Miks valisid just chow endale?

- omaette olija ja mõtleja
Anonymous

Miks valisid just chow endale?

PostitusPostitas Anonymous » 31 Jaan 2006 17:02

Loen neid teemasid ja mõtlen, et paljud ikka näevad, et koeral igasugu pot. vigu võib tulla tulevikus ja tervet koera Eestist nagu raske leida. Aga siiski te valisite endale just selle tõu. Tekkiski küsimus, miks?
Endal oli meil pikka aeg plaan võtta basset. Aga millegi pärast jäi mulle selle tõu kohta silma alati igasugu võimalikud terviseprobleemid. Niisiis,hakkasin pelgama. Chow chow on alati olnud selline tõug, keda olen imetlusega vaadanud.Enda koeraks aga pole isegi teda mõelnud. Tundus jube karvane ja võimatu korteris pidada.Siis aga hakkasin kirjandusest infot otsima. Samuti kiitsid ka teised pereliikmed selle tõu heaks (nt chow võimaliku ostu puhul oli abikaasa koheselt valmis, basseti puhul lõppes arutelu ikka teemal, et korterisse koera :roll: ????). Lugesin selle koera kohta ja iseloomustus näis sobivat. Nii see otsus vastu võetigi. Samas aga käis selle tõu kasuks otsustamine vaid mõne päevaga . Aga paljud tähtsad otsused on mul nii tehtud ja need on olnud head otsused :P Ja nüüd ei oska mõeldagi, et ilma koerata elaks või selle mõmmi asemel keegi muu oleks.
Bassetitele kuulub osake mu südamest ikkagi :)

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 31 Jaan 2006 17:10

Sama siin, et alguses olin paadunud rotveileri fänn, aga kui loomakaitsjad seakisa tegema hakkasid ja sabade lõikamine hakkas võrduma mõrvaga, siis minu jaoks olgem ausad, ikkagi oluline ka koera välimus ja sabaga rotveiler ei ole see mis sabata :?
Chow oli ammu silma jäänud oma mõnusa kasukaga ja eriliselt flegmaatilised tundusid nad ka ja kui lõpuni aus olla, siis esimest chow'd võttes ei teadnud mina probleemidest ikka midagi, polnud ka foorumit kust lugeda, polnud internetti ka :wink:
Ja mind võlub siiani nende isepäisus, rahulik olek, suursugusus ja samas kui vaja on nad head valvekoerad.
Nii see läks, ühest sai mitu ja nüüd põen tõelist chow-haigust :irw:
Chow Chow - midagi enamat kui lihtsalt koer! ;)

Olgu suur/väike - aga ikka must-valge
Kasutaja avatar

PostitusPostitas terz » 31 Jaan 2006 17:17

Lilleke kirjutas:Nii see läks, ühest sai mitu ja nüüd põen tõelist chow-haigust :irw:

Kas silmad ka hommikuti jooksevad :irw:
Iga meie otsus ja tegu muudab saatuse kulgu.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 31 Jaan 2006 17:19

terz kirjutas:
Lilleke kirjutas:Nii see läks, ühest sai mitu ja nüüd põen tõelist chow-haigust :irw:

Kas silmad ka hommikuti jooksevad :irw:

Igal hommikul rähmas :irw:

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 31 Jaan 2006 17:20

:hahaha:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Pallike » 31 Jaan 2006 17:38

Meil poeg lunis ammu koera, ühel õhtul tõi tuppa purgiga konnad ja ütles, et nüüd hakkab konni kasvatama. Sellega oligi otsustatud, et tuleb ikka koer võtta. Tuttavatel on chow, mees ütles, et muud ei tule kõne allagi. Siis polnud ma ka uurinud haigustest ega üldse koertest midagi. Esialgu kokkulepitud pesast meile kutsikat ei jätkunud, seetõttu venis meie koera-ootus 7 kuu pikkuseks. Sel ajal uurisin ikka igasugu tõugude kohta, aga lõpuks leidsime, et siiski chow on see õige. Me pole hetkegi kahetsenud.

Anonymous

PostitusPostitas Anonymous » 31 Jaan 2006 17:50

Meie armusime chow-chowsse paar aastat tagasi koerte näitusel. Siis olin kindel,et kui koera võtame siis kindlasti sellise.Kui otsima hakkasime siis ka netti ei olnud ja eriti kirjandust kus kohast lugeda selle tõu kohta ka mitte.raamatukogus sai käidud ja näitustel omanikelt veidi uuritud.Kutsikat otsisime börsi kaudu.Veidi enne kutsika ostu saime arvuti,nägin vanemaid ja armusin kohe ära kutsasse.Ostmisel ei osanud haigustekohta midagi küsida.Nüüd olen palju lugenud ,nende haigustest.Olen hakanud oma koera palju rohken jälgima.Meil ei ole veel kutsiga mingeid terviseprobleeme olnud.Loodan,et praegu ära ei sõnu.Oleme väga rahul.Mingit kasutusjuhendit me ka küsida ei osanud.Ostu-müügi leping ja tõu tunnistus on olemas. .Veidi infot toitmisekohta ka.Sel hetkel ei osanud rohkem tahta.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas chelestya » 31 Jaan 2006 18:39

Meil tõi koju chow-pisiku abikaasa, nüüd ei vaidle kunagi kui tuleb juurde.
:irw:

Tegelt, chow on meeletult tore perekoer ja ta rahulikkus, uhke hoiak on nii südamelähedane. Mind ja mu peret võlub chow juures eelkõige iseloom ja alles siis välimik. Nendes pettuda pole lihtsalt võimalik.
Chow tervise"fänniks" sain oma teise chow`ga.
Viimati muutis chelestya, 01 Veebr 2006 00:52, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Bosse_Lauri » 31 Jaan 2006 22:50

Me oleme lihtsalt sarnased -
1. süüa meeldib
2. kui igav on, ei hakka diivanit närima vaid keerame magama
3. norskame
4. pallid meeldivad
5. meie emme meeldib
6. poriloigud ei meeldi
7. käsutamine ei meeldi
8. kui vaja siis istume, kui vaja lamame
9. õues meeldib olla, kui ilus ilm on

jne....
- - - - - - - - - - -

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 01 Veebr 2006 15:16

Kes seda enam teab. Elu läks nii, et chow tuli minu juurde elama.
Tundus, et iseloom on selline sobiv- rahulik, aeglane, natuke isepäine ja jonnakas. Hiljem selgus, et minu Marilu on energilisem kui tavaliselt chowd on, jooksuhimulisem, aga ka mölisejam. Aga see kõik on talle omane ja armas ikkagi.
Almera tuli selle pärast, et Maril oleks sõber, kellega postimeest valvata, kellega varestel silma peal hoida ja kellega lumehanges istuda.
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

kennel Triumfant's chows
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gul4ik » 01 Veebr 2006 15:46

Mingil elu hetkel tuli soov võtta endale koera, missugust?-polnud aimugi,peaasi, et koer. Esimese ettejuhtuva kuulutuse peale oligi seal kodus käidud ja kutsikas ostetud. Selleks osutus chow-chow.
Sellest kujunes terve seriaal paljude osadega ja lõpu vist nüüd ei tule... :hups:

ja juhtmeta tolmuimeja Prada
Kasutaja avatar

Import-chow'dest

PostitusPostitas sootna » 23 Okt 2007 13:28

Heii,

Kuna kojaloendusest ei saanud aru, siis tekkis küsimus, et paljudel vähemalt siinsetest kasutajatest, on toodud chow välismaalt sisse? Kust maalt, kust kennelist, kuidas koeraga on jne...? Kui kaua pidite koera ootama ja kuidas üldse sattusite just sellisele otsusele? Käite näitustel ka?

puhtast uudishimust tekkinud küsimused ja aitäh vastajatele. :)
Ilma iseloomuta juba Chow'd ei kasvata! ;)

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 23 Okt 2007 23:07

Chelestya Mausi on toodud Saksamaalt. Mina enam ei mäletagi, kaua läks tema ootamisega aega. Igatahes kohe esimesest pesast, kust sai küsitud, küll kutsikat ei antud. Taheti ikka oodata ja vaadata, kas tõesti on inimestel huvi kutsikat siia tuua.

Minu Almera on ostetud Leedust, Chelestya õrritamise pealel, et näe, ühes kennelis on lühikarvaline, kas tahad ka endale sellist?! Mina tahtsin ja umbes 2 kuu pärast oli mul kodus selline ilus paks jõehobukutsikas :irw:
Mul ei ole mingit huumorimeelt. Mitte vähimatki. Seda on frenoloogiaga tõestatud.Mul on Nichtlachen-Keinwortzi sündroom, mida mingil arusaamatul põhjusel peetakse kahetsusväärseks vaevuseks. (T.Pratchett)

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 23 Okt 2007 23:11

Noo siis Saksamaa suhtes, nagu ma sulle maiemaie rääkisin, saan Chelestyalt nõu ja infot ehk... leian nö sõprugi vb :D :angel:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 24 Okt 2007 10:39

Plaanid välkast :-) tuua koera- chow chow? Põnev, jaga meie ka üleelamisi!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 24 Okt 2007 11:58

Saksamaaga suheldes annab kindlasti palju juurde keeleoskus. Lisaks peaksid ikka väga kindlalt teadma, MIDA sa siis ikkagi tahad. Saksmaa on suur ja lai (erinevalt meie pisikesest konnatiigist) ja koerigi seal igasuguseid.
Mis tüüpi koera sa tahad, milliste esivanematega, missuguse karvavärvi, kehatüübi jne-ga.

Vaata netis ringi, uuri saksa lehekülgi. Uuri sugupuusid. Kiirustamine ja takka üles löömine ei vii kuhugi (nagu sa isegi juba tead :irw: ).

http://www.chow-chow-acc.de/
See on üks hea leht, kust infot saab.
Vasakul olev leht ZÜCHTER/WELPEN (Kasvatajad/Kutsikad) annab info sündinud ja planeeritud pesade kohta.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 24 Okt 2007 12:47

Nu minul on üks tibi toodud Ungarist ja kah suht pika jutustamise peale.
Seda enam, et valgeid oli siis eestis ainult üks ja ega nendst midagi ei teatud. Huvitavam pool kogu ürituse juures oli tegelt koerale järele minek autoga, sest mulle kohe üldse ei istu mõte sellest, et koer peaks üksi lendama.
Teine koer-poiss sai toodud soomest ja seda juba tänu tutvustele puhtalt. Minu esimese küsimise peale tuli ikka tokord suht konkreetne vastus, et kuhugi eestisse-hullumajja me küll oma kutsikat ei anna.
Siis sai natuke suheldud tuttavate soomlastega ja eneselegi imestuseks oli ühel päeval postkastis kiri, et noh...ok...sulle anname.
Aga mis saksamaad puudutab, siis minu arust on seal ikka üsna vähe kenneleid, kust võtta ja selgi juhul tuleks mõlemaid vanemaid jälgida. Eriti mis taga toimub, sest minu arust on neil niiiii palju "krokodille" :irw:

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 25 Okt 2007 21:14

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Chow TÜ » 03 Jaan 2008 13:45

Vana teemat üle vaadates tekkis mõte küsida, et mille järgi valisite kasvataja/ kenneli, kust koera osta?

Esimene koer ostetakse tihtipeale kiiruga ja lihtsalt koera soovides. Kas need, kellel on mitu koera, valisid teist koera hoolikamalt kui eelmist?
Mis suunas teid väljavalitud kasvataja juurde, kas tuttava soovitus, netist leitud info või lihtsalt sisetunne?
Need, kes on ostnud koera kuskilt välismaalt, mille järgi otsustasite?
Eesti Chow chow Tõuühing

PostitusPostitas ELEN1 » 04 Jaan 2008 00:09

Esimene koer tuli tõesti kiiruga. Mina tahtsin ja mees jooksis :irw:
Teine --- tuli kuna pidi tulema. Olgu see sisetunne või mis iganes aga ta pidi tulema. Teada saades, et on valgete mõmmide pesakond, suheldes kasvatajaga ja juba tilkus süda verd.Mees ütles kohe EI. Aga mina Teadsin, et nendest viimastest kutsudest kes on veel sellesse pesakonda jäänud ,on üks kindlalt minu. Ei jäänudki muud üle kui järgi minna. Peale seda oli kodus kodusõda, kuid see läks ruttu üle ja nüüdseks on mõlemad mõmmid meil peres Kõige tähtsamad. Aitas kaasa see koertekoja foorum kui ka neti info. Igatahes olen väga super rahul!!!! :irw: :irw: Nii et suur suur Aitähh!!! :roos:
must ja valge...

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 04 Jaan 2008 01:28

Chow TÜ kirjutas:mille järgi valisite kasvataja/ kenneli, kust koera osta?
Kas need, kellel on mitu koera, valisid teist koera hoolikamalt kui eelmist?
Mis suunas teid väljavalitud kasvataja juurde, kas tuttava soovitus, netist leitud info või lihtsalt sisetunne?
Need, kes on ostnud koera kuskilt välismaalt, mille järgi otsustasite?

Nu minul tuli esimene hoopis nii, et minu kutsikasoovi kuulutuse peale helistas kasvataja ise ja nagu alati...lähed ainult vaatama ja koju tuled ikka koos kutsikaga :irw:
Järgmist juba teadsin, et tahan teist värvi ja teist sugu, aga usaldasin ikka oma kasvatajat ja nii ta tuligi. Aga ikka valisin juba ka :wink:
Infi kuskil polnud, seepärast usaldasin seda mida kasvataja rääkis.
Aga välismaalt toomine on juba täitsa eraldi teema.
Tänasel päeval on see juba kerge. Tuleb lihtsalt suhelda ja palju netis ringi vaadata.
Iga kasvataja ei annagi oma keora kuskile kapakohilasse-eestisse.
Samas on palju sellist, mille kohta saad infi ainult läbi tutvuste ja keelteoskuse.
Heaks näiteks on venemaa foorumis hetkel kuum olev teema - inglismaa tuntud kennelist. Kes keelt mõistab võib lugeda -
http://www.chowchowplus.borda.ru/?1-4-0-00000043-000-0-0-1199023490 :hups:
Alati tasub ka tausta uurida, et mida sealsetest koertest teised arvavad, kas on kellegil järglasi, mis on tervisetulemused.
Pildi järgi ostmine samuti keeruline, sest paljud valdavad photoshopi ideaalselt jne jne
Aga iga uus veri on eestis teretulnud, oelks ta vaid terve ja puhas :wink:
Minul õnnestus saada üks selline koer kellega rahul olen.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas sootna » 04 Jaan 2008 02:31

Leiaks vaid kõik selliseid koeri, kellega rahul oleks ja kellega oleks kõik korras. eriti veel välismaalt tuues.

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 04 Jaan 2008 09:51

sootna kirjutas:Leiaks vaid kõik selliseid koeri, kellega rahul oleks ja kellega oleks kõik korras. eriti veel välismaalt tuues.

Just!
On minulgi kogemus, kus uuritud sai kasvataja tausta, aga jäi rohkem süvenemata sellesse, kust tema omad koerad toonud. Ja nagu hiljem selgus, oli temagi hädas sissetoodud koera paaritamisel temale nn terve paarilise leidmisel.
Ehk siis paljugi on varjatut ja olgem ausad... ideaalset kutsikat niisama juba välja ei anta, selleks peab ikka väga pikka eeltööd tegema.

kennel Triumfant's chows
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Gul4ik » 04 Jaan 2008 10:46

Tervet diivani koera tegelt ei ole raske osta. 100% tervet koera saab Hollandist (seal ranged aretusnõuded) ja Taanist (seal on lihtsalt kõrge kasvataja eetika) . Aga suure näituse ja aretus potentsiaaliga koera osta natuke raskem asi. Peab jälgima tolle kasvataja järglaste näituse edukust.
Kasvataja tausta uurida võimalik ainult venelastel, seal klatšimine in. Euroopa ja Ameerika kasvatajatega suheldes halva ütlemist teiste kasvatajate kohta mina pole näinud. Neil on muideks ka foorumid.
Edu õige kasvataja otsimisel!

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 04 Jaan 2008 20:40

Noh, infot kuuleb ikka pigem jah otse suheldes, kui foorumis lugedes. Euroopa foorumites on levinud pigem nõuküsimine ja teisele paari hea sõna poetamine. Otsest klatshi ja halvastiütlemist kohtab haruharva.
Venekeelsetes foorumites seevastu käib teinekord show üle mõistuse kõrgetel tuuridel :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 14 Jaan 2008 13:07

Meie koeravalik oli 50% kaalutletud otsus ja 50% sisetunne. Kui elukaaslasega hakkasime mõtlema, et mis koera võtta, olime lihtsalt kindlad, et oleme koerainimesed ja koer peaks sobima meie koju, korterisse. Minu tingimus on alati olnud, et õige koer on ikka karvane. Koera karvad ei ole mind kunagi häirinud olen neid koos igapäeva toiduga lapsest peale neelanud :-)

Tegin lühikese nimekirja koeratõugudest, kes mulle ja elukaaslasele on elu jooksul imponeerinud. Chow oli seal sees. Uurisin tõukirjeldusi jne. Omaarust tegin head uurimistööd. Aga millegipärast oli Favoritesisse ilmunud chow clubi leht, mis avanes otse Galeriisse. Ja seal ma õhkasin koguaeg. Aga ega sellega siis otsustatud polnud, kuigi olime suht kindlad juba, et Chow on meie tõugu koer, otsustasime siiski veel rääkida mõne chow kasvatajaga ja ühe teise tõu esindajatega ja lõpuks otsuse teha siis kui oleme käinud näitusele kaemas ka. Käisime veel vaatamas Padise näitust, järjest iga ring, milles huvi pakkuv tõug esines ja kui siis lõpuks kõige hiljem astus ringi Chowd. Võttis 5 seki aega, et otsus teha- mina olin sõna otseses mõttes keel vestil ja ägisesin et tahan kohe....ühesõnaga kohutavalt pika jutu mõte oli, et hoolimata välimusest ja pikast uuringust oli sisetunne koguaeg kiskunud sinna Chowde poole. Ja pole hetjkegi kahetsenud, hoolimata hiljem selgunud tervisehädadega jne.

Nüüd kui kolime kohe oma majja küsis mu kriitilise meelega vanem vend, et nüüd ju saate võtta ikka õige valvekoera ka ( tema arust on valvekoer suur), siis vastasin, et jah me võtame varsti millalgi teise chow!

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 15 Veebr 2008 14:41

Tere chow chow omanikud!Nüüd on ka minul hea meel öelda et ka meie peres on nüüd pisike kahekuune chow.Olen sellest juba ammu unistanud.
vizantia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monsa » 16 Veebr 2008 00:51

:lehv: Tervitused meie poolt ja mis on teie mõmmiku nimi.Tutvustaks ennast ka veidike lühidalt :D
käed soovivad ümber kaela põimuda

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 18 Veebr 2008 10:19

Meie kutsika õige nimi on Fearless Heart Vizantia aga kutsume teda lihtsalt Leidiks.Mul on väga hea meel suhelda teiste samasuguste koerte omanikega.Kuigi lugedes teiste foorumeid kus kutsikad on tulnud peresse hästi kaalutletud otsusel siis meie peresse sattus ta kummalisel kombel.Juhtus see nii.Sai soetatud omale maja ,aga mis on maja ilma koerata?Ostsime omale kaukaaslase ,pidi see ju olema hea valvekoer.Kuid koerast ei tulnud kaukaaslast vaid tavaline krants.Tuttavad said kõvasti naerda.Oma tööd valvamisel teeb ta väga hästi.Kuid see selleks .Paar kuud tagasi saime omale neti.Kui pere hommikul lahkus kodust sättisin ennast arvuti taha ja imetlesin müügil olevaid koeri.Sattusin kuulutusele kus müüdi prantsuse buldogi kutsikat ja helistasin.leppisin kokku et kutsu vaatama minek on ndl pärast.Kui mu 13 aastane tütar koju tuli siis rääkisin oma plaanist.Tema aga ütles ,et tema unistus on chow-chow.Hakkasime uuesti netist vaatama.Ohh imet oligi müüa chow.Helistasime ja küsisime hinda.Kuna hind oli meie jaoks kallis siis ütles et tal on üks kutsikas müüa odavamalt.Meie kohe olime nõus ja kimasime järgmisel päeval tallinnasse.Selgus et kutsikas oli pärit heast pesakonnast ja täiesti terve Kui kutsikas sülle võtsime teadsime täpselt et tema on meie oma.Saigi kodutee jalgealla võetud.
vizantia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 18 Veebr 2008 10:35

Ta oli esimesel ööl nii tubli et ei igatsenud oma eelmist kodu taga .Ma ei uskunud et üks kutsikas keerab meie elu täielikult peapeale.Kaks esimest päeva ei suutnud ma teha ühtegi kodutööd.(puid tuua ,koristada maja,sööki perele valmistada ja minna sauna ja panna pesu masinasse) Ma istusin lihtsalt kutsika juures mägisin ja imetlesin teda.Ma juba hirmuga mõtlesin ,et mis nüüd edasi saab.Aga kõik läks lõpuks rööpasse.Jõudsin arusaamisele et ta ei kao kuhugi.Arsti juures kontrollis käidud ja kõik paistis korras olema.Süda ju valutas ,sest saime ta ju ikkagi palju odavamalt ja midagi pidi tal ju viga olema.Aga loodan et hiljem midagi välja ei löö.Ma mõtlen et see oli saatus ,et just tema meile sattus ,sest algselt oli ju plaanis võtta omale teine koer.Nüüd ei kujuta meie pere ette enam elu ilma temata.
vizantia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Elsa » 18 Veebr 2008 10:49

Tere tulemast ka meie poolt.

Lihtsalt küsin, et kuidas kasvataja põhjenduas seda, et üks kutsikas odavama hinnaga on?

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 18 Veebr 2008 13:46

Nende pesakonnas oli 6 kutsikat .Meie kutsikal ei olnud silmaga näha kohe näitusel vajaminevaid omadusi.Igas pesakonnas on 1 teistest nats nõrgem.Ta ei saa müüa ühe hinnaga tugevamat ja nõrgemat kutsikat.Kuid ei anna ka pead et meie kutsikast ei kasva tubli näituse koer.Kuigi ise me ei plaanigi näitustele minna ,sest tahtsime lihtsalt perre pesamuna keda poputada ja hoida.
vizantia

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 18 Veebr 2008 16:24

Mulle jäi natuke segaseks, mis tähendab tugevam ja nõrgem? :?
Kas koeral on mingi silmale nähtav omadus, mille pärast ta ei saa osaleda näitusel? Värvipraak, lapiline keel jne...

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 18 Veebr 2008 17:57

Ei olnud meie meelest küll midagi teisiti kui teistel kutsikatel.Keel on ka ühtlaselt lilla.Ainult arsti juures selgus et hästi pisike song on.Aga muretsemiseks ei pidanud põhjust olema,kästi kõhualt masseerida ja see kaob kutsika kasvamisel ära.
vizantia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 18 Veebr 2008 17:59

Kas ma peaksin nüüd muretsema hakkama.
vizantia

& paks orav Almera
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Maiemaie » 18 Veebr 2008 19:35

Ei ole siin midagi muretseda :irw: Kuni koer on terve ja rõõmus, sööb ja käib kenasti kakil ka, on ju kõik hästi.

Kasutaja avatar

PostitusPostitas eksuke » 18 Veebr 2008 19:47

Aitähh lohutavate sõnade eest.Praegu on meil kõik korras ja loodan et nii jääbki väga pikaks ajaks.
vizantia

Kasutaja avatar

PostitusPostitas monsa » 18 Veebr 2008 22:29

Tore oli lugeda siin teie lugu ja väga meeldiv, et uus chow pere ka meiega oma kogemusi jagab.Suurt rõõmu toob see pallike kindlasti ja selle mõmmiku puhul ei loe ka aeg,ikka on teda tore imetleda. :D
käed soovivad ümber kaela põimuda

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 04 Juun 2008 17:30

Pärast oma elamise soetamist tuli koera võtmine päris kiiresti päevakorda. Kuna korteris elame, siis suure koera võtmine oli välistatud ja päris väikest ka ei tahtnud. Mõned aastad tagasi unistasime mõlemad bullterjerist, aga siis lugesime, et ta on raske iseloomuga, kergesti agressiivsusele kalduv ja ei sobiks esimeseks koeraks. Elukaaslane tõi siis ühel päeval chow kirjeldusega lingi lagedale. Ma polnud chow võtmisele enne kunagi mõtelnud, aga pärast tõuiseloomustuse ja mõningate blogide lugemist ja piltide vaatamist tundus chow nii igatpidi õige koer, et otsus just chow võtta tuli kiiresti.

Mõtlesime alguses, et võtame 2008 suvel, et siis on hea puhkust võtta ja kasvatada, aga mõtlesime ka natuke niisama luuramas käia, et millised need chowd siis välja näevad ja saaks katsuda ja oma silmaga vaadata ka. Helistasime Lillekesele 2007 aasta lõpus ja tahtsime ta kutsikaid ja suuremaid koeri vaatama tulla, tal oli just 1 isane vaba, sinna sõites jõudsime juba mõelda, et vaatame kui meeldib, et siis võib kaaluda ka selle kutsika võtmist. Ja mis seal salata, kui kohale jõudsime, erinevas suuruses villapalle nägime ja väikest Figot süles hoida saime, siis oli juba otsus selge - mis 2008 suvi? Võtame selle ja kohe! :D

Kuu aega tuli ikka oodata enne kui oma mõmmi kätte saime ja see oli vist mingi pikim kuu ever!

Ega enam teist koeratõugu ei oskagi tahta. Mõnusalt flegma, ei tee üldse pahandust ega nõua pidevat tähelepanu, samas on tal alati hea meel kui teda paitama ja kratsima hakkad ja ta on "pehmik" ja maruhea stressipall, keda mudides kõik mured nagu õhku haihtuvad, iseloom on väga hea, ustav on, õpib linnulennult erinevaid käske täitma, kuigi täidab neid täpselt niipalju kui peab ja nii vähe kui võimalik. Uudishimulik nagu harakas, aga samas on stoilise rahuga. Välimus on tal mõnus lõvi-karu-koera segu ja valdaval enamusel inimestest ajab ta ka nunnumeetri poole pöörde pealt põhja, ja see on ju põhiline, sest minu meelest peabki koer olema selline, kes ainuüksi pealevaatamisega sooje tundeid tekitab ja ega vist chowdest paremini sellega ükski teine tõug hakkama ei saa.

Kaalume ka mõtet teist chowd võtta, et Figol sõber ja mängukaaslane kogu aeg varnast võtta oleks, sest mänguasjade vastu ta üldse huvi ei tunne, küll aga teiste koertega müramine on parim tegevus mis üldse olla saab.
Nunnumeeter
0_____1______2______3_____4______5
|████|████|████|████|████|██████

kennel Beautiful Crystal
Kasutaja avatar

PostitusPostitas Lilleke » 04 Juun 2008 19:24

:hahaha:
Figo kirjutas:Kaalume ka mõtet teist chowd võtta, ......

Järjekodne chow-viirusesse nakatunud :irw:
kus see teema oligi et kaks on parem kui üks 8)

PostitusPostitas pisike_smile » 05 Juun 2008 07:23

Lilleke kirjutas::hahaha:
Figo kirjutas:Kaalume ka mõtet teist chowd võtta, ......

Järjekodne chow-viirusesse nakatunud :irw:

Meie ka ootame, et maja valmis saaks ja saaks teise chow ka võtta ... :irw:

Kasutaja avatar

PostitusPostitas Figo » 06 Juun 2008 11:57

Lilleke kirjutas:Järjekodne chow-viirusesse nakatunud :irw:

nojah, soovituseks teistele, kes veel nakatunud pole ja soovib ka seda vältida - käige chowde kasvandikke vaatamas ainult antibakteriaalset kaitsekostüümi kandes, kuna seni pole kindlaks tehtud mil viisil see nakkus levib.

aga ilma lõõpimiseta - chow ju reeglina loomu poolest nii rahulik ja vaikne, kui norskamist mitte arvestada, et ei tekigi palju eitavat materjali pähe kui mõtled "miks mitte ka teine võtta".
ma arvan, et oleks ta mingi hüperaktiivne ja pidevat tähelepanu nõudev tõug, siis oleks ühest rohkem kui piisanud. :D
Nunnumeeter
0_____1______2______3_____4______5
|████|████|████|████|████|██████

PostitusPostitas Sihver » 17 Aug 2009 16:35

Meie perre võeti chow kuna tegemist on armsa ja toreda tegelasega, kes samas ka maja valvab. Ise olin esialgu natukene selle tõu vastu, kuna tundus rohkem selline nunnutamise koer, kuid peale tõuga isikliku kokkupuutumist ja erinevate materjalide lugemist olin kindel, et just sellist koera tahaks. Olen igati valikuga rahul, sest praegu kutsikana tundub juba, et temast kasvab suur ja tubli koer :)

Mine Chow Chow -

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline