kuidas kasvatada chowd/ konkreetsed situatsioonid

- omaette olija ja mõtleja
Anonymous

kuidas kasvatada chowd/ konkreetsed situatsioonid

PostitusPostitas Anonymous » 15 Mär 2006 18:17

Mida teete teie sellistes olukordades?
1. Õues tuleb üks inimene , jääb seisma ja hakkab rääkima: oi kui armas,ninnunännu. Koer vaatab talle vastu ja turtsub ning uriseb.Mida teete teie (koer on rihma otsas)?
2. Väljas küsib võõras in. luba koera paitada, kas lubate?
3. Koer tahab tänaval in. nuuskida kui kellegist möödume. Kas tõmbate rihma veelgi enam koomale ja pingule või hoiate samamoodi kui enne vastutulijat?
4. Kas sinu sõbrad ja sugulased peavad koera katsuda saama? Kas lased seda teha ka siis kui näed, et koerale ei meeldiks?

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 15 Mär 2006 18:39

1. Situatsioon üks.
Ei oska kommneteerida. Selline käitumine ei ole meie majas lubatud. Väljaspool kodu ei turtsuta võõraste peale.

2. Luban peaaegu alati koera katsuda. Keelamise korral on sul tulemuseks umbusaldav ja turtsuv olend. VT punkt 1

3. Ütlen koerale, et ei nuusi. KAsutan sõna EI. Võõraid nuuskida ei luba, kuna kõigile võõrastele selline käitumine ei pruugi meeldida. Mariluga mul nuuskimise probleemi polnud, nüüd uut proovin kasvatada.

4. Marilud katsuvad ainult need, kellel ta lubab ennast katsuda. Ja ta ütleb väga selgelt, kes talle meeldivad. Vägisi ma ei sunni teda kedagi armastama. Almerat saavad kõik katsuda, tema on teise iseloomuga.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 15 Mär 2006 18:52

1. Õues tuleb üks inimene , jääb seisma ja hakkab rääkima: oi kui armas,ninnunännu. Koer vaatab talle vastu ja turtsub ning uriseb.Mida teete teie (koer on rihma otsas)?

Hoolikalt järle mõeldes... arvatavasti ütleksin inimesele, et koer ei taha temaga rääkida :irw: Kuigi sellist situatsiooni pole olnud, et koer uriseks, ilma et võõras teda puudutaks.
MArilu ei reageeri enda ümber käivale melule niikaua, kuni tema ise selles melus kannatada ei saa. Niikaua kuini keegi ei taha kõrvu või saba käppida.

Kindlasti tuleks koera katsuda soovijale selgitada, et CHOW EI ARMASTA kui teda katsutakse pea pealt, ninast või kõrvadest. Seega tuleks hoolikalt silm peal hoida võõrastel lastel!
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 15 Mär 2006 19:27

Maiemaie kirjutas:

Hoolikalt järle mõeldes... arvatavasti ütleksin inimesele, et koer ei taha temaga rääkida :irw:

:P aga mida koeraga teha? Keelata? Kuidas?

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 15 Mär 2006 21:49

nelemaris kirjutas: :P aga mida koeraga teha? Keelata? Kuidas?

Mina olen enda omdele selgeks õpetanud sellise sõna nagu "sõber". Kui tekib koeral nn võõristus, laskun koera kõrvale, rahustan, patsutan ja ütlen et sõber - üldjuhul rahuneb ka koer maha. Samas urina kohta ikka sõna EI.
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Mär 2006 13:02

Igasugune keelamine on ikkagi sõnaga EI. Kuni ta seda selgeks ei saa, teeb ta sul, mida iganes tahab :angel:

Kas koer uriseb ja turtsub ka siis, kui inimene (võõras, ma mõtlen) pakub näiteks oma kätt nuusutamiseks?

Kasutaja avatar

Re: kuidas kasvatada chowd/ konkreetsed situatsioonid

PostitusPostitas bladerunner » 16 Mär 2006 13:05

nelemaris kirjutas:Mida teete teie sellistes olukordades?
1. Õues tuleb üks inimene , jääb seisma ja hakkab rääkima: oi kui armas,ninnunännu. Koer vaatab talle vastu ja turtsub ning uriseb. Mida teete teie (koer on rihma otsas)?
Kuna mu koer on senini arvamusel, et kõik inimesed on ilmas selleks, et teda imetleda, siis sellist turtsuvat situatsiooni meil tekkida ei saagi. :D
nelemaris kirjutas:2. Väljas küsib võõras in. luba koera paitada, kas lubate?
Ikka, ja kui koerale inimene juhuslikult vastumeelne peaks olema, siis kõnnib ta lihtsalt eemale.
nelemaris kirjutas:3. Koer tahab tänaval in. nuuskida kui kellegist möödume. Kas tõmbate rihma veelgi enam koomale ja pingule või hoiate samamoodi kui enne vastutulijat?
Üldjuhul mu koer inimesi nuuskida ei taha, ainult mõne huvitavama eksemplari puhul nuusutab korra püksisäärt ja kõnnib siis edasi. Aga kui ma juba eemalt näen, et inimene meid nähes hakkab kuhugi lumehange või puuotsa ronima, siis loomulikult tõmban rihma lühemaks ja koera endale ligemale, milleks võõrast inimest veelgi rohkem traumeerida?
nelemaris kirjutas:4. Kas sinu sõbrad ja sugulased peavad koera katsuda saama? Kas lased seda teha ka siis kui näed, et koerale ei meeldiks?
VT p.1 & p.2

Järele mõeldes, siis ma ei suuda meenutada kordagi kus Moncho oleks mõne inimese peale urisenud. :roll:
Tal nendega senini ainult positiivsed kogemused. :)
Experience is what you get when you don't get what you want.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Mär 2006 13:14

:irw: Moncho suudleb ju kõik surnuks! Ta on kullatükk lausa.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 16 Mär 2006 13:22

Maiemaie kirjutas:
Kas koer uriseb ja turtsub ka siis, kui inimene (võõras, ma mõtlen) pakub näiteks oma kätt nuusutamiseks?

Selge siis. EI-d ikka kasutame ja teen seda siis ka nüüd, kui uriseb või turtsub.
Kätt pakkudes pole turtsunud.Seda läheb ettevaatlikult nuuskima. Aga mitu korda on nii olnud, et mingi vanatädi jääb seisma ja siis hakkab, oi kui armas, oi kui ilus kutsa sa oled..... Siis vaatavad üksteisega tõtt ja koer sellise olemisega, et kuule, lõpeta juba see jutt ära,mis sa minust tahad. Ja siis teeb torts ja turts ja vahest ka urrrr.
Samuti kui on näinud mõnda suurt mustas riietuses meest või mingit in. kes lükkab või tirib suurt kandamit, siis jääb koer vaatama ja võib turtsuda või uriseda. Järeleikult kardab. Aga siin ma tahtsingi teada, et kuidas teda julgustada, et ta ei kardaks. Pärast äkki mõjub mu tegutsemine hoopis vastupidiselt ja saab innustust juurde, et näe on jah ohtlik ja perenaine kaitseb mind või midagi taolist :? ?
Ja see võõral lasta katsuda- Selle ma jätsin Sveta loengust kõrvataha, et võõrastel pole vaja lasta katsuda koera kui tänaval jalutatakse. Aga ehk see oli hoopis selle mõttega öeldud, et muidu hakkab koer end väga tähtsa ja juhina tundma :roll: ?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas bladerunner » 16 Mär 2006 13:40

Kui kedagi huvitab, siis mul selline raamat lugemiseks pakkuda:
Surviving Your Dog's Adolescence : A Positive Training Program

+ veel 2 ingliskeelset raamatut otseselt chow'de kohta.
Experience is what you get when you don't get what you want.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Mär 2006 13:54

Mul ka üks päris hea ingliskeelne raamat chowde kohta. Ostsin selle siis, kui Marilu juba oli päris koeraks kasvanud ja sigadusi ei teinud, aga seal raamatus on ka palju räägitud kutsika kasvatamisest ja õpetamisest.

Kui on huvi, võin sulle mingeid paljundusi tekitada. TAlina tulen järgmisel nädalal Nublu showle.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 16 Mär 2006 14:05

aitäh pakkumast teile. Eks me nüüd vaatame, kuidas olema hakkab. Aga kas need raamatud on teil ostetud väljapool Eestit? Arvata võib, et on.
Tegelikult peaksin ise ka Apollo raamatumajja uurima minema, mis seal koertest pakutakse. Parem kui endal mõni kodus riiulil seismas on, mida ikka ja jälle lugeda saaks kui vajadus tekib.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 16 Mär 2006 14:24

Mina ostsin Helsingist selle raamatu. Variant siis ingliskeelne. Sama raamatut nägin Leedus käies ka venekeelsena. Nii et päris kättesaamatu variant ta pole. Eesti poodides pole ma sattunud midagi chow'de kohta nägema. Aga Krisostomuse kaudu oleks kindlasti võimalik tellida, kui sa tead, mida tahad.
www.kriso.ee

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 16 Mär 2006 14:40

:) Juba vaatan ja uurin seda linki. Panin otsingusse chow ja andis nii üht koma teist. Oskad ehk midagi soovitada, sest kahjuks seal sisututvustust pole. Tahaks sellist , mis hõlmab ikkagi selle tõu hooldamist ja kasvatamist.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KertzuV » 05 Juul 2008 19:48

Tere
minul oma põngerjaga sarnane mure, aga meie pisike ei lase mitte kellegil peale omade inimeste ennast puutuda, ja on isegi paaril inimesel hirmust vere välja hammustanud :( ja mitte inimesed tänavalt vaid meie endi sõbrad/sugulased kes külas käivad ja tahavad talle pai teha, aga Snuff kardab...
mul täitsa mure, mida ma peaksin tegema ning millal ma temaga võin kooli minna... kuna ise kasvatan esma kordse.t koera
kuid pisike alles 3 kuune häkki läheb see üle

Nahkhiir, karihiir ja rott
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Jaana » 05 Juul 2008 20:15

Ma kardan, et see hirm ise üle ei lähe ning kutsikat tuleb sotsialiseerima hakata.
Take your time

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 05 Juul 2008 20:19

Hmm...alustuseks peaks vist ütlema, et siin oled sa ise juba mdiagi vussi keeranud...
Kuidas on võimalik, et koer hammustab kedagi, kes külla tulnud...eriti kui ta seda inimest kardab?? Kas mitte pole koera nurka surutud ja vägisi paitada üritatud?
Chow on koer kes vajab rahu ja "oma maailma".
Ta on alles kolinud sinu juurde, las ta harjub selle uue koduga.
On küll kift kui kõik tulevad külla ja kipuvad nunnutama, aga see pole selle tõu jaoks. Pigem ikka vastupidi, et kui keegi tuleb külla, siis las see külaline tegeleb/suhtelb ikka sinuga, ei tee koerast väljagi... koer tuleb ise lõpuks uudishimust juurde nuuskima. Ja ka siis las ta nuusib, ei pea kohe paitama kippuma.
Kui see esimene samm on edukalt läbitud ja koer on aru saanud, et küllatulijad ei kipugi kohe käperdama, küll ta siis ka hirmust üle saab.
Kindlasti peab aga chowd sotsialiseerima.
Kõikse parem on käia temaga rahva hulgas, aga just lihtsalt käia, ilma et keegi näppima/paitama kipuks.
Kui süstid kõik tehtud, siis jälgi kutsikakoolide reklaame, kus käivad koos just kutsikad üksteisega mängimas. Ka see on väga oluline, et tema maailmas ei oleks ainult tema, vaid on olemas ka teisi koeri.
Koolide kohta saad infot rohkem ilmselt inimestelt, kes koolitusega tegelevad, aga selliseid kergemaid käsklusi nagu "ei" ja "siia" võid juba praegu ka ise proovida õpetada.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 05 Juul 2008 22:54

KertzuV kirjutas:meie pisike ei lase mitte kellegil peale omade inimeste ennast puutuda, ja on isegi paaril inimesel hirmust vere välja hammustanud :( ja mitte inimesed tänavalt vaid meie endi sõbrad/sugulased kes külas käivad ja tahavad talle pai teha, aga Snuff kardab...

Miks sa üldse lubad katsuda koera inimestel, keda koer kardab. Millise pereliikmega sa veel nii teeks? Kas sa ise tahaksid, et sind katsuks vägisi keegi, keda sa kardad? Koer ei ole karvane mänguasi külalistele. Chow on enamasti umbusklik - tean, et meie koer kedagi ei ründa, kuid ta ei talu, kui võõrad väga ligi tükivad - seetõttu olen keelanud teda ilma minu teadmata ootamatult katsuda, see käib nii võõraste kui heade tuttavate kohta. Meie koer on 3 a, katsuda lubab ennast vaid oma perel ja mõnel koerale sümpatiseerival inimesel. See, kui tihti keegi külas käib (sõbrad, sugulased) või kes pool aastat iga päev poeb (ehitusmehed), ei oma koera jaoks vähimatki tähtsust. Ka eelmistest omanikest hoitakse mitme meetri kaugusele... Samas näiteks arsti juures pole mingit probleemi, sest seal PEAB ennast katsuda laskma ja jutul lõpp. Rahvarohketes kohtades ta võõraste vastu mingit huvi ega vaenulikkust üles ei näita - täiesti rahulik ja ükskõikne. Mitmepäevastes laagrites jookseb küll vahel kokku ja hakkab podisema, kuid siis panen ta mõneks ajaks omaette puhkama.

Loe rohkem chowde iseloomu kohta - olen palju erinevaid koeri pidanud, kuid chow on väga omamoodi ja temaga on palju lihtsam koos elada, kui arvestad tema eripärasid. Sotsialiseeri koera niipalju kui võimalik, kuid nii, et see koerale positiivse emotsiooni jätab, ära sunni teda millegiks. Ja inimeste eest, kes ei suuda koera rahule jätta, pane koer teise tuppa, muidu võib sul varsti kodus olla neljajalgne probleem, mitte lemmikloom.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monsa » 06 Juul 2008 14:51

:roll: Ja paluksin mind informeerida,kuidas saab ühel toredal chow poisil kombest lahti ,et peale pissumist ei premeerita teda mitte perenaise reie sisefileega :irw:.Peale hädal käimist läheb Enzo nii rõõmsaks, et siis endal ei ole aega tema rõõmust osa saada ja vaata ,et talle jalgu ei jää,kuna muidu hoolitseb selle eest Enz poiss ise, et võtaksin jalad kõhu alt välja.Ja sellel puhul EI TOHI ei loe talle absoluutselt,sest selle peale silmab ta hoolega kuskohast saaks uuesti naksata.Kas kaob tal selline mängulust iseenesest,kui rohkem meheks saab :irw: Samas ajab tema sihikindlus mind naerma,aga hämmastabki see et kui keelan siis tema teeb ikka mida tahab.Muidu kuulab koer täista tublisti sõna ,aga vot sellises situatsioonis jooksen küll vastu seina :myyr:
käed soovivad ümber kaela põimuda

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KertzuV » 06 Juul 2008 16:45

tänud,
minu paanika jälle ilma asjata, aga ennem karta kui kahetseda: roll:
kuna mainisin kasvatan ma esimest korda koera ja weel chow:D
ja vaatasin liht vanavanemta koera
järgi et tema vana aga rahu ise ei tee kellegile midagi aga meie oma nii pisike ja juba nii kuri...:(

aga hammustamisest veel: keegi teda nurka pole surunud aga need kes hammustada saanud on ka ise süüdi eks ma sis pean külaistele selgeks tegema et, meie pisike on vaid vaatamiseks,

aga küsiks siis weel kas on näiteks minul võimalik teda ise sõbraks teha inimestega nt. seisan koera ja teise inimese kõrval, sest sis ta tavaliselt laseb võõral pai teha...

Kasutaja avatar

Re: kuidas kasvatada chowd/ konkreetsed situatsioonid

PostitusPostitas Figo » 07 Juul 2008 14:25

Anonymous kirjutas:Mida teete teie sellistes olukordades?
2. Väljas küsib võõras in. luba koera paitada, kas lubate?
3. Koer tahab tänaval in. nuuskida kui kellegist möödume. Kas tõmbate rihma veelgi enam koomale ja pingule või hoiate samamoodi kui enne vastutulijat?
4. Kas sinu sõbrad ja sugulased peavad koera katsuda saama? Kas lased seda teha ka siis kui näed, et koerale ei meeldiks?

1. Figol on tavaline reaktsioon pea iga võõra inimese suhtes, selline, et turtsuma hakkab. Aga see ei tundu kohe mitte kuri, vaid nagu rohkem selline "oot-oot, kes sa selline nüüd oled?". Kui nuusutatud saab, siis on korras. Urisenud ei ole.
Siiani ainult üks inimene on talle mingil põhjusel nii ebameeldiv olnud, et haukus tükk aega tema peale (selleks oli naaber teisel pool aeda) vaatamata lepitamisele ja üritas isegi käest napsata (sai kohe range EI öeldud). Aga see oli ka ainuke inimene. Eks siis miski oli temas, mis Figole kohe üldse ei meeldinud.
Sotsialiseerinud oleme Figot läbi ja lõhki ja umbusaldusest halvemaid märke pole kellegi teise suhtes üles näidanud, seega ma usun, et tegemist oli pigem inimeses, mitte koera iseloomus.

2. Luban, aga hoiatan, et koer on alguses umbusklik ja palun ulatada talle enne käsi nuusutamiseks ja tutvumiseks, mitte kohe plärtsti pähe ja paitama.

3. Lisaks umbusaldusele on meie karvakerale ka omane äärmine uudishimu kõige vastu mis liigub, et ikka pea iga möödakäia tekitab reaktsiooni "oh! kes see veel on?" ja siis on kohe hullult nuusutada vaja. Käitun vastavalt inimesele, kui inimesel on lahke ja naeratav nägu Figot vaadates, siis eriti pingul rihma ei hoia, kui inimene Figost kas välja ei tee või tundub kartvat, siis loomulikult hoian Figot lähemal ja nuuskima ei lase.

4. Figol üldiselt katsumise vastu midagi ei ole. Me naisega vasserdame teda kodus pidevalt ja talle tundub see meeldivat - hakkab alati mõnust röhitsema ja ringutama.
Kui külalised külas, siis katsuvad nad Figot täpselt niipalju kui ta ise laseb. Olen täheldanud, et kui tal kopa ette viskab, siis ta läheb lihtsalt eemale ja siis ma ütlen ka, et aitab küll, et Figo sai praeguseks nunnutamise isu täis. Kedagi koera taga ajada ja vägisi paitada/kallistada küll ei lase.
Ma ei tea, meil on vist arusaajad külalised ka olnud, ütleme alguses, et Figo on veidi umbusaldav alguses ja ei ole mõtet hurraaga kallistama minna ainuüksi sellepärast, et ta mõmmik on, et las ta teeb omad nuusutamised ära ja kui sõprus tehtud, siis on see pai ka parem. Keegi Figole vägisi sõprust peale sundima läinud.

monsa kirjutas:Ja paluksin mind informeerida,kuidas saab ühel toredal chow poisil kombest lahti ,et peale pissumist ei premeerita teda mitte perenaise reie sisefileega .Peale hädal käimist läheb Enzo nii rõõmsaks, et siis endal ei ole aega tema rõõmust osa saada ja vaata ,et talle jalgu ei jää,kuna muidu hoolitseb selle eest Enz poiss ise, et võtaksin jalad kõhu alt välja.Ja sellel puhul EI TOHI ei loe talle absoluutselt,sest selle peale silmab ta hoolega kuskohast saaks uuesti naksata.Kas kaob tal selline mängulust iseenesest,kui rohkem meheks saab Samas ajab tema sihikindlus mind naerma,aga hämmastabki see et kui keelan siis tema teeb ikka mida tahab.Muidu kuulab koer täista tublisti sõna ,aga vot sellises situatsioonis jooksen küll vastu seina

Figol oli ka selline asi, et kippus väiksena hullates käest/jalast näksima. Me saime sellest nii jagu, et niipea kui hambad nahka puudutasid ütlesin kohe EI!, lõpetasin mängimise, korjasin lelu ära, läksin eemale ja ei teinud tast enam välja. Kui ta siis järgi tuli ja ikka säärest näksata üritas, siis tuli uus EI! ja siis juba panin ta jõuga pikali ja hoidsin veidi kinni, läksin jälle eemale ja ignoreerisin.

Järjepidevusega sai talle seos tekitatud, et hammustatakse ainult mänguasju ja inimese hammustamine toob kaasa mängu kohese lõppemise ja ignoreerimise. Nüüd saame alati mängitud nii, et keegi haiget ei saa.

See et ta kutsikana näkitsedes armas on, ei tähenda, et seda lubada tasuks. Kui suuremaks kasvab võib mänguhoos näpsamine päris valus olla. Tuttavatel oli ka keskmist kasvu koer, kellel ka väiksena napsamist piisavalt ei keelatud ja kes suuremana mängides nii valusalt napsas, et sinakas järgi ja siis see nii armas ei tundunud. Aga oli juba väga raske selgeks teha, et ta käitumises midagi valesti on.

Minu meelest lihtsalt on nii, et kui koerale midagi keelad, siis peab nulltolerants olema, et tal segadus ei tekiks, et nüüd ei tohi, aga homme tohib ja ülehomme jälle ei tohi.
Külalistele ütleme ikka, et koeraga mängimiseks kasutataks mänguasju (sest paljud ikka tahtsid kutsikale käsi mänguasjadeks pakkuda ja närida lasta) ja kui juhtub kasvõi kogemata kätt hammustama, siis tuleb kohe valju EI-ga keelata.

Ja see et koer EI!-d ignoreerib (kasvõi mänguhoos) ei tasuks kindlasti naljana võtta. Sinu jaoks on see naljakas, aga tema teeb sellest omad järeldused - sina ennast maksma ei pane - järelikult on tema karja juht, järelikult sind kuulatakse ainult siis kui tahetakse või siis üldse mitte.
Kui EI! niisama ei mõju, on minu praktikas kasu kas maha surumisest või esikäppade (seal kus õlad on) juurest kinni võtta ja esikäpad maast lahti tõsta. Vaata ise kumb paremini mõjub. Aga nii näitad sa koerale ilma haiget tegemata oma domineerimist, tema abitust ja paned ta "karjahierarhias" paika.
Nunnumeeter
0_____1______2______3_____4______5
|████|████|████|████|████|██████

Kasutaja avatar

PostitusPostitas siimsusi » 07 Juul 2008 19:47

KertzuV kirjutas:...aga meie oma nii pisike ja juba nii kuri...:(

Tegelikult chow ei ole kuri, vaid väga pika kannatusega ja naljalt hambaid ei kasuta ei inimese ega koera peal.
KertzuV kirjutas:aga hammustamisest veel: keegi teda nurka pole surunud aga need kes hammustada saanud on ka ise süüdi eks ma sis pean külaistele selgeks tegema et, meie pisike on vaid vaatamiseks,...

Chow kaitseb vajaduse korral ennast meeletu visadusega, ära lase situatsioonil niikaugele minna, et chow tunneb, et ta on viimases hädas. Võõrad inimesed käituvad teinekord kutsikaga uskumatult tobedalt, soovitan küll jälgida, mida külalised koeraga teevad ja vajadusel keelata või koer teise tuppa viia. Ka on chow uskumatult hea mäluga ja kes ta põlguse on ära teeninud, see jääbki "musta nimekirja".
Selle vaatamise kohta... Enamasti on jah chow oma pere koer ja võõrastele ainult vaatamiseks. Ühes koeraraamatus oli toredasti kirjutatud, et chowsid kasvatati varasemalt liha ja naha saamiseks, peeti veo- ja jahikoertena ning neist otstarvetest ükski ei eelda ülevoolavat inimsõbralikkust kõikide suvaliste nägude suhtes.

KertzuV kirjutas:aga küsiks siis weel kas on näiteks minul võimalik teda ise sõbraks teha inimestega nt. seisan koera ja teise inimese kõrval, sest sis ta tavaliselt laseb võõral pai teha...

Nii peabki, kui sa ei taha mossitavat inimpõlgurit :D. Lausa hädavajalik, et vähendada chowle loomuomast umbusklikkust.

To Monsa: Olen Figoga sama meelt, et koera ignoreerimine aitab, sest kui võõraste tähelepanu on chowle täiesti savi, siis oma perenaise meele järgi tahetakse hirmsasti olla. Ja kuri ning koerast absoluutselt mitte välja tegev omainimene on talle piisav karistus.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lii-na » 07 Juul 2008 20:35

monsa kirjutas::roll: Ja paluksin mind informeerida,kuidas saab ühel toredal chow poisil kombest lahti ,et peale pissumist ei premeerita teda mitte perenaise reie sisefileega :irw:.

Kui me esimese chow võtsime, siis ka ise mängisime temaga, sest ei olnud ju koguaeg mängukaaslasi võtta ja ka mõmm vahel arvas, et mina olen temasugune ja kippus vahel liiale minema, aga meil toimis see, et mitte me ei olnud EI, vaid hoopis kõvasti AI ja see toimib siiani isegi kõige ülemeelikumas tujus meie vanem mõmm teab, et kui öeldakse AI, siis see ei tähenda mängu lõppu, vaid seda, et mängukaaslane sai haiget ja siis peab õrnemalt käituma :D ja kui niimoodi lõpmatuseni AI öelda, siis vanem mõmm lõpuks lihtsalt võtab mu käe suhu, aga hambad ei puutugi kätt :D Selline hammustamise imiteerimine tähendabki tavaliselt kutset mängima hakata. Ja meil on see AI kuidagi mõjunud. Muidugi meie noorem mõmm, see ei oskagi inimestega mängida, seega pole seda probleemi kunagi tekkinudki :D

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monsa » 07 Juul 2008 22:09

Lii-na kirjutas:ja kui niimoodi lõpmatuseni AI öelda, siis vanem mõmm lõpuks lihtsalt võtab mu käe suhu, aga hambad ei puutugi kätt
Enzo kippus ka müramise käigus et hammustab kätt ja samamoodi AI peale sai aru et nii ei tohi ja jättis siis hambad mängust välja ja lakkus hoopis kätt aga just õues läheb ta ülemeelikuks.
Muidugi püüan teda siis ignoreerida,kuna nagu Figo soovitas maha suruda,siis see meil ei toimi :oops: ,oleme läbinud selle ,aga ignoreerimine paistab tulemusi andvat :P Muidugi ei tahtnud ma nüüd siin küll muljet jätta,et koer on pere üle võimu saanud ,kaugeltki mitte.Enzo jaoks on paikka pandud tema piirid aga mind just hämmastabki see et peale hädal käikku on ta just sellise mängu endale omaks võtnud.Püüame siis saada ka sellest pahest lahti ja võtame nõu kuulda :P
käed soovivad ümber kaela põimuda

Kasutaja avatar

PostitusPostitas KertzuV » 08 Juul 2008 12:42

Mängimisega saame meie hästi hakkama kui mõmmik natuke yle meelikuks läheb siis on mul alati mingi väike mängu asi talle hammaste vahele sokutada siis närib ta seda. Või olen talle selgeks teinud et kui ma ütlen "aitab" või "ei näri mind" natuke kõvema häälega saab ta ka aru. mitte kül esimese korraga aga kui mu kurja nägu näeb hoiab eemale:D

Aga ta on jubetasiti kiindund mu tiigriga sussidesse, et kui ma nad jalga panen siis ta lausa ripub nede küljes ning nüüd on ta nad endale saanud:D

Meie mõmmikule on selline paha mängima kutsumise komme tekkinud,sellest ajast kui ta endale voodisse ronimise kuidagi selgeks oli teinud, kui tema ärkab enne mind siis tema ronib voodisse ja hakkab minu juukseid närima. :irw: Tema meelest on see eriti lahe aga minu meelest küll mitte ja siis ta on jälle nii õnnete kui riiden temaga :roll: ja tagasi magama jään.

Loodan et selle kombe harjutame ruttu välja, mudu jään ma varsti kiilaks

PostitusPostitas AiriinMAron » 09 Apr 2011 08:14

MInu KOeral pole mingeid probleeme inimestega kolisime vanematega maale elama ja võtsime koera ta oli alles2kuune aga täna sai ta 5kuuseks käin koeraga jalutamas rihmata :irw:
Airiin Ladoga

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 10 Apr 2011 00:56

Kutsikaga üldiselt ei olegi probleeme kui temaga õieti käituda ja ka kõrvale tuleb ilusti kutsumise peale.
Chowdel hakkab puberteet tavaliselt kuskil 6-8 kuu vanuses ja siis hakatakse nii piire kompama kui perenaist testima. Proovitakse enam mitte sõna kuulata ja oma jonni ajada. Nii et, ole ettevaatlik ja vaata et sinu koeral see jonn vales kohas peale ei tule. :)

PostitusPostitas Perta » 28 Aug 2012 16:11

Kuidas chow chow õue küsib? Kuidas täiskasvanud koer annab teada, et tal on häda?

Õue küsimine

PostitusPostitas mignon » 29 Aug 2012 09:19

Meie chow küll normaalset moodi õue ei küsi. Kui väga vaja, läheb korra ukse juurde, tuleb minu juurde, vaatab otsa (äärmisel juhul kaapab käpaga) ja ohkab sügavalt. Kui ma mingil põhjusel ei reageeri, siis .... läheb magab edasi.
Chow - võrratu tegelane

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 29 Aug 2012 20:41

Ma usun, et see õueküsimine sõltub ikkagi konkreetsest koerast, mitte tõust. Kes kaapab käpaga, kes seisab ukse juures, kes vaatab peremehele niikaua otsa, kuniks piinlik hakkab, et koeh aru ei saanud...

Iga peremees peaks koos kutsikaga kasvama, et aru saada tema käitumisest. Ja vastupidi.

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline