Kuidas chow villast lõnga saaks?

- omaette olija ja mõtleja
Anonymous

Kuidas chow villast lõnga saaks?

PostitusPostitas Anonymous » 12 Apr 2006 10:26

Kas kellelgi on head tuttavat, kes oskab veel käsitsi koeravillast lõnga valmistada, soovitavalt Tallinna ümbruse kontakt. Kole kahju oleks ära visata suured kotitäied väljakammitud karva.Varem oli üks hea inimene, kes tegi kadunud spanjeli karvast lõnga ja nüüd kannan neid kindaid suure heldimusega. Aga nüüd saaks kampsuni!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Connor » 12 Apr 2006 14:56

Koeravillast kootud asjad on jah ülihead, mul vanaema on seda lambavillaga segamini kedranud ja nii on terve pere chow-sokkidega varustatud. Ainult, et me kaugel Lõuna-Eestis. Vahest siin leidub veel mõni näputööhuviline 8)
sõbralik sabaliputus

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Apr 2006 15:00

ot:
Connor, ma tahaks su vanaemaga kaupa teha :P
Mul suur kuhi villa juba.
Aga tahaks puhast chowlõnga, ei taha segatut.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas kirstip » 12 Apr 2006 15:35

Meie berhardiini villast ketras vanaema ka lõnga ja lisas lambavilla, kuna muidu pidi koeravill liiga libe olema ja jooksvat lahti, kui õige see on , ma ei tea. Aga meie perel on ka kõigil sokid ja kindad koeravillast.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roosipille » 12 Apr 2006 16:18

Puhtast koeravillast kootud esemed lähevad kiiresti vilti. Mul on kogemused kolli karvast kampsunitega. Esimese kampsuni lõnga tegi ema puhtast koeravillast ja see vanus juba enne esimest pesemist nii ära, et hiljem sai seda tarvitatud isale radikuliidivööks. Edaspidi ketras ema alati koeravilla lambavillaga pooleks. lõng jäi sellegipoolest pehme ja libe ja kudum selline eriline karvane, nagu angoora. Lambavilla seal märgata ei jäänud, aga vähemalt püsis asi ilus. Me värvisime koeravilla-lõnga taimedega ka. Mul oli omal kollivärvi kampsun, millel sees nõgesega värvitud ja punapeediga värvitud lõngast triibud. Meil oli üksainus kolli, aga mäletan vähemalt kahte kampsunit, või isegi kolme, kui isa radikuliidivööd ka arvestada, ühte vesti, kahte mütsi ja kindaid-sokke ka.
Viimati muutis Roosipille, 12 Apr 2006 16:54, muudetud 1 kord kokku.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Apr 2006 16:23

Mul on olnud lambavillaga pooleks sokid. Ka just kollivillast. Need olid nii uskumatult soojad...
Aga chelestyal on puhtast chow-villast tehtud lõng ja esemed on ilusad, ei ole viltis.
Miks nad peaks vilti minema, kui pesta paraja veega, mitte liiga kuumaga?
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roosipille » 12 Apr 2006 16:51

Ma ei oska öeldagi, milles meil siis tookord viga oli. Ma ise kudusin, üsna jämedate varrastega. Ja ise kandsin ka (ilusti viisakalt, mitte kuskil metsatöödel). Kampsun vanus juba enne esimest pesemist ära. Ja venis kuidagi vormist välja. Ja oli nii vanunud, et üles ei saanud teda enam harutada, et sama lõnga uuesti kasutada. Kui lambavillaga pooleks kedratud sai, seisid asjad paremini vormis ja pidasid ikka aastaid vastu.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 12 Apr 2006 16:53

Ehk on erinevatel koeravilladel vahe sees?
Mind hakkas asi suisa huvitama, mul kodus praegu mõned kotitäied chow-villa ja mõned peotäied cavalieri-villa. peaks katseid tegema :)

PostitusPostitas ninasaba » 12 Apr 2006 17:06

Mulle kah kõrva jäänud, et paljas koeralõng ei ole väga hää, ikka lammast ka sekka. Et justkui liiga pehme pidi olema :roll: ? Mina muidugi mõistsin selle all seda, et kulub katki kiiremini. Mul omalgi vill kotis ootamas, ühed võõra koera sokid - no need on küll niiiii soojad, et ükski soenduskott kah põle nii soe :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roosipille » 12 Apr 2006 17:07

Ei oska öelda. Võibolla on asi ka selles, et suured asjad (kampsun) on rasked ja venivad ja vajuvad kergemini vormist välja? Ma käisin selle kampsuniga koolis. Täitsa vilti läksid kaenla alt ja üks õlg õlakoti rihma all , küünarnukid kulusid ka viledaks - enne esimest pesu. Samas oli see koeravilla lõng mu emal ka üldse esimene lõng kedrata - võibolla oli lõngal liiga vähe keerdu peal vms. Võis olla ka lõnga kvaliteedis viga. Aga need lambavillaga pooleks kedratud lõngast kampsunid lasid end hiljem ka harutada, neist sain hiljem veel oma lapsele asju teha, kui kampsunid peetud said.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lii » 12 Apr 2006 19:55

Olen kuulnud seda, et koeravill üksi olla liiga lühikese kiuga ja libe.
Muidu oleks ise ka asjast huvitet, kapis mitu kotti lumivalget villemivilla:)

iiri hundimurdjad ja saksa urukoerad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maialiisa » 12 Apr 2006 21:46

Minu ämm, kui vana käsitööõpetaja, ütleb ikka, et lambaga pooleks, muidu ei pea vastu - koera karv on liiga lühike, et sellest piisavalt tugevat lõnga saaks.

Anonymous

Kuidas chow karvast lõnga saaks?

PostitusPostitas Anonymous » 13 Apr 2006 13:11

Oli hea meel lugeda, et tegelikult väga aktuaalne probleem paljude jaoks.Äkki peaks mingi käsitööseltsiga kaupa tegema? Mis puutub lambavillaga segamisse, siis ilmselt ON see veidi vajalik, sest spanjeli villast 100% kootud kindad kipuvad ära lamema, aga puudlivilla ja lambavilla segust kampsun on meesterahva seljas ilus ja elus püsinud mitu aastat. Kui keegi on nõus avaldama mõne käsitöö-huvilise koordinaate, siis oleksin väga tänulik.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 13 Apr 2006 16:39

Võib panna lamaba villaga suhtega 1/3 üks chow või mõne muu koera oma. Mu vanaisal on chow villast kampsun ja see on väga mõnus ,aga villa tuleb kahjuks väga palju koguda.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 21 Apr 2006 16:26

Nonii- huvilised!
helistas mulle üks kena naine Nõmmelt, kes pakkus, et on nõus tegema lõnga.
Tema kontaktid on siin:
asub tema Nõmmel, Raudtee 52A, see pidavat olema miski Perekingaga ühes majas (antagu tartlasele kirjeldus andeks).
JA number on 55 991315, Malle Virma

Teeb lõnga 600.- kilo (pesemata vill peab olema ja ta ise siis paneb lambavilla juurde) ja ostab 100.- kilo ka koeravilla.

Kellele koht ja hind sobib, andke minna!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Roosipille » 21 Apr 2006 16:50

Tuhat tänu info eest. Meil praegu eriti villa ei ole, aga kogume.

Kennel Braveheart Pyrs!
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nanny Ogg » 21 Apr 2006 18:18

Veel aasta tagasi oli Türi Käsitöötoas üks memmeke, kes tellimuse peale koeravilla lõngaks ketras. Temaga sai ühendust Käsitöötoa juhataja kaudu; telefon 56 95 66 39. Kordan veelkord - number ja andmed on saadud aasta tagasi. Isegi võtan hoogu, et karvavahetuse lõppedes oma villaloomadelt saadud saak lõngaks teha!
'Hoiatus: Madalikke tähistavad poid on tihti paigast ära, mistõttu neis rannavetes sõitvatel meremeestel tuleb olla ettevaatlik'. G.Durrell

Kasutaja avatar

Koeravill lõngaks (chowde aluskarvast lõnga?)

PostitusPostitas jaanila » 07 Jaan 2009 00:58

Olen lamba-, kitse- ja bordercollie`de kasvataja Pärnumaalt ja kraasin-ketran ise lõnga. Mind väga huvitab erinevate loomade villa(karva) töötlemine. Erinevatest kohtadest olen lugenud chow chow`de pehmest karvkattest ja alusvillast (endal kahjuks pole veel võimalust olnud katsuda). Oleksin väga huvitatud proovima selle koeratõu villast lõnga ketramist.

PostitusPostitas Tiffa » 08 Jaan 2009 21:55

Meil on küll kogutud kammimise käigus saadud karva, just selle eesmärgiga, et võib olla edaspidi saaks sellest natuke lõnga. Koerakarvad pidid ju heade raviomadustega olema. Aga kardan, et seda veel vähe, kaalu ei oska kohe öelda. Kui palju seda peaks olema et jutule võetakse?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas jaanila » 09 Jaan 2009 20:26

Koeravill (karv) on kindlasti heade raviomadustega, seda räägivad need, kes juba koeravillast kootud esemetes oma hädadele leevendust saanud.
Isegi 10-20% koeravilla lambavilla sees annab juba efekti. Kuna villasid-karvu on väga erinevaid, siis on raske ka öelda kui palju mida kulub. Ise olen kedranud mitmeid variante, 100% pikakarvalise kolli villast, mis sisaldas nii pehmet alusvilla kui pikemaid pealiskarvu. Välja tuli ehtne koeramohäär :) Siin võib öelda, et 50g koeravillast sai samapalju valmis lõnga. Variante on igatahes palju, oleneb villadest. Koos lambavillaga on võimalik kedrata ka päris lühikest alusvilla, seda kokku kraasides (või lihtsalt kokku noppides) lamba omaga. Olen sellist lõnga teinud jänese udupeene, peaaegu kaalutu alusvillaga ja segaverelise kaukaaslase alusvillast. Nii et kui ainult koeravillast, siis peab olema ka pikemat kiudu sees, kui aga koos lambavillaga, siis piisab ka väikesest kogusest ja lühikesest villast. Variante on muidugi veel, oleneb lõngaketramise tehnikast.
Kui juba konkreetne huvi on, siis võib kirjutada e-mailile: julikaroos@hotmail.com

Kasutaja avatar

chow chow villane lõng

PostitusPostitas jaanila » 16 Jaan 2009 15:59

Chow chow villast käsitsikedratud lõnga pilte:
http://nagi.ee/photos/marxu/sets/144153/

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare » 16 Jaan 2009 21:22

Jaanila, kas arvad, et isegi shar pei umbes 3 - 4 cm pikkust alusvilla annaks lambaga kokkukedrata? Mu emasel koeral on väga tihe villane aluskarv, seni olen pidanud seda liiga lühikeseks, et sellest midagi teha.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas jaanila » 17 Jaan 2009 12:33

Ei oska arvata, hea oleks näha villa. 3-4 cm on ju päris pikk, lambavillaga kokku võiks proovida küll. Probleem on lühikeste pealiskarvadega, mis kipuvad küll lõngas seest välja tulema. Oleks hea need alusvillast-karvast enne välja noppida kui kraasima-ketrama hakata. Nii olen toimetanud oma segaverelise kaukaasia lambakoera (kasukas meenutab rohkem saksa lambakoera oma) lühikese alusvillaga.

PostitusPostitas kristin » 16 Jaan 2010 15:25

Tere! Oleks selline küsimus et kas keegi pärnu kandist(äärmisel juhul paldiskist või keilast) ei tahaks natuke loovutada valge chow villa. lapsele sokkide kudumiseks. omal kodus punane ja must koer ja nende vill juba kasutusel.
väiksed vallatud nupsikud:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Happy » 16 Jaan 2010 20:24

Mina kogun ka hetkel oma koera karva. Aga mul veel nii vähe. Järgmiseks talveks saan kindlasti kampsuni:) Siis lähen Nõmmele:)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Sändiplika » 21 Jaan 2010 11:03

Mina kogun ka jooksvalt oma kutsi villa, nii et kui keegi tahab seda endale, siis annan hea meelega ära.
Olen vahva ja vallatu

PostitusPostitas pirn » 21 Jaan 2010 12:22

Olen juba paar aastat Nõmmele, see on käsitöö pood, kus müüakse peaasjalikult vitstest tehtud punutisi( kataloogist võimalik isegi hälle ja mööblit tellida) koeravilla müünud. Ma ei teadnudki, et oleks võimalust olnud vastu lõnga saada! Mulle pakuti valmistooteid-kindad/sokid- millest ma polnud huvitatud.
Seda oli hea teada saada!

& "nunnudobermannid"
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Mare23 » 21 Jaan 2010 12:54

Mis hinda nad Nõmmel koeravilla eest pakuvad?

PostitusPostitas pirn » 21 Jaan 2010 13:28

100.- kg., päris suur kotitäis on kilo!

PostitusPostitas maag » 21 Jaan 2010 15:22

Nõmme korvipoes on variant isegi oma koera karva/villa viia ja sellest soovitud kudum tellida. Kohtusin seal laupäeval juhuslikult kudujaga, kes seda poekest kudumitega varustab. Ja ta ütles, et võib mulle mu oma koera villast sokid teha, kui soovin ja piisav kogus villa olemas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas inglane » 21 Jaan 2010 21:18

Sokkide peale kulub keskmiselt 80 g ja kinnastele 50 g lõnga ehk villa. Koeravill lamba omast kergemgi, nii et selle järgi saab umbkaudu arvestada :wink:

Keda huvitab ja kellele istub käeline tegevus, võin levitada kedervarrega ketramise kunsti. Täiesti edukalt saab kinda-sokilõnga ise valmis.
Jõud ilma mõistuseta hukkub oma jõust. Horatius

Kasutaja avatar

PostitusPostitas muffin » 28 Jaan 2010 14:25

Ja teab keegi Tartus monda kudujat ketrajat. Mul mingi 300g villa kogutud. Lambavillaga segatult peaks juba saama kyll midagi kududa.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline