Kelle chow on käinud silmaoperatsioonil?

- omaette olija ja mõtleja
Anonymous

Kelle chow on käinud silmaoperatsioonil?

PostitusPostitas Anonymous » 01 Mär 2006 14:01

Meie chow'le soovitas arst silmaoperatsiooni. Ütles, et väga hullud silmad ei ole, aga jooksmine muidu järgi ka ei jää. Natuke kardan seda asja, eriti narkoosi, kuna enda tuttaval on noor koer narkoosi tõttu surnud. Ka olen näinud chow'sid, kelle silmad on peale operatsiooni väga inetud, sellised suured, nii et silmavalge paistab. Arst küll ütles, et koera nägu ei muutu, aga ikkagi kahtlen. Kuidas teie kogemused on, kes on sellise asja läbi teinud?

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 01 Mär 2006 14:05

Miks soovitati oppi ja kus linnas te elate?
St millisesse kliinikusse plaanite minna?

KAs koeral on entroopium?
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 01 Mär 2006 14:06

Eks kõik oleneb arsti kogemustest ja kui ilusti/korralikult ta korrigeerib. Olen näinud "räiget" ütleme koledat tööd ja väga perfektset.
Mu Paks on elanud üle viis narkoosi , kolm neist seoses silma opiga ning pole häda midagi. Kenasti tuli narkoosist välja, kuid jälgima peab ikka.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 01 Mär 2006 14:08

Elame Tallinnas ja arstiks on Tamara Kon.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 01 Mär 2006 14:15

Marilu on saanud minu mäletamist mööda 3 narkoosi, üks neist seoses silmaopiga. Muidugi tuleb arvestada seda, et narkoos on risk, aga risk on ju ka tegemata jätmine- sellega võib kaasneda näiteks pimedaks jäämine...

Marilu silmad muutusid peale oppi paremaks. Ikkagi on nad vahel rähmased, eriti hommikuti. Aga olen juba harjunud, et pean neid puhastama. Kui ta närvi läheb, siis muidugi voolab väike vesi, aga muidu on olukord palju parem kui enne oppi.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 01 Mär 2006 14:16

Mina valiks operatsiooni läbiviiaks siis teise arsti. Üks "töö" mida olen selle arsti poolt näinud oli äärmiselt lohakas ütleme lauskole kuigi tulemuslik, mis muidugi esmatähtis.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 01 Mär 2006 14:20

Kui asi oleks nii, et valida oleks kas kahjustatud silmad või operatsioon, siis muidugi ei kahtleks, aga asi ongi selles, et arsti sõnul pole asi nii tõsine. Et võib teha operatsiooni, aga midagi hullu ei tohiks juhtuda ka siis, kui ei tee. Välja arvatud muidugi see, et silmad on kogu aeg märjad.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 01 Mär 2006 14:21

Enne kui midagi otsustame, mõtlesime käia ka dr Ülle Kella juures silmi näitamas.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 01 Mär 2006 14:30

kui vana koer on ja kas silmad on märjad kutsikapõlvest saati?

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 01 Mär 2006 14:32

Praegu on koer üheksakuune ja silmad on tõepoolest algusest peale märjad olnud. Vahel rohkem, vahel vähem, aga päris kuivad mitte kunagi.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 01 Mär 2006 14:40

Meie käisime ka Ülle juures, ikkagi silmadele spetsialiseerunud arst.
Soovitan soojalt tema nõu kuulda võtta.
Ja kui lõikamiseks läheb, siis nõustun chelestyaga... lõikama peaks Ülle, mitte Tamara. (kuigi Üllele chow-d lõigata üldse ei meeldi :D )
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas bladerunner » 01 Mär 2006 17:32

chelestya kirjutas:Mina valiks operatsiooni läbiviiaks siis teise arsti. Üks "töö" mida olen selle arsti poolt näinud oli äärmiselt lohakas ütleme lauskole kuigi tulemuslik, mis muidugi esmatähtis.
samas on ta ka väga hästi lõiganud, niiet ma ütleks pigem, et 'tulemus sõltub tellija materjalist' :wink:
kui tagasi lõigata tuleb ikka suht suur osa silmalaust, siis ei võlu ka parim arst sealt enam ilusat ja standardile vastavat silmakuju välja.
seega kõik sõltub ikka konkreetse koera seisundist.

ja mitme erineva arstiga konsulteerimine ei tee kunagi loomulikult paha. :)
Experience is what you get when you don't get what you want.

Entroopium

PostitusPostitas mignon » 07 Okt 2011 21:49

Minu koera õde elab Soomes. Talle oli tehtud silmalau operatsioon ja kuna väidetavalt see ei aidanud, siis tuli teine operatsioon ja eemaldati hulk nahka lõikega pealae pealt. Kuna minu jaoks oli see pehmelt öeldes suur ..üllatus, siis tekkis küsimus. Kui hull see haigus pidi olema, et nii kaugele minnakse? Kas on kellegli ka oma kogemust? Meile ütles arst, kui koer oli alla aasta, et võib areneda väike keere. Kas sellega pole nii et kas keere on või siis mitte.. Kuidas seda ise ära tunda? Meil on silma ääred märjad, otseselt silmad ei jookse mingit mäda või rähma. Lihtsalt sooviks saada teiste kogemusi, mitte diagnoosi. Ausalt öeldes tekkis väike paanika ... Koer on põhiliselt õues. Arvasin siiani, et need veidi märjad silma ääred on tuulest... Koer on 2 aastane.
Chow - võrratu tegelane

...ja pätakad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas annee » 07 Okt 2011 21:57

Sir Winston & lambad
Kasutaja avatar

PostitusPostitas airepiret » 07 Okt 2011 21:59

Mina soovitaks minna dr. Ülle Kella vastuvõtule Toometi kliinikus. Seal saate silmakesed kontrollitud igatepidi - ja ka vajadusel diagnoosi :)
Vähemalt ÜKS buldog peab majas olema.

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 07 Okt 2011 22:11

Kõik sõltub ikkagi sellest, kui palju koeral nahka on. Ehk siis: kui sinu koeral ei ole meeletut silmadele vajuvat nahka, siis ei ole mõtet muretseda.
Aga enda rahustuseks võid muidugi silmi minna kontrollima. Ühtlasi saad esitada otse arstile kõik küsimused ja saada korrektsed vastused.

PostitusPostitas Perta » 04 Jaan 2012 10:15

Siin foorumis hoiatati, et dr.Keller vihkab chowsid. Kas on Tallinnas mõni teine silmaarst?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 04 Jaan 2012 11:50

Soovitan minna silmahaigusega ikka silmaarst Ülle Kella juurde kui tahate ikka profesionaalset abi. Hilisema kahetsustundega (valiti vale arst) on raskem elada.

Entroopium

PostitusPostitas mignon » 04 Jaan 2012 12:58

No nii. Meil nüüd kenasti operatsioon tehtud ja eile käisime võtsime ka niidid välja. Suured tänud dr. Ülle Kellale. Ja ma olen väga õnnelik, et võtsin kõiki teid kuulda ja tema juurde läksin- Chowsid ta ei vihka, vaid pigem õnnetu, et nendega probleemid on. Meie kuts igatahes rõõmus. silmapõletik paranemas.
Chow - võrratu tegelane

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nella » 07 Jaan 2012 17:45

Mina soovitan pigem Anžela Lehtlat Tartu Maaülikooli Kliinikus! :wink:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nella » 07 Jaan 2012 18:15

Narkoose on Nellal olnud juba 4, esimesed düsplaasiauuringuteks, viimane alalaugude korrigeerimiseks. Kõigist on ilusasti välja tulnud siiani. Ennast huvitab samuti väga, kas silmade jooksmine jääb nüüd järele, ja missugused laud välja hakkavad nägema peale paranemist.

Mina ei taha kedagi solvata, aga soovitan silmaarstiks siiski pigem Anžela Lehtlat Tartu Maaülikooli Kliinikust. Kuigi eks täpsemaid tulemusi saan kirjeldada, kui kõik on möödas. Nimelt tuli meie printsess opilt eile, harjutame alles lehtri kandmist ja/või sokkides olemist ise kõrval pikutades ja tema und valvates. :wink:

[/img]

Silmad

PostitusPostitas mignon » 08 Jaan 2012 13:09

Meil möödas opist 3 nädalat. Põletik taandub ja silmad puhtad, kuivad.
Chow - võrratu tegelane

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 08 Jaan 2012 15:45

Eks igaühel ole ikka lihtsam käia oma kodulinnas :), seda enam kui spetsailist seal olemas.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Nella » 31 Jaan 2012 13:58

Meil ka täitub opist reedel 4 nädalat, silmadega kõik hästi. Paistetused alanenud/alanemas ja näo karvad hakkavad vaikselt tagasi kasvama.

Tekkis aga selline küsimus, et kui koer narkoosi pandi, öeldi, et chow chow-le tuleb paigaldada tuubus, et ta hingata saaks ja ära ei lämbuks. Nüüd on aga juba neljas nädal selline reaktsioon, kui ta vett joob, et tõmbaks nagu kurku ja siis läkastaks oma kõri puhtaks. Kas teil oli samasugune kogemus? Kui ruttu see möödub?

Parimat!

Veejoomine

PostitusPostitas mignon » 31 Jaan 2012 16:55

Hmm, meil küll sellist fenomeni ei ilmnenud. Ega ka neil paaril chowl, keda ma veel tean...
Chow - võrratu tegelane

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 31 Jaan 2012 20:20

Kas arstiga oled konsulteerinud?

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist