- aga mida enam ma tagant järgi mõtlen siis pole kindel et tast kasvab kuldne....üks vanematest kindlsti see ehk oligi....aga äkki tuleb tast ka lõuna-venelane :? või laika või .... jne, alguses on kõik karvased ja valged ja lontis kõrvadega....
luustik oli ehk liigagi võimas kuldse kutsi kohta, karv kriitvalge ja lühike-harjas....nina roosa ja kõhu alt dalmaatslase moodi laiguline nahk- ilme oli ka ehk liiga "kõva" kuldse jaoks...ja silmad heledad- peaaegu sinisedki- kuldsel seda pole mina näinud....

mida ma öelda selle kirjaga tahan- et kes on nõus N summa eest kuldse "moodi" kutsuga- pole probleem, aga kes ei ole- siis ärge laske end lollitada juttudega et ema ja isa ja õdesid vendi "pole enam kodus" :roll: isa pidi vist lausa " soomes näitusel" viibima.....jne luulutamine.
sest need inimesed kahtlesid juba pool tundi peale ostu oma tegu.... aga kutsu oli armas ja süda andis järgi....kohalikust loomapoest anti minu telefon et minge näidake igaks juhuks....no mis tehtud see tehtud ja loom sai kenasti perre ...

On inimesi kes on nii koeravõõrad, et usuvadki seda juttu et meil on tõupuhtad ja paberiteta sel põhjusel et nananannaaa....... :twisted:
Kes tahab endale kuldset see ärgu andku järgi kvaliteedis sest koer elab umbes 15 a ja kui on rahaski probleem siis tänapäeval on igasuguseid võimalusi kutsikat maksta kasvatajale ja kui on huvi siis annab iga kasvataja mingi kompromissi selleks.

Kas te sooviksite elada aga koeraga kelle iseloom võib osutuda eiteamistõu omaks ja seda mitmendat põlve hübriidiks, kus eriti sageli agressiivsust välja lööb!??!?! see võib olla hulk aastaid jama ja närvide söömist .. ja lõpeb koera ära andmisega või ketti panemisega jne jne.....
Kuldne on aga küll tõug kes oma tõule iseloomulikult olemuselt on tõeliselt kuldne kaaslane aastateks...

Jutt sai piikk ja on iga tõu probleem, aga kui me sellest räägime siis saab asi ka avalikumaks ja keegi ei pea tundma end solvatuna kes juba on sellise kutiska ostnud- lihtsalt tootmine populaarse tõu nime all läheb juba liiga häbematuks!!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nefertiti » 05 Juun 2006 19:58

Laulasmaalt ostetud koerte ümber käib siiamaani igavene hämamine...kas sealgi tegu millerlusega??? :evil:

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 05 Juun 2006 20:15

Lemmik.ee foorumis on vist tegu sama pesakonnaga:
http://lemmik.ee/index.php?035175&tid=3092
ja siin samas koertekojas oli viide kuulutusele. Seal oli kirjas, et hinnaks on 4000.-

KULDNE RETRIIVER,
Hind: 4 000 EEK
dokumentideta, hele, 2-kuune, emane, vanemad näitusekoerad.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 05 Juun 2006 23:23

Jah ilmselt sama- hind oli ka selline neil

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sax » 06 Juun 2006 13:44

Jah see inimene käis oma kutsikaga siin :hups: Muide, paberite puudumise põhjuseks, kennelliidu esindaja polnud paarituse juures :irw:

& Corry
Kasutaja avatar

PostitusPostitas arneak » 06 Juun 2006 13:58

sax kirjutas:Jah see inimene käis oma kutsikaga siin :hups: Muide, paberite puudumise põhjuseks, kennelliidu esindaja polnud paarituse juures :irw:

Ilma peep-show'ta pabereid ei saa.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 06 Juun 2006 14:02

Ema ja isa pidid paberitega tõukoerad olema. Kutsika paberite puudumise põhjuseks öeldi, et paaritumine toimus valel ajal, kui mingi kenneli esindaja või tõuaretaja ei näinud?? Ja enam ei pidavat saama pabereid teha.

Lemmikus on sedasi öeldud.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas lebatsnok » 06 Juun 2006 14:04

sax kirjutas:Jah see inimene käis oma kutsikaga siin :hups: Muide, paberite puudumise põhjuseks, kennelliidu esindaja polnud paarituse juures :irw:

Jeekim...ma ei taha kohe mõeldagi, mis sorti rahvaks kennelliidu inimesi siis peetakse, khmmkhmm. :o

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 06 Juun 2006 14:12

üks väitis, et kennelliidust pakuti 10tuhandega kuldse kutsikat. :irw:

PostitusPostitas tuuletar » 06 Juun 2006 14:22

Tegelikult jube mõelda, et krantsi eest käidi välja 4000.-EEK
Kuidas küll inimesed ei mõtle. Loodetavasti jätkub kutsika võtjatel
jaksu ja tahtmist ikka koeralapsele kodu pakkuda, hea kallis sõber
saab tast ikka...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eveliso » 06 Juun 2006 15:31

mul tuttaval niisugune "labra" :D Küll tasuta ja mitte tõukoerana pähe saadud. :P Ainult et kauka ja labradori segu: kujutage endale kaukasuurust, sama luustiku ja iseloomugagi labradori (labradori nägu täitsa). Omanik kutsub teda "Lasnamäe labradoriks" :irw:
Kujtan ette kui kellelgil kasvab ülesse kaukaasia retriiver :) See inimene jumal tänatud tegeles ennem teenistuskoertega ja saab selle koeraga hakkama ning ei pretendeeri labradori nimele. :hups:
Coat of White Satin, Body of Steel, Heart of Gold and Sumo Wrestler

Tapjataks, blondsakslane ja optimist
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Laura » 06 Juun 2006 15:47

Eelmine nädal rääkis kõrvamaja tiibeti mastifi ja rotveileri segu kutsika omanik, et oli kohtunud tädikesega, kes talle rõõmsalt rääkis, et tal on ida-labrador. Kahjuks ei mäleta, milline see koer kirjelduse põhjal välja nägi, aga igastahes oli rääkija üsna üllatunud, kui selgus, et Brandy labrador on :irw: .

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 09 Juun 2006 17:30

vend mul ka vanemaid ei näinud- öeldi, et näitusel on:)- ja see kutsikas olevat just isale antud n.ö preemiaks vms - ja väidetavalt ülejäänud pesakond oli kõik soome läinud:)Paberid ajas see n.ö isa omanik ema omaniku kaela ei saanudki päris täpselt sellest asjast aru

Samal teemal veel vestlus koer.ee-s.

See ju päris mõnus nipp- öelda, et koerad on näitusel, et sellepärast ei saa kutsika vanemaid näha kohapeal. :)
Isegi ei pea juurde rääkima lätikeelsetest paberitest.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas xmariax » 10 Juun 2006 13:27

Huvitav mis see 8 nädalat tagasi poeginud emane seal näitusel teeb :irw:

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 10 Juun 2006 13:32

:irw: ei tea, kust see kutsikaostja peab teadma, MIDA seal näitusel hinnatakse.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Reeli » 15 Juun 2006 22:26

Kuldsest on minu meelest tehtud perekoerte iidol, keda endale pea kõik pered ihaldavad. Kuna kõigil ei ole võimalik niivõrd suurt summat välja käia, siis vaadataksegi kõigepealt neid 4000-krooniseid kutsikaid. Suure koeravaimustuse juures unustatakse tihti monika poolt kirjeldatud riskid. Loodetakse, et saadakse endale ikka tõupaberitega koerte järglane ja ei peeta imelikuks neid kummalisi vabandusi.

Minu meelest oleks veel parem, kui saaks panna ka pilte juba suureks kasvanud nendest n-ö dokumentideta tõupuhastest koertest. Et inimesed teadvustaksid enesele, et igast paberiteta koerast ei kasva ikka kuldne ning nende iseloomu võiks ka kirjeldada.
Et ei arvataks, et erinevus paberiteta ja paberiga koera vahel on ainult kasvataja poolt vaktsineerimiste, kiibistamise, tõupaberite, näitusetasude ja terviseuuringute tegematajätmisest kokku hoitud summa.
See on nagu reisimise puhul loteriimajutus - vahel saad midagi head, kuid tihti pead kõvasti pettuma!

PostitusPostitas tuuletar » 16 Juun 2006 09:30

Tsiteerin Reelit:
See on nagu reisimise puhul loteriimajutus - vahel saad midagi head, kuid tihti pead kõvasti pettuma!

See hoiatus peaks jõudma kõigi paberiteta koerte võtjateni.

PostitusPostitas ninasaba » 16 Juun 2006 12:56

Reeli kirjutas:Kuldsest on minu meelest tehtud perekoerte iidol, keda endale pea kõik pered ihaldavad. Kuna kõigil ei ole võimalik niivõrd suurt summat välja käia, siis vaadataksegi kõigepealt neid 4000-krooniseid kutsikaid.
Kui vaadata, kuidas kuldsete kasvatajad ja omanikud kuldseid ülistavad ja kiidavad, ja neid tõeliselt "kuldseteks" koerteks nimetavad, sinna juurde veel, et väga intelligentsed, õpivad kiiresti, megasõbralikud, saavad kõigi ja kõigega hakkama... Ma ei imesta. Loomulikult kõik omanikud-kasvatajad ainult sellist üli-juttu ei räägi, aga mulle on kuidagi ammu foorumitest ja kuulutustest suuresti selline mulje jäänud. Kui ikka reklaamitakse tõugu kui ülitoredat, sõbralikku perekoera, no mis siis imestada suure populaarsuse üle :) .

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monika » 16 Juun 2006 13:29

Vabandage väga ma alandlikul toonil ütleks et nad ONGI ülimõnusad koerad :oops: ilma et see teiste tõugude toredust alla kuidagi viiks....
Pole ka kuldse kasvatajad "süüdi" et kogu meedia ülemaailma- reklaamid, filmid, isegi ussirohu reklaam kasutab kuldset! Mis seal siis imestada et inimesed tõttavad samasugust koera perre otsima.
Kuigi tuleb ka väga täehelepanelik olla oma kuldse kuldsuses, ikka vaja koolitada ja on ka "mitte kuldse" loomuga kuldseid...juba kaasa sündinult mitte tõule omase iseloomuga- järjest enam muide kohtab seda.
Mida rohkem asja sees oled seda rohkem võibolla infot lihtsalt, ilmselt on probleem läbi aegade....nagu igas tõuski.
Aga kõige rohkem läheb alla kvaliteet just ülipopulaarsel tõul.....

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Reeli » 16 Juun 2006 15:37

Olen monikaga täiesti nõus.
Reeli kirjutas:Kuldsest on minu meelest tehtud perekoerte iidol, keda endale pea kõik pered ihaldavad.

Parandan oma lauset, kuna ei mõelnud tegelikult päris nii - kuldsest on SAANUD perekoerte iidol ja ta ka ON väga hea perekoer.
Aga selle meeletu huvi jahutamiseks ja kasvatamata koerte tekkimise vältimiseks võiks alati lisada ka mõne hoiatuse (labradoride puhul olen seda juba märganud, äkki kuldsete puhul ka?). Huvi tõu vastu võib tekkida näiteks selle põhjal, et näed kusagil mõnda hästi kasvatatud retriiverit ja kui koerahuvilisele ei räägita, et "kergesti koolitatav" ei tähenda "pole vaja koolitada", on probleemid lihtsalt tulema. Osade retriiverite jahiinstiktid on päris tugevad ja ka aktiivsus väga suur.

Mulle meeldib setterite omanike ja kasvatajate suhtumine tulevastesse koeraomanikesse ja tooksin selle siia lihtsalt näiteks. Juhul kui küsitakse kusagil foorumis iiri setteri kohta, siis on vastuses hoiatus ka tulevasele koeraomanikule, et nad peavad arvestama, et setter vajab väga palju tegevust ning päevas vähemalt tund aega vabalt jooksmist ja seda iga ilmaga jne. Äkki see on mõjunud, sest kuigi minu meelest on setter täpselt sama armas koer, ei ole nad nii populaarsed. Kuid samas, kuulutusi kus täiskasvanud setter ära antakse, on sellegipoolest. Nii et mine tea kas sellest hioatusest piisab ...

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 10 Juul 2006 01:40

Mitte ei mõista, Haanjas pesa jälle selsamasel D-puusadega koerte omanikul :evil: Müüb 8000 EEK-iga, paberiteta.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 08 Aug 2006 21:31

Ja "soovis" jällle kuulutus: Müüa kuldse retriiveri kutsikad, 6 tk (5 isast, 1 emane), paberiteta, loovutamine septembri lõpus :?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Heili » 16 Aug 2006 23:37

Hiljuti käis ühes Tallinna kliinikus kaks paberiteta retriiverit, väidetavalt kuldsed -- emane 7-nädalane kutsikas kaalunud ligi 3 kilo ja isane 1,8 kilo!(Võrdlus: kui mina Timmu Hollandist samas vanuses tõin, siis kaalus ta 7,5 kilo ja ta ei olnud eriti suur kutsikas).
Kliinikusse pöördumise põhjus -- kohutav kõhulahtisus. Mõlemad olid otsast otsani usse täis!
Nüüd maksavad kliinikuarvetena selle hinnasooduse kinni.
(Ja Tamara ärgu tulgu jälle ütlema, et tema ostis paberitega koera, kes oli usse täis... see on pisut teine teema.)
Tarkus tuleb meieni sageli valuliselt ja väikeste osade kaupa.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ariel » 02 Sept 2006 15:01

Tänaseks on selgunud, et ¨tegemist oli paberiteGA labradori kutsikatega kennelist REVAL DREAM.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 02 Sept 2006 15:31

Ariel kirjutas:Tänaseks on selgunud, et ¨tegemist oli paberiteGA labradori kutsikatega kennelist REVAL DREAM.

Mõtled sa koeri, kellest oli juttu üks postitus enne sind? - alakaalulised ja usse täis.
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

Triinu & 2 labradori - Berta ja Eddi
http://www.merrilow.ee

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Ariel » 02 Sept 2006 17:05

Triinule - jah, ma just seda eelmist postitust môtlesingi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 02 Sept 2006 17:08

Päris uskumatu lugu. Stankevits peaks olema kogenud koerakasvataja ning see lugu on ikka nii haletsusväärne - tekib küsimus, kas koerad on tal nüüd vaid raha pärast :?:

Kas selliste kasvatajate vastu midagi teha ei saa, nt. tõuühing ?
If you don't own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life. (R.Caras)

PostitusPostitas irisbert » 03 Sept 2006 20:04

Minu teada ehitab Stankevits randveres maja ja mööda sõites tee ääres paistab tal ilge korra lagedus seal olevat. :o

Kaneel&Suhkur
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Zissu » 03 Sept 2006 20:20

väga kurb on sellist asja lugeda Natalja Stankevitsi kohta.Paar aastat tagasi sai tema pojaga tihedalt suheldud ja ka siis seal külas käidud.Minule jäi siis mulje Nataljast kui ühest toredast ja koeri armastavast inimesest ning koerte elamistingimused olid väga head.Kas tõesti on paari aastaga asi nii kehvaks läinud
Remont seal Randvere majas käib küll jah ning selletõttu on ka seal korralagedus aga huvitav,kas see korralagedus on ka koerteni jõudnud :(

PostitusPostitas irisbert » 03 Sept 2006 20:30

aga seda oleks ehk hea või kurb kuulda hoopis nendelt inimestelt kes on sealt hilja aegu kutsika endale võttnud. :cry:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 03 Sept 2006 20:38

irisbert kirjutas:aga seda oleks ehk hea või kurb kuulda hoopis nendelt inimestelt kes on sealt hilja aegu kutsika endale võttnud. :cry:

Asi võiks selgemaks küll saada. Muidu kasvataja nimi oleks määritud

PostitusPostitas siimline » 04 Sept 2006 01:54

Kolimine, ehitus, kodu vahetus ei ole minu silmis mingid vabandused, et ups nuud voivad kutsikad olla ussetais, alakaalulised, kasvada jumal teab kus jne.Kui on elu-olu selline, siis kahjuks millestki peaks loobuma ja uldreeglina on ikka neid emaseid vahe, kellel ei kannata paaritust uhe voi paari jooksuajavorra edasi lukata, kuniks olukord parem!
Mul oleks habi kutsikat muua, kui koer usse tais ja alakaalus ja ega siis loomaarst koli ja ehita, et ei saa sealt kutsikatele ussirohtu tuua ja koeratoidu muuad peaks ju kah ikka olemas olema jne.!

Koeri saab kasvatada ikka oma tingimusi, aega, voimalusi ennem hinnates!!

Vaga paljudel noortel kasvatajatel on valed arusaamad kutsikate kasvatamisest ja hooldusest!
Julgelt tehakse kerge kalkulatsioon, et kustikad sunnivad ja siis jooksevad tahtjad uksest ja aknast kutsikaid vaatama ja valima ning 6/8 nadala vahel on koik kutsikad nagu imevael oma kodudes ja elu laheb edasi ja veel julgemad siis unistavad sellest imeliselt kasust sinna juurde! Tehakse pesakond elatakse korteris, motlemata, et akki pooled kutsikad istuvad kaes 4 kuuni voi isegi kauem, et need kutsikad on vaga aktiivsed ja teevad palju kahju, eriti veel kui neid on koos rohkem kui uks, halvimal juhul on veel larmakad ka ja pohjustavad naabritega probleema! Ja vot siis alles saavad aru, et koerte kasvatamine pole 1+1!

Osad vanad kasvatajad lahevad aga kahjuks ajaga laisaks ja ei pinguta enam nii palju ja loomulikult kannatavad ju selle all kutsikad ja nende ostjad!
Ja osasid tabab siis siin juba raagitud see "raha ahnus"!

Aga kuniks on inimesi kes kutsikaid sellistest kohtadest ostavad on ka selliseid kasvatajaid!
Olgu siis kutsikad paberiteta voi muidu hooldamata ja vot sellele hallile inimassile on seda ikka raske selgeks teha, et miks on vaja vaga vaadata kust koer votta!!
Miks peab olema kutsika pesa puhas, kausid pestud, ema eluterve, vanemad uuritud jne jne.
Taiesti lootusetu on seda jahuda ja jahuda, inimesed lihtsalt ei saa aru!
Oma tuttavatele olen ette mammunud ja puust punaseks teinud ja ikka on osad neist jumal teab kust votnud ja alles parast moistnud, et vahest ainult see 500 krooni mille vorra nad kusaglit kutsika odavamalt said toob kaasa hoopis 5000 loomaarsti arve jne.!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 04 Sept 2006 16:51

RD kenneli kohta rääkis sõber, kelle sõber oli võtnud sealt kutsika - 3 nädalase kutsika ning see kutsikas oli olnud viimane kes ära anti.

PostitusPostitas irisbert » 04 Sept 2006 21:23

:o No nii v'ikeseid ei v]i ju k[ll loovutada ja huvitav kuidas ta sii selle ostu/müügilepingus vormistas seal ju küsitakse millal tehing toimus kuupäevaliselt kas ta sii tõesti lollitab ostjat või kuidas ?Paistab nagu korralik ja kogenud kasvataja olema.

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 04 Sept 2006 21:33

irisbert kirjutas::o No nii v'ikeseid ei v]i ju k[ll loovutada ja huvitav kuidas ta sii selle ostu/müügilepingus vormistas seal ju küsitakse millal tehing toimus kuupäevaliselt kas ta sii tõesti lollitab ostjat või kuidas ?Paistab nagu korralik ja kogenud kasvataja olema.

ostu-müügi leping pole kohustuslik...

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 04 Sept 2006 23:28

Triin, ilma OM lepinguta ei registreeri EKL kutsikat paraku kasvataja nimelt omaniku nimele.
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 05 Sept 2006 17:17

airepiret kirjutas:Triin, ilma OM lepinguta ei registreeri EKL kutsikat paraku kasvataja nimelt omaniku nimele.

Huvitet, kuidas ma oma kutsikad sain ilma OM lepinguta regristreerida kutsiakaid omaniku nimele?
(P.S Muidu tegime loomulikult OM lepingu).

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 05 Sept 2006 19:33

Sina kui kasvataja? See võimalus on jah. Aga kui kutsikaostja läheb ise ümber regama, siis nõutakse kohe OM lepingut (kuigi jah, ka teistsuguseid juhuseid on olnud :ban: )
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

PostitusPostitas siimline » 05 Sept 2006 19:38

sellep et kasvataja kui esitab kennelliidule, et omanikud need ja need toutunnistusele kanda, saab ka ilma lepinguta, aga mina kui ostja ei saa ennast omanikuks vormistada ilma lepinguta.

Bett Keefiriga
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triin & Bella » 05 Sept 2006 19:41

Selles mainitud kennelis on hetkel ka kutsikaid, huvitav kas need on ka usse täis ja alakaalulised. :roll:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KrissuKass » 20 Sept 2006 22:53

Täna kuulsin, et üks mu tuttav plaanib võtta labradori ja tegemist just sama kenneli ja ilmselt ka sama pesakonnaga (viimane alles jäänud kutsikas u.2,5 kuud vana). Ise ei tea sellest tõust midagi, kuid siin loetu põhjal tekib veidi halb eelaimdus...

Ja mis on üldse paberitega labradori tavaline hind? Kas 9 tuhat on OK?

Kennel Flygance Flying Elegance
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Annu » 21 Sept 2006 09:32

Triin & Bella kirjutas:
airepiret kirjutas:Triin, ilma OM lepinguta ei registreeri EKL kutsikat paraku kasvataja nimelt omaniku nimele.

Huvitet, kuidas ma oma kutsikad sain ilma OM lepinguta regristreerida kutsiakaid omaniku nimele?
(P.S Muidu tegime loomulikult OM lepingu).

Sina saad muidugi OMA kutsikaid ümber registreerida, nad on ju SINU, kui kasvataja omandid alguses, kuni OM leping midagi muud näitab või sina nad ise ümber registreerid..
aga ostja, ehk siis EKL jaoks võõras ja asjasse mittepuutuv inimene,kuni OM lepinguga pole vastupidist tõestatud ei saa ümber registreerida midagi, või õigemini ei tohiks...
9 aastat handlerikogemusi+sheltied, kokkerid, tzud ja pulipliks

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ekake » 27 Sept 2006 14:52

Mina ostsin kutsika ka alles hiljuti ja tema kasvataja on sama mis siin mainitud.Kuigi müüja oli keegi teine.

Fenna & Ruudi
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Aino » 27 Sept 2006 15:16

Kas see müüja oli siis endale selle kustika ostnud vahepeal? Kuidas ta muidu sai teise kasvataja kutsikat müüa? Kas kutsikaga on kõik korras?
Lilleliste kummikute asemel sinised, instinktid kujunemas

PostitusPostitas siimline » 27 Sept 2006 15:26

Osad kasvatajad votavad kasvandike peskonadi kah oma kennel nime alla, aga pesakond tegelt kuulub kasandiku omanikule ja siis ongi teine muua!!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas ekake » 27 Sept 2006 16:09

Terve pesakond oli seal.Siiani on kõik olnud korras.Aga kasvatajast ei räägitud meile midagi. Ise avastasin kenneli koerte registrist.

PostitusPostitas irisbert » 06 Okt 2006 12:32

Praegu müügil 2 pesakonda paberiteta kuldse kutsikaid ja mõlemad Tallinnas

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lani » 23 Juul 2007 21:34

Ei tea kuhu temasse seda panna, aga täna ilmus selline kuulutus
Объявление Рина n° 152758 (просмотров 4)

Продам : Лабрадора ретривера
сука,возрат 1год ,окрас золотистый,c родословной,куплена в Таллинне питомник Reval Dream.Цена 5000еек

Телефон : 55598563
Страна : Эстония
[IMG:156:217]http://ra.foto.radikal.ru/0707/08/19bd41d7bfd2.jpg[/img]

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Triinu » 24 Juul 2007 11:48

Paluks tõlget

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kirstip » 24 Juul 2007 11:56

Tõlge:
Müün labradori retriiverit
emane, 1. aastane, värvus kuldne, paberitega, ostetud Tallinna kennelist Reval Dream, Hind 5000.-

Jõhvi Linn

Järgmine

Mine Retriiverid -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline